بهترین دانشگاه های ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه به تازگی یکی از عوامل مهم در جذب مهاجران خارجی از تمام نقاط جهان به این کشور محسوب می شوند که در کنار اشخاصی که جهت کار در ترکیه به این کشور مهاجرت می کنند ، سالانه درآمد بالایی را برای کشور به ارمغان می آورند ، این موضوع در کشورمان نیز سالیانی است که مورد استقبال دانشجویان بسیاری قرار گرفته است و مهاجرت از کشورمان برای تحصیل در ترکیه نیز روز به روز در حال افزایش است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ادامه بهترین دانشگاه های ترکیه را کاملتر به شما معرفی خواهند نمود ، ضمن اینکه توصیه می کنیم مقاله تحصیل در ترکیه را مرور کنید تا با هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور هم آشنا شوید.

سیستم آموزشی در دانشگاه های ترکیه طبق معاهده بولونیا تنظیم و ارائه می گردد که این امر موجب شده تا دانشگاه های این کشور با سرعت بالایی به رشد و ترقی ادامه دهند و روز به روز فاصله کیفی آنان با دیگر دانشگاه های اروپا کاهش یافته و به دانشگاه های برتر جهان نزدیک تر شوند.

بهترین دانشگاه های ترکیه مکانی مناسب برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و همچنین رشته های مهندسی می باشند و اخذ مدرک از آنان می تواند زمینه اشتغال را برای تمامی دانشجویان در سطح جهان فراهم نموده و همچنین زمینه مهاجرت به ترکیه به صورت دائم را هم فراهم آورد.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های ترکیه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ارزان ترین دانشگاه ترکیه کدام است؟ با مشاوران ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است که در ابتدا فعالیت خود را به عنوان یک دانشگاه پزشکی آغاز و سپس با توسعه سایر بخش ها رشته های مختلفی را به برنامه آموزشی خود افزود.

این دانشگاه از دانشگاه های برتر ترکیه است و امکانات مناسبی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد ، این دانشگاه از دو پردیس تشکیل شده که 13 دانشکده ، 8 مدرسه‌ی فنی و حرفه‌ای ، 13 موسسه‌ی آموزشی و 40 مرکز پژوهشی را در خود جای داده است که تمامی تحصیلات را مطابق با آخرین متد آموزشی به دانشجویان ارائه می دهند  ، رشته مهندسی برق یکی از بهترین و با کیفیت ترین رشته های تحصیلی این مرکز می باشد که شما می توانید در این دانشگاه انتخاب کرده و در هر مقطعی از کارشناسی تا دکترای تخصصی آن را به تحصیل بپردازید.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول یکی از دانشگاه های بین المللی ترکیه واقع در استانبول است که در سال 1944 تاسیس شد و دارای دانشکده های مهندسی عمران ، معماری ، مکانیک ، الکترونیک ، معدن ، شیمی و متالورژی ، معماری دریایی ، علوم پایه ، علوم هوانوردی ، مدیریت می باشد.

این دانشگاه دارای 13 دانشکده با زبان تدریس ترکی و انگلیسی می باشد ، رشته های عمران و معماری کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند و مابقی رشته ها ترکیبی از هر دو زبان است ، بسیاری از محققان و دانش پژوهان در زمینه های مختلف علمی در این دانشگاه به تحقیق مشغول هستند و می توان آن را یکی از مراکز فناوری بر شمرد.

دانشگاه حاجت تپه ترکیه
دانشگاه کوچ استانبول ترکیه​

دانشگاه کوچ استانبول ترکیه

دانشگاه کوچ استانبول ترکیه​ یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول است که نام خود را از موسس آن گرفته و در سال 1933 تاسیس شده است ، دانشکده های این دانشگاه شامل علوم انسانی ، اقتصاد و علوم اداری ، علوم اجتماعی ، دانشکده علوم پایه ، علوم پزشکی ، دانشکده مهندسی ، حقوق و پرستاری است که زبان آموزشی اصلی در آن زبان انگلیسی می باشد.
در برخی رشته ها مانند رشته های حقوق و پرستاری ، تدریس به زبان ترکی هم انجام می شود و آموزش گروهی در آن به شدت تشویق می شود ، دانشگاه کوچ با سایر دانشگاه های برجسته دنیا در ارتباط است و بسیاری از اصول آموزشی خود را مطابق با آن ها پیش می برد، این دانشگاه علاوه بر علوم مهندسی مانند مهندسی برق به داشتن رشته پزشکی قوی نیز شهرت دارد.

اطلاعات به روز دانشگاه های ترکیه در مقالات زیر در دسترس شماست.

دانشگاه بغازیچی ترکیه

دانشگاه بغازیچی ترکیه یک دانشگاه دولتی و از دانشگاه های تحقیقاتی مهم در منطقه اروپایی استانبول است که که در سال 1863 تاسیس و کار خود را با رشته حقوق آغاز کرد و هم اکنون چهار دانشکده و دو مدرسه ارائه دهنده مدارک دوره لیسانس و شش موسسه ارائه دهنده دوره فوق لیسانس را در خود جای داده است.

زبان اصلی دانشگاه بغازچی ، انگلیسی و به طور پیشرفته ای از سیستم آموزش آمریکایی پیروی می کند ، این دانشگاه بالاترین رنکینگ را در ترکیه دارا می باشد و آزمون ورودی نسبتا سختی دارد ، این سر سختی در پذیرش دانشجو ، به دانشگاه اجازه می دهد تا دانشجویان با هوش و استعداد بالا فقط به این مرکز جذب شوند ، به همین خاطر اعتبار مدرک این دانشگاه بسیار بالا است.

این دانشگاه در زمینه های علوم کاربردی ، مهندسی ، علوم اجتماعی و علوم آموزشی ، علوم انسانی و علوم ورزشی در ترکیه معروف است و در زمینه های دیگری نیز دانشجو می پذیرد که برای اطلاع از ان ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه وجود دارد؟با مشاوران ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

Middle East Technical University

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه ، همانگونه که از نامش پیدا است این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقات تکنیکال در خاورمیانه و جهان شناخته شده است که به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در سال 1956 در شهر آنکارا تاسیس شد.
تمرکز این دانشگاه بر تحقیق و آموزش در مهندسی و علوم طبیعی است و بیش از چهل رشته تحصیلی در پنج دانشکده این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود ، دانشکده های دانشگاه عبارتند از دانشکده معماری ، علوم پایه ، اقتصاد و علوم مدیریتی ، علوم آموزشی ، فنی مهندسی و مقاطع کارشناسی تا دکترای اکثر رشته های بزرگ و مطرح در آن در دسترس می باشد.

دانشگاه فنی خاورمیانه​

دانشگاه آنکارا

این دانشگاه که به عنوان اولین موسسه آموزش عالی دولتی در ترکیه تاسیس شده است ، علوم مختلف از جمله پزشکی ، مهندسی ، هنر و غیره را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود.

زبان تحصیل در دانشگاه آنکارا ترکی است و شما حتی می توانید به صورت مجازی هم تحصیلات خود را به اتمام برسانید ، باید بدانید که بیش از 6 هزار دانشجو در این دانشگاه هر ساله به تحصیل مشغول هستند و از تمامی امکانات آموزشی ، تفریحی و فرهنگی به بهترین شکل ممکن بهرمند می شوند و این دانشگاه به دانشجویان برجسته خود نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کند که بسیار قابل قبول و مناسب هستند.

ثبت نام در کالج های آلمان

دانشگاه غازی

دانشگاه غازی از برترین موسسات علمی در ترکیه برای تحصیل است که دارای 15 دانشکده و 9 مدرسه آموزش عالی می باشد ، این دانشگاه در رتبه 800 جهان و در لیست 10 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد ، باید دقت داشته باشید که جهت ادامه تحصیل در دانشگاه غازی ، پاس کردن حداقل 2 درس شرط ادامه تحصیل محسوب می شود و کسانی که نتوانند در ترم اول بیشتر از دو درس را پاس کنند اخراج می شوند.

متاسفانه اساتید و کارمندهای دانشگاه غازی ، برداشت منفی از دانشجوهای ایرانی دارند و بر این باور هستند که دانشجوهای ایرانی ضعیف بوده و فقط دنبال مدرک هستند نه یادگیری و تنها چیزی که می تواند این باور غلط را ازبین ببرد علاقه مندی ما به علم و توانایی ما در کسب بهترین نمره ها در این دانشگاه ها می باشد.

دروس دانشگاه غازی به زبان ترکی تدریس می شود و برای کسی که در سیستم آموزشی ایران درس خوانده است بدون شک ترم اول مقداری دشوار خواهد بود ، بهترین کار برای موفق بودن بهبود زبان ترکی است و اینکه بعد از کلاس به پیدا کردن معنی لغات بپردازید.

دانشگاه بیلنکت ترکیه

اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه به نام دانشگاه بیلکنت ترکیه در آنکارا در سال 1984 تاسیس شد ، این دانشگاه دارای 7 دانشکده و 12 هزار دانشجوی مشغول به تحصیل است که از بیش از 64 کشور دنیا به این دانشگاه آمده اند.

این دانشگاه که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد و از جمله دانشگاه های برتر کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های مختلف از جمله مهندسی برق است ، زبان آموزشی در دانشگاه بیلنکت ترکیه انگلیسی است و در حال حاضر این دانشگاه بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز بهترین دانشگاه خاورمیانه به شمار می رود.

در زیر می توانید با برخی از دانشگاه های ترکیه بیشتر و بهتر آشنا شوید.

دانشگاه آنادولو

این دانشگاه دولتی یکی از اولین دانشگاه های بزرگ ترکیه است که در سال 1982 تاسیس شد و دارای دانشکده های آموزش ، داروسازی ، علوم انسانی ، علوم ، هنرهای زیبا ، حقوق ، اقتصاد ، ارتباطات ، کسب و کار ، معماری و طراحی ، مهندسی ، علوم بهداشت ، تربیت بدنی و گردشگری است.

دانشگاه آنادولو در میان شهرهای استانبول و آنکارا واقع شده است و به همین خاطر برخی از دانشجویان یکی از این دو شهر را برای زندگی انتخاب می نمایند که البته باید زمانی نزدیک به 3 ساعت در روز را برای رفت و آمد خود در نظر بگیرند ، به همین خاطر اکثر دانشجویانی که وسیله نقلیه شخصی دارند چنین کاری می کنند.

دانشگاه مرمره ترکیه

دانشگاه مرمره ترکیه با 125 سال قدمت از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه به شمار می رود و در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است.

دانشگاه آنادولو

دانشگاه مرمره دارای 8 دانشکده با قابلیت تحصیل در چند زبان است که زبان انتخابی اکثریت دانشجویان زبان انگلیسی است ، علاقه مندان به تحصیل در زبان های فرانسوی و آلمانی و روسی می توانند رشته های داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی ، مهندسی ، اقتصاد و مدیریت اجرایی در دانشگاه مرمره را به این زبانها بخوانند که یک مزیت بزرگ و افتخاری برای این دانشگاه است.

دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی در مقایسه با دیگر دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه ، دانشگاهی نوپا به حساب می آید ، این دانشگاه از سال 2000 شروع به فعالیت کرده است و اغلب رشته های موجود را به هر دو زبان انگلیسی و ترکی برای دانشجویان ارائه می کند.

این دانشگاه که در نزدیکی شهر استانبول قرار گرفته در سال 1994 تاسیس شده است و با وجود تازه تاسیس بودن از بهترین دانشگاه های ترکیه به شمار می رود و دانشجویان بسیاری سالانه هم از داخل کشور و هم از خارج آن برای تحصیل در آن درخواست می نمایند.

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در سال 1996 توسط یک بنیاد خصوصی تاسیس شد و رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، علوم مهندسی , علوم پایه ، اقتصاد ، هنرهای زیبا و ادبیات در این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی در دسترس می باشد ، دانشگاه یدی تپه از نظر مالی کاملا مستقل است و از حمایت دولت در این زمینه برخوردار نیست.

پردیس دانشگاه در منطقه آسیایی استانبول واقع شده است ، در حالی که دانشکده دندانپزشکی و بیمارستان دانشگاه در دیگر نقاط شهر قرار دارند ، این دانشگاه در سال 2021 در میان 2000 دانشگاه برتر جهان و در ترکیه در میان 40 دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است.

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر از جمله دانشگاه هایی است که برای علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه ، خصوصا برای تحصیل در رشته های مهندسی ( با تاکید بر مهندسی معماری ) پیشنهاد می شود ، این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول است که در سال 1998 تاسیس شد و از 9 دانشکده تشکیل شده است.

این مرکز نزدیک به 20 هزار نفر دانشجو را پذیرفته است که نزدیک به 2600 نفر از آنان دانشجویان بین المللی از اکثر کشورهای جهان می باشند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا میدانید بهترین دانشگاه ترکیه برای رشته های پزشکی کدام است؟ مشاوران ما به شما خواهند گفت.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

در بالا به برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه اشاره کردیم اما دقت داشته باشید که لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت هر سال منتشر می شود و چنانچه قصد بازگشت به ایران پس از اتمام تحصیلات خود را دارید حتما این مورد را در هنگام پذیرش خود به دقت بررسی کنید.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی می توانند در این مورد شما را به بهترین نحو یاری کنند ، اما برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه به شرح زیر می باشد:

  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه آتاترک ارزروم
  • دانشگاه اگه ازمیر
  • دانشگاه حاجت تپه
  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه کوچ
  • دانشگاه سلیمان دمیرل ( فقط دندانپزشکی )
  • دانشگاه غازی ( فقط دندانپزشکی )
  • دانشگاه کاتب جلبی ازمیر ( فقط دندانپزشکی )
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های ترکیه

• دانشگاه آنکارا
• دانشگاه آتاترک ارزروم
• دانشگاه اگه ازمیر
• دانشگاه حاجت تپه
• دانشگاه استانبول
• دانشگاه کوچ
• دانشگاه سلیمان دمیرل ( فقط دندانپزشکی )
• دانشگاه غازی ( فقط دندانپزشکی )
• دانشگاه کاتب جلبی ازمیر ( فقط دندانپزشکی )

رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، علوم مهندسی , علوم پایه ، اقتصاد ، هنرهای زیبا و ادبیات در این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی در این دانشگاه ارائه می شود.

این دانشگاه که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد و از جمله دانشگاه های برتر کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های مختلف از جمله مهندسی برق است ، زبان آموزشی در دانشگاه بیلنکت ترکیه انگلیسی است و در حال حاضر این دانشگاه بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز بهترین دانشگاه خاورمیانه به شمار می رود.

تمرکز این دانشگاه بر تحقیق و آموزش در مهندسی و علوم طبیعی است و بیش از چهل رشته تحصیلی در پنج دانشکده این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود ، دانشکده های دانشگاه عبارتند از دانشکده معماری ، علوم پایه ، اقتصاد و علوم مدیریتی ، علوم آموزشی ، فنی مهندسی و مقاطع کارشناسی تا دکترای اکثر رشته های بزرگ و مطرح در آن در دسترس می باشد.

دانشگاه بغازیچی ، زبان اصلی دانشگاه بغازچی ، انگلیسی و به طور پیشرفته ای از سیستم آموزش آمریکایی پیروی می کند ، این دانشگاه بالاترین رنکینگ را در ترکیه دارا می باشد و آزمون ورودی نسبتا سختی دارد.

مشاورین با تجربه شرکت مهاجرتی رجبی مفتخرند تا بهترین مشاوره را در رابطه با هرگونه موارد مهاجرتی در تمامی زمینه ها اعم از تحصیل ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و سایر روش های مهاجرتی به شما عزیزان ارائه نمایند ، همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال در رابطه با بهترین دانشگاه های ترکیه می توانید با مراجعه به دفاتر ما در تهران و شیراز با کارشناسان ما دیدار کرده و از اطلاعات به روز آنان بهره مند شوید ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به ترکیه را در کنار این محتوا بخوانید تا بدانید با توجه به شرایط خاص شما ، بهترین روش و امن ترین راه برای ورود و اقامت به ترکیه چه شیوه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (74 امتیاز)