بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل را باید به عنوان اولویت خود برای تحقیق درباره فرصت های تحصیلی در این کشور دانست. با وجود این که تمامی شهرهای آلمان طیف گسترده ای از فرصت ها را در دسترس متقاضیان قرار داده است، اما شرایط هر شهر با دیگری متفاوت بوده و هر کدام موارد مختلفی را به افراد ارائه می دهند که باید با توجه به خواسته و معیارهای خود از میان آن ها انتخاب کرد.

متقاضیان می توانند از بابت کیفیت آموزشی ارائه شده توسط دانشگاه ها اطمینان داشته باشند و فقط کافیست تا از کیفیت زندگی نیز اطلاع یابند. 

شهرهای آلمان میان دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور خود هستند دارای محبوبیت زیادی بوده و حتی به عنوان اولین مقصد آن ها نیز شناخته می شوند. اما آیا تمامی این شهرها می توانند موارد لازم برای انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل را بر آورده کرده و به عنوان مقصد مناسبی شناخته شوند؟

در ادامه این مقاله با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی 562051 (موسسه حقوقی رجبی 40451) به شرح کامل تمامی این موارد پرداخته اند. پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در آلمان را نیز مطالعه کرده تا با شرایط اصلی این مسیر آشنا شوید. پس از این که شهر مورد نظر خود را یافتید باید شرایط تعیین شده برای ورود به آن را بررسی کرده تا بتوانید از به نتیجه رسیدن اقدام خود مطمئن باشید.

فهرست مطالب

 شهرهای مناسب زندگی دانشجویی در آلمان

علاوه بر خواسته های شخصی، باید ویژگی های زندگی و تحصیلی شهرهای این کشور را نیز مورد بررسی قرار داد تا بتوان مقصدی را انتخاب کرد که با شرایط شما متناسب بوده و باعث مخارج بیهوده نشود. برای انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل باید مواردی مانند هزینه های زندگی، بازار کار، دانشگاه ها و تمام موارد مربوط به زندگی دانشجویی را در نظر گرفت.

بدیهی است که شهرهای بزرگ و اصلی را قطعا در لیست بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل مشاهده کرد، اما باید از به صرفه بودن مقدار هزینه های آن ها اطمینان یافت زیرا مقدار مخارج اقامت و تحصیل در این شهرها از شهرهای کوچکتر از خود بسیار بیشتر هستند. در ادامه برخی از شهرهای مناسب زندگی دانشجویی در آلمان را برای شما شرح داده ایم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ما به شما در انتخاب برترین مقاصد تحصیلی کمک می کنیم ، مشاوره رایگان بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

برلین خانه بهترین دانشگاه های آلمان

یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل، پایتخت کشور یعنی برلین است که به عنوان یک دانشجو می توان از مزایای زیادی در آن بهره مند شده و تجربه ای لذت بخش را برای خود ساخت. این شهر با داشتن فرهنگی متنوع، زیبایی ها و امکانات تفریحی بسیار می تواند برای تمامی سبک های زندگی مقصدی مناسب باشد، زیرا با نام شهریه که هیچوقت نمی خوابد شهرت دارد.

برلین خانه بهترین دانشگاه های آلمان بوده و با داشتن 33 عدد از آن ها، به عنوان مرکز علمی کشور شناخته می شود. از برخی از دانشگاه های آن می توان به هومبولت برلین و دانشگاه فنی برلین اشاره کرد. این شهر به علت داشتن یکی از بهترین مدرک های تحصیلی ارائه شده دارای رتبه های بسیار چمشگیری در رتبه بندی های جهانی است.

طیف دوره و برنامه های ارائه شده توسط مراکز آموزشی این شهر به قدری زیاد بوده که می تواند برای هر کس با هر علاقه ای مناسب باشد. همچنین رویدادهای اجتماعی و زمینه های لازم برای به کار گیری مهارت هایی که در این دوره های درسی ارائه می شوند بسیار زیاد بوده و می توان از ابتدا به کار و استفاده از آن ها پرداخته و آینده درخشانی را برای خود ساخت.

کار و هزینه زندگی در برلین

برای انتخاب بهترین شهرهای دانشجویی آلمان بررسی برنامه های تحصیلی به تنهایی کافی  نبوده و باید کار و هزینه زندگی در برلین را در نظر داشت. جالب است که بدانید این شهر با وجود این که اصلی ترین مکان در آلمان است اما به عنوان اولین شهرهای گران در کشور شناخته نمی شود و هزینه های زندگی در این شهر بسیار به صرفه می باشد.برلین برای دانشجویان خود، فرصت های شغلی فراوانی داشته که حتی می توان گفت تعداد آن ها بیشتر از هر شهر دیگری در آلمان هستند. 

کار و هزینه زندگی در برلین

این شهر به عنوان خانه ای برای شناخته شده ترین شرکت ها و کارفرمایان به شمار آمده و دارای مسیرهای شغلی بی پایانی برای دانشجویانی است که به دنبال انجام کارهای دانشجویی و آشنایی با بازار کار این کشور هستند.

دانشگاه هامبورگ بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه در این شهر بوده که به تنهایی 170 رشته را ارائه می کند. اگر به دنبال مکانی هستید که علاوه بر دوره های درسی، بر تحقیق نیز تمرکز داشته باشد، هامبورگ می تواند یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به این شیوه باشد. جالب است بدانید که تنها دوره های زبان اشاره در این کشور در دانشگاه این شهر تدریس می شود.

حقوق های دریافتی نیز مانند موقعیت های شغلی بسیار جذاب بوده و می توان تمامی مخارج پیش روی خود را به کمک آن ها پوشش داد و حتی مقداری از آن را برای خود پس انداز کرد. زمینه های اصلی فعالیت این شهر که بیشتری فرصت های شغلی در آن ها وجود دارد عبارت اند از:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • رسانه ها
 • فن آوری های نوآورانه
 • انرژی و فناوری محیط زیست

مونیخ، امن ترین شهر دانشجویی آلمان

مونیخ، امن ترین شهر دانشجویی آلمان شناخته شده و در رتبه های برتر از کیفیت زندگی قرار دارد. این شهر یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل شناخته شده و تمامی مواردی را که برای داشتن یک زندگی دانشجویی عالی نیاز است را به همه ارائه می دهد. از زیبایی های آن گرفته تا زندگی شبانه پر جنب و جوش، مونیخ می تواند یک تجربه تکرار نشدنی را برای دانشجویان بسازد.

این شهر دارای 20 دانشگاه است که همه آن ها از اعتبار بسیار زیادی در آلمان و جهان برخوردارند و به همین دلیل تعداد دانشجویان بین المللی متقاضی برای ثبت نام در آن ها رو به افزایش بوده و اکنون به 52 هزار نفر رسیده است. از دانشگاه های آن می توان به دانشگاه فنی مونیخ (TUM) و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ اشاره کرد.

از طرفی دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر بسیار به صرفه و مطابق با میانگین شهرهای دیگر آلمان بوده و از آن ها پر هزینه تر نبوده و می توان از بابت هزینه های پیش رو اطمینان کامل داشت. بازار کار مونیخ به قدری مناسب بوده که دانشجویان از ابتدای اقامت خود به کار مشغول شده و به وسیله آن تمامی هزینه های زندگی پیش روی خود را پرداخت می نمایند.

هامبورگ یک مرکز دانشگاهی پر رونق در آلمان

هامبورگ یک مرکز دانشگاهی پر رونق در آلمان بوده که حدود 12 هزار دانشجو را درون 19 دانشگاه خود جای داده است. حدود 300 رشته در این دانشگاه ارائه می شوند که از فلسفه تا پزشکی را در بر گرفته و در نهایت مدرکی معتبر در سراسر جهان به دانشجویان اعطا می شود که می توانند به وسیله آن به موقعیت ها شغلی بسیار مناسبی دست یابند.

دانشگاه هامبورگ بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه در این شهر بوده که به تنهایی 170 رشته را ارائه می کند. اگر به دنبال مکانی هستید که علاوه بر دوره های درسی، بر تحقیق نیز تمرکز داشته باشد، هامبورگ می تواند یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به این شیوه باشد. جالب است بدانید که تنها دوره های زبان اشاره در این کشور در دانشگاه این شهر تدریس می شود.

هزینه زندگی در هامبورگ ممکن است نسبت به سایر شهرهای آلمان گران تر باشد، اما در مقابل آن کیفیت بالاتری از زندگی را ارائه کرده و تمام مواردی که برای داشتن یک زندگی جذاب و تجربه تفریح لذت بخش مورد نیاز است را ارائه می دهد. این امر به این معناست که تمامی ساکنین این شهر دارای شغل های مناسب و با درآمدی هستند که می تواند این هزینه ها را پوشش دهد زیرا هی گونه شکایتی برای مخارج زندگی در این شهر وجود ندارد.

هامبورگ یک مرکز دانشگاهی پر رونق در آلمان

فرانکفورت با حضور برجسته ترین اساتید آلمان

نام شهر فرانکفورت نه تنها در لیست بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل در اولین ها قرار داشته، بلکه در رتبه بندی های دیگر نیز در رتبه های برتر قرار دارد. این شهر از نظر ایمنی جایگاه دوم را بعد از مونیخ داشته و با داشتن خدمات عمومی عالی استاندارهای خود را افزایش داده و از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار است.

فرانکفورت با حضور برجسته ترین اساتید آلمان پتانسیل تحصیلی بسیار بالایی دارد. تعداد قابل توجهی از اساتید دانشگاه های این شهر در تمام حرفه خود بسیار سخت کار کرده و افتخارات بسیار زیادی مانند جوایز نوبل را کسب کرده اند. تفاوتی ندارد که پذیرش خود را در کدام یک از رشته های تحصیلی دانشگاه های هامبورگ به دست می آورید، در تمامی آن ها می توانید فرصت یادگیری از بهترین افراد را داشته باشید.

فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی آلمان نیز شناخته شده و تعداد کار دانشجویی بیشتر از اندازه مورد تصور است. فرصت های رفاه در آن بسیار بی شمار بوده و برای دانشجویانی که به دنبال ساختن یک زندگی خوب و موفق هستند بهترین مکان از بین تمامی شهرهای آلمان می باشد. در حالی که بیشتر شهرهای آلمان دارای فضای سرسبز و آرام هستند، فرانکفورت یک فضای شلوغ شهری و به همراه امکانات تفریحی فراوان است.

دانشگاه های انگلیسی زبان در شهرهای دانشجویی آلمان

از آن جایی که وضعیت زندگی در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل بسیار چشمگیر است، تعداد داوطلبان از سایر کشورها نیز برای ثبت نام در دانشگاه و ورود به این شهرها بسیار زیاد بوده و همه آن ها به دنبال دوره هایی هستند که به زبان انگلیسی برگزار می شوند. اکثر دوره های آموزشی در این کشور به زبان اصلی یعنی آلمانی برگزار می شوند و تعداد رشته های محدودی وجود دارند که به زبان های دیگر ارائه می شوند.

با وجود این که تحصیل به زبان آلمانی می تواند مزایای بیشتری را برای دانشجویان فراهم نماید اما ممکن است که برخی افراد دارای مدرک این زبان نباشند.

دوره هایی که در دانشگاه های انگلیسی زبان در شهرهای دانشجویی آلمان ارائه می شود به طور مجموع عبارت اند از:

 • بیش از 350 لیسانس انگلیسی در آلمان
 • بیش از 1500 کارشناسی ارشد انگلیسی در آلمان
 • بیش از 85 دکترای انگلیسی تدریس شده در آلمان

به علت زبان متفاوت، شرایط تعیین شده برای پذیرش در این دوره ها نیز تفاوت داشته و شما باید حداقل نمره دیگری را در آزمون های مشخص شده به دست آورید. آزمون های مورد قبول دوره های زبان انگلیسی در بهترین شهرهای دانشجویی آلمان شامل آیلتس و تافل هستند. اسامی برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان در شهرهای دانشجویی آلمان در جدول زیر قرار داده شده است:

کار دانشجویی در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

هزینه های زندگی و تحصیل برای تمامی افرادی که به اقامت در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل می پردازند وجود دارد که پرداخت آن ها ضروری است. به همین دلیل تمامی دانشجویان به انجام کار دانشجویی در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل می پردازند. اما اولین موردی که باید مورد بررسی قرار گیرد این است که آیا بازار کار این شهرها دارای فرصت های مناسب برای کار دانشجویی هستند یا خیر؟

همچنین یکی از معیارهایی که باید برای انتخاب بهترین شهرهای دانشجویی آلمان در نظر داشت، تعداد فرصت و صنعت های آن شهر است، زیرا این امر نه تنها کیفیت زندگی در حین تحصیل، بلکه آینده شغلی فرد را پس از تحصیل نیز معین کرده و مناسب بودن شهر برای اقامت را مشخص می نماید. در ادامه برای شما بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل و انجام کار دانشجویی نام برده و شرح داده ایم.

کار دانشجویی در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل​

اشتوتگارت قوی ترین منطقه تجاری در آلمان

شهر اشتوتگارت قوی ترین منطقه تجاری در آلمان بوده که هزاران فرصت شغلی در آن وجود دارد. فرد دانشجو به راحتی می تواند شغلی متناسب با مهارت خود پیدا کرده و از دریافت حقوق بسیار مناسبی برخوردار شود. موقعیت های شغلی برای افرادی که به تحصیل رشته های تخصصی و خاص در دانشگاه های استوتگارت می پردازند چند برابر بوده و آینده شغلی آن ها کاملا تضمین شده است.

واضح است که هر کدام از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل در برخی از رشته ها بهترین هستند زیرا برخی از صنایع این کشور در شهرهای مشخصی متمرکز شده اند و شناخت آن ها کاملا ضروریست. اشتوتگارت دومین شهر فعال در صنایع مالی و خودروسازی بوده و شرکت های بزرگ و زیادی در آن قرار گرفته اند، به همین منظور فرصت های بسیاری پیش روی مهندسان خواهد بود.

برخی از شرکت های بزرگ این شهر عبارت اند از:

 • پورشه
 • بوش
 • مرسدس بنز گروه AG
 • MAHLE GmbH
 • NETSTAL
 • لنوو

کیفیت تحصیل در دانشگاه های این شهر نیز در بهترین حالت ها قرار داشته و با هزینه های به صرفه می توانید از بهترین دوره های آن برخوردار شوید. سبک زندگی اشتوتگارت چشمگیر و هیجان انگیز بوده و امکاناتی در آن قرار دارد که می توانید به وسیله آن ها تعادل مناسبی میان تحصیل، کار و تفریح خود برقرار نمایید.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبیسالهاست با خوشنامی و اعتبار در زمینه مهاجرت قانونی فعالیت کرده و افراد بسیاری را با شیوه های منحصر بفرد و امن به مقاصد مهاجرتی مورد نظرشان رسانده است.

شما هم میتوانید پس از تحقیق و بررسی یکی از مراجعین موفق ما باشید و در اسرع وقت به هدف مهاجرتی خود برسید.

در فیلم برخی از ویزاهای کشور آلمان را میبینید که برای کلاینت های موسسه رجبی ارسال شده است.

نمایش ویدیو درباره ویزاهای-کشور-آلمان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای رسیدن به هدف متناسب با شرایط خود، مشاوره مجانی دریافت کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کلن با اقتصاد توسعه یافته در آلمان

یکی دیگر از شهرهایی که دارای صنایع بسیار گسترده و قدرتمند در خود می باشد، کلن است. این شهر خانه صنایع تولیدی و تجاری بسیاری بوده و شانس برای یافتن شغل های فوق العاده زیاد بوده و به همین دلیل دانشجویان این شهر از ابتدای تحصیل خود از درآمد و کیفیت زندگی بالایی برخوردار خواهند شد.

کلن با اقتصاد توسعه یافتن در آلمان به عنوان یکی از بهترین شهرها برای کار و درآمدزایی شناخته شده و مقدار درآمدهای در آن بیشتر از سایر شهرهای این کشور می باشد. بخش اصلی اقتصاد کلن را صنعت خودروسازی تشکیل داده و برای افرادی که به دنبال تحصیل در رشته های مهندسی، تولید و فناوری هستند از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان می باشد.

البته این امر به این معنا نیست که فرصت های شغلی در سایر صنایع برای افراد وجود ندارد، بلکه تمامی صنایع در این شهر بسیار توسعه یافته بوده که همه آن ها دارای نرخ اشتغال بالایی هستند. ترکیب موقعیت شغلی عالی و کیفیت تحصیلی بسیار بالا باعث شده که کلن به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به شمار رفته و سالانه شاهد تعداد زیادی از داوطلبان باشد.

برخی از کارفرمایان این شهر برای این که دانشجویان بتوانند زندگی جدید خود را در آلمان بسازند به آن مزایایی را اعطا می کنند. وجود موسسات تحصیلی معتبر در سراسر جهان، درآمد بالا، امکانات زندگی و تفریحی زندگی کلن را تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی نقل مکان دانشجویان تبدیل کرده است.

درمشتات بهترین شهر آلمان برای شروع کار

درمشتات بهترین شهر آلمان برای شروع کار به شمار می رود، به خصوص برای دانشجویانی که با تحصیل در دانشگاه ها به تسلط بر حرفه ای مشخص دست می یابند. در این شهر نه تنها فرصت های کاری بسیار زیاد است، بلکه مزایا و حقوق های دریافتی در آن ها نیز بسیار مناسب بوده و برای دانشجویان بین المللی مقصدی عالی به شمار می رود تا بتوانند برای شروع زندگی خود در این کشور دچار هیچ گونه مشکل نباشند.

برخی از آمارها باعث شده که این شهر به داشتن فرصت های مادام العمر برای اشتغال شهرت داشته باشد و دانشجویان که به فکر راه اندازی کسب و کار در حرفه خود هستند، این مکان می تواند یکی از بهترین شهر های آلمان برای تحصیل و انجام این امر باشد.

صنعت شیمیایی و دارویی اصلی ترین بخش از صنایع درمشتات بوده و افرادی که دارای تخصص لازم هستند می توانند در زمینه های مختلف مانند بیوتکنولوژی، رسانه، ارتباطات، فناوری مهندسی و غیره مشغول به کار شوند و از آینده شغلی خود را تضمین شده بدانند. حقوق بالا و هزینه زندگی با رفاه زیاد و تحصیل در برخی از بهترین دانشگاه ها باعث شده است که به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان به شمار آمده و دانشجویان از سبک زندگی بسیار استثنایی در سراسر اروپا برخوردار شوند.

بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل رشته های پزشکی​

بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل رشته های پزشکی

رشته پزشکی یکی از پر متقاضی ترین رشته ها برای تحصیل بهترین شهرهای دانشجویی آلمان می باشد، زیرا بازار کار آن بسیار مناسب بوده و دولت برای پزشکان مزایای به خصوصی را در نظر گرفته است. اکثر دانشگاه های این کشور رشته های پزشکی را ارائه می دهند که مدرک آن ها دارای اعتبار در تمامی شهرهای آلمان و در سراسر جهان است. اما این امر به تنهایی کافی نبوده و برای این که بتوان بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل رشته های پزشکی را یافت باید تمامی مواردی را که یک دانشجوی پزشکی برای تحصیل و کار خود نیاز دارد را در نظر داشت. این رشته تحصیلی بسیار حساس بوده و بدون داشتن امکانات لازم ممکن است که آموزش و یادگیری به صورت کامل انجام نشود. علاوه بر بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل که تاکنون نام بردیم، شهرهای دیگری نیز وجود دارند پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

درسدن با بالاترین استانداردها در آلمان

شهر درسدن با بالاترین استانداردها در آلمان امکانات بسیاری را با به صرفه ترین هزینه ها به دانشجویان خود در رشته پزشکی ارائه می دهد. این امکانات باعث شده است که دانشجویان بعد از دریافت مدرک خود به اقامت در این شهر ادامه داده و به کار در مراکز درمانی آن که از قبل با آن ها آشنایی دارند بپردازند.

آموزش الکترونیک باعث شده است که بازدهی آموزش ها چند برابر شده و تکنیک های پزشکی افراد به کمک شبیه سازها بسیار نسبت به گذشته بهبود یابد. همچنین با رسیدن به ترم های بالاتر، دانشجویان می توانند فرصت این را داشته باشند تا در تیم مراقبت های پزشکی به کار مشغول شده و تمامی تجربه های مورد نیاز را کسب نمایند. به همین دلیل است که خدمات پزشکی و درمانی این شهر در سراسر آلمان شهرت دارد.

بیمارستان های این شهر دارای پیوندهای بسیار نزدیکی با دانشگاه ها بوده و زمینه های مناسب برای تحقیق، یادگیری و آموزش به صورت کامل در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. با شرکت در برنامه های دکتری این دانشگاه ها می توان مهارت های کاری مستقل و آکادمیک خود را گسترش داده و آینده شغلی درخشانی را برای خود ساخت. به همین دلایل شهر درسدن را به عنوان یکی از بهترین شهرها برای تحصیل در آلمان می شناسند.

هال با سابقه ای درخشان در آلمان

شهر هال با سابقه ای درخشان در آلمان سه رکن را به عنوان هدف اصلی خود در رشته های پزشکی قرار داده است که شامل تحقیق، آموزش و مراقب از بیمار می شوند. برای ارائه بهترین نوع آموزش در این رشته تمام محققان، معلمان و پزشکان با یکدیکر همکاری کرده تا نه تنها درمان های جدید را بیابند، بلکه افرادی را آموزش دهند تا تحقیقات آن ها را به بهترین شکل ادامه دهند.

دانشگاه و بیمارستان های این شهر با سابقه ای بیش از 300 سال توسط اساتید مشهور، دانشمندان برجسته و پزشکان موفق به فعالیت خود ادامه داده و به روز کردن تمامی تجهزیات خود به صورت سالانه به مراکز بسیار پیشرفته تبدیل شده اند. بیمارستان دانشگاه درسدن با 20 کلینیک، چهار موسسه و همچنین ده مرکز دیگر سالانه بیش از 70 هزار بیمار را درمان می کند.

بخشی از این آمار مربوط به افرادی می شوند که در دوره آموزشی خود به سر برده و در سالن بیمارستان دانشگاه به طی کردن دوره های عملی خود می پردازند. حدود 42 هزار بیمار در سال در این سالن توسط دانشجویان درمان می شوند. در صورتی که به دنبال بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل و تجربه رشته پزشکی به صورت کامل هستید، درسدن را در اولویت خود قرار دهید.

کم هزینه ترین شهرهای دانشجویی آلمان

یکی از معیارهای بهترین شهرهای دانشجویی در آلمان، به صرفه و یا کم هزینه بودن آن است، زیرا برای افرادی که قصد نقل مکان از کشوری دیگر به این شهرها را دارند زیاد بوده و به دنبال گزینه هایی هستند که نیاز به کمترین مقدار داشته باشد. به صورت کلی تحصیل در کشور آلمان بسیار ارزان تر از سایر کشورهای مطرح بوده و گزینه های زیادی برای معرفی جود خواهد داشت.

اما ممکن است که هزینه برخی از شهرها برای برخی از افراد همچنان گران محسوب شده و به همین دلیل به دنبال کم هزینه ترین شهرهای دانشجویی آلمان باشند. برای آشنایی با این شهرها در ادامه با ما همراه باشید. برای این که بتوانید بهترین شهر را با توجه به مقصد خود پیدا کنید با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس گرفته تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

کم هزینه ترین شهرهای دانشجویی آلمان​

لایپزیگ با بهترین قیمت ها برای دانشجویان در آلمان

اگر به دنبال ارزانترین گزینه ها از بین لیست بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل هستید، باید لایپزیگ را به عنوان اولین گزینه برای خود قرار دهید. این شهر با داشتن 15 دانشگاه که مجموعا 38 هزار دانشجو را آموزش می دهند. این شهر به برخی از مشهور ترین افراد در تاریخ آموزش داده است که می توان به آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، گوته شاعر و فیلسوف فردریش نیچه اشاره کرد.

لایپزینگ با بهترین قیمت ها برای دانشجویان در آلمان به عنوان مقصدی مناسب برای افرادی شناخته می شود که بودجه زیادی نداشته و یا به دنبال کم کردن هزینه های خود هستند. حتی بزرگترین بخش هزینه یعنی اجاره و یا خرید خانه نیز در این شهر نسبت به سایر نقاط آلمان بسیار ارزان و به صرفه تر می باشد. اما توجه داشته باشید که همچنان باید بودجه متناسب با زندگی دانشجویی در این شهر را فراهم نمایید.

از آن جایی که به علت کم بودن هزینه ها، تعداد دانشجویان مهاجر نیز بسیار زیاد است، جو این مکان بسیار پر جنب و جوش بوده و رویدادهای اجتماعی بسیار زیادی برای شرکت در آن ها وجود دارد. برای افرادی که به دنبال برخورداری از امکانات تحصیلی با کمترین هزینه های هستند، لایپزینگ می تواند از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل آن ها باشد.

روستوک با دانشگاهی مهم در تاریخ آلمان

شهر روستوک با دانشگاهی مهم در تاریخ آلمان به داشتن دوره های گسترده پزشکی و برنامه های علوم زیستی و شیمی مورد توجه بسیار قرار گرفته است. همچنین این شهر خانه دانشگاه موسیقی و تئاتر بوده که استقابل ویژه ای از دانشجویان بین المللی به عمل می آورد، در نتیجه هزینه های تحصیل در دانشگاه های خود را کاهش داده است. به همین دلیل بسیاری از افراد روستوک را به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل می شناسند.

در نتیجه این امر هزینه تحصیل نیز به اندازه زندگی کم شده و متقاضیان می توانند با کمترین بودجه نیز به تحصیل در دانشگاه های آن پرداخته و سبک زندگی قابل قبولی را تجربه نمایند. از طرفی دیگر وجود فرصت های کاری بسیار به خصوص در صنعت دریانوردی باعث شده است که دانشجویان بابت پوشش هزینه های پیش روی خود هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.

از آن جایی که هزینه زندگی دانشجویی بسیار کم است، دانشجویان می توانند بخش بزرگی از حقوق خود را پس انداز نمایند. اگر به دنبال مکانی هستید که با کم ترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری را به شما اعطا کرده و فرصت ها شغلی فراوانی برای کار در حین تحصیل داشته باشد، شهر روستوک یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در آلمان است.

برای شما که به فکر تحصیل در دانشگاه های آلمان هستید، مطالعه مقالات زیر بسیار سودمند است.

رنکینگ دانشگاه در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

حتی با این که مدارک اعطا شده از سوی دانشگاه های آلمان در سراسر جهان دارای اعتبار بسیاری می باشد، اما اطلاع از رنکینگ دانشگاه در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل نیز می تواند برای یافتن مقصد مناسب شما مفید باشد. توجه داشته باشید که شرایط پذیرش در هر دانشگاه مانند شرایط زندگی در هر شهر نیز متفاوت می باشد.

با آشنایی با این دانشگاه ها و شهرهایی که معرفی کرده ایم، می توانید مقصد مورد نظر خود را برای تحصیل در این کشور بیابید. پیشنهاد می کنیم مقاله کار در آلمان را برای آشنایی بیشتر با این کشور مطالعه نمایید تا از مقصد نقل مکان خود اطمینان کامل را حاصل کنید.

رنکینگ دانشگاه در بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل را در زیر قرار داده ایم:

سوالات پر تکرار بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل

 شهرهای لایپزیک، روستوک و درسدن از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل با کمترین هزینه هستند.

 خیر، با وجود این که این شهر پایتخت کشور آلمان بوده اما به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی آلمان شناخته شده و هزینه های تحصیل در آن بسیار به صرفه است.

 تمامی دانشگاه های آلمان از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند، اما دانشگاه های شهرهای اصلی مانند برلین، مونیخ و فرانکفورت از شهرت بیشتری برخوردار هستند.

 بله، این شهر با داشتن صنایع مختلف و فعال فرصت های بسیاری برای دانشجویان قرار داده و به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به شمار می رود.

 دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه آزاد برلین و همچنین هومبولت برلین از دانشگله هایی هستند که دوره های انگلیسی زبان را ارائه می دهند.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به معرفی بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به شما پرداخته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس گرفته تا بتوانید بهترین شهر دانشجویی در آلمان را با توجه به خواسته و شرایط خود انتخاب نمایید. همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به آلمان را نیز بخوانید و با تمام روش های امن مهاجرت به این کشور آشنا شوید. شاید روشی به جز تحصیل برای شما مناسب باشد!

سه نفر از مراجعین ما درباره تجربه شان در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان صحبت می کنند. با تجارب آن ها آشنا شوید.

نمایش ویدیو درباره امیر حسین علامه آلمان
نمایش ویدیو درباره علیرضا عبدالهی آلمان
نمایش ویدیو درباره میلاد مهدیان آلمان
3.6/5 - (12 امتیاز)