خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه

خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه
مشاور مهاجرتی

خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه می تواند در مخارج و هزینه های زندگی آنان در این کشور بسیار تاثیر گذار باشد و در کاهش مخارج آنان در مواقع ناگهانی که با بیماری مواجه می شوند کمک بسزایی کند و در صورت عدم بهره بندی از خدمات بیمه ، هزینه های درمان و دارو برای دانشجویان خارجی ممکن است هنگفت و بسیار دردسر ساز باشد.

در ادامه با مشاورین ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا قوانین و شرایط خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه را مورد معرفی و بررسی قرار دهیم ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل درترکیه را مطالعه کرده و با راه های اقامت بعد از اتمام تحصیل در ترکیه بخوبی آشنا شوید.

در سطح ملی ، دولت ترکیه نیاز دارد که تمام دانشجویان بین المللی سیاست بیمه سلامت محلی اجباری را با موسسه تأمین اجتماعی ترکیه دریافت کنند تا از خدمات بیمه در زمان تحصیل در ترکیه بهره مند شوند ، تمام دانشجویانی که دارای مجوز اقامت بیش از شش ماه در ترکیه هستند ، به صورت خودکار در موسسه امنیت اجتماعی ترکیه از طریق سیستم متمرکز ثبت می شوند.

فهرست مطالب

خدمات بیمه در دانشگاه های ترکیه

جهت ارائه خدمات بیمه به در دانشگاه های ترکیه ، این کشور دارای بخش مراقبت های بهداشتی خوب و با تعداد زیادی از پزشکان و دندانپزشکان ترکی است که به ویژه در بیمارستان های بزرگ به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، در ترکیه تمام بیمارستان ها یک اتاق اورژانس دارند که 24 ساعت در روز باز هستند و پزشکان و داروخانه های آن شبانه روزی می باشند.

علاوه بر این همه دانشگاه های ترکیه دارای خدمات پزشکی رایگان در مراکز پزشکی خود هستند که درمان اورژانسی و مشاوره در امور شخصی و بهداشتی را مجانی به دانشجویان خود ارائه می دهند و همیشه حداقل یک پزشک و یک پرستار در طول هفته در مراکز بهداشتی در دانشگاه ها مشغول به کار هستند ، برخی از خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه در درمانگه های دانشگاه ها عبارتند از :

 • مراقبت بهداشتی AXA PPP
 • BUPA
 • خدمات بیمه Expac
خدمات بیمه در دانشگاه های ترکیه

هزینه بیمه دانشجویی ترکیه

بیمه دانشجویی برای ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه و اخذ مجوز اقامت الزامی است ، زمان آغاز بیمه خدمات درمانی یک روز بعد از پرداخت هزینه بیمه دانشجویی ترکیه است و تا زمانی که فرد هزینه بیمه را پرداخت نکرده باشد نمی تواند از بیمه سلامت برای درمان در بیمارستان ها و داروخانه ها بهره مند شود.

دانشجویان مسئول پرداخت ماهیانه خود از مشارکت بیمه درمانی و هزینه های بستری شدن یا خدمات پزشکی هستند که در مراکز بهداشتی دانشگاه موجود نیستند که زمان اعتبار این بیمه درمانی تا پایان سال تحصیلی است ، علاوه بر این خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه به دو صورت بیمه سلامت خصوصی (SGK ) و بیمه سلامت عمومی ( GSS ) در دسترس دانشجویان قراردارد که هرکدام شرایط خود را دارند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

هزینه درمان در اغلب بیمارستان های دولتی با خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه رایگان و یا بسیار کم است اما در بیمارستان های خصوصی اگر تحت پوشش بیمه دانشجویی باشند ، بر اساس قرارداد بیمه بخشی از هزینه درمان بر عهده دانشجو است ، موارد زیر به طور کلی تحت پوشش کامل بیمه دانشجویی قرار نمی گیرند :

 • درمان آلرژی
 • پزشکی داخلی و بیماری های داخلی
 • درمان بیماری پوست
 • درمان بیماری های گوارشی
 • درمان جراحی عمومی
 • درمان بیماری های قلب
 • درمان گلو ، گوش ، حلق و بینی
 • درمان بیماری های ارتوپدی
 • درمان بیماری های روانپزشکی
 • درمان مشاوره روانپزشکی
 • اورولوژی
 • آزمایش های بیمارستانی و عکس برداری
نکات مهم بیمه دانشجویی در ترکیه​

Insurance

نکات مهم بیمه دانشجویی در ترکیه

خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه دارای شرایط و نکات ریز و درشت زیادی می باشد که چنان چه قصد مهاجرت به ترکیه برای تحصیل را دارید ، لازم است با ارتباط با کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی رجبی از این موارد اطلاع دقیق و به روزی کسب نمایید تا در صورت بروز موارد پزشکی و درمانی در این کشور در حین تحصیل متحمل هزینه های گزاف نگردید ، برخی از نکات مهم بیمه دانشجویی در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • اگر فرد در کشور خود تحت پوشش بیمه پزشکی ملی نباشد ، می تواند از بیمه سلامت اجباری در ترکیه طی تحصیل در این کشور بهره مند شود که متوسط هزینه بیمه دانشجویی برای یک سال 375 لیره می باشد و بیمه سلامت اجباری برای درمان در بیمارستان های این کشور که تحت پوشش بیمه سلامت هستند الزامی است.
 • فرد می تواند بیمه سلامت اجباری در کشور خود را دریافت کند ، اگر که متن این بیمه نامه به زبان انگلیسی و برای مدت اقامت و تحصیل دانشجو در ترکیه معتبر و با پوشش نامحدود باشد.
 • خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه به این شکل است که فرد می تواند بیمه سلامت عمومی توسط دولت ترکیه را دریافت کند و هزینه بیمه را به صورت ماهانه پرداخت کند تا بیمه سلامت خود را در دوره تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه حفظ کند.

همچنین برای رشته هایی همچون علوم اجتماعی ، اقتصاد و بیزینس باید کالج W-Kurs را که دروس زبان آلمانی ، ریاضی ، اقتصاد ، تجارت و جامعه شناسی ارائه می شوند را بگذرانید و نام کالج رشته های انسانی G-Kurs است که دروس زبان آلمانی ، تاریخ ، ادبیات آلمان ، جامعه شناسی و آمار در آن تدریس می گردد و در نهایت متقاضیانی که قصد تحصیل رشته های زبان را دارند باید دوره کالج S-Kurs را بخوانند که دروس زیان آلمانی ، تاریخ ، علوم اجتماعی به آن ها آموزش داده می شود.

افرادی که بتوانند یکی از دو شرط زیر را فراهم سازند می توانند به صورت مستقیم و بدون گذراندن دوره کالج به دانشگاه وارد شوند:

 • تحصیل حداقل ۴ ترم در دانشگاه های دولتی ایران
 • داشتن مدرک زبان DSH که فقط در آلمان برگزار می شود . البته برای حل مشکل مدرک زبان ، می توان مدرک TestDaf را به جای آن ارائه داد که آزمون آن در ایران نیز برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز اخذ خدمات بیمه دانشجویی

مدارک مورد نیاز اخذ خدمات بیمه دانشجویی با توجه به بیمه های خصوصی و دولتی تفاوت هایی با یکدیگر دارند اما موارد زیر به طور کلی مورد نیاز تمام بیمه ها می باشد:

 • مجوز اقامت
 • پاسپورت معتبر
 • کارت دانشجویی

بهتر است دانشجویان پس از نقل مکان به ترکیه جهت تحصیل علاوه بر احتساب هزینه آن به شرایط استفاده از خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه هم توجه کنند.

بیمه درمانی دانشجویی در ترکیه به دانشجویان اجازه می دهد تا تنها با پرداخت 20 درصد هزینه ، دارو خریداری کنند و تعداد زیادی بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد که خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه ارائه میدهند ، همچنین هزینه ای که دانشجویان در بیمارستان ها پرداخت می کنند به سیاست قیمت گذاری هر بیمارستان بستگی دارد ، به طوری که برخی از بیمارستان ها تحت موافقت نامه های کامل با بیمه درمانی دانشجویی قرار دارند و برخی از آن ها نیازمند هزینه های اضافی هستند که توسط بیمه درمانی دانشجویی پوشش داده نمی شود.

قوانین و شرایط خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه همواره در حال بررسی و تغییرات است ، به همین خاطر همواره لازم است پیش از مهاجرت به این کشور جهت تحصیل اطلاعات دقیق و به روزی در این باره کسب نمایید.

مدارک مورد نیاز اخذ خدمات بیمه دانشجویی

سوالات پر تکرارخدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه

• مجوز اقامت
• پاسپورت معتبر
• کارت دانشجویی

خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه به دو صورت بیمه سلامت خصوصی (SGK ) و بیمه سلامت عمومی ( GSS ) در دسترس دانشجویان قراردارد.

همه دانشگاه های ترکیه دارای خدمات پزشکی رایگان در مراکز پزشکی خود هستند که درمان اورژانسی و مشاوره در امور شخصی و بهداشتی را مجانی به دانشجویان خود ارائه می دهند و همیشه حداقل یک پزشک و یک پرستار در طول هفته در مراکز بهداشتی در دانشگاه ها مشغول به کار هستند

هزینه درمان در اغلب بیمارستان های دولتی با خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه رایگان و یا بسیار کم است اما در بیمارستان های خصوصی اگر تحت پوشش بیمه دانشجویی باشند ، بر اساس قرارداد بیمه بخشی از هزینه درمان بر عهده دانشجو است

متوسط هزینه بیمه دانشجویی برای یک سال 375 لیره می باش

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به صورت تلفنی و یا به صورت حضوری در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه دقیق ترین و به روزترین اطلاعات در زمینه خدمات بیمه به دانشجویان در ترکیه و سایر مسایل مهم هنگام تحصیل در خارح از کشور هستند ، با ما در تماس باشید و ضمنا برای آشنایی هر چه بیشتر با تمام راه های مهاجرت به ترکیه از طرق قانونی و امن ، مقاله لینک شده را بخوانید.

5/5 - (71 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *