ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان نوعی اجازه اقامت است که به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد تا برای مدت معینی در آلمان بمانند و تحصیلات خود را در دانشگاه های این کشور دنبال کنند. امروزه اخذ ویزای دانشجویی به اولین گام جهت دستیابی به آموزش باکیفیت و فرصت های یادگیری بسیار متنوعی این کشور می باشد. اگر در سن تحصیل هستید و می خواهید در دانشگاه های بسیار معتبر و نامی آلمان تحصیل کنید یکی از آسان ترین و امن ترین شیوه های مهاجرت، دریافت ویزای دانشجویی آلمان و ورودی به عنوان دانشجو به این کشور است.

انواع مختلفی از ویزای دانشجویی آلمان وجود دارد که با توجه به اهداف تحصیلی و مدت زمان اقامت توسط دانشجویان انتخاب می شوند. اولین گزینه ویزای دانشجویی است که برای تحصیلی طولانی مدت در دانشگاه طراحی شده است.

 مورد دیگر ویزای متقاضی دانشجویی می باشد که برای درخواست پذیرش دانشگاه یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور اخذ می شوند. 

مورد دیگر نیز ویزای دوره زبان است. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد هر ویزا را از طریق کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی آلمان اولین مهم ترین گام برای ورود به این کشور و شروع روند مهاجرتتان می باشد و دانشجویان بدون داشتن ویزای تحصیلی معتبر نمی توانند به آلمان وارد شوند یا در صورت تحصیل در این کشور به سرعت اخراج می شوند. 

چنانچه قصد اخذ پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان در رشته مورد علاقیتان را دارید، برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط و قوانین تحصیلی در این کشور به مقاله تحصیل در آلمان مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب
پخش ویدیو

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئوی مقابل از همکار ما روناک را ببینید تا با موضوعات مهم این مقاله آشنا شوید ، همچنین می تواند با ذخیره کردن پادکست موجود ، این فایل را به دفعات و یا در زمان مناسب گوش دهید ، مدت زمان فیلم و فایل صوتی حدود دو و نیم دقیقه است.

پادکست ویزای دانشجویی آلمان​

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات به روز در خصوص ویزا های تحصیلی آلمان، حتماً مشاوره بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان 2024

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان 2024 به عوامل و فاکتورهایی اشاره دارد که دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید داشته باشد. دانشجویان با توجه به ملیت و کشور مبدا خود ممکن است برای تحصیل نیاز به اخذ ویزای تحصیلی نداشته باشند.

دانشجویان استرالیا، کانادا، انگلستان، اسرائیل، ژاپن، نیوزلند، کره جنوبی یا ایالات متحده آمریکا نیازی به ویزا ندارند، اما دانشجویان دیگر کشورهای جهان برای تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی مناسب اخذ کنند. لذا در اولین گام باید از شرایط ملیت خود را برای تحصیل در کشور آلمان مطلع شوید.

یکی از مهم ترین شرایط و الزامات برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا مدارس این کشور می باشد. شما باید برای دانشگاه مد نظرتان درخواست داده و به صورت کامل مراحل پذیرش را پشت سر بگذارید. پس از آن با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مد نظرتان می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید.

تمامی دانشجویان مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توانند برای ویزای دانشجویی آلمان درخواست دهند. از دیگر شرایط مهم برای اخذ این ویزای تحصیلی می تواند به مواردی مانند تمکن مالی، داشتن پاسپورت معتبر، بیمه درمانی و عدم سوء پیشینه کیفری اشاره کرد. دانشجویان باید سه ماه قبل از تاریخ ورود به این کشور برای ویزا اقدام کنند. روند پردازش و صدور ویزا با توجه به شرایط مختلف چندین هفته یا چند ماه طول به طول بیانجامد به همین دلیل بهتر است بلافاصله پس از اخذ پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی اقدام فرمایید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

یکی از مهم ترین مراحل برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان جمع آوری مدارک لازم و ارسال آن ها به سفارت این کشور می باشد. سفارت طی مراحلی این مدارک را بررسی کرده و در مورد رد یا تایید درخواست ویزای شما تصمیم گیری می کند. امروزه برخی از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان شامل موارد زیر می شود.

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی آلمان دو نسخه تکمیل شده و امضا شده
 • دو کپی از صفحه پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه، آموزشگاه زبان یا کالج با قید نام دوره (اصل نامه را به همراه یک کپی ارسال کنید.)
 • سه عکس پرتره بیومتریک به تازگی گرفته شده
 • مدارک تحصیلی (نسخه اصلی هر یک از این مدارک را به همراه دو نسخه کپی)
 • رزومه ای از تجربیات و مدارک تحصیلی و حرفه ای
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان
 • مدرکی نشان دهنده تمکن مالی ویزای دانشجویی آلمان
 • بیمه سلامت آلمان
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی یا آلمانی
 • سند ازدواج (در صورت ازدواج)
 • گواهی کودک (اگر فرزند دارید)
 • مدرکی نشان دهنده پرداخت هزینه های ویزا
 • تایید پرداخت شهریه دو ترم اول (در صورت وجود)
 • انگیزه نامه بیانگر درخواست ویزا تحصیلی

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که مدارک ویزای دانشجویی آلمان با توجه به شرایطی مانند مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد به همین دلیل بهتر است لیست کامل مدارک لازم را در سفارت جستجو کنید.

 همچنین شما باید تمامی مدارک را توسط مترجم به زبان آلمانی ترجمه کنید.

مدرک زبان برای ویزای آلمان تحصیلی

طبق اطلاعات به دست آمده امروزه تمامی دانشجویان برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیاز به تسلط زبان انگلیسی یا آلمانی و ارائه مدرک زبان مناسب دارند. این مدارک از طریق شرکت در آزمون های زبان معتبر به دست می آید و دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی نیز باید تسلط خود به زبان آموزشی این کشور را نشان دهند.

مدرک زبان برای ویزای آلمان تحصیلی اصولا با توجه به زبان برنامه تحصیلی شما می تواند آلمانی یا انگلیسی باشند. امروزه دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور به زبان آلمانی را دارند باید در آزمون موسسات زبان معتبری مانند گوته، OSD وOKF شرکت کنند میزان نمره لازم در این آزمون ها با توجه به رشته تحصیلی و نوع موسسه مورد نظرتان متفاوت می باشد اما به طور کلی دانش آموزان برای ورود به کالج حداقل به سطح B1 این زبان و دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها به سطح B2 نیاز دارند.

از طرفی دانشجویان علاقمند به تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان باید در آزمون هایی مانند آیلتس، تافل، کمبریج و … شرکت کنند. نمره لازم برای هر آزمون متفاوت می باشد و شما می تواند برخی از آزمون های زبان به همراه نمره لازم را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نوع آزمون زبان نمره لازم
آیلتس حداقل نمره 5.5 یا بالاتر بسته به دانشگاه
تافل حداقل نمره 80 یا بالاتر در آزمون مبتنی بر اینترنت بسته به دانشگاه
کمبریج حداقل سطح B2 یا بالاتر، بسته به دانشگاه

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی پیش آیند این است که آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه داشتن مدرک زبان معتبر برای اخذ این ویزا و اخذ پذیرش دانشگاه ضروری می باشد.

تنها دانشجویانی که مقطع تحصیلی قبلی خود را در کشوری اروپایی و زبان انگلیسی یا آلمانی گذرانده اند می توانند بدون داشتن مدرک زبان معتبر ویزای تحصیلی آلمان را به دست آورند و روند تحصیلیشان را در این کشور آغاز کنند. اما امروزه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که مقطع تحصیلی قبلی خود را به زبان غیر از انگلیسی و آلمانی گذرانده اند باید مدرک زبان معتبر به دست آورند.

با این حال چنانچه تسلط کافی به زبان آلمانی ندارید می توانید با شرکت در دوره های زبان کشور مجارستان در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه به این زبان مسلط شوید زیرا این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری زبان آلمانی محسوب می شود. توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و شرایط شرکت در این دوره ها را در مقاله دوره های زبان در مجارستان مطالعه فرمایید.

تمکن مالی ویزای دانشجویی آلمان

در حال حاضر تمامی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که قصد تحصیل تمامی وقت در دانشگاه های این کشور را دارند برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان نیاز به اثبات تمکن مالی خود دارند. این مدرک نشان می دهد که شما توانایی مالی پرداخت هزینه های خود حین تحصیلی و زندگی در کشور آلمان را دارید.  

امروزه دانشجویان باید در یک حساب بانکی مسدود شده مقداری پول را نگهداری کنند. این پول توسط مقامات آلمانی مسدود خواهد شد و پس از ورود، فقط می توانید مقداری پول را برای هزینه های زندگی برداشت کنید. طبق اطلاعات به دست آمده مقدار ضمانت مالی ویزای دانشجویی آلمان 2024، 11208 یورو می باشد.

این مبلغ پول به مدت یک سال بر روی حساب بانکی دانشجو مسدود می شود و دانشجو به ماهانه بیش از 934 یورو دسترسی ندارد. همچنین لازم به ذکر است که 11208 یورو در سال یا 934 یورو در ماه حداقل مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان می باشد و دانشجویان می توانند بیشتر از این مبلغ را در حساب خود نگه دارند.

شما می توانید در جدول زیر میزان وجه لازم برای تمکن مالی ویزای دانشجویی آلمان در سال های اخیر را مشاهده فرمایید.

سال مبلغ ماهانه (یورو) مبلغ سالانه (یورو)
2024 934 11208
2023 934 11208
2022 861 10332
2021 861 10332
2020 853 10236
2019 850 10200

هزینه ویزای تحصیلی کشور آلمان

هزینه ویزای تحصیلی کشور آلمان یکی از اطلاعات بسیار مهم است که آگاهی از آن برای تمامی دانشجویان ضروری می باشد. طبق اطلاعات به دست آمده هزینه ها با توجه به مراحل مختلف دریافت ویزای این کشور متفاوت است و در هر مرحله دانشجویان باید هزینه های متفاوتی را بپردازند.

یکی از مهم ترین هزینه ها برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان هزینه های تایید مدارک توسط سفارت یا ویزامتریک (شرکتی واسطه بین متقاضی و سفارت آلمان) می باشد. امروزه هزینه تایید مدارک توسط ویزامتریک حدودا 30 یورو می باشد. از طرفی متقاضیان برای دریافت دانشجویی به سفارت این کشور نیز هزینه هایی را پرداخت کنند.

در حال حاضر هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای متقاضیان بالای 18 سال حدودا 75 یورو و برای افراد زیر سن قانونی به 37.50 یورو می باشد. دانشجویان می توانند هزینه ها را به صورت نقدی یا از طریق کارت اعتباری پرداخت کنند. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که در صورت رد درخواست هزینه های پرداخت شده برای ویزا به هیچ عنوان استرداد نمی گردد.

هزینه ویزای تحصیلی کشور آلمان

وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از متقاضیان را به خود مشغول کرده این است که نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی چگونه است؟ چگونه می توان از سفارت این کشور وقت گرفت؟ بدون شک اخذ وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای دانشجویی این کشور می باشد.

وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

دانشجویان برای پروسه تایید مدارک و همچنین انجام مصاحبه نیاز به اخذ وقت از سفارت آلمان را دارند. در اولین گام دانشجویان باید به سایت سفارت یا ویزامتریک مراجعه کنند و هزینه های لازم را پرداخت به شماره کارت موجود در سایت واریز کنند.

در قدم دوم حدودا یک روز پس از پرداخت وجه متقاضیان باید در وب سایت سفارت آلمان ثبت نام خود را تکمیل کرده و در این سایت باید شماره پرداخت خود را در وب سایت وارد کنید. چنانچه در مرحله قبلی واریز خود را از طریق فیش نقدی یا از طریق حواله انجام داده اید، باید عکس فیش یا حواله را از طریق ایمیل [email protected] ارسال فرمایید.

سپس برای دریافت جهت اخذ وقت سفارت باید فرم درخواست ویزای دانشجویی آلمان شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، شماره تلفن، آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات را وارد کنید. سپس از تکمیل اطلاعات شخصی باید از طریق سیستم تقویم موجود در سایت یک تاریخ را برای ملاقات انتخاب کنید. پس از انجام این مراحل به همان ایمیلی که انتخاب کرده اید یک تاییدیه وقت ملاقات ارسال می گردد و شما باید در همان تاریخ در سفارت حضور پیدا کنید.

شرایط سنی ویزای تحصیلی آلمان

شرایط سنی ویزای تحصیلی آلمان با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر داوطلبان تعیین می شود و می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه درخواست دانشجویی شما بگذارد. طبق اطلاعات به دست آمده امروزه حداقل شرایط سنی برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان 18 سال می باشد و دانشجویان بالای 18 سال می توانند برای این ویزا درخواست دهند.

امروزه دانشجویان بالای 18 سال می توانند برای مقطع لیسانس دانشگاه های آلمان درخواست دهند اما طبق اطلاعات به دست آمده حداکثر شرایط سنی برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان برای مقطع لیسانس حدودا 25 سال می باشد و در این موقعیت داوطلبان 25 سال به بالا با مدرک دیپلم شانس زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور ندارند.

از طرفی دانشجویانی که مقطع لیسانس خود را در دانشگاهی معتبر به پایان رسانده اند می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های این کشور درخواست دهند. حداکثر شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی این مقطع حدودا 35 سال می باشد و هر چه سن دانشجو در این مقطع تحصیلی کم تر باشد روند اخذ ویزای تحصیلی بسیار سریع تر انجام می شود و شانس متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی افزایش پیدا می کند.

از همین رو نکته حائز اهمیت این است که تنها اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور معیار لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان از سفارت نمی باشد و شرایطی مانند سن نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای تحصیلی شما داشته باشد.

مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

بدون شک مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی می تواند یکی از دلهره آور ترین و سخت ترین مراحل اخذ ویزای دانشجویی باشد. خوشبختانه امروزه دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیاز به شرکت در مصاحبه ندارند و تنها باید فرم لازم را که در اختیار ویزامتریک می باشد، پر کنید.

البته لازم به ذکر است که برای ویزای همراه دانشجویی مصاحبه وجود دارد و اعضای خانواده دانشجو که قصد زندگی در این کشور را دارند، باید برای اخذ ویزای همراه دانشجو در مصاحبه شرکت کرده و این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند. در این مصاحبه داوطلبان باید آماده پاسخگویی به سوالات در مورد مدارک تحصیلی، برنامه های تحصیلی، امکانات مالی، مهارت زبان و علایق شخصی خود باشند.

بر خلاف تصور عموم مردم مصاحبه سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی خیلی دشوار و پیچیده نیست و متقاضیان می توانند با مطالعه و آشنایی با جو موجود و سوال ها خود را برای آن آماده کنند. یکی از بهترین روش ها جهت کسب آمادگی برای مصاحبه استفاده از یک شرکت مهاجرتی معتبر می باشد. شرکت مهاجرتی رجبی یکی از بهترین گزینه ها است و مشاورین این شرکت به شما کمک می کنند که خود را برای اخذ ویزای همراه دانشجو آماده کنید.

در ویدئو حاضر، ویزای دانشجویی آلمان برخی از کلاینت ها که با اعتماد به هلدینگ حقوقی مهاجرتی مهاجرتی رجبی بدست آمده را مشاهده می فرمائید؛ این ها تنها تعداد کمی از پرونده های موفق ما برای علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به آلمان در بازه زمانی کوتاه است.

شما هم می توانید با تکمیل فرم زیر و دریافت مشاوره اولیه رایگان قدم در مسیر مهاجرت بگذارید.

دعوت می کنیم بخش ما تا حالا چکار کردیم را ببینید تا با تجارب برخی از مراجعین ما آشنا شوید.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تمامی کلاینت های هلدینگ رجبی، قبل از مصاحبه سفارت جلسه توجیهی دارند!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ویزای همراه دانشجویی آلمان

یکی از دغدغه های مهم دانشجویان بین المللی دوری از خانواده حین تحصیل در کشور آلمان می باشد. خوشبختانه دولت آلمان برای راحتی دانشجویان یک گزینه ویزا همراه طراحی کرده است که مورد توجه و استقبال دانشجویان قرار گرفته است. ویزای همراه دانشجویی آلمان به مجوز اقامتی گفته شده که به خانواده اعضای غیر اتحادیه اروپا اجاره می دهد تا حین زندگی در این کشور به آن ها بپیوندند.

ویزای همراه دانشجویی برای والدین، همسر و والدین زیر 16 سال در دسترس است و افراد با برآورده کردن الزامات و شرایط خاص می توانند از این ویزا استفاده کنند. در این نوع ویزا والدین در صورتی می توانند به کشور آلمان بیایند که فرد مشغول به تحصیل، زیر 18 سال سن داشته و نیاز به مراقبت والدین خود داشته باشد. برای آوردن اعضای خانواده واجد شرایط به آلمان، در حالی که شما به عنوان یک خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند باید هزینه و منابع مالی کافی برای هزینه های زندگی خود و اعضای خانوادشان داشته باشند.

همچنین دانشجویی که قصد دارد تا فرزندان یا والدین خود را به این کشور بیاورد باید فضای مناسب برای اسکان خود و اعضای خانواده ی خود را داشته باشد و بدون وجود محل اقامت مناسب امکان دریافت ویزای همراه وجود ندارد. در نهایت والدین یا فرزندان باید به زبان آلمانی آشنایی داشته یا اینکه به یادگیری این زبان علاقه داشته باشند. امروزه دانشجویان پس از اخذ ویزای دانشجویی آلمان و ورود به این کشور می توانند برای این ویزا درخواست دهند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین ویزایی است که به همسر یک دانشجو در کشور آلمان اجازه می دهد تا به کشور آلمان سفر کرده و در کنار همسرش زندگی کند. برای واجد شرایط بودن این ویزا دانشجو و همسرش باید بالای 18 سال سن داشته و دارای گواهی ازدواج معتبر باشند که پیش از صدور ویزای تحصیلی آلمان صادر شده باشد.

برای اخذ این ویزا نیز دانشجو باید تمکن مالی خود را نشان دهد و اثبات کند که می تواند از پس هزینه های زندگی در این کشور بر می آید. این کار را می توان از طریق بورسیه تحصیلی، حساب بانکی، قرارداد کاری یا تعهدنامه از اقوام یا دوستان ساکن آلمان صورت پذیرد.

دانشجو باید مکان اقامت را فراهم کند و همسر وی نیز باید زبان آلمانی را فرا گیرد. بر اساس اطلاعات به دست آمده دانشجو از پس از دریافت ویزای دانشجویی آلمان و مهاجرت تحصیلی به این کشور می تواند برای دریافت ویزای متاهلین درخواست دهد و بسته به شرایط مختلف دریافت این ویزا می تواند حدودا دو تا سه ماه به طول بیانجامد.  

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان بسیار ساده است و دانشجویان می توانند با گذراندن چندین مرحله در کوتاه ترین مدت زمان ممکن ویزای تحصیلی این کشور را به دست آورند. در اولین قدم دانشجویان باید در سایت ویزامتریک ثبت نام کنند و با پرداخت مبلغ لازم درخواست خود را ثبت کنند. در گام بعدی دانشجویان باید تمامی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان را جمع آوری کنند و تمامی مدارک را حین قرار ملاقات سفارت آلمان ارائه دهند.

در روز تعیین وقت باید دانشجویان به سفارت یا ویزامتریک مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. در گام بعدی دانشجویان باید هزینه های مربوط به ویزا را به صورت کامل پرداخت کنند و در آخرین قدم دانشجویان باید منتظر پاسخ سفارت باشند. امروزه پس از ارسال درخواست روند ممکن است 4 تا 6 هفته طول بکشد تا سفارت به درخواست شما رسیدگی کند و به شما پاسخ دهد. در صورت مثبت بودن پاسخ می توانید به این کشور وارد شوید و ماجراجویی خود در این کشور را آغاز کنید.

ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان

ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان می تواند واقعه ای دردناک و ناامید کننده برای دانشجویان بین المللی باشد اما به چه دلایلی درخواست دانشجویان می تواند رد شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت امروزه ریجکت شدن ویزای تحصیلی آلمان می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد.

برای مثال کمبود بودجه برای تمکن مالی می تواند موجب رد شدن درخواست ویزای تحصیلی شما شود. از دیگر دلایل رد شدن درخواست می تواند به ارسال ناقض و یا نادرست مدارک اشاره کرد. از دیگر دلایلی که می تواند منجر به ریجکت شدن ویزا شود، می توان به عملکرد تحصیلی نامطلوب، عدم تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی، بیمه سلامت مسافرتی نامناسب و… اشاره کرد.

پس از دریافت رد درخواست ویزای دانشجویی آلمان دانشجویان در صورت عدم موافقت با این تصمیم می توانند در مدت معینی اعتراض خود را نشان دهد. به این منظور متقاضیان باید یک اعتراض کتبی به سفارت یا کنسولگری آلمان مسئول ارسال کنند و در آن دلایل اعتراض خود را توضیح دهند و در صورت لزوم مدارک تکمیلی را ضمیمه کنند. مقامات این اعتراض را بررسی می کنند و مجددا تصمیم را اطلاع می دهند.

ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان

اطلاعات مقالات زیر همگی برای شما که به تحصیل در دانشگاه های آلمان فکر می کنید مفید و ارزشمند است.

سوالات پر تکرار ویزای دانشجویی آلمان

کمبود بودجه برای تمکن مالی می تواند موجب رد شدن درخواست ویزای تحصیلی شما شود. از دیگر دلایل رد شدن درخواست می تواند به ارسال ناقض و یا نادرست مدارک اشاره کرد.

طبق اطلاعات به دست آمده مقدار تمکن مالی برای ویزای دانشجویی این کشور، 11208 یورو می باشد.

در حال حاضر هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای متقاضیان بالای 18 سال حدودا 75 یورو و برای افراد زیر سن قانونی به 37.50 یورو می باشد.

امروزه دانشجویان بالای 18 سال می توانند برای مقطع لیسانس دانشگاه های آلمان درخواست دهند اما طبق اطلاعات به دست آمده حداکثر شرایط سنی برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان برای مقطع لیسانس حدودا 25 سال می باشد و در این موقعیت داوطلبان 25 سال به بالا با مدرک دیپلم شانس زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور ندارند.

یکی از مهم ترین شرایط و الزامات برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا مدارس این کشور می باشد. شما باید برای دانشگاه مد نظرتان درخواست داده و به صورت کامل مراحل پذیرش را پشت سر بگذارید. پس از آن با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مد نظرتان می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید.

همچنین شما می توانید جهت افزایش شانس خود برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان روند اخذ ویزا را از طریق مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی و از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا شیراز انجام دهید. همچنین در این راه توصیه می کنیم برای آشنایی با دیگر روش های مهاجرتی مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان را از دست ندهید.

با سه نفر از کلاینت های ما که ویزای تحصیلی آلمان دریافت کرده اند آشنا شوید.

نمایش ویدیو درباره حمید رضا خوشوقتی آلمان
نمایش ویدیو درباره امیر حسین علامه آلمان
نمایش ویدیو درباره علیرضا عبدالهی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (19 امتیاز)