بهترین دانشگاه های مجارستان

بهترین دانشگاه های مجارستان با توجه به سطح کیفی و آموزشی بالایی که در طی چندین سال گذشته به دانشجویان خود ارائه کرده اند ، موفق به جذب نظرات و نقد های بسیار موفق و افتخار آمیزی در سطح جهان شده اند ، چنان چه در این چند سال گذشته دانشجویان بسیاری از کشورمان درخواست تحصیل در دانشگاه های مجارستان و مهاجرت به این کشور را داشته که بسیاری از آنان موفق به دست یابی به این مهم شده اند.

در ادامه با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا بهترین دانشگاه های مجارستان را به شما معرفی نماییم.

همچنین توصیه می کنیم چنانچه در حال تحقیق در خصوص دانشگاه های مجارستان هستید برای دریافت اطلاعات به روز و کال در خصوص تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی و یا چگونگی اخذ پذیرش با مدرک دیپلم ایران به مقاله لینک شده مراجعه نمایید.

در میان تمام مراکز تحصیلی مجارستان برخی از دانشگاه ها در سطح جهان و رتبه بندی های مختلف جایگاه بالایی دارند ، توصیه ما به شما دانشجویان این است که تلاش خود را جهت قبولی و پذیرش در دانشگاه های رتبه بالا به کار گیرید و با ارائه رزومه تحصیلی قوی به حمایت های تحصیلی نیز دست یابید.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های مجارستان

دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست

یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست است که در سال 1872 تاسیس شده و تنها دانشگاه 6 زبانه اروپا است که دانشجویان می توانند به زبان های انگلیسی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، روسی ، مجاری و آلمانی به تحصیل مشغول شوند ، همین این امر موجب شده تا این دانشگاه به مرکزی منحصر به فرد در میان دانشگاه های اروپا تبدیل شود و رشته های تحصیلی مختلف را در محیطی پژوهشی با فرصت های تحقیقاتی فراوان به دانشجویان ارائه دهد.

اساتید این دانشگاه بسیار برجسته و کارآزموده هستند و جوایز مختلفی از جمله نوبل را برای این دانشگاه در زمینه های مختلف به ارمغان آروده اند ، طبق آخرین رتبه بندی این دانشگاه رتبه ای در بین 800 تا 1000 دانشگاه برتر جهان داشته و در میان 15 دانشگاه برتر مجارستان است.

مدارک این دانشگاه نیز از اعتبار بالا و بسیار قبولی جهت کار در مجارستان برخوردار است و فرصت مناسبی را برای اشتغال و کسب درآمد برای شما به وجود می آورد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با درج شماره تماس خود ، از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه علوم پزشکی سگد

این دانشگاه که در شهری به همین نام واقع شده ، جزو بهترین دانشگاه های مجارستان و حتی اروپا بوده و مدرک آن در تمام کشورهای دنیا پذیرفته شده می باشد ، زبان تدریس در دانشگاه علوم پزشکی سگد انگلیسی و مجاری است و سه رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود.

دانشجویان می توانند دوره پیش نیاز را در خود دانشگاه سپری کنند و سپس به رشته مورد علاقه خود وارد شوند ، دانشگاه سگد در رتبه نخست آموزش عالی مجارستان و جایگاه 500 دانشگاه های برتر جهان ایستاده است.

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن در سال 1986 در شهر دبرسن اولین دانشجویان رشته پزشکی را پذیرش نمود و اکنون دارای رنکینگ 531-520 در جهان و دومین در مجارستان است ، این دانشگاه کلیه علوم پزشکی را به زبان انگلیسی به متقاضیان داخلی و خارجی ارائه می دهد و یکی از بهترین بیمارستان ها را برای آموزش دانشجویان در اختیار دارد که یک مرکز مهم درمانی در منطقه نیز می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی سگد

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن نسبت به دیگر دانشگاه ها کمتر است و به دانشجویان نمونه با رزومه قوی تخفیف های قابل توجهی در پرداخت شهریه اعطا می کند ، همچنین باید توجه داشته باشید که برای تحصیل در این دانشگاه باید سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به پذیرش کنید.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز​

Semloise University 

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز

اگر قصد تحصیل پزشکی در مجارستان در دانشگاهی با قدمت بالا را دارید می توانید دانشگاه علوم پزشکی سملوایز​ را به عنوان یک انتخاب خوب در نظر بگیرید ، این دانشگاه توسط دانشمندی به همین نام در شهر بوداپست پایتخت مجارستان در سال 1635 تاسیس شد و دانشجویان قادر به تحصیل به زبان های آلمانی ، مجاری و انگلیسی هستند.
هم اکنون این دانشگاه به عنوان بزرگ ترین مرکز مطالعه و کتابخانه در مجارستان شناخته شده که کلیه رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، مامایی ، فیزیوتراپی و تربیت بدنی در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشجویان باید در ابتدا به مدت یک سال دوره مقدماتی پیش نیاز پزشکی را گذرانده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه سملوایز شرکت کنند ، علاوه بر آزمون ورودی یک مصاحبه شفاهی نیز از متقاضیان گرفته می شود که باید بتوانند نمره حدنصاب را در آن به دست آورند.

رنکینگ ین دانشگاه در جهان در بین 600- تا 700 بوده و با تحصیل در این دانشگاه می توانید از داشتن مدرکی معتبر و آینده شغلی روشن مطمئن باشید.

دانشگاه علوم پزشکی پچ

دانشگاه علوم پزشکی پچ که در حدود 650 سال قدمت دارد و قدیمی ترین دانشگاه کشور مجارستان محسوب شده و در نزدیکی شهر بوداپست قرار گرفته است ، از جمله دلایل استقبال متقاضیان زیاد در رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه می توان به وجود امکانات پیشرفته و مراکز تحقیقاتی مجهز این دانشگاه اشاره کرد.

در این مرکز تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی به دانشجویان ارائه و آن ها علاوه بر تحصیل در دانشگاهی معتبر فرصت زندگی در شهری زیبا و تاریخی را نیز خواهند داشت ، در رنکینگ جهانی این دانشگاه رتبه 700-651 را از آن خود نموده که برای علوم پزشکی رتبه قابل توجهی است.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های مجارستان را به شما تقدیم کرده ایم.

دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مجارستان در شاخه علوم مهندسی دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس است که در شهری به همین نام در جنوب مجارستان قرار گرفته است ، دانشجویان بین المللی زیادی در کلیه رشته های علوم مهندسی و رشته های هنر و موسیقی در آن به زبان های انگلیسی و مجاری در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند.

از مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به شهریه های تحصیلی پایین و هزینه پایین زندگی در شهر میشکولس اشاره کرد که بسیار مناسب زندگی دانشجویی می باشد.

کالج مک دانیل

این کالج شعبه ای از دانشگاه وست مینستر آمریکا است و قدمتی 25 ساله دارد ، دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از رشته های اقتصاد ، ارتباطات ، هنر ، علوم سیاسی ، روزنامه نگاری و یا هنرهای تجسمی دارند می توانند به این دانشگاه درخواست بفرستند.

دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

کالج سوینبرن بوداپست

کالج سوینبرن بوداپست شعبه ای از یک دانشگاه استرالیایی است که به زبان انگلیسی رشته های مختلف را به دانشجویان مقطع لیسانس ارائه می دهد ، این کالج که در شهر بوداپست قرار گرفته که در میان برترین مقصدهای تحصیلی مجارستان جای می گیرد.

اما باید توجه داشت که این مرکز یک دانشگاه خصوصی بوده و شهریه تحصیلی در آن گران تر از دانشگاه های دولتی می باشد ، این دانشگاه همچنین امکانات و تجهیزات لازم جهت اقامت و زندگی را به طور کامل به دانشجویان خود ارائه می دهد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال تحصیل رایگان هستید، مشاوره رایگان بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه سنت جورجی

دانشگاه سنت جورجی

دانشگاه سنت جورجی واقع در شهر سگد یکی از برترین دانشگاه پزشکی مجارستان و اروپا است و همیشه در میان دانشگاه های برتر دنیا نیز رتبه خوبی را از آن خود می نماید ، دانشگاه به نام موسس آن که یکی از برندگان جایزه نوبل می باشد تاسیس شده و رشته های پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می شود ، هزینه تحصیل در هر کدام از رشته های گفته شده متغیر و گذراندن دوره پیش دانشگاهی قبل از ورود به دانشگاه برای تمامی رشته ها الزامی است.

دانشگاه اتوش لورند

دانشگاه اتوش لورند جز بهترین دانشگاه های مجارستان بوده و ابتدا فعالیت خود را در شاخه هنر و الهیات آغاز کرد و اکنون اکثر رشته های تحصیلی از جمله پزشکی را هم ارائه می دهد ، این دانشگاه ارتباط خوبی با دانشگاه های برتر آمریکا و کانادا دارد و آموزش در حد استاندارهای بین المللی صورت می گیرد ، رشته روانشناسی این دانشگاه بسیار شهرت دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ارائه دهند این رشته است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان

بسیاری از دانشجویانی که برای تحصیل راهی دانشگاه های خارج از کشور مانند مجارستان می شوند قصد بازگشت به کشور را داشته و می خواهند در حرفه های مختلف به کار مشغول شوند ، از این رو مدرک تحصیلی این افراد به تایید نیاز داشته و مورد بررسی قرار می گیرد.

وزارت علوم هر ساله دانشگاه های مهم و برجسته تمامی کشورها را مورد بررسی قرار داده و آنها را مطابق با قوانین و معیارهای مشخص رتبه بندی می نماید.

طبق لیست منتشر شده از سوی وزارت علوم دانشگاه ها به ترتیب به گروه های ممتاز ( الف ) ، دانشگاه های خوب ( ب ) و دانشگاه های متوسط ( ج ) تقسیم می شوند ، دانشگاه های موجود در یک کشور با توجه به تراز علمی و امکانات موجود در یکی از این سه دسته قرار می گیرند و دانشجویان می توانند در هنگام اقدام متناسب با رتبه آن ها اقدام کنند.

طبق آخرین فهرست منتشر شده دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان به شرح زیر هستند:

  • فنی و اقتصاد بوداپست
  • دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس
  • دانشگاه دبرسن
  • دانشگاه اتوش رولند
  • دانشگاه کورینوس
  • دانشگاه علوم کشاورزی و صنایع غذایی پانون

شاید بخواهید بدانید محبوب ترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های مجارستان کدامند؟

سوالات پر تکرار برترین دانشگاه های مجارستان

• فنی و اقتصاد بوداپست
• دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس
• دانشگاه دبرسن
• دانشگاه اتوش رولند
• دانشگاه کورینوس
• دانشگاه علوم کشاورزی و صنایع غذایی پانون

طبق آخرین رتبه بندی این دانشگاه رتبه ای در بین 800 تا 1000 دانشگاه برتر جهان داشته و در میان 15 دانشگاه برتر مجارستان است.

زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی و مجاری است و سه رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن نسبت به دیگر دانشگاه ها کمتر است.

دانشجویان باید در ابتدا به مدت یک سال دوره مقدماتی پیش نیاز پزشکی را گذرانده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه سملوایز شرکت کنند ، علاوه بر آزمون ورودی یک مصاحبه شفاهی نیز از متقاضیان گرفته می شود که باید بتوانند نمره حدنصاب را در آن به دست آورند.
رنکینگ ین دانشگاه در جهان در بین 600- تا 700 بوده و با تحصیل در این دانشگاه می توانید از داشتن مدرکی معتبر و آینده شغلی روشن مطمئن باشید.

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید متشکریم ، برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه بهترین دانشگاه های مجارستان با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post