خوابگاه های دانشجویی لهستان

خوابگاه های دانشجویی لهستان اصلی ترین گزینه اقامت دانشجویان بین المللی در شهرهای مختلف این کشور به شمار می رود و شما با توجه به شرایط تحصیلی و شخصی خود می توانید در یکی از مناسب ترین آنها اقامت داشته باشید.

خوابگاه های موجود در این کشور می تواند از گزینه های ارزان با حداقل قیمت آغاز شده و به اتاق و خانه های خصوصی با قیمت های بالا برسد.

تحصیل در لهستان یکی از شیرین تجربه های شما در زندگی خواهد بود و چه خوب است که با انتخاب محل سکونت مناسب این تجربه را لذت بخش تر نیز سازید ، در این مطلب کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی تلاش نموده اند تا تمامی گزینه های موجود جهت اقامت در لهستان را برای شما بررسی نمایند.

اما خوب است درنظر داشته باشید که هر دانشگاه و شهر این کشور امکانات و شرایط متفاوتی برای دانشجویان دارد و شایسته است که با توجه به هدف و مقصد خود از طریق کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از جزئیات سکونتی خود مطلع شوید.

همچنین توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در لهستان را با دقت مرور کنید ، افزایش آگاهی باعث می شود تصمیم بهتری بگیرید ، درمقاله لینک شده هر آنچه یک دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های لهستان باید بداند را آورده ایم.

فهرست مطالب
خوابگاه های دانشجویی لهستان

انواع اقامتگاه و خوابگاه های دانشجویی در لهستان

هر فردی با توجه به عدت های شخصی و همچنین میزان بودجه ای که در اختیار دارد ، می تواند گزینه های مختلفی را برای سکونت انتخاب کند ، از این رو شاید شما پس از مهاجرت به لهستان با یک گزینه اقامتی بسیار مناسب مواجه شوید که در هیچ از رده های زیر قرار نگیرد ، اما ما در ادامه به بهترین خوابگاه های دانشجویی لهستان می پردازیم و شما عزیزان می توانید به کمک مشاورین ما به آسانی به عنوان یک دانشجو در لهستان اقامت خود را در آنها سپری کنید.

5 نوع از انواع اقامتگاه و خوابگاه های دانشجویی در لهستان عبارتند از:

هاستل ها

هاستل ها یک نوع اقامتگاه کوتاه مدت محبوب هستند که اغلب توسط افرادی انتخاب می شوند که به تازگی وارد لهستان شده اند و هنوز نمی توانند و یا نمی خواهند در یک خوابگاه زندگی کنند ، از این رو با سکونت کوتاه مدت در آنها به دنبال محل اقامت مناسب هستند.

هاستل ها ارزان ترین شکل اقامت هستند که تقریباً در هر شهر لهستان تعداد زیادی وجود دارد و دارای اتاق های 2 ، 3 ، 4 و حتی 8 تخته با حمام های مشترک ، سالن استراحت و آشپزخانه هستند.

خوابگاه های عمومی

دانشجویان مؤسسات آموزش عالی دولتی ممکن است روی یک مکان در خوابگاه های متعلق به دانشگاه ها حساب کنند ، این خوابگاه های دانشجویی در لهستان که معمولاً در محوطه دانشگاه قرار دارند ، به صرفه جویی دانشجویان در رفت و آمد بسیار کمک می کنند ، آنها همچنین می توانند در هر زمان از امکانات دانشگاه استفاده کنند : کتابخانه ، دسترسی به اینترنت بی سیم ، کافه و غیره.

خوابگاه های عمومی ارزان ترین شکل اقامت طولانی مدت است که دارای اتاق خواب های ۲، ۳ و ۴ نفره با آشپزخانه و حمام مشترک هستند ، با توجه به تقاضای زیاد برای آنها لازم است در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رزرو آنها اقدام کنید.

انواع اقامتگاه و خوابگاه های دانشجویی در لهستان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا امکان بردن همراه در خوابگاه های لهستان مجاز است؟ از مشاوران ما بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

محل اقامت مشترک

محبوب ترین شکل اقامت ، اجاره موقت است که بسته به نیاز می تواند به اجاره بلند مدت تبدیل شود ، فکر کنید لهستان در ورشو آپارتمان های اجاره ای به نام اقامت دانشجویی دارد که افراد زیادی در آنها به دوستی های پایداری رسیده اند ، پیشنهاد ما شامل حدود ده ها آپارتمان دانشجویی بین المللی واقع در نواحی اطراف مرکز ورشو است.

در محل اقامت مشترک اتاق‌ های یک ‌نفره و دو نفره خصوصی و سایر بخش ها به صورت اشتراکی در اختیار شما قرار می گیرد : حمام با ماشین لباسشویی ، اتاق مهمان ، بالکن و آشپزخانه کاملاً مجهز ، این خانه ها به اینترنت وای فای بی سیم نیز دسترسی دارند ، مستاجران و یا سایر هم خانه ای هایتان معمولاً دانشجویان دیگری هستند که از سراسر جهان می آیند.

خوابگاه های خصوصی در لهستان​

Poland Private Dormitories

خوابگاه های خصوصی در لهستان

خوابگاه های خصوصی از جمله دیگر خوابگاه های دانشجویی در لهستان هستند که به دلیل وجود امکانات بیشتر و البته کم بودن ظریت خوابگاه های دولتی دانشجویان می توانند در آنها اقامت داشته باشند.

مزیت این گونه خوابگاه ها امکان اقامت طولانی مدت است و شما می توانید برای نیم سال یا حتی یک سال کامل یک اتاق را رزرو کنید ، در اینگونه خوابگاه ها معمولا باید قبل از نقل مکان یک ودیعه یا پیش پرداخت اجاره به مدت 2 تا 6 ماه پرداخت کنید.
در خوابگاه های خصوصی می توان نه تنها یک تخت ، بلکه کل اتاق را نیز اجاره کرد ، چنین اتاق هایی دارای یک حمام جداگانه و یک آشپزخانه کوچک خواهند بود.

اجاره آپارتمان یا اتاق

بازار مسکن در شهرهای بزرگ لهستان بسیار در حال توسعه است ، به همین دلیل پیشنهادهای اجاره مستقیم زیادی از طرف مالکان وجود دارد ، برای دانشجویانی که نمی توانند در خوابگاه بمانند ، اجاره یک آپارتمان می توانند گزینه ایده آلی باشد ، آپارتمان بیشترین هزینه در در کلیه موردهای اقامت در لهستان دارد که در مقابل امکانات بسیار مناسب تری را برایتان فراهم می سازد.

هزینه های خوابگاه و اقامت در لهستان

اقامت در لهستان برای دانشجویان یکی از اصلی ترین ارکان مهاجرت به این کشور است و باید از همان ابتدا به خوبی مورد توجه قرار گیرد ، این اقامت حتی اگر برای زمان کوتاه باشد می تواند در رسیدن به هدف شما بسیار تاثیرگذار باشد ، در قسمت قبل به گزینه های مختلف اقامتی در این کشور پرداختیم اما شاید علاقه مند به دانستن میزان هزینه ها باشید ، از این رو مقدار تقریبی هزینه های خوابگاه و اقامت در لهستان به صورت زیر است:

 • هاستل ها از 400 تا 700 زلوتی
 • اتاق خصوصی در یک آپارتمان مشترک ( مرکز شهر ) از 1300 زلوتی
 • اتاق خصوصی در یک
 • آپارتمان مشترک ( خارج از مرکز شهر ) از 900 تا 1000 زلوتی
 • خوابگاه های دانشجویی دولتی از 300 زلوتی
 • آپارتمان مبله یک خوابه ( مرکز شهر ، 30 متر مربع ) از 2500 زلوتی

البته اینها قیمت های تقریبی و متوسط هستند و قیمت واقعی بستگی زیادی به وضعیت مکان ، فاصله از مرکز و وجود امکانات مختلف در منطقه و همچنین فصل دارد ، استاندارد خوابگاه های دانشجویی لهستان ممکن است حتی گزینه های موجود تفاوت زیادی داشته باشد ، بنابراین خوب است قبل از تصمیم نهایی کمی تحقیق کنید ، چیزی که فرق نمی کند فضای دوستانه و مفید در خانه های دانشجویی است.

پیدا کردن اقامتگاه دانشجویی در لهستان

پیداکردن اقامتگاه دانشجویی در لهستان می تواند از مسیرهای مختلفی برای دانشجویان امکان پذیر شود ، هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه خواهید شد که دانشگاه خوابگاه های دولتی را برای شما فراهم می سازد یا خیر ، در صورت عدم وجود خوابگاه ، برخی از دانشگاه ها با خوابگاه های خصوصی در ارتباط هستند که دانشجویان را به آنها معرفی می کنند.

خوابگاه های خصوصی در سایت های مختلف نیز آگهی های خود را منتشر می کنند ، در صورتی که دارای دوست و آشنایی در لهستان هستید نیز می توانید به کمک آنها به گزینه های اقامت مناسب و در عین حال ارزانی برسید ، معمولا دانشجویان باید قبل از ورود به این کشور باید محل اقامت خود را مشخص کرده باشند ، از این رو خوب است که از طریق سایت های مختلفی که وجود دارد ، در میان خوابگاه های دانشجویی لهستان جستجو کرده و ر صورت یافتن یکی را انتخاب کنید.

از جمله بهترین سایت هایی که می توان در این زمینه معرفی کرد:

 • www.olx.pl
 •  www.otodom.pl
 •  www.gratka.pl
پیدا کردن اقامتگاه دانشجویی در لهستان

علاوه بر این املاک نیز گزینه های خوبی هستند که شما را در رسیدن به منزل موردنظرتان یاری می کنند ، اما نیاز به ورود به لهستان و صرف زمان دارد و باید مدتی را در یک اقامتگاه موقت سپری کنید ، کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا از همان اولین ورود به لهستان اقامتی دلنشین داشته باشید.

برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در لهستان را در زیر میتوانید ببینید .

تفاوت گرفتن خانه با خوابگاه در لهستان

تفاوت گرفتن خانه با خوابگاه در لهستان

دو مورد از مهم ترین گزینه های پیش روی دانشجویان سکونت در خوابگاه و یا اجاره اپارتمان به صورت مستقل است ، در سکونت خوابگاهی شما اجازه تغییر هیچ یک از شرایط را ندارید و تنها م توانید از هرآنچه برای شما فراهم شده استفاده کنید ، در حالی که در آپارتمان شما یک منزل شخصی خواهید داشت که می توانید مطابق با سلیقه تان در آن زندگی کنید.

یکی از اصلی ترین تفاوت گرفتن خانه با خوابگاه در لهستان میزان اجاره بها است که خوابگاه را می توان تقریبا ارزان ترین گزینه دانست ، اما آپارتمان با توجه به تعداد افراد می تواند تا دو یا سه برابر اجاره خوابگاه برسد ، در خوابگاه شما معاشرت بیشتری با افراد از ملیت های مختلف خواهید داشت ، اما در آپارتمان نهایتا دو تا سه هم خانه ای داشته باشید.

معمولا خوابگاه های دانشجویی لهستان در محوطه دانشگاه قرار گرفته اند و شما می توانید در هر زمانی که بخواهید به دانشگاه دسترسی داشته باشید ، در حالی که با داشتن آپارتمان باید زمان و هزینه ای را برای رفتن به دانشگاه صرف کنید ، در اپارتمان نیز باید تمامی کارهای جانبی مانند پرداخت قبوض را شخصا عهده دار شوید اما در خوابگاه تمامی این موارد بر روی اجاره درنظر گرفته شده و کاری در این زمینه انجام نمی دهید.

Polish Family

امکان زندگی با خانواده لهستانی

در میان گزینه های اقامت در لهستان یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها در این کشور آن را به دانشجویان توصیه کرد ، امکان زندگی با خانواده لهستانی است ، این مورد که کاملا با خوابگاه های دانشجویی لهستانی متفاوت است ، به شما این فرصت را می دهد تا در کنار یک خانواده با محیطی گرم و صمیمی زندگی کرده و به خوبی با فرهنگ مردم بومی آشنا شوید.

علاوه بر این می توانید در زمانی بسیار کوتاه تر از حد معمول زبان لهستانی خود را تقویت کرده و به مهارت کافی برسید ، در این مورد معمولا با شریک شدن در گفت و گوهای روزانه علاوه بر ارتباط برقرار نمودن کلمات و عبارت های جدید را به آسانی فرا می گیرید که در حالت عادی شاید در زمانی طولانی تر یاد گرفته شوند.

امکان زندگی با خانواده لهستانی

خانواده های لهستانی که معمولا به یک اتاق خود نیاز ندارند ، آن را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا علاوه بر داشتن یک هم خانه ، درآمدی نیز کسب کنند ، البته این مورد می تواند برای سایر مهاجربن مانند کسانی که کار در لهستان را انتخاب کرده اند نیز گزینه ای بسیار مناسب باشد.

در صورتی که وعده های غذایی همراه با اتاق در اختیار شما قرار گیرد باید اجاره بالاتری بپردازید که بسیار به صرفه است و دغدغه غدا را برطرف می سازد ، معمولا گزینه امکان زندگی با خانواده لهستانی از جمله موارد مقرون به صرفه همانند خوابگاه های دانشجویی لهستان است.

محله های مناسب اسکان دانشجویی در ورشو

ورشو پایتخت لهستان یکی از پویاترین شهرهای اروپایی در حال توسعه است که به طور پیوسته در حال صعود در رتبه بندی بین المللی جذاب ترین مناطق شهری جهان است ، ورشو نه تنها یک مرکز سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است ، بلکه یک رهبر بلامنازع در آموزش عالی و علم لهستان است.

این شهر که همواره در میان 5 شهر برتر اروپا برای زندگی دانشجویی قرار دارد ، از منطقه های مختلفی تشکیل شده که یک دانشجو می تواند در هر یک از آنها با توجه به شرایط خود ساکن شود ، این شهر به دلیل ترکیبی از هزینه های زندگی کم و هزینه های تحصیلی معقول امتیاز بسیار بالایی در رده مقرون به صرفه دریافت می کند.

یکی از حقیقت های زندگی در ورشو دشواری یافتن خوابگاه های دانشجویی لهستان در این شهر است و تقریبا 12٪ از دانشجویان ورشو در خوابگاه زندگی می کنند ، در حالی که 46٪ از دانشجویان به تنهایی یا به صورت گروهی آپارتمان اجاره می کنند.

 • Żoliborz
 • Bielany
 • Stary Mokotów
 • Ochota
 • Wola

مناطقی هستند که یافتن یک آپارتمان نسبتا ارزان با استاندارد خوب آسان تر از مرکز شهر است و همچنین به خوبی به هم متصل هستند ، به همین دلیل است که دانشجویانی که نمی توانند آپارتمانی در نزدیکی شهر قدیمی و دانشگاه اجاره کنند یا ترجیح می دهند در محله ای کمتر شلوغ و نه چندان پر سر و صدا زندگی کنند تصمیم می گیرند در اینجا مستقر شوند.

اگر می خواهید با شرایط خوابگاه های دانشجویی در سایر کشور ها آشنا شوید ، مقالات زیر تقدیم به شما.

خوابگاه های دانشجویی لهستان

محله های مناسب اسکان دانشجویی در لودز

شهر لودز سومین شهر بزرگ در لهستان است که بین ورشو و وروتسواف واقع شده است و معمولاً به عنوان یک شهر زیبا شناخته می شود که چیزهای زیادی برای ارائه به دانشجویان دارد و هر ساله پذیرای هزاران جوان است ، در طول روز فضای لودز برای مطالعه آرام است و در شب رستوران ها ، بارها و کلوب های زیادی برای مهمانی وجود دارد و حتی برخی از آنها به طور خاص به دانش آموزان اختصاص داده شده است.

علاوه بر این کنسرت ها ، جشنواره های غذا و سایر رویدادهای فرهنگی معمولا برگزار می شود که می توانید از آنها لذت ببرید ، برخی از محله های مناسب اسکان دانشجویی در لودز که برای دانشجویان مناسب است به شرح زیر می باشد:

 • Fabryczna
 • Fabryczna Widzew
 • Helenów

مزایای زندگی در خوابگاه های دانشجویی کشور لهستان

از آنجایی که زندگی در لهستان برای اغلب دانشجویان بین المللی در خوابگاه معنی شده ، باید آن را به عنوان اصلی ترین محل زندگی درنظر گرفت ، مزایای زندگی در خوابگاه های دانشجویی کشور لهستان به یک مورد خلاصه نشده و چنانچه به دنبال پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور هستید ، بدانید که با زندگی در خوابگاه های دانشجویی لهستان از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • فراهم بودن تمامی امکانات لازم
 • فرصت دسترسی به دانشگاه
 • روابط اجتماعی مفید
 •  صرفه جویی در هزینه ها
 • یافتن دوستان جدید
 • تقویت زبان لهستانی
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا از ایران می توان خوابگاه دانشجویی در لهستان رزرو کرد؟

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار خوابگاه های دانشجویی لهستان

 • فراهم بودن تمامی امکانات لازم
 • فرصت دسترسی به دانشگاه
 • روابط اجتماعی مفید
 •  صرفه جویی در هزینه ها
 • یافتن دوستان جدید
 • تقویت زبان لهستانی

خانواده های لهستانی که معمولا به یک اتاق خود نیاز ندارند ، آن را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا علاوه بر داشتن یک هم خانه ، درآمدی نیز کسب کنند ، البته این مورد می تواند برای سایر مهاجربن مانند کسانی که کار در لهستان را انتخاب کرده اند نیز گزینه ای بسیار مناسب باشد.

در صورتی که وعده های غذایی همراه با اتاق در اختیار شما قرار گیرد باید اجاره بالاتری بپردازید که بسیار به صرفه است و دغدغه غدا را برطرف می سازد ، معمولا گزینه امکان زندگی با خانواده لهستانی از جمله موارد مقرون به صرفه همانند خوابگاه های دانشجویی لهستان است.

 • هاستل ها از 400 تا 700 زلوتی
 • اتاق خصوصی در یک آپارتمان مشترک ( مرکز شهر ) از 1300 زلوتی
 • اتاق خصوصی در یک
 • آپارتمان مشترک ( خارج از مرکز شهر ) از 900 تا 1000 زلوتی
 • خوابگاه های دانشجویی دولتی از 300 زلوتی
 • آپارتمان مبله یک خوابه ( مرکز شهر ، 30 متر مربع ) از 2500 زلوتی

مزیت این گونه خوابگاه ها امکان اقامت طولانی مدت است و شما می توانید برای نیم سال یا حتی یک سال کامل یک اتاق را رزرو کنید ، در اینگونه خوابگاه ها معمولا باید قبل از نقل مکان یک ودیعه یا پیش پرداخت اجاره به مدت 2 تا 6 ماه پرداخت کنید.
در خوابگاه های خصوصی می توان نه تنها یک تخت ، بلکه کل اتاق را نیز اجاره کرد ، چنین اتاق هایی دارای یک حمام جداگانه و یک آشپزخانه کوچک خواهند بود.

البته در مقابل زندگی خوابگاهی معایبی نیز به همراه دارد که می تواند متناسب با روحیات هر دانشجویی نباشد ، در هر صورت چنانچه به دنبال یافتن بهترین خوابگاه های دانشجویی لهستان هستید ، با دفاتر ما در تهران و یا شیراز تماس گرفته و از به روزترین اطلاعات بهره مند شوید ، دنبال نمودن صفحه اینستاگرام موسسه مهاجرتی رجبی نیز اطلاعات شما را در پروسه مهاجرت افزایش می دهد.

همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به لهستان را بخوانید و با تمام راه های قانونی و سریع ورود و اقامت به این کشورآشنا شوید ، شاید به جز تحصیل راه آسان تری برای شما وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه