روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه یکی از دانشگاه های مطرح روسیه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی است.

هنگامی که پای تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور به میان می آید روسیه یکی از گزینه های برای تحصیل در این زمینه است ، این کشور دارای بیش از 80 دانشگاه پزشکی است که هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر را جذب خود می کنند ، این دانشگاه ها از دیرباز نقش به سرایی در تربیت پزشکان و دندان پزشکان ایفا کرده اند ، در ادامه با یکی از این دانشگاه ها یعنی دانشگاه سماشکو یا اودکیمو مسکو روسیه آشنا خواهیم شد ، علاوه بر این شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این دانشگاه و شرایط مهاجرت به روسیه مطلع شوید.

دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکو به نام AI Evdokimov یک دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی 90 ساله فدراسیون روسیه و اولین دانشگاه دندانپزشکی در روسیه است ، این دانشگاه یکی از دانشگاه های اصلی و پیشرو در روسیه است که در زمینه دندانپزشکی و پزشکی آموزش می دهد.

در دانشگاه A.I.Yevedokimov Moscow state یک سیستم آموزشی چند سطحی با موفقیت اجرا می شود که شامل آموزش حرفه ای متوسطه ، مدرک کارشناسی ، تخصص ، آموزش متخصصان بسیار واجد شرایط در زمینه رزیدنتی ، برنامه های تحصیلات تکمیلی و دکترا می باشد.

تاریخچه دانشگاه سماشکو مسکو روسیه

این دانشگاه در سال 1922 تاسیس شد ، تاریخچه این دانشگاه به ظهور دانشکده های دندانپزشکی در روسیه در قرن 19 باز می گردد از زمانی که I.M. اولین مدرسه جراحی دندان کوارسکی مسکو در سال 1892 افتتاح شد.

تاریخچه MSUMD با بسیاری از رویداد های مهم غنی همراه است ، به عنوان مثال در فوریه 1920 در ساختمان I.M. مدرسه جراحی دندان کوارسکی موسساتی تشکیل شد ، در آوریل 1922 ، خانه دندانپزشکی اتحاد جماهیر شوروی به موسسه دولتی مراقبت از دندان تغییر یافت که مدیر آن M. B. Yankovsky بود.

در سال 1932 SISO به موسسه تحقیقات دولتی دندانپزشکی و دندانپزشکی تغییر نام داد ، از این زمان کار علمی این موسسه برنامه ریزی شد ، از سال 1982 تا 2002 ، دانشگاهیان آکادمی علوم پزشکی روسیه برنده جایزه G. F. Lang و جایزه P. K. Anokhin شدند.

در سال 1998 دانشکده آموزش پزشکی متوسطه که متخصصان را به عنوان “تکنسین دندانپزشکی” آموزش می دهد و در سال 1999 دانشکده بهبود دندانپزشکان در سال 2001 – دانشکده روانشناسی بالینی افتتاح شدند ؛ در سال 2004 گروه اقتصاد ، در سال 2005 دانشکده منطقه ای مسکو و در سال 2006 دانشکده پزشکی تعزیرات افتتاح شد.

برای آشنایی بیشتر با کلیات تحصیل رشته های علوم پزشکی در روسیه به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه مراجعه کنید ؛ در آن مقاله برترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل پزشکی را نیز معرفی کرده ایم.

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

دانشکده های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه دارای دانشکده های متنوعی در زمینه پزشکی است که شامل پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، روانشناسی بالینی ، اقتصاد ، آموزش حرفه ای اضافی ، آموزش معلمان در مدرسه عالی پزشکی ، آموزش حرفه ای متوسطه ، مددکاری و پادفک می باشد.

دانشکده های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه سماشکو روسیه

با توجه به این نکته که زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود و دانشگاه سماشکو روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و دروس در دانشکده های این دانشگاه به زبان روسی برگزار می شود ، برای پذیرش دراین دانشگاه تسلط به سطح b1 در زبان مورد علاقه برای تحصیل مورد نیاز است.

یکی از دانشکده های دانشگاه سماشکو روسیه دانشکده مقدماتی است که برای آماده سازی دانشجویان قبل از ورود به رشته های پزشکی فعالیت می کند ، این دانشکده شهروندان خارجی را در زمینه های روسی ، فیزیک و زیست شناسی در حجم لازم برای ورود به دوره پزشکی آماده می کند.

پادفک دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

همانطور که تجربه نشان می دهد افرادی که در دانشکده مقدماتی آموزش دیده اند از انگیزه ثابت برای دریافت حرفه پزشک برخوردارند ، بهتر با سیستم آموزشی دبیرستان تطبیق داده شده و با موفقیت بیشتری بر مطالب آموزشی ارائه شده در بخشهای دانشگاه تسلط دارند.

مدت زمان آموزش ۹ ماه است و مدارک از ۱ سپتامبر تا ۳۰ سپتامبر پذیرفته می شود ، شروع این دوره در ۱ اکتبر است ؛ هزینه این دوره ۳۰۰۰ دلار است.

در پایان سال تحصیلی ، امتحانات نهایی برگزار می شود ، دانش آموزانی که امتحانات خود را با موفقیت در پشت سر گذاشته اند ، گواهی پایان دوره پادفک را دریافت می کنند و برای آموزش تخصصی خاص در مدارس عالی می روند.

تحصیل رشته اقتصاد دانشگاه سماشکو روسیه

دوره تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه ۴ سال است و تخصص “اقتصاد و مدیریت در شرکت در مقطع کارشناسی متمرکز است ، برنامه درسی دوره کارشناسی شامل ۵۶ رشته است و مهلازم به ذکر است که این برنامه جنبه های بسیاری از بهداشت عمومی را شامل می شود ، دانش آموزان در ۱۵ بخش دانشکده های مختلف توسط موارد حرفه ای آکادمیک آموزش می بینند ، آنها در وزارت بهداشت ، شرکت های بیمه و داروسازی ، اداره مالیات ، بیمارستان اصلی وزارت دفاع تمرین می کنند ؛ هزینه تحصیل در این دانشکده ۲۴۰۰ دلار در هر سال است.

در همین راستا مقاله تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را نیز بخوانید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

دوره تحصیل در رشته پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه ۶ سال است ، سالانه به طور متوسط ۷۰۰ دانشجو تمام وقت و پاره وقت از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند ، ۵۰۰ مورد علمی شامل ۸۰ استاد ، ۱۴۳ استاد دانشیار در این دانشکده مشغول به فعالیت هستند ، بخش سوم مدیران بخش ها توسط دانشگاهیان و دانشگاهیان RAMS هدایت می شوند ؛ بخشهای بالینی بر اساس بیست و پنجمین بیمارستان بزرگ و چند رشته ای در مسکو بنا شده اند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

برای پذیرش در رشته پزشکی در این دانشگاه ملاک نمره بالا در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و زبان انگلیسی است ، هزینه تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه ۴۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو مسکو

دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه 5 سال است ، برای ورود به این رشته مانند رشته پزشکی نیاز به گذراندن دوره پادفک است ، سالانه به طور متوسط 600 دانشجو از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند.

این دانشگاه 62 دپارتمان آموزش مدرن را برای دانشجویان دندانپزشکی ارائه می دهند ، آموزش رشته داروسازی در کلینیک های دانشگاه و بیمارستان ها و موسسات دولتی مسکو برگزار می شود ، سکوی بالینی به طور کامل مجهز به تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاه تکنسین ها است ، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه A.I.Yevedokimov Moscow state University تنها دانشکده دندانپزشکی است که عضو انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا است.

برنامه آموزشی بر آموزش دندانپزشکان متمرکز است که می توانند به صورت حرفه ای وابسته به خود در دندانپزشکی فعالیت کنند ، آموزش مبتنی بر عمل است و با هدف ایجاد شایستگی های مشترک فرهنگی و حرفه ای انجام می شود که به انجام اقدامات پیشگیرانه ، تشخیصی ، درمانی و توانبخشی دندان ها ، ارائه فناوری های روانی ، آموزشی ، سازمانی و مدیریتی در مراقبت های بهداشتی می پردازد ؛ هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشکده سالانه 6500 دلار می باشد.

رشته روانشناسی در دانشگاه سماشکو مسکو

دوره تحصیل در رشته روانشناسی در دانشکده روانشناسی دانشگاه سماشکو روسیه ۵٫۵ است ، سالانه به طور معمول ۳۰-۴۰ نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند ، برنامه درسی این دوره توسط کارکنان دانشگاهی آموزش دیده در ۲۱ دپارتمان دانشگاه ارائه می شود ، تمرین دانشجویان در درمانگاه های دانشگاهی ( روانشناسی اعصاب ) و بیمارستان ها با تمرکز بر روانپزشکی ، اعصاب ، روانشناسی و اختلالات جسمی ، موسسات آموزشی و خدمات اجتماعی انجام می شود.

رشته روانشناسی در دانشگاه سماشکو مسکو

فارغ التحصیلان در موسسات پزشکی در موسسات روان درمانی ، مواد مخدر و شرکت های مشاوره کار می کنند ، همچنین آنها واجد شرایط مشاغل خصوصی هستند ؛ هزینه تحصیل در این رشته ۳۳۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

رشته مددکاری در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو

رشته مددکاری در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو در دوره کارشناسی ارائه می شود که مدت زمان تحصیل در این رشته ۴ سال است ، تخصص ” مددکاری” (مدرک “لیسانس”) ، “کمک های پزشکی و اجتماعی با جمعیت” است ، برنامه درسی این دوره شامل ۶۴ رشته در گروه های هفدهم دانشکده های مختلف است.

در طول مطالعه دانشجویان در زمینه های جامعه شناسی ، روانشناسی ، آموزش ، مردم شناسی ، پیر شناسی ، زیست شناسی اجتماعی ، خدمات حل تعارض ، نظریه و روش های خدمات اجتماعی ، مراقبت های تسکینی ، مبانی حقوق و سیاست اجتماعی دانش و تجربه کسب می کنند ، هزینه تحصیل در رشته ۲۴۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

یکی از رشته های جذابی دیگری که می توانید در روسیه بخوانید رشته محیط زیست است ، برای درک شرایط تحصیل این رشته در روسیه مقاله تحصیل رشته محیط زیست در روسیه را بخوانید.

تخصص های پزشکی دانشگاه شماسکو مسکو

در دانشگاه شماسکو روسیه تخصص های متعددی ارائه می شوند که علاقمندان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و تخصص می توانند در رشته های آبیماری های عفونی ، پوست ، قلب و عروق ، اطفال ، رادیولوژی ، آنکولوژی ، داخلی ، گوشو حلق و بینی ، جراحی ، پزشکی قانونی ، جراحی مغز و اعصاب ، داروشناسی ، بیماری های عصبی و غیره ادامه تحصیل دهند.

خوابگاه های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

دانشگاه A.I.Yevedokimov Moscow state University دارای خوابگاه هایی در نزدیکی محوطه دانشگاه است که برای دانشجویان داخلی و خارجی طراحی شده اند ، مجموعه خوابگاه ها شامل سه خوابگاه است و برای اقامت موقت و استقرار برای آموزش دانشجویان غیر مقیم که به صورت تمام وقت تحصیل می کنند در نظر گرفته شده است.

خوابگاه های دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو روسیه

خوابگاه ها دارای انبار های لازم ، مبلمان ، ملافه ، لوازم خانگی ، مجهز به مجموعه مدرن ایمنی در برابر آتش هستند ، کتابخانه اصلی دانشگاه در محدوده خوابگاه های شماره ۲ ، ۳ واقع شده است ، خوابگاه شماره ۲ خیابان( Vuchetich ، ۱۰ ، bd.1 ) نوع راهرو ؛ خوابگاه شماره ۴ در خیابان( Onezhskaya ، ۷a ) نوع راهرو و خوابگاه شماره ۳ خیابان ( Vuchetich ، ۱۰) نوع اتاق (آپارتمان های یک اتاق ، دو اتاق و سه اتاق) است.

این خوابگاه به دانشجویان غیر مقیم ارائه شده در دوره های تمام وقت ارائه می دهد و شهروندان خارجی طبق روال عمومی با دانشجویان از شهروندان روسی به خوابگاه ها نقل مکان می کنند ، هزینه اجاره خوابگاه در این کشور ۱۶۰ دلار در هر ماه است.

علاوه بر خوابگاه ، خدمات بیمه هم به دانشجویان روسیه ارائه میشود ، شرایط ان را در مقاله خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه بخوانید.

موقعیت مکانی دانشگاه سماشکو در مسکو

همان گونه که از نام این دانشگاه مشخص است این دانشگاه در شهر مسکو در کشور روسیه و در خیابان Delegatskaya قرار دارد ، آدرس پستی دانشگاه سماشکو شامل :

20/1, Delegatskaya str., Moscow, 103473, Russia

موقعیت مکانی دانشگاه سماشکو در مسکو

رتبه بندی دانشگاه سماشکو روسیه در دنیا

دانشگاه سماشکو دارای رتبه 5110 در سطح جهان و رتبه 255 در داخل کشور روسیه است ، این دانشگاه بر اساس رشته های بیو شیمی ، ژنتیک و میکروبیولوژی در 1023 جهان ، 61 روسیه ؛ بر اساس رشته داروسازی در رتبه 522 جهان ، 4 روسیه و بر اساس رشته پزشکی در 822 جهان و 37 روسیه رتبه بندی شده است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه سماشکو مسکو

مسکو دارای سیستم جامع حمل و نقل عمومی از جمله مترو مشهور مسکو ، شبکه گسترده ای از وسایل نقلیه عمومی زمینی ( اتوبوس ، واگن برقی و تراموا ) و تاکسی خصوصی است T سیستم اشتراک دوچرخه از اواسط بهار تا اواسط پاییز در دسترس است.

مترو مسکو بزرگترین سیستم حمل و نقل شهر است که روزانه تا 10 میلیون مسافر از آن استفاده می کنند ، روزانه بیش از 10 هزار قطار در 12 خط مترو با طول کل مسیر 333.3 کیلومتر و 200 ایستگاه حرکت می کنند ، دانشجویان می توانند از کارت اجتماعی (حمل و نقل) خود برای استفاده از مترو با قیمت کمتر استفاده کنند ، کرایه ها و بلیط های دیگر نیز در صندوقداران مترو موجود است ، مترو از 6 صبح تا 1 بامداد باز است.

دیگر وسایل حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس ، واگن برقی ، تراموا ، و وانت شاتل است ، مسکو دارای سیستم تاکسی های جدید و زرد رنگ است آنها گران هستند ، بنابراین همیشه قبل از ورود هزینه آن را بپرسید ؛ حمل و نقل هوایی سریعترین راه برای رسیدن به نقطه مقصد است ، حدود 230 فرودگاه در روسیه وجود دارد که سه تای آنها در مسکو است ؛ حمل و نقل هوایی در روسیه توسط دولت اداره نمی شود و حدود 15 شرکت هواپیمایی تجاری در خدمت شما هستند.

سوالات متداول تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه را به شما عزیزان معرفی کردند ، برای دریافت پاسخ سوالات خود با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

زبان تحصیل در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه چیست؟

با توجه به این نکته که زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود و دانشگاه سماشکو روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و دروس در دانشکده های این دانشگاه به زبان روسی برگزار می شود ، برای پذیرش دراین دانشگاه تسلط به سطح b1 در زبان مورد علاقه برای تحصیل مورد نیاز است.

دوره پادفک رشته های پرشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه به چه صورت است؟

مدت زمان آموزش 9 ماه است و مدارک از 1 سپتامبر تا 30 سپتامبر پذیرفته می شود ، شروع این دوره در 1 اکتبر است ؛ هزینه این دوره 3000 دلار است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه 4000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

در دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه چه تخصص هایی برای رشته پزشکی ارائه شده است؟

در دانشگاه شماسکو روسیه تخصص های متعددی ارائه می شوند که علاقمندان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و تخصص می توانند در رشته های بیماری های عفونی ، پوست ، قلب و عروق ، اطفال ، رادیولوژی ، آنکولوژی ، داخلی ، گوشو حلق و بینی ، جراحی ، پزشکی قانونی ، جراحی مغز و اعصاب ، داروشناسی ، بیماری های عصبی و غیره ادامه تحصیل دهند.

خوابگاه دانشگاه سماشکو روسیه چه امکاناتی دارد؟

خوابگاه ها دارای انبار های لازم ، مبلمان ، ملافه ، لوازم خانگی ، مجهز به مجموعه مدرن ایمنی در برابر آتش هستند.

در این مقاله گروه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، دانشگاه سماشکو یا اودوکیمو مسکو روسیه را معرفی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر ، مقاله دانشگاه دولتی پنزا روسیه را هم بخوانید.

5/5 - (90 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *