بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را نمی توان شمرد چرا که این کشور به عنوان یکی از برترین مراکز تحصیلی جهان ، در اغلب رشته های دانشگاهی در رتبه یک جای می گیرد.

، هنگامی که از رشته های مهندسی صحبت می کنیم ، نام کشور آلمان در مطرح ترین رشته ها به متقاضیان بین المللی توصیه می شود چرا که بسیاری از دستاوردهای علمی از دانشگاه های این کشور رقم خورده است.

به عنوان مثال وقتی که در مورد صنعت خودرو صحبت می کنیم ، نام کشور آلمان به عنوان اصلی ترین مقصد این علم مطرح شده و از جمله بزرگترین صنعت های این کشور ، تقریبا یک سوم سرمایه گذاری های پژوهشی را به خود اختصاص داده است ، قطعا مهاجرت به آلمان با تحصیل در رشته های مهندسی شما را به دنیای پیشرفت و فرصت های شغلی ایده ال نزدیک می سازد.

اما در رابطه با آلمان تنها رشته های علوم مهندسی نیست که برای تحصیل ایده آل هستند بلکه علاقه مندان به سایر رشته های دانشگاهی نیز می توانند در بهترین موسسات آموزشی به تحصیل بپردازند.

فهرست مطالب
بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی مقابل از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی که توسط روناک ارائه می شود را ببینید و بشنوید تا با بهترین رشته های تحصیلی در آلمان بخوبی آشنا شوید ، پادکست همین ویدئو هم در زیر ارائه شده که امکان دانلود را هم دارد ، اگر وقت مطالعه کامل مقاله را ندارید با دیدن و شنیدن فایل های موجود با مهمترین موضوعات این مقاله آشنا خواهید شد.

پادکست بهترین رشته های تحصیلی در آلمان ​

نمایش ویدیو درباره بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

با توجه به موسساتی که دارای رتبه جهانی بسیار خوبی هستند و آموزش های با کیفیت را با قیمت مناسب ارائه می دهند ، علاقه مندان به رشته هایی همچون علوم پزشکی ، مدیریت ، علوم رایانه ، ریاضی و دیگر رشته ها می توانند به آسانی به پذیرش در بهترین دانشگاه های آلمان برسند ، تنها کافی است که با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نمایید.

توصیه ما به شما عزیزان ، مطالعه مقاله تحصیل در آلمان در کنار این مقاله است ، به هر رشته ای که علاقه دارید ، ابتدا باید بدانید که از کجا شروع کنید و مسیر صحیح کدام است ، مطالعه مقاله لینک شده ، کمک بزرگی به شما خواهد بود.

تحصیل رشته های مهندسی در آلمان

از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان رشته های مهندسی هستند که تقریبا 25 درصد دانشجویان بین المللی را تشکیل می دهند که خود گواه محبوبیت و اعتبار این دوره در محافل بین المللی است ، علم مهندسی در کشور آلمان معنا پیدا می کند و شما بسیاری از گرایش های این رشته را منحصرا در دانشگاه های این کشور خواهید یافت.

تحصیل مهندسی در آلمان می تواند در بیش از 50 گرایش معنا پیدا کند که برخی از تخصص های محبوب که دانشجویان بین المللی آن را در دانشگاه های معتبر این کشور همچون دانشگاه فنی مونیخ و موسسه فناوری کارلسروهه انتخاب می کنند عبارتند از:

 •  مهندسی مکانیک
 • مهندسی خودرو
 •  مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 •  مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی پزشکی

به شما عزیزان توصیه می شود تا رشته های مرتبط با طراحی و یا ساخت ماشین را در این کشور به دقت بررسی کنید زیرا آلمان بیشترین سهم صنعت خودرو در جهان را با نیروی کار بیش از 700،000 نفر به خود اختصاص داده است ، صنعت خودرو در این کشور شاید بزرگترین کارفرما است که زمینه کار در آلمان را به خوبی برای افراد متخصص در این حوزه فراهم می سازد.

تحصیل رشته های مهندسی در آلمان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

رشته مورد علاقه تان چیست ؟ مشاوران ما شرایط خاص شما را در نظر گرفته و بهترین راه را نشان خواهند داد.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رشته مدیریت کسب و کار در آلمان​

Business Management / Germany

رشته مدیریت کسب و کار در آلمان

در حالی که مهندسی بر قله تحصیل در آلمان حکومت می کند ، تحصیل رشته مدیریت کسب و کار در آلمان فاصله زیادی با آن ندارد ، در واقع دانشکده های کسب و کار مانند دانشگاه مالی و مدیریت فرانکفورت به خوبی در سراسر جهان شناخته شده اند و با یک جستجوی کوچک متوجه خواهید شد که MBA به عنوان یکی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان نیز شناخته می شود.

مثالی دیگر دانشکده کسب و کار مانهایم را می توان در این رشته نام برد که گرچه تنها دانشکده رشته مدیریت کسب و کار در آلمان نیست اما در میان 100 دانشکده کسب و کار برتر جهان با توجه به رتبه بندی های عمده مانند FT و QS قرار گرفته است ، این رشته به دلیل اهمیت بالایی که در شکل گیری شغل های مختلف دارد ف در جامعه رو به پیشرفت آلمان بسیار مورد تقاضا می باشد.

هر رشته ای را برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید ، اطلاعات زیر را نیاز خواهید داشت.

علوم انسانی در آلمان

چنانچه از رشته های مهندسی و مدیریت بگذریم ، در فهرست بهترین رشته های تحصیلی در آلمان قطعا به رشته های مختلف علوم انسانی برخواهیم خورد ، چنانچه از علاقه مندان به تحصیل در رشته های علوم انسانی هستید ، باید این نوید را به شما بدهیم که با شرایط آسان پذیرش می توانید در یکی از 5 دانشگاه برتر آلمان که در میان 100 دانشکده برتر علوم انسانی جهان قرار گرفته اند به پذیرش برسید.

جای تعجب نیست که بیش از 37،000 دانشجوی بین المللی در حال حاضر در علوم انسانی در آلمان در کشور تحصیل می کنند که یکی از دوره های عالی برای یافتن کار در آلمان است و فرصت انتخاب تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان نیز وجود دارد ، البته یادگیری زبان آلمانی را فراموش نکنید چرا که زندگی در این کشور بدون آشنایی با این زبان غیر ممکن است.

ریاضی و علوم کامپیوتر در آلمان

نزدیک به 30،000 دانشجوی بین المللی رشته ریاضی و علوم رایانه را در آلمان انتخاب کرده اند که آنها را به دوره های تحصیلات تکمیلی نیز وارد می سازد ، علاوه بر مزایای بی شماری که تحصیل رشته ریاضی و علوم کامپیوتر در آلمان دارد ، یکی از بهترین این مزایا وجود آزمایشگاه های فناوری و ایستگاه های کامپیوتر با کیفیت بالایی مجهز است که می تواند مهم ترین عامل در تربیت متخصصان علوم رایانه باشد.

آلمان به عنوان یک کشور با فناوری قوی ، دانشگاه هایی همچون دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فنی برلین را در اختیار دانشجیان داخلی و خارجی قرار می دهد که بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، باز هم دانشگاه هایی مانند دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فنی برلین هستند که در جداول رتبه بندی رتبه بالایی دارند، این رشته ها نیز به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

علوم انسانی در آلمان
رشته هنرهای زیبا و کاربردی در آلمان

رشته هنرهای زیبا و کاربردی در آلمان

در کشوری که پادشاه تکنولوژی است شاید هنرهای زیبا یک رشته غیر معمول به نظر برسد اما آلمان با قرار گرفتن در قاره سبز اروپا یکی از برترین مقصدهای این رشته است و تعدا قابل توجه دانشجویانی که هر ساله برای ورود به دانشگاه های هنزهای زیبای این کشور تلاش می کنند خود گویای این مطلب است.

قدم زدن در خیابان های آلمان نشان می دهد که افراد ماهر و تحصیل کرده در رشته هنرهای زیبا و کاربردی در آلمان توانسته اند رنگ و لعابی زیبا به هر گوشه شهر و خیابان های این کشور بدهند ، از لذت بخش ترین های نکته های تحصیل هنر در آلمان حداقل میزان تدریس دروس به صورت نظری و امکان کار به صورت مستقل در استودیوهای فردی است ، کلاس ها نیز از طریق بحث در میان دانشجویان که در آن می توانند پروژه های خود را برای نقد ارائه دهند ، ارائه سازماندهی می شوند.

همچنین برای رشته هایی همچون علوم اجتماعی ، اقتصاد و بیزینس باید کالج W-Kurs را که دروس زبان آلمانی ، ریاضی ، اقتصاد ، تجارت و جامعه شناسی ارائه می شوند را بگذرانید و نام کالج رشته های انسانی G-Kurs است که دروس زبان آلمانی ، تاریخ ، ادبیات آلمان ، جامعه شناسی و آمار در آن تدریس می گردد و در نهایت متقاضیانی که قصد تحصیل رشته های زبان را دارند باید دوره کالج S-Kurs را بخوانند که دروس زیان آلمانی ، تاریخ ، علوم اجتماعی به آن ها آموزش داده می شود.

افرادی که بتوانند یکی از دو شرط زیر را فراهم سازند می توانند به صورت مستقیم و بدون گذراندن دوره کالج به دانشگاه وارد شوند:

 • تحصیل حداقل ۴ ترم در دانشگاه های دولتی ایران
 • داشتن مدرک زبان DSH که فقط در آلمان برگزار می شود . البته برای حل مشکل مدرک زبان ، می توان مدرک TestDaf را به جای آن ارائه داد که آزمون آن در ایران نیز برگزار می شود.

با برخی از رشته های محبوب ایرانی ها در آلمان بیشتر آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

آلمان به عنوان یک کشور با فناوری قوی ، دانشگاه هایی همچون دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فنی برلین را در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار می دهد که بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، باز هم دانشگاه هایی مانند دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فنی برلین هستند که در جداول رتبه بندی رتبه بالایی دارند، این رشته ها نیز به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

چنانچه از علاقه مندان به تحصیل در رشته های علوم انسانی هستید ، باید این نوید را به شما بدهیم که با شرایط آسان پذیرش می توانید در یکی از 5 دانشگاه برتر آلمان که در میان 100 دانشکده برتر علوم انسانی جهان قرار گرفته اند به پذیرش برسید.

در واقع دانشکده های کسب و کار مانند دانشگاه مالی و مدیریت فرانکفورت به خوبی در سراسر جهان شناخته شده اند و با یک جستجوی کوچک متوجه خواهید شد که MBA به عنوان یکی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان نیز شناخته می شود.
مثالی دیگر دانشکده کسب و کار مانهایم را می توان در این رشته نام برد که گرچه تنها دانشکده رشته مدیریت کسب و کار در آلمان نیست اما در میان 100 دانشکده کسب و کار برتر جهان با توجه به رتبه بندی های عمده مانند FT و QS قرار گرفته است ، این رشته به دلیل اهمیت بالایی که در شکل گیری شغل های مختلف دارد در جامعه رو به پیشرفت آلمان بسیار مورد تقاضا می باشد.

تحصیل مهندسی در آلمان می تواند در بیش از 50 گرایش معنا پیدا کند که برخی از تخصص های محبوب که دانشجویان بین المللی آن را در دانشگاه های معتبر این کشور همچون دانشگاه فنی مونیخ و موسسه فناوری کارلسروهه انتخاب می کنند.

• مهندسی مکانیک
• مهندسی خودرو
• مهندسی برق
• مهندسی کامپیوتر
• مهندسی فناوری اطلاعات
• مهندسی پزشکی

با بهترین رشته های تحصیلی در آلمان آشنا شدید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به هر یک از کشورهای جهان به اسانترین شیوه ممکن خواهد بود ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید و با برترین رشته ها و کشور ها برای تحصیل آشنا شوید.

2 دیدگاه در “بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

 1. مریم گفت:

  سلام .خسته نباشید. 26ساله هستم کاردانی مدیریت بازرگانی. دیپلم تجربی دارم با معدل18. ۱.آیا امکان گرفتن پذیرش تحصیلی برای رشته های علوم پایه آلمان هست؟ ۲.طول تحصیل بازار کار به چه صورت خواهد بود؟ ۳.چه پیش درآمد هایی برای دریافت این پوزیشن لازم هست؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   با توجه به سن و گپ تحصیلی تان زیاد توصیه نمیکنیم برای آلمان اپلای کنید چون احتمال ریجکتی وجود دارد و بهتر است برای کشورهای دیگری اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه