دانشگاه Cornell

دانشگاه Cornell
مشاور مهاجرتی

شهر ایتاکا در ایالت نیویورک آمریکا میزبان دانشگاه کرنل می باشد.

بله ، پذیرش در دانشگاه کرنل به ملیت افراد بستگی ندارد و هر فردی از جای جهان در صورت داشتن شرایط لازم می تواند برای تحصیل در این دانشگاه درخواست خود را ثبت نماید.

بله ، دانشگاه کرنل دارای خوابگاه و اقامت گاه های بسیاری است که دانشجویان می توانند در آن ها ساکن شوند.

هزینه ثبت درخواست یا اپلیکیشن فی در دانشگاه کرنل 80 دلار است.

دانشگاه کرنل از سوی QS رتبه 16 و از سوی TIMES رتبه 20 را در بین دانشگاه های برتر جهان به دست آورده است.

از دیگر مزایای بسیار مهم تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان ایرانی، معتبر بودن این مرکز نزد وزارت بهداشت و وزارت علوم کشورمان است که معادل سازی و اشتغال را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه در ایران را مهیا می سازد.

رتبه علمی دانشگاه کرنل در جهان

دانشگاه کرنل یک مرکز بسیار معتبر و شناخته شده در آمریکا و جهان است که اخذ مدرک از آن می تواند به تنهایی یک موفقیت بزرگ به نظر برسد. افراد بسیاری همه ساله برای پذیرش در این دانشگاه تلاش می کنند که تعداد محدودی موفق به اخذ پذیرش در آن می شوند.

دانشگاه کرنل از سوی مراجع مختلفی در جهان به عنوان یک دانشگاه معتبر و تاثیرگذار شناخته شده است. 

مراکزی که همواره در حال بررسی و رصد تمامی دانشگاه های جهان بوده و بر اساس کیفیت آموزش، خدمات و امکانات و هیئیت علمی دانشگاه ها آنان را اعتبار سنجی کرده و رتبه بندی می نمایند. 

در ادامه رنکینگ دانشگاه کرنل در جهان را مشاهده می نمایید:

مرجع

رتبه جهانی

QS

16

ARWU

12

TIMES

20

US News

12

 

تاریخچه دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل در سال 1865 میلادی تاسیس شد و ریشه در رویای دو مرد به نام های عزرا کرنل و اندرو دیکسون وایت داشت. عزرا کرنل، تاجری ثروتمند و بشردوست بود که به قدرت آموزش در تغییر زندگی انسان ها اعتقاد داشت. او معتقد بود که آموزش باید برای همه، صرف نظر از پیشینه یا وضعیت اجتماعی آن ها، در دسترس باشد.

اندرو دیکسون وایت نیز یک محقق و مربی با تجربه بود که به دنبال ایجاد یک دانشگاه جدید بود که بر آموزش علوم و تحقیقات تأکید کند. این دو مرد با همکاری یکدیگر، دانشگاه کرنل را به عنوان یک موسسه آموزش عالی منحصر به فرد با تعهد به ارائه آموزش با کیفیت برای همه دانشجویان، صرف نظر از پیشینه آن ها، تأسیس کردند.

هدف آن ها از تأسیس این دانشگاه، ایجاد مؤسسه ای آموزشی بود که در آن هر فرد بتواند در هر زمینه ای آموزش ببیند. کرنل اولین دانشگاهی بود که از سیاست های اعطای زمین برای راه اندازی مراکز پژوهشی توسط دولت فدرال ایالات متحده آمریکا بهره برد.

تاریخچه دانشگاه کرنل

نوع دانشگاه Cornellیک مرکز تحقیقاتی و آموزشی خصوصی است که یکی از معدود دانشگاه هایی است که دارای دو دانشکده پزشکی می باشد؛ دانشکده پزشکی ویلیام کورل در شهر نیویورک و دانشکده پزشکی ویل در دانشگاه قطر. علاوه بر این کتابخانه دانشگاه کرنل یکی از بزرگ ترین کتابخانه های دانشگاهی در ایالات متحده است و بیش از 13 میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است.

دانشگاه کرنل در طول تاریخ خود به نوآوری و پیشرفت در زمینه های مختلف علمی، از جمله کشاورزی، مهندسی، پزشکی و علوم انسانی ادامه داده است و همچنین به تعهد به تنوع و فراگیری شناخته می شود . لازم به ذکر است که کرنل به خاطر برنامه های ورزشی خود نیز مشهور است و در بسیاری از رشته های ورزشی در سطح ملی و بین المللی رقابت می کند.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه Cornell

دانشگاه کرنل در شهر دانشگاهی ایتاکا در ایالت نیویورک آمریکا واقع شده است که این شهر در دره کایوگا، بین دو دریاچه کایوگا و سوان قرار دارد. ایتاکا یک شهر کوچک و آرام با جمعیت حدود 30 هزار نفر است که به خاطر طبیعت زیبا، مناظر کوهستانی و آب و هوای مطبوعش شناخته شده است.

موقعیت جغرافیایی ایتاکا مزایای زیادی را برای دانشجویان دانشگاه کرنل به ارمغان آورده است که مهم ترین آن ها بدین شرح هستند:

 • دسترسی به فضای باز، دانشجویان می توانند از پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق سواری، کمپینگ و اسکی در اطراف شهر لذت ببرند.
 • ایتاکا دارای جامعه ای دوستانه و حمایتی با تنوع بالا است.
 • نزدیکی به شهرهای بزرگ، به عنوان مثال ایتاکا در حدود 4 ساعت رانندگی از نیویورک سیتی و بوستون قرار دارد.

با این حال، بازهم ممکن است ایکاتا برای برخی از دانشجویان مناسب نباشد، زیرا دارای زمستان های سرد و پر برف است و گزینه های حمل و نقل عمومی نیز در آن محدود است. ضمن این که هیچ فرودگاه تجاری در نزدیکی ایتاکا وجود ندارد. مساحت دانشگاه کرنل در شهر ایتاکا به طور دقیق مشخص نیست، زیرا این مرکز همواره در حال تغییر است و به طور مداوم در حال توسعه می باشد.

اما در ادامه باید بدانید که کرنل دارای 2 پردیس اصلی است و چند پردیس فرعی است که شرایط آن ها به صورت زیر می باشد:

نام پردیس

شرایط پردیس

مساحت پردیس

پردیس ایتاکا

این پردیس بزرگ ترین و شناخته شده ترین پردیس دانشگاه کرنل در تپه ای مشرف به شهر ایتاکا قرار دارد و این پردیس اصلی شامل بسیاری از ساختمان های تاریخی و مدرن، باغ ها، زمین های ورزشی و امکانات ورزشی است.

بیش از 17 هزار دانشجو در پردیس ایتاکا زندگی می کنند.

حدود 4300 هکتار (10600 ایکر)

پردیس ویلیام کورل پزشکی

این پردیس اصلی در شهر نیویورک واقع شده است و خانه دانشکده پزشکی کرنل است. بیش از 700 دانشجو در این پردیس تحصیل می کنند و این مکان شامل بیمارستان های پیشرفته، آزمایشگاه های تحقیقاتی و امکانات آموزشی است.

پردیس ویلیام کورل پزشکی در محله منهتن علیا واقع شده است و به مراکز پزشکی و تحقیقاتی دیگر در شهر دسترسی آسانی دارد.

حدود 6.5 هکتار (16 ایکر)

 

مرکز آموزش و تحقیقات قطر

این پردیس در شهر دوحه قطر واقع شده است.

24 هکتار (60 ایکر)

دانشکده کشاورزی و علوم زندگی

این پردیس در شهر جنوا، نیویورک واقع شده است.

حدود 1200 هکتار (3000 ایکر)

ایستگاه آزمایشگاهی نیویورک

این پردیس در شهر نیویورک واقع شده است.

حدود 1.2 هکتار (3 ایکر)

ایستگاه آزمایشگاهی شوبرت

این پردیس در شهر تامپکینز، نیویورک واقع شده است.

حدود 400 هکتار (1000 ایکر)

دانشکده های دانشگاه کرنل آمریکا

دانشگاه کرنل یکی از دانشگاه جامع آمریکا و جهان است که اغلب رشته های مطرح و پر طرفدار را در حوزه های مختلف به دانشجویان ارائه می کند. دانشکده های این دانشگاه به 2 دستهِ دانشکده های کارشناسی و دانشکده های تحصیلات تکمیلی تقسیم می شوند که به شرح زیر هستند:

دانشکده های کارشناسی

دانشکده های تحصیلات تکمیلی

دانشکده کشاورزی و علوم زیستی

کالج بازرگانی کرنل اس سی جانسون

دانشکده معماری، هنر و برنامه ریزی

دانشکده حقوق کرنل

دانشکده علوم و هنر

دانشکده تکنولوژی کرنل (نیویورک)

کالج بازرگانی کرنل اس سی جانسون

دانشکده دامپزشکی

کالج کامپیوتر و علوم اطلاعات کورنل آن اس

دانشکده پزشکی ویل کورنل (نیویورک)

دانشکده مهندسی

دانشکده ویل کورنل مدیسین-قطر (دوحه، قطر)

دانشکده اکولوژی انسانی

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی ویل کورنل (نیویورک)

دانشکده روابط صنعتی و کار (ILR)

مدرسه آموزش مداوم و جلسات تابستانی

مدرسه سیاست عمومی کورنل جب ای. بروکس

 

رشته های ارائه شده در دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل دانشگاهی وسیع است که رشته های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان و علاقمندان در نظر گرفته و ارائه می کند. این دانشگاه در حال حاضر 80 رشته تحصیلی اصلی در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارائه می دهد.

همچنین خوب است بدانید که تعداد اساتید و دانشجویان Cornell university در نسبتی بسیار مناسب، به مقدار 9:1 قرار دارد که یعنی برای هر استاد 9 دانشجو در این مرکز وجود دارد. همچنین بدانید که این دانشگاه در سال تحصیلی 2023 – 2024 تعداد 16,071 دانشجوی کارشناسی و 10,213 دانشجوی تحصیلات تکمیلی را در خود جای داده است که چیزی نزدیک به 26% از آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند . در ادامه رشته های این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف را مشاهده خواهید کرد:

مقطع

رشته

کارشناسی

مطالعات آفریقایی، علوم کشاورزی، مطالعات آمریکایی، علوم دامی، مردم شناسی، اقتصاد و مدیریت کاربردی، اس سی جانسون، باستان شناسی، معماری، مطالعات آسیایی، علوم جوی، مهندسی زیست شناسی، علوم بیولوژیکی، زیست شناسی و جامعه، مهندسی پزشکی، بیومتری و آمار، مهندسی شیمی، علم شیمی، مطالعات چین و آسیا و اقیانوسیه، مهندسی عمران، علوم شناختی، دانش پژوه، ارتباط، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، طراحی و تجزیه و تحلیل محیطی

زمین و علوم جوی، اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، فیزیک مهندسی، انگلیسی، حشره شناسی، محیط زیست و پایداری، مهندسی محیط زیست، طراحی و مدیریت مد، مطالعات فمینیستی، جنسیتی و جنسی، علم فیبر، هنرهای زیبا، علوم غذایی، فرانسوی، مطالعات آلمانی، علوم جهانی و بهداشت عمومی، توسعه جهانی، سیاست مراقبت بهداشتی دانشکده سیاست عمومی کورنل جب ای. بروکس، تاریخ، تاریخچه معماری (فقط انتقال دانشجویان)، تاریخ هنر، مدیریت هتل، زیست شناسی انسانی، کالج بهداشت و جامعه اکولوژی انسانی، توسعه انسانی، علم اطلاعات، مطالعات میان رشتهای، ایتالیایی، مطالعات یهودی، معماری منظر، زبان شناسی، علم و مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، موسیقی، مطالعات خاور نزدیک، علوم تغذیه، تحقیق و مهندسی عملیات، هنرهای نمایشی و رسانه ای، فلسفه، فیزیک، روانشناسی، مطالعات مذهبی، مطالعات علم و فناوری، جامعه شناسی، اسپانیایی، علوم آماری، برنامه ریزی مطالعات شهری و منطقه ای، شراب شناسی

تحصیلات تکمیلی

مهندسی هوافضا، مطالعات آفریقایی، علوم دامی، مردم شناسی، اقتصاد و مدیریت کاربردی، سیستم های اطلاعات کاربردی، ریاضیات کاربردی، فیزیک کاربردی، فیزیک مهندسی، فیزیک کاربردی، باستان شناسی، معماری، طراحی معماری پیشرفته، محاسبات طراحی ماده، کارشناسی ارشد معماری، طراحی شهری پیشرفته، فناوری طراحی، تاریخ معماری و شهرسازی، هنر، هنرهای تجسمی خلاق، مطالعات آسیایی، نجوم و علوم فضایی علوم جوی، بیوشیمی، مهندسی زیست شناسی و محیط زیست، کشاورزی و علوم زیستی، مهندسی پزشکی، بیوفیزیک، مدیریت کسب و کار، مدیریت بازرگانی، مهندسی شیمی، شیمی و زیست شناسی شیمیایی، برنامه ریزی شهری و منطقه ای، مهندسی عمران و محیط زیست، ارتباطات، ادبیات تطبیقی، زیست شناسی محاسباتی، علوم کامپیوتر، طراحی و تجزیه و تحلیل محیطی، مطالعات توسعه، جامعه شناسی توسعه، اکولوژی و زیست شناسی تکاملی، مهندسی برق و کامپیوتر، مدیریت مهندسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، حشره شناسی، طراحی پوشاک، اکولوژی انسانی، علوم و صنایع غذایی، ژنتیک، مطالعات آلمانی، زیست شناسی بلغبانی، معماری منظر، حقوق، زبان شناسی، مهندسی مکانیک، موسیقی، منابع طبیعی، تغذیه،

 
 • مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه Cornell

  مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه کرنل بر اساس مقطع تحصیلی (کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی) و رشته تحصیلی مورد نظر متقاضیان متفاوت است. با این حال، به طور کلی مدارکی همواره و به صورت عمومی از متقاضیان درخواست می شود که می توان آن ها را بدین شرح در نظر گرفت:

  • آخرین مدرک تحصیلی
  • انگیز نامه قوی و جذاب
  • نمرات مدرک زبانTOEFL  یا IELTS
  • دو یا سه نامه توصیه نامه از معلمان، مشاوران یا سایر مربیان دانشگاهی خود
  • نیاز به ارائه نمونه کار در برخی از رشته ها
  • ریز نمرات تحصیلی دبیرستان یا دانشگاه 
  • اثبات توانایی
  • نمره آزمون های استاندارد SAT یا ACT  برای دوره کارشناسی و نمره GRE یا  GMAT برای دوره کارشناسی ارشد
  • فرم درخواست

مراحل اپلای به دانشگاه Cornell

جهت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه Cornell با توجه به به مقطع تحصیلی باید مراحل را انجام داده و پشت سر بگذارید که ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. البته به طور کلی روند انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه یک روند یکسان است که می توان آن را بدین شرح در نظر گرفت:

 • بهتر است که حداقل از 12 ماه قبل از شروع ترم انتخابی تان برنامه ریزی را آغاز کنید، زیرا این به شما زمان کافی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز، آماده شدن برای آزمون ها و نگارش درخواست های مناسب را می دهد.
 • در ابتدا از شرایط و مدارک لازم برای تحصیل و پذیرش در رشته انتخابی خود در این دانشگاه اطلاعات کامل و دقیقی را به دست آورید.
 • سپس به سایت دانشگاه مراجعه کرده و فرم درخواست را دریافت کرده و آن را تکمیل نمایید.
 • شروع به جمع آوری و آماده سازی مدارک تحصیلی خود نمایید. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده اند و توسط یک مترجم رسمی مهر و تأیید شوند.
مراحل اپلای به دانشگاه Cornell
 • انگیزه نامه و درخواستتان را با دقت و وسواس تهیه کنید. در انگیزه نامه خود، دستاوردهای تحصیلی، تجربیات فوق برنامه و علایق خود را برجسته کنید. همچنین توضیح دهید که چگونه می خواهید به جامعه Cornell کمک نمایید.
 • سپس مدارک خود را به همراه درخواست پذیرش برای دانشگاه به صورت آنلاین ارسال کنید. حتما از ددلاین و آخرین مهلت ارسال مدارک مطلع باشید و قبل از پایان آن اقدام نمایید.ممکن است که از شما برای
 • انجام مصاحبه دعوت به عمل آید. در صورت نیاز به شرکت در مصاحبه، با آمادگی در مصاحبه حاضر شوید و سعی کنید نظر مصاحبه کننده را جلب نمایید.
 • پس انجام مصاحبه، مدارک و شرایطتان به طور دقیق مورد بررسی نهایی قرار می گیرد و نتیجه پذیرش یا عدم آن به شما اعلام می گردد.

 

شهریه دانشگاه کرنل

تحصیل در آمریکا یکی از گزینه های گران در جهان شناخته می شود که البته در مقابل کیفیت بالای آموزشی و اعتبار کم نظیر دانشگاه های این کشور، کاملا قابل قبول است. دانشجویان برای تحصیل در کرنل باید شهریه خود را پرداخت کنند که می تواند با توجه به مقطع تحصیلی و رشته های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشند . در زیر جدول شهریه های سال تحصیلی 2024-2025 دانشگاه کرنل را مشاهده می نمایید:

دانشگاه

شهریه

کارشناسی

دانشکده های وقفی 68,380 دلار سالانه

دانشکده های مقیم ایالت نیویورک 46,056 دلار سالانه

دانشکده های غیر مقیم ایالت نیویورک 68,380 دلار سالانه

کارشناسی ارشد

علوم کاربردی، علوم اطلاعات، مدیریت، املاک، علوم اطلاعات، طراحی معماری پیشرفته، طراحی شهری پیشرفته 68,380 دلار سالانه

محیط زیست انسانی (از جمله مدرسه بروکسو دامپزشکی ام‌اس 44,768 دلار سالانه.

کارشناسی ارشد اجرایی مدیریت دولتی 85,376 دلار سالانه.

کارشناس ارشد اجرایی مدیریت بهداشت 85,376 دلار سالانه.

کارشناس ارشد اجرایی مدیریت در هتلداری 81,776 دلار سالانه.

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 2 ساله 83,106 دلار سالانه

دانشکده حقوق

دکترای حقوق (JD) 81,306 دلار سالانه

کارشناسی ارشد حقوق L.L.M 81,306 دلار سالانه

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه کرنل

هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه کرنل به سبک زندگی، محل اقامت، عادات غذایی و سایر عوامل بستگی دارد. شما باید علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه ها و مخارج خود برای زندگی در این کشور را نیز مد نظر قرار دهید. با این حال، به طور متوسط دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که سالانه بین 15,000 تا 25,000 دلار برای هزینه های زندگی در شهر ایتاکا، نیویورک، بپردازند.

در این جا برخی از برآوردهای هزینه های ماهانه برای دانشجویان کرنل را مشاهده می کنید:

عنوان

مبلغ هزینه ماهانه

اجاره آپارتمان 1 خواب

1,475.00 دلار

اجاره آپارتمان 3 خواب

2,300.00 دلار

هزینه خوراک و غذا

400 تا 600 دلار

هزینه حمل و نقل

100 تا 200 دلار

هزینه  کتاب و لوازم التحریر

1000 دلار تا 1700 دلار

متوسط هزینه ماهانه 1 نفر بدون اجاره

800 تا 1400 دلار

کمک مالی دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل هر ساله بورسیه ها و کمک های مالی متعددی را به دانشجویان تازه وارد خود می نماید تا آنان بدون هیچ گونه مشکل یا دلواپسی از هزینه ها و مخارج خود، بتوانند با خیالی آسوده به ادامه تحصیل مشغول شوند. البته نکته مهمی که باید مدنظر قرار دهید این که درخواست اخذ بورسیه فقط در ابتدای پذیرش و ثبت نام امکان دارد و در حین تحصیل دیگر ممکن نمی باشد.

همچنین باید مدنظر قرار دهید که هیچ کمک شایستگی یا بورسیه ورزشی در کرنل اعطا نمی شود و تمام کمک های بلاعوض و بورسیه های قابل اعطاء مبتنی بر نیاز است. علاوه بر این هیچ حداقل یا حداکثر مبلغی برای کمک های مالی وجود ندارد و مبالغ با توجه به شرایط افراد تعیین می شوند.

بورسیه های دانشگاه کرنل، اغلب برای دانشجویان دوره کارشناسی نیازمند و دانشجویان دوره های دکترا در نظر گرفته می شوند و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد از سهمیه های کمتری در این مرکز برخوردار هستند. البته امکان اشتغال به صورت پاره وقت در دانشگاه برای این دانشجویان وجود دارد که درآمدی مناسب را نیز به آنان می رساند.

 
کمک های مالی دانشگاه کرنل

برخی از جوایز و افتخارات Cornell

دانشگاه کرنل به دلیل سابقه طولانی و درخشان خود در زمینه پرورش افراد برجسته در زمینه های مختلف شناخته شده است. فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه جوایز و افتخارات متعددی در سطح ملی و بین المللی دریافت کرده اند که تمامی آن ها تاثیر زیادی بر اعتبار و شهرت دانشگاه داشته اند.

در ادامه چند نمونه از جوایز و افتخارات برجسته افراد در دانشگاه کرنل را مشاهده می کنید:

جوایز و افتخارات

شرایط و برندگان

جوایز نوبل

 • 54 نفر از دانشجویان، فارغ التحصیلان یا اعضای هیئت علمی دانشگاه کرنل موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند.
 • این تعداد دانشگاه کرنل را در رتبه 12 در بین تمام دانشگاه های جهان از نظر تعداد برندگان جایزه نوبل قرار می دهد.

برخی از برندگان جایزه نوبل دانشگاه کرنل عبارتند از:

 • هانس بیته: فیزیکدان، جایزه نوبل فیزیک 1967
 • رابرت بروک: فیزیکدان، جایزه نوبل فیزیک 1999
 • آنتونی لگ: فیزیکدان، جایزه نوبل فیزیک 2000
 • جرج اسمیت: شیمی دان، جایزه نوبل شیمی 2018

جوایز ملی

 • صدها نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه کرنل جوایز ملی را در زمینه های مختلف مانند علوم، مهندسی، پزشکی، حقوق، تجارت و سیاست دریافت کرده اند.

برخی از جوایز ملی برجسته عبارتند از:

 • مدال ملی علوم: بالاترین افتخار علمی ایالات متحده
 • مدال آزادی ریاست جمهوری: بالاترین افتخار غیرنظامی ایالات متحده
 • جایزه پولیتزر: معتبرترین جایزه روزنامه نگاری در ایالات متحده
 • جایزه اسکار: معتبرترین جایزه فیلم در جهان

سایر افتخارات و جوایز

 • فارغ التحصیلان دانشگاه کرنل رؤسای جمهور، نخست وزیران، دانشمندان، هنرمندان، نویسندگان، ورزشکاران و کارآفرینان مشهور در سراسر جهان هستند.
 • دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کرنل به طور مرتب جوایز و افتخارات را در مسابقات ملی و بین المللی دریافت می کنند.

برخی از معروف ترین فارغ التحصیلان دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل سابقه درخشانی در پرورش رهبران، نوآوران و خلاقان در سراسر جهان دارد. حتی برخی از اساتید برجسته دانشگاه کرنل در حال حاضر نیز از افراد مطرح و بسیار تاثیرگذار در حوزه های فعالیتی خود تلقی می شوند. به نوعی یافتن مهم ترین و سرشناس ترین افراد این دانشگاه سخت است و تعداد آن ها زیاد می باشد . اما در ادامه برخی از مشهورترین آن ها را در حوزه های تحصیلی و فعالیتی مختلف برای شما آورده ایم تا مشاهیر این دانشگاه را نیز بشناسید:

حوزه

نام

فعالیت

سیاست

مادلين اولبرایت

اولین وزیر امور خارجه زن ایالات متحده

استیو بانون

استراتژیست سیاسی و مدیر عامل سابق شرکت Breitbart News

جورج هربرت واکر بوش

رئیس جمهور 41 ام ایالات متحده

علوم

هانتس بیته

فیزیکدان، برنده جایزه نوبل فیزیک 1967

رابرت بروک

فیزیکدان، برنده جایزه نوبل فیزیک 1999

آنتونی لگ

فیزیکدان، برنده جایزه نوبل فیزیک 2000

هنر

اُپرا وینفری

مجری مشهور برنامه گفتگو و میلیاردر

استیو مارتین

بازیگر، کمدین و نویسنده

ساندرا برنارد

بازیگر و کمدین

ورزش

کریس ایوانز

بازیگر و کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول

گابریل بد

بسکتبالیست حرفه ای NBA

سیمون بیلز

ژیمناست، قهرمان المپیک

تجارت

جف بزوس

بنیانگذار و مدیر عامل سابق آمازون

دیوید مک میلان

بنیانگذار و مدیر عامل مک کینزی اند کمپانی

استیو بالمر

مدیر عامل سابق مایکروسافت

 

خوابگاه های دانشگاه Cornell

دانشگاه کرنل برای دانشجویان خود که از سایر شهرها و یا کشورهای دیگر برای تحصیل به آن می آیند، خوابگاه های مناسب با امکانات کافی و بسیار خوبی را فراهم آورده است. خدمات و امکانات دانشگاه Cornell در حد قابل قبولی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود، اگرچه با توجه به سبک و أصول زندگی افراد شاید نیاز به تهیه لوازم و وسایلی نیز برای دانشجویان وجود داشته باشد.

خوابگاه های دانشجویان دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی جدای از هم هستند و برای دانشجویان کارشناسی معمولا اتاق های 1 تا 4 نفره در نظر گرفته شده است که اغلب به صورت 1 تا 2 نفره هستند. اما برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آپارتمان ها و سوئیت های 1 و 2 خوابه در نظر گرفته شده است. خوابگاه های کرنل شامل اقامتگاه های زیر می شوند:

مقطع

خوابگاه

تعداد ظرفیت

کارشناسی

Balch Hall

230 نفر فقط خانم های سال اول

Barbara McClintock Hall

311 نفر

Clara Dickson Hall

460 نفر

Court-Kay-Bauer Hall

275 نفر برای دانشجویان سال اول

High Rise #5

200 نفر برای دانشجویان سال اول

Hu Shih Hall

429 نفر

Jameson Hall

200 نفر برای دانشجویان سال اول

Low Rise #6

160 نفر برای دانشجویان سال اول

Low Rise #7

160 نفر برای دانشجویان سال اول

Mary Donlon Hall

450 نفر برای دانشجویان سال اول

Mews Hall

260 نفر برای دانشجویان سال اول

Ruth Bader Ginsburg Hall

504 نفر

تحصیلات تکمیلی

Hasbrouck Apartments

ظرفیت 705 نفر و 338 واحد مبله و غیر مبله

Cooperative Housing

شامل چندین ساختمان مجزا با ظرفیت های متفاوت

در این مطلب تلاش کردیم اطلاعاتی جامع و کارآمد از دانشگاه کرنل را به شما ارائه دهیم، جهت کسب اطلاعات بیش تر درباره این دانشگاه یا سایر مراکز آموزشی در آمریکا، با مشاورین شرکت رجبی در دفاتر تهران یا شیراز تماس حاصل فرمایید.

 
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *