دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان یکی از مقصدهای اصلی دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور است. همه افرادی که قصد تحصیل در کشوری خارجی را دارند، باید در اولین قدم تمامی دانشگاه ها را بررسی کرده و یکی از آن ها را انتخاب نمایند. این انتخاب به این علت اهمیت دارد که دانشگاه ها در تمامی زمینه های تحصیلی با یکدیگر تفاوت دارند، حتی اگر در یک کشور قرار داشته باشند.

امکانات آموزشی ارائه شده توسط هر دانشگاه متفاوت بوده و شرایط تعیین شده برای دست یابی به آن ها نیز متغیر است. مناسب ترین دانشگاه ها آن هایی هستند که شرایطی متناسب با خدمات ارائه دهنده خود مشخص نمایند. 

همچنین مهم ترین معیار برای انتخاب یک دانشگاه، مقدار اعتبار مدرک تحصیلی است که به فرد فارغ التحصیل داده می شود، زیرا با داشتن یک مدرک معتبر می توان آینده شغلی خود را تضمین کرد.

به همین دلیل کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی 40451) دانشگاه گوتینگن آلمان را انتخاب و به شما معرفی می کنند.

 این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی در کشور شناخته شده و بسیاری از دانشمندان مشهور تاریخ مدرک خود را از گوتینگن دریافت کرده اند. 

پیشنهاد می کنیم که مقاله تحصیل در آلمان را برای آشنایی با سیستم آموزشی این کشور مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای کسب اطلاعات به روز در خصوص برترین دانشگاه ها در رشته مورد علاقه تان مشاوره بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آشنایی با دانشگاه گوتینگن آلمان 2024

از اولین مواردی که در آشنایی با دانشگاه گوتینگن آلمان 2024 مشاهده می شود، کارنامه درخشان آن یعنی دریافت 44 جایزه نوبل می باشد. این کارنامه در نتیجه استانداردهای بالای تحقیق و آموزش ایجاد شده است. با وجود این که تمامی دانشگاه ها با ورود به قرن 21 با چالش های بسیار رو به رو شدند، اما دانشگاه گوتینگن با پیشرفت های پی در پی خود الهام بخش دانشگاه های دیگر آلمان بوده است.

در حال حاضر حدود 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود ده درصد آن ها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. ویژگی های مثبت دانشگاه گوتینگن فقط به کیفیت محدود نشده و بزرگی طیف دوره های تحصیلی نیز باعث شده است که دانشجویان را با هر نوع علاقه به سمت خود بکشاند.

دانشگاه گوتینگن آلمان موفقیت های خود را نتیجه ی آموزش مبتنی بر تحقیق و پژوهش می داند. این سیستم آموزشی و طیف بزرگ رشته ها باعث شده است که یک دیدگاه دقیق بین مسائل کلی در تمامی زمینه ها ایجاد شود و دانشگاه رتبه های برتر بسیاری را کسب کند.

برنامه های درسی در دسترس همچنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال افزایش بوده و در آینده ای نه چندان دور می توان برای تحصیل در تمامی رشته ها در همه مقاطع درخواست داد. مدرک دریافتی از این دانشگاه نه تنها در آلمان، بلکه در سراسر جهان دارای اعتبار بوده و فرد می تواند خود را برای ورود به بازار کار بین المللی آماده نماید.

رتبه دانشگاه گوتینگن

از مواردی که می تواند کیفیت بالای تحصیل در این دانشگاه را ثابت کند، رتبه دانشگاه گوتینگن است. در این رتبه بندی ها این دانشگاه نه تنها با دانشگاه های آلمان، بلکه با تمامی مراکز آموزش عالی در جهان مقایسه می شود. رتبه این دانشگاه در میان تمامی دانشگاه های جهان 232 بوده و بالاتر از سایر دانشگاه های آلمان قرار دارد.

در جدول، رتبه بندی مواردی که تاثیر مستقیمی بر خدمات و امکانات آموزشی دارند قرار داده شده است تا شما از بابت آن ها اطمینان کامل داشته باشید:

البته رتبه بندی ها فقط مختص به کیفیت خدمات و امکانات تحصیلی نبوده و برای هر رشته به صورت جداگانه بررسی می شوند. برای انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود، باید حتما رتبه بندی دانشگاه ها را در آن رشته در نظر داشته باشید.

 در جدول، رنکینگ دانشگاه گوتینگن آلمان در رشته های مختلف قرار داده شده است:

ددلاین دانشگاه گوتینگن

مانند تمامی دانشگاه ها در سراسر جهان، دانشگاه گونتگین آلمان نیز برای ارسال درخواست و مدارک بازه زمانی مشخص کرده است. توجه داشته باشید که فقط در این زمان می توان درخواست خود را ارسال کرده و در صورتی که از حداکثر زمان تعیین شده گذشته باشد، باید تا دوره بعدی صبر کرد.

برای ارسال درخواست در دوره های کارشناسی هیچ محدودیت زمانی مشخص نشده و شما در هر بخش از سال می توانید اقدام نمایید. 

البته این امر برای دو رشته پزشکی و دندانپزشکی متغیر بوده و دارای محدودیت زمانی هستند، زیرا روش اقدام برای ثبت نام در آن ها با سایر رشته ها تفاوت دارد، در صورتی که قصد تحصیل در این دو رشته را دارید با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس گرفته تا شما را در این باره راهنمایی نمایند.

ددلاین مشخص شده برای مقاطع کارشناسی و دکترا با توجه به هر رشته متفاوت بوده و برای اطلاع از تاریخ رشته مورد نظر خود باید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید، ارسال مدارک و درخواست نیز در همین سایت صورت می گیرد. 

ددلاین دانشگاه گوتینگن برای متقاضیان غیر اروپایی در جدول مشخص شده است:

دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان

همان طور که گفتیم دانشگاه گوتینگن آلمان طیف بزرگی از رشته ها را ارائه می دهد. این موضوعات شامل علوم طبیعی، علوم انسانی و پزشکی می شود.

 این دانشگاه برای هر موضوع یک دانشکده جداگانه در نظر گرفته است تا هر کدام بر زمینه علمی خود تمرکز کرده و به تحقیق و آموزش در آن بپردازند. تعداد افرادی که به تحقیق در این دانشکده ها می پردازند به چهار هزار نفر رسیده و به همین دلیل دانشگاه گوتینگن تا کنون پیشرفت های چمگیری داشته است.

تعداد دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان به 13 عدد رسیده که 535 استاد در حال تدریس در آن ها می باشند. 

برای اطمینان از مناسب بودن هر دانشکده نیاز به بررسی و تحقیق نیست، زیرا تمامی آن ها بالاترین استانداردهای آموزشی را ارائه می دهند؛ اما همچنان برای اطمینان شما در ادامه به شرح برخی از آن ها پرداخته ایم. به صورت کلی دانشکده های دانشگاه گوتینگن عبارت اند از:

دانشکده زیست شناسی و روانشناسی گوتینگن

دانشکده زیست شناسی و روانشناسی گوتینگن اولین موسسه فیولوژی گیاهی در جهان و اولین موسسه میکروبیولوژی در آلمان است و به همین دلیل دارای جایگاه علمی بسیار بالایی در این رشته های می باشد. این دانشکده در سه موسسه زیست شناسی و یک موسسه روانشناسی تشکیل شده که هر کدام از آن ها نیز به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. که در لیست زیر مشخص شده اند:

 • موسسه علوم گیاهی آلبرشت فون هالر: 9 بخش
 • موسسه جانورشناسی و انسان شناسی یوهان فریدریش بلومنباخ: 8 بخش مستقل و یک بخش مشترک با سار دانشکده ها. دو گروه استاد جوان و یک جایگاه استادی مشترک با سایرین.
 • موسسه میکروبیولوژی و ژنتیک: 8 بخش و یک گروه استادی
 • موسسه روانشناسی گئورگ الیاس مولر: 8 بخش و یک گروه استادی جوان به همراه یک جایگاه استاد مشترک با مرکز نخستی آلمان

امروزه این دانشکده بخش بسیار بزرگی از برنامه های درسی دانشگاه گوتینگن آلمان را تشکیل داده است. سه زمینه تحقیقاتی اصلی این دانشکده شامل علوم زیستی مولکولی، تنوع زیستی و اکولوژی و زیست شناسی عصبی می شود. بخشی ار دوره های درسی ارائه شده در جدول نام برده شده اند:

آشنایی با دانشکده زمین شناسی و جغرافیا گوتینگن

اگر قصد شناخت بهترین دانشکده ها در آلمان را دارید، نباید آشنایی با دانشکده زمین شناسی و جغرافیا گوتینگن را از دست بدهید، زیرا این دانشکده یکی از بهترین ارائه دهنده های رشته های زمین شناسی در جهان می باشد .

 این موسسه که در سال 1974 تاسیس شده و تا کنون موفق به کسب رتبه و افتخارات زیادی شده است، از 12 بخش مجزا تشکیل شده و حدود 1200 دانشجو در حال تحصیل در آن هستند و این مقدار همچنان در حال افزایش است.

این مرکز به عنوان یکی از قوی ترین مراکز تحقیقاتی بین رشته ای در آلمان شناخته شده و با شرکت در دوره های آن می توان از دریافت امکانات تحصیلی با کیفیت بسیار بالا اطمینان داشت و آینده شغلی خود را تضمین کرد. برگزاری پروژه های تحقیقاتی متعدد و مشارکت های موفق با سایر دانشکده ها می تواند این امر را تایید نماید. برخی از گروه های این دانشکده در دانشگاه گوتینگن عبارت اند از:

آشنایی با دانشکده زمین شناسی و جغرافیا گوتینگن
 • گروه جغرافیای انسانی
 • گروه جغرافیای فیزیکی
 • دپارتمان نقشه برداری، GIS و سنجش از دور
 • حوزه تحقیقاتی جغرافیا
 • گروه ژئوبیولوژی
 • گروه زمین شناسی کاربردی
 • گروه ژئوشیمی و زمین شناسی ایزوتوپی
 • گروه کانی شناسی و پترولوژی
 • گروه رسوب شناسی و زمین شناسی محیطی
 • گروه زمین شناسی ساختاری و ژئودینامیک

دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر گوتینگن

دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر گوتینگن در اکتبر سال 2008 تاسیس شد، این دانشکده حاصل ادغام دانشکده ریاضی سابق دانشگاه گوتینگن و موسسه علوم کامپیوتر می باشد. این برنامه در طیف بسیار بزرگی از این دو رشته ارائه می شوند که شامل در لیست زیر نام برده شده اند:

کارشناسی:

 • ریاضیات
 • علوم کامپیوتر کاربردی
 • علوم داده کاربردی
 • علوم داده ریاضی

کارشناسی ارشد:

 • ریاضیات
 • ریاضیات بازرگانی
 • علوم کاربردی
 • 17 ترکیب دیگر

دکترا:

 • ریاضیات
 • علوم کامپیوتر
 • انفورماتیک
هزینه تحصیل دانشگاه گوتینگن در 2024

هزینه تحصیل دانشگاه گوتینگن در 2024

مهم ترین معیار برای تمامی متقاضیان تحصیل در این کشور، مقدار هزینه تحصیل دانشگاه گوتینگن 2024 است. زیرا مخارج تحصیلی پیش رو باید متناسب با مقدار سرمایه در دسترس فرد باشد تا بتواند در این دانشگاه ثبت نام کرده و در طول اقامت خود دچار هیچ گونه مشکل نشود. مقدار شهریه های دانشگاه گوتینگن نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی بسیار به صرفه بوده و به همین دلیل برای مقصد مهاجرتی بسیار مناسب است.

مقدار متوسط شهریه تحصیل در گوتینگن آلمان برای هر ترم 350 یورو می باشد، اما این قیمت کاملا دقیق نبوده و هزینه تعیین شده برای هر دوره و شرایط با یکدیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که به سایت دانشگاه مراجعه کرده و یا با کارشناسان این زمینه تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه گوتینگن فقط شامل شهریه نبوده و شما باید موارد دیگری را مانند خرید لوازم و کتاب ها، کلاس های خصوصی و یا رفت و آمد را نیز در نظر داشته باشید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه مقاله هزینه های زندگی در آلمان را مطالعه نمایید. برخی از این هزینه ها توسط دانشگاه پوشش داده شده و به صورت رایگان در دسترس دانشجویان قرار می گیرد، مانند هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی.

شهریه ترم تابستانه و زمستانه دانشگاه گوتینگن

همان طور که گفتیم شهریه تعیین شده برای دوره های مختلف دانشگاه گوتینگن آلمان با یکدیگر متفاوت می باشد. شهریه ترم تابستانه و زمستانه دانشگاه گوتینگن نیز شامل این تفاوت می باشد. به همین علت ما در جدول زیر شهریه تحصیل در دانشگاه گوتنگن را در ترم تابستانه برای شما قرار داده ایم:

جدول زیر نیز شامل شهریه دوره های زمستانه در دانشگاه گوتینگن آلمان می باشد:

زبان تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

از شرط های اصلی پذیرش در دانشگاه، ارائه مدرک زبان تعیین شده به مشاور تحصیلی و دریافت تاییدیه کتبی می باشد. ارائه این مدرک برای تمامی داوطلبان خارجی اجباری است، این ضرورت به این علت تعیین شده که دانشگاه از درک دانشجو از درس های ارائه شده اطمینان داشته باشد. زیرا دوره های ارائه شده این دانشگاه فقط به دو زبان اصلی بوده و امکان تحصیل در زبان های دیگر وجود ندارد.

زبان تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان، انگلیسی و آلمانی می باشد، دوره های بسیار محدودی نیز به زبان سوم یعنی لاتین ارائه می شوند. تعداد دوره و مزایای تحصیل در هر یک از آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و نمی توان موارد مشخصی را برای همه آن ها مشخص کرد. اما از آن جایی که زبان اصلی این کشور آلمانی می باشد، بهتر است که برای اقامت خود این زبان را یاد گرفته و به تحصیل در آن بپردازید.

سطح مورد قبول برای هر کدام از این زبان ها کاملا متفاوت است و هر چقدر که سطح دوره درخواستی شما بالاتر باشد، حداقل نمره مورد قبول آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر به هر یک از زبان های مورد قبول دانشگاه تسلط کافی ندارید، می توانید در دوره های زبان این کشور ثبت نام کرده و مدرک مورد نیاز را دریافت نمایید.

زبان تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه گوتینگن

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه گوتینگن کاملا مشخص شده بوده و فقط در صورت داشتن آن ها می توانید قبولی خود را دریافت نمایید. مدرک زبان مورد تایید برای شرکت در دوره ها به زبان آلمانی به شرح زیر می باشد:

 • DSH: 2
 • TestDaF: TDN 4
 • گوته: C1

مدارک مورد قبول زبان انگلیسی نیز عبارت اند از:

 • کمبریج: حداقل 180 امتیاز
 • آیلتس آکادمیک: حداقل نمره 6.5
 • TOEFL iBT: حداقل 95
 • مقیاس جهانی زبان انگلیسی (پیرسون آکادمیک): حداقل 76 امتیاز

برای تحصیل به زبان های دیگر تمامی متقاضیان باید مدرکی با حداقل سطح B1 CEFR یا با آزمون Hebraicum، Graecum یا Small Latinum ارائه دهند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان

با وجود این تحصیل در دانشگاه گونتیگن بسیار ارزان بوده و فقط باید هزینه های اداری را پرداخت کرد، اما برای هر دانشجو ضروری است که از بابت پوشش تمامی هزینه های پیش روی خود اطمینان داشته باشد. تنها نوع از بورسیه های تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان Deutschlandstipendium نام دارد.

ارسال درخواست برای دریافت بورسیه های دانشگاه گوتینگن فقط زمانی مورد قبول است که فرد در دانشگاه ثبت  نام کرده و یک حساب دانشجویی برای خود دریافت نماید. تعداد بورسیه های در نظر گرفته شده برای مقطع کارشناسی خیلی کم می باشد، اما فرد دانشجو می تواند با به دست آوردن افتخارات و سابقه درخشان در این مقطع، برای ورود به مقطع ارشد برای دریافت بورسیه درخواست دهد.

البته درخواست برای دریافت بورسیه دانشگاه گوتینگن آلمان به تنهایی کافی نبوده و باید دارای شرایط بورسیه رشته های دانشگاه گوتینگن نیز باشید. از این شرایط می توان به داشتن سابقه تحصیلی درخشان، تک والد بودن و کسب درآمد توسط خود فرد اشاره کرد. تعداد متقاضیان برای دریافت این بورسیه بسیار زیاد بوده و به همین دلیل رقابت زیای بین تمامی دانشجویان دانشگاه گوتینگن آلمان ایجاد می شود.

تنها گزینه برای دریافت بورسیه در دانشگاه گوتینگن آلمان نبوده و امکان دریافت آن از سوی شرکت های حامی، بنیادها و انجمن خیریه وجود دارد. درخواست برای هر دو بورسیه تحصیلی آلمان و بورسیه نیدرزاکسن را می توان از طریق پورتال درخواست آنلاین ارسال کرده و جواب خود را از طریق ایمیل دریافت کرد.

 خوابگاه های دانشگاه گوتینگن

پس از ثبت نام در دانشگاه گوتنگین آلمان، می توانید مستقیما برای اجاره خوابگاه درخواست دهید، زیرا کم هزینه ترین راه برای اقامت در این کشورر است. خوابگاه های دانشگاه گوتینگن برای سکونت تقریبا 4500 نفر در دسترس هستند که یعنی 15% از دانشجویان می توانند در آن اقامت نمایند. برای اجاره این خوابگاه ها باید مستقیما به اتحادیه دانشجویان درخواست خود را ارسال کرد.

قرارداد خوابگاه های دانشگاه گوتینگن از سپتامبر یا 1 اکتبر برای ترم زمستانی و از مارس یا 1 آوریل برای ترم تابستان آغاز می شود. افرادی که درخواست خود را خارج از مهلت تعیین شده ارسال کنند نمی توانند خوابگاهی دریافت کنند، زیرا تعداد درخوست ها بسیار زیاد بوده و دیگر اتاق خالی در دسترس نخواهد بود. نتایج نهایی حداکثر تا اواسط یا پایان ماه ژوئیه به متقاضیان اعلام می شود.

دانشجویانی که خوابگاه در دانشگاه گوتینگن دریافت می کنند، یک ایمیل جداگانه دریافت کرده که شامل یک سند می باشد، فرد باید این سند را امضا کرده و تا حداکثر یک هفته به اتحادیه ارسال نماید. فقط در صورت ارسال این امضا سکونت دانشجو نهایی خواهد شد. تمامی قوانین و اطلاعات نیز در سایت و سند ذکر می شوند. هزینه خوابگاه در گوتینگن تعیین نشده و برای دانشجویان کاملا رایگان می باشند، فقط کافیست برای رزرو اتاق خود مبلغ 300 یورو را پرداخت نمایید. این مبلغ منهای هزینه نظافت پس از نقل مکان برگردانده می شود.

پخش ویدیو

در ویدئو ، برخی از ویزاهای دانشجویی آلمان که توسط تیم هلدینگ حقوقی مهاجرتی مهاجرتی رجبی برای کلاینت های عزیزمان بدست آمده را میبینید.

خوب است بدانید تعداد زیادی از مراجعین ما پس از دریافت پاسخ ریجکتی به شرکت رجبی مراجعه کرده اند و در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب رسیده اند.

شما هم می توانید با تکمیل فرم زیر و دریافت مشاوره اولیه رایگان قدم در مسیر مهاجرت بگذارید.

دعوت می کنیم بخش ما تا حالا چکار کردیم را ببینید تا با تجارب برخی از مراجعین ما آشنا شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های آلمان اولین اقدام چیست؟ فرم را تکمیل کرده و همین سوال را بپرسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

امکانات خوابگاه دانشگاه گوتینگن

امکانات خوابگاه دانشگاه گوتینگن مانند دیگر خدمات این دانشگاه بسیار رضایت بخش بوده و تمامی وسایل و موارد مورد نیاز برای زندگی روزمره در این خوابگاه ها در دسترس خواهند بود. ویژگی های خوابگاه دانشگاه گوتینگن آلمان با سایر دانشگاه های این کشورکمی تفاوت داشته و تمامی اتاق ها به صورت یک نفره هستند.

هر اتاق شامل یک تخت یک نفره، کمد، میز، صندلی، چراغ رومیزی و قفسه می باشد. هیچ اتاقی برای زوج های متاهل وجود نداشته و نگهداری از حیوانات خانگی در اتاق ها به هیچ عنوان مجاز نمی باشد. برای اطلاعات دقیق تر می توانید به سایت اتحادیه دانشجویان سری بزنید. با وجود این که اتاق ها به صورت یک نفره هستند، اما برخی از امکانات برای استفاده مشترک با سایر دانشجویان قرار داده شده است، مانند حمام و آشپرخانه.

سایر گزینه های اقامتی دانشگاه گوتینگن

از آن جایی که تعداد درخواست ها برای اجاره خوابگاه بسیار زیاد است، دانشگاه گوتینگن آلمان امکان دست یابی قطعی به آن ها را تضمین نمی کند. اما در صورتی که موفق به دریافت خوابگاه نشوید می توانید به سایر گزینه های اقامتی دانشگاه گوتینگن مراجعه نمایید. انواع این گزینه ها عبارت اند از:

 • اجاره خانه شخصی: گزینه های پیش رو برای این نوع اقامت از خوابگاه ها متنوع تر بوده و فرد می تواند با توجه به بودجه و خواسته خود بهترین گزینه را انتخاب نماید.
 • اجاره خانه با دیگران: برخی از دانشجویان برای کاهش هزینه اجاره، خانه را به صور مشترک با فرد دیگری اجاره کرده و هزینه ها را تقسیم می نمایند. از مزایای دیگر این روش این است که شما می توانید هم خانه خود را شخصا اتخاب نمایید.
 • آپارتمان های خانوادگی: حدود 170 آپارتمان دو یا سه اتاقه ارائه می شوند که به طور خاص برای بر طرف کردن نیازهای خانواده ها و دانشجویان ساخته شده اند. این خانه ها تا حدی مبله هستند و دارای حمام و آشپزخانه ای کاملا مجهز می باشند. تقریبا همه آپارتمان ها یک زمین بازی در محوطه خود دارند.
 • مهمانخانه: این مکان ها دارای بهترین و کاملترین امکانات برای اقامت می باشند، اما برای اجاره آن ها باید هزینه بسیار بیشتری را نسبت به سایر گزینه ها پرداخت کرد.
موقعیت مکانی دانشگاه گوتینگن در آلمان

موقعیت مکانی دانشگاه گوتینگن در آلمان

موقعیت مکانی دانشگاه گوتینگن در آلمان در شهر گوتینگن واقع در جنوب ایالت نیدرزاکسن می باشد. این دانشگاه مستقیما در محور اصلی ترافیک شمال به جنوب واقع شده و به همین دلیل به راحتی در دسترس است. البته ساختمان های این دانشگاه فقط در یک بخش از شهر متمرکز نبوده و در سراسر آن پراکنده شده اند.

دانشکده زیست شناسی دانشگاه گوتینگن آلمان در چهار مکان اصلی قرار گرفته اند، دفتر ریاست در مجاورت مرکز شهر در نزدیکی یکی از دانشکده ها قرار داشته و سایرین در مجاورت مرکز اصلی هستند. تمامی دانشکده های این دانشگاه دارای این پراکندگی بوده و همین امر باعث می شود که دانشجویان فرصت های زیادی را برای جست و جو در این شهر داشته باشند.

ساختمان دانشگاه گونتگین به عنوان غرور محلی شناخته شده و در سرتاسر این شهر پلاک های یادبود برای بزرگداشت بیش از 300 نفر از دانشمندان این دانشگاه قرار داده شده است. معماری ساختمان این دانشگاه بسیار کلاسیک و بیانگر هنر دوره خود می باشد و به عنوان یکی از زیباترین قسمت های شهر شناخته می شود. یک مسجمه که بیانگر نماد این شهر است در مقابل این دانشگاه قرار داده شده که دانشجویانی که مدرک دکترای خود را دریافت کرده اند در کنار آن جشن می گیرند.

اطلاعات مقالات زیر همگی برای شما که به تحصیل در دانشگاه های آلمان فکر می کنید مفید و ضروری است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه گوتینگن آلمان

همان طور که گفتیم به علت موقعیت قرارگیری، دسترسی فرودگاه، قطار، تاکسی به دانشگاه گوتینگن آلمان بسیار راحت بوده و به کمک تمامی وسیله نقلیه عمومی می توان به آسانی به این دانشگاه رفت و آمد کرد. از آن جایی که این دانشگاه در محور اصلی ترافیک قرار گرفته، سریعترین روش برای رسیدن به آن استفاده از ماشین می باشد.

اما ممکن است تمامی دانشجویان دارای ماشین شخصی نباشند، برای این افراد گزینه های دیگری مانند اتوبوس، قطارها و تاکسی و غیره وجود دارند که می توانند از آن ها به بهترین قیمت استفاده نمایند و هیچ مشکلی برای رفت و آمد خود به دانشگاه گونتیگن آلمان نداشته باشند. این که استفاده از کدام یک از این وسایل نقلیه مناسب تر است بستگی به مکان اقامت فرد و فاصله آن تا دانشگاه داشته و نمی توان مورد دقیقی را مشخص کرد. 

سوالات پر تکرار دانشگاه گوتینگن آلمان

شهریه تعیین شده برای هر دوره با دیگری متفاوت بوده اما به صورت کلی باید هزینه 350 یورو را برای ثبت نام و انجام کارهای اداری خود پرداخت کرد.

دوره های این دانشگاه به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند و ارائه مدرک تعیین شده یکی از آن ها کاملا ضروری است.

بله، در صورتی که دارای شرایط مشخص شده باشید می توانید برای دریافت بورسیه های تحصیلی درخواست دهید.

مبلغی بابت اجاره خوابگاه ها از دانشجویان دریافت نمی شود، اما برای تکمیل رزرو خود باید مبلغ 300 یورو را پرداخت کرد که در نهایت از سوی دانشگاه بازپس داده می شود.

 این امر به فاصله فرد تا دانشگاه گوتینگن آلمان بستگی داشته و نمی توان یک روش را تعیین کرد.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به معرفی دانشگاه گونتیگن آلمان برای شما پرداخته اند. در صورت نیاز به راهنمایی و یا اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در دفاتر مرکزی، غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این کشور و شرایط زندگی در آن مقاله کار در آلمان را مطالعه کنید.

با سه نفر از مراجعین ما که ویزای تحصیلی آلمان دریافت کرده اند آشنا شوید.

نمایش ویدیو درباره علیرضا عبدالهی آلمان
نمایش ویدیو درباره حمید رضا خوشوقتی آلمان
نمایش ویدیو درباره امیر حسین علامه آلمان
Rate this post