آلمان

کالج های t-kurs آلمان

کالج های t-kurs آلمان

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تحصیل در کالج های آلمان توضیحاتی را به شما ارائه دهیم تا بدانید که برای شرایط تحصیل در آلمان باید دوره پیش نیاز خود را در چه کالجی سپری کنید . این کالج ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام دانشجویان متقاضی در رشته های خاص را پذیرش می کنند . در ادامه نگاهی به کالج های t-kurs آلمان خواهیم داشت و کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده راهنمایی شما در رابطه با تحصیل در کالج های مربوطه هستند .

تحصیل در این کالج ها و دوره یک ساله دقیقا مرتبط با رشته انتخابی دانش آموز در دبیرستان و رشته مورد نظر در دانشگاه مرتبط بوده و علاوه بر آشنایی با مفاد درسی زبان آلمانی داوطلب را نیز تقویت می نماید .

ورود به کالج های t-kurs آلمان

دانش آموزان کشور آلمان پس از طی نمودن دوره تحصیلی 12 ساله خود در مدارس موفق به دریافت مدرک دیپلم می شوند . این مدرک دیپلم به آنها این اجازه را می دهد تا بتوانند به راحتی به دانشگاه ها و سایر مراکز آموزش عالی کشور آلمان وارد شوند .

اما این قانون تنها در رابطه با دانش آموزان کشور آلمان و برخی از کشورهای اروپا مانند ایسلند و سوئیس صادق است و داوطلبان سایر کشورها باید ابتدا مدرک دیپلم خود را با سیستم آموزشی این کشور تطبیق دهند .

این تطبیق از طریق سپری نمودن دوره یک ساله در کالج های این کشور انجام می پذیرد . طی کردن دوره های این کالج به منظور معادل سازی مدرک دیپلم متقاضیان خارجی با سیستم آموزشی آلمان است و پس از اتمام آن شخص اجازه ورود به دانشگاه های این کشور مانند سایر دانش آموزان این کشور را دارد . در ادامه بیشتر با کالج های t-kurs آلمان آشنا خواهیم شد .

کالج های تحصیلی در آلمان

کالج های دانشگاهی در آلمان انواع مختلفی داشته و داوطلبان هر رشته باید در کالج مخصوص به خود ثبت نام کنند . مانند دبیرستان های ایران که دانش آموزان در رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، انسانی و غیره تحصیل می کنند در آلمان نیز کالج های دانشگاهی بر حسب رشته تحصیلی داوطلبان را پذیرش می کنند .

کالج های تحصیلی در آلمان

کالج های آلمان را می توان به پنج دسته کلی تقسیم نمود :

 • کالج M-kurs : این کالج مخصوص دانشجویان متقاضی رشته های علوم پزشکی و تمامی زیرمجموعه های آن است .
 • کالج W-kurs : کسانی که می خواهند در رشته های اقتصاد ، مدیریت ، علوم اجتماعی و غیره تحصیل کنند در این کالج ثبت نام می کنند .
 • کالج G-kurs : برای کسانی مناسب است که داوطلب تحصیل در رشته های علوم انسانی می باشند .
 • کالج S-kurs : دوره های زبان در این کالج ها آموزش داده می شود .
 • کالج T-Kurs : برای متقاضیان تحصیل در رشته های فنی مهندسی می باشد .

شرایط ورود به کالج های آلمان

از اولین شرایط ورود به کالج های این کشور داشتن آشنایی نسبی با زبان آلمانی می باشد . بدین صورت که دانشجو باید مدرک B1 را برای درخواست پذیرش داشته باشد . اگرچه در کالج واحدهای زبان تدریس می شود اما یادگیری زبان آلمانی باید از ایران آغاز شده و در آلمان تکمیل شود .

پس از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز کالج و دریافت پذیرش باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کرد . زمان ثبت درخواست و ارسال مدارک در موعد مشخص شده از موارد بسیار مهم است که داوطلبان باید به طور دقیق از آن مطلع باشند .

معرفی کالج t-kurs آلمان

کالج های t-kurs آلمان مخصوص کسانی ست که با دیپلم ریاضی و فیزیک می خواهند در رشته های مهندسی ، شیمی و علوم مرتبط تحصیل کنند . در این کالج ها دروس پایه و اصلی که مقدمات ورود به رشته های دانشگاهی است به دانشجویان تدریس می شود . زبان آلمانی نیز به صورت یک واحد جداگانه به دانشجویان تدریس می شود .

این دوره به افراد کمک می کند تا مهارت های فکری خود را بالا برده و بتوانند زبان آلمانی خود را در دروس تخصصی رشته دانشگاهی شان تقویت کنند . این دوره دانش آموزان را از لحاظ تئوری و علمی آموزش داده و دانشجویان همراه با مطالعه کتاب های مشخص باید پژوهش و آزمایشات مختلفی را نیز انجام دهند .

تمامی دانشجویان خارجی متقاضی دانشگاه های آلمان موظف به شرکت در این دوره ها و قبولی در امتحانات نهایی هستند . لازم به ذکر است افرادی که دوره های زبان آلمانی را به صورت جداگانه سپری کرده اند و دارای مدرک تایید شده و معتبر هستند نیازی به گذراندن واحد های زبان آلمانی نداشته و در این مورد معاف هستند .

مدت زمان دوره t-kurs

دروس کالج های t-kurs آلمان عموما در دو ترم و یک سال تحصیلی به دانشجویان تدریس می شود که در صورت مردود شدن می توان مجددا در آن شرکت کرد . اما قبولی در هر ترم به صورت جداگانه بوده و کسانی که ترم یک را پشت سر می گذرانند و در ترم دو نمی توانند برخی از دروس را پاس کنند تنها مجبور به سپری کردن مجدد دروس ترم دوم هستند . نکته ای که باید توجه کرد این است که شما ابتدا باید بتوانید تصمیمی آگاهانه در خصوص تحصیل در آلمان بگیرید لذا مطالعه مقاله مزایا و معایب تحصیل در آلمان را به شما توصیه می کنیم .

هزینه تحصیل در کالج های t-kurs آلمان

معمولا اکثر کالج های موجود در آلمان دولتی هستند و هزینه های سنگینی از دانشجویان دریافت نمی کنند اما داوطلبان باید هزینه اسکان و زندگی خود را در این یک سال نیز مد نظر داشته باشند .

به طور میانگین هزینه های تحصیل در آلمان در کالج های دانشگاهی سالانه در حدود 8000 تا 9000 یورو می باشد . البته تعداد محدودی کالج خصوصی نیز وجود دارد که هزینه بالاتر و در حدود هزار یورو در ماه دارند .

هزینه تحصیل در کالج های t-kurs آلمان

در این دوره معمولا به افراد اجازه کار داده نمی شود و دانشجو باید تمامی هزینه این دوره را در هنگام اقدام در حساب خود داشته باشد و بتواند تمامی مخارج را پرداخت کند .

پس از ورود به دانشگاه دانشجویان حق کار دریافت می کنند و می توانند از طریق آن بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند . دریافت ویزای این دوره مانند ویزای تحصیلی دانشگاه صادر شده و دانشجو پس از اتمام دوره و پذیرش در دانشگاه باید نسبت به تمدید ویزای دانشجویی آلمان اقدام کند .

درباره کالج تی کورس آلمان

تحصیل در کالج های t-kurs آلمان مانند دوره پیش دانشگاهی در ایران است و تمامی مدارک ارائه شده از سوی دانش اموز به منزله دیپلم تلقی شده و برابر با این سطح معادل سازی می شود .

داشتن معدل بالا در این دوره می تواند در پذیرش دانشگاه بسیار موثر باشد و شانس تحصیل در دانشگاه های برجسته این کشور را افزایش دهد .

پس از پشت سر گذاشتن دوره های کالج دانشجویان آماده ورود به مقطع کارشناسی می شوند که در هر دانشگاه شرایط پذیرش متفاوت خواهد بود . اقدام برای ثبت نام در کالج های آلمان زمان و شرایط خاص خود را می طلبد از این رو کارشناسان موسسه  مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به آلمان در دفاتر تهران و شیراز تمامی اطلاعات لازم در رابطه با کالج های t-kurs آلمان را در اختیار شما قرار داده و اقدامات کافی در این زمینه را به بهترین شکل ممکن برای متقاضیان به نتیجه می رسانند .

3/5 - (2 امتیاز)

36 دیدگاه در “کالج های t-kurs آلمان

 1. رضا گفت:

  سلام ببشخید یه سوال دیگه داشتم ایا اینکه میگن کالج ها نمره ای که از خود کالج میگیریم با نمره دیپلم ایرانمون جمع میبندن و میانگین میگیرن یعنی ریز نمرات دروس کالجو با ریز نمراتی که تو امتحان نهایی ایران بدست اوردیم جمع میبندن یا نه معدل کلی که تو کالج بدست بیاریمو با معدل کل دیپلم ایران جمع میبندن؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   معدل کل دیپلم ایران با ضریب یک و نمره نهای کالج با ضریب دو میانگین گرفته می شود .
   با تشکر از سوال شما

 2. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل در آلمان با دیپلم فنی حرفه ای میشه راهنمایی بفرمایید؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   در صورت 12 ساله بودن دیپلم میتوانید اپلای کنید .
   با تشکر از سوال شما

 3. رها گفت:

  سلام میشه لطفاً بفرمایید منظورتون از معدل دیپلم نمره ی پایان سال دوازدهم هست یا میانگین دهم تا دوازدهم؟ و اینکه معدلش چقدر تاثیر داره؟
  ممنون از زحماتتون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   معدل کل دیپلم ( دوره دبیرستان ) مد نظر می باشد .

   با تشکر از سوال شما

 4. سجاد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  آیا میشه با دیپلم علوم انسانی وارد کالج t course شد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بستگی به کالج دارد . تا 50 درصد شانش پذیرش وجود دارد .

   با تشکر از سوال شما

 5. حنا گفت:

  با سلام
  ببخشید با داشتن دیپلم ریاضی .میشه برای کالج mk اپلای کرد؟ البته من دانشگاه کارشناسی مکانیک خوندم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام و درود بله امکان پذیر است .

 6. پیمان گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  لیست کالجهای t رو ارکجامیتونم تهیه کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بررسی و سرچ این موارد توسط تیم اجرایی و برای کلاینت های مجموعه انجام می شود .

   با تشکر از سوال شما

 7. NA گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من دیپلم با معدل ۱۸/۸۲ فنی حرفه ای رشته حسابداری دارم ولی الان ۳ ترم دانشگاه ازاد رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار گذروندم و ۲۱ سالمه. مدرک b1 دارم . این امکانو دارم واسه Tkurs اپلای کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید اپلای کنید .

   با تشکر از سوال شما

   1. پیمان گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    لیست کالجهای t رو ارکجامیتونم تهیه کنم؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بررسی و سرچ این موارد توسط تیم اجرایی و برای کلاینت های مجموعه انجام می شود .

     با تشکر از سوال شما

 8. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  با دیپلم ۱۱ ساله هنرستان شانس ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی، بالاتر هست یا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ( ترم اخر کارشناسی ناپیوسته هستم ۲۵ ساله )
  میخواستم بدونم با شرایط من لیسانس رو میتونم از اول بخونم در دانشگاه های المان

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است .

   با تشکر از سوال شما

 9. پارسا گفت:

  سلام درود به شما با مدرک زبان b2و نمره 16 دیپلم ایا امکان پذیرش کالچ t kurs هست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است.

   با تشکر از سوال شما

 10. آیدا گفت:

  درود ببخشید زمانی که بورسیه میشیم برای دانشگاه و باید یک سال کالج درس بخونیم باید هزینه به پردازیم یا خیر ؟ و اینکه وقتی بازم بورسیه میگیرم برای دانشگاه نیاز به پرداخت مبلغی هست یا خیر ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان رایگان است و در دوره کالج و دانشگاه صرفا هزینه های ریجستری دانشگاه ( سالانه حدود 500 یورو) باید بپردازید.

   با تشکر از سوال شما

 11. حسین نجفی گفت:

  سلام ببخشید من دیپلم انسانی دارم اما تمام دروس ریاضی دبیرستان را مسلط هستم میخواستم بدونم میتونم وارد کالج t kurs بشم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر برای پذیرش کالج تی کورس نیاز به دیپلم ریاضی یا تجربی است.

   با تشکر از سوال شما

 12. Matin nouri گفت:

  سلام ببخشید من دیپلم انسانی دارم ولی تمام دروس رشته ریاضی دبیرستان را به شکل خصوصی آموزش دیدم امکان شرکت در کالج t kurs را دارم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر برای پذیرش کالج تی کورس نیاز به دیپلم ریاضی یا تجربی است.

   با تشکر از سوال شما

 13. آریا گفت:

  سلام با دپیلم تجربی امکان شرکت در کالج های T وجود داره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله با دیپلم تجربی برای کالج tkurs می‌توان اپلای کرد.

   با تشکر از سوال شما

  2. پیمان گفت:

   سلام، ببخشید من در رشته ریاضی فیزیک با معدل الف هستم و می خواستم بدونم معدل الف و ب چقد تاثیر در قبولی در کالج تی کورس دارد؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    معدل دیپلم تان تاثیر گذار است که اگر بالای 16 باشد مناسب است.

    با تشکر از سوال شما

    1. ریحانه گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     من دیپلمم نظام جدیده و معدل کل دیپلمم ۱۶ و خورده ای است
     ولی در امتحان نهایی متاسفانه دو تا از درسامو بد دادم و تک ماده زدم و ماس شدم دیپلم هم تجربیه و مدرک b1 دارم خواستم بدونم ممکنه کالج tkurs از مدرک زبان و معدل صرف نظر کنه و به اون دو تا دروس گیر بده و ریجکتم کنه؟البته کالج خصوصی میخوام اپلای کنم

     1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

      با سلام
      پذیرش کالج تی کورس رو میتوانید دریافت کنید . اما برای ورود به دانشگاه هم نمرات شما بررسی می شود و باید تلاش زیادی داشته باشید .
      در کل نشدنی نیست ولی کمی سخت است . ضمنا آزمون test as میتواند تا حدودی به معدل شما کمک کند .
      با تشکر از سوال شما

 14. Masoud گفت:

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم میشه با مدرک دیپلم فنی حرفه ای الکترونیک هم برای کالج تی کورس درخواست داد یا خیر؟
  ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با دیپلم 12 ساله هنرستان میتوانید برای کالج t kurs اپلای کنید.

   با تشکر از سوال شما

  2. علی گفت:

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بدونم که میشه با مدرک دیپلم فنی حرفه ای برق (الکتروتکنیک)هم برای کالج تی کورس درخواست داد
   و برای کارشناسی ارشد کالج المان به چه معدلی نیازه؟
   ممنون بابت زحماتتون

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    برای تحصیل در مقطع لیسانس آلمان شما به دیپلم ۱۲ ساله احتیاج دارید .
    برای تحصیل فوق لیسانس ترجیحا معدل بالای ۱۴ باشد البته ناگفته نماند که هرچه معدلتون بیشتر باشه شانس پذیرش در دانشگاه های بهتر را دارید.

    با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *