آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان یکی از برجسته ترین دانشگاههای تحقیقاتی عالی در آلمان و اروپا است و به عنوان یک دانشگاه صنعتی ، طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را با تمرکز قوی بر فناوری و علوم طبیعی ارائه می دهد.

از سال ۲۰۲۱ ، دانشگاه صنعتی درسدن در بین ۱۰ دانشگاه برتر آلمان قرار دارد و در رتبه بندی QS World University 2021 ، این دانشگاه در رتبه ۱۷۳ قرار دارد.

برتری این دانشگاه در تحقیق بخاطر رشته های تحصیلات تکمیلی ، پنج رشته عالی و همچنین تعداد زیادی مراکز تحقیقاتی همکار و گروه های آموزشی پژوهشی نشان داده شده است و تحقیقات در دانشگاه صنعتی درسدن حول پنج حوزه اولویت پژوهشی بین رشته ای زیر می چرخد :

 • علوم بهداشتی ، زیست پزشکی و مهندسی زیستی
 • فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک
 • علوم و مهندسی مواد
 • انرژی ، تحرک و محیط زیست
 • فرهنگ و تغییرات اجتماعی

در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط تحصیل ، زبان تحصیل و رشته های پرطرفدار برای تحصیل در این دانشگاه را تقدیم نموده اند.

پیش تر هم درهمین سایت در خصوص چگونگی مهاجرت تحصیلی به آلمان و مزایا و معایب آن سخن گفته ایم ؛ پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در آلمان را مرور کنید.

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشکده های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان 124 رشته تحصیلی را در 54 برنامه کارشناسی و 70 برنامه کارشناسی ارشد در 17 دانشکده به شرح زیر ارائه می دهد :

 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده شیمی و شیمی غذا
 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده هنر ، علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده زبان شناسی ، ادبیات و مطالعات فرهنگی
 • دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم و مهندسی مکانیک
 • دانشکده معماری
 • دانشکده تجارت و اقتصاد
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده علوم محیط زیست
 • دانشکده حمل و نقل و علوم ترافیک
 • دانشکده پزشکی کارل گوستاو کاروس

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

تا حد محدودی ، دانشگاه صنعتی درسدن به دانشجویان خارجی خود این امکان را می دهد که در یک ترم دوره آمادگی برای آزمون DSH آماده شوند و این آزمون را در دانشگاه صنعتی درسدن بگذرانند.

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

توجه داشته باشید متقاضیان برنامه های زیر نمی توانند در دوره مقدماتی شرکت کنند:

متقاضیان روابط بین الملل( کارشناسی و کارشناسی ارشد ) ، حقوق تجارت (کارشناسی ارشد ) ، پزشکی ، دندانپزشکی ، بهداشت عمومی ( کارشناسی ارشد ) و علوم تابش پزشکی (کارشناسی ارشد ) که نیاز به ارائه دانش کافی از زبان آلمانی دارتد.

کل این دوره یک ترم ( شش ماه ) به طول می انجامد و با امتحان DSH در مارس یا سپتامبر به پایان می رسد.

برای پذیرش در دوره مقدماتی علاوه بر عملکرد خوب موضوعی ، مهارتهای متوسط زبان آلمانی خوب نیز مورد انتظار است ، یعنی گواهی B2 آلمانی یا گواهینامه B1 آلمان همراه با گواهی شرکت در دوره B2 ، زیرا آزمون پذیرش در سطح B2 است.

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای ترم مقدماتی ، یک آزمون پذیرش کتبی ( سطح B2 ) بلافاصله قبل از شروع دوره زبان انجام می شود و فقط یک بار می توان در این آزمون شرکت کرد.

متقاضیانی که نمی توانند در دوره مقدماتی دانشگاه درسدن پذیرش شوند ، این امکان را دارند که در یک دوره زبان در TUDIAS یا مدرسه زبان دیگری در درسدن با پرداخت هزینه شرکت کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن

مانند بسیاری از دانشگاه های دولتی دیگر آلمان ، هیچ شهریه ای برای برنامه انتخابی در دانشگاه صنعتی درسدن دریافت نمی شود و با این حال ، برای چند برنامه کارشناسی ارشد مانند حقوق بین الملل ، حقوق مالکیت فکری ، باید شهریه 2500 یورو در هر ترم پرداخت شود.

به جای شهریه ، دانشجویان ملزم به پرداخت سهم ترم 276 یورو در هر ترم هستند که شامل بلیط استفاده از وسایل نقلیه عمومی در درسدن است.

هزینه کل تحصیل دانشجویان بین المللی در جدول زیر بیان شده است :

هزینه به یوروهزینه ها
276هزینه ترم
100هزینه دوره های آموزش از راه دور
350هزینه مدرک دوم

زبان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان به زبان آلمانی و در چند رشته در مقطع ارشد به زبان انگلیسی است و برای دوره های زبان آلمانی ، متقاضیان بین المللی باید مدرکی از آزمون زبان برای پذیرش دانشگاه ارائه دهند و یک گواهی زبان مربوطه باید همراه با درخواست ارائه شود ( مگر اینکه شما برای دوره کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود درخواست دهید ).

زبان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

کلیه گواهینامه های زبان باید مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپا برای زبانها ( CEF ) صادر شود و همانطور که گفته شد متقاضیان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن این فرصت را نیز خواهند داشت که در دوره های آمادگی زبان نیز شرکت کنند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

در دانشگاه درسدن آلمان بورسیه تحصیلی مختلفی برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند ارائه می شود.

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن هستند ، می توانند از برنامه بورسیه ملی Deutschlandstipendium در این دانشگاه و بورسیه DAAD / STIBET استفاده کنند.

علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه تحصیلی در موسسات متعدد ، به عنوان مثال در خدمات تبادل علمی دانشگاهی آلمان ( DAAD ) ، بنیادهای وابسته به احزاب سیاسی ، موسسات مذهبی یا سازمانهای مرتبط با تجارت ، درخواست دهند.

بورسیه Deutschlandstipendium شامل کمک هزینه ماهیانه ۳۰۰ یورو برای یک سال تحصیلی کامل است و قابل تمدید است و در سال تحصیلی جاری ، ۲۷۱ دانشجو توسط این بورسیه پشتیبانی می شوند.

میزان بورسیه تحصیلی DAAD / STIBET نیز ۳۰۰ یورو در ماه و برای حد اکثر سه ماه ارائه می شود و اعطای این بورسیه ها بر اساس لیست رتبه بندی اعطا می شود ، رتبه بندی متقاضیان بورسیه تحصیلی بر اساس میانگین نمرات دستاوردهای تحصیلی است و فقط به دانشجویانی اعطا می شود که حداقل ۷۵ درصد از اعتبارات را کسب کرده باشند.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی می توانید به دانشگاه های کشور ایتالیا هم فکر کنید ، مقاله تحصیل در ایتالیا را حتما مطالعه کنید.

تحصیل رشته معماری در دانشگاه صنعتی درسدن

تحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی ۱۱ ترم و به زبان آلمانی ارائه می شود.

تحصیل رشته معماری در دانشگاه صنعتی درسدن

تحصیل رشته معماری دانش ، مهارت و توانایی را برای طراحی و برنامه ریزی پروژه ساختمانها و تاسیسات سازه ای و همچنین برنامه ریزی شهری منتقل می کند و به صورت اختیاری ، می توانید برنامه ریزی ساختمان ویژه ( ساختمانهای مسکونی ، ساختمانهای عمومی ، ساختمانهای تجاری ، ساختمانهای اجتماعی و بهداشتی و طراحی داخلی ) یا برنامه ریزی شهری و فضایی ، اصول و روشهای خاص حفاظت از بناها و سایر مناطق تخصصی را مطالعه کنید.

برای تحصیل در این رشته انتظار می رود متقاضیان دارای تحصیلات عمومی خوب ، علاقه به طراحی هنری ، قدرت مشاهده ، تخیل فضایی ، خلاقیت و مهارت های فنی باشند.

خدمات اطلاع رسانی و مشاوره دانشجویی دانشکده معماری این امکان را فراهم می کند که در طول مصاحبه دانشجویان یک آزمون استعداد انجام دهند.

تحصیل حقوق در صنعت درسدن آلمان

متاسفانه برنامه کارشناسی ” حقوق در زمینه فناوری بین المللی ، سیاست و اقتصاد ” و برنامه کارشناسی ارشد ” حقوق تجارت – شرکتهای تجاری ” در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان متوقف شده است و از زمستان 2017/18 در رشته حقوق این دانشگاه دانشجویان را پذیرش نمی کند و در حال حاضر امکان تحصیل در برنامه تحصیلات بین المللی در حقوق مالکیت فکری ( کارشناسی ارشد ) به مدت دو ترم به زبان انگلیسی و آلمانی و برنامه حقوق بازرگانی کسب و کار – شرکتهای تجاری ( کارشناسی ارشد ) به مدت چهار ترم و به زبان آلمانی وجود دارد.

پیش شرط پذیرش در مقطع تحصیلی حقوق مالکیت فکری ، داشتن مدرک کارشناسی دانشگاهی و همچنین زمینه کاری مربوطه با تجربه معمولا یک سال می باشد ، این برنامه به سطح B2 انگلیسی نیاز دارد ( مطابق چارچوب مشترک اروپایی مرجع زبانها ) و پذیرش بر اساس نتیجه یک آزمون بین المللی ارائه شده یا گواهی زبان از دانشگاه صنعتی درسدن ( B2 با حداقل درجه 2.0 یا C1 ) انجام می شود.

چنانچه مدرک دانشگاهی متقاضی پذیرفته نشود باید در آزمون مورد نظر 80 درصد نمرات را کسب کند ، لطفا توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در این رشته در ترم تابستان فقط 2500 یورو میباشد و ترم زمستانی در یک دانشگاه خارجی برگزار خواهد شد.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در صنعتی درسدن

دانشکده تجارت و اقتصاد دوره های متنوعی را برای تحصیل ارائه می دهد و دانشجویان می توانند در دو برنامه کارشناسی ( تجارت و اقتصاد ) ، دو برنامه دیپلم ( مهندسی صنایع و Wirtschaftsinformatik ) و سه برنامه کارشناسی ارشد ( مدیریت بازرگانی ، اقتصاد ، تجارت و آموزش اقتصاد ) تحصیل کنند.

این دانشکده امکانات مختلفی را برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند ارائه می دهد ، از جمله بیش از 50 مشارکت اراسموس در برنامه های کارشناسی و 35 برنامه اراسموس در برنامه های کارشناسی ارشد و علاوه بر این ، این دانشکده همکاری های متعددی با دانشگاه های کشورهای غیر اروپایی دارد.

در مجموع حدود 160 مکان در هر سال تحصیلی در دسترس است و توافقاتی با دانشگاههای ترنتو و پاویا ( ایتالیا ) و استراسبورگ ( فرانسه ) برای تحصیل دانشجوبان وجود دارد که به دانشجویان امکان می دهد مدرک دو مدرک کسب کنند ، بنابراین می توانید چندین ترم را در دانشگاه همکار به پایان برسانید و از دانشگاه صنعتی درسدن و دانشگاه همکار مدرک تحصیلی بگیرید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشکده پزشکی کارل گوستاو کاروس طیف وسیعی از موضوعات در زمینه پزشکی ، دندانپزشکی ، بهداشت عمومی و علوم پرتو درمانی ارائه می دهد و بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در دانشگاه درسدن در این رشته ها ثبت نام کرده اند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

تحصیل پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در طول ۱۲٫۵ ترم و به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضیان دارای مدارک تحصیلی خارجی که اجازه ورود فوری به دانشگاه در آلمان را ندارند ، می توانند برای تحصیل در این رشته تحصیلی در کالج مقدماتی شرکت کنند.

برای تحصیل پزشکی ، متقاضیان باید اثبات کنند که صلاحیت ورود به دانشگاه توسط گواهی پایان دوره تحصیل متوسطه ( احتمالا با امتحان ورودی دانشگاه یا دوره های تحصیلی که قبلا به پایان رسیده است ) ارائه دهند ، مطابق با دستورالعمل های ارزیابی دفتر مرکزی آموزش خارجی ، گواهینامه باید معادل Abitur آلمانی باشد.

برنامه پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن از دوره های بین رشته ای ، مشکل محور و همچنین اجرای تمرین حمایت می کند ، مرحله پیش بالینی بر مطالب نظری و علمی تمرکز دارد و با شروع ترم پنجم ، دانشجویان می توانند تمرین بالینی را شرکت کنند ، که آنها را به عنوان بخشی از تیم در مراقبت از بیمار ادغام می کند.

امکانات چند رسانه ای ، آموزش الکترونیکی و شبیه سازها در این دانشگاه فرصت های بسیار خوبی برای آموزش تکنیک های تشخیصی ارائه می دهند.

در همین راستا می توانید به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مراجعه کرده و اطلاعات دقیق و کاملی را بدست آورید.

خوابگاه های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

تالارهای اقامتی Studentenwerk درسدن بهترین فرصت را برای زندگی مشترک با دانشجویان دیگر و همچنین مسیر های کوتاه تا دانشگاه و هزینه های قابل محاسبه ارائه می دهد.

دانشجویان می توانند اتاق مناسبی را در وب سایت Studentenwerk Dresden جستجو کنند و در این وبسایت امکان جستجو با فیلتر های مختلفی مانند اجاره و اندازه اتاق وجود دارد.

جدا از این وبسایت برخی از خوابگاه ها به دانشکده های خاصی اختصاص داده شده است که یک فرصت عالی برای ارتباط با دانشجویان دیگر و ترم های بالاتر است.

در همه خوابگاه ها همه اتاقها با تجهیزات اولیه ( تخت ، کمد ، قفسه ، میز ، صندلی ، ) ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، حمام ، دوش و توالت مجهز هستند.

هزینه های اقامت برای انواع مختلف خوابگاه های موجود در پردیس دانشگاه به شرح جدول زیر است :

۲۲۵ – ۴۱۴آپارتمان خصوصی
۱۷۳ – ۲۹۹آپارتمان یک خوابه برای دو نفر
۱۶۰ – ۲۹۲آپارتمان یک خوابه با ۳ فلت مشترک
۲۴۳ – ۲۷۰آپارتمان یک خوابه ( با حمام خصوصی ) در یک فلت مشترک
۱۵۸ – ۲۹۲اپارتمان یک خوابه با فلت ۵ نفره مشترک
۱۴۲ – ۲۳۵یک خوابه برای ۱۰ نفر و بیشتر

اگر هنگام ورود هنوز محل اقامت ندارید و به دنبال مکانی ارزان برای اقامت در چند روز اول هستید ، توصیه می کنیم از پلت فرم زیر دیدن کنید :

http://www.hostelscentral.com/en/hostels/germany/dresden?defaultCurrency

موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در شهر درسدن آلمان واقع شده است ، پردیس اصلی دانشگاه صنعتی درسدن در جنوب مرکز شهر درسدن واقع شده است و می توانید به راحتی با اتوبوس ( خطوط اتوبوس ۶۱ ، ۶۶ ، ۸۵ ) و تراموا ( خطوط تراموا ۳ و ۸ ) یا از طریق بزرگراه A17 ( خروج : ” درسدن سدورشتات ” ) به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

پردیس های بیرونی دانشگاه در Tharandt ( گروه علوم جنگلداری ) ، در درسدن – بلاسویتس ( بیمارستان دانشگاه و Biocampus ، در درسدن – یوهانشتات ( مهندسی سبک و فناوری پلیمر ) و در پیرنا ( موسسه مدیریت پسماند ) و Zittau واقع شده اند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

بهترین راه برای رفتن از فرودگاه درسدن به دانشگاه صنعتی درسدن ، خط ۳۲۷۶۷ قطار شهری است که ۴۰ دقیقه طول می کشد و هزینه آن ۳ تا ۶ دلار است ، همچنین هر ۴ ساعت یک بار با اتوبوس می توان از فرودگاه درسدن به دانشگاه صنعتی درسدن با پیمودن مسافت ۴۳ دقیقه ای درسترسی داشت ، گزینه دیگر نیز تاکسی است که در طی ۱۸ دقیقه می توان به دانشگاه رسید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همواره در تلاشند تا از راه های قانونی و ارزان شما را به مقاصد مهاجرتی تان برسانند ، چنانچه سوالی در ذهن دارید حتما از باکس دیدگاه بهره برده و نظر کارشناسان ما را دریافت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان چقدر است؟

مانند بسیاری از دانشگاه های دولتی دیگر آلمان ، هیچ شهریه ای برای برنامه انتخابی در دانشگاه صنعتی درسدن دریافت نمی شود و با این حال ، برای چند برنامه کارشناسی ارشد مانند حقوق بین الملل ، حقوق مالکیت فکری ، باید شهریه 2500 یورو در هر ترم پرداخت شود.

زبان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان چیست؟

تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن به زبان آلمانی و در چند رشته در مقطع ارشد به زبان انگلیسی است و برای دوره های زبان آلمانی ، متقاضیان بین المللی باید مدرکی از آزمون زبان برای پذیرش دانشگاه ارائه دهند و یک گواهی زبان مربوطه باید همراه با درخواست ارائه شود ( مگر اینکه شما برای دوره کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود درخواست دهید ).

تحصیل رشته معماری در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان چه شرایطی دارد؟

تحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی 11 ترم و به زبان آلمانی ارائه می شود.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان چگونه است؟

تحصیل پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در طول 12.5 ترم و به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضیان دارای مدارک تحصیلی خارجی که اجازه ورود فوری به دانشگاه در آلمان را ندارند ، می توانند برای تحصیل در این رشته تحصیلی در کالج مقدماتی شرکت کنند.

در پایان اگر توجه شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان جلب شده و می خواهید برای تحصیل در سال ۲۰۲۲ در این دانشگاه پذیرش بگیرید ، بهره بردن از خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور که تخصص و تجربه و پرونده های موفقی در این زمینه دارد خالی از لطف نیست ، لذا می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت کنید همچنین می توانید با تحقیق مطالعه نسبت به رشته انتخابی خود برترین دانشگاه ها را انتخاب و تحصیل نمایید ، برای مثال اگر به رشته مهندسی برق علاقه مندید می توانید مقاله دانشگاه های مهندسی برق در آلمان را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *