کار دانشجویی در مجارستان

کار دانشجویی در مجارستان امکان پذیر است ؛ یکی از جذابیت ها و ملاک ها برای انتخاب یک کشور جهت تحصیل می تواند کار دانشجویی باشد ؛ لذا دانشجویانی که به فکر تحصیل در کشوری غیر از کشور خود هستند ، بیشتر به دنبال شرایطی می‌باشند که بتوانند علاوه بر تحصیل ، به کار در آن کشور نیز مشغول شوند.

در مقاله کار در مجارستان شرایط کار در این کشور بررسی شده است ؛ همچنین ، برای اطلاعات بیش تر در مورد کشور مجارستان می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید.

کار دانشجویی در مجارستان با توجه به تابعیت دانشجو می تواند از شرایط متفاوتی برخوردار باشد که یکی از آن ها ، تعداد ساعات کاری در این کشور است ؛ مشاغل موجود در کشور مجارستان بسیار گسترده است و دانشجو به طرق مختلف می تواند در یک شغل پاره وقت مناسب مشغول به کار شود و از این راه درآمد کسب نماید.

کار دانشجویی در مجارستان و نیز موقعیت های کاری در شهرهای مختلف کشور مجارستان می تواند متفاوت باشد و برخی از شهرهای این کشور مثل بوداپست ، از شرایط خوبی برای اشتغال دانشجویان برخوردار است.

نکته مثبتی که در مورد کار دانشجویی در مجارستان به چشم می خورد این است که کارفرمایان ساعات کاری و شرایط انعطاف پذیری را برای دانشجویان در نظر می گیرند ؛ در این صورت دانشجویان بدون لطمه زدن به درس ها می توانند به کار مشغول شده و بین 4 تا 6 ساعت در روز کار کنند.

فهرست مطالب
کار دانشجویی در مجارستان

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی مقابل از همکار ما روناک از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را ببینید تا اطلاعاتی کلی از کار دانشجویی در مجارستان​ بدست آرید ، در این فیلم توضیحات بسیار مختصر و مفیدی از کل محتوای این مقاله ارائه شده تا با صرف وقت کمتری به اهم مطالب این محتوا دست پیدا کنید. همچنین می توانید پادکست ارائه شده را دانلود و در زمان دیگری به آن گوش کنید ؛ مدت زمان این فایل ها حدود دو دقیقه است.

پادکست کار دانشجویی در مجارستان​

پخش ویدیو

اجازه کار حین تحصیل در مجارستان

آیا اجازه کار حین تحصیل در مجارستان لازم است؟ و آیا تعداد ساعات کار دانشجویی در مجارستان محدود می باشد؟ دانشجویان مجارستانی و بین المللی در مجارستان اجازه کار حین تحصیل را دارند و همانگونه که بیان شد شرایط کار دانشجویی در مجارستان با توجه به این که دانشجو از کدام کشور باشد ، می تواند متفاوت باشد.

لذا ، در صورتی که دانشجو از کشورهای غیر اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشد ، ممکن است برای استفاده از حق کامل کار دچار چالش هایی شود ؛ به طور کلی ، این دانشجویان با داشتن مجوز اقامت می توانند در حین تحصیل به کاری مشغول شوند ؛ اما نباید در طی دوره تحصیل خود بیش از 24 ساعت در هفته کار کنند.

اما دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) از جمله نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین ، هیچ محدودیتی در خصوص تعداد ساعات کاری در مجارستان ندارند و تنها به یک کارت ثبت نام نیاز خواهند داشت.

اجازه کار حین تحصیل در مجارستان
میزان درآمد کار دانشجویی مجارستان​

Student Works income / Hungary

میزان درآمد کار دانشجویی مجارستان

دامنه مشاغل موجود در مجارستان از یک شهر تا شهری دیگر ممکن است متفاوت باشد ؛ همچنین ، میزان درآمدها نیز با توجه به منطقه و نوع کار موردنظر می تواند متفاوت باشد ؛ علاوه بر این ، مواردی چون میزان تحصیلات ، جنسیت و تجربه کاری نیز می تواند بر میزان درآمدها در مجارستان تاثیر بگذارد.
میزان درآمد کار دانشجویی مجارستان به صورت ساعتی محاسبه می شود و دانشجو به ازای هر ساعت کار مبلغی در حدود 3 – 5 یورو دریافت خواهد نمود.
به طور کلی ، دانشجویان بین المللی می توانند در حدود 500 تا 800 یورو در ماه و یا بیش تر درآمد داشته باشند که این میزان درآمد می تواند نقش موثری بر زندگی دانشجویی فرد داشته باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

پر درآمد ترین شغل دانشجویی در مجارستان چیست ؟

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در مجارستان ارائه شده است، به مطالعه مقالات دعوتید.

کارفرماهای محبوب دانشجویان در مجارستان

مجارستان پنجاه و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی اسمی و پنجاه و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از لحاظ PPP است ؛ همچنین ، این کشور بازیگری مهم در چندین بخش صنعتی و فناوری است و سی و هشتمین واردکننده و صادرکننده بزرگ کالا در جهان می‌باشد.

این کشور دارای اقتصادی پررونق با استانداردهای زندگی بسیار بالاست ؛ لذا می‌توان شرکتها و موسسات داخلی و چند ملیتی زیادی را در این کشور یافت.

بوداپست بعنوان یک مرکز تجاری و پایتخت مجارستان ، شامل چندین شرکت بزرگ چند ملیتی است ؛ از جمله شرکتهای چند ملیتی و کارفرمایان محبوب دانشجویان در مجارستان ، شامل GE ، ExxonMobil ، مورگان استنلی ، تی – موبایل ، شِل ، وودا فون و مرسدس بنز می‌باشند.

شرکت های بازرگانی متعددی نیز در این کشور مشغول به فعالیت هستند که از جمله آن ها می توان به ام تی رویال اشاره نمود ؛ پرزی نیز که در سراسر جهان شناخته شده است ، یکی از موفق ترین شرکت های معروف مجارستانی است.

مول که غول نفتی مجارستانی است ، بزرگترین شرکت نفت و گاز مجارستان بوده و دفتر مرکزی آن در بوداپست قرار دارد ؛ همچنین ، مول مالک چندین شرکت خارجی از جمله پالایشگاه نفت اسلوونفت اسلواکی و INA کرواسی می باشد.

Videoton ، در بین 10 شرکت برتر اتحادیه اروپا و 40 شرکت برتر در سراسر جهان قرار گرفته و با حضور در کشورهایی چون بلغارستان و اوکراین کالاهای الکترونیکی ، قطعات ، ماژول ها و تجهیزات را عرضه می کند.

کارفرماهای محبوب دانشجویان در مجارستان
انواع کارهای دانشجویی در بازار کار مجارستان

انواع کارهای دانشجویی در بازار کار مجارستان

انواع کارهای دانشجویی در بازار کار مجارستان کدام است؟ زمینه های کار دانشجویی در مجارستان بسیار متنوع است و معمولا دانشجویان بین المللی مشاغلی در رابطه با شغل های خدماتی از جمله کار در رستوران ها و هتل ها ، کافه ها ، سوپرمارکت ها ، شرکت های گردشگری و … را برمی گزینند.

تدریس خصوصی نیز یکی از شغل های جذاب برای دانشجویان بین المللی در کشور مجارستان است ؛ علاوه بر این ، هنر و صنایع دستی ، کسب و کارها و شرکت های بین المللی نیز زمینه هایی را برای اشتغال دانشجویان بین المللی فراهم آورده اند.

به طور کلی ، تهیه رزومه ای جذاب که تجربه های کاری و نوع شغلی که می توانید انجام دهید و نیز دانش اولیه زبان مجارستانی می تواند در پیدا کردن کار دانشجویی در مجارستان بسیار موثر باشند ، زیرا بسیاری از کارفرمایان در شهرهایی چون بوداپست و دبرسن به دانش زبان اهمیت می دهند.

با هلدینگ مهاجرتی رجبی همرا باشید تا در مورد مهاجرت به این کشور بیش تر بدانید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا با کار دانشجویی میتوانم هزینه دانشگاه را بپردازم؟ شماره خود را درج کنید و سوالات خود را از ما بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی

معمولا موسسات آموزش عالی در کشور مجارستان دارای دفاتر شغلی هستند که برای دانشجویان این امکان را فراهم می آورند تا اطلاعاتی را در خصوص مشاغل موجود به دست آورند ؛ این دفاتر از طریق برنامه های مختلفی که به طور خاص برای دانشجویان جویای کار سازماندهی می شوند ، به دانشجویان کمک می کنند تا دستورالعمل هایی در رابطه با برنامه ریزی و مدیریت شغلی داشته باشند.

حتی اگر کمی خوش شانس باشید ، می توانید توسط همین دفاتر ، برای کمک به بخش اداری دانشگاه استخدام شوید.
علاوه بر این دفاتر ، دانشجو می تواند از طرق دیگری نیز در یک شغل پاره وقت استخدام شود ؛ نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در مجارستان در ادامه بررسی شده است.

ایجاد نمایه لینکدین

ایجاد نمایه لینکدین برای یافتن کار دانشجویی در مجارستان مهم است ؛ زیرا کارفرمایان در مجارستان از لینکدین به عنوان ابزاری قدرتمند جهت بررسی مشخصات کارفرمای احتمالی که شامل رزومه ، سابقه و تجربه کاری است ، استفاده می کنند ؛ لذا ، لازم است تا پروفایل خود را هر از گاهی به روز کنید.
از آن جا که معمولا دانشجویان به عنوان کارآموز یا کارمند پاره وقت مشغول به کار می شوند ، تجربه کاری ممکن است برای کارفرمایان در مجارستان زیاد مهم نباشد.

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی

موسسات و وبسایت های کاریابی در مجارستان

موسسات و وبسایت های کاریابی در مجارستان ، برای یافتن یک موقعیت شغلی می توانند مناسب باشند ؛ لذا برای اقدام از این طریق نخست می بایست ، رزومه و مدارک را ارسال نموده و سپس با توجه به شرایط دانشجو ، پیشنهاد کاری توسط کارفرمایان ارسال خواهد شد ؛ از جمله موسسات کاریابی در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

موسسات و وبسایت های کاریابی در مجارستان
 •  آژانس کاریابی بین المللی Job-Center
 •  Manpowergroup مجارستان
 •  FOR Offshore
 • Hays Hungary Ltd
 •  BDO Magyarország HR Ltd
 •  ادکو (Adecco)
 •  رندستاد (Randstad)
 •  Simonyi Es Toth Ltd
 •  IHR Solutions
 •  Pendl & Piswanger International Ltd
 •  Pivot Human Capital Ltd
 •  گرافتون (Grafton)

همچنین ، سایت های کاریابی کشور مجارستان می توانند شامل موارد زیر باشند:

 •  workania.hu/en
 •  workabroad.ph
 •  glassdoor
 •  iagora
 •  hungary.xpatjobs

شهرهای مجارستان مناسب کار دانشجویی

مجارستان ترکیبی منحصر به فرد از جذابیت های اروپای مرکزی و شرقی است ؛ همچنین این کشور دارای هویت خود است و هر ساله توانسته بازدیدکنندگان زیادی را جذب خود کند ؛ یکی از جذابیت های کشور مجارستان شرایط تحصیل و کار در این کشور می باشد ؛ زیرا دارای دانشگاه هایی با رتبه جهانی است و کار دانشجویی در مجارستان ممکن است.

حال ، شهرهای مجارستان مناسب کار دانشجویی کدامند؟

بوداپست

بوداپست به عنوان پایتخت مجارستان علاوه بر جذابیت ها و زیبایی های طبیعی و تاریخی اش ، شامل چندین دانشگاه معتبر است که در رنکینگ QS جا گرفته اند ؛ از جمله دانشگاه هایی که در این شهر قرار دارند ، می توان به دانشگاه بازرگانی بوداپست ، دانشگاه هنرهای زیبای مجارستان ، دانشگاه سملوایس ، دانشگاه اوبودا و دانشگاه اروپای مرکزی اشاره نمود.

بوداپست شامل شرکت ها و موسسات داخلی و بین المللی زیادی است که دانشجویان می توانند در یکی از این موسسات و شرکت ها استخدام شوند.

دبرسن

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان است و برای دو دوره کوتاه ، پایتخت مجارستان نیز بوده است ؛ دبرسن یک مرکز آموزشی ، اقتصادی ، علمی ، فناوری و فرهنگی منطقه شرق کشور می باشد ؛ لذا بدون شک مشاغل زیادی در زمینه های مختلف می توان در این شهر یافت.

همچنین ، این شهر ، مکانی جذاب برای دانشجویان بین المللی است و دانشگاه دبرسن محبوب ترین دانشگاه این شهر می باشد.

سگد Szeged

Szeged به عنوان سومین شهر بزرگ مجارستان ، شهر آفتاب نیز نامیده می شود ؛ این شهر از قدیم به عنوان قطب فرهنگی مجارستان شناخته شده است ؛ Szeged یک شهر دانشگاهی است و دانشگاه Szeged یک دانشگاه معتبر است ؛ از دیگر مزیت های این شهر ، موقعیت های شغلی موجود در سگد می باشد.

پچ (Pecs)

پچ (Pecs) در بخش جنوب غربی مجارستان قرار گرفته و به عنوان چهارمین شهر دانشجویی برتر مجارستان شناخته می شود ؛ لذا در این شهر دانشگاه های برتر زیادی را می توان یافت ؛ دانشگاه پچ که یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور مجارستان است ، در رشته پزشکی ، تاریخ و ادبیات انگلیسی در بین 150 تا 250 برترین دانشگاه های جهان می باشد.

میسکولک (Miskolc)

میسکولک (Miskolc) یکی دیگر از شهرهای جذاب و دانشجویی مجارستان است ؛ این شهر با توجه به امکانات موجود ، برای دانشجویان بین المللی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است ؛ دانشگاه میسکولک که دوره هایی را در رشته های مهندسی ، حقوق ، اقتصاد ، هنرهای زیبا و علوم مواد ارائه می دهد ، در این شهر واقع شده است.

لذا می توان گفت که این شهر مناسب برای تحصیل و کار دانشجویان بین المللی می باشد.

اگر می خواهید شرایط کار دانشجویی در مجارستان را با بقیه کشور ها مقایسه کنید ، مقالات زیر را مرور کنید.

مزایای انجام کار دانشجویی در مجارستان

انجام کار دانشجویی در مجارستان ، می تواند در تامین هزینه های زندگی و تحصیل بسیار موثر باشد ؛ لذا دانشجویان بین المللی می توانند با داشتن کار پاره وقت در حین تحصیل ، تا حدی هزینه های زندگی را پوشش داده و وضعیت مالی خود را ارتقا دهند.

علاوه بر این که به کار دانشجویی در مجارستان می توان از لحاظ درآمدی تکیه کرد ؛ کار دانشجویی در مجارستان شامل مزایای دیگری نیز می باشد که مزایای انجام کار دانشجویی در مجارستان می تواند شامل موارد زیر باشد:

 •  ایجاد رزومه ای مناسب
 •  یادگیری زبان
 •  آشنایی بیش تر و سریع تر با مردم و فرهنگ آن ها
 •  تجربه کاری ارزشمند
 •  ایجاد شرایطی مساعد برای کار پس از تحصیل
 •  ارتباطات بیش تر و افزوده شدن بر دایره دوستان

اگر در مورد تحصیل و کار دانشجویی در مجارستان سوال دارید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی می توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.

زیبایی ها و مناظر طبیعی حیرت انگیز مجارستان از یک طرف ، هزینه های زندگی نسبتا پایین و شرایط مناسب تحصیل و کار دانشجویی در مجارستان از طرفی دیگر ، باعث شده که این کشور هر ساله میزبان دانشجویان بین المللی زیادی باشد

مزایای انجام کار دانشجویی در مجارستان

سوالات پر تکرار کار دانشجویی در مجارستان

 دانشجویان بدون لطمه زدن به درس ها می توانند به کار مشغول شده و بین 4 تا 6 ساعت در روز کار کنند.

میزان درآمد کار دانشجویی مجارستان به صورت ساعتی محاسبه می شود و دانشجو به ازای هر ساعت کار مبلغی در حدود 3 – 5 یورو دریافت خواهد نمود.
به طور کلی ، دانشجویان بین المللی می توانند در حدود 500 تا 800 یورو در ماه و یا بیش تر درآمد داشته باشند که این میزان درآمد می تواند نقش موثری بر زندگی دانشجویی فرد داشته باشد.

 • آژانس کاریابی بین المللی Job-Center
 • Manpowergroup مجارستان
 •  FOR Offshore
 •  Hays Hungary Ltd
 •  BDO Magyarország HR Ltd
 •  ادکو (Adecco)

بوداپست ، دبرسن ، سگد ، پچ ، میسکولک 

 •  ایجاد رزومه ای مناسب
 •  یادگیری زبان
 •  آشنایی بیش تر و سریع تر با مردم و فرهنگ آن ها
 •  تجربه کاری ارزشمند
 •  ایجاد شرایطی مساعد برای کار پس از تحصیل
 •  ارتباطات بیش تر و افزوده شدن بر دایره دوستان

اگر شما هم قصد تحصیل و کار دانشجویی در مجارستان را دارید ، می توانید اطلاعاتتان را در این خصوص با مطالعه مقاله تحصیل در مجارستان کامل نمایید ؛ همچنین ، متخصصین موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص مسائل مهاجرتی می باشند. ، 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post