بهترین دانشگاه های لهستان

بهترین دانشگاه های لهستان به شما فرصت می دهند تا تجربه دانشجویی خود را در مراکز آموزشی با استاندارد بین المللی پشت سر بگذارید ، این کشور با قرار گرفتن در قلب اروپا میزبانی برخی از قدیمی ترین دانشگاه های این قاره زیبا را بر عهده داشته و سالانه متقاضیان قابل توجهی از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران برای ورود به این دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

یکی از دلایل قابل توجه که لهستان را به گزینه ای ایده آل برای دانشجویان بخارجی تبدیل نموده است ، وجود زبان انگلیسی در اغلب رشته های تحصیلی حتی در مقطع کارشناسی می باشد ، دانشگاه ها و کلیه مراکز آموزشی به دانشجویان این فرصت را می دهند تا بتوانند زبان تحصیل خود را در این این کشور و قبل از ورود به رشته تحصیلی شان فرا بگیرند.

البته خوب است که شما عزیزان در هنگام اقدام با اطلاع از بهترین دانشگاه های لهستان بکوشید تا دوره های تحصیلی را با بهره مندی از بهترین اساتید و امکانات سپری کنید و با معتبرترین مدرک تحصیلی فارغ التحصیل شوید ، شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن بهره مندی از مشاورین متخصص در این حوزه ، به آسانی امکان تحصیل در کشور لهستان را در زمانی کوتاه برایتان فراهم می سازد.

در همین زمینه و برای کسب اطلاعات کامل و به روز ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید ، در این مقاله با موضوعاتی مانند سیستم آموزشی لهستان ، چگونگی تحصیل به زبان انگلیسی ، و شرایط تحصیل در رشته های مهندسی را خواهید خواند.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های لهستان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

هزینه تحصیل در لهستان ارزان تر است یا دانشگاه آزاد ایران؟ مشاوره رایگان را از دست ندهید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه ورشو لهستان

در نخستین گام بررسی مقصدهای تحصیلی در لهستان قطعا به نام دانشگاه ورشو لهستان برخواهید خورد که هم اکنون در رتبه نخست بهترین دانشگاه های لهستان قرار گرفته و کمتر دانشگاهی در اروپا را می توان با آن مقایسه کرد ، این دانشگاه با داشتن رتبه 308 در سطح جهان میزبان رشته های مطرح دانشگاهی به زبان انگلیسی است و کاخ های تاریخی را محل تشکیل کلاس های خود قرار داده که ویژگی منحصصر بفرد می باشد.

با تحصیل در رشته هایی همچون اقتصاد و علوم مهندسی شما حتی فرصت دریافت جایزه نوبل را نیز خواهید داشت ، 20 دانشکده به همراه 30 واحد آموزشی سالانه پذیرای بیش از 50 هزار دانشجو داخلی و خارجی هستند.

دانشگاه جاگلونیا

یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های کشور لهستان که می توان بورسیه های تحصیلی آن را دلیل مهاجرت به لهستان بسیاری از دانشجویان اروپا دانست ، دانشگاه جاگلونیا است ، هم اکنون بیش از 36 هزار دانشجو در رشته و مقاطع مختلف این دانشگاه به تحصیل مشغولند و توانسته طبق آخرین رتبه بندی QS در رده 309 جهان قرار گیرد.

دانشگاه ورشو لهستان

در میان دانشگاه های اروپا نیز رتبه 134 به این دانشگاه اختصاص یافته و به عنوان مقصد دوم در میان بهترین دانشگاه های لهستان به دانشجویان بین المللی توصیه می شود ، گرچه تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه در میان 350 مقصد برتر جهان هستند ، اما با انتخاب رشته های ریاضیات ، علوم فضایی ، سلامت و بهداشت عمومی و علوم حیوانات از یکی از 200 دانشگاه برتر جهان مدرک خود را دریافت خواهید نمود که فرصت های شغلی ایده آل را پیش پایتان قرار می دهد.

دانشگاه صنعتی ورشو​

Varsoviensis

دانشگاه صنعتی ورشو

رشته های مرتبط با فنی و مهندسیس برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی ورشو وارد لهستان شد و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین موسسات فنی در اروپای مرکزی با 19 دانشکده محبوب ترین رشته های دانشگاهی از جمله مهندسی خودرو و ماشین آلات ساختمانی ، الکترونیک و فناوری اطلاعات را تدریس می کند.

هدف دانشگاه این است که با داشتن درک روشنی از زمان حال ، آینده را از نظر شرایط اقتصادی و فرهنگی پیش بینی کند و برای حل هر مشکل احتمالی راه حل های تکنولوژیکی ارائه دهد ، برای این منظور تاکید زیادی بر تحقیق ، اجتماع بین معلمان و دانش آموزان و آزادی تحصیلی دارد.

دانشگاه علم و صنعت AGH

دانشگاه علم و صنعت AGH از آن جهت در میان بهترین دانشگاه های لهستان قرار گرفته که رشته های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و شما برای رسیدن به پذیرش باید آزمون ورودی را پشت سر بگذارید ، امکان تحصیل از راه دور نیز برای دانشجویان بین المللی وجود داشته و می توان بیش از 59 رشته تحصیلی را در 18 دانشکده انتخاب کرد.

رتبه جهانی دانشگاه هم اکنون 801 در سطح جهانی است اما رشته های مهندسی در آن رتبه بسیار پایین تری دارند ، ریاضیات را نیز می توان جزو 200 دانشگاه برتر جهان دانست.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بیشترین میزان بورسیه تحصیلی در لهستان را کدام دانشگاه ارائه می دهد ؟ مشاوره رایگان بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه آدام میکیویچ پوزنان

دانشگاه آدام میکیویچ پوزنان یکی از بهترین دانشگاه های لهستان است که زبان های مختلفی را در برنامه تحصیلی خود جای داده و شما می تواند علاوه بر انگلیسی و لهستانی ، آلمانی را نیز به عنوان زبان درسی خود انتخاب کنید ، همین مسئله به دانشجویان زیادی کمک نموده تا بتوانند با تقویت مهارت زبان آلمانی خود در طول تحصیل برای فرصت های شغلی ایده آل راهی کشور مطرح آلمان شوند.

بیش از نیمی از دانشجویان این مرکز را زنان تشکیل می دهند و شما فرصت دسترسی به یکی از بزرگترین کتابخانه های اروپا را خواهید داشت ، آزمون ورودی به صورت کتبی و برخی موارد شفاهی از شرایط اصلی تحصیل در این دانشگاه است.

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک به عنوان اولین دانشگاه شمال لهستان محل تحصیل نویسندگان و دانشمندان بزرگی بوده است ، اغلب رشته های دوره کارشناسی طی سه سال به دانشجویان تدریس می شود و تقریبا می توان تمامی رشته های دانشگاهی را در 17 دانشکده آن یافت.

دانشگاه آدام میکیویچ پوزنان

ثبت نام در این دانشگاه از ماه آپریل آغاز شده و تا اکتبر ادامه می یابد ، شما علاقه مندان باید فرم درخواست را به همراه تمامی مدارک مشخص شده به سایت دانشگاه ارسال کنید ، دقت داشته باشید که پذیرش در تمامی بهترین دانشگاه های لهستان نیازمند ارائه فرم رسمی درخواست می باشد که در سایت هر دانشگاه قابل دانلود است.

دانشگاه تکنولوژی گدانسک

دانشجویانی که از دانشگاه تکنولوژی گدانسک فارغ التحصیل می شوند ، به راحتی به بازار کار وارد شده و جزو افراد با درآمدهای قابل توجهی به ددر بازار کار هستند.

دانشگاه تکنولوژی گدانسک از معدود گزینه های موجود در فهرست بهترین دانشگاه های لهستان است که با انگیزه های نواورانه استانداردهای آموزشی را ارائه داده و سعی می کند همگام با دانشگاه های مطرح جهان قدم بردارد ، هم اکنون طبق رتبه بندی جهانی این دانشگاه در میان 800 مقصد برتر تحصیلی در جهان به دانشجویان توصیه می شود و دانشجویان اتحادیه اروپا فرصت تحصیل در ان را بدون پرداخت شهریه دارند ، دانشجویان از سایر کشورها مانند ایران نیز می توانند با هزینه ای مقرون به صرفه در حدود 3000 یورو به تحصیل مشغول شوند.

از جمله مطرح ترین رشته های این دانشگاه شامل مهندسی برق ، مکانیک ، عمران ، الکترونیک و مخابرات ، انفورماتیک و ریاضیات است.

به جز لهستان که ارزان ترین دانشگاه های اروپا را دارد ، تحصیل در چه کشورهایی ارزان است؟

دانشگاه پزشکی لودز

دانشگاه پزشکی لودز

یکی از مطمئن ترین و بهترین دانشگاه های لهستان که می توان با اطمینان خاطر در آن به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان پرداخت دانشگاه پزشکی لودز است ، این دانشگاه که به عنوان بزرگترین مرکز آموزش پزشکی عمومی در این کشور شناخته می شود ، سایر گرایش های پزشکی همچون پرستاری و داروسازی را نیز به علاقه مندان ارائه می دهد.

به دلیل وجود زبان انگلیسی در برنامه آموزشی تحصیل پزشکی آن در سطح بین المللی شناخته شده و شما با کسب مدرک می توانید در سایر کشورهای اروپایی به طبابت بپردازید ، شما علاقه مندان از ایران می تانید با شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی در مصاحبه شرکت کرده و وارد کورس های اصلی بشوید.

گذراندن دوره های مقدماتی به مدت یک سال برگزار می شود که نگرانی شما را از بابت شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن راحت می سازد ، با کارشناسان ما در دفاتر تهران و یا شیراز تماس بگیرید تا از جزئیات لازم در این باره مطلع شوید.

MEDICAL UNIVERSITY/GDAŃSK

دانشگاه پزشکی گدانسک

دانشگاه پزشکی گدانسک را می توان بزرگترین مرکز علم پزشکی در شمال لهستان دانست که دارای متقاضیان فراوانی برای علم پزشکی است ، سالانه بیش از 6000 دانشجو در 4 دانشکده بهداشت ، پزشکی ، داروسازی و بیوتکنولوژی علوم مرتبط با سلامتی را فرا می گیرند T بیش از 17% از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند و دقت داشته باشید که شما تنها قادر به سپری کردن تحصیلات خود به صورت تمام وقت هستید و فرصت تحصیل پاره وقت در این دانشگاه وجود ندارد ، اصلی ترین وجه مشترک بهترین دانشگاه های لهستان را می توان آزمون ورودی دانست که در این دانشگاه بر زیست شناسی متمرکز است.

دانشگاه تکنولوژی گدانسک

دانشگاه وروسلاو

در مقطع کارشناسی می توانید بیش از 80 رشته را در دانشگاه وروسلاو بیابید که در ده دانشکده مختلف تقسیم بندی شده اند ، دانشجویان رشته اقتصاد با تحصیل در این دانشگاه به یکی از معتبرترین مدارک اقتصاد در سطح اروپا خواهند رسید ، علوم پزشکی نیز از رتبه بالایی برخوردار بوده و دارای قراردادهای مختلفی برای دوره های کار آموزی دانشجویان با کشورهای خارجی است.

دانشجویان از خارج از اتحاده اروپا می توانند برای با پرداخت 4500 یورو در هر سال دوره های کارشناسی را پشت سر بگذارند ، با تسلط به زبان لهستانی نیز می توانید به بورسیه های تحصیلی قابل توجهی برسید.

دانشگاه های مورد تایید ایران در لهستان

دانستن بهترین دانشگاه های لهستان شا را در انتخاب مقصد تحصیلی تان در این کشور یاری خواهد کرد اما در صورتی که قصد بازگشت به کشور را دارید خوب است که از فهرست دانشگاه های مورد تایید ایران در لهستان مطلع شوید تا بتوانید در دانشگاهی مورد تایید تحصیل کنید و نگرانی بابت معادل سازی مدرک خود نداشته باشید.

البته این فهرست هر ساله تغییر کرده و دانشگاهی به آن افزوده و یا حذف می شوند ، هم اکنون طبق آخرین فهرست منتشر شده برخی از بهترین دانشگاه های لهستان که در فهرست وزارت بهداشت قرار گرفته اند به شرح زیر است:

  • دانشگاه ورشو
  • دانشگاه لودز
  • دانشگاه جاگلونیا
  • دانشگاه گدانسک
  • آکادمی پزشکی اروپایی
  • دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

در بهترین دانشگاه های لهستان چه رشته هایی حرف اول را می زنند؟

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های لهستان

• دانشگاه ورشو
• دانشگاه لودز
• دانشگاه جاگلونیا
• دانشگاه گدانسک
• آکادمی پزشکی اروپایی
• دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

آزمون ورودی در این دانشگاه بر زیست شناسی متمرکز است.

یکی از مطمئن ترین و بهترین دانشگاه های لهستان که می توان با اطمینان خاطر در آن به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان پرداخت دانشگاه پزشکی لودز است ، این دانشگاه که به عنوان بزرگترین مرکز آموزش پزشکی عمومی در این کشور شناخته می شود ، سایر گرایش های پزشکی همچون پرستاری و داروسازی را نیز به علاقه مندان ارائه می دهد.

دانشجویان ایرانی می توانند با هزینه ای مقرون به صرفه در حدود 3000 یورو به تحصیل مشغول شوند.

این دانشگاه هم اکنون در رتبه نخست بهترین دانشگاه های لهستان قرار گرفته و کمتر دانشگاهی در اروپا را می توان با آن مقایسه کرد ، این دانشگاه با داشتن رتبه 308 در سطح جهان میزبان رشته های مطرح دانشگاهی به زبان انگلیسی است و کاخ های تاریخی را محل تشکیل کلاس های خود قرار داده که ویژگی منحصصر بفرد می باشد.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی از تمامی رشته های تحصیلی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در این کشور مطلع اند و شما عزیزان می توانید از طریق تماس تلفنی با دفاتر تهران و یا شیراز از تمامی الزامات پذیرش در بهترین دانشگاه های لهستان به خوبی مطلع شوید ، دریافت مشاوره می تواند مسیر تحصیلی شما را به بهترین شکل ممکن رقم بزند ، توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به لهستان را نیز در کنار این مقاله بخوانید ، شاید شرایط شا براحتی با یکی از این روش ها تطابق داشته باشد و ارزان تر و سریعتر بتوانید مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post