کار دانشجویی در هلند

کار دانشجویی در هلند میان دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی از متقاضیان و علاقمندان بسیاری برخوردار است که به وسیله آن بتوانند هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاهی خود را پوشش دهند و یا به پرداخت آن کمکی نمایند.

شما برای تحصیل در کشور هلند و انجام کار دانشجویی در هلند باید با شرایط ، قوانین و مدارک مورد نیاز آن ها آشنایی کامل را به دست آورید که توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله و سایر مقاله های موجود در سایت به طور کامل در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است ، برای نمونه میتوانید مقاله تحصیل در هلند را بخوانید و با شرایط اخذ پذیرش از برتین دانشگاه های آن آشنا شوید.

انجام کار دانشجویی در هلند مزایای بسیاری را برای شما به همراه دارد ، به طور مثال می توانید کمک مخارجی برای هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه کسب کنید ، با جامعه هلندی و فرهنگ و آداب و رسوم آنان آشنا شوید ، کارفرمایان متفاوتی را شناخته و در پایان تحصیلات برای شغل دائم درخواست کنید و به تخصص و تجربه خود در زمینه های مختلف بیافزایید ، البته به قطع مزایای انجام کار دانشجویی در هلند مزایای بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مهاجرت به کشور هلند و انجام کار دانشجویی در هلند نه تنها در این کشور بلکه می تواند شما را برای دسترسی به سایر کشورهای اروپایی آماده سازد و امتیازاتی را برایتان به ارمغان آورد که جابه جایی و تحصیل یا کار در سایر کشورها را بسیار ساده تر و در دسترس تر قرار خواهد داد.

فهرست مطالب
کار دانشجویی در هلند

 اجازه کار حین تحصیل در هلند

دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس می توانند بدون هیچ محدودیت و یا نیاز به مجوزی به کار دانشجویی در هلند مشغول شوند و درآمدی را کسب کنند ، اما شهروندان سایر کشورها که به تحصیل در دانشگاه های هلند مشغول هستند باید برای انجام کار دانشجویی در هلند مجوز لازم را دریافت نمایند تا قادر به اشتغال و کسب درآمد در حین تحصیل شوند.

اخذ اجازه کار حین تحصیل در هلند و مجوزهای لازم برای آن باید توسط کارفرمای دانشجو انجام پذیرد و این کار حتما باید حداقل 5 هفته پیش از زمان شروع به کار انجام شده باشد ، یکی از الزامات دریافت مجوز توسط کارفرمایان این است که کار مد نظر دانشجو نباید هیچ گونه صدمه و یا محدودیتی را برای تحصیل وی به وجود آورد.

اکثر کارفرمایان در هلند به خصوص کسانی که نسبت به پذیرش دانشجویان برای انجام کارهای نیمه وقت خود اقدام می کنند ، از شرایط لازم برای استخدام دانشجویان مطلع می باشند ، لازم به ذکر است که طبق قانون این کشور دانشجویان در هفته حداکثر قادر به انجام 16 ساعت کار می باشند و بیش تر از آن غیر قانونی بوده و عواقبی را در پی خواهد داشت.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

معرفی برترین کارفرماهای خارجی به دانشجویان توسط کارشناسان خبره رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

 میزان درآمد کار دانشجویی هلند

همانطور که مستحضر هستید دانشجویان برای کار دانشجویی در هلند فقط قادر به انجام کارهای پاره وقت می باشند به غیر از ماه هایی که در تعطیلات میان ترم قرار دارند ، یعنی ماه های آگوست ، ژوئن و جولای که می توانند به صورت تمام وقت نیز کار کرده و درآمد بالاتری را هم به دست آورند.

میزان مزدی که بابت هر ساعت کار به دانشجویان پرداخت می شود با توجه به شهر محل کار و تحصیل و همچنین نوع شغل و میزان تخصص لازم در آن تفاوت دارد و معمولا به صورت قراردادی میان کارفرما و دانشجو منعقد می شود ، اما به طور کل این مبلغ می تواند از ساعتی 7 تا 14 دلار را در بر بگیرد که معمولا مزد در شهرهای بزرگ و پایتخت بیش تر از شهرهای کوچک این کشور است.

همچنین به صورت قانونی در هلند تمامی مشاغل چه پاره وقت و چه تمام وقت مشمول پرداخت مالیات می شوند و چنان چه دانشجویان بابت کار خود سالانه بیش از 2 یورو درآمد را کسب کنند باید مالیات آن را هم بپردازند ، همچنین با توجه به اینکه برخی از بورسیه ها فاندهای تحصیلی جز درآمد و حقوق برای دانشجویان تلقی می شود ، ممکن است با انجام کار پاره وقت مجموع آن ها مشمول پرداخت مالیاتی سنگین تر شده و در مجموع پول کمتری را هم از دریافت بورسیه تنها عاید دانشجو سازد.

 میزان درآمد کار دانشجویی هلند

انواع کارهای دانشجویی در بازار کار هلند

معمولا تمامی دانشگاه ها از دانشجویان خود برای امور دفتری ، اداری و غیر بهره می برند و بابت آن حقوقی را نیز به آنان پرداخت می نمایند ، علاوه بر این که دانشجویان مقاطع تکمیلی می توانند در امور مهم تری چون برگزاری کلاس های تقویتی و یا اداره آزمایشگاه ها و یا تصحیح اوراق و سایر موارد نیز به کار گرفته شوند و در همان دانشگاه شاغل بوده و به عنوان کار دانشجویی در هلند درآمدی را کسب نمایند.

علاوه بر این اکثر دانشگاه ها با موسسات ، سازمان ها ،صنایع و شرکت های متفاوتی در ارتباط و مبادله هستند که می توانند دانشجویان دارای تخصص در زمینه های مختلف را به این گونه مراکز برای انجام کاره پاره وقت معرفی نمایند ، پس در وهله اول سعی نید که در دانشگاه خود و یا از طریق آن شغلی مناسب را بیابید که می تواند در رزومه و تجربه و دانش شما نیز تاثیر بالایی را بگذارد.

اما مشاغل مختلف دیگری نیز در خارج از محیط دانشگاه وجود دارند که دانشجویان می توانند با فعالیت در آن ها درآمد قابل قبولی را به دست آورند ، در حال حاضر از انواع کارهای دانشجویی در بازار کار هلند می توان به گارسون رستوران ، مشاغل تحویل ، آشپزی ، خانه داری ، تدریس خصوصی در منزل ، منشی اداری ، مشاغل فناوری اطلاعات در شرکت های فناوری یا استارت آپ ها و مشاغل سرگرمی و تفریح نام برد که می توانند کمک خرجی مناسب برای دانشجویان فراهم آورند.

کارفرماهای محبوب دانشجویان در هلند

 کارفرماهای محبوب دانشجویان در هلند

کار در هلند مقوله ای ویژه و خاص محسوب می شود چه به صروت دانشجویی و پاره وقت و چه به صورت تمام وقت و به صورت دائمی ، شما باید اطلاعات زیادی را در رابطه با قوانین و اصول کاری و همچنین آداب و رسوم مردم به دست آورید و بتوانید مشتریان و یا کارفرمای خود را به بهترین نحو مدیریت کرده و رضایت آنان را جلب نمایید ، تمامی موارد مورد نیاز شما در رابطه با اصول کاری و شغلی در هلند در مقاله های مربوطه برای شما جمع آوری شده اند.

در رابطه با کارفرماهای محبوب دانشجویان در هلند می توان گفت که بهترین آنان همان دانشگاه ها هستند و دانشجویان در اولین انتخاب سعی در یافتن کاری در دانشگاه های خود دارند ، اما جدای از آن فروشگاه های زنجیره ای و یا سوپرمارکت های بزرگ نسبت به استخدام دانشجویان همواره مشتاق هستند.

همچنین شما می توانید با توجه به تخصص خاصی که دارید و یا مرتبط با رشته تحصیلی به شرکت ها ، صنایع و سازمان های فعال در آن حوزه مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت کنید که هم درآمدی کسب کرده و هم باعث افزایش علم و تجربه شما در زمینه مورد نیازتان خواهد شد.

کمپانی های زیر معمولا از متقاضیان کار دانشجویی در هلند استقبال می کنند:

 • PWC
 • Adyen
 • ABN AMRO
 • Jumbo
 • AMSL
 • KPMG
 • Uniflex
 • Unilever

بی شک دانشگاه های هلند از برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل هستند ، اطلاعات خود را در این زمنیه به روز کنید.

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی چگونه است؟ دانشجویانی که مایل به کار دانشجویی در هلند می باشند از طرق مختلفی می توانند شغل پاره وقت مناسب با تخصص و یا مورد علاقه خود را بیابند که اولین و مناسب ترین روش آن را جستجو در دانشگاه می دانیم ، شما می توانید از طریق امور دانشجویان در دانشگاه از مشاغل مورد نیاز در آن جا و یا مشاغلی که در سازمان ها و شرکت های مرتبط با دانشگاه مورد نیاز می باشد را مطلع شوید.

این روش بهترین نحوه پیدا کردن کار دانشجویی است ، زیرا مشاغلی که به افراد معرفی می شود در مرتبط ترین حالت با تحصیل و رشته دانشگاهی آنان می باشد ، اما اگر از این طریق موفق به یافتن شغل نشدید می توانید با مراجعه به آژانس های کاریابی از گزینه های در دسترس آنان مطلع شوید و یا درخواست خود را برای یافتن شغل مد نظر خود به ثبت برسانید.

یکی دیگر از روش های بسیار موثر ، مراجعه حضوری به شرکت ، سازمان ، کارخانه یا اداره مدنظرتان می باشد ، شما می توانید در آن جا از مشاغل در دسترس آنان مطلع شوید و یا درخواست خود را برای شغلی پاره وقت ثبت نمایید ، البته نباید از دنیای اینترنت هم غافل شد ، چون سایت های آنلاین بسیاری در حال حاضر در هلند در این زمینه در حال فعالیت می باشند که شما قادر خواهید بود شغل مناسب خود را در آن جستجو کرده و یا درخواست خود را برای مشاهده کارفرمایان به ثبت برسانید.

شهرهای هلند مناسب کار دانشجویی

بازار کار و شغل در هلند یکی از بهترین ها در جهان بوده و نرخ بیکاری نیز در آن پایین است ، به همین خاطر در اکثر شهرهای آن می توان مشاغلی را پیدا کرد که مناسب با تخصص و یا سلیقه افراد باشد ، اما یقینا شما به عنوان یک دانشجو باید در شهر محل تحصیل خود به کار مشغول شوید و یا برای جابه جایی وقت و هزینه بسیاری را صرف نمایید که چندان راه عاقلانه ای نیست.

نیاز به توضیح نیست که شهرهای بزرگ و پایتخت این کشور از اقتصاد پر رونق تر و فرصت های شغلی بیش تری برخوردار هستند ، به همین دلیل یافتن شغلی که بتواند مناسب با نیاز های شما باشد چندان سخت نیست ، اما در شهرهای کوچک این فرصت ها محدود می شوند و شاید شما نتوانید شغل کاملا مورد پسند خود را به دست آورید.

به طور کلی بهتر است بگوییم که فرصت های کار دانشجویی در هلند در تمامی شهرهای آن وجود دارد ، اما برخی از شهرها مزیت های بیش تر در این زمینه را به خود اختصاص می دهند که اگر بخواهیم از آنان نام ببریم به شرح زیر می باشند:

آمستردام ، لیدن ، روتردام ، اوترخت ، آیندهون ، دلفت

شهرهای هلند مناسب کار دانشجویی

مزایای انجام کار دانشجویی

تا این بخش از مقاله با بسیاری از شرایط کار دانشجویی در هلند آشنا شدیم و دانستیم که کار دانشجویی در صورتی که باعث آسیب و لطمه به تحصیل فرد نشود می تواند بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شود ، در ادامه به طور کلی و شمرده به مزایای انجام کار دانشجویی در این کشور اشاره خواهیم کرد:

 • کسب درآمد و پوشش هزینه های زندگی در هلند
 • آشنایی با قوانین و آداب اجتماعی در میان مردم این کشور
 • آشنایی با نحوه کسب و کار و حتی ایجاد بیزنس
 • کسب تجربه برای پس از فارغ التحصیلی و جستجو برای شغل دائمی
 • تقویت زبان خارجه دانشجو
 • کسب تجربه و دانش مازاد در صورت اشتغال در کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • امکان نیاز دائم کارفرما به شخص و اشتغال دائم پس از اتمام تحصیلات

سوالات پر تکرار کار دانشجویی در هلند

 • کسب درآمد و پوشش هزینه های زندگی در هلند
 • آشنایی با قوانین و آداب اجتماعی در میان مردم این کشور
 • آشنایی با نحوه کسب و کار و حتی ایجاد بیزنس
 • کسب تجربه برای پس از فارغ التحصیلی و جستجو برای شغل دائمی
 • تقویت زبان خارجه دانشجو
 • آمستردام
 • لیدن
 • روتردام
 • اوترخت
 • آیندهون
 • دلفت

کمپانی های زیر معمولا از متقاضیان کار دانشجویی در هلند استقبال می کنند:
• PWC
• Adyen
• ABN AMRO
• Jumbo
• AMSL
• KPMG
• Uniflex
• Unilever

این مبلغ می تواند از ساعتی 7 تا 14 دلار را در بر بگیرد که معمولا مزد در شهرهای بزرگ و پایتخت بیش تر از شهرهای کوچک این کشور است.

طبق قانون این کشور دانشجویان در هفته حداکثر قادر به انجام 16 ساعت کار می باشند و بیش تر از آن غیر قانونی بوده و عواقبی را در پی خواهد داشت.

کار دانشجویی در هلند می تواند مزایای دیگری را هم با توجه به شرایط افراد برای آنان به ارمغان آورد و فقط به همین چند مورد ختم نمی شود ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز همواره آماده ارائه بهترین مشاوره ها در زمینه کار دانشجویی در هلند و سایر زمینه های مهاجرتی به شما عزیزان می باشند ؛ 

برای مقایسه شرایط کار دانشجویی در هلند و سایر کشورهای محبوب اروپایی برای تحصیل مقالات زیر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه