آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان نیز با دارا بودن رتبه ۱۳۰ در سیستم رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱ یکی از دانشگاه های محبوب برای تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور می باشد و جالب است بدانید ۴۰ برنده جایزه نوبل از این دانشگاه بوده اند و همین امر نیز گواهی بر کیفیت آموزش و تحصیل در این دانشگاه می باشد.

اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه شده اید ، در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه را ذکر کرده اند.

آلمان چهارمین مقصد محبوب بین دانشجویان بین المللی در جهان است و بیش از سیزده درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان در سال های اخیر از دیگر کشور ها می باشند ، آلمان مکان جذابی برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان مورد توجه کارفرمایان در سراسر جهان است.

ما در این مقاله تنها به معرفی دانشگاه کوتینگن آلمان پرداخته ایم اما برای آگاهی کامل از جزئیات تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان ، از جمله هزینه های تحصیل و زندگی ، حقوق کار دانشجویی ، انواع بورسیه ها و نحوه گرفتن خوابگاه به مقاله تحصیل در آلمان مراجعه و آن را با دقت مطالعه نمایید.

دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور بین المللی است ، این دانشگاه در سال ۱۷۳۷ در عصر روشنگری تأسیس شد و متعهد به ارزش های مسئولیت اجتماعی علم ، دموکراسی ، مدارا و عدالت است.

این مجموعه طیف وسیعی از موضوعات را در 13 دانشکده در علوم طبیعی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می دهد ، این دانشگاه با بیش از 30،000 دانشجو و بیش از 210 برنامه تحصیلی ، یکی از بزرگترین دانشگاه ها در آلمان است ، دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشند :

 • دانشکده علوم کشاورزی
 • دانشکده زیست شناسی و روانشناسی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم جنگل و بوم شناسی جنگل
 • دانشکده علوم زمین و جغرافیا
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده تجارت و اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده پزشکی
دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان

زبان تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

در زمان درخواست پذیرش از دانشگاه گوتینگن آلمان ، اثبات مهارت های زبان آلمانی باید حداقل سطح A1 مطابق با چارچوب مرجع اروپایی مشترک برای زبان ها باشد.

متقاضیان دوره های پزشکی و دندانپزشکی باید مدرکی را مبنی بر گذراندن تمام قسمت های امتحان در سطح DSH-3 یا گواهی معادل زبان در زمان درخواست ارائه دهند ، مدرک زبان نباید بیش از یک سال در زمان درخواست باشد.

امتحان DSH را می توان در دانشگاه گوتینگن گذراند و گواهی DSH از دانشگاه دیگر تنها در صورتی قابل دریافت است که مقررات امتحان DSH این دانشگاه در کنفرانس روسای دانشگاه ثبت شده باشد.

دانشگاه گوتینگن به همه دانشجویان این امکان را می دهد که بصورت رایگان در دوره های آلمانی یا زبان شرکت کنند ، دوره های زبان برای همه سطوح زبان ارائه می شود و برای ثبت نام در یکی از دوره ها ، ابتدا باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید تا مشخص شود که کدام دوره ها برای شما مناسب است.

نیمی از برنامه های دکترا و تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاه به طور کامل به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و برای این منظور متقاضیان باید دارای مدارک بین المللی زبان حداکثر مربوط به دو سال پیش از زمان درخواست خود باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

برای پذیرش در این دانشگاه ، ابتدا باید در امتحان ورودی برای دوره های مقدماتی که با توجه به رشته تحصیلی به زبان آلمانی طراحی شده قبول شوید و بعد می توانید در دوره مقدماتی شرکت کنید.

دوره آمادگی یک دوره یک ساله است و شما را برای آزمون ارزیابی آماده می کند ، پس از گذراندن امتحان ارزیابی ، می توانید برای پذیرش در دانشگاه گوتینگن اقدام کنید و در صورت موفقیت آمیز بودن این برنامه ، شما مستقیما در مقطع تحصیلی انتخابی خود پذیرفته خواهید شد.

برای ورود به دانشگاه گوتینگن در همه رشته ها روش یکسانی وجود دارد و متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی عالی باشد و یا سابقه تحصیلی قبلی متقاضی به فرد این امکان را بدهد که در یک دانشگاه آلمانی تحصیل کند.

در آلمان ، دانش آموزان سنین دبیرستان مدارک تحصیلی خود را برای مثال با کسب Abitur ( شبیه کارشناسی ) می گیرند ، بنابراین درخواست شما ارزیابی می شود که آیا مدارک قبلی شما قابل مقایسه با استاندارد صلاحیت آلمان است یا خیر.

بنابراین برای تایید صلاحیت ورود به تحصیلات عالی باید دارای مدارک زیر باشید :

 • آخرین گواهی پایان دوره تحصیل دبیرستان
 • امتحانات ورودی دانشگاه ( کنکور سراسری )
 • گواهی آزمون ارزیابی
 • مدرک دانشگاهی

Smart ContainerTitle Element

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

در دانشگاه گوتینگن شهریه هر ترم شامل هزینه اداری ، هزینه اتحادیه دانشجویی است و دانشجویان بلند مدت نیز باید مبلغ اضافی ۵۰۰ یورو بپردازند.

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

شهریه هر ترم در سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ در این دانشگاه ۳۹۵٫۱۱ یورو می باشد و برخی استثنائات نیز در خصوص برخی از دانشجویان اعمال می شود که در زیر میزان شهریه این دسته از دانشجویان بیان شده است.

 • کشاورزی پایدار بین المللی ( کارشناسی ارشد ) : ۳۷۱٫۸۶ یورو
 • دانشجویان بلند مدت : ۸۹۵٫۶۶ یورو
 • دانشجویانی که به سن ۶۰ سالگی رسیده اند : ۱۱۹۵٫۶۶ یورو
 • دانشجویان تبادل ( اراسموس و غیره ) : ۳۲۰٫۶۶ یورو
 • دانشجویان بین المللی دارای بورسیه تحصیلی ، با بودجه عمومی آلمان : ۳۲۰٫۶۶ یورو
 • دانشجویان دکترا با بورسیه تحصیلی ، با بودجه عمومی آلمان : ۳۲۰٫۶۶ یورو
 • دانش آموزان در مرخصی ۱۰۲ یورو

بورسیه های تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان

تحصیل در دانشگاه گوتینگن نسبتا ارزان است و از دانشجویان هیچ شهریه ای گرفته نمی شود و دانشجویان فقط هزینه های اداری را پرداخت می کنند.

به استثنای Deutschlandstipendiums ، دانشگاههای آلمان بطور معمول بورسیه تحصیلی نمی دهند و در عوض متقاضیان باید برای یافتن بورسیه تحصیلی چه در آلمان و چه در کشور خود ، به سازمانهای خارجی مراجعه کنند ، به ویژه دانشجویان جدید کارشناسی پیش از شروع تحصیل به ندرت برای برنامه های بورسیه در نظر گرفته می شوند ، البته دانشجویان اگر بتوانند در طول تحصیلات خود دستاوردهای کافی را نشان دهند ، می توانند برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شوند.

همچنین دانشگاه گوتینگن به عنوان بخشی از مشارکت خصوصی – دولتی بورسیه تحصیلی جزئی اعطا می کند و همه دانشجویانی که در دانشگاه ثبت نام کرده اند ( به جز دانشجویان دکترا ) می توانند برای Deutschschlandstipendium و Niedersachsenstipendien درخواست دهند.

بخاطر داشته باشید بزرگترین و مهمترین ارائه دهنده بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خدمات تبادل علمی دانشگاهی آلمان ( DAAD ) می باشد که علاوه بر برنامه های خود ، برنامه های بورس تحصیلی را نیز با همکاری شرکا و آژانس های محلی ارائه می دهد.

تحصیل فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی در گوتینگن آلمان

تحصیل فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی در گوتینگن آلمان از مقطع کارشناسی تا دکترا آموزش داده می شود و در مقطع کارشناسی در ۶ ترم به زبان آلمانی ارائه می شود و در ترم اول حدود ۲۱۵ دانشجو در هر یک از این رشته ها پذیرفته می شوند و فقط ۱۸۰ دانشجو در هر یک از این رشته ها به ترم دوم راه می یابند.

تحصیل در مقطع ارشد این رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی و در ۴ ترم ارائه می شود.

متقاضیان برای تحصیل در این رشته ها باید دارای مدرک ورود به دانشگاه در کشور خود و مدرک زبان آلمانی باشند.

تحصیل حقوق در گوتینگن آلمان

دانشکده حقوق دانشگاه گوتینگن از نظر آموزش ، تحقیق و توسعه حرفه ای از شهرت بسیار خوبی برخوردار است و در طول قرنها از زمان تاسیس آن ، به دلیل پیشرفت علم حقوق و ارائه آموزش های حقوقی برجسته توسط حقوقدانان برجسته ای مانند یوهان استفان پتر یا رودولف فون ژرینگ شهرت داشته است.

تحصیل حقوق در گوتینگن آلمان

دانشکده حقوق گوتینگن برنامه هایی را برای دانشجویان آلمانی و خارجی ارائه می دهد ، برنامه اراسموس برای دانشجویان آلمانی است که می خواهند برای یک یا دو ترم به خارج از کشور بروند و از طرف دیگر ، دوره کارشناسی ارشد حقوق برای دانشجویان خارجی که دوره دانشگاهی در رشته حقوق را گذرانده اند در نظر گرفته شده است ، تحصیل در این مقطع دو ترم است و متقاضیان باید دارای مدرک حقوق خارج از کشور با حداقل ۸ ترم یا ۲۴۰ ECTS و دانش خوب آلمانی ( حداقل DSH 2 یا آزمون سطح DAF 4 ) باشند.

در مقاطع بالاتر برنامه های بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا حقوق مالکیت فکری و فناوری اطلاعات و حقوق بین الملل عمومی ارائه می شود.

از ترم زمستانی ۲۰۱۷ / ۱۸ ، دانشکده حقوق در دانشگاه جورج – آگوست گوتینگن مدرک کارشناسی ارشد در حقوق مالکیت فکری و فن آوری اطلاعات اروپایی و فراملی ارائه می دهد و شرایط پذیرش آن داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر و حداقل یک سال تجربه حرفه ای واجد شرایط است زبان آموزش انگلیسی است ، زیرا این دوره دارای ویژگی بین المللی قوی است و متقاضیان از سراسر جهان در آن شرکت می کنند ، تحصیل در این دوره یک سال و شهریه آن ۷۸۰۰ یورو می باشد و در هر سال تحصیلی ۳۵ تا ۴۰ دانشجو پذیرش می شوند.Smart ContainerTitle Element

تحصیل اقتصاد و مدیریت در دانشگاه گوتینگن آلمان

امروزه دانشکده اقتصاد و مدیریت یکی از بزرگترین دانشکده های آلمان است که حدود ۴۱۰۰ دانشجوی ثبت نام شده ، بیش از ۳۰ استاد و استادیار و ۷ استاد افتخاری دارد و علاوه بر این ، محققان و محققان بین المللی به طور منظم توسط دانشکده میزبانی می شوند ، این دانشکده همچنین دارای یک گروه تحقیقاتی بزرگ از حدود ۲۰۰ دستیار تحقیق و حدود ۴۰ متخصص و همچنین ۵۰ نفر برای پشتیبانی اداری است.

دانشکده اقتصاد و مدیریت مجموعه ای از برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد که دانشجویان را برای موفقیت حرفه ای آماده می کند و در سطح کارشناسی ، دانشجویان می توانند در رشته های مدیریت بازرگانی ، اقتصاد ، سیستم های اطلاعات تجاری و منابع انسانی تحصیل کنند.

در سطح کارشناسی ارشد نیز برنامه هایی در حوزه های کلیدی مانند مدیریت تجارت و اقتصاد گرفته تا آموزش تخصصی تر در سیستم های اطلاعاتی ، تجارت و منابع انسانی ، مالیات ، آمار کاربردی و همچنین تاریخ اقتصادی و اجتماعی ارائه می شود و در مجموع ، دانشکده پنج برنامه لیسانس ( که یکی از آنها به اصطلاح دو موضوعی است ) و دوازده برنامه کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه گوتینگن آلمان

در دانشگاه گوتینگن آلمان ، آموزش پزشکی به صورت عملی و بیمار مدار و با بنیان علمی قوی انجام می شود ، آموزش پیش بالینی به صورت موضوعی طراحی شده است و بخشهای بالینی برنامه مدولار و بین رشته ای است ، مرکز آموزش دانشجویی برای تمرین و شبیه سازی پزشکی این دانشگاه یکی از مدرن ترین آزمایشگاه های مهارت در سراسر کشور آلمان است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه گوتینگن آلمان

تحصیل پزشکی در این دانشگاه در ۱۲ ترم و به زبان آلمانی است و پذیرش دانشجویان خارجی در این رشته بسیار محدود است و متقاضیان می توانند با داشتن مدرک پذیرش پزشکی از دانشگاه های داخل کشور و مدرک زبان آلمانی برای این دوره درخواست دهند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گوتینگن آلمان

متاسفانه در دانشگاه گوتینگن آلمان هیچ برنامه تحصیلی در رشته داروسازی ارائه نمی شود و متقاضیان تحصیل در این رشته می توانند سایر دانشگاه های موجود برای تحصیل رشته داروسازی در آلمان را انتخاب کنند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید.

برای تحصیل داروسازی ، می توانید به کشور فرانسه بروید و با دانستن زبان فرانسوی دکترای داروسازی را رایگان دریافت کنید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در فرانسه را بخوانید.

خوابگاه های دانشگاه گوتینگن آلمان

لطفا توجه داشته باشید که خود دانشگاه گوتینگن هیچ خوابگاهی ارائه نمی دهد و پذیرش و ثبت نام در دانشگاه با پذیرش یک اتاق در خوابگاه یا سایر اقامتگاه ها همراه نیست.

خوابگاه های دانشگاه گوتینگن آلمان

متأسفانه در گوتینگن و به طور کلی در آلمان یافتن مسکن ارزان قیمت بسیار دشوار است ، به ویژه در ماه های سپتامبر ، اکتبر و نوامبر ، بسیاری به دنبال محل اقامت هستند.

اتاق های اقامتگاه های دانشجویی که توسط Studentenwerk اداره می شوند ، با قیمت ۲۰۰ – ۳۰۰ یورو بسیار ارزان هستند ، اجاره بها در بازار مسکن خصوصی بسیار بیشتر است و هزینه اتاق در آپارتمان های مشترک بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو ، آپارتمان هایی با حمام خصوصی و آشپزخانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه ، بسته به موقعیت و تجهیزات می باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن در ایالت نیدرزاکسن در شهر گوتینگن ، در مرکز آلمان به نشانی زیر واقع شده است :

Georg-August-Universität Göttingen

Wilhelmsplatz 1 (Aula)

۳۷۰۷۳ Göttingen

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه گوتینگن آلمان

نزدیکترین فرودگاه به شهر گوتینگن Hannover Langenhagen است و قطارها به طور منظم از آنجا به ایستگاه قطار گوتینگن حرکت می کنند ( زمان سفر تقریبا ۴۰ دقیقه ).

فرودگاه مهم دیگر فرودگاه اصلی راین در فرانکفورت است و بلیط پرواز به فرودگاه فرانکفورت اغلب ارزان تر است ، فرودگاه فرانکفورت دارای ایستگاه قطار اختصاصی است و قطارها به طور منظم از آنجا یا از ایستگاه اصلی فرانکفورت مستقیما به گوتینگن حرکت می کنند ( زمان سفر تقریبا ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه ).

گوتینگن در مسیر Express Intercity Express (ICE) از شمال به جنوب بین هامبورگ ، برمن و برلین در شمال ، و فرانکفورت و مونیخ در جنوب قرار دارد.

این شهر دو خروجی دارد و هر دو دارای ایستگاه تاکسی هستند و تاکسی تا دانشگاه ۱۲ دقیقه مسافت دارد.

با خطوط اتوبوس ۲۱ ، ۲۲ یا ۲۳ از مرکز شهر نیز می توان به ایستگاه ۱۰ در جلو دانشگاه رسید.

سوالات پر تکرار دانشگاه گوتینگن آلمان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاشند برترین دانشگاه های جهان که احتمالا برای شما ناشناخته هستند را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و به شما عزیزان معرفی نمایند ، اگر دانشگاه یا رشته خاصی را مد نظر دارید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید تا اطلاعات دقیق تری را دریافت نمایید.

هزینه اقامت در خوابگاه های دانشگاه گوتینگن آلمان چقدر است؟

اتاق های اقامتگاه های دانشجویی که توسط Studentenwerk اداره می شوند ، با قیمت 200 – 300 یورو بسیار ارزان هستند ، اجاره بها در بازار مسکن خصوصی بسیار بیشتر است و هزینه اتاق در آپارتمان های مشترک بین 300 تا 450 یورو ، آپارتمان هایی با حمام خصوصی و آشپزخانه 400 تا 600 یورو در ماه ، بسته به موقعیت و تجهیزات می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه گوتینگن آلمان به چه صورت است؟

تحصیل پزشکی در این دانشگاه در 12 ترم و به زبان آلمانی است و پذیرش دانشجویان خارجی در این رشته بسیار محدود است و متقاضیان می توانند با داشتن مدرک پذیرش پزشکی از دانشگاه های داخل کشور و مدرک زبان آلمانی برای این دوره درخواست دهند.

آیا رشته داروسازی هم در دانشگاه گوتینگن آلمان ارائه می شود؟

متاسفانه در دانشگاه گوتینگن آلمان هیچ برنامه تحصیلی در رشته داروسازی ارائه نمی شود

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه گوتینگن نسبتا ارزان است و از دانشجویان هیچ شهریه ای گرفته نمی شود و دانشجویان فقط هزینه های اداری را پرداخت می کنند.

تحصیل رشته های فیزیک و ریاضی در دانشگاه گوتینگن آلمان به چه صورت است؟

تحصیل فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی در گوتینگن آلمان از مقطع کارشناسی تا دکترا آموزش داده می شود و در مقطع کارشناسی در 6 ترم به زبان آلمانی ارائه می شود و در ترم اول حدود 215 دانشجو در هر یک از این رشته ها پذیرفته می شوند و فقط 180 دانشجو در هر یک از این رشته ها به ترم دوم راه می یابند. تحصیل در مقطع ارشد این رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی و در 4 ترم ارائه می شود.

در نهایت می توان گفت مهاجرت از طریق تحصیل یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت آلمان است و همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه های آلمان بسیار مقرون به صرفه است ، ضمن اینکه دانشجویان امکان کار در حین تحصیل در این کشور را دارند و فرصت های بیشماری نیز برای یافتن کار پس از تحصیل در این کشور وجود دارد.

در این خصوص می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و اطلاعات دقیق و بروز در خصوص زمان پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه گوتینگن آلمان را دریافت کرده و از خدمات مهاجرتی و اعزام دانشجو به آلمان بهره مند شوید؛ با ما از طریق شماره های اعلام شده دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید در خصوص دانشگاه های دیگر آلمان مانند دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در همین سایت مطالب مفیدی را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *