دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه یکی از دانشگاه های مطرح این کشور برای تحصیل رشته های علوم پزشکی است. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی دولتی مسکو در 2 آوریل 1922 تأسیس شد و در سال 2012، به نام یکی از دندانپزشکان برجسته روسیه AI یودوکیموف به اودوکیمو تغییر نام داد.

این دانشگاه یک دانشگاه پیشرو در رشته دندانپزشکی در روسیه است و شما می توانید دوره های این دانشگاه را فقط به زبان روسی بگذرانید.

دانشگاه اودوکیمو مسکو دارای نشانی خاص است که این نشان دارای نمادی به شکل طرح طلایی با یک کتاب باز در مرکز است، نمادی از دانش شمعی روشن که توسط یک مار احاطه شده است به عنوان نمادی از خرد و اصل ابدی پزشکان به معنای «من برای دیگران می درخشم، در خودم می سوزم». تحصیل در این دانشگاه شما را از مزایای همچون سطح عالی در دندانپزشکی، دوره نسبتا قوی پادفک، ظرفیت بالا در کنکور دندانپزشکی ،اساتید مجرب و کلینیک های تخصصی و پیشرفته دندانپزشکی برخوردار می سازد.

برای پذیرش در این دانشگاه مسکو روسیه باید شرایط خاص و مورد نیازی را ارائه دهید که با آن ها آشنا می شویم، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ادامه این مقاله شرایط و خصوصیات دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه را به شما ارائه خواهند نمود و این مرکز را کاملا به شما معرفی خواهند نمود. ضمنا حتما مقاله تحصیل در روسیه را نیز مطالعه نمایید تا سیستم آموزشی روسیه را بهتر بشناسید.

فهرست مطالب
دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

رشته های دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه (MSUMD) یکی از رهبران آموزش عالی پزشکی و از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور و اروپا است که دارای موارد آموزشی مدرن، کلینیک ها و آزمایشگاه هایی است که بر اساس آن ها 11 دانشکده را در خود جای داده است.

دانشکده های این مرکز آموزشی شامل: دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، دانشکده اقتصاد، دانشکده روانشناسی بالینی، دانشکده مددکاری اجتماعی، موسسه علمی و آموزشی “مؤسسه انفورماتیک پزشکی”، دانشکده آموزش حرفه ای متوسطه، مرکز آموزش نظامی، بخش مقدماتی، دانشکده تربیت معلم در دانشکده عالی پزشکی و دانشکده آموزش حرفه ای اضافی (FDPO) می شود.

ظرفیت آموزشی و پرسنلی دانشگاه بی نظیر است که در 114 دپارتمان، متخصصان واقعی دارای مهارت های آموزشی انحصاری هستند. 24 عضو مسئول آکادمی علوم روسیه، بیش از 1500 دکترا (علوم پزشکی)، استادان، 66 پزشک ممتاز فدراسیون روسیه، برندگان جوایز دولتی و بین المللی همگی شامل سیستم آموزشی این کشور هستند.

دانشجویان می توانند با توجه به این دانشکده ها به انتخاب رشته های دانشگاه سماشکو روسیه در مقاطع کارشناسی تا دکترای تخصصی به تحصیل مشغول شوند، رشته هایی نظیر: بیماری های عفونی، داروسازی، پوست، قلب و عروق، اطفال، رادیولوژی، آنکولوژی، داخلی، گوش و حلق و بینی، جراحی، پزشکی قانونی، بیماری های عصبی و غیره.

ضمنا باید بگوییم که اخذ مدرک از این دانشگاه مسکو روسیه مورد تایید و قبول وزارت بهداشت و درمان و همچنین وزارت علوم کشورمان می باشد که بسیار مناسب افرادی است که قصد برگشت و اشتغال در کشورمان پس از اتمام تحصیلاتشان را دارند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید ویزای طلایی را با راهنمایی گام به گام مشاورین به راحتی بدست آورید، پس با ما در ارتباط باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

زبان تحصیل دانشگاه سماشکو مسکو

یکی از سوالاتی که دانشجویان علاقمند به خارج از تحصیل همواره با آن رو به رو هستند، این است که زبان تحصیل در کشور یا دانشگاه مقصد آنان چه زبانی است؟ باید بگوییم که زبان تحصیل دانشگاه سماشکو مسکو به دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود که البته اکثر رشته ها بیش تر به زبان روسی ارائه می شوند و تعداد پذیرش در این زبان بالاتر است.

به همین خاطر باید دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه در دوره های پادفک این دانشگاه شرکت نمایند. در این دوره ها باتوجه به زبان انتخابی علاوه بر دروس پایه نظیر شیمی، زیست شناسی، ریاضی و فیزیک، زبان روسی یا انگلیسی نیز باتوجه به رشته به متقاضیان آموزش داده می شود تا از سطح مناسب زبانی نیز برخوردار شوند. به همین خاطر ارائه مدرک زبان به طور اجباری از سوی این مرکز اعلام نشده است، به خصوص در رابطه با زبان روسی. اما داشتن مدرک زبان می تواند از جهات مختلفی کمک شایانی به دانشجویان نماید و یک امتیاز مازاد و اضافه نیز برای آنان در نظر گرفته شود.

با توجه به همین موضوع همواره کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی پیشنهاد می کنند که اگر علاقمند به تحصیل به زبان انگلیسی هستید، مدارک معتبری همچون آیلتس یا تافل را نیز در رزومه و سوابقتان جهت ارائه به دانشگاه اودوکیمو مسکو روسیه قرار دهید.

زبان تحصیل دانشگاه سماشکو مسکو

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه اودوکیمو روسیه

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه اودوکیمو روسیه در حال حاضر فقط در رشته مددکاری اجتماعی امکان پذیر است و اگر علاقمند به سایر رشته های پیراپزشکی در روسیه هستید باید دانشگاهی دیگر را مد نظر قرار دهید. با تسلط بر برنامه درسی در دانشکده مددکاری اجتماعی، لیسانس های آینده دانش حرفه ای در زمینه پزشکی، روانشناسی، تعلیم و تربیت و حقوق کسب می کنید.

این به شما اجازه می دهد تا هماهنگ کننده بین متخصصان فعالیت های مرتبط در حل مجموعه ای از مشکلات پزشکی و اجتماعی یک فرد در ارتباط با اختلالات سلامتی و نیاز به همدستی پزشکان، روانشناسان، معلمان و سایر متخصصان باشید. این دانشگاه کار پزشکی و اجتماعی را به عنوان یک فعالیت حرفه ای با ماهیت پزشکی، روانشناختی، آموزشی و اجتماعی و حقوقی می داند که با هدف بازیابی، حفظ و تقویت سلامتی انجام می شود.

تحصیل در این رشته در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه در دوره کارشناسی 4 سال و در دوره کارشناسی ارشد 2 سال به طول خواهد انجامید. همچنین فارغ التحصیلان این مرکز می توانند در سازمان های خدمات اجتماعی، سازمان های پزشکی، نهادهای مدیریتی سیستم حمایت اجتماعی جمعیت در سطوح مختلف و بسیاری از سازمان های دیگر استخدام و شاغل شوند.

در این دانشکده دانشجویان با تخصص هایی نظیر تشخیص اجتماعی، حمایت اجتماعی، رسانه های اجتماعی، حمایت از حقوق مصرف کنندگان خدمات اجتماعی وکمک به دریافت کمک های پزشکی و اجتماعی آشنایی کامل پیدا خواهند نمود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو روسیه

تاریخچه دانشکده پزشکی MSMSU از سال 1968 آغاز می شود که به دستور وزیر بهداشت RSFSR شماره 151 مورخ 24 مه 1968، یک بخش تمام وقت دانشکده پزشکی بر اساس دندانپزشکی پزشکی مسکو افتتاح شد. اولین فارغ التحصیلی در سال 1972 انجام شد و در سال 1974 بخش عصر دانشکده تأسیس شد. بدانید کهاز سال 1968 تا 2016، دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی پزشکی مسکو بیش از 25000 پزشک عمومی را آموزش داد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو روسیه

دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو روسیه یا همان اودوکیمو روسیه 6 سال می باشد و سالانه به طور متوسط 700 دانشجو تمام وقت و پاره وقت از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند. همچنین بدانید که 500 مورد علمی شامل 80 استاد، 143 استاد دانشیار در این دانشکده مشغول به فعالیت هستند. بخش سوم مدیران بخش ها توسط دانشگاهیان و دانشگاهیان RAMS هدایت می شوند و بخشهای بالینی بر اساس بیست و پنجمین بیمارستان بزرگ و چند رشته ای در مسکو بنا شده اند.

امروزه دانشکده پزشکی دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه یکی از واحدهای آموزشی، علمی و اداری دانشگاه است که فعالیت های زیر را انجام می دهد:

  • سازماندهی و مدیریت آموزش دانشجویان، کارورزان، دستیاران بالینی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری در یک یا چند تخصص مرتبط.
  • توسعه حرفه ای کادر آموزشی، پزشکان
  • مدیریت کار تحقیقاتی و پزشکی بخش ها
  • کمک به مقامات بهداشت عمومی

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو در دانشکده دندانپزشکی که یک زیرمجموعه ساختاری مستقل از دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکو است و فرآیند آموزشی در تخصص «دندانپزشکی» را به صورت تمام وقت و پاره وقت آموزش سازماندهی می کند؛ ارائه می شود.

دوره تحصیل این رشته در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه 5 سال است و برای ورود به این رشته مانند رشته پزشکی نیاز به گذراندن دوره پادفک است. همچنین سالانه به طور متوسط 600 دانشجو از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند. این دانشگاه 62 دپارتمان آموزش مدرن را برای دانشجویان دندانپزشکی ارائه می دهند.

آموزش رشته داروسازی در کلینیک های دانشگاه و بیمارستان ها و موسسات دولتی مسکو برگزار می شود ، سکوی بالینی به طور کامل مجهز به تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاه تکنسین ها است ، دانشکده دندانپزشکیاین مرکز تنها دانشکده دندانپزشکی است که عضو انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا است.

برنامه آموزشی بر آموزش دندانپزشکان متمرکز است که می توانند به صورت حرفه ای وابسته به خود در دندانپزشکی فعالیت کنند، آموزش مبتنی بر عمل است و با هدف ایجاد شایستگی های مشترک فرهنگی و حرفه ای انجام می شود که به انجام اقدامات پیشگیرانه، تشخیصی، درمانی و توانبخشی دندان ها، ارائه فناوری های روانی، آموزشی، سازمانی و مدیریتی در مراقبت های بهداشتی می پردازد.

توصیه می کنیم حتما مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید و با شرایط کلی تحصیل این رشته ها آشنا شوید.

با برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی ارائه شده در دانشگاه های روسیه آشنا شوید.

خوابگاه های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

یکی از موضوعات مهم و مورد توجه دانشجویان خارجی در رابطه با دسترسی به خوابگاه در خارج از کشور است. خوابگاه های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه متشکل از سه خوابگاه دانشجویی بوده و جهت سکونت و اسکان موقت برای مدت تحصیل دانشجویان بصورت تمام وقت در نظر گرفته شده است.

کارهای آموزشی در مجتمع خوابگاهی با مشارکت اتحادیه صنفی دانشجویی، شورای دانشجویی و شورای ایثارگران دانشگاه انجام می شود. خوابگاه ها با تجهیزات لازم، مبلمان، رختخواب، لوازم خانگی، مجهز به مجموعه مدرن ایمنی آتش نشانی ارائه می شوند. همچنین در محیط خوابگاه های شماره 2 و 3 یک کتابخانه بنیادی دانشگاه وجود دارد.

ضمن اینکه دانشجویان خارجی به طور مشترک با دانشجویانی از شهروندان روسیه در خوابگاه های دانشجویی مستقر می شوند. با توجه به اینکه تعداد مکان های رایگان محدود است، هیچ تضمینی برای دانشجویان از اول شهریور ماه در خوابگاه وجود ندارد. مکان ها مطابق با لیست نیازمندان و با فراهم شدن مکان در خوابگاه ها توزیع می شود. لطفا از قبل برای گزینه های اقامتی جایگزین هماهنگی کنید.

خوابگاه های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

شما می توانید تمام اطلاعات لازم در مورد مسائل خوابگاه را در بخش مددکاری اجتماعی گروه جوانان و سیاست اجتماعی دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه به آدرس: Delegatskaya 20-ساختمان 1 – دفتر 302 یا با تلفن: +7(495) 713-90-99 و داخلی #1082 در ساعات اداری و روزهای کاری و غیر تعطیل دریافت کنید. ضمنا از طریق ایمیل 6942621@mail.ru نیز می توانید با این بخش در ارتباط باشید.

موقعیت مکانی دانشگاه سماشکو مسکو

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه همانطور که از اسمش مشخص است در شهر موسکو روسیه واقع شده است. این دانشگاه در مرکز شهر و در خیابان Delegatskaya   قرار گرفته است که در فاصله مناسب و نزدیکی با خوابگاه های خود می باشد و دسترسی بسیار سریع و کوتاه می باشد.

اما باید بدانید که خوابگاه های این دانشگاه نیز در آدرس های زیر واقع شده اند:

  • خوابگاه شماره 2 (خیابان Vuchetich, 10, bd.1)
  • خوابگاه شماره 3: (خیابان ووچتیک، 10)
  • خوابگاه شماره 4 (خیابان Onezhskaya، 7a)

شهریه رشته های مختلف در سماشکو روسیه

اگر مستحضر نیستید بهتر است بدانید که شهریه تحصیل در دانشگاه های روسیه بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا و کانادا می باشد. همین باعث می شود که هرساله به علاقمندان تحصیل در این کشور و دانشگاه های آن از سراسر جهان و به خصوص کشورمان افزوده شود.

همانطور که گفتیم دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویانی که علاقمند به تحصیل به زبان روسی هستند، باید یک دوره یک ساله پادفک را نیز پشت سر بگذارند که این نیازمند پرداخت شهریه مازاد بر شهریه دانشگاه است. ضمن اینکه شهریه رشته های مختلف در سماشکو روسیه رایگان نیست و باید تمام و کمال پرداخت شوند. در حال حاضر شهریه تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه به شرح زیر می باشد:

نوع هزینه مورد نیاز مبلغ هزینه سالانه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به انگلیسی 5 هزار دلار سال اول و مابقی سالانه 4 هزار دلار
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به روسی 4 هزار دلار
دوره پادفک 3 هزار دلار
هزینه اقامت خوابگاه 400 دلار
سایر هزینه ها مانند بیمه درمانی، معاینه پزشکی، تمدید ویزا 300 دلار
تساوی اسناد آموزشی توسط وزارت آموزش و پرورش فدراسیون روسیه 400 دلار
سایر هزینه های نیاز برای پذیرش فقط در سال اول 1800 دلار یک بار پس از ورود

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی از برترین دانشگاه های روسیه بسیار فعال و موفق عمل کرده ایم ، حاصل تلاشهای ما در این مجموعه اخذ ویزاهای تحصیلی کشور روسیه بوده است که تعداد کمی از آن ها را در تصویر می بینید.

شما هم می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان ما به اهداف تحصیلی خود در برترین دانشگاه های خارج از کشور برسید.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شرایط تحصیل پزشکی در برترین دانشگاه های روسیه را با تکمیل فرم زیر از مشاوران رجبی بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه  سماشکو 

مسکو دارای سیستم جامع حمل و نقل عمومی از جمله مترو مشهور مسکو، شبکه گسترده ای از وسایل نقلیه عمومی زمینی ( اتوبوس ، واگن برقی و تراموا ) و تاکسی خصوصی است. ضمن اینکه سیستم اشتراک دوچرخه از اواسط بهار تا اواسط پاییز در دسترس است.

مترو مسکو بزرگترین سیستم حمل و نقل شهر است که روزانه تا 10 میلیون مسافر از آن استفاده می کنند. روزانه بیش از 10 هزار قطار در 12 خط مترو با طول کل مسیر 333.3 کیلومتر و 200 ایستگاه حرکت می کنند. همچنین دانشجویان می توانند از کارت اجتماعی (حمل و نقل) خود برای استفاده از مترو با قیمت کمتر استفاده کنند. کرایه ها و بلیط های دیگر نیز در صندوقداران مترو موجود است ، مترو از 6 صبح تا 1 بامداد باز است.

. مسکو دارای سیستم تاکسی های جدید و زرد رنگ است که آن ها گران هستند؛ پس همیشه قبل از ورود هزینه آن را بپرسید. حمل و نقل هوایی سریعترین راه برای رسیدن به نقطه مقصد است که حدود 230 فرودگاه در روسیه وجود دارد که سه تای آن ها در مسکو واقع شده اند. به همین خاطر دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه  سماشکو بسیار مناسب، باکیفیت و منظم می باشد.

با برخی از بهترین دانشگاه های روسیه از طریق مطالعه مقالات زیر آشنا شوید.

سوالات پر تکرار دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

 باید بگوییم دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه یک دانشگاه دولتی و از معتبرترین مراکز آموزش عالی روسیه است.

 شهریه تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای سال اول 5 هزار دلار و مابقی سال ها سالانه 4 هزار دلار است.

تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی در دسترس می باشد.

مدت زمان آموزش 9 ماه است و مدارک از 1 سپتامبر تا 30 سپتامبر پذیرفته می شود، شروع این دوره در 1 اکتبر است ؛ هزینه این دوره 3000 دلار است.

بله این دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه ارائه می دهد، اما ممکن است باتوجه به ظرفیت نتوان از همان ابتدا با این موضوع دست پیدا کرد.

در این مطلب شما را با دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه آشنا کردیم. برای شناخت دقیق تر و نحوه اخذ پذیرش با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا همچنین دفتر شیراز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.9/5 - (94 امتیاز)
منو
خانه