تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

کشور ایتالیا به عنوان یکی از برجسته ترین مراکز آموزشی در جهان دانشگاه های معتبر زیادی را در خود جای داده است . یکی از برترین این مراکز آموزشی دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشد که کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تلاش نموده اند تا در این مقاله توضیحاتی در رابطه با تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان داشته و در رابطه با ادامه تحصیل در هر یک از کشورهای اروپایی و یا بهترین دانشگاه های ایتالیا پاسخگوی شما عزیزان باشند .

رد پای دانشگاه های ایتالیا را می توان در زمینه های علمی متعددی در سراسر جهان یافت که با دستاوردهای مختلف نام خود را به عنوان یکی از پیشتازان عرصه علم و دانش به ثبت رسانده اند . دانشگاه های ایتالیا قدمت زیادی در پذیرش دانشجویان خارجی دارند و تمامی رشته های تحصیلی در دوره های متنوع به علاقه مندان ارائه می گردد .

از جمله پردرخواست ترین رشته های تحصیلی توسط دانشجویان داخلی و خارجی رشته های فنی و مهندسی در مقاطع مختلف است که دانشگاه پلی تکنیک میلان را می توان یکی از بهترین مقاصد تحصیل اینگونه رشته ها دانست .

شرایط تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های فنی برای تحصیل در ایتالیا است که در نوامبر سال 1863 با نام موسسه فوق تکنیکی ایتالیایی تاسیس شد . بنیانگذار این دانشگاه فردی به نام فرانچسکو بریوشی و ساختمان اولیه و اصلی آن همچنان واقع در مرکز شهر میلان در خیابان سناتو می باشد .

این دانشگاه که به عنوان بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا شناخته می شود سالیانه بیش از 38000 دانشجو را در رشته و دوره های مختلف آموزش می دهد . دانشگاه میلان را می توان دو پردیس اصلی دانس که یکی واقع در شهر میلان فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی را به عهده گرفته و دیگری با نظارت این پردیس بین لمباردی و امیلیا رومانا واقع شده است .

دانشگاه میلان را می توان یکی از نقش های اصلی در پیشرفت علم مهندسی دانست و همواره به عنوان یکی از دانشگاه های قدرتمند در این زمینه معرفی می شود . این دانشگاه هم اکنون رتبه 11 جهان در طراحی ، 14 در معماری و 24 را در رشته های فنی و مهندسی داراست .

 پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشجویانی که تمایل به اخذ پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان دارند باید برای هر مقطع تحصیلی موارد مشخصی را فراهم نمایند . البته شرایط پذیرش دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا آسان تر بوده و شانس دریافت بورس تحصیلی نیز برایشان وجود دارد . اما در مجموع می توان گفت که دانشجویان باید مدارک زیر را حتما فراهم آورند :

  1.  ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  2. داشتن حداقل معدل 16
  3. مدرک زبان ( حداقل نمره 6 در آیلتس ، نمره 78 در تافل )
  4. رزومه تحصیلی
  5. توصیه نامه ( مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا )
  6. انگیزه نامه
  7. مقالات و نمونه کارهای مرتبط با رشته تحصیلی
 پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دوره دکترا در این دانشگاه در حدود سه سال است و دانشجویان باید در مهلت اعلام شده توسط دانشگاه که در حدود ماه آوریل تا می هر سال می باشد اقدام نمایند . دانشجویانی که بتوانند از مجموع 100 امتیاز به 60 برسند شانس بالایی در دریافت پذیرش از دانشگاه دارند . این دانشجویان معمولا برای مصاحبه دعوت می شوند و پس از آن نتیجه نهایی مشخص می گردد .

دپارتمان های دانشگاه پلی تکنیک میلان

 این دانشگاه دارای 12 دپارتمان اصلی و زیرشاخه های متنوع است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به پذیرش برسند .

اکثر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی تدریس می شود اما در دوره های بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا زبان انگلیسی جایگزین شده و امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم نموده است . دانشگاه پلی تکنیک دانشجویان را بر اساس تحقیق و پژوهش در زمینه های مرتبط با رشته تحصیلی آموزش داده و دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد بر پایه تحقیق مدرک خود را دریافت می کنند .

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان ، تحصیل در یک دانشگاه کاملا دولتی بوده و بر اساس بودجه ای که دولت به آن اختصاص می دهد اداره می شود . در حدود 1400 هیات علمی در بخش های مختلف دانشگاه به تدریس و پژوهش مشغول بوده و 1200 کارمند نیز در آن فعال هستند .

بورس های تحصیلی در ایتالیا

علاوه بر جایگاه علمی دانشگاه یکی از دلایل محبوبیت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان را می توان ارائه بورس های مختلف تحصیلی دانست که گاها علاوه بر هزینه تحصیل مخارج زندگی را نیز تا حدی شامل می شود . بورس های دانشجویی بیشتر به دانشجویان دوره دکترا تعلق گرفته اگرچه در دوره کارشناسی ارشد نیز با داشتن رزومه خوب می توان به پذیرش رسید .

 از معروف ترین بورس های تحصیلی می توان به بورس پلاتین ، بورس طلایی ، بورس نقره ای و بورس DSU اشاره نمود . در تمامی این بورس های تحصیلی شهریه دانشگاه به دانشجو پرداخت می شود و تنها در میزان هزینه های جانبی مانند هزینه خوابگاه با یکدیگر تفاوت دارند .

معدل کل و نمراتی که در تمام دوره های تحصیلی کسب شده است به همراه کارهای تحقیق و پژوهشی که در سطح بین المللی با کیفیت خوب ارائه شده باشد در دریافت بورس بسیار موثر می باشد . فراموش نکنید که نوشتن یک انگیزه نامه که استاد مورد نظر را متقاعد به جذب شما به عنوان یک فرد علاقه مند به رشته تحصیلی تان نماید می تواند نقش کلیدی را ایفا کند .

هزینه تحصیل در پلی تکنیک میلان

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان برای دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام به تحصیل می نمایند با دانشجویان از این قاره متفاوت بوده و می تواند از 2500 یورو در سال آغاز شده و تا مبالغ بالا در دوره دکترا برسد . سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود و شهریه دانشگاه با توجه به شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه می تواند در آغاز سال تحصیلی و یا در ابتدای هر ترم پرداخت گردد .

هزینه تحصیل در پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی دانشجو می پذیرد و این شانس را به آنها می دهد تا بتوانند علاوه بر تحصیل به کار در این کشور نیز مشغول شوند . علاوه بر این دانشجویان با توجه به شرایط خانواده خود مشمول پرداخت شهریه شده و می توانند از مزایایی همچون کاهش هزینه ها در موارد متعدد بهره مند گردند .

برخی از رشته های دانشگاه پلی تکنیک میلان

مهندسی معماری / مهندسی کنترل و اتوماسیون / طراحی سیستم های تولید / مهندسی مدیریت / مهندسی عمران / مهندسی سیستم های الکترونیک / طراحی و مهندسی شهری / مهندسی سیستم های کامپیوتری / مهندسی انرژی برای محیط زیست / مهندسی برق / مهندسی فضا / مهندسی مکانیک / مهندسی مواد و نانوتکنولوژی / مهندسی اینترنت .

چنانچه تمایل به دریافت جزئیات نمره دهی در مرحله پذیرش دانشگاه دارید با مراجعه به کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی تمامی جزئیات لازم در این رابطه را دریافت نموده و به کمک کارشناسان مهاجرتی روزمه ای کاملا قوی و با کیفیت را برای خود فراهم نموده و به دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایید . تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از گزینه های تحصیل در اروپا به شمار می رود ضمن تماس با کارشناسان موسسه در دفاتر تهران و شیراز از بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان مطلع شوید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه