آمادگی آزمون TestDaf آلمانی

آمادگی آزمون TestDaf آلمانی

آمادگی آزمون TestDaf آلمانی برای سنجش دانش زبانی از طریق اعطای ویزای مخصوص دوره زبان هم صورت می پذیرد و تمامی کسانی که ویزای دوره یادگیری زبان آلمانی را دریافت می کنند باید پس از سپری کردن دوره مشخص نهایتا در یک آزمون جامع شرکت نموده و مجوز قبولی برای آغاز تحصیل در دانشگاه های آلمان را به دست آورند.

معمولا دانشگاه های آلمان قبل از آغاز تحصیل داوطلب را با مدرک B1 و یا B2 پذیرش می کنند اما در هنگام ورود به دانشگاه این سطح از زبان اصلاً کافی نبوده و شخص نمی تواند وارد دانشگاه شود.

در واقع این پذیرش ، یک پذیرش مشروط است و زمانی که دانشجو به کشور آلمان وارد شد باید ابتدا دوره های زبان را پشت سر گذاشته و پس از رسیدن به سطح موردنظر دانشگاه با ارائه مدرک زبان مورد تایید تحصیلات خود را آغاز کند.

همکاران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در راستای اخذ این نوع ویزا و یا پشت سر گذاشتن تمامی آزمون ها مشاوره های لازم را به شما عزیزان ارائه داده و راهنمای ایده آلی برایتان خواهند بود.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در کشور آلمان ، بهتر است مقاله کاملی که در همین سایت ارائه شده است را مطالعه کنید تا در خصوص هزینه ها ، چگونگی دریافت ویزا ، خوابگاه و بیمه دانشجویی هم اطلاعات تان تکمیل شود ؛ مقاله تحصیل در آلمان را با دقت بخوانید.

برای دسترسی راحت تر به قسمت های مختلف این نوشتار ، می توانید از جعبه سمت راست صفحه بر روی لینک مطلب مورد نظر خود کلیک کرده و مستقیماً به همان موضوع هدایت شوید.

در ادامه ، برای افزایش سطح اطلاعات شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان ، دعوت می کنیم به پادکست و ویدئویی در همین رابطه توجه نمایید ، اطلاعات بسیار مهم و دقیقی در پادکست و سپس در ویدئو در اختیار شما قرار داده شده است.

آمادگی آزمون TestDaf آلمانی

آزمون های مختلف زبان آلمانی

زبان آلمانی از جمله زبان هایی ست که یادگیری آن مقداری دشوار است اما برای افرادی که یادگیری این زبان را در داخل کشور آلمان ادامه دهند ، بسیار راحت تر خواهد بود.

آزمون های مختلف زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی شامل سه سطح A , B , C می باشد که هر کدام خود بر دو بخش ۱ و ۲ تقسیم می شوند ، تکمیل سطوح مبتدی ( A ) تا پیشرفته ( C ) ، تقریبا به دو تا سه سال کلاس نیاز دارد اما جهت راحتی متقاضیان خارجی ، آلمان این آموزش را در دوره های فشرده یکساله ، تکمیل می کند.

برخی از این دوره ها حداقل ۱۸ ساعت در هر هفته درس دارند ، بر همین اساس اعتبار ویزای دوره زبان آلمانی نیز حداکثر یکسال در نظر گرفته شده است.

در رابطه با آزمون های زبان آلمانی نیز می توان سه مورد زیر را به عنوان مهم ترین و معتبرترین ها آزمون های این زبان درنظر گرفت که قبولی در یک از آنها شرط اصلی ورود به دانشگاه های آلمان است:

 • آزمون های ZD و یا همان Zertifikat Deutsch
 • آزمون های TestDaf
 • آزمون های DSH

البته باید به این نکته توجه داشت که دانشگاه های آلمان مدارک متفاوتی را جهت پذیرش درخواست می کنند که بهتر است با بررسی بیشتری نسبت به سطح مدرک زبان درخواستی آن دانشگاه اقدام شود ، مثلا برای تحصیل رشته های علوم پزشکی ارائه مدارک زبان آلمانی الزامی است ؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را مطالعه کنید.

آزمون زبان ZD آلمان

این آزمون که تنها توسط مرجع برگزاری آزمون های زبان آلمان یعنی موسسه انستیتو گوته و Telc برگزار می شود به شما این فرصت را می دهد که پس از اتمام هر سطح بتوانید در آن شرکت کنید.

در سطح B1 شما حتماً باید حداقل نمره ۶۰ از ۱۰۰ را در هر تایل کسب کنید و در صورتی که از ۴ تایل ، یکی از آن ها کمتر از ۶۰ باشد ، باید مجدداً در آزمون آن تایل شرکت کنید.

اما در سطح B2 در صورتی که نمره یکی از تایل های شما هم کمتر از ۶۰ باشد مجدداً باید در کل آزمون شرکت نمائید ، در واقع سطح مدرک زبان ارائه شده با توجه به اقدام جهت پذیرش در دانشگاه و یا اخذ ویزا متفاوت است.

آزمون DSH نیز تنها توسط دانشگاه های کشور آلمان برگزار می شود و در سطح پایین تری از آزمون TestDaf قرار می گیرد.

آشنایی با آزمون TestDaf آلمانی

این آزمون نیز مانند دو آزمون دیگر یک آزمون استاندارد برای سنجش مهارت های زبان آلمانی افراد غیر آلمانی زبان است که تمایل به تحصیل و یا کار در آلمان را دارند.

آشنایی با آزمون TestDaf آلمانی

این آزمون مزایایی همچون مورد تایید بودن ، ساختار واضح و نامحدود بودن مدت اعتبار گواهی را داراست و تمامی بخش ها و مهارت های زبانی فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد و افراد را بر اساس توانایی زبانی به سه 3 ، 4 و 5 سطح تقسیم می کند ، این سطوح معادل سطوح B2،1 تا C1،2 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها هستند.

آزمون TestDaf که در ۹۵ کشور مختلف در سراسر جهان برگزار می شود شامل درک شنیدن ، درک مطلب ، نوشتن و صحبت کردن است و توسط دانشگاه های آلمان به عنوان گواهی اثبات توانایی دانشجویان برای تحصیل در آینده شناخته می شود.

این آزمون دوره های آمادگی مخصوصی را از یک تا چهار هفته با توجه به نیاز دانشجو برگزار می کند که داوطلبان با شرکت در آن می توانند به سطح موردنیاز آزمون برسند.

اگر فرد اخیرا زبان آلمانی را فرا گرفته است ، توصیه می شود قبل از شرکت در آزمون صبر کرده و در دوره آمادگی آزمون TestDaf آلمانی شرکت کنند تا به سطح متوسط برسد.

فرد می تواند در وب سایت موسسه TestDaf به صورت آنلاین تعیین سطح کند که تنها چند دقیقه طول می کشد ، این تعیین سطح به شما کمک می کند تا بدانید که در زمان و سطح مناسب برای شرکت در آزمون اصلی هستید یا خیر.

محتوای دوره های آمادگی آزمون TestDaf در آلمان

در دوره های آموزشی ، دانشجویان از معلمان تخصصی و همچنین مشاوره و پشتیبانی فردی برای فراگیری زبان آلمانی بهره مند خواهند شد و به خوبی با محتوای این آزمون آشنا شده و انواع سوالات را تمرین می کنند ، مهارت های زبانی افرادی که این دوره را پشت سر می گذارند به صورت قابل توجهی ارتقا می یابد.

دانش آموزان معمولا به صورت فشرده از دوشنبه تا جمعه سر کلاس حاضر می شوند و در همان ابتدا با شرکت در یک آزمون تعیین سطح کلاس شان مشخص می شود ، این دوره به صورت مداوم عملکرد فرد را ارزیابی نموده و با قرار دادن دانش آموز در یک برنامه فرهنگی تفریحی به یادگیری هر چه بهتر او کمک می نماید.

با توجه به تقاضای زیاد ، فضاهای این امتحان در همان ابتدای ثبت نام رزرو می شوند بنابراین دانش آموزان باید در آغاز دوره ثبت نام کنند تا فرصت رزرو داشته باشند پس به تاریخ TestDaF توجه کنید تا زمان را از دست ندهید.

افرادی واجد شرایط شرکت در آزمون TestDaf

همانگونه که گفتیم افرادی که به دنبال شرکت در این آزمون هستند اکثرا قصد ادامه تحصیل در آلمان مانند رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور را دارند و یا می خواهند مهارت زبان آلمانی خود را تا سطح پیشرفته ارتقا بخشند ، البته دانشمندان و یا محققانی که هدف کار در آلمان را دارند نیز می توانند در این دوره و آزمون شرکت کنند.

گروه دیگری از متقاضیان افرادی هستند که به دلایل مختلفی مانند کار و یا تحصیل در هر کشور دیگر دنیا جهت اثبات مهارت زبان آلمانی خود نیازمند ارائه یک مدرک معتبر بین المللی می باشند.

برگزاری آزمون و دوره TestDaF در سایر کشورها

از ویژگی های منحصر بفرد این آزمون برگزاری دوره های آمادگی علاوه بر خود آزمون در کشورهای مختلف است ، این دوره ها در مراکز رسمی و یا مدارس زبان کشورهای متعددی برگزار می شوند که اطلاعات دقیق آن را می توانید از وب سایت رسمی TestDaf دریافت کنید.

برگزاری آزمون و دوره TestDaF در سایر کشورها

گاهی اوقات تست های جدید TestDaF باید مورد ارزیابی قرار گیرند و در صورت امکان شانس هایی وجود دارد که فرد بتواند آزمون جدید را به منظور آشنایی با سبک و فرمت آزمون انجام دهد.

این آزمون که حدودا شش بار در سال برگزار می شود در داخل آلمان در شهرهای برلین ، فرانکفورت ، هامبورگ و مونیخ که بهترین شهر آلمان برای تحصیل و دارای مراکز تست مجوز دار هستند ، برگزار می شود.

هزینه دوره آمادگی و هزینه آزمون TestDaf در آلمان

هزینه حضور در دوره های آمادگی آزمون TestDaf آلمانی بسته به مدت دوره متغیر می باشد ، هزینه دوره های یک هفته ای ۲۳۵ یورو و هزینه دوره های چهار هفته ای برای آماده سازی حضور در آزمون ۷۲۰ یورو می باشد.

اگر فرد خواهان حضور در هفته های بیشتر از چهار هفته باشد ملزم به پرداخت ۲۲۵ یورو و هزینه ثبت نام در آزمون TestDaf نیز 195 یورو است.

ویزای دوره زبان آلمانی

دانشجویانی که از ایران به دنبال یادگیری زبان آلمانی در آلمان و شرکت در هر یک از دوره های یادگیری هستند ، نیاز به ویزای دوره زبان آلمانی دارند.

ویزای دوره زبان آلمانی

این ویزا در واقع یک نوع ویزای تحصیلی مخصوص افراد خارجی ست که قصد گذراندن یک دوره آموزشی فشرده به مدت سه ماه و یا بیشتر در آلمان را دارند ، با این ویزا شما تنها می توانید دوره ای را که در آن ثبت نام نموده اید سپری کنید و در صورت پذیرش در دانشگاه باید آن را تمدید کنید.

اگرچه هم اکنون صدور ویزای دوره زبان آلمانی همانند سایر ویزاها برای ایرانیان دشوار شده است اما اطمینان داشته باشید که کارشناسان و مشاورین ما به راهکارهای لازم جهت تسریع روند صدور ویزا کاملا آشنا بوده و می توانند این کار را به بهترین نحو ممکن برای شما انجام بدهند ، پس با ما همراه باشید.

برای دریافت این ویزا باید تمامی مدارک لازم را که در ادامه به صورت کامل برایتان شرح می دهیم آماده سازید اما چنانچه قرار است در کشور آلمان توسط شخص خاصی مانند کارفرمای خود و یا سازمان برگزار کننده دوره آموزشی میزبانی شوید ، باید آدرس و اطلاعات تماس محل اقامت را دقیقا ذکر کرده و در تعهدنامه که Verpflichtungserklärung نام دارد ، تعهد خودش را برای پوشش هزینه های چنین اقامتی نشان دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای دوره زبان آلمانی

 • تکمیل فرم ویزای شینگن و آلمان ( بسته به طول دوره )
 • گذرنامه معتبر ملی که در ۱۰ سال اخیر صادر شده باشد ، باید حداقل ۲ صفحه خالی و ۳ دوره اعتبار اضافی فراتر از تاریخ برنامه ریزی شده برای بازگشت ، داشته باشد.
 • دو کپی از گذرنامه از صفحه عکس ، ویزا و تمبر
 • نامه رضایت والدین یا سرپرست قانونی ( اگر زیر ۱۸ سال هستید ) که باید با گذرنامه های ملی والدین یا سرپرست قانونی همراه باشد.
 • گواهی واجد شرایط بودن برای زندگی در کشور خارجی
 • ویزای معتبر
 • اثبات هدفتان از شرکت در دوره زبان آلمانی
 • تاییدیه ثبت نام در دوره زبان آلمانی
 • گواهی پرداخت ۶۰ یورو هزینه ویزا
 • بیمه اجتماعی
 • مجوز و اثبات محل اقامت مانند مدرک رزرو هتل یا خوابگاه و یا اجاره یک آپارتمان ( مدرک اصلی و دو فتوکپی )
 • نامه انگیزشی که در آن توضیح می دهید چرا به این دوره علاقه مند هستید ، جزئیات را در مورد اینکه چگونه دانش و یا مدارک تحصیلی که با حضور در دوره دریافت می کنید ، می توانید حرفه یا تحصیلات خود را بهبود ببخشد.
 • اطلاعات تحصیلی و کاری همراه با مدارک
 • دعوت نامه از ارائه دهنده دوره که نشان دهد شما به عنوان یک شرکت کننده در برنامه دوره ای از تمامی جوانب از جمله پرداخت هزینه های آن تأیید شده اید( اصلی و دو فتوکپی )

اقدامات لازم پس از دریافت ویزای دوره زبان آلمانی

پس از صدور ویزای دوره زبان آلمانی در اولین هفته پس از ورود به آلمان ، شما باید آدرس محل اقامت خود را در دفتر “Bürgerbüro “ ثبت کنید.

در چنین شرایطی ، صاحب ویزا باید تأیید حضور در حداقل ۱۸ ساعت دوره آموزش زبان و همچنین شواهدی از بیمه درمانی تحت پوشش و نیز شواهدی از داشتن پول کافی برای کل دوره ویزا را نشان دهد.

دقت داشته باشید که شما باید حتما دوره زبان آلمانی را به پایان برسانید و پس از اتمام ویزا به کشور خودتان بازگردید ، در صورتی که دوره های زبان آلمانی با تحصیلات تمام وقت ادامه نیابد ، مدت ویزا از تاریخ ورود به آلمان تا ۱ سال پس از آن محاسبه می شود.

گفتنی ست که شما نمی توانید ویزای دوره زبان آلمانی را به ویزای دانش آموزی یا دانشجویی تبدیل کنید و یا از آن به عنوان مجوزی برای کار کردن ، شروع تحصیلات و یا درخواست پذیرش از بهترین دانشگاه های آلمان استفاده کنید و این ویزا تنها برای گذراندن دوره زبان دارای اعتبار است.

مدرسه زبان در برلین آلمان

این مدرسه برجسته ترین موسسه در آلمان برای برگزاری دوره های زبان آلمانی ست که سالها تجربه مشاوره در موضوعاتی مانند دوره های زبان ، اقامت و دسته بندی های مختلف ویزا مانند ویزای دوره زبان آلمانی و ویزای اقامت برای آمادگی تحصیلی را دارند ، اساتید این موسسه ادعا دارند که در سال به بیش از ۵۰۰ دانشجوی خارجی کمک می کنند که با حمایت آنها به آلمان بیایند.

برای گذراندن دوره های زبان آلمانی در آلمان بهتر است دانشگاه های خوب آلمان را بشناسید ، بهترین دانشگاه های آلمان را در مقاله ای به شما عزیزان معرفی کرده ایم.

مدرسه زبان در برلین آلمان

ویزای اقامت آمادگی تحصیل در آلمان

این بخش یک راهنمایی اضافی برای آن دسته از علاقه مندانی است که قصد دارند پس از اتمام دوره زبان خود در آلمان ، در یک دوره آمادگی برای تحصیل در یک موسسه تحصیلی شناخته شده آلمانی شرکت کنند.

این ویزا که به مدت ۱۸ ماه صادر می شود ، مخصوص خارجیانی ست که قصد و یا شرایط تحصیل در یک دانشگاه آلمانی را دارند و یا مایلند در آلمان باقی بمانند ؛ هزینه این اجازه اقامت ۵۶ تا ۱۰۰ یورو برای درخواست اولیه و ۴۹ تا ۹۶ یورو برای تمدید است.

اگر شما قصد ماندن بیش از 90 روز در آلمان را دارید و می خواهید در یک دوره زبان شرکت کنید ، ویزای دوره زبان آلمانی و ویزای آمادگی تحصیلی دو گزینه ممکن هستند.

علاوه بر اعضای اتحادیه اروپا ، شهروندان استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، جمهوری کره ، نیوزیلند و ایالات متحده آمریکا ، نیازی به درخواست ویزای زبان برای ورود به آلمان ندارند.

مهاجران این کشورها می توانند برای اقامت دوره زبان پس از ورود به برلین به طور مستقیم در دفتر مهاجرت ( Ausländerbehörde برلین ) درخواست دهند.

روش های اثبات توان مالی در آلمان

برای تمامی کشورهای خارجی از جمله آلمان توانایی مالی کافی جهت اعطا هرگونه ویزا از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، شما به عنوان متقاضی دریافت ویزای دوره زبان باید ثابت کنید که توانایی مالی به میزان ۸۶۴۰ يورو در سال را دارید.

این اثبات می تواند از طریق گردش مالی 6 ماه آخرتان در بانک و یا گواهی اعطای بورس تحصیلی باشد ، البته بورس تحصیلی باید دقیقا مقدار هزینه هایی را که پوشش می دهد نشان دهد.

یکی از ساده ترین و سریعترین روش ها نیز باز کردن یک حساب کاربری مسدود شده توسط آلمان، از طریق Fintiba / Sutor Bank است ، حساب های مسدود شده توسط Fintiba توسط سفارتخانه ها / کنسولگری های آلمان در سراسر جهان پذیرفته شده است.

همچنین شما باید نامه ای از تعهد امضا شده والدین همراه با شواهدی از درآمد و دارایی های آنها و یا معاملات حساب های بانکی شان در طول ۶ ماه گذشته را ارائه دهید ؛ این نامه باید با گذرنامه های ملی آنها همراه باشد.

سوالات پر تکرار آزمون TestDaf آلمان

در این نوشتار تلاش کردیم جزییات آزمون های زبان آلمانی را برای شما علاقه مندان به تصیل در آلمان شرح دهیم ، در زیر به سوالاتی که شما از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این خصوص پرسیده اید پاسخ داده ایم.

چنانچه سوال دیگری در ذهن دارید علاوه بر تماس تلفنی و دریافت مشاوره رایگان ، می توانید از قسمت دیدگاه های سایت استفاده کرده و پرسش خودر ا مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان به پاسخ دقیق خود برسید.

آزمون TestDaf برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آلمان مانند رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور را دارند و یا می خواهند مهارت زبان آلمانی خود را تا سطح پیشرفته ارتقا بخشند ، البته دانشمندان و یا محققانی که هدف کار در آلمان را دارند نیز می توانند در این دوره و آزمون شرکت کنند. و افرادی که به دلایل مختلفی مانند کار و یا تحصیل در هر کشور دیگر دنیا جهت اثبات مهارت زبان آلمانی خود نیازمند ارائه یک مدرک معتبر بین المللی می باشند.

دوره زبان TestDaf چند بار در سال برگزار می شود و در چه شهر هایی؟

این آزمون حدودا شش بار در سال برگزار می شود در داخل آلمان در شهرهای برلین ، فرانکفورت ، هامبورگ و مونیخ که بهترین شهر آلمان برای تحصیل و دارای مراکز تست مجوز دار هستند ، برگزار می شود.

می دانم برای تحصیل در آلمان باید توان مالی را اثبات کنم چطور می توانم این کار را انجام دهم؟

باید ثابت کنید که توانایی مالی به میزان ۸۶۴۰ يورو در سال را دارید ، این اثبات می تواند از طریق گردش مالی 6 ماه آخرتان در بانک و یا گواهی اعطای بورس تحصیلی باشد ، البته بورس تحصیلی باید دقیقا مقدار هزینه هایی را که پوشش می دهد نشان دهد.

می خواهم بدانم اگر ویزای زبان آلمانی گرفتم می توان از این ویزا برای ادامه تحصیل یا اقامت در آلمان استفاده کنم؟

خیر ، نمی توانید ویزای دوره زبان آلمانی را به ویزای دانش آموزی یا دانشجویی تبدیل کنید و یا از آن به عنوان مجوزی برای کار کردن ، شروع تحصیلات و یا درخواست پذیرش از بهترین دانشگاه های آلمان استفاده کنید و این ویزا تنها برای گذراندن دوره زبان دارای اعتبار است.

در چه صورت برای گذراندن دوره های زبان در آلمان نیاز به ویزا دارم؟

اگر شما قصد ماندن بیش از 90 روز در آلمان را دارید و می خواهید در یک دوره زبان شرکت کنید حتما باید ویزا بگیرید.

ویزای دوره زبان در آلمان چند ساله است؟

این ویزا یکساله است چراکه دوره های زبان به صورت فشرده و 18 ساعت در هفته برگزار می شود و به یکسال زمان نیاز دارد.

آزمون های زبان آلمانی در چند سطح هستند؟

آموزش زبان آلمانی شامل سه سطح A , B , C می باشد که هر کدام خود بر دو بخش ۱ و ۲ تقسیم می شوند ، تکمیل سطوح مبتدی ( A ) تا پیشرفته ( C )
در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با آزمون های زبان آلمانی و دریافت ویزا جهت گذراندن دوره های یادگیری زبان آلمانی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چنانچه احساس می کنید که در زمینه یادگیری زبان آلمانی و یا آمادگی آزمون TestDaf آلمانی سوالی ذهن شما را مشغول نموده با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در تهران و شیراز تماس حاصل فرموده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید ، ضمناً اگر شهر های خوب آلمان برای تحصیل را نمی شناسید ، مقاله بهترین شهر آلمان برای تحصیل را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه