مدرسه ایرانی ها در ترکیه

مدرسه ایرانی ها در ترکیه

مدرسه ایرانی ها در ترکیه مخصوص دانش آموزانی است که در ترکیه اقامت دارند و با توجه به اینکه دریافت اقامت دو الی سه ماه پس از اولین اقدام زمان می برد بهترین زمان برای درخواست اقامت ترکیه در فصل بهار است تا بتوان به موقع برای ثبت نام در این مدارس اقدامات لازم را انجام داد.

یکی از مشکلات پیش روی مهاجران در ترکیه این است که روند یادگیری زبان و فرهنگ این کشور زمان زیادی می برد و از این رو بسیاری تصمیم می گیرند تا فرزندان خود را در مدارس ایرانی در ترکیه ثبت نام کنند ، از این رو در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام جنبه های تحصیل در این نوع مدارس را ذکر نموده اند.

فرزندان خانواده های ایرانی در تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دبیرستان امکان تحصیل طبق سیستم آموزشی ایران را دارند و در صورت تمایل پس از مدت دو سال و به موازات آموزش زبان ترکی در این مدارس می توانند وارد مدارس ترکی به صورت رایگان شوند.

برای دریافت اطلاعات در خصوص زندگی و تحصیل در ترکیه ، پیشتر در همین سایت مقاله ای با نام بهترین شهر ترکیه برای تحصیل و زندگی را ارائه دادیم که دعوت می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.

نکته : برای مطالعه راحت تر این مقاله از لیک های موجود در کادر سبز رنگ استفاده کنید.

سیستم آموزشی مدارس ایرانی در ترکیه

سیستم آموزشی مدرسه ایرانی ها در ترکیه کاملا مطابق به سیستم آموزشی مدارس در ایران می باشد و دقیقا در هر مقطع تحصیلی تمام دروسی که در مدارس ایران آموزش داده می شود در این مدارس نیز آموزش داده می شود و هیچ تفاوتی با یکدیگر از نظر محتوا و ارزشیابی ندارند.

لازم به ذکر است از آنجا که تعداد دانش آموزان در این مدارس بسیار کم است ، کلاس ها به صورت مختلط در شیفت صبح برگزار می شود و کلاس های کمک آموزشی نیز در شیفت بعد از ظهر انجام می شود.

زبان تحصیل مدارس ایرانی در ترکیه

زبان تحصیل مدارس ایرانی در ترکیه در کلیه مقاطع تحصیلی به زبان پارسی انجام می شود و در کنار برنامه های آموزش اصلی، زبان ترکی نیز آموزش داده می شود که معمولا پس از دو سال دانش آموزان به زبان ترکی نیز مسلط خواهند شد.

زمان ثبت نام در مدارس ایرانی در ترکیه

از آنجایی کع سیستم آموزش این مدارس کاملا مشابه مدارس داخل ایران است ، زمان ثبت نام این مدارس نیز از اوایل تیر ماه یعنی پس از برگزاری کنکور سراسری در دهم تیر ماه شروع می شود.

مدرسه ایرانی ها در ترکیه

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه

برای تحصیل در مدرسه ایرانی ها در ترکیه حتما والدین دانش آموز و یا قیم وی باید اقامت ترکیه را داشته باشند و امکان تحصیل در این مدارس با اقامت های سه ماهه و شش ماهه مانند توریستی وجود ندارد مگر اینکه والدین و یا قیم دانش آموز مدرکی دال بر خرید خانه یا ثبت شرکت در ترکیه داشته باشند.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه

همچنین مدارک تحصیلی قبلی دانش آموز باید توسط اداره آموزش پروس منطقه ای که دوره های قبلی تحصیل در آن سپری شده تایید شود و نیازی به تایید توسط اداره آموزش و پرورش کل استان نمی باشد ، لازم به ذکر است برای تحصیل در این مدارس نیازی به ترجمه مدارک نمی باشد.

دیگر مدارک لازم برای تحصیل در این مدارس عبارتند از :

 • اصل پاسپورت معتبر
 • کارت اقامت معتبر
 • عکس
 • اصل و کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم های ثبت نام
 • کارنامه قبولی پایه قبلی که به تائید آموزش و پرورش ایران رسیده باشد
 • گواهی انتقال که به تاییده آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام
 • کد دانش آموزی

تحصیل در مدرسه فجر استانبول

مدرسه ایرانی فجر بیش از صد سال است که در استانبول واقع شده است و از سال 1882 به طور مداوم به عنوان مدرسه خارجی فعالیت می کند و برای جامعه ایرانی در استانبول آموزش می دهد.

پس از انقلاب اسلامی سال 1979 در ایران، مدرسه ایرانیان فجر به سفارت جمهوری اسلامی ایران ترکیه وابسته شده است.

تحصیل در مدرسه ۲۲ بهمن ترکیه

دیگر مدرسه ایرانی ها در ترکیه ، مدرسه ۲۲ بهمن در شهر آنکارا می باشد که با ۲۵ همکار در سه مقطع دبستان ، راهنمایی و دبیرستان دانش آموزان ایرانی را پذیرش می کند.

تحصیل در مدرسه ۲۲ بهمن ترکیه

مدرسه ۲۲ بهمن آنکارا در مقطع دبیرستان رشته های ریاضی و تجربی را هم برای دختران و هم برای پسران ارائه می کند.

در سال تحصیلی گذشته حدود با توجه به افزایش مهاجران در ترکیه ، این مدرسه ۲۴۰ تعداد دانش آموز بیشتر از ظرفیت خود ثبت نام داشته و در سال تحصیلی جدید طبق گفته ی مسئول و مدیر این مدرسه ، ظرفیت پذیرش بیشتر نخواهد شد.

همچنین این مدرسه برای دانش آموزان پایه ۱۱ و ۱۲ کلاس های آمادگی آزمون یوس و ست را برگزار می کند تا آمادگی لازم برای ورود و شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه را داشته باشند.

موقعیت مکانی مدارس ایرانی در ترکیه

مدرسه ایرانی فجر دارای دو شعبه در شهر استانبول می باشد که شعبه مرکزی آن واقع در منطقه سلطان احمد می باشد و شعبه دوم آن در منطقه توپکاپی استانبول قرار دارد.

موقعیت مکانی مدرسه ۲۲ بهمن نیز در خیابان قاضی عثمان پاشا شعر آنکارا ترکیه می باشد.

آدرس دقیق مدرسه فجر:

Terzihane Sk , 7 , 34122 , Binbirdirek Mh , Istanbul , Turkiye

شماره تلفن: ۰۰۹۰۲۱۲۵۱۷۸۲۲۵

آدرس دقیق مدرسه ۲۲ بهمن :

آنکارا – قاضی عثمان پاشا – خیابان رشید غالب – کوچه شاعرلر – پلاک ۱۵

شماره تلفن: ۴۴۷۸۳۵۰ – ۴۴۶۱۳۸۴ – ۰۳۱۲

ادرس رایانامه: irschool_ankara@yahoo.com

هزینه تحصیل مدرسه ایرانی ها در ترکیه

مدرسه ایرانی ها در ترکیه بر خلاف مدارس ترکی رایگان نبوده و دارای شهریه می باشند.

هزینه تحصیل مدرسه ایرانی ها در ترکیه

هزینه سالانه تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه از مبلغ 700 دلار شروع می شود و با توجه به پایه تحصیلی در مقاطع بالاتر به سقف 1000 دلار افزایش می یابد.

هزینه تحصیل در مدرسه فجر در جدول زیر بیان شده است :

پیش دبستانیابتداییمتوسطه اول (راهنمایی)متوسطه دوم (اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی)
450 دلار500 دلار650 دلار850 دلار

هزینه تحصیل در مدرسه 22 بهمن در جدول زیر بیان شده است :

دوره ابتدایی و راهنماییدوره اول دبیرستاندوره دوم دبیرستانسال آخر دبیرستان
400 یورو500 یورو600 یورو700 یورو

تحصیل دانش آموزان خارج از ایران با مدرسه از راه دور صبا

دانش آموزان مقیم خارج از ایران و یا مقیم ترکیه می توانند از طریق آموزش از راه دور و بدون حضور در مدارس در مقاطع راهنمایی و دبیرستان به آموزش بپردازند.

موسسه فرهنگی آموزشی زم کوثر شرق از مرداد 1387 به صورت یک مدرسه اینترنتی ( شامل مقاطع راهنمایی ، متوسطه و پیش دانشگاهی ) با ارائه مدل نوین آموزشی همراه با استاندارد های پیشرفته جهت پوشش آموزشی عزیزان هموطن مقیم خارج از کشور فعالیت می کند و واحد اموزش از راه دور صبا واحد مدرسه ای این موسسه است که آموزش های خود را با کمک دبیران برجسته شهر تهران ارائه می کند.

دانش آموزان در این نوع آموزش از راه دور به امکانات زیر دسترسی دارند :

کلاسهای آنلاین Virtual Class مطابق جدول زمانی اعلام شده در سایت و ویژه دانش آموزانی است که برای کلاس آنلاین ثبت نام کرده اند.

 • دسترسی به تمام فایل های ضبط شده دروس که در دوره های قبلی تدریس شده است.
 • امکان ارسال تمرین توسط دبیر هر درس برای دانش آموزان به طور جداگانه و دریافت پاسخنامه دانش آموزان برای هر درس به دبیر مربوطه.
 • اختصاص نمره کلاسی در پایان هر ترم به دانش آموزانی که در کلاسهای آنلاین حضور داشته ، از امکانات سایت به نحوه مطلوب استفاده کرده اند و تعامل مثبت با مدرسه داشته اند نمره مستمر تعلق می گیرد که با نمره کتبی دانش آموز نمره نهایی هر درس استخراج خواهد شد.
 • دسترسی به PDF کتاب درسی در طول شبانه روز
 • دسترسی به نمونه سوالات امتحانی همراه با پاسخ نامه در مقاطع و پایه های تحصیلی مختلف در طول شبانه روز
 • دسترسی به آزمایشگاه های مجازی مطابق با سر فصل کتابهای درسی
 • جزوه آموزشی استاندارد برای هر درس
 • امکان دیدن نمرات کتبی و نهایی تمام دوره های تحصیل در بخش اعلام نمرات
 • امکان ارسال پیام برای بخش های مختلف ( اداری ، مشاور ، امور کلاس ، پشتیبانی و مدیریت ) مدرسه از طریق سایت
 • امکان دریافت پیام اختصاصی و گروهی از بخش های مختلف مدرسه
 • امکان ملاحظه مدارک تحویلی دانش آموز از طریق صفحه دانش آموزی

سوالات پر تکرار مدارس ایرانی ها در ترکیه

با توجه به تماس های مکرر شما عزیزان در خصوص مدارس ایرانی ها در ترکیه مقاله پیش رو توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به شما علاقه مندان ارائه شد ، امیدواریم پاسخگوی سوالات شما بوده باشیم ، چنانچه همچنان ابهامی در این زمینه دارید می توانید از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سیستم آموزشی مدارس ایرانی در ترکیه به چه صورت است؟

سیستم آموزشی این مدارس در ترکیه کاملا مطابق به سیستم آموزشی مدارس در ایران می باشد و دقیقا در هر مقطع تحصیلی تمام دروسی که در مدارس ایران آموزش داده می شود در این مدارس نیز آموزش داده می شود و هیچ تفاوتی با یکدیگر از نظر محتوا و ارزشیابی ندارند. لازم به ذکر است از آنجا که تعداد دانش آموزان در این مدارس بسیار کم است ، کلاس ها به صورت مختلط در شیفت صبح برگزار می شود و کلاس های کمک آموزشی نیز در شیفت بعد از ظهر انجام می شود.

زبان تحصیل در مدرسه ایرانی ها در ترکیه چیست؟

زبان تحصیل مدارس ایرانی در ترکیه در کلیه مقاطع تحصیلی به زبان پارسی انجام می شود و در کنار برنامه های آموزش اصلی، زبان ترکی نیز آموزش داده می شود که معمولا پس از دو سال دانش آموزان به زبان ترکی نیز مسلط خواهند شد.

آیا با اقامت موقت و یا توریستی می توان در مدرسه ایرانی ها در ترکیه تحصیل کرد؟

خیر ، برای تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه حتما والدین دانش آموز و یا قیم وی باید اقامت ترکیه را داشته باشند و امکان تحصیل در این مدارس با اقامت های سه ماهه و شش ماهه مانند توریستی وجود ندارد مگر اینکه والدین و یا قیم دانش آموز مدرکی دال بر خرید خانه یا ثبت شرکت در ترکیه داشته باشند.

هزینه تحصیل در مدرسه ایرانی ها در ترکیه چقدر است؟

هزینه سالانه تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه از مبلغ 700 دلار شروع می شود و با توجه به پایه تحصیلی در مقاطع بالاتر به سقف 1000 دلار افزایش می یابد.

در نهایت با توجه به تقاضا زیاد از سوی والدین برای تحصیل در مدرسه ایرانی ها در ترکیه و همچنین آموزش از طریق راه دور صبا ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در این خصوص می باشند ، همچنین اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در ترکیه را بخوانید تا با نحوه شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور مانند آزمون های YOS و SAT آشنا شوید.

4/5 - (5 امتیاز)

93 دیدگاه در “مدرسه ایرانی ها در ترکیه

 1. مهناز گفت:

  با سلام.
  معلم هستم . آیا می توانم برای تدریس در مدارس ترکیه اقدام کنم؟ سپاس

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   باید از طریق آموزش و پرورش ایران پیگیری نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 2. معصومه داوری گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  به امیدخدا ما قصد مهاجرت به ترکیه رو داریم.
  من یک پسر۱۰ساله کلاس سوم و یک دختر۶ساله دارم،
  اما بچه ها هیچ کدوم زبان استانبولی بلد نیستن با این شرایط بچه ها میتونن در مدراس ترکی ثبت نام کنند؟(در جایی خوندم اگر زبان ترکی بلد نباشند مدارس ترکیه ثبت نام نمیکنن)
  و اگر پاسخ شما بله هست،اگرم ثبت نام کنند پسرم که اینجا کلاس سوم هست اونجا از پایه ی چهارم شروع میکنه؟خوندن و نوشتنشون به چه صورت میشه؟
  دخترمم که میره کلاس اول.
  صلاحدید و پیشنهاد شما برای ما چیه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در مدارس ترکی آموزش زبان ترکی برای دانش آموزان امکان پذیر است و می‌توانید ثبت نام مدرسه را انجام بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 3. Katanibazz گفت:

  سلام میشه بگید حدود یک سال موندن در ترکیه از اول که میخایم اقدام کنیم چند است )من دبیرستان ۱۰ ام هستم )

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   هزینه مدارس ایرانی بین 500 تا 1000 دلار در سال و هزینه زندگی برای هر نفر ماهانه حدود 400 دلار است.

   با تشکر از سوال شما

 4. مهرناز رسوی گفت:

  سلام دوست من در شها الانیا خانه خریده و اقامت ترکیه رو کرفته ایا ایشون میتونه برای رفتن پسرم به مدرسه ایرانی در استانبول قیم بشه که ما بنونیم پذیرش از مدرسه بگیریم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله می‌توانند قیم پسرتان شوند.

   باتشکر از سوال شما

 5. Amin گفت:

  سلام ببخشید من یازدهمی هستم می خواستم بپرسم که می تونم سال بعد در ترکیه تحصیل کنم یعنی دوازدهم رو و در کدام شهر ها میتونم تحصیل کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید. مدارس ایرانی ترکیه در آنکارا و استانبول هستند.

   با تشکر از سوال شما

 6. ‌‌ گفت:

  سلام روزتون بخیر یه سوال داشتم مدارس ایرانی در ترکیه قوانین و پوشش مدارس در ایران رو دارند؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله در مدارس ایرانی ترکیه رعایت حجاب الزامیست.

   با تشکر از سوال شما

 7. ربابه علی نژاد گفت:

  سلام من دودخترسال دهمی ویک دوازدهمی دارم قصددارم تادوهفته دیگه بیام ترکیه واقامت یکساله بگیرم ازطریق اجاره خونه آیابچه هاالان امکان انتقالشون به مدرسه ایرانی ترکیه هست؟ یابایدازاول سال تکرارپایه کنند؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر امکان انتقالی وجود ندارد و می بایست برای سال تحصیلی آینده اپلای کنید.

   با تشکر از سوال شما

  2. محمد مهدی شاطری گفت:

   سلام ،
   بعد از اتمام مدرسه ایرانی در خارج کشور آزمون کنکور گرفته میشود ؟؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    خیر شما صرفا در امتحانات پایان سال شرکت میکنید و کنکوری از شما گرفته نمی شود.

    با تشکر از سوال شما

 8. Parsa گفت:

  سلام من کلاس هشتم هستم و حدود ۹۰ درصد از زبان استانبولی مسلط هستم و در درس ها هیچ مشکلی ندارم
  میخواستم بپرسم اگه مدرک و بگیرم چیکار میتونم بکنم ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سوال تان واضح نیست.
   در کل شما میتوانید حتی بدون مدرک زبان برای مدارس ترکيه اپلای کنید ،ضمن اینکه بعد از دریافت مدرک دیپلم هم میتوانید برای پذیرش دانشگاه ها اپلای کنید.

   با تشکر از سوال شما.

 9. علی گفت:

  سلام در شهر قیصریه مدرسه ایرانی وجود دارد؟؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر. در شهرهای استانبول، ازمیر و آنکارا میتوانید شرکت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 10. bravemamad گفت:

  سلام من سال اخر راهنمایی هستم و یک خواهر 22 ساله دارم.
  که خواهر من کار آموز هست و رشته حقوق هست
  و همینطور به زبان انیگلیسی تسلط دارد می خواستم بدونم چطور خواهر من میتونه اقامت بگیرید و قیم من شود

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که خواهر شما اقامت تحصیلی ترکیه را داشته باشند می‌توانند قیم شما بشوند.

   با تشکر از سوال شما

 11. سمیرا گفت:

  سلام
  من معلم هستم
  می خواستم بپرسم چطور می تونم با مدارس خارج از کشور همکاری داشته باشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در این زمینه می بایست از طریق آموزش و پرورش ايران پیگیری کنید

   با تشکر از سوال شما

 12. علی گفت:

  با سلام
  من مدرس زیست شناسی با بیست و پنج سال سابقه تدریس در مقاطع مختلف و کنکوری هستم و هر سال تعدادی از دانش آموزانم موفق به ورود به رشته پزشکی در ایران می شوند .
  در نظر دارم مابقی عمرم را در استانبول یا ارمنستان بگذرانم لطفا راهنمایی بفرمایید که در استانبول آیا می توانم به تدریس در مدارس ایرانی یا آموزشگاه ها یا بصورت خصوصی مشغول و در خدمت دانش آموزان باشم ضمنا در صورت ok بودن بنده حاضرم یک سری از فیلم و کلیپهای تدریس را ارسال دارم.
  موفق و موید باشید.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در رابطه با استخدام در مدارس ایرانی ترکیه و ارمنستان می بایست از طریق آموزش و پرورش ايران پیگیری نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 13. مجید گفت:

  سلام وقت بخیر، چند سوال در مورد مدارس ایرانی حاضر در ترکیه دارم ممنون میشم پاسخ بدین

  برای تدریس یا هر نوع فعالیت در این مدارس ایا باید حتما جز نیروهای استخدام شده اموزش پرورش در ایران بود؟؟ یا در صورت داشتن اشنا میشه برای تدریس یا کار در این مدارس اقدام کرد؟؟

  ایا نیروهای از طریق ازمون و مصاحبه جذب میشوند؟ در صورت مثبت بودن! ایا ازمون از طرف اموزش و پرورش ایران گرفته می شود؟ یا از طرق خود موسسه حاضر در ترکیه؟

  ایا زمان حضور معلمان برای تدریس در این مدارس داری محدودیت هست؟ یا نه و در صورت رضایت موسس امکان حضور طولانی مدت در این مدارس برای کار و تدریس وجود داد؟؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   این موارد تماما مربوط به آموزش و پرورش ايران است و از طریق موسسات مهاجرتی نمی‌توانید اقدامی انجام دهید
   بنابراین بهتر است با آموزش و پرورش منطقه تان در ارتباط باشید تا بتوانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

   با تشکر از سوال شما

  2. Ava گفت:

   سلام خسته نباشید من الان ۱۶ سالمه و رشته انسانی میتونم واسه سال جدید یعنی یازدهم به ترکیه مهاجرت کنم و در آنجا در مدارس ثبت نام کنم همراه با پدر؟ و آیا نمرات کارنامه متوسط اثر در ثبت نام دارر۶یا خیر

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    بله میتوانید ثبت نام کنید. البته پدر شما باید اقامت موقت ترکیه را داشته باشند.

    با تشکر از سوال شما

 14. A. گفت:

  سلام
  ببخشید توی مدارس ترکیه باید حجاب داشت و اینکه درس های عربی و پیام اونجا هم تدریس میشه؟!

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در مدارس ایرانی ترکیه سیستم آموزشی و کتاب ها کاملا مشابه مدارس ایران است
   داشتن حجاب نیز الزامی ست.

   با تشکر از سوال شما

 15. مینا گفت:

  سلام وقت به خیر جناب من دبیر بازنشسته هستم .آیا امکان فعالیت در آنجا در مدارس ایرانی برای من هست واینکه پسرم می تواند برای دوازدهم در مدارس آنجا ثبت نام کند شهریه مدرسه وزندگی را بفرمایید.متشکرم .

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله فرزندان می‌توانند پذیرش مدارس ترکیه را دریافت کنند.
   هزینه تحصیل سالانه بین 500 تا 1000 دلار می باشد.
   در رابطه با استخدام خودتان در مدارس ایرانی ترکیه می بایست از طریق آموزش و پرورش ايران پیگیری کنید.

   با تشکر از سوال شما

  2. Mobi گفت:

   سلام ببخشید یه سوال که ذهنمو درگیر کرده اینه که پوشش دانش‌آموزان و کادر مدرسه چه طوره؟ مثل ایرانه؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    بله وضعیت پوشش‌ و حجاب در مدارس ایرانی ترکیه مشابه ایران است.

    با تشکر از سوال شما

 16. جواد گفت:

  سلام
  من میخوام سال دیگه به همراه دوستم که ۱۶سالمونه تنها بیایم و در مدرسه فجر استانبول تحصیل کنین میخواستم بپرسم که ما میتونیم بعد از ثبت نام تنها اونجا زندگی و تحصیل کنیم و اینکه دبیرستان فجر خوابگاه داره یا نه
  ممنون میشم کمکمون کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام و وقت بخیر

   برای دریافت پذیرش مدارس ترکیه الزاما نیاز به قیم می باشد و به تنهایی امکان پذیر نمی باشد.
   این مدرسه خوابگاه ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 17. Sara گفت:

  سلام در مدارس ایرانی در ترکیه چه دروس هایی آموزش می دین

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مدارس ایرانی ترکیه دقیقا مشابه مدارس داخلی اند و سیستم آموزشی، کتاب ها، دروس و غیره یکسان هستند.

   با تشکر از سوال شما

 18. رکسانا گفت:

  سلام
  من دانش آموز کلاس هفتم هستم و ميخواستم سال بعد (کلاس هشتم) در ترکیه تحصیل کنم و زبان ترکی ام نسبتا خوب است ولی زبان انگلیسی را زیاد بلد نیستم ميشه راهنمایی کنید من در مدارس ایرانی مشغول به تحصیل بشم یا در مدارس دولتی؟
  و اینکه پدر و مادرم نمی تونن همراه من بیان ولی خواهرم که 19 سالشه می خواد در دانشگاه ترکیه ادامه تحصیل بده، اون می تونه قیم من بشه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شما می‌توانید سال اول در مدارس ایرانی ترکیه تحصیل کنید و در کنار تحصیل به یادگیری زبان انگلیسی یا ترکی بپردازید که بتوانید سال های بعد در مدارس دیگر تحصیل نماييد.
   در رابطه با سوال دوم تان، بله خواهر شما می‌توانند قیم شما در ترکیه شوند.

   با تشکر از سوال شما

 19. محمد گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  آیا برای تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه وجود قیم یا پدر و مادر اجباری هست

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله حتما باید قیم داشته باشید. البته صرفا نیازی به حضور پدر یا مادر شما نمی باشد و افراد دیگری نیز در ترکیه می‌توانند قیم شما بشوند.

   با تشکر از سوال شما

  2. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله حتما باید قیم داشته باشید. البته صرفا نیازی به حضور پدر یا مادر شما نمی باشد و افراد دیگری نیز در ترکیه می‌توانند قیم شما بشوند.

   با تشکر از سوال شما

 20. آندرانیک گفت:

  سلام وقت بخیر.
  من حدود یک ماه دیگه به ترکیه مهاجرت میکنم.و برای گرفتن اقامت موقت بلند مدت یا اقامت دارم باید به کجا مراجعه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ابتدا پس از سکونت اولیه به اداره مهاجرت در ترکیه

   با تشکر از سوال شما

 21. نیوشا گفت:

  سلام وقت بخیر من ی برادر زاده دارم ک کلاس سوم هست اما ب خاطر مشکل زبان یا همان گفتار نتونسته خوب کلاس اولی و دوم یاد بگیره با این کرونا هم حسابی عقب افتاده میخواستم ببینم خانواده برادر مهاجرت کنن تکلیف بچشون چی میشه

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ایشون می‌توانند مدارسی که برای اینگونه افراد هست را انتخاب کنند.

   با تشکر از سوال شما

   1. بهزاد گفت:

    با سلام
    ادرس دقیق نمایندگی وزارت آموزش و پرورش ایران در استانبول منطقه مرتر رو میخواستم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     از طريق ایمیل میتوانید از آدرس شان مطلع شوید.

     با تشکر از سوال شما

 22. ندا گفت:

  در مدارس بین المللی رشته انسانی هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   درمدارس اینترنشنال رشته های نظری مثل ایران مجزا نیستند و تمام دروس کار میشود.

   با تشکر از سوال شما

 23. Reza gholami گفت:

  سلام من وپدرم برای سال آینده میخوام اقامت یک ساله بگیریم و بعد به مدارس شما حضور پیدا کنیم و عید سال ۱۳۹۹ما به ترکیه داریم میایم اگه میشه آدرس مدارستون رو بدید بیام

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   جهت اقدام برای پذیرش مدارس در ترکیه و روند پروسه میتوانید با کارشناسان متخصص ما در تهران در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 24. نهال گفت:

  سلام خسته نباشید ما در اصفهان 2شعبه آموزشگاه داریم..آیا می تونیم در ترکیه کار آموزشی انجام بدیم؟و اینکار اونجا جواب میده ؟چقدر در خود استانبول برای زدن یک آموزشکاه کوچیک هزینه باید کرد و مجوز گرفتنش مشکله؟ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما مي توانيد در تركيه ثبت شركت انجام دهيد و هرنوع بيزنسي كه دوست داريد را راه اندازي كنيد ولي با إيجاد شركت شما بايد در شركت خود نيروي ترك استخدام كنيد.

   با تشکر از سوال شما

   1. Aref Maleki گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    ببخشید بیشتر فامیلامون و دوستان در ترکیه اقامت دارن و مقیم اونجا هستن
    میشه از طریق اشناهامون ادامه تحصیل بدم؟
    پدر و مادرم فعلا ایران هستن و مقیم نیستن
    زبان انگلیسی و ترکیه رو هم بلدم تا حدودی ولی نیاز به راهنمایی شما دارم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     الزاما باید قیم داشته باشید ولی نیازی نیست حتما والدین تان قیم شما شوند.
     شخصی که اقامت موقت یا دائم ترکیه را داشته باشد می‌تواند قیم شما شود که بتوانید برای دریافت پذیرش و اقامت تحصیلی ترکیه اپلای کنید.

     با تشکر از سوال شما

 25. سیما گفت:

  سلام من میخواستم دختره ۱۲ سالم رو تنها بفرستم که دوره متوسطه رو اونجا شروع کنه شرایط اقامتش به چه صورت هست پانسیون میشن یا اقامت تحصیلی بهشون میدن؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   باتوجه به اینکه فرزندتون زیر 18 سال هستن داشتن قیم لازم هست .قیم یا شما و همسرتون هستین و حضورتون لازم هست یا حالا هر کشی که بتونن قیم فرزندتون بشن. میتونید خونه یا سوییت اجاره کنید. البته در صورتی که فرزندتون مدرسه بین المللی تحصیل کنن میتونن در خوابگاه شبانه روزی زندگی کنن.

   با تشکر از سوال شما

 26. Dionel گفت:

  سلام ، من امسال سال یازدهم هستم ولی هنرستانی هستم و رشته ی گرافیک میخونم میخواستم بدونم مدرسه های ایرانی که تو ترکیه هستن رشته ی هنر دارن یا نه ؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در کشورهای دیگه برخلاف ایران هیچ تفکیکی در دوره دبیرستان نیست شما بعد از اینکه دبیرستانتون رو تموم کردین و دیپلمتون رو گرفتین میتونید برای تحصیل در این رشته برای دانشگاه اقدام بفرمایید. برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه لازم هست در آزمون یوس یا ست شرکت کنید.

   با تشکر از سوال شما

 27. Leyla گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت شما.
  من معلم مقطع ابتدايي آموزش و پرورش ايران و همچنين دانشجوي ارشد دانشگاه علامه هستم.
  ميخوام بدونم براي همكاري در تدريس يا امور اداري چطور ميتونم با مدارس ايراني در تركيه مكاتبه داشته باشم ؟؟
  و شرايط همكاري با اين مدارس چيه؟؟
  بسيار بسيار ممنونم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اقدام برای مدارس ایرانی ترکیه از طرف اموزش و پرورش ایران میسر می شود.
   و اموزش پروش ایران مرجع تصمیم گیرنده هست

   با تشکر از سوال شما

 28. Leyla گفت:

  با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشيد
  من معلم مقطع ابتدايي آموزش و پرورش ايران و همچنين دانشجوي ارشد دانشگاه علامه هستم.ميخوام بدونم براي همكاري در تدريس و يا امور اداري مدارس ايراني در استامبول چطور ميتونم درخواست بدم و مكاتبه داشته باشم؟؟
  شرايط همكاري با اين مدارس چيه؟؟
  بسيار متشكرم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اقدام برای مدارس ایرانی ترکیه از طرف اموزش و پرورش ایران میسر میشه
   و اموزش پروش ایران مرجع تصمیم گیرنده هست

   با تشکر از سوال شما

 29. مهرداد گفت:

  سلام و عرض احترام
  در این مدارس رشته طراحی دوخت ( فنی و حرفه ای) هم تدریس میشود؟
  لطفا پاسخ دهید ممنون از لطف شما

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خیر رشته های فنی را ندارند.

   با تشکر از سوال شما

 30. مهرداد گفت:

  با سلام و احترام
  آیا در مدرسه ایرانیان در ترکیه رشته طراحی دوخت (فنی و حرفه ای) ارائه می شود؟
  لطفا” پاسخ دهید. با سپاس فراوان

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما مي توانيد در رشته تجربي يا رياضي فيزيك در تركيه تحصيل كنيد و بعد از اخذ ديپلم با شركت در آزمون ورودي دانشگاه ها در رشته طراحي لباس و … تحصيل نماييد.

   با تشکر از سوال شما

 31. کیان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من که ۱۰ ام تجربی هستم اونجا همه رشته ها تدریس میشه؟؟
  و شرایطش بدون والدین چجوریه؟؟
  و اون اموزشگاه تو کدوم شهر ت

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   فقط ریاضی و تجربی ، باید حتما یک قیم داشته باشید ، در آنکارا و استانبول می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 32. مهرداد گفت:

  با سلام و احترام
  آیا رشته های فنی و حرفه مثل طراحی دوخت هم در مدارس ایرانیان ارائه می شود ؟ممنون میشم پاسخ بدهید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در مقطع دبیرستان مثل ایران هنرستان وجود نداره ،شما ابتدا دبیرستان رو تموم میکنید و دیپلم میگیرید و اگر تمایل داشتین این رشته رو در دانشگاه های ترکیه بخونید

   با تشکر از سوال شما

 33. علیرضا گفت:

  شهریه چچوریه هر ماه یا هرسال یا ترمیه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شهريه مدارس به صورت سالانه است

   با تشکر از سوال شما

 34. شیرین گفت:

  سلام شرایط تدریس در مدارس ایرانی ترکیه چیه؟
  آیا مدارس ایرانی در ترکیه زیر نظر آموزش و پرورش ایران است؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   دوست عزیز این مدارس زیر نظر آموزش و پرورش ایران هستند ولی بر اساس قوانین ترکیه اداره میشوند . از آنجاییکه تعداد مدارس ایرانی در ترکیه محدود است امکان پیدا کردن کار در این زمینه برای شما کم است .

   با تشکر از سوال شما

 35. امیرحسین گفت:

  من پسر 15 ساله ام و میخواهم تنهایی مهاجرت کنم میشه بگید چطور میتوان تبعیت گرقت

 36. سینا گفت:

  سلام من پدرم ترکیه ساکنه و اقامت موقت داره من چجوری میتونم برای تحصیل در پایه دوازدهم (متوسطه دوم ) اقدام کنم و تا چه زمانی مهلت دارم ؟

  1. ربابه علی نژاد گفت:

   سلام من دودخترسال دهمی ویک دوازدهمی دارم قصددارم تادوهفته دیگه بیام ترکیه واقامت یکساله بگیرم ازطریق اجاره خونه آیابچه هاالان امکان انتقالشون به مدرسه ایرانی ترکیه هست؟ یابایدازاول سال تکرارپایه کنند؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    خیر امکان انتقالی وجود ندارد و می بایست برای سال تحصیلی آینده اپلای کنید.

    با تشکر از سوال شما

 37. اسمعیل سروش نیا 09115890736 گفت:

  با سلام
  بنده به تازگی با سمت مدیریت در مدارس متوسطه آموزش و پرورش ایران بازنشسته شدم.
  سوال بنده این است که: 1- آیا در ترکیه (یا اختصاصا استانبول) مدارس غیر دولتی ایرانی هم داریم یا خیر؟
  2-:در صورت مثبت بودن پاسخ برای فعالبت یا همکاری (جهت تدریس یا امور اداری) با این مراکز چه باید کرد؟
  بسیار سپاسگزارم

 38. Tannaz گفت:

  سلام
  عذرخواهی میکنم
  من با خرید منزل قصد گرفتن اقامت ترکیه رو دارم
  میخواستم بپرسم صلاح میدونید پسر هشت ساله من به مدرسه ایرانیان بره برای شروع کلاس دوم یا مدرسه دولتی ترکیه البته اصلا زیان ترکی بلد نیستیم
  و لطفا بعد از اینکه ن‌ظرتون رو فرمودید دلیلش رو هم بفرمایید.
  ممنون و سپاسگذارم…

 39. بیتا آقازاده گفت:

  سلام من 17 سالمه امسال یازدهمو تموم کردم میخوام دوازدهم رو تو ترکیه ادامه بدم میشه شرایط مهاجرت به اونجا رو بگین ممنونم

 40. مریم گفت:

  من قصد مهاجرت به ترکیه دارم ، دو پسر دوماهه و ده ساله دارم.پسر بزرگم کلاس چهارم هست ، میخام به درسش لطمه وارد نشه . میشه راهنماییم کنید که اصلا چطوری میتونم کارهای مهاجرت رو شروع کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه