مدارس بین المللی در آلمان

مدارس بین المللی در آلمان

معمولا مدارس بین المللی در آلمان برای ارائه تحصیلات با کیفیت بالا مشهور و شناخته شده اند . بسیاری از مهاجران انتخاب می کنند که فرزندان خود را در یک مدرسه بین المللی ثبت نام کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها در خارج از کشور آموزش می بینند . امکان تحصیل رایگان در آلمان هم وجود دارد . موسسه وکلای مهر آفرین رجبی در مقاله زیر شما را با شرایط این مدارس آشنا می کنند . پس تا ادامه مقاله همراه ما باشید .

آلمان مشهورترین کشور در قاره اروپاست . پایتخت آلمان شهر زیبای برلین و زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است . در گذشته کلیه مدارس و دانشگاه های آلمان ، به زبان آلمانی تدریس می کردند اما در چند سال اخیر سیستم آموزشی آلمان ، تحصیل به زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در برنامه تحصیلی اش گنجانده است . این سیستم در مدرسه های آلمان نیز اجرا شده است .

بررسی مدارس بین المللی در آلمان

اکثرا مدارس بین المللی در آلمان دارای امکانات عالی با استانداردهای بسیار بالایی هستند . آنها دارای کلاس های کم تعداد هستند و از برنامه های شناخته شده بین المللی پیروی می کنند و مدارک آنها توسط دانشگاه ها در سراسر جهان پذیرفته می شود .

به طور خلاصه ، مدارس بین المللی فقط یک مدرسه برای آموزش علوم مختلف نیست ؛ بلکه دانش آموزان در آنجا با جوامع مختلف آشنا می شوند و تشویق می شوند تا به پتانسیل خود دست یابند و برای موفقیت در دنیای رقابتی امروز آماده شوند .

در آلمان تعداد زیادی از مدارس خصوصی و بین المللی وجود دارد که نیازهای کودکان خارجی را تامین می کنند . همچنین بهترین دانشگاه های آلمان در ادامه مسیر پذیرای تمام رشته های مورد علاقه فرزندان شما هستند .

مزیت های تحصیل در مدارس بین المللی آلمان

دلایل زیادی برای ثبت نام فرزندان خود در مدرسه بین المللی وجود دارد . اول از همه ، دانش آموزان می توانند مهارت های جامع زبان را به صورت طبیعی و سریع توسعه دهند و فرصت های زیادی برای تعامل با دانش آموزان از سراسر جهان داشته باشند .

در مرحله دوم ، دانش آموزان از یک تجربه آموزشی محکم بهره مند می شوند ، زیرا آنها نه تنها موضوعات اصلی مانند ریاضی و علوم را یاد می گیرند ، بلکه می توانند ورزش و مهارت های IT را نیز یاد بگیرند .

مزیت های تحصیل در مدارس بین المللی آلمان

علاوه بر این ، مدارس بین المللی آلمان دارای امکانات پیشرفته ای هستند که برای یادگیری آسان و لذت بخش طراحی شده اند . در مرحله سوم ، مدارس بین المللی در آلمان به دنبال یک برنامه درسی استاندارد هستند که از سال های اولیه تا تحصیلات متوسطه می گذرد .

به این معنی که دانش آموزان می توانند به راحتی مهارت ها ، اعتبارات و دانش خود را به سیستم های آموزشی در نقاط دیگر جهان مانند ایالات متحده ، بریتانیا ، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر به کار ببرند . بهترین شهر آلمان برای تحصیل را در مقاله ای به همین نام در سایت ما مطالعه کنید .

آموزش بین المللی در مدارس آلمان ( آزمون و دیپلم )

اکثر مدارس بین المللی در آلمان ، یک یا چند برنامه بین المللی دانشنامه بین المللی کارشناسی ( IB) را ارائه می دهند : سال های ابتدایی ، سال های متوسطه ، حرفه ای و معمولا دانشنامه IB . برخی از گواهی های عمومی بین المللی بر اساس آموزش انگلیس ( IGCSE ) ، دیپلم دبیرستان یا امتحان پیشرفته (AP) و بعضی اوقات آلمانی Abitur ارائه می شوند .

چندین مدرسه بین المللی دارای نظام های آموزشی خارجی نظیر مدرسه لیکسی ژان رنوار ( Lycee Jean Renoir ) در مونیخ و مدرسه ژاپنی در هامبورگ دارای ترکیبی مشترک از IGCSE و دیپلم IB هستند .

دانشنامه بین المللی مدرک کارشناسی (IB)

حدود 4800 مدرسه در بیش از 143 کشور کشور آلمان، دانشنامه یا دیپلم IB را ارائه می دهند که هدف آن دانش آموزان 16 تا 19 ساله است و در سطح بین المللی شناخته شده است .

این دیپلم نیاز دارد که دانش آموزان شش مبحث را طول دو سال بیاموزند ، همینطور دوره اضافی در فلسفه ( TOK ) ، شرکت در خدمات فعال و خلاقانه ( CAS ) و نوشتن مقاله ای با بیش از 4000 کلمه ، مورد نیاز است .

IGCSE یک مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی است که توسط هیئت امتحان های مختلف مانند لندن (Edexcel) یا کمبریج اداره می شود . این معادل سال های 10 و 11 مدرسه است . دانش آموزان برای اخذ این مدرک IGCSE نیاز به مطالعه و آماده سازی برای امتحانات در طیف وسیعی از موضوعات ، از جمله ریاضی ، انگلیسی ، علوم و علوم انسانی دارند .

بعضی از مدارس بین المللی در آلمان برنامه های مبتنی بر روش ایالات متحده را برای ارائه دانشنامه یا دیپلم دبیرستان ارائه می دهند که شامل آمادگی برای آزمون های کالج SAT می شوند و دانشجویان می توانند از انتخاب کلاس های پیشرفته برای ورود به دانشگاه انتخاب کنند .

هزینه های تحصیل در مدرسه بین المللی در آلمان

هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی در آلمان متفاوت است ، اما به طور کلی مشابه هزینه های مدارس بین المللی در ایالات متحده است و معمولا برای دوره های دبیرستان و متوسطه بیشتر است .

علاوه بر هزینه های تحصیل ، والدین نیز ممکن است برای موارد اضافی مانند سفرهای علمی ، حمل و نقل به مدرسه ، وعده های غذایی و غیره، به بودجه نیاز داشته باشند . هزینه های تحصیل در آلمان با توجه به شرایط و امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد مقرون به صرفه است .

این مدارس حتی برای آلمانی ها نیز مفید است . بسیاری از مدارس بین المللی در آلمان دارای تعداد قابل توجهی از دانش آموزان بومی هستند که مایل به آموزش زبان انگلیسی هستند . اگر شما در آلمان زندگی می کنید ، در اینجا لیستی از مدارس بین المللی برای ثبت نام فرزندتان در نظام آموزشی در آلمان ، ارائه کرده ایم .

سیستم آموزشی مدرسه های بین المللی آلمان

در مدارس بین المللی در آلمان سیستم های تحصیلات ابتدایی و متوسطه در دسترس است . مدرسه های بین المللی در آلمان اغلب روزانه هستند . درسهای اکثر مدارس بین المللی آلمان به زبان انگلیس تدریس می شود ، اما بعضی مدارس هم دو زبانه هستند و اغلب آموزش های انگلیسی / آلمانی و فرانسوی / آلمانی را ارائه می دهند . برخی از مدارس دو زبانه نیز به زبان های ایتالیایی / آلمانی ، اسپانیایی / آلمانی ، زبان چکی / آلمانی و یا زبان ژاپنی / آلمانی تدریس می کنند .

بهترین مدارس با انجمن دانشکده های بین المللی آلمان ( AGIS ) یا با مجوز شورای مدارس بین الملل (CIS) یا انجمن مدارس و کالج های نیوا انگلستان (NEASC) وابسته هستند .

سیستم آموزشی مدرسه های بین المللی آلمان

بهترین مدارس بین المللی در آلمان

 • دانشکده بین المللی براندنبورگ بین المللی
 • مدرسه بریتانیایی برلین
 • دانشکده بین المللی برلین
 • دانشکده متروپولیتن برلین
 • مدرسه بین المللی Braunschweig-Wolfsburg
 • مدرسه بین المللی Villa Amalienhof (SIS Swiss International School)
 • مدرسه بین المللی بن
 • مستقل مدرسه بین المللی بن
 • مدرسه بین المللی برمن
 • دانشکده بین المللی کلن
 • مدرسه بین المللی بریتانیایی سنت جورج
 • مدرسه بین المللی درسدن
 • دانشکده بین المللی دوسلدورف
 • ISR مدرسه بین المللی در راین
 • مدرسه بین المللی بریتانیا سنت جورج
 • مدرسه بین المللی Franconian

چند مدرسه بین المللی دیگر آلمان

 • مدرسه بین المللی فرانکفورت
 • مدرسه بین المللی (Frankfurt-Rhein-Main) ISF
 • مدرسه متروپولیتن فرانکفورت
 • مدرسه بین المللی Strothoff
 • مدرسه بین المللی Taunus Mountessori
 • مدرسه بین المللی Accadis Bad Homburg ( ISB )
 • مدرسه بین المللی Mainfranken
 • دانشکده بین المللی آگسبورگ
 • مدرسه بین المللی Bavarian
 • مدرسه بین المللی هامبورگ
 • دانشکده بین المللی منطقه هانوفر
 • مدرسه بین المللی هایدلبرگ
 • آکادمی سیاه جنگل
 • مدرسه بین المللی لایپزیگ
 • مدرسه بین المللی مونیخ
 • مدرسه بین المللی بریتانیایی سنت جورج
 • مدرسه بین المللی Neu-Ulm
 • مدرسه بین المللی اشتوتگارت
 • مدرسه Schloss Salem
 • مدرسه بین المللی Thuringia

چگونگی پذیرش مدارس بین المللی آلمان

روش های پذیرش از هر مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت است ، اما بهتر است که در اسرع وقت اعمال شود ، چون اغلب لیست های انتظار وجود دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب و تقاضا برای مدارس بین المللی در آلمان ، با کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه مهر آفرین رجبی تماس بگیرید . همکاران این موسسه به صورت کاملا تضمینی می توانند شما را در درک شرایط گرفتن پذیرش تحصیلی از کشور آلمان یاری نمایند . پس در اسرع وقت با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

2.7/5 - (10 امتیاز)

12 دیدگاه در “مدارس بین المللی در آلمان

 1. حامد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من با یک جاب آفر و با ویزای بوکارت بزودی عازم برلین هستم. پسرم کلاس چهارم ابتدایی رو داره تمام میکنه اینجا تو ایران، برای ثبت نام ایشون در مدارس عمومی آلمانی زبان، میخواستم ببینم آیا نیاز به مدارک خاصی برای ترجمه هست بغیر از شناسنامه
  با تشکر.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   قوانین هر مدرسه ممکن است متفاوت باشد. می‌توانید از طریق زدن ایمیل به مدرسه از این موارد مطلع شوید.

   با تشکر از سوال شما

 2. اسماعيلي گفت:

  سلام وقت بخير
  اقامت دائم از اسلواكي رو داريم PRP
  كه ميتونيم ساكن المان هم بشيم،درعين حال ساكن دبي هستيم و دخترم كلاس پنجم مدرسه انگليسي زبان هست، پسر ١٨ ساله م تازه ديپلم ش رو در مدرسه عربي انگليسي تموم كرده،
  براى رفتن به المان براى خانواده ٤ نفره ، چه پيشنهاد ميكنيد ،
  ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت به آلمان با شیوه های تحصیلی، کاری، ثبت شرکت ،دوره های آسبیلدونگ می‌توان اقدام کرد.
   فرزند 18 ساله شما برای دوره های آسبیلدونگ و تحصیلات دانشگاهی و فرزند 11 ساله تان برای مدارس آلمان می‌توانند اقدام کنند.

   با تشکر از سوال شما

 3. بارانا گفت:

  سلام من ساکن فرانکفورت هستم، دخترم ۶ سالشه و سال اینده کلاس اول میره، امسال برای یادگیری زبان المانی فرستادمش مهدکودک، البته مدرسه ی خصوصی، ماهی ۸۰۰یورو هزینه ی ثابت داریم. من یکی از بهترین مدرسه های خصوصی فرانکفورت رو میخوام که برای کلاس اول دخترمو بذارم اونجا. میشه راهنمایی کنین.؟؟ کدوم مدرسه؟؟ مسافتش هم مهم نیست اگرحتی به فرانکفورت دور هم باشه به شرطی که مدرسه ی واقعا خوبی باشه حتما میبرمش.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مدارس زیر جزو مدارس برتر هستند.
   FIS
   ISF
   Metropolitan School Frankfurt
   Strothoff International School Frankfurt
   European School Frankfurt
   Franconian International School

   با تشکر از سوال شما

 4. Hadis گفت:

  سلام
  من قیم ندارم ولی زیان المانی هم اصلا بلد نیستم فقط زیان انگیلیسی بلدم اون هم کم خیلی بلد نیستم کلاس دهم هستم و قصد دارم واسه یازدهمم برم المان میشه یه توضیحی بدین درضمن من رشتمم تجربی هست

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دريافت پذیرش و ویزای تحصیلی مدارس آلمان الزاما باید قیم بومی داشته باشید در غیر این صورت نمی توانید در این زمینه اقدام کنید. می توانید کشورهایی را که نیاز به داشتن قیم نمی باشد اقدام نمایید از جمله کشور مجارستان، انگلیس، سوییس، کانادا، استرالیا و غیره

   با تشکر از سوال شما

 5. امیر گفت:

  سلام. من دانش آموز کلاس نهم هستم و انگلیسیم خیلی خوبه. و همه نمره هامم بالا بوده. ولی تمکن مالی قوی ندارم. شاید بتونم هزینه های یک سال تحصیل رو بدم. میتونید شرایط زو برای من توضیح بدید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   تحصیل در مدارس انگلیسی زبان حدودا سالی 8000 یورو هزینه دارد ولی مدارس آلمانی زبان تقریبا رایگان هستند و ماهانه حدود 700 یورو هزینه زندگی دارید.
   برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی مدارس آلمان باید قیم داشته باشید. ( مثلا یه شخص یا یک خانواده که تابعیت کشور آلمان را دارند سرپرستی شما را به عهده بگیرند)
   در صورت نداشتن چنین شرایطی می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام نمایید. چون هزینه های تحصیل بسیار پایین است و در کنار تحصیل اجازه کار به صورت پارتایم به شما داده می‌شود که برای جبران هزینه های زندگی بسیار کمک کننده است. ضمنا برای تحصیل در دانشگاه ها نیازی به داشتن قیم ندارید.

   با تشکر از سوال شما

 6. d گفت:

  سلام من کلاس10 هستم و زبان انگلیسی و المانی بلد نیستم . من خالم در المان زندگی میکنه و شریط سرپرستی من را داره من می خوام برای سال بعد ویزای تحصیلی بگیرم میشه شرایطش رو توضیح بدین و مدارک مورد نیاز رو بگین

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای پذیرش مدارس کشور آلمان می بایست یک خانواده که تبعه ی آلمان می باشند قیم شما بشوند . در صورتی خاله شما تابعیت کشور آلمان را کسب کرده باشند ، و سطح درآمد شان مناسب باشد می توانند سرپرستی شما را به عهده بگیرند . ضمنا شما می بایست به زبان آلمانی یا انگلیسی مسلط باشید اما مدرک زبان نیازی نیست . تحصیل به زبان آلمانی تقریبا رایگان است و به زبان انگلیسی حدودا 8000 یورو در سال هزینه دارد . اصلی ترین مدرکی که برای این پروسه نیاز است مدارک تحصیلی شما و نامه تمکن مالی قیم می باشد .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه