دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان بزرگترین موسسه آموزش عالی در شهر درسدن آلمان و یک دانشگاه دولتی است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور بوده که سنت طولانی و تجربه گسترده را در تحقیقات و آموزش رشته های فنی داشته و به همین دلیل به عنوان یکی از برترین مراکز آموزشی در جهان شناخته می شود.

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان موضوع این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی 40451) می باشد. 

همان طور که می دانید هر دانشگاه دارای امکانات و شرایط مختلفی نسبت به دانشگاهی دیگر می باشد و همه آن ها دارای اعتبار یکسانی نیستند. برخی از دانشگاه ها خدمات آموزشی را به درستی به دانشجویان ارائه نکرده و مدرک آن ها دارای اعتبار کافی برای ورود به بازار کار نخواهد بود. همچنین شرایط پذیرش در برخی از دانشگاه ها بسیار دشوار و برخی دیگر بسیار آسان است.

برای مهاجرت تحصیلی، باید دانشگاهی را انتخاب کرد که امکانات با کیفیت را با شرایطی مناسب ارائه کرده و مدرک آن دارای اعتبار کافی برای ساختن آینده شغلی داشته باشد. در صورت نداشتن آگاهی های کافی ممکن است که فرد دچار زیان های زیادی شده که قابل جبران نخواهند بود.

به همین دلیل دانشگاه صنعتی درسدن آلمان را به شما معرفی شده تا با یکی از بهترین گزینه ها آشنا شده و اقدام نمایید. برای تکمیل اطلاعات خود درباره سیستم آموزشی این کشور مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب

مختصری از دانشگاه درسدن آلمان

در ابتدا به مختصری از دانشگاه درسدن آلمان می پردازیم، این دانشگاه یکی محدود دانشگاه هایی در کشور است که توانسته است موفق به دریافت عنوان دانشگاه عالی شده و دارای ارزش زیادی نزد سیستم آموزشی و همچنین بازار کار است. ارزش های اصلی درسدن وطنی بوده و این را در طول فعالیت خود به صورت منظم و آشکار یادآوری می کند.

دانشگاه صنعتی درسدن اکنون حدود 8300 کارمند داشته که بخش بزرگی از آن را افرادی با تابعیت های مختلف تشکیل می دهند که به این کشور مهاجرت کرده و موفق به دریافت مدرک خود از سوی این دانشگاه شده اند. دانشگاه درسدن یک هفتم از کل ظرفیت خود را به مهاجران اختصاص داده و از آن ها حمایت می کند.

دانشگاه درسدن یک دانشگاه دولتی بوده که توانسته است خود را به رتبه بیستم در لیست دانشگاه های نوآورانه در کل اروپا قرار دهد. تمامی مواردی که برای انتخاب یک مقصد عالی مورد نیاز است در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان مشاهده شده و به همین دلیل سالانه دارای تعداد زیادی متقاضی بوده و مقدار آن همچنان در حال افزایش می باشد.

طیف رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه به 124 عدد رسیده و حوزه هایی که در اولویت برای آموزش و تحقیق قرار دارند شامل علوم بهداشتی، پزشکی زیستی و مهندسی زیستی، فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک، مواد و سازه های هوشمند، انرژی، تحرک و محیط زیست و همچنین فرهنگ و تغییرات اجتماعی می شوند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شاید ندانید که تحصیل کاملا رایگان هم در دانشگاه های آلمان امکان پذیر است! مشاوره بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رنکینگ دانشگاه درسدن

رنکینگ دانشگاه درسدن از مواردی است که می تواند به شما برای شناخت بیشتر اعتبار این مرکز آموزشی کمک بسیاری بکند. به صورت کلی دانشگاه صنعتی دردسدن آلمان در معتبرترین رتبه بندی دارای رتبه 246 در جهان بوده و همین امر نشان دهنده کیفیت بالای سیستم آموزشی به کار گرفته شده در آن است.

اما رتبه دانشگاه درسدن آلمان فقط به این مورد محدود نشده و زمینه های بسیاری برای رتبه بندی وجود دارد و این دانشگاه در تمامی آن ها توانسته است رتبه های قابل قبولی را کسب کند، به همین دلیل است که دارای شهرتی جهانی می باشد. در جدول زیر رتبه دانشگاه درسدن در رشته و زمینه های مختلف توسط U.S.N  news قرار داده شده است تا بتوانید به صورت دقیق با سطح آموزش رشته تحثیلی مورد نظر خود در این دانشگاه آشنا شوید.

ددلاین دانشگاه درسدن

از آن جایی که مدت زمان بررسی شرایط و پذیرش دانشجویان در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان ممکن است زمان بر باشد، دانشگاه بازه زمانی را مشخص کرده تا داوطلبان در آن زمان درخواست و مدارک خود را ارسال نمایند. توجه داشته باشید که این زمان تمدید نشده و در صورتی که از آن تاریخ گذشته باشد نمی توانید درخواست دهید و باید تا دوره تحصیلی بعدی صبر کنید.

ددلاین دانشگاه درسدن برای هر مقطع و دوره متفاوت بوده و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که از مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی کمک گرفته تا از زمان درست برای اقدام برای رشته و مقطع تحصیلی خود اطلاع یابید.

در جدول زیر ددلاین درخواست برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی درسدن آورده شده است:

دانشکده های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان دارای 5 مدرسه مختلف بوده که جمعا شامل 18 دانشکده می شوند. هر کدام از آن ها رشته های مختلفی ارائه می شود. این رشته از علوم مهندسی گرفته تا علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پزشکی را پوشش می دهند. برای تحصیل در رشته مورد نظر، پیشنهاد می کنیم که دانشکده ارائه دهنده آن را به صورت دقیق بررسی کرده و یا با مشاورین این زمینه تماس حاصل نمایید.

 نام دانشکده های دانشگاه صنعتی دردسدن آلمان در لیست زیر قرار داده شده است و در ادامه به معرفی دقیق برخی از آن ها پرداخته ایم:

دانشکده علوم:

 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده شیمی و شیمی مواد غذایی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده روانشناسی

پزشکی:

 • دانشکده پزشکی کارل گوستاو کاروس

علوم انسانی و اجتماعی:

 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده زبان شناسی و مطالعات فرهنگی

علوم مهندسی:

 • دانشکده مهندسی برق
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم مهندسی
 • دانشکده مهندسی مکانیک

مهندسی عمران:

 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده علوم محیطی
 • دانشکده علوم حمل و نقل
 • دانشکده بازرگانی و اقتصاد

دانشکده علوم حمل و نقل و ترافیک درسدن

دانشکده علوم حمل و نقل و ترافیک درسدن بزرگترین مرکز صلاحیت علیم در زمینه علوم ترافیک در کشور می باشد که زمان فعالیت آن به 60 سال رسیده است. بیش از 200 دانشمند و 20 استاد در این دانشکده تدریس می کنند و به همین دلیل این دانشکده از میان تمامی دانشکده های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان شهرت بیشتری دارد.

این دانشکده مدارک مختلفی را ارائه می کند که می توان مدرک دیپلم مهندسی حمل و نقل، کارشناسی اقتصاد حمل و نقل و چهار مدرک کارشناسی ارشد دیگر اشاره کرد. شبکه آموزشی و تحقیقاتی این دانشکده در زمینه های مختلفی مانند اقتصاد ترافیک، مهندسی ترافیک، زیر ساخت‌ های حمل ‌و نقل و فناوری حمل ‌و نقل بوده که هدف اصلی آن ایجاد زیر ساخت برای پاسخگویی به نیاز جامعه است.

از امکانات دانشکده حمل و نقل درسدن می توان به 30 آزمایشگاه و امکانات آزمایشی به همراه کلاس های مجهز به مدرن ترین وسایل اشاره کرد که در کنار امکانات کلی دانشگاه، تجربه تحصیلی متفاوتی را برای دانشجویان خواهد ساخت. جمعیت دانشجوی این دانشکده در طی سال های گذشته افزایش بسیاری داشته و اکنون به 1100 نفر می رسند.

دانشکده علوم حمل و نقل و ترافیک درسدن

دانشکده ریاضیات درسدن

دانشکده ریاضیات درسدن با 27 استاد یکی از بزرگترین گروه های رشته ریاضی در آلمان است و تمرکز اصلی این دانشکده بر حوزه ریاضیات در تجارت، اقتصاد و آموزش می باشد، زیرا این موارد می تواند تاثیر زیادی بر آینده آموزشی و پشرفت کشور داشته باشد. دوره و مدارک اعطا شده شامل لیسانس و ارشد می شوند، همچنین این مرکز در برنامه مطالعاتی بین المللی ECMI شرکت داشته که امکان تحصیل در دانشگاه های مختلف دیگر را فراهم می کند.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه درسدن را دارید، رشته ریاضی و دانشکده آن را می توانید به عنوان یک فرصت بسیار عالی در نظر داشته باشید. کانون تحقیقاتی این دانشکده در سال های گذشته شامل دو مورد بوده که عبارت اند از:

 • معادله دیفرانسیل جزئی و کاربردهای آنها
 • ساختارهای گسسته و بهینه سازی

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن

یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب مقصد تحصیلی در نظر داشته و آن را بررسی کرد، مقدار هزینه ها است. با بررسی هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن شما متوجه خواهید شد که با توجه به بودجه در دسترس آیا ثبت نام در این دانشگاه برای شما مناسب خواهد بود یا خیر؟

از طرفی دیگر برخی از دانشگاه ها با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند مبلغ بیشتری را از دانشجویان درخواست می کنند، به همین دلیل باید حتما این زمینه را در نظر داشته باشید. هزینه سالیانه تحصیل در دانشگاه درسدن شامل موارد مختلفی می شود که اصلی ترین آن ها مقدار شهریه و اجاره خوابگاه خواهد بود.

خبر خوب این است که شهریه های دانشگاه درسدن برای تمامی افراد، حتی مهاجرین رایگان بوده و فقط باید مبلغ 270 یورو را برای ثبت نام خود پرداخت کنید. توجه داشته باشید که این مخارج با هزینه دریافت ویزای تحصیلی کاملا متفاوت بوده و شما باید آن را به صورت جداگانه به سفارت پرداخت نمایید.

مخارج پیش رو چیزی بیشتر از شهریه تحصیل در درسدن آلمان  می باشند، مواردی مانند خرید وسایل تحصیلی، کلاس های خصوصی و رفت و آمد نیز وجود دارند و بخشی از هزینه های تحصیلی به شمار می روند. برای آشنایی با مقدار دقیق هزینه های اقامتی و تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان مقاله هزینه های زندگی در آلمان را مطالعه نمایید. 

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن

زبان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

یکی از اصلی ترین شرط های دریافت پذیرش در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان، ارائه مدرک زبان تحصیلی در آن است. زیرا بدون داشتن تسلط به اندازه لازم بر زبان آموزشی، نمی توانید با موفقیت دوره های درسی خود را به پایان رسانده و مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایید. به همین دلیل باید یکی از مدارک مورد قبول را قبل از ارسال درخواست خود به دست آورید.

زبان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان شامل دو زبان آلمانی وانگلیسی می باشد. دوره های این دو زبان از یکدیگر جدا بوده و باید مدرک متناسب با زبان دوره های خود را ارائه دهید. مزایا و شرایط تحصیل به هر یک از این دو زبان متفاوت داشته و از آن جایی که زبان اصلی کشور آلمانی است، با شرکت در دروه های آن می توانید از مزایای بیشتری برخوردار شوید.

سطح مدرک تعیین شده برای ورود به هر دوره با دیگری متفاوت می باشد که باید آن را به صورت اختصاصی بررسی کنید. هر چقدر که سطح تحصیلات شما بیشتر باشد، حداقل نمره مورد نیاز نیز افزایش خواهد یافت.  مدرک زبان مورد تایید تحصیل در دانشگاه مهندسی درسدن با حداقل نمره مورد نیاز در جدول زیر آورده شده است:

دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه درسدن

از آن جایی که تعداد داوطلبان بین المللی زیادی می باشد، درخواست ها برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه درسدن بسیار زیاد است. دوره هایی که به این زبات تدریس می شوند بسیار محدودتر از دوره های زبان آلمانی هستند و به همین دلیل رقابت زیادی برای دریافت پذیرش در آن ها ایجاد می شود.

اما این امر به این معنی نیست که امکان دریافت پذیرش در آن ها غیر ممکن بوده و شما با داشتن تمامی شرایط تعیین شده می توانید به راحتی پذیرش خود را از سوی دانشگاه دریافت نمایید. برخی از رشته هایی که در دانشگاه صنعتی درسدن به زبان انگلیسی ارائه می شوند عبارت اند از:

مقطع کارشناسی:

 • تجارت بین الملل
 • مدیریت مراقبت های بهداشتی
 • مدیریت فرآیندهای کسب و کار
 • مدیریت سهامداران

مقطع کارشناسی ارشد:

 • بحران مالی
 • اقتصاد عمومی بین المللی
 • اقتصاد توسعه
 • مباحث اقتصاد بین الملل
 • مدل های کسب و کار مبتنی بر داده
بورسیه های تحصیلی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

با وجود این که شهریه ای برای دانشگاه صنعتی درسدن آلمان مشخص نشده و مقدار آن کاملا رایگان است، اما برخی از افراد به دنبال دریافت بورسیه هستند تا بتوانند مقدار مخارج خود را به حداقل مقدار ممکن برسانند. بورسیه های دانشگاه درسدن برای دانشجویان خارجی نیز در نظر گرفته شده اند تا مشکلی برای تامین هزینه های نقل مکان و زندگی در مکانی جدید را نداشته باشند.

البته دریافت بورسیه های تحصیلی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان دارای شرایط بسیار مخصوصی بوده که فقط با داشتن آن ها می توان برای دریافت بورسیه درخواست داد. اگر شما نیز قصد دریافت بورسیه در دانشگاه درسدن آلمان را دارید باید از حدود یک سال و نیم قبل از برنامه های تحصیلی خود درخواست دهید زیرا مدت زمان بررسی و اعطای آن حداقل یک سال زمان می برد.

طبق شرایط بورسیه رشته های دانشگاه درسدن امکان دریافت آن ها عموما برای افراد بااستعداد در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن معیارهای دیگری نیز وجود دارد که می توان به افراد دارای تجربه حرفه ای، معمولان، متقاضیان با والدین غیر دانشگاهی اشاره کرد.

پایگاه بورسیه ای متنوعی وجود دارند که بورسیه ها را با انواع مختلفی ارائه می دهند، تفاوت این بورسیه ها در مقدار پوشش دهی می باشد. هر چقدر که مقدار کمک هزینه مالی بیشتر باشد، شرایط تعیین شده برای آن نیز سخت تر است، به همین دلیل بهتر است بورسیه ای متناسب با شرایط خود را بیابید.

دریافت ویزاهای کشورآلمان از ویزای تحصیلی گرفته تا جستجوی کار و سایر ویزاهای مهاجرتی آلمان یکی از خدمات ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی است ، شما هم می توانید با مشاوران رجبی در تماس بوده و پس از سنجش شرایط اولیه خود برای مهاجرت اقدام کنید.

در ویدئو تصاویری از ویزاهای کشور آلمان که برای مراجعین موسسه رجبی اخذ شده است را میبینید ، این تعداد ویزا تنها جهت نمونه ارائه شده و ارائه تصاویر تمام ویزاها در این سایت نا ممکن است.

برای آشنایی بیشتر با خدمات ما به بخش ما تا حالا چیکار کردیم مراجعه نمایید.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل رشته مورد علاقه تان را در دانشگاه های معتبر و ارزان آلمان دنبال کنید اما با دریافت مشاوره صحیح!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

خوابگاه های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

برای تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان باید محلی را برای اقامت خود در نظر گرفت. خوشبختانه برای اقامت دانشجویان بین المللی گزینه های اقامتی زیادی با امکانات و هزینه های مختلفی در دسترس هستند. پیشنهاد می کنیم بلافاصله پس از دریافت پذیرش از سوی دانشگاه درسدن گزینه های اقامتی را بررسی کرده تا بتوانید به موقع برای اجاره و یا خرید آن ها درخواست خود را ارسال کنید.

اولین گزینه برای همه افراد، اجاره خوابگاه های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان است که بیشتر آن ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده اند. هزینه خوابگاه دانشگاه درسدن آلمان نیز رایگان بوده و فقط باید هزینه کوچکی را بابت رزرو اتاق خود پرداخت نمایید. البته علاوه بر خوابگاه در دانشگاه درسدن گزینه های اقامتی دیگری وجود دارند که شامل موارد زیر می شوند:

 • اجاره آپارتمان به صورت مشترک: نه تنها هزینه های هر فرد کاهش می یابد، بله به عنوان یک مهاجر می توان بسیار سریعتر دوستان جدید یافت.
 • مهمانخانه یا هتل ها: گزینه های مختلفی وجود دارد اما هزینه اقامت در آن ها بسیار گران تر از سایر است.
 • اجاره خانه شخصی: با کمی جست و جو می توانید به اجاره خانه و یا آپارتمان ها به صورت شخصی پرداخته و حریم شخصی خود را به صورت کامل حفظ نمایید.
 • خوابگاه های خصوصی: این خوابگاه ها امکانات بیشتری داشته اما در قبال آن هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

امکانات خوابگاه دانشگاه درسدن

با وجود این که هزینه اجاره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان رایگان است، اما امکانات ارائه شده آن برای اقامت دانشجویی بسیار مناسب هستند. توجه داشته باشید که تمامی امکانات این دانشگاه شخصی نبوده و باید برخی از امکانات مانند آشپزخانه، حمام و یا حتی اتاق را به صورت مشترک با دیگران استفاده نمایید. از طرفی دیگر شما قادر به انتخاب هم اتاقی خود نیستید.

به همین دلیل برخی از دانشجویان به اجاره خانه ها به صورت شخصی و یا مشترک می کنند تا بتوانند حریم شخصی خود را حفظ کرده و یا هم اتاقی را خودشان انتخاب نمایند. به صورت کلی امکانات خوابگاه دانشگاه درسدن شامل موارد زیر می شود:

 • آشپزخانه انباری با کیفیت بالا
 • شامل تخت، کمد، میز
 • پنجره های بزرگ
 • حمام با دوش
 • انبار دوچرخه
 • اتاق مشترک
 • لباسشویی
 • آسانسور به طبقه مربوطه
 • امنیت
موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

موقعیت مکانی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان همان طور که از نام مشخص است، در شهر درسدن بوده که در نزدیکی مرز کشور با جمهوری چک قرار گرفته است. ساختمان های پردیس این دانشگاه در سه دوره مختلف از تاریخ ساخته شده اند، این امر را می توان در تفاوت سبک معماری آن ها مشاهده کرد. توسعه این پردیس ها از سال 1890 شروع شده و ساختمان مارتین دولفر ساخته شد.

پس از آن در سال های 1950 و همچنین 1990 این توسعه ها دوباره از سر گرفته شده و به تعداد پردیس ها اضافه شد. این ساختمان ها در طول جنگ جهانی دچار آسیب های بسیاری شده اما سپس به همان شکل اول بازسازی شدند تا ارزش طراحی تاریخی آن ها حفظ شود. دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در یکی از زیباترین شهرها قرار داشته و برخی از دانشجویان به همین دلیل این دانشگاه را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

ساختمان های این دانشگاه در رودخانه البه واقع شده و به داشتن معماری باروک و روکوکوی خود شهرت دارد. با حضور در این دانشگاه نه تنها از کیفیت تحصیلی، بلکه از زیبایی های ساختمان ها و مناظر آن نیز می توان لذت برده و تجربه ای تکرار نشدنی را برای خود ساخت.

تاریخچه دانشگاه درسدن آلمان

تاریخچه دانشگاه درسدن المان در 1828 اغاز می شود، زمانی که یک مدرسه فنی به منظور آموزش کارگران ماهر در زمینه های فنی مانند مکانیک، مهندسی و ساخت کشتی تاسیس شد. این مدرسه به فعالیت خود به همین شکل ادامه داد تا در سال 1871 یعنی سال تاسیس امپراطوری آلمان، نام خود را به موسسه پلی تکنیم سلطنتی ساکسون تغییر داد.

این تغییر فقط شامل نام موسسه نبوده بلکه موضوعاتی که هیچ شباهتی با رشته های اصلی این موسسه نداشتند، یعنی تاریخ و زبان نیز به برنامه های درسی اضافه شدند. در پایان قرن نوزدهم این موسسه به دانشگاه تبدیل شده و آموزش را در تمامی رشته ها ارائه می داد. نام کنونی دانشگاه یعنی دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در سال 1961 گذاشته شده و تا کنون هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.

در سال 1959 به دنبال اتحادیه دانشجویان و محاکمه سیاسی پی در پی آن ها، بخش های مختلف دانشگاه از یکدیگر جدا شده و در سال 1990 دوباره یکپارچه شدند. به دنبال این امر دانشکده های بسیاری از قسمت های مختلف با این دانشگاه ادغام شده و اکنون نیز بخشی از آن می باشند. تاریخ اضافه شدن این دانشکده و رشته ها به دانشگاه درسدن به شرح زیر است:

پس از این تغییرات، دانشگاه درسدن شروع به پیشرفت خود در امکانات و خدمات آموزشی کرده و اکنون یکی از بهترین دانشگاه های آلمان شناخته می شود. با پذیرش در این دانشگاه می توان به مدرکی با اعتبار بالا دست یافته و آینده شغلی خود را تضمین کرد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دسترسی فرودگاه، قطار، تاکسی به دانشگاه صنعتی درسدن آلمان از طریق وسایل نقلیه زیادی ممکن بوده و دانشجویان هیچ نگرانی از بابت پیدا کردن وسیله ای مناسب برای رسیدن به موقع به کلاس های آموزشی خود نخواهند داشت. بیشتر روش های مورد استفاده توسط دانشجویان وسایل نقلیه عمومی هستند زیرا هزینه استفاده از آن ها بسیار کم به صرفه است.

از روش های رسیدن به دانشگاه صنعتی درسدن آلمان می توان به استفاده از تاکسی، اتوبوس و قطارهای شهری نام برد که همه آن ها ایستگاه های به خصوصی را در نزدیکی دانشگاه دارند و نیازی به طی کردن راهی طولانی برای رسیدن به دانشگاه نخواهد بود. به صورت کلی نمی توان مشخص کرد که استفاده از کدام یک بهتر بوده و باید با توجه به محل زندگی خود و فاصله آن تا دانشگاه تصمیم گیری کرد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این کشور و آینده تحصیلی در آن مقاله کار در آلمان را مطالعه نمایید.

سوالات پر تکرار دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دوره های درسی این دانشگاه به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند اما زبان اصلی آلمانی است.

این دانشگاه هیچ گونه شهریه از داوطلبان دریافت نکرده و یا به بیانی دیگر شهریه آن رایگان می باشد، فقط کافیست هزینه 270 یورو را بابت ثبت نام بپردازید.

 بله، افرادی که دارای سابقه درخشان درسی بوده و یا شرایط خاصی داشته باشند می توانند بورسیه دانشگاه صنعتی درسدن آلمان را دریافت نمایند.

 دانشگاه درسدن هزینه ای بابت اجاره خوابگاه دریافت نکرده و در صورتی که پذیرش این دانشگاه را به دست آورده باشید فقط کافیست هزینه ای کم را بابت رزرو اتاق خود پرداخت نمایید.

 بله، برخی از امکانات مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی به صورت مشترک با سایر دانشجویان استفاده می شود.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهارجتی رجبی به شرح تمامی اطلاعات دانشگاه صنعتی درسدن آلمان برای شما پرداخته اند. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید تا از راهنمایی های دقیق و کاملی برخوردار شوید. پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به آلمان را نیز بخوانید و با راه و روش های مهاجرت قانونی به این کشور آشنا شوید.

تجارب سه نفر از مراجعین رجبی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آلمان شده اند را ببینید و بشنوید.

نمایش ویدیو درباره میلاد مهدیان آلمان
نمایش ویدیو درباره علیرضا عبدالهی آلمان
نمایش ویدیو درباره امیر حسین علامه آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post