بیمه دانشجویی در ایتالیا

بیمه دانشجویی در ایتالیا از جمله مواردی است که باید از همان ابتدا به صورت جدی آن را درنظر گرفته و برای رسیدن به ویزای تحصیلی ایتالیا فراهم سازید . داشتن بیمه دانشجویی از شرکت های قانونی فعال در این کشور جزو الزامات اصلی مهاجرت به ایتالیا برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود زیرا علاوه بر آنکه هزینه های درمانی شما را پوشش می دهد ، در تمدید اقامت نیز لازم است.

بیمه دانشجویی در ایتالیا بر اساس نوع و سطح خود خدمات مختلفی را به متقاضیان ارائه می دهند.

هزینه های درمان در کشورهای خارجی همچون ایتالیا بسیار بالا بوده و دانشجویان در صورت بروز هر گونه بیماری حتی بیماری هایی مانند سرماخوردگی باید هزینه قابل توجهی را پرداخت کنید ، از این رو کشور ایتالیا این امکان را فراهم نموده تا دانشجویان با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه به صورت ماهیانه بتوانند از خدمات درمانی به صورت قابل توجهی با حداقل هزینه استفاده کنند ، در همین زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید تا با هزینه های تحصیل یک دانشجو در ایتالیا هم آشنا شوید.

خوب است تا از طریق مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بهترین شیوه اقدام نمایید تا جای هیچ گونه شک و شبه ای را در پرونده مهاجرتی خود به جا نگذارید.

فهرست مطالب
بیمه دانشجویی در ایتالیا

با بیمه دانشجویی ایتالیا چقدر آشنایی دارید؟ اگر قرار است در ایتالیا تحصیل کنید ، این موضوع مهمی است که بدانید بیمه درمانی شما در این دوران چگونه است ، روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ، در ویدئو و پادکست ارائه شده در این خصوص با شما صحبت می کند.

پادکست بیمه دانشجویی در ایتالیا​

نمایش ویدیو درباره بیمه دانشجویی در ایتالیا

انواع بیمه دانشجویی در ایتالیا

انواع بیمه دانشجویی در ایتالیا دو نوع کلی را شامل می شود:

نوع اول بیمه درمانی عمومی یا همان بیمه دانشجویی است که شرایط اورژانسی همچون تصادف و جراحی های غیر مترقبه را در بر می گیرد و در بسیاری از موارد در صورت نداشتن بیمه نیز این خدمات در مراکز درمانی ایتالیا به صورت رایگان انجام می شود ، از این رو دانشجویان می توانند تنها برای رسیدن به اقامت از آن استفاده کرده و در صورت تمایل به مهاجرت از ایتالیا پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت کوتاه مدت آن را انتخاب کنند.

در نوع دوم که بیمه درمانی ASLنامیده می شود ، باید سالانه مبلغ بالاتری را پرداخت کنید و در مقابل از خدمات بیشتری بهره مند شوید ، در صورتی که نیاز به مصرف داروی مشخصی دارید و یا بیماری با سابقه قبل از مهاجرت دارید خوب است که این نوع بیمه دانشجویی در ایتالیا را انتخاب کنید تا بتوانید با احساس امنیت درمانی و خیالی آسوده به تحصیل بپردازید.

انواع بیمه دانشجویی در ایتالیا
بیمه درمانی ASL دانشجویان در ایتالیا​

ASL Salerno

بیمه درمانی ASL دانشجویان در ایتالیا

در بیمه درمان عمومی ممکن است مراکز درمانی مشخص به شما معرفی شوند که در هنگام نیاز تنها مجبور به مراجعه به آنها باشید ، در حالی که در بیمه درمانی ASL دانشجویان در ایتالیا بر خلاف بیمه عمومی می توان در تمامی مراکز درمانی از خدمات آن بهره مند شد و امکانات بیشتری در اختیار دانشجو قرار گیرد.
علاوه بر آن از جمله مزایای انتخاب این نوع بیمه این است که به شما اجازه می دهد تا پزشک شخصی برای خود انتخاب نموده و از برخی خدمات تخصصی تر نیز بهره مند شوید ، همچنین این نوع بیمه در سراسر اروپا دارای اعتبار بوده و می توانید در طول سفر به سایر کشورهای این قاره از آن استفاده کنید.

بیمه مسافرتی ایتالیا

یکی دیگر از بیمه های درمانی که برای دانشجویان عازم به کشور ایتالیا حائز اهمیت است ، بیمه مسافرتی ایتالیا می باشد ، از آنجایی که تمامی دانشجویان در ماه های اول اقامت خود در ایتالیا به انجام کارهای مهم مشغول هستند و یا قصد دارند کمتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند ، اقدام به دریافت بیمه مسافرتی ایتالیا می کنند.

این بیمه درمانی معمولا 90 روز اعتبار داشته و پس از آن به صورت کلی باطل می شود و هیچ یک از تعهدات دیگر ارزشی ندارد ، از این رو برای دوره های کوتاه مدت بسیار مناسب است ، دقت داشته باشید که حتی برای دریافت بیمه دانشجویی در ایتالیا به مدت کوتاه نیز شرکت های معتبر را انتخاب کنید تا در هنگام دریافت ویزا از سفارت با مشکل مواجه نشوید و شرکت انتخابی تان مورد تایید باشد.

نوع پوشش این بیمه نیز متفاوت بوده و با توجه به شرایط خود می توانید از خدمات مختلفی بهره مند شوید ، اما دقت داشته باشید که در تمامی بیمه ها باید موارد مهمی همچون درمان اروژانسی ، خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه ، بازگرداندن جسد در صورت فوت ، بازگرداندن کودک بی سرپرست و انتقال اضطراری اعضای درجه یک خانوده لحاظ شود.

آیا خدمات بیمه به دانشجویان در تمام دنیا یکسان است؟ با مطالعه مقالات زیر اطلاعات به روزی را دریافت کنید.

چگونگی دریافت بیمه دانشجویی در ایتالیا

افرادی که بیمه دانشجویی در ایتالیا را دریافت می کنند باید در خدمات درمانی این کشور نام نویسی نموده و کارت سلامت خود را دریافت کنند ، در روند دریافت بیمه دانشجویی در ایتالیا از شما درخواست می شود تا یک پزشک عمومی را برای خود انتخاب کنید و در صورت داشتن فرزند یک پزشک اطفال را نیز مشخص نمایید.

خوب است که قبل از انتخاب نمودن پزشک خود یک پرس و جو و تحقیق انجام دهید تا بتوانید به حاذق ترین دکتر تا حد ممکن دسترسی داشته باشید ، شرایط اعمال شده برای هر دانشجو می تواند متفاوت باشد ، از این رو خوب است که به مرکز بهداشت محله خود بروید تا از جزئیات لازم مطلع شوید.

مدارک موردنیاز بیمه دانشجویی در ایتالیا

داشتن مدرک ثبت نام در دانشگاه به همراه فرم درخواست از مهم ترین مدارک موردنیاز بیمه دانشجویی در ایتالیا هستند و یک نکته مهم در باب اقامت در کشور ایتالیا دریافت شماره مالیاتی در هنگام ورود به این کشور است که در تمامی کارهای اداری مانند بیمه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

چگونگی دریافت بیمه دانشجویی در ایتالیا

ارائه پاسپورت به همراه رسید پرداخت حق بیمه را نیز فراموش نکنید ، خوب است به شما یادآور شویم که پس از پایان تحصیل خود در این کشور در صورتی که قصد تغییر نوع ویزای خود به کار در ایتالیا را دارید ، باید مدرک بیمه را به صورت حتمی ارائه دهید ، از این رو از همان ابتدای تحصیل بیمه درمانی را جدی بگیرید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا دریافت بیمه دانشجویی ایتالیا اجباری است؟ با درج شماره تلفن خود می توانید منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار بیمه دانشجویی ایتالیا

هزینه های درمان در کشورهای خارجی همچون ایتالیا بسیار بالا بوده و دانشجویان در صورت بروز هر گونه بیماری حتی بیماری هایی مانند سرماخوردگی باید هزینه قابل توجهی را پرداخت کنید

نوع اول بیمه درمانی عمومی یا همان بیمه دانشجویی است که شرایط اورژانسی همچون تصادف و جراحی های غیر مترقبه را در بر می گیرد ، نوع دوم بیمه درمانی ASLنامیده می شود ، باید سالانه مبلغ بالاتری را پرداخت کنید و در مقابل از خدمات بیشتری بهره مند شوید ، در صورتی که نیاز به مصرف داروی مشخصی دارید و یا بیماری با سابقه قبل از مهاجرت دارید خوب است که این نوع بیمه دانشجویی در ایتالیا را انتخاب کنید 

از جمله مزایای انتخاب این نوع بیمه این است که به شما اجازه می دهد تا پزشک شخصی برای خود انتخاب نموده و از برخی خدمات تخصصی تر نیز بهره مند شوید ، همچنین این نوع بیمه در سراسر اروپا دارای اعتبار بوده و می توانید در طول سفر به سایر کشورهای این قاره از آن استفاده کنید.

این بیمه درمانی معمولا 90 روز اعتبار داشته و پس از آن به صورت کلی باطل می شود و هیچ یک از تعهدات دیگر ارزشی ندارد ، از این رو برای دوره های کوتاه مدت بسیار مناسب است ، دقت داشته باشید که حتی برای دریافت بیمه دانشجویی در ایتالیا به مدت کوتاه نیز شرکت های معتبر را انتخاب کنید تا در هنگام دریافت ویزا از سفارت با مشکل مواجه نشوید و شرکت انتخابی تان مورد تایید باشد.

داشتن مدرک ثبت نام در دانشگاه به همراه فرم درخواست از مهم ترین مدارک موردنیاز بیمه دانشجویی در ایتالیا هستند و یک نکته مهم در باب اقامت در کشور ایتالیا دریافت شماره مالیاتی در هنگام ورود به این کشور است که در تمامی کارهای اداری مانند بیمه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

هر بیمه دانشجویی در ایتالیا خدمات و مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد ، بنابراین خوب است که برای رسیدن به بهترین نوع پوشش هم اکنون با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا به روزترین اطلاعات را دریافت کنید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص تمام مسایل مربوط به مهاجرت هستند ، همچنین میتوانید با مطالعه مقاله مهاجرت به ایتالیا با تمام راه های قانونی ورود و اخذ اقامت دائم این کشور آشنا شوید.

چنانچه اطلاعات تخصصی در خصوص محبوب ترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا می خواهید مقالات زیر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (80 امتیاز)
منو
خانه