تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان

تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان

طبق گفته و یافته ها سیستم آموزشی آلمان بسیار معتبر است و کشور آلمان از نظر آموزشی و مدارک دانشگاه های آن در کل دنیا معتبر و پذیرفته شده است . شهر برلین دارای چهار دانشگاه است که هر کدام دارای دانشکده هایی نیز هستند . همچنین از نظر هزینه این شهر گزینه مناسبی است و هزینه های زیادی نسبت به سایر شهرها ندارد و یک شهر دانشجویی مناسب و به صرفه محسوب می شود . اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان را در سر دارید بهتر است با مشاوران ما در موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی همراه باشید .

شهر برلین یا همان پایتخت آلمان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در این کشور است . این شهری ایالتی است که در بین شهرهای حوزه اروپا از نظر بزرگی رتبه اول را دارد . این شهر تنها الان پایتخت نیست بلکه در طول تاریخ بارها عنوان پایتختی را داشته است .

این شهر اروپایی در طول صد سال گذشته تغییرات و پیشرفت های بسیاری داشته است . برلین شهر دانشجو پذیری است و نه تنها مردم خود این کشور بلکه مهاجران بسیاری نیز در این شهر مشغول به تحصیل می شوند .

بررسی تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان

در سال 2018 دانشگاه فرا هفتادمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و در سال 1948 توسط دانشجویان ، محققان و دانشمندان تاسیس شد و در همان سال تاسیس حدود دو هزار دانشجو در آن ثبت نام کردند . این دانشگاه در شمال غرب برلین واقع شده است که در قرن بیستم بالاترین درجه علمی برای کارهای تحقیقاتی را به خود اختصاص داد .

در طول این سال ها ، پروژه ها ، وقایع و اتفاقات بسیاری در این دانشگاه رخ داده است . این دانشگاه یکی از یازده دانشگاه برلین است که در زمینه آموزش و تحصیلات مشغول به کار است . دانشجویان محلی و بین المللی فراوانی تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان را انتخاب می کنند .

از جمله امکانات این دانشگاه کتابخانه های مجهز و پیشرفته ، سیستم حمل و نقل ، سالن های هنری و آزمایشگاه های بزرگ و پیشرفته و سایر امکانات دیگر است . این دانشگاه هر سال حدود چهار هزار دانشجوی جدید را در خود جای می دهد .

تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه فرای برلین

مدرک لیسانس یکی از مدارک معتبر کشور آلمان است که با در اختیار داشتن آن می توانید در هر جای جهان برای کسب مدارک بالاتر ادامه تحصیل دهید و به کار در زمینه رشته مورد مطالعه تان مشغول شوید .

مدرک لیسانس در رشته های کامپیوتر، ریاضیات ، اقتصاد و روانشناسی این دانشگاه جزو مدارک علمی است و لیسانس علمی داده می شود در حالیکه مدارک دیگر جزو مدارک آرت است و لیسانس آرت برای آن ها داده می شود .

تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه فرای برلین

مدرک علمی که از نامش پیداست اما مدرک آرت یعنی مدرک مطلق آرتیوم است که امروزه در شاخه علوم اجتماعی و انسانی قرار گرفته است . برای تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان باید بدانید نیمی از مدارک لیسانس در این دانشگاه ترکیبی هستند یعنی دارای یک موضوع کلی و چند وابسته هستند . نیم دیگر مدارک لیسانس در این دانشگاه تکی هستند یعنی دارای یک موضوع واحد هستند .

شرایط تحصیل مهارت های تخصصی در آلمان

همه دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان و کسب مدرک لیسانس این دانشگاه هستند باید سی امتیاز مربوط به مهارت های تخصصی عمومی که دارای دو زیر شاخه است را کسب کنند که عبارتند از :

  1. کلاس های مهارت های تخصصی عمومی
  2. کلاس های تخصصی مربوط به حوزه آموزشی

هر دوی این کلاس ها مربوط به رشته هر فرد است . از جمله شرایط تحصیل در آلمان برای دانشجویانی که به دنبال مدرک لیسانس برای معلمی و کار در زمینه تدریس هستند باید کلاس های تخصصی مربوط به حوزه آموزشی را حتما بگذرانند .

در مورد تمام رشته های دیگر دانشجویان باید کلاس های مهارت های تخصصی عمومی را بگذرانند . بیاد داشته باشید دانشجویانی که کلاس های تخصصی مربوط به حوزه آموزشی را بیشتر از کلاس های دیگر می گذرانند نمی توانند حتما معلم شوند و این کلاس ها لازمه رشته های معلمی است .

حوزه مهارت های کلاس های تخصصی عمومی به شرح زیر است : زبان های خارجه ، مهارت های رسانه ای و اطلاعاتی ، آگاهی های جنسیتی و تفاوت ها ، مهارت های مدیریتی و سازماندهی ، مهارت های ارتباطی و دوره انترن تخصصی .

نظام آموزشی دانشگاه فرای

ساختار آموزشی و تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان برای کسب مدرک لیسانس این دانشگاه شامل شش ترم است که شروع ترم ها نیز در فصل زمستان است . البته رشته های ایتالیایی و فرانسه حدود هفت ترم و رشته های کره ای و ژاپنی هشت ترمه هستند که جزو رشته های استثنای این دانشگاه محسوب میشوند .

همه کلاس های آکادمیک آن دارای چند زیر شاخه هستند که تنها وقتی دانشجو تمام آزمون های آنها را بگذراند آن درس تکمیل می شود . هیچ آزمون نهایی پایان ترم وجود ندارد ولی آزمون های زیرشاخه ای و قسمتی متعددی را برای گرفتن مدرک خود باید در طول هر ترم بگذرانید و نمرات کسب شده در این آزمون ها در نمره پایانی که به مدرک شما داده می شود حساب میشوند .

در طول این شش ترم چیزی حدود 180 نمره یا همان امتیاز کسب کنید یعنی در هر ترم باید حداقل سی نمره یا امتیاز را بتوانید کسب کنید . زمان گذراندن این ترم ها نهصد ساعت و در حدود شش ماه است . در نهایت راجع به موضوعی که مربوط به رشته تان است و یا در حوزه رشته آموزشی تان است باید یک پایان نامه تقریبا 25 صفحه ای بنویسید .

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

کسانی که به تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان می پردازند باید بدانند که ، دانشگاه های این شهر هزینه های هنگفتی را برای دانشجویان در بر ندارد و همان طور که پیش از این اشاره کردیم هزینه های زندگی در این شهر بالا نیست و مشکلی نمی تواند برای افراد از نظر مالی ایجاد شود .

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

مثلا هزینه کرایه خانه با توجه به منطقه و متراژ آن متفاوت است می تواند حدود دویست تا هفتصد یورو باشد که معمولا دانشجویان خانه های ارزان تر را انتخاب میکنند .

دانشگاه ها نیز به طور ماهیانه هزینه هایی را برای دانشجویان در بر خواهند داشت که میزان هزینه های تحصیل در آلمان دویست تا سیصد یورو خواهد بود .

هزینه های خورد و خوراک نیز با توجه به مصرف هر فرد متفاوت است و اگر بخواهید هزینه هایتان کاهش یابد بهتر است به جای خوردن غذا در رستوران و یا بیرون از غذاهای خانگی استفاده کنید .

به طور کلی اقتصاد این کشور و این شهر به طور چشمگیری بهبود یافته و افراد در آن جا به راحتی میتوانند زندگی کنند و نرخ بیکاری بسیار پایین است . هزینه حمل و نقل با وسایل عمومی نیز دو الی سه یورو است که اگر بلیط های هفته ای تهیه کنید هزینه تان بسیار کمتر خواهد شد .

تحصیل دانشجویان در دانشگاه فرای برلین آلمان

اطلاعات تکمیلی در مورد این کشور و دانشگاه و همچنین اطلاعاتی در مورد سایر دانشگاه های این شهر و یا کشور ، رشته های موجود در آن ها و مدارکی که هر دانشگاه می دهد و همچنین در مورد برنامه های آموزشی دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان را می توانید با خیالی آسوده از کارشناسان و مشاوران باتجربه و آگاه ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهر آفرین رجبی دریافت کنید . مشاوران ما پاسخگوی تمام سوالات شما در خصوص تحصیل در دانشگاه فرای برلین آلمان خواهند بود .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه