سیستم آموزشی آلمان

سیستم آموزشی آلمان

اطلاع از سیستم آموزشی کشور مقصد ، مهم ترین موضوع در انتخاب آن کشور می باشد . در این مقاله که به مباحث مورد علاقه متقاضیان جهت اطلاع از شرایط تحصیل در آلمان پرداخته شده است ، به مواردی در سیستم آموزشی آلمان مانند سیستم آموزشی مدارس آلمان ، کالج در آلمان ، دانشگاه ها و رشته های ارائه شده پرداخته می شود .

کارشناسان مهاجرتی ، مشاوران حقوقی تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله و مقالات مشابه مربوط به تحصیل در آلمان ، اطلاعات لازم در خصوص انتخاب کشور مناسب را به شما ارائه می دهند .

بررسی سیستم آموزشی آلمان

سیستم آموزشی آلمان به گونه ای است که در هر ایالتی با ایالت دیگر متفاوت می باشد ، البته اداره آموزشی فدرال نیز وجود دارد تا هماهنگی های آزمون ها ، مدارس و دانشگاه ها را بر عهده بگیرد . مدارس در المان از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که در مقاله سیستم مدارس آلمان به آن ها پرداخته شده است .

تحصیلات در آلمان نسبت به بسیاری از کشورها دارای محتوای تئوری بیشتری می باشد و شامل سخنرانی ها و سمینارهای بیشتری از اساتید است .

تعداد واحدهای عملی که دانشجویان بتوانند واحدهای تئوری را تست کنند محدود می باشد . در پایان هر ترم ، دانشجویان نمراتی بر مبنای امتحانات ، سخنرانی ها و سمینارها ، تمرینات عملی و تکالیفی که بر عهده آن ها بوده است دریافت خواهند کرد .

بسته به نوع واحد درصد تاثیر گذاری این بخش ها می تواند متفاوت باشد . تحصیلات عملی را می توان در خلال دوره های کاراموزی که در برخی واحد های عملی ارائه می شوند یافت .

برای هفته ها و ماه ها دانشجویان می بایست در شرکت ها کاراموزی کرده و دانش تئوری خود را به صورت عملی در بوته آزمایش بگذارند .

بررسی سیستم آموزشی آلمان

سیستم دانشگاهی کشور آلمان

در گذشته، مقاطع تحصیلی در آلمان متفاوت از آنچه که هم اکنون بیان می شود ، بودند . هنگامی که نظام آموزشی هماهنگ در اروپا موسوم به پروسه بلونیا ( Bologna Process ) به تصویب رسید ، مقاطع تحصیلی آلمان نیز دستخوش تغییراتی اساسی شد .

به طوری که مقطع تحصیلی لیسانس ( Bachelor ) جایگزین مقطع سنتی دیپلم ( Diploma ) و مقطع فوق لیسانس ( Master ) جایگزین مقطع ماگیستر ( Magister ) شده اند .

مقطع لیسانس بین 6 تا 8 نیمسال است و اولین مقطع دانشگاهی محسوب می شود که فارغ التحصیلان آن می توانند وارد بازار کار شوند .

مقطع فوق لیسانس که پیش نیاز آن داشتن مدرک لیسانس است و طول دوره آن به اندازه 4 ترم تحصیلی خواهد بود ، دومین مقطع تحصیلی در کشور آلمان محسوب می شود .

سومین مقطع تحصیلی همان مقطع دکترا ( P.h.D ) است که طول دوره با توجه به نوع رشته و موضوعات پژوهشی بین 3 تا 5 سال خواهد بود.

مدارک ورود به دانشگاه در سیستم آموزشی کشور آلمان

برای ورود به تحصیلات دانشگاهی مقطع لیسانس در کشور آلمان ، باید مدرک پایان تحصیلات مدرسه ای را که موسوم به Abitur می باشد را ارائه داد .

برای متقاضیانی که از خارج کشور آلمان جهت تحصیل به این کشور می روند و مدارک تحصیلی آن ها در سطح مدارک آلمانی ارزیابی نمی شود نیاز است تا در دوره های کالج در آلمان و قبل از دانشگاه شرکت کنند .

در سیستم آموزشی آلمان ، دانشگاه های آلمان به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در مقاله دانشگاه های آلمان به آن ها پرداخته شده است .

تاکنون سازمان واحدی برای رسیدگی به امور تمامی دانشگاه ها ایجاد نشده است ، به همین دلیل درخواست ها باید برای هر دانشگاه و مرکز اموزش عالی به صورت جداگانه ای ارسال شوند .

البته برخی از دانشگاه در حال حاضر پذیرش های خود را به مرکز سرویس درخواست پذیرش دانشجویان بین المللی به نام uni-assist سپرده اند .

علاوه بر این هر دانشگاه برای خود شرایط متفاوتی را درخواست می نماید . بنابراین ممکن است برای یک رشته در دانشگاه های مختلف نیازمندی های متفاوتی درخواست شود .

کارشناسان دفاتر همکار موسسه مهر آفرین رجبی در تهران و شیراز با تسلط کامل در موضوعات مطروحه سیستم آموزشی آلمان که همگی از الزامات شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان می باشد سعی کرده تا برترین موسسه حقوقی مهاجرتی در سطح خاورمیانه باشد که همواره بهترین های تحصیل و مهاجرت را متناسب با شرایط موجود ارائه می دهد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه