تحصیل در مکزیک

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در مکزیک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در مکزیک بخاطر دانشگاه هایی با رنک بالا ، ارزان و با کیفیت آموزش عالی مورد توجه بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیاست.

مکزیک همیشه یکی از گرمترین مقاصد سفر برای گردشگران بوده است ، سالانه میلیون ها توریست جذب چشم انداز های زیبا و متنوع ، یک فرهنگ منحصر به فرد ترکیبی از سنت و مدرنیته و غذا های خوشمزه می شوند و در حال حاضر دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در مکزیک به این کشور سفر می کنند و در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آن را بررسی خواهند کرد.

مکزیک به عنوان یک گزینه آموزشی ، برای مدرک کارشناسی ارشد ، تخصص و دکترا در سراسر آمریکای لاتین ، یک کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، با بیش از ۲۰۰۰ موسسه آموزش عالی ، مکزیک خود را به عنوان یک مکان عالی در خارج از کشور برای دانشجویان علاقمند به هر رشته تحصیلی نشان می دهد ؛ اما محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور اقتصاد ، علوم اجتماعی ، تاریخ ، زبان و ادبیات اسپانیایی ، مدیریت دولتی و سیاسی است.

پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید تا با رشته ها و دانشگاه های برتر جهان بیشتر آشنا شوید و تصمیم بهتری بگیرید. 

تحصیل در مکزیک

شرایط تحصیل در مکزیک

اگرچه مکزیک مقصدی نیست که دانشجویان بین المللی آنچنان دنبال آن باشند ، اما دولت و دانشگاه های این کشور قصد واضحی برای تغییر این روند دارند ، مکزیک کشوری پر از فرصت های دانشگاهی است ، در مجموع ۱۰ موسسه مکزیکی در بین ۷۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۵۰ دانشگاه مکزیک از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین قرار دارند.

موسسات آموزش عالی برای انجام تحصیلات در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا یا در زمینه های مختلف دانش به دانشجویان خارجی بورسیه ، تخفیف در شهریه یا کمک هزینه تحصیلی می دهند.

تحصیل در خارج از کشور تصمیمی نیست که بتوان به راحتی آن را گرفت ، چند مرحله وجود دارد که باید قبل از ترک وطن خود آنها را دنبال کنید ، دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در مکزیک هستند باید از شرایط ویزا ، پذیرش و اعتبار سنجی تحصیلاتی که در خارج از کشور انجام داده اند پیروی کنند.

علاوه بر این ، برای پذیرش در یک دانشگاه مکزیک دانشجو مستلزم انجام مراحل سخت پذیرش است ، همچنین ، دانشجو باید تمام شرایط را برای تضمین صندلی خود در یکی از دانشگاه های مکزیک رعایت کند ؛ بنابراین ما در ادامه نحوه درخواست دانشگاه مکزیک و جزئیات مراحل پذیرش و شرایط را ذکر خواهیم کرد.

مراحل پذیرش در دانشگاه های مکزیک

 • متقاضیان می توانند فرم درخواست دانشگاه ها را از وب سایت های مربوطه خود بارگیری کنند ، داوطلبان باید مدارک تحصیلی رسمی ۳ سال تحصیل ، دو توصیه نامه ، کپی گذرنامه ، دو عکس به اندازه شناسنامه و رسید پرداخت هزینه را به همراه فرم درخواست خود ارائه دهند.
 • دانشجویان متقاضی برنامه های تحصیلی در مکزیک باید در آزمون ورودی آنلاین شرکت کنند که قبل از پایان مهلت برنامه ریزی شده باشد ، دانشجویان غیراروپایی باید با نماینده دانشگاه مصاحبه شخصی کنند.
 • پس از قبولی در آزمون ورودی ، دانشجویان ملزم به گام بعدی برای دستیابی به ویزای دانشجویی هستند ؛ در حالی که نامزد های کشور های خاص به ویزا احتیاج ندارند ، برخی دیگر برای دستیابی به ویزا باید برخی از شرایط را برآورده کنند.
 • دانشجویان خارجی برای دریافت ویزای دانشجویی خود برای مکزیک باید بیمه درمانی داشته باشند.
 • دانشجویان بین المللی متقاضی دانشگاه های مکزیک باید تحصیلات دبیرستان خود را از سفارتخانه های مکزیک تأیید کنند ، دانشجویان ملزم به همراه داشتن این سند در مراحل ثبت نام هستند.
 • برای پذیرش در دانشگاه های مکزیک ، دانشجویان باید شخصا در هنگام پذیرش با داشتن مدارک زیر در دفتر پذیرش دانشگاه حاضر شوند: گذرنامه ، ۲ عکس به اندازه شناسنامه ، اطلاع از پذیرش داوطلب و تایید اعتبار تحصیلات دبیرستان.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های مکزیک

 • فرم درخواست دانشگاه به طور کامل با تمام اطلاعات مربوطه پر شده است.
 • پرداخت هزینه های غیر قابل استرداد درخواست پذیرش
 • شواهدی از منابع مالی کافی برای تأمین اعتبار مطالعات.
 • گذرنامه معتبر
 • جزئیات کامل مدارک تحصیلی شامل دروس و نمرات دوره.
 • ریز نمرات رسمی از هر موسسه پس از تحصیل در دوره متوسطه با جزئیات لازم در مورد موضوعات ، اعتبارات مربوطه و سایر جزئیات مانند دوره های مکاتبه ، دیپلم و غیره که دانشجو شرکت کرده است.
 • داوطلبان باید نمرات آیلتس / تافل خود را به عنوان مدرک مهارت انگلیسی خود ارائه دهند.

سیستم آموزشی مکزیک

آموزش و پرورش در مکزیک در حال حاضر توسط دبیرخانه آموزش عمومی (SEP) تنظیم می شود ، استاندارد های آموزش و پرورش توسط این وزارتخانه در همه سطوح تعیین می شود ، به استثنای دانشگاه های “خود مختار” که توسط دولت منصوب شده است.

سیستم آموزشی مکزیک

سیستم آموزشی مکزیک بر اساس بخش ۳ قانون اساسی مکزیک و براساس Ley General de la Educación است ، تحصیلات عالیه عمدتا ریشه در قانون هماهنگی آموزش عالی ، قانون مشاغل (که به رسمیت شناختن مشاغل را تنظیم می کند) و در قانون عمومی مکزیک دارد ، مکزیک هنوز در حال اجرای طرح آموزشی ۱۹۹۵-۲۰۰۰ است که چندین اصلاحات را در سطوح مختلف آموزش انجام می دهد.

در سال ۱۹۹۳ ، آموزش برای کودکان ۶-۱۶ ساله (شامل مدارس ابتدایی و متوسطه اول) اجباری شد ، حق دولت فدرال در تنظیم برنامه های درسی برای آموزش ابتدایی ، دوره متوسطه اول و برنامه های آموزش معلم نیز در آن زمان ایجاد شد ؛ زبان آموزش اسپانیایی است.

آموزش ابتدایی

آموزش “ابتدایی” ، به شکل فعلی ، در سال ۲۰۰۹ اجباری شد و از کلاس یک تا کلاس ششم برای دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال اجرا می شود ، دبیرخانه آموزش همگانی (SEP) مدرسه ابتدایی را با یک سال آموزش پیش دبستانی اجباری ، رسما بخشی از “آموزش مقدماتی” تعیین و رایگان می کند ؛ SEP محتوای برنامه درسی را برای مدارس دولتی و خصوصی استاندارد می کند که شامل اسپانیایی ، ریاضیات ، علوم طبیعی ، تاریخ ، جغرافیا ، هنر و تربیت بدنی است ، انستیتوی ملی سنجش آموزش استاندارد ها را کنترل کرده و کنترل کیفیت را فراهم می کند.

آمورزش متوسطه اول

آموزش متوسطه در مکزیک در دو مرحله سازماندهی می شود: آموزش متوسطه اول پایه های ۷ تا ۹ و آموزش متوسطه دوم کلاس ۱۰-۱۲٫

متوسطه اول اجباری است و به مدت سه سال (کلاس های ۷ تا ۹) ادامه دارد ، تحصیل در مدارس دولتی رایگان است و دانش آموزان ممکن است یک رشته آکادمیک (آموزش متوسطه عمومی) یا یک دوره فنی (آموزش متوسطه فنی) را دنبال کنند ، دانش آموزانی که در رشته آکادمیک ثبت نام می کنند به طور کلی تحصیلات خود را در مقطع متوسطه بالاتر ادامه می دهند.

برنامه های دوره متوسطه فنی برنامه های غیر آکادمیک هستند که تأکید زیادی بر آموزش های شغلی ، تجاری و هنری دارند.

آموزش متوسطه دوم

متوسطه دوم مرحله دوم دبیرستان در مکزیک است ، تحصیلات متوسطه دوم از پایه های ۱۰ تا ۱۲ تشکیل شده است و پذیرش بستگی به سیاست های نهادی دارد ؛ بسیاری از مدارس متوسطه وابسته به دانشگاه های بزرگ دولتی هستند ، در حالی که برخی دیگر از دانشگاه های دولتی ، مدارس خصوصی ، مدارس مقدماتی یا مدارس خصوصی تحت کنترل دولت هستند.

دو رشته در این مقطع ارائه می شود که شامل دانشگاه آکادمیک و آموزش فنی مقدماتی و حرفه ای است ، مسیر آکادمیک یک برنامه درسی عمومی برای دو سال اول تحصیل و به دنبال آن مطالعه تخصصی تر در سال آخر به دانشجویان ارائه می شود ،زبان خارجی اجباری است و دانش آموزان پس از اتمام گواهینامه Bachillerato و certifocado de Estudios دریافت می کنند.

سیستم دیپلم عمومی توسط دبیرخانه آموزش عالی و تحقیقات علمی (SESIC) اداره می شود ، در مسیر حرفه ای ، موسسات فنی حرفه ای آمادگی فنی را ارائه می دهند که دانشجویان را بلافاصله پس از اتمام کار آماده می کند ، این مسیر به تکنسین حرفه ای منتهی می شود و شامل کلاسهای آموزش عمومی و کلاسهای حرفه ای در رشته انتخابی آنها می باشد.

آموزش عالی در مکزیک

سیستم آموزش عالی مکزیک تا حد زیادی از الگوی آمریکایی پیروی می کند ، رشد چشمگیر تقاضا منجر به گسترش گزینه های برنامه و درجه و همچنین افزایش ثبت نام شده است ، بیشتر این رشد در موسسات خصوصی رخ داده است ، جایی که حداقل هزینه ها حفظ می شود.

آموزش عالی در مکزیک

آموزش عالی در انواع مختلف موسسات ، از جمله دانشگاه های دولتی ، موسسات فنی و دانشگاه ها ، موسسات تربیت معلم و موسسات خصوصی ارائه می شود.

هر ایالت مکزیک دارای یک دانشگاه دولتی و یک کالج آموزش معلمان است که پس از فارغ التحصیلی به آنها دیپلم دانشگاه اعطا می شود ، موسسات توسط کمیته های بین المللی ارزیابی آموزش عالی (CIEES) و / یا سازمانهای معتبر شناخته شده توسط شورای اعتباربخشی آموزش عالی (COPAES) شناخته می شوند.

در دانشگاه ها ، آموزش در زمینه های علمی فیزیک و علوم دقیق ، مطالعات آموزشی و انسانی ، کشاورزی و آبزی پروری ، علوم بهداشتی ، فناوری و علوم اجتماعی و اقتصادی ارائه می شود ؛ در مکزیک ، برنامه های حرفه ای بالاتر (مانند پرستاری) بخشی از آموزش دانشگاه است ، دانشگاه ها همچنین دوره های تازه سازی – دوره های آموزشی اضافی برای فارغ التحصیلان را در رشته خود ارائه می دهند ، در دانشگاه های مکزیک دو سطح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

مقطع کارشناسی

تحصیلات در مقطع کارشناسی معمولا حداقل ۴ سال طول می کشد ، بسته به دانشگاه یا دانشکده به ترم یا سه ماهه تقسیم می شود و منجر به مدرک کارشناسی (Licenciatura) می شود ، طبق گزارش های OECD ، ۲۳ درصد مکزیکی های ۲۳-۳۵ ساله دارای مدرک دانشگاهی هستند.

رشته های تحصیلی برای دوره کارشناسی شامل هنر های زیبا ، ارتباطات بصری ، طراحی داخلی ، مطالعات لیبرال ، عدالت کیفری ، انگلیسی ، مطالعات محیطی ، خدمات انسانی ، مطالعات جهانی ، تاریخ ، زبان و فرهنگ اسپانیایی ، روانشناسی ، مدیریت بازرگانی ، سیستم های اطلاعات رایانه ای ، ارتباطات ، مدیریت مهمان نوازی و جهانگردی ، ورزش مدیریت ، پرستاری و رادیولوژی است.

تحصیلات تکمیلی

مقررات جدید از سال ۲۰۰۵ ، تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مکزیک به دو دسته اصلی تقسیم می کند که شامل هدف با توسعه حرفه ای و یا تحقیقات علمی است.

تحصیلات با هدف توسعه حرفه ای

 • ویژه یک دوره ۱ ساله پس از مدرک کارشناسی که یک دیپلم تخصصی (Diploma de Especialización) اعطا می کند.
 • کارشناسی ارشد مدرک ۲ ساله پس از مدرک لیسانس (Licenciatura) ، که عنوانMaestro را اعطا می کند.

تحصیلات با هدف تحقیقات علمی

 • کارشناسی ارشد علوم مدرک ۲ ساله بعد از مدرک کارشناسی(Licenciatura) ، که عنوان استاد علوم (Maestro en Ciencias) را اعطا می کند.
 • دکترا یک مدرک ۳ ساله بعد از مدرک کارشناسی ارشد (Maestría یا Maestría en Ciencias) ، یا یک مدرک ۴ ساله مستقیما پس از مدرک کارشناسی (Licenciatura) برای دانشجویان با موفقیت بالا است ، مدرک دکترای علوم (Doctor en Ciencias) معادل دکترای عالی اعطا شده در کشورهایی مانند دانمارک ، ایرلند ، انگلستان و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

تحصیل رایگان در مکزیک

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی مکزیک ملزم به پرداخت شهریه هستند و امکان تحصیل رایگان به صورت خودکار در این کشور برای دانشجویان خارجی وجود ندارد اما با استفاده از روش های مختلف می توان هزینه تحصیل در این کشور را کاهش داده یا به حداقل رساند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

تحصیل رایگان در مکزیک

تحصیل رایگان در مکزیک با دریافت بورسیه های تحصیلی

یکی از بهترین روش ها برای تحصیل رایگان در مکزیک دریافت بورسیه تحصیلی است ، دولت مکزیک و دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان با استعداد و واجد الشرایط طراحی کرده اند که کل یا بخشی از هزینه تحصیل آن ها را در برمی گیرد ، در بخش بورسیه های تحصیلی در مکزیک به بررسی بیشتر بورسیه ها خواهیم پرداخت.

تحصیل رایگان در مکزیک با تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت

یکی دیگر از گزینه های موجود برای تحصیل رایگان در مکزیک تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت این کشور است ، شهریه تحصیل در این دانشگاه ها بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است ، این دانشگاه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • Metropolitan Autonomous University
 • Autonomous University of Nuevo León
 • University of Guadalajara
 • Instituto Tecnológico Autónomo de México
 • Ibero-American University
 • Anahuac University in Mexico
 • Panamerican University
 • Monterrey Institute of Technology and Higher Education (ITESM)

تحصیل رایگان در مکزیک با کار همزمان با تحصیل

این گزینه برای افرادی که در دانشگاه های ارزان قیمت مکزیک تحصیل می کنند یک گزینه عالی است چرا که این دانشجویان می توانند با کار پاره وقت همزمان با تحصیل در این کشور بخشی از هزینه تحصیل و زندگی خود در مکزیک را تامین کنند ، آن ها مجاز به ۲۰ ساعت کار پاره وقت در هفته هستند ، با شرایط کار و انواع مشاغل دانشجویی موجود در این کشور در بخش کار پاره وقت دانشجویی در مکزیک بیشتر آشنا خواهیم شد.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در خارج از کشور هستید می توانید در کشورهای اروپایی به هدفتان برسید ، مثلا در فرانسه اگر به زبان فرانسوی در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید ، هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد ؛ مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک

از آن جا که زبان رسمی مردمان مکزیک زبان اسپانیایی است دروس در مدارس ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود ، اما برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در برخی از دانشگاه های مکزیک دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، البته باید توجه داشت که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک در دانشگاه های خصوصی بیشتر از دولتی است.

تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مکزیک تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است.

دانشگاه های دولتی با امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک

 • Universidad Nacional Autónoma de México
 • Universidad de Guadalajara
 • Universidad Autónoma Metropolitana

دانشگاه های خصوصی با امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک

 • Universidad Iberoamericana (including ITESO)
 • Tecnológico de Monterrey
 • Universidad de las Américas en Puebla
 • La Salle
 • Universidad Anahuac

تحصیل رشته های مهندسی در مکزیک

رشته های مهندسی در میان رشته های محبوب در دانشگاه های مکزیک قرار دارند ، اولین دوره تحصیل در رشته های مهندسی دوره کارشناسی است که ۴ سال طول می کشد که فارغ التحصیلان این مقطع می توانند با تحصیل ۲ سال دیگر مدرک کارشناسی ارشد را ارائه کنند.

تحصیل رشته های مهندسی در مکزیک

برای پذیرش در رشته های مهندسی در دانشگاه های مکزیک اتمام دوره دبیرستان ، دانش عالی در درس ریاضی ، قبولی در آزمون ورودی و تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

رشته های برتر مهندسی در مکزیک

مهندسی ها مشاغلی هستند که بر توسعه سیستم های فناوری متمرکز هستند که با پشتیبانی علوم دقیق اجازه حل جنبه های مختلف زندگی انسان را می دهند ، برخی از شناخته شده ترین و پر تقاضا ترین رشته های مهندسی در بازار کار مکزیک عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی سیستم ها
 • مهندسی برق
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی مکانیک

دانشگاه های برتر مهندسی در مکزیک

 • دانشگاه ملی خود مختار مکزیک (UNAM)
 • موسسه ملی پلی تکنیک ( IPN)
 • تکنولوژی دی مونتری
 • دانشگاه گوادالاجارا (UdeG)
 • دانشگاه خود مختار NUEVO LEÓN (UANL)

دلایل تحصیل رشته های مهندسی در مکزیک

اگر می خواهید بعنوان حرفه ای آینده خود در زمینه مهندسی فعالیت کنید و برای تحصیل خود یکی از دانشگاه های مهندسی مکزیک را انتخاب کرده اید ، می توانیم دلایل بسیار خوبی برای تصمیم گیری ذکر کنیم:

تقاضای بالای کار در مکزیک و جهان

نوآوری در فن آوری یکی از اصلی ترین دغدغه های صنعت و تجارت امروز است ، به همین دلیل است که بازار کار به طور فزاینده ای به مهندسان نیاز دارد تا تغییرات تکنولوژیکی در شرکت ها را رهبری کنند ، طبق گزارشی از سوی موسسه رقابت پذیری مکزیک (IMCO) ، در این کشور ۹۵٪ فارغ التحصیلان مهندسی شغل دارند.

رشته های مهندسی حقوق بالایی دریافت می کنند

همین گزارش IMCO ، مهندسی را در فهرست ۱۰ شغل پردرآمد در مکزیک قرار می دهد ، فقط در زیر مشاغلی مانند پزشکی ظاهر می شود.

همین مطالعه نشان می دهد که وقتی این مشاغل در دانشگاه های خصوصی انجام می شوند ، درصد بالایی از بازده سرمایه گذاری آموزشی پس از فارغ التحصیلی به فرد باز می گرددو آنها موقعیت های کلیدی زندگی در جامعه هستند

همانطور که تاکنون اشاره کردیم ، مهندسی (عمران ، مکاترونیک ، صنعتی و …) مشاغل اصلی هستند که به بهبود زندگی شرکتها و افراد کمک می کنند ، آنها دانش فنی برای توسعه کالاها ، محصولات ، خدمات و دستگاه های پزشکی ، صنعتی و موارد دیگر را فراهم می کنند.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی در مکزیک

در مکزیک ، دانشگاه های خصوصی و دولتی وجود دارد ، متوسط هزینه تحصیل در موسساتی مانند UNAM ، UAM و IPN حدود ۳۰ هزار پزو است ، در حالی که در مدارس خصوصی این مبلغ می تواند به ۹۳۰ هزار پزو برسد ، بدون احتساب هزینه های دیگر مانند غذا ، مواد و کتاب ها است.

برای تحصیل در رشته های مهندسی می توان کشور انگلستان را انتخاب کنید ، برترین دانشگاه های مهندسی جهان در این کشور قرار دارند ؛ در مقاله تحصیل در انگلستان ، هزینه ها و نحوه پذیرش دانشگاه ها را بررسی کرده ایم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مکزیک

یکی از الزامات برای دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند ، مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری بودن دانشگاه مورد نظر است چرا که تنها فارغ التحصیلان این دانشگاه ها مجاز به ادامه تحصیل و کار در ایران هستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مکزیک

به همین منظور هر ساله فهرستی از دانشگاه های مورد تایید با بررسی رتبه بندی های تایمز ، شانگهای و QS ارائه می شود ، این فهرست از گروه های الف یعنی ممتاز ، گروه ب یعنی خوب و گروه ج یعنی متوسط تشکیل شده است ، در ادامه با برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مکزیک آشنا خواهیم شد.

گروه الف ( ممتاز )

 • Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)

گروه ب ( خوب )

 • Benemerita Universidad Autonoma de Puebla
 • Instituto Politecnico Nacional (I.P.N.)
 • Universidad Autonoma Metropolitana (UAM)
 • Universidad Autonoma de Nuevo Leon(UANL)
 • Universidad Anahuac
 • Universidad Michoacana de san Nicolas de Hidalgo صرفا رشته های فیزیک و نجوم

گروه ج ( متوسط )

 • Universidad Autónoma de Yucatán
 • Universidad de Guanajuato
 • Universidad Autonoma de Baja California
 • Universidad Veracruzana
 • Universidad de Sonora

تحصیل مقطع دکترا در مکزیک

مقطع دکترا سومین مقطع تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مکزیک است ، برای دریافت مدرک دکترا دو راه وجود دارد که پیش از این نیز بیان شد یک روش برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد است که ۳ سال طول می کشد و روش دیگر برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی است که ۴ سال طول می کشد.

تحصیل مقطع دکترا در مکزیک

ارزیابی از مطالعه شما به طور کلی از طریق یک پایان نامه شامل تمام جزئیات تحقیق شما انجام می شود ، پس از ارائه پایان نامه ، شما باید در یک سخنرانی شفاهی به کمیته مشاور شرکت کرده و از پایان نامه خود دفاع کنید ، در صورت پاسخ خوب به سوالات آنها ، مدرک دکترای خود را دریافت خواهید کرد ، دوره دکترا در مکزیک پژوهش محور است و باید توجه داشت که تحقیقات به تلاش ، وقت و هزینه زیادی نیاز دارد ، در ادامه برخی از برنامه های دکترای ارائه شده توسط دانشگاه های مکزیک ذکر می شود.

دکترای فلسفه

درجه دکترای فلسفه عمدتا در زمینه های توسعه بین المللی ، ملی و منطقه ای متمرکز است ، طول این دوره به طور کلی سه سال است ، اما ممکن است زمان کمتری طول بکشد ؛ برای درخواست دکترا در رشته فلسفه ، دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی ارشد ، ترجیحا در رشته فلسفه باشد.

دکترای علوم پرستاری

دکترای علوم پرستاری یک برنامه تحقیقاتی است که اقدامات بالینی پیشرفته ، روش های مختلف تحقیق و مدیریت خدمات پیچیده پرستاری را ارائه می دهد ؛ این دوره منحصر به فرد برای دانشجویانی که می خواهند شغل پرستاری خود را دنبال کنند بهترین است ، برای اقدام در این دوره ، دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی ارشد ، ترجیحا در علوم پرستاری باشد.

دکترای پزشکی

برنامه دکترا در پزشکی به طور خاص برای دانشجویانی طراحی شده است که علاقه مند به دنبال حرفه ای در زمینه پزشکی هستند ، این برنامه آموزش جامعی را در علوم پزشکی و علوم بالینی ارائه می دهد ؛ پس از اتمام برنامه ، به طور همزمان مدارک دکترا و پزشکی به دانشجویان اعطا می شود ، این برنامه دکترا برای دانشجویان خود گزینه ای برای پیگیری کارهای مرتبط با تحقیقات مختلف و انجام تحقیقات مربوط به کار در زمینه تحقیقات زیست پزشکی را فراهم می کند.

دکترای مهندسی (عمران)

برنامه دکترا در مهندسی برای آن دسته از دانشجویانی طراحی شده است که علاقه مند هستند مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی به سطح بالاتری برسانند ؛ زمینه های اصلی دوره مطالعه شامل مهندسی و مدیریت ساخت ، محیط زیست ، ژئوتکنیک ، هیدرولیک و منابع آب ، سازه ها و حمل و نقل است.

دکترای تاریخ هنر

برنامه دکترا در تاریخ هنر عمدتا در مطالعه هنر تجسمی برای درک تاریخ فکری و فرهنگی بشریت متمرکز است ، این آموزش مقدماتی را در هر دو تاریخ هنر غربی و غیر غربی در رابطه با هنرهای لیبرال آموزش ارائه می دهد ؛ این موضوعات به گستردگی فرهنگ های فرهنگ های پیش و پس از تماس و فرهنگ های آمریکای شمالی ، مرکزی و جنوبی را پوشش می دهد ، برخی از رشته های گنجانده شده در دکترای تاریخ هنر ، هنر و معماری Meso American و South America ، هنرهای باستانی و مدرن آمریکای بومی ، هنر و معماری استعمار اسپانیا است.

دکترای شیمی

دکترای شیمی برنامه ای مبتنی بر توسعه مبانی شیمی است ، دانشگاه های مکزیک به خوبی با آزمایشگاه های تحقیقاتی و دانشکده های تدریس مجهز هستند ، دانشجو می تواند تحقیق و مطالعه را در هر یک از زمینه های تخصصی ارائه شده انتخاب کند ، دانشگاه های ارائه دهنده دکترای شیمی دارای برخی از دانشکده های کاملا تخصصی در برخی از زمینه های اصلی شیمی مانند شیمی معدنی ، آلی ، تحلیلی ، فیزیکی ، بیوشیمی و محیط زیست هستند.

دکترای آمریکای لاتین

این درجه دکترا در آمریکای لاتین مطالعه و درک گسترده ای را در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی ارائه می دهد ، این در ادامه به دانشجویان در انتخاب رشته مورد علاقه خاص خود کمک می کند ، این دوره دکترا به دانشجویان در یافتن فرصتی در زمینه خدمات دولتی ، آموزش ، تجارت ، مسافرت و جهانگردی یا سازمانهای بین آمریکایی کمک می کند.

دکترای فیزیک

دکترای فیزیک شامل مطالعه فیزیک جوی و اخترفیزیک است ، برخی از زمینه های تحقیقاتی ارائه شده در برنامه دکترا ، مطالعات فیزیک ابر و رعد و برق ، برق صاعقه ای و جوی ، ابرها و آب و هوا ، فتوشیمی اتمسفر میانی و رادیواکتیویته جو است ، این برنامه تحقیقاتی ممکن است شامل توسعه ابزار های خاصی باشد که در مطالعات تجربی مورد استفاده قرار می گیرند.

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در مکزیک

 • دانشجویانی که به برنامه های دکترا علاقه مند هستند باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم مربوطه باشند.
 • دانشجویان باید معدل کارشناسی ۸٫۰ داشته باشند.
 • دانشجویان باید نمره آیلتس یا تافل قابل قبول داشته باشند تا گواه مهارت خود در زبان انگلیسی باشند.
 • گذرنامه معتبر
 • ویزای دانشجویی

روش درخواست تحصیل در مقطع دکترا

 • متقاضیان باید فرم درخواست کامل را که شامل تمام اطلاعات مربوطه باشد ، ارائه دهند.
 • آنها همچنین باید دو نسخه رسمی یا تأیید شده از رونوشت آکادمیک تحصیلات تکمیلی را از کلیه دانشگاه های قبل ارائه دهند.
 • داوطلبان لازم است دو توصیه نامه محرمانه را در سربرگ های سازمانی اساتید خود ضمیمه کنند ، نامه ها باید تاریخ فعلی را نشان دهند و باید مستقیما توسط داوران به دانشگاه ارسال شوند.
 • برای مراجعه به برنامه های دکترا در مکزیک ، متقاضیان باید نامه ای برای توصیف موضوع تحقیق ، سرپرست بالقوه و دستورالعمل های حرفه ای مورد انتظار خود ارسال کنند.
 • داوطلبان باید شرح حال خود را بهمراه خلاصه کوتاهی از موضوع تحقیق پیشنهادی خود ضمیمه کنند.
 • پس از ارسال کلیه جزئیات و تکمیل مراحل پذیرش ، صبر کنید همان چیزی است که همه داوطلبان باید انجام دهند ، زیرا مدتی طول می کشد تا دانشگاه ها نامه قبولی را برای نامزد پذیرفته شده ارسال کنند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در مکزیک

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی مکزیک بین ۳۵۰ تا ۹۰۰ دلار در سال می باشد ، در حالی که تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین ۱۶۰۰تا ۱۶۴۰۰ دلار در سال است.

بورسیه های تحصیلی در مکزیک

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مکزیک هستند هم اکنون می توانند به صورت رایگان یا با هزینه کمتر تحصیل کنند ، دولت مکزیک سالانه از دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست دریافت می کند.

بورسیه های تحصیلی در مکزیک

اگر قصد تحصیل با بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را دارید ، مکزیک می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد زیرا دارای دانشگاه های خوب و همچنین مکان های فرهنگی و سواحل ، معابد و موزه های عالی است ، در ادامه با بورسیه های تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی و شرایط دریافت آن ها آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی دولتی مکزیک

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دولت مکزیک در تمام مقاطع تحصیلی – لیسانس ، فوق لیسانس یا دکترا در مکزیک در دسترس است ، این بورسیه تحصیلی موارد زیر را پوشش می دهد.

 • کمک هزینه ۴ برابر ارزش واحد اندازه گیری و عملی سازی (UMA) برای بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی ، تخصص ها ، دوره های کارشناسی ارشد یا تحقیق در سطح کارشناسی ارشد ، زبان اسپانیایی یا دوره های فرهنگ مکزیکی
 • کمک هزینه ماهیانه ۵ برابر ارزش واحد اندازه گیری و واقعی سازی (UMA) برای دوره های دکترا و دوره های تحقیقاتی ، بورسیه های فوق دکترا و تخصص ها و فوق تخصص های پزشکی.
 • کمک هزینه های ماهانه
 • هزینه های ثبت نام و شهریه ، طبق برنامه تعیین شده در هر موسسه
 • بیمه درمانی از موسسه تأمین اجتماعی مکزیک (IMSS) ، با شروع ماه سوم بورس تحصیلی
 • هزینه صدور ویزای اقامت موقت / دانشجویی ، برای اقامت بیش از ۱۸۰ روز.
 • هزینه بلیط رفت و برگشت.

الزاامات واجد الشرایط بودن بورسیه تحصیلی دولتی مکزیک

 • بورس تحصیلی برای تخصص کامل ، کارشناسی ارشد یا برنامه های دکترا و فوق دکترا ارائه می شود.
 • متقاضیان نمی توانند در زمان درخواست در مکزیک زندگی کنند.
 • بجز در موارد خاص ، بورس تحصیلی نمی تواند در ماه نوامبر یا دسامبر آغاز شود.
 • درخواست اطلاعات و کلیه درخواست های بورسیه تحصیلی باید به سفارت مکزیک یا سفارتخانه های همزمان کشور متقاضی یا موسسه تعیین شده مکزیک ارسال شود.
 • تمام اسناد و فرم ها باید به زبان اسپانیایی باشد یا همراه با ترجمه اسپانیایی ارائه شود.
 • متقاضیان از طریق سفارت یا موسسه مناسب مکزیک تعیین شده توسط مکزیک از نتایج مطلع می شوند.
 • بورسیه های تحصیلی قابل انتقال نیستند و نمی توانند به سال های بعدی منتقل شوند.

بورسیه های تحصیلی ITAM

ITAM یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در مکزیک و یکی از عالی ترین موسسات آموزشی در این کشور است ، این مدرسه در ایالات متحده برای کسب و کار دارای رتبه بالایی است و “اتاق فکر مکزیک” نامیده می شود. این دانشگاه ارائه دهنده آموزش ارزشمندی برای دانشجویان بازرگانی است که قصد دارند در شرکت ها مدیر شوند ، همچنین ، این مدرسه از گروه های خصوصی و غیر انتفاعی حمایت های مالی بسیاری می کند که بورسیه ها و کمک های مالی مختلفی را برای درخواست دانش آموزان فراهم می کند.

اگر می خواهید هر یک از برنامه های کارشناسی آنها را مطالعه کنید ، آنها دو نوع کمک هزینه تحصیلی را ارائه می دهند : بورسیه یا وام ، یا ترکیبی از هر دو ؛ بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط ITAM شرطی جز حفظ سطح بالای سوابق تحصیلی ندارند ، این بدان معناست که با دریافت بورسیه تحصیلی ، دیگر نیازی به پرداخت بورسیه ITMA یا تحصیلات تکمیلی نخواهید داشت. در زیر برنامه های بورس تحصیلی آورده شده است:

شرایط بورسیه تحصیلی ITAM

 • قبولی در آزمون ورودی یا گرفتن قبولی مستقیم (برای دانش آموزان مدارس شناخته شده)
 • معدل دبیرستان ۹٫۰ (نه) یا بالاتر است
 • مشخص کنید که کمک مالی لازم است و توضیح دهید که چرا دانشجو نمی تواند شهریه را تأمین کند.
 • منتظر نتایج تجزیه و تحلیل برنامه توسط کمیته بورس و کمک هزینه تحصیلی باشید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه خودمتار ملی مکزیک (UNAM)

دانشگاه خود مختار ملی مکزیک برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را از طریق گروه های دانشگاهی حسابداری و مدیریت ، معماری ، هنر ، شیمی ، اقتصاد ، مهندسی و غیره ارائه می دهد ؛ این دانشگاه دارای دو برنامه دانشگاهی ، یکی برای تخصص و دیگری برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است و برنامه های بورسیه تحصیلی متعددی برای دانشجویان خود طراحی کرده است.

ضوابط واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی دانشگاه خودمتار ملی مکزیک (UNAM)

 • حق اشتغال و تحصیل در مکزیک توسط قوانین مهاجرت مکزیک کنترل می شود.
 • مکزیک برای افرادی که می خواهند بین ۶ ماه تا ۴ سال در مکزیک بمانند یا تحصیل کنند ویزای اقامت موقت (FM3) را نگهداری می کند.
 • ویزای اقامت موقت یک مجوز تجدید پذیر است که به شما دارنده وضعیت اقامت موقت غیر مهاجر است.
 • به عنوان یک دانشجو ، بیماران حق دسترسی بدون محدودیت به درمان و مراقبت تحت نظارت ، از جمله جراحی و تلقیح مصنوعی را دارند ، که توسط مقامات UNAMA تنظیم می شود.
 • پس از پذیرش ITI با اثبات حمایت مالی ، فرد موفق ITI باید برای ویزای مکزیک اقدام کند.
 • حداقل تجربه دندانپزشکی در مرکز کمک هزینه مورد نیاز است.
 • متقاضیان باید به زبان اسپانیایی صحبت کنند ، این یک شرط لازم برای اخذ مجوز محدود مورد نیاز برای کار با بیماران در UNAM است ، زبان مادری غیر اسپانیایی زبان موظف به ارائه گواهی سازمان ملل برای امتحان تملک زبان خارجی (EPLE) است.
 • در زمان درخواست مجوز محدود باید گواهی زبان (حداکثر دو سال بیشتر) وجود داشته باشد.

بورسیه تحصیلی MEXICAN برای توسعه همکاری بین المللی (AMEXCID)

آژانس همکاری بین المللی مکزیک (AMEXCID) از اتباع خارجی برای برنامه های تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ، تخصص ، کارشناسی ارشد ، دکترا و همچنین رشته های پزشکی و غیره دعوت به برنامه های پویا می کند.

همچنین می توانید برای بورسبه تحصیلی AMEXCID بصورت آنلاین اقدام کنید ، همه درخواست های کمک هزینه را همزمان به سفارت مکزیک یا سفارت کشور متقاضی یا موسسه مکزیکی تعیین شده ارسال کنید. فقط درخواست هایی که همه شرایط را داشته باشند بررسی می شوند.

معیارهای واجد شرایط بودن بورس تحصیلی AMEXCID

 • درخواست برای تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا Ph.D که بورسیه تحصیلی برای آن اعمال می شود.
 • بورسیه تحصیلی برای تعالی علمی اعطا می شود.
 • پذیرش یا ثبت نام در برنامه سازمان های مکزیکی شرکت کننده در تماس.
 • داوطلبان نمی توانند در زمان ثبت نام در مکزیک باشند
 • برتری تحصیلی نامزد در زمینه مورد نیاز تحصیل.
 • تحصیل یا تخصص مورد نیاز در مکزیک مربوط به حرفه علمی و متقاضی است.
 • رشته تحصیلی مهم است و تأثیر مستقیمی بر توسعه کشور متقاضی دارد.
 • این برنامه باید مربوط به پروژه های اخیر یا مصوب خاصی باشد که بر توسعه کشور متقاضی تأثیر می گذارد.
 • تمام اسناد و فرم ها باید به زبان اسپانیایی باشد یا همراه با ترجمه به اسپانیایی ارائه شود.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کشور ایتالیا را هم می توانید در مقاله تحصیل در ایتالیا بررسی کنید ، بورسیه های بینظیری در دانشگاه های این کشور ارائه می شود.

کار پاره وقت دانشجویی در مکزیک

ویزای دانشجویی مکزیک به دانشجویان اجازه کار نمی دهد ، اما اگر دانشجویی پیشنهاد شغلی دارد ، کارفرمای او باید از طرف دانشجو در موسسه ملی مهاجرت درخواست مجوز کار مکزیک کند ؛ با مجوز کار دانشجو می تواند تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند ، کارفرما هنگام ارائه درخواست اجازه کار باید مدارک زیر را ارائه دهند:

کار پاره وقت دانشجویی در مکزیک
 • فرم درخواست اجازه کار مکزیک
 • پیشنهاد / قرارداد اصلی شغلی ، ذکر مشخصات کامل شغل : حقوق ، مدت کار ، موقعیت ، آدرس شرکت و غیره این نامه باید روی سربرگ شرکت نوشته شود.
 • یک فتوکپی کامل از گذرنامه دانشجو
 • مدرک اصلی ، ریز نمرات و سایر گواهینامه های دانشجو (قانونی شده)
 • رزومه دانشجو
 • اسناد مربوط به شرکتی که دانشجو را استخدام می کند
 • هرگونه مدارک اضافی مربوط به شغل ، تحصیل و غیره.

خدمات بیمه دانشجویی مکزیک

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاها و موسسات آموزش عالی مکزیک دریافت بیمه دانشجویی است ، در مکزیک از سال ۱۹۸۷ رسما در سطح ملی تصویب شد که کلیه افرادی که در سیستم مدرسه ، دانشگاه های دولتی تا سطح متوسط ، بالاتر و تحصیلات تکمیلی آزاد ثبت نام کرده اند ، حق بیمه درمانی رایگان اعطا شده توسط موسسه تأمین اجتماعی مکزیک (IMSS) را دریافت می کنند.

خدمات بیمه دانشجویی مکزیک

بیمه اختیاری IMSS چیست؟

این خط مشی برای دانشجویان شامل مشاوره پزشکی ، آنالیز آزمایشگاهی و اشعه ایکس ، تهیه دارو ها ، خدمات بستری در بیمارستان ، کمک های پزشکی جراحی و زایمان ۳۶۵ روز سال و ۲۴ ساعت شبانه روز است.

برای استفاده از این خدمات ، دانشجو باید شماره تأمین اجتماعی خود را در وب سایت IMSS دریافت کنند و بعدا در صورت معتبر بودن خط مشی خود ، در همان جا بررسی کنند ، برای این منظور آنها باید CURP و آدرس ایمیل شخصی خود را در دسترس داشته باشند.

در صورت نیاز به هرگونه عکس از تصویر اصلی بالینی ، ذی نفعان باید قرار ملاقات پزشکی را از طریق الکترونیکی یا از طریق تلفن در واحد خانواده ای که به آنها اختصاص داده شده تعیین کنند و باید با کارت خود به مشاوره بروند ؛ در موارد اضطراری ، آنها باید به نزدیکترین بیمارستان به محل زندگی خود بروند و کارت خود را ارائه دهند.

دانشجویان موسسات خصوصی چه بیمه ای دارند؟

از طرف دیگر ، دانشجویان ثبت نام شده در موسسات خصوصی گزینه های مختلفی برای حمایت پزشکی در بخش خصوصی دارند ، به عنوان مثال ، برخی از طریق مدارس خود بیمه حوادث شخصی را دریافت می کنند که در صورت تحمل هر نوع آسیب ناشی از آن ، مراقبت های پزشکی را فراهم می کند ؛ امکانات ، آزمایشگاه ها ، کارگاه ها علاوه بر این که در صورت بروز حادثه در هنگام انتقال از موسسه به خانه یا یک سفر حمایتی ، پشتیبانی می کنند.

این سیاست در ابتدای هر سال تحصیلی در هر سطح از مقاطع پیش دبستانی تا مقاطع تحصیلات تکمیلی به دست می آید و معمول است که یک مورد ثبت نام باشد که هزینه آن می تواند بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار در سال باشد.

انواع بیمه های درمانی برای دانشجویان در مکزیک

گزینه های قرارداد بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی در مکزیک مانند هر شهروند مکزیکی است ، هر یک از مدارس و دانشگاه ها ممکن است شرایط خاصی در مورد بیمه داشته باشند ؛ در برخی موارد ، دانشگاه ها ممکن است برنامه های خاص مورد نیاز خود را از طریق توافق با بیمه ها یا از طریق برنامه های جمعی قراردادی ارائه دهند.

این که آیا آنها باید آن را مستقیما با بیمه ها یا از طریق خود موسسات آموزشی منعقد کنند ، این برنامه ها می تواند از هر یک از انواع زیر باشد:

 • بیمه نامه حوادث شخصی : آنها هزینه های متحمل شده به طور انحصاری در هنگام تصادف را تأمین می کنند.
 • بیمه اصلی هزینه های پزشکی : آنها هم از بیماری و هم از حوادث محافظت می کنند ، بسته به بیمه کننده ، ممکن است پوشش دندان و چشم را نیز بدست آورند که مناسب تر است.

انواع دیگری از بیمه در مکزیک وجود دارد ، مانند بیمه پایه ، اما با پوشش بسیار محدود که ممکن است شرایط مورد نیاز دانشگاه ها در مورد حمایت از سلامت را برآورده نکند.

خوابگاه های دانشجویی کشور مکزیک

یکی از دغدغه های و نگرانی های والدین و دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور مکان اقامت در طول تحصیل است ، گزینه های های مختلفی برای اقامت در مکزیک وجود دارد که هر دانشجو با توجه به علایق ، ویژگی های فردی و تمکن مالی خود می تواند مناسب ترین گزینه را انتخاب کند ، در ادامه با این گزینه ها آشنا خواهیم شد.

خوابگاه های دانشجویی کشور مکزیک

خوابگاه های دانشگاهی

برخی از دانشگاه های مکزیک برای دانشجویان خود محل اقامت در نظر گرفته و خوابگاه هایی در محوطه دانشگاه تاسیس کرده اند ، البته باید توجه داشت که ظرفیت این خوابگاه پایین است و متقاضیان بایستی در زمان مناسب در خواست خود را ارائه دهند.

خوابگاه های دانشگاهی از اتاق های یک یا چند تختخوابه همراه با دستشویی ، حمام ، سالن مطالعه مشترک تشکیل شده است ، مزیت اقامت در این خوابگاه ها نزدیکی به دانشگاه و سهولت رفت و آمد ، ارتباط با دیگر دانشجویان بین المللی و داخلی و هزینه پایین اجاره است.

اجاره آپارتمان مشترک

گزینه دیگر برای اقامت دانشجویان در حین تحصیل در مکزیک اجاره آپارتمان به صورت مشترک است ، دانشجویان می تواند با یک یا دو دانشجوی دیگر به صورت مشترک یک آپارتمان اجاره کنند ، آن ها می توانند یک آپارتمان مبله یک یا چند خوابه اجاره کنند.

با زندگی در آپارتمان های مشترک فرد می تواند هم خانه های خود را با توجه به ویژگی های اخلاقی و سبک زندگی خود انتخاب کند و با استقلال بیشتری نسبت به خوابگاه های دانشگاهی زندگی کنند.

بسیار مهم است که دانشجویان در مورد خدمات و هزینه های اجاره مذاکره کنند و همچنین در واقع آپارتمان های مختلفی را مشاهده کنند ، دانشجویان بایستی در مورداجاره یا سایر هزینه های خدمات مورد نیاز مانند تلویزیون کابلی ، اینترنت ، تلفن ، گاز ، نور ، آب یا تعمیر و نگهداری ماهانه با صاحب خانه مذاکره کرده و در قرارداد اجاره ذکر کنند ، هزینه اجاره یک آپارتمان چهار خوابه مشترک ۸۰۰ یورو در هر ماه است.

اجاره یک آپارتمان مستقل

دانشجویان بین المللی محصل در مکزیک در صورت تمکن مالی می توانند به صورت مستقل یک آپارتمان را اجاره کرده و به تنهایی زندگی کند ، در این گزینه به طور قطع دانشجو آزادی عمل و استقلال بیشتری دارد اما به همان اندازه هزینه اجاره او افزایش می یابد ، هزینه اجاره یک آپارتمان در مکزیک بسته به متراژ ، تعداد اتاق خواب ، محله و امکانات متفاوت است و بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو برای هر ماه می باشد.

محدودیت سنی و مدرک زبان تحصیل در مکزیک

برای تحصیل در دانشگاه های مکزیک محدودیت سنی وجود دارد ، یعنی برای ورود به دانشگاه های این کشور حداقل و حداکثری تعیین شده است ، حداکثر سن متقاضیان بایستی ۱۸ سال باشد و حداکثر سن برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است یعنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۵ سال ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال و برای تحصیل در مقطع دکترا حداکثر ۴۵ سال می باشد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مکزیک تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در این دانشگاه ها ۶٫۵ و حداقل نمره تافل قابل قبول ۵۵۰ می باشد.

بهترین دانشگاه های مکزیک

مکزیک دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که تعدادی از آن ها در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف مانند تایمز ، QS و شانگهای قرار دارند ؛ در ادامه با برخی از دانشگاه های برتر این کشور آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های مکزیک

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مکزیک است که براساس تحقیقات و نوآوری گسترده دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه بالایی دارد ، این بزرگترین دانشگاه در آمریکای لاتین است و یکی از بزرگترین پردیس های جهان را دارد ، پردیس اصلی UNAM در مکزیکو سیتی ، معروف به Ciudad Universitaria ، میراث جهانی یونسکو است که توسط برخی از مشهورترین معماران مکزیک در قرن ۲۰ طراحی شده است.

UNAM دارای مجموعه ای از مدارس است که رشته های مختلف علمی مانند “مهندسی” یا “قانون” را پوشش می دهد ، تمام مدارس UNAM تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد (مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا) را ارائه می دهند ؛ با این حال ، مدارسی که UNAM آنها را “مدارس ملی” می نامد فقط تحصیلات دوره کارشناسی را ارائه می دهند ، زیرا این نوع مدرسه عمدتا متمرکز بر تجربه عملی است.

این دانشگاه دارای دانشکده های حسابداری ، معماری ، هنر و طراحی ، شیمی ، اقتصاد ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، روانشناسی ، علوم و غیره می باشد ؛ UNAM با ۳۷ موقعیت از ۵۰ موضوع برتر در زمینه رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع در میان بهترین ها در جهان قرار دارد و همچنین در رده بندی دانشگاه های جهان در رتبه ۱۱۳ قرار دارد.

موسسه تکنولوژی مونتری

موسسه تکنولوژی مونتری یک سیستم دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۴۳ در مونتری مکزیک تأسیس شد ، این یک دانشگاه جامع است که برنامه های دکترا ، کارشناسی ارشد ، کارشناسی و دبیرستان را در مهندسی ، مدیریت ، اجتماعی ، علوم انسانی و پزشکی و پزشکی ارائه می دهد.

این دانشگاه ۳۱ دانشگاه مستقر در ۲۵ شهر کشور و ۲۲ دفتر ارتباط در ۱۵ کشور را در خود جای داده است ، در هر محوطه دانشگاه امکانات مدرن و نوآورانه ای وجود دارد که تعادل بین مطالعه و تفریح را ایجاد می کند.

Tecnológico de Monterrey (ITESM) در رتبه دوم در بین دانشگاه های مکزیک قرار دارد و در سال های اخیر به طور مداوم در رتبه بندی دانشگاه های جهان پیشرفت می کند ، در حال حاضر در مکان ۱۷۸ قرار دارد ؛ این امتیاز برای همه به جز دو مورد از هشت شاخص در پنج رتبه برتر قرار دارد ، همچنین به داشتن یکی از قوی ترین مدارس تجاری در منطقه مشهور است.

انستیتوی پلی تکنیک ملی مکزیک

انستیتوی پلی تکنیک ملی مکزیک یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی مکزیک با ۱۷۱،۵۸۱ دانشجو در دانشگاه در سطوح مختلف است ؛ این دانشگاه با توجه به رتبه بندی QS بر اساس موضوع دومین دانشگاه برتر مکزیک در حوزه فنی و مهندسی است ، موسسه پلی تکنیک ملی مکزیک در اول ژانویه ۱۹۳۶ در زمان دولت رئیس جمهور لازارو کاردناس دل ریو تاسیس شد.

این موسسه شامل ۹۸ واحد دانشگاهی است که ۲۹۳ دوره تحصیلی ارائه می دهد و شامل ۷۸ شغل فنی ، ۸۰ دوره کارشناسی و ۱۳۵ برنامه کارشناسی ارشد است ، این موسسه اساسا در مکزیکو سیتی مستقر است ، اما با چندین موسسه تحقیقاتی و امکانات در ۲۲ ایالت توزیع شده است.

این موسسه در حدود ۹۸ واحد دانشگاهی شامل ۱۸ دبیرستان حرفه ای ، ۲۶ دانشكده دانشگاهی ، ۲۰ مركز تحقیقات علمی و فنی ، ۱۷ مركز آموزش مداوم ، ۴ واحد برای پشتیبانی آموزشی ، ۳ واحد پشتیبانی برای نوآوری آموزش و پرورش سازمان ۸ واحد پشتیبانی برای تحقیق ، توسعه و توسعه فن آوری و سازمانی ، و ۲ واحد وابسته به علم ، تحقیق و توسعه شرکت است.

دانشگاه خود مختار متروپولیتن

دانشگاه خود مختار متروپولیتن یک دانشگاه دولتی مکزیک است که در سال ۱۹۷۴ با حمایت رئیس جمهور وقت لوئیس اكوئریا آلوارس تاسیس شد ، هدف این نهاد ارتباط نزدیک با محیط اجتماعی و انسانی است.

به عنوان یک دانشگاه خود مختار ، یک آژانس عمومی دولتی (ماده ۳ قانون ارگانیک UAM) ، مبتنی بر اصول آزادی علمی و تحقیق ، و با الهام از همه جریان های فکری است ، این مرکز دارای پنج واحد دانشگاهی است که در مکزیکو سیتی و مکزیکو سیتی بزرگ واقع شده اند.

در نگاه بعدی ما به برترین دانشگاه های مکزیک در سال ۲۰۱۹ ، Universidad Autónoma Metropolitana (UAM) قرار دارد که در رتبه چهارم مکزیک و ۷۵۱-۸۰۰ در جهان قرار دارد ؛ UAM بیش از یک دهه به پایداری متعهد بوده است و در سال ۱۹۷۴ اولین موسسه در مکزیک بود که مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی محیط ارائه داد ، UAM همچنین برای شش موضوع از جمله ۱۰۰ رتبه برتر جهانی برای هنر و طراحی در QS ظاهر می شود.

دانشگاه ایبرو-آمریکایی

دانشگاه ایبرو – آمریکایی یکی از معتبرترین دانشگاه های مکزیک است ، موسسه آموزش عالی خصوصی توسط انجمن عیسی حمایت مالی می شود و به عنوان یک سطح عالی درجه عالی شناخته شده است ؛ در سال ۲۰۰۹ ، UIA جایزه SEP-ANUIES را به عنوان بهترین دانشگاه خصوصی مکزیک دریافت کرد ، پردیس برجسته ایبرو در منطقه سانتافه مکزیکو سیتی واقع شده است که توسط دانشگاه QS به عنوان ۷۰۱-۷۵۰ در سراسر جهان و ۷ در مکزیک رتبه بندی شده است.

کتابخانه اصلی آن دارای بیش از ۴۰۰۰۰۰ کتاب و مجله است و از سال ۲۰۰۷ یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاه در کشور است ، این کتابخانه همچنین دارای یکی از بزرگترین کتابخانه های قانونی در مکزیک است.

سایر موسسات وابسته ، اما مستقل از ، ایبرو در مکزیکو سیتی در گوادالاخارا ، لئون ، تورئون ، پوئبلا ، پلیاز د تیووانا و جالتپک یافت می شوند ؛ امروز دانشگاه مکزیکو سیتی از ۱۹ بخش دانشگاهی تشکیل شده است که در مجموع ۳۶ برنامه دانشگاهی را ارائه می دهند.

بهترین شهر های مکزیک برای تحصیل

اگر قصد تحصیل در مکزیک را دارید ، قبل از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های مکزیک ، به این فکر کنید که می خواهید در کدام شهر این کشور مستقر شوید ، در زیر ما چند شهر هیجان انگیز مکزیک برای دانشجویان بین المللی را معرفی خواهیم کرد.

بهترین شهر های مکزیک برای تحصیل

مکزیکوسیتی

پایتخت و بزرگترین شهر مکزیک و پرجمعیت ترین شهر آمریکای شمالی است ، مکزیکو سیتی یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و مالی در جهان است ، این مکان در دره مکزیک (Valle de México) ، دره ای بزرگ در فلات مرتفع در مرکز مکزیک ، در ارتفاع ۲۲۴۰ متری (۷۳۵۰ فوت) واقع شده است ؛ این شهر دارای ۱۶ زیرمجموعه است که به عنوان بخشداری یا مرزبندی شناخته می شوند ، جمعیت این شهر ۹،۲۰۹،۹۴۴ نفر در سال ۲۰۲۰ بود.

دانشگاه خود مختار ملی مکزیک (UNAM) ، بزرگترین دانشگاه در این قاره که بیش از ۳۰۰۰۰۰ دانشجو از هر زمینه ای دارد ، انستیتوی پلی تکنیک ملی (IPN) ،دانشگاه خود مختار متروپولیتن (UAM) ، مدرسه ملی انسان شناسی و تاریخ (ENAH) ، موسسه فنی تکنیکال مكزیكو (ITAM) ، موسسه تکنولوژی مونتری و آموزش عالی (۳ پردیس) و بیش از ۱۰ دانشگاه دیگر در این شهر قرار دارند ، هزینه زندگی در این شهر برای هر نفر ۵۲۴ دلار برای هر ماه است.

کورناواک

کورناواک پایتخت و بزرگترین شهر ایالت مورلوس در مکزیک است ، این شهر با استفاده از بزرگراه فدرال ۹۵D در حدود ۹۰ دقیقه رانندگی در جنوب مکزیکو سیتی واقع شده است ،کوئرناواکا به دلیل آب و هوای گرم و پایدار و پوشش گیاهی فراوان مدتهاست که گزینه فرار مورد علاقه مکزیکو سیتی و بازدیدکنندگان خارجی است.

کوارناواک همچنین میزبان تعداد زیادی از ساکنان خارجی است ، از جمله تعداد زیادی دانشجوی که برای تحصیل در زبان اسپانیایی می آیند ، این شهر دارای دانشگاه های متعددی مانند پردیس دانشگاه خود مختار ملی مکزیک UNAM ، دانشگاه خود مختار ایالت مورلوس ، دانشگاه مکزیکای آموزش و پرورش دیستانشیا (UMED) دانشگاه فرایر لوکا پاچیولی و غیره است.

علاوه براین کورناواک سنتی طولانی در مدارس دارد که زبان اسپانیایی را به خارجی ها آموزش می دهد ، به طور کلی ، آنها کلاسهای فشرده (۳-۵ ساعت یا بیشتر روزانه) را که با مدت زمان یک هفته شروع می شود ، ارائه می دهند ، هزینه زندگی در کورناواک ۴۹۰ دلار برای هر ماه است.

گوادالاخارا

گوادالاخارا دومین کلانشهر بزرگ مکزیک و یک مرکز فناوری پیشرفته است ، این شهر یک مکان مناسب برای دانشجویان تجارت و علوم کامپیوتر که می خواهند از شهر بزرگ مکزیکوسیتی فرار کنند ، گوادالاخارا یک گزینه جایگزین دلهره کمتر برای تحصیل در مکزیک است ، این مکان زادگاه بسیاری از چیزهای مکزیکی است ، مانند گروه مشهور جهان مانا ، موسیقی کلاسیک ماریاچی ، و شارارداس (رودئوس).

گوادالاخارا قطب مهمی برای آموزش عالی در مکزیک و آمریکای لاتین است و تعداد زیادی دانشگاه و مراکز تحقیقاتی دارای رتبه ملی و بین المللی را در خود جای داده است.

مهمترین آن دانشگاه گوادالاخارا است که در ۱۲ اکتبر ۱۷۹۱ با حکم سلطنتی تأسیس شد ، گوادالاخارا محل دانشگاه خود مختار گوادالاخارا (UAG) است ، که در سال ۱۹۳۵ تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه خصوصی مکزیک است ، علاوه بر این دانشگاه و Universidad del Valle de Atemajac (UNIVA) و موسسه فناوری و آموزش عالی غرب در این شهر قرار دارند ، هزینه زندگی در این شهر ۴۵۳ دلار برای هر ماه است.

کانکون

شهری در جنوب شرقی مکزیک در سواحل شمال شرقی شبه جزیره یوکاتان در ایالت کوئینتانا رو مکزیک است ، این یک مکان مهم گردشگری در مکزیک و مقر شهرداری بنیتو خوارز است ، این شهر در کنار دریای کارائیب است و یکی از شرقی ترین نقاط مکزیک است.

کانکون در شمال باند تفریحی ساحلی کارائیب مکزیک است که با نام ریویرا مایا شناخته می شود ، در اسناد قدیمی انگلیسی زبان ، نام شهر گاهی “Cancoon” نوشته می شود.

اگرچه کانکون بیشتر به عنوان مقصد سفر و گردشگری شناخته می شود ، اما برخی از کالج ها و دانشگاه ها آموزش عالی را به دانشجویان مکزیکی و خارجی ارائه می دهند ، دانشگاه های خصوصی در کنکون شامل دانشگاه La Salle کانکون ، مرکز آموزشی Monteverde ، مدرسه بین المللی آمریکایی کانکون ، موسسه سزار و مرکز آموزشی دیونی می باشد ، هزینه زندگی در کانکون ۵۱۴ دلار است.

هزینه های تحصیل در مکزیک

هزینه های تحصیل در مکزیک در مقایسه با ایالات متحده و کانادا بسیار مناسب است ، همان گونه که پیش از این بیان شد تحصیلات عالی در مکزیک از فرم مشابهی با دانشگاه های اروپا و ایالات متحده پیروی می کند که دوره های کارشناسی چهار سال طول می کشد ، در حالی که دوره های کارشناسی ارشد دو سال و یک دوره دکترا سه سال طول می کشد.

هزینه های تحصیل در مکزیک

هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی در مکزیک متفاوت است و به نوع موسسه و دوره بستگی دارد ؛ دانشگاه های دولتی مکزیک می توانند هر سال بین ۳۷۸ تا ۸۱۸ دلار هزینه دریافت کنند و موسسات خصوصی برای تحصیلات لیسانس شهریه بسیار بالاتری می گیرند ، شهریه آنها معمولا در محدوده ۱۶۳۶ و ۱۶۳۵۳ دلار در هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی یکسان نیست و تا حدی گران است ، برخی از آنها سالانه ۲۰ هزار دلار یا بیشتر هزینه می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف مکزیک

 • هزینه تحصیل در دانشگاه خود مختار متروپولیتن بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در دانشگاه گوادلاخار بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در موسسه تکنولوژی خود مختار مکزیک ۵۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در دانشگاه آناهواک بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی

هزینه های زندگی در مکزیک

اجاره آپارتمان در مکزیک معمولا ماهیانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در شهرهای بزرگ هزینه دارد ، در مکان های ارزان قیمت ، هزینه اجاره می تواند حدود ۸۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه باشد.

هزینه های سفر : اگر ماشین دارید ، هزینه بنزین ماهیانه شما ۵۰ دلار است البته سفر با اتوبوس ارزان تر است ، هزینه کرایه اتوبوس معمولا حدود ۲ دلار برای شما هزینه دارد ؛ اما در صورت طولانی تر بودن باید هزینه بیشتری بپردازید ، سفر با قطار مترو در مکزیک با قیمت بلیط ۳ دلار برای حمل و نقل نامحدود بسیار ارزان تر است.

قبوض برق و آب و غیره : آب و برق ماهانه در مکزیک کاملا ارزان است ، اگر از کولر گازی استفاده نمی کنید ، هزینه برق شما ماهیانه ۸۰ دلار است ، در صورت استفاده از کولر گازی مجبور هستید ماهیانه ۲۰۰ دلار بپردازید ، قبض آب نسبتا ارزان تر است و ممکن است ماهانه ۷ دلار برای شما هزینه داشته باشد.

خدمات خدمتکاری : خدمات خدمتکار در مکزیک به وفور یافت می شود ، به راحتی می توانید خدمتکار نیمه وقت و تمام وقت استخدام کنید ، هزینه خدمتکاران تمام وقت ممکن است ماهانه ۱۶۰ دلار برای شما هزینه داشته باشد

هزینه های غذا : هزینه های ماهانه غذا و مواد غذایی در مکزیک می تواند ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار باشد ، در صورتی که بیرون غذا می خورید ، طیف گسترده ای از گزینه ها وجود دارد ؛ شما می توانید یک وعده غذایی مناسب را با قیمت ۱٫۵۰ دلار میل کنید ، رستوران های مجلل در مکزیک بسیار گران هستند و برای هر وعده غذایی ۱۰۰ دلار برای شما هزینه دارند.

هزینه های لباس : اگر هزینه زیادی برای لباس صرف می کنید ، هزینه لباس شما می تواند بیش از ۱۵۰ دلار در ماه باشد.

مزایا و معایب تحصیل در مکزیک

اگر شما هر نقطه از جهان حتی شهر های داخلی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید قطعا مزایا و معایب خاص خود را دارند که مکزیک از این قاعده مستثنی نیست اما می توانید با بررسی های خود گزینه ای را انتخاب کنید که مزایای آن بر معایب آن پیشی بگیرند ، در ادامه با مزایای تحصیل در مکزیک آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل در مکزیک

آموزش کلاس جهانی

مکزیک فقط سواحل و آفتاب نیست ، علاوه بر آن مجموعه ای از گزینه های عالی آموزش را نیز ارائه می دهد! ، مکزیک دارای بیش از ۲۰۰۰ موسسه آموزش عالی است که طیف گسترده ای از گزینه های برنامه را ارائه می دهد ؛ به عنوان مثال ، مکزیک دانشجویان علاقه مند به اقتصاد ، علوم اجتماعی ، تاریخ باستان ، زبان اسپانیایی ، ادبیات و سیاست را به خود جلب می کند ، اگر قادر به تخصیص وقت برای یک مدرک کامل نیستید ، موسسات آموزشی مکزیک گزینه های کوتاه مدت تری را ارائه می دهند ، به عنوان مثال یک ترم خارج از کشور ، دوره های زبان و سایر برنامه های تابستانی.

فراگیری زبان دوم

چه راهی بهتر برای یادگیری زبان اسپانیایی از زندگی در مکزیک و تمرین با مردم محلی این کشور وجود دارد ، اسپانیایی دومین زبان گفتاری در جهان است ، بنابراین توانایی صحبت کردن با آن در رزومه کاری شما بسیار خوب به نظر می رسد و می تواند گامی بزرگ برای یک حرفه بین المللی باشد ؛ با زبان دوم تازه آموخته شده خود ، دوستان و کارفرمایان آینده خود را تحت تأثیر قرار دهید!

لذت بردن از غذا های مختلف

غذا های متنوع و خوشمزه بسیاری در مکزیک وجود دارد که می توانید هر روز از غذا های اصیل مکزیکی لذت ببرید ، برخی از موارد دلخواه که باید منتظر آنها بود Tacos ، Ceviche و Machaca هستند ؛ برای دسر ، حتما Churros یا بستنی سرخ شده تازه را تهیه کنید.

پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

همان گونه که در بالا بیان شد هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک در مقایسه های با دیگر کشور ها کمتر است ؛ دانشگاه های مکزیک تحصیلات را با نرخ شهریه نسبتا پایین ارائه می دهند و هزینه زندگی بسیار ارزان تر از کانادا است ؛ هزینه غذا و نوشیدنی جزئی از هزینه آن در خانه است و بسیاری از اماکن تاریخی و موزه ها تخفیف دانشجویان یا ورود رایگان با کارت دانشجویی را ارائه می دهند ، صرفه جویی در هزینه های غذا ، شهریه و محل اقامت شما را قادر می سازد تا هزینه های بیشتری را برای سفر و گردش اختصاص دهید.

معایب تحصیل در مکزیک

 • تنهایی ممکن است یکی از معایب تحصیل در مکزیک باشد اگر چه شما می توانید دوست پیدا کنید ، اما هیچ چیز قابل مقایسه با این نیست که بتوانید از حمایت خانواده و دوستان مادام العمر نزدیک خود برخوردار باشید ، البته ممکن است بعضی اوقات ، در محلی که هستید توسط گروه های اجتماعی طرد شوید.
 • اگر چه هزینه زندگی و تحصیل در مکزیک در مقایسه با کانادا و آمریکا پایین است اما برای دانشجویان ایرانی پر هزینه و گران می باشد.
 • با وجود این که زبان تحصیل در دانشگاه های مکزیک زبان انگلیسی است اما برای برقراری ارتباط با شهروندان این کشور و فراگیری زبان اسپانیایی ضروری است که فرا گیری این زبان نسبتا دشوار است.

ویزای تحصیلی مکزیک

خارجیانی که می خواهند بیش از ۱۸۰ روز در مکزیک تحصیل کنند باید ویزای دانشجویی مکزیک را دریافت کنند ، ویزای دانشجویی مکزیک یکی از انواع ویزای اقامت موقت مکزیک است ، البته دو نوع ویزای دانشجویی مکزیک وجود دارد که شامل ویزای اقامت موقت دانشجویی ، برای دانشجویانی است که دوره ای بیش از ۱۸۰ روز را می گذرانند و ویزای دانشجویان بازدید کننده که برای دانشجویانی است که دوره ای کوتاهتر از ۱۸۰ روز را می گذرانند.

ویزای تحصیلی مکزیک

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی مکزیک

 • فرم درخواست ویزای مکزیک تکمیل و امضا شده است.
 • گذرنامه شما به همراه کپی از صفحات مربوطه (صفحه اول و آخر ، هرگونه ویزا و تمبر دریافت شده)
 • تصویری در اندازه گذرنامه با پس زمینه سفید که در شش ماه گذشته گرفته شده است.
 • بلیط پرواز رزرو شده (لزوما خریداری نشده است)
 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی شما ، خطاب به سفارت مکزیک ، حاوی موارد زیر:
 • نام کامل شما
 • سطح ، درجه و منطقه مورد مطالعه شما
 • نام دوره ای که در آن پذیرفته شده اید
 • طول دوره ، شامل تاریخ شروع و پایان
 • هزینه شهریه همراه با مشخصات اینکه بورسیه دریافت کرده اید یا خیر
 • اطلاعات تماس دانشکده
 • اظهارات بانکی یا سرمایه گذاری های سه ماه گذشته
 • اثبات تمکن مالی کافی برای تأمین اقامت شما مانند :
 • اثبات اینکه شما درآمد ماهانه حداقل ۴۰۰ دلار آمریکا دارید
 • اثبات پس انداز یا سرمایه گذاری شما
 • اثبات دریافت بورسیه تحصیلی
 • اگر خردسال هستید شناسنامه و شناسنامه والدین یا سرپرستان قانونی خود را به همراه داشته باشید.
 • پرداخت هزینه ویزا

به یاد داشته باشید تمام اسنادی که ارائه می دهید باید به زبان انگلیسی یا اسپانیایی باشد ، اگر نیست آنها را ترجمه کنید و شامل اصل و ترجمه شوید.

کلیه اسناد رسمی ارائه شده (گواهی تولد ، مدارک تحصیلی / مدارک تحصیلی و غیره) باید قبل از ارائه از طریق آپوستیل یا سفارت مکزیک قانونی شوند.

روند درخواست ویزای دانشجویی مکزیک

 • برای تعیین وقت قبلی با سفارت مکزیک تماس بگیرید.
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی مکزیک را تکمیل کنید ، فرم درخواست را می توانید در وب سایت سفارت مکزیک که در آن درخواست می دهید یا در خود سفارت پیدا کنید.
 • اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • درخواست را ارسال کنید و هزینه ویزا را پرداخت کنید ، در تاریخ قرار ملاقات خود نیز ممکن است مجبور شوید مصاحبه کنید.
 • منتظر پردازش ویزا باشید.
 • گذرنامه خود را تحویل بگیرید ، در صورت تأیید درخواست ، ویزا بر روی گذرنامه شما ضمیمه می شود.

نحوه تعیین وقت سفارت مکزیک

برای تعیین وقت سفارت بایستی به سایت مکسیتل به آدرس :

https//:mexitel.sre.gob.mx/citas.webportal/pages/public/login/login.jsf

مراجعه کرده و یک حساب کاربری تشکیل داد ، پس از واردن کردن اطلاعات ایمیلی به شما ارسال می شود و زمان مراجعه شما به سفارت مشخص می شود.

موسسات اعزام دانشجو به مکزیک

تمرکز این مقاله بر بررسی اطلاعات ضروری در زمینه مهاجرت تحصیلی به مکزیک و تحصیل در کشور بود ، البته مشخص است که تصمیم گیری در مورد مقصد تحصیلی کار آسانی نیست و برای گرفتن تصمیم درست بایستی با افرادی زبده و آگاه به امور مهاجرت مشاوره کرد که موسسات اعزام دانشجو به مکزیک یکی از گزینه های موجود در این زمینه است.

موسسات اعزام دانشجو به مکزیک

موسسات اعزام دانشجو به مکزیک دسته ای از موسسه های غیردولتی هستند که برای اعزام دانشجو به مکزیک طراحی شده اند ، این موسسات برای انجام فعالیت قانونی خود به مجوز نیاز دارند که این مجوز از سوی وزارت علوم صادر می شود ، لازم به ذکر است که این موسسات تنها می توانند در بخش اعزام دانشجو به مکزیک فعالیت کنند و مجاز به فعالیت در زمینه های مهاجرت نیستند.

علاوه بر این موسسات اعزام دانشجو به مکزیک آگاهی چندانی با امور مهاجرت ندارند و پیرامون قوانین و مسائل حقوقی مهاجرت اطلاعات چندانی ندارند ، پس پیشنهاد ما به مشتاقان مهاجرت تحصیلی به مکزیک این است که در انتخاب موسسه مورد نظر برای کسب مشاوره و راهنمایی دقت نموده و موسسه ای را انتخاب کنند که دانش و تجربه عالی در زمینه های قانونی مهاجرت داشته و مجاز به انجام فعالیت در همه مهاجرت ها است.

بهترین گزینه برای اقدام به مهاجرتی آسان و بی دردسر نه تنها به مکزیک بلکه به سایر نقاط جهان موسسه های مهاجرتی است چرا که آن ها از به روز ترین قوانین مهاجرت آگاهی دارند و از تجربه طولانی در زمینه های مختلف مهاجرت قانونی برخوردار هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در مکزیک

با تحصیل در مکزیک ، هزینه ها و مزایا و معایب آن آشنا شدید ، پس از مرور سوال و جواب های زیر ، نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

هزینه تحصیل در مکزیک چقدر است؟

دانشگاه های دولتی مکزیک می توانند هر سال بین 378 تا 818 دلار هزینه دریافت کنند و موسسات خصوصی برای تحصیلات لیسانس شهریه بسیار بالاتری می گیرند ، شهریه آنها معمولا در محدوده 1636 و 16353 دلار در هر سال تحصیلی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی یکسان نیست و تا حدی گران است ، برخی از آنها سالانه 20 هزار دلار یا بیشتر هزینه می کنند.

آیا برای تحصیل در مکزیک محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در دانشگاه های مکزیک محدودیت سنی وجود دارد ، یعنی برای ورود به دانشگاه های این کشور حداقل و حداکثری تعیین شده است ، حداکثر سن متقاضیان بایستی 18 سال باشد و حداکثر سن برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است یعنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر 25 سال ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و برای تحصیل در مقطع دکترا حداکثر 45 سال می باشد.

زبان مردم مکزیک چیست و تحصیل در این کشور به چه زبانی رواج دارد؟

از آن جا که زبان رسمی مردمان مکزیک زبان اسپانیایی است دروس در مدارس ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود ، اما برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در برخی از دانشگاه های مکزیک دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، البته باید توجه داشت که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک در دانشگاه های خصوصی بیشتر از دولتی است.

مدرک زبان مورد قبول برای تحصیل به زبان انگلیسی در مکزیک چه مدارکی هستند؟

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مکزیک تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در این دانشگاه ها 6.5 و حداقل نمره تافل قابل قبول 550 می باشد.

آیا هنگام تحصیل در مکزیک اجازه کار دانشجویی خواهم داشت؟

ویزای دانشجویی مکزیک به دانشجویان اجازه کار نمی دهد ، اما اگر دانشجویی پیشنهاد شغلی دارد ، کارفرمای او باید از طرف دانشجو در موسسه ملی مهاجرت درخواست مجوز کار مکزیک کند ؛ با مجوز کار دانشجو می تواند تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

هزینه تحصیل در مکزیک در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی مکزیک بین 350 تا 900 دلار در سال می باشد ، در حالی که تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 1600تا 16400 دلار در سال است.

در مکزیک چند نوع ویزای دانشجویی وجود دارد؟

دو نوع ویزای دانشجویی مکزیک وجود دارد که شامل ویزای اقامت موقت دانشجویی ، برای دانشجویانی است که دوره ای بیش از 180 روز را می گذرانند و ویزای دانشجویان بازدید کننده که برای دانشجویانی است که دوره ای کوتاهتر از 180 روز را می گذرانند.

آیا با داشتن مدرک کارشناسی می توانم برای دکترا در مکزیک اقدام کنم ؟

برای دریافت مدرک دکترا دو راه وجود دارد که پیش از این نیز بیان شد یک روش برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد است که 3 سال طول می کشد و روش دیگر برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی است که 4 سال طول می کشد.

هزینه اجاره خانه در مکزیک چقدر است؟

اجاره آپارتمان در مکزیک معمولا ماهیانه 150 تا 200 دلار در شهرهای بزرگ هزینه دارد ، در مکان های ارزان قیمت ، هزینه اجاره می تواند حدود 80 تا 100 دلار در ماه باشد.

آیا امکان تحصیل در مکزیک در دانشگاه های دولتی و به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله ، دانشگاه های دولتی زیر ، تدریس را به زبان انگلیسی ارائه می دهند : Universidad Nacional Autónoma de México Universidad de Guadalajara Universidad Autónoma Metropolitana

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با تکیه بر دانش و تجربیات خود تحصیل در مکزیک را بررسی و اهم مطالب را بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران ، شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین با مطالعه مقالات سایت ، اطلاعات شما به روز و تکمیل خواهد شد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در کانادا است ، کانادا خصوصا در مقطع دکترا ، بورسیه های تحصیلی بسیار جذابی را ارائه می دهد که بسادگی نمی توان از آن ها گذشت.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه