دانشگاه Duke

دانشگاه Duke
مشاور مهاجرتی

بله، متقاضیان ایرانی نیز به مانند دیگر دانشجویان بین المللی در صورت فراهم آوردن شرایط و مدارک لازم می توانند برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنند.

بله، این دانشگاه از خوابگاه های بسیار مناسب و با کیفیتی برخوردار است و دانشجویان خارجی می توانند تمام مدت تحصیل خود را در آن ها ساکن شوند.

بله، این دانشگاه از متقاضیان غیر انگلیسی زبان، مدارک معتبری همچون آیلتس، تافل، کمبریج، PTE و یا دولینگو را درخواست می کند.

بله، دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل در این دانشگاه به کاره پاره وقت مشغول شوند، اما پس از یک سال اقامت در این کشور و نه از ابتدای تحصیل.

این دانشگاه در رتبه بندی TIMES به رتبه 25 و در رتبه بندی QS به رتبه 61 در بین برترین دانشگاه های جهان دست پیدا کرده است.

شهریه تحصیل در این مرکز با توجه به مقطع و رشته متفاوت است، اما به طور تقریبی در دوره کارشناسی 66,326 دلار برای 9 ماه، در دوره ارشد 65,120 دلار برای 9 ماه و در دوره دکترا 69,620 دلار برای 12 ماه را باید پرداخت نمایند.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه Duke

دانشگاه دوک در شهر دورهام، ایالت کارولینای شمالی آمریکا واقع شده است و آدرس دقیق آن: دورهام، کارولینای شمالی 27708، ایالات متحده آمریکا می باشد. این دانشگاه در منطقه ای نسبتاً آرام و امن واقع شده است و دسترسی به آن با وسایل حمل و نقل عمومی آسان است. در نزدیکی دانشگاه، رستوران ها، فروشگاه ها و سایر امکانات رفاهی نیز وجود دارد.

مساحت دانشگاه Duke برابر با 8600 آکر (معادل 3480 هکتار) است. این مساحت شامل جنگل های دوک، زمین های ورزشی، محوطه دانشگاه و همچنین اقامتگاه های دانشجویی و کارکنان می شود. محوطه دانشگاه دوک بسیار زیبا و وسیع است و به قسمت های زیر تقسیم می شود:

بخش

شرایط

محوطه غربی

این بخش قدیمی ترین و بزرگ ترین محوطه دانشگاه است و حدود 400 آکر (162 هکتار) وسعت دارد.

محوطه شرقی

این محوطه در سال 1924 ساخته شده است و حدود 172 آکر (70 هکتار) وسعت دارد.

محوطه مرکزی

این محوطه بین محوطه های غربی و شرقی قرار دارد و حدود 122 آکر (49 هکتار) وسعت دارد.

منطقه علوم پزشکی

این منطقه شامل بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سایر امکانات تحقیقاتی است و حدود 4800 آکر (1948 هکتار) وسعت دارد.

جنگل های دوک

این منطقه شامل بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سایر امکانات تحقیقاتی است و حدود 4800 آکر (1948 هکتار) وسعت دارد.

دانشگاه دوک به خاطر فضای سبز و محوطه زیبای خود مشهور است. این دانشگاه متعهد به حفظ محیط زیست و پایداری است و برنامه های متعددی برای کاهش ردپای کربن خود اجرا می کند.

تاریخچه دانشگاه Duke (دوک)

تاریخچه دانشگاه Duke (دوک)

دانشگاه دوک تاریخچه ای غنی و پرفراز و نشیب دارد که منشأ خود را به مدرسه کوچکی می رساند که در سال 1838 در شهرستان راندولف، کارولینای شمالی افتتاح شد . این مرکز در ابتدا یک مدرسه مقدماتی برای مردان جوان به نام آکادمی مؤسسه اتحادیه بود و سپس به عنوان یک کالج آموزشی به نام کالج نرمال توسط ایالت کارولینای شمالی در سال 1851 منصوب شد.

مدرسه در سال 1859 زمانی که برای حمایت مالی به کلیسای متدیست مراجعه کرد، دستخوش تحول دیگری شد و با بازتاب مشارکت جدید، نام مدرسه به کالج ترینیتی تغییر کرد. در سال 1930، سایت کالج ترینیتی (پردیس شرقی امروزی) به کالج زنان تبدیل شد، در حالی که پردیس غرب به عنوان زمینه ای برای کالج تمام مردانه ترینیتی خدمت می کرد. در سال 1972، کالج ترینیتی هر دو کالج زنان و مردان را با هم ادغام کرد و اکنون به عنوان کالج علوم و هنر ترینیتی شناخته می شود.

در سال 2005، دوک با دانشگاه ملی سنگاپور همکاری کرد و دانشکده پزشکی Duke-NUS را افتتاح کرد. در سال 2014، برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دوک کونشان آغاز شد و به دنبال آن برنامه های کارشناسی در سال 2018 آغاز شد. DKU مشارکتی بین دوک و دانشگاه ووهان در کونشان، چین است.

با این که نوع دانشگاه Duke یک مرکز تحقیقاتی و پژوهشی، آموزشی است، اما این مرکز همواره در حال تکامل است و تلاش می کند تا اهداف اعلام شده دانشگاه را برآورده کند: «تقویت یک رابطه زنده بین دانش و ایمان، برای پیش برد یادگیری در تمام خطوط حقیقت؛ دفاع از دانش در برابر تمام تصورات و آرمان های نادرست؛ ایجاد عشق به آزادی و حقیقت؛ ترویج روحیه محترمانه گفتگو و تفاهم؛ دلسرد کردن همه درگیری های حزبی و فرقه ای و برای پیشرفت بیش تر دانش در خدمت به جامعه . اگر بخواهیم خلاصه ای از تاریخچه این مرکز را به شما بگوییم آن بدین شرح است:

دوره

بازه

شرایط

تاسیس

1838 – 1892

1838 – دانشگاه مِتُدیست تِرینیتی توسط متدیست‌ها در تِرینیتی، کارولینای شمالی تأسیس شد.

1859 – نام دانشگاه به افتخار بنیانگذار آن، واشنگتن دوک، به دانشگاه دوک تغییر یافت.

1892 – دانشگاه دوک به شهر دورهام، کارولینای شمالی نقل مکان کرد.

رشد و تحول

1892 – 1924

1902 – دانشگاه دوک به عضویت انجمن دانشگاه های جنوب در آمد.

1924 – جیمز بوکانان دوک، ثروتمند صنعت دخانیات، به دانشگاه دوک کمک مالی قابل توجهی کرد و نام این دانشگاه به افتخار پدرش، واشنگتن دوک، به دانشگاه دوک تغییر یافت.

عصر طلایی

1925 – 1960

1925 – دانشگاه دوک دانشکده پزشکی خود را تاسیس کرد.

1938 – دانشگاه دوک دانشکده حقوق خود را تاسیس کرد.

1950 و 1960 – دانشگاه دوک شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در زمینه های علمی و پژوهشی بود.

توسعه و تنوع

1960 تاکنون

1960 و 1970 – دانشگاه دوک رشته های تحصیلی جدیدی در زمینه های مختلف مانند مهندسی، علوم اجتماعی و هنر را به برنامه های آموزشی خود اضافه کرد.

1980 و 1990 – دانشگاه دوک به یک دانشگاه بین المللی تبدیل شد و دانشجویان و اساتید از سراسر جهان را جذب خود کرد.

2000 تاکنون – دانشگاه دوک به طور مداوم در رتبه‌بندی های برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و یکی از معتبرترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان محسوب می شود.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه Duke

تعداد اساتید و دانشجویان دانشگاه Duke در طول سال های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. این دانشگاه یکی از متنوع ترین دانشگاه های ایالات متحده از نظر نژاد، قومیت و ملیت است و اساتید برجسته ای را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در ادامه اطلاعاتی خلاصه از دانشجویان و اساتید این مرکز را مشاهده می کنید:

عنوان

آمار

تعداد کل دانشجویان

16,840 نفر

تعداد دانشجویان کارشناسی

6,417 نفر

تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی

10,423 نفر

درصد دانشجویانی که کمک دریافت می کنند

50%

درصد دانشجویان خارجی دوره کارشناسی

54%

تعداد اساتید، استادیار و مربی

1,654

نسبت دانشجو به استاد

13:1

همچنین این دانشگاه در برگیرنده 10 دانشکده و مدرسه است که در آن رشته های متنوعی به دانشجویان ارائه می شود، این دانشکده های بدین شرح می باشند:

دانشکده

سال تاسیس

کالج هنر و علوم ترینیتی

1859

دانشکده حقوق

1904

مدرسه الهی

1926

مدرسه تحصیلات تکمیلی

1926

دانشکده پزشکی

1930

دانشکده پرستاری

1931

دانشکده مهندسی پرت

1939

دانشکده تجارت فوکوآ

1969

مدرسه محیط زیست نیکلاس

1991

مدرسه سیاست عمومی سنفورد

2009

دانشجویان می توانند رشته های متنوعی را در هریک از دانشکده های بالا انتخاب کرده و به تحصیل مشغول شوند، رشته های دانشگاه دوک بدین شرح می باشند:

دوره

رشته

کارشناسی

مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی، دین و جامعه باستانی، تاریخ هنر، تاریخ هنر و هنرهای تجسمی، مطالعات آسیایی و خاورمیانه، زیست شناسی، مهندسی زیست پزشکی، بیوفیزیک، مطالعات برزیلی و جهانی پرتغالی، علم شیمی، مهندسی عمران، تمدن کلاسیک، زبان های کلاسیک، رسانه محاسباتی، علوم کامپیوتر، انسان شناسی فرهنگی، علوم زمین و آب و هوا

اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، انگلیسی، مهندسی محیط زیست، علوم محیطی، علوم زیست محیطی و سیاست، انسان شناسی تکاملی، مطالعات فرانسه، جنسیت و مطالعات فمینیستی، آلمانی، مطالعات فرهنگی جهانی، بهداشت جهانی، مطالعات تطبیقی بین المللی، مطالعات ایتالیایی و اروپایی، زبان شناسی، زبان شناسی و علوم کامپیوتر، علوم و حفاظت از دریا، ریاضیات

مهندسی مکانیک، مطالعات قرون وسطی و رنسانس، موسیقی، علوم أعصاب، فلسفه، فیزیک

علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات سیاست عمومی، مطالعات مذهبی، مطالعات عاشقانه، روسی

مطالعات اسلاو و اوراسیا، جامعه شناسی، مطالعات اسپانیایی، علوم آماری، مطالعات تئاتر، هنرهای تجسمی، مطالعات تصویری و رسانه ای

کارشناسی ارشد

اقتصاد سیاسی تحلیلی، اخلاق زیستی و سیاست علم، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، علوم انسانی انتقادی آسیایی، تاریخچه هنر دیجیتال / رسانه های محاسباتی، مطالعات آسیای شرقی، اقتصاد، اقتصاد و محاسبات، مهندسی برق و کامپیوتر، بهداشت جهانی، تحصیلات تکمیلی لیبرال، تاریخ، علوم انسانی، کارشناسی ارشد در علوم داده میان رشته ای، کارشناسی ارشد هنر در تدریس، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در رقص: عمل میان رشته ای تجسم یافته، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در هنرهای تجربی و مستند، علم و مهندسی مواد، مهندسی مکانیک و علم مواد، فیزیک پزشکی، علوم سیاسی، علوم بهداشتی جمعیت، اقتصاد مالی کمی، مطالعات مذهبی، مطالعات اسلاو و اوراسیا، علوم آماری

دکترا

بیوشیمی، زیست شناسی، آمار زیستی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی سلولی

علوم اعصاب شناختی، زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک، زیست شناسی رشدی و سلول های بنیادی، بوم شناسی، انسان شناسی تکاملی، ژنتیک و ژنومیک، ایمونولوژی، سم شناسی یکپارچه و بهداشت محیط، فیزیک پزشکی، تربیت دانشمند پزشکی، زیست شناسی سرطان مولکولی، ژنتیک مولکولی و میکروبیولوژی، نوروبیولوژی، آسيب شناسي، فارماکولوژی، علوم بهداشتی جمعیت، هنر، تاریخ هنر و مطالعات تجسمی، مطالعات کلاسیک، رسانه های محاسباتی، هنر و فرهنگ، مطالعات آلمانی (برنامه آلمانی کارولینا-دوک)، ادبیات، موسیقی، فلسفه، مطالعات، مذهبی، مطالعات عاشقانه، مهندسی پزشکی، علم شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، علوم زمین و آب و هوا، مهندسی برق و کامپیوتر، محیط، علوم و حفاظت از دریا، علم و مهندسی مواد، ریاضیات، مهندسی مکانیک و علم مواد، فیزیک، علوم آماری

شرایط پذیرش دانشگاه Duke

نرخ پذیرش دانشگاه دوک طبق آخرین آمار در سال 2023 برابر با 5.8% بوده است که یعنی در خوش بینانه ترین حالت از هر 100 متقاضی فقط 6 نفر در این دانشگاه پذیرفته شده اند. این آمار کاملا نشان دهنده رقابتی بودن پذیرش در این مرکز و سخت بودن آن دارد. متوسط معدل GPA دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه 3.93 بوده است.

برای پذیرش در این دانشگاه باید با توجه به مقطع، رشته از ددلاین اعلامی مطلع شوید و اطلاعات دقیق و کاملی از مدارک مورد نیاز هر رشته و دوره به دست آورید. در ادامه ما به طورکلی و عمومی برخی از مهم ترین مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه را برای شما گرد آوری کرده ایم:

 • ارسال فرم درخواست و پذیرش در دوره مربوطه
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان (برای پذیرش دوره کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی و ریز نمرات دوره کارشناسی (برای پذیرش  دوره ارشد)
 • مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات این دوره (برای پذیرش دوره دکترا)
 • رزومه تحصیلی و CV
 • ارائه توصیه نامه از مشاور و معلمان دبیرستان (برای پذیرش دوره کارشناسی)
 • ارائه توصیه نامه از اساتید دانشگاه پیشین (برای پذیرش دوره ارشد و دکترا)
 • انگیزنامه جذاب و قوی
 • نتایج آزمون SAT یا ACT (برای پذیرش دوره کارشناسی)
 • نتایج آزمون GRE (برای پذیرش دوره کارشناسی ارشد)
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی ( آیلتس 7، تافل 100، دولینگو 120، PTE 70، کمبریج 180)
 

 

مراحل اپلای به دانشگاه دوک (DUKE) از ایران

همانطور که تا این جا گفتیم، دانشگاه دوک یکی از معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده است و پذیرش در آن بسیار رقابتی است. با این حال، با برنامه‌ریزی و آماده سازی دقیق، شانس خود را برای قبولی در این دانشگاه افزایش خواهید داد. در ادامه این بخش مراحل کلی اپلای به دانشگاه دوک آورده شده است:

 • در ابتدا وب سایت پذیرش دانشگاه Duke را به طور مرتب بررسی کنید تا از آخرین الزامات و مهلت های مربوط به اپلای مطلع شوید. لیست مدارک مورد نیاز را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام مدارک لازم را جمع آوری می کنید.
 • دقت داشته باشید که تمامی شرایط و مدارک لازم را به طور کامل و دقیق تهیه و جمع آوری نمایید و در صورت نیاز در آزمون های مربوطه با آمادگی کامل شرکت کرده و تا حد ممکن نمره بالایی به دست آورید.
  سپس فرم درخواست آنلاین دانشگاه Duke را دریافت کرده و به دقت و کامل آن را تکمیل نمایید. تمامی اطلاعات درخواست شده را به درستی و با جزئیات ارائه دهید.
 • پس از تکمیل فرم درخواست، تمام مدارک مورد نیاز را مطابق با دستورالعمل های دانشگاه Duke برای این مرکز ارسال کنید. حتما به مهلت های ارسال توجه داشته باشید.
مراحل اپلای به دانشگاه دوک (DUKE) از ایران
 • پس از ارسال درخواست و مدارک اگر برای مصاحبه دعوت شدید، آماده باشید تا در مورد خود، علایق خود و چرا می خواهید به دانشگاه Duke بروید، صحبت کنید. با اعتماد به نفس و با اشتیاق صحبت کنید و نظر مثبت مصاحبه کننده را به دست آورید.
 • در نهایت پس از انجام مصاحبه، دانشگاه تمامی مدارک و شرایط شما را بررسی نهایی کرده و نتیجه را به شما اعلام می کند.

رتبه علمی دانشگاه Duke در جهان

یکی از مراجع بسیار معتبر و خوبی که می توان از کیفیت آموزش و اعتبار یک دانشگاه در جهان مطلع شد، جایگاهی است که در میان دانشگاه های جهان به دست می آورد.

موسسات و مراکز شناخته شده ای همواره در حال بررسی شرایط و کیفیت آموزش و خدمات دانشگاه های جهان هستند و آن ها را رتبه بندی می نمایند.

در ادامه رنکینگ دانشگاه دوک را از دید برترین مراکز رتبه دهی مشاهده می کنید:

موسسه

رتبه

TIMES

25

QS

61

Shanghai

34

US News

7

 

شهریه دانشگاه Duke در سال 2024

کشور آمریکا به طورکل مقصدی گران برای تحصیل و زندگی است که متقاضیان باید حتما این امر را مورد توجه قرار دهند. در رابطه با شهریه تحصیلی دانشگاه دوک باید بدانید که تحصیل در این دانشگاه رایگان نیست و دانشجویان باید باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی خود شهریه لازم را پرداخت نمایند.
به طور تقریبی شهریه تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

مقطع

شهریه

کارشناسی

66,326 دلار برای 9 ماه

کارشناسی ارشد

65,120 دلار برای 9 ماه

دکترا

69,620 دلار برای 12 ماه

بیمه سلامت

3,461 دلار

 

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه دوک

هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه Duke به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی، محل اقامت، عادات غذایی و میزان فعالیت های فوق برنامه بستگی دارد. اما خوشبختانه هزینه زندگی در دورهام، کارولینای شمالی به طور متوسط کمی پایین تر از میانگین کل ایالات متحده است. این شهر به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای زندگی در ایالت کارولینای شمالی شناخته می شود.

با این حال، می توان برآوردی کلی از متوسط هزینه ها بر اساس آمار و گزارش های موجود ارائه داد که بدین شرح هستند:

عناوین

مبلغ هزینه

هزینه اجاره آپارتمان 1 خواب

1600 دلار ماهانه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خواب

2300 دلار ماهانه

هزینه غذا و خوراک

300 دلار ماهانه

هزینه حمل و نقل

160 دلار ماهانه

هزینه کتاب و لوازم التحریر

1200   دلار سالانه

در این قسمت چند نکته را برای صرفه‌جویی در هزینه های زندگی در دورهام را برای شما آورتهیه کرده ایم:

 • در محله های ارزان قیمت زندگی کنید، محله های بسیاری در دورهام وجود دارند که اجاره خانه و هزینه های زندگی در آن ها به طور قابل توجهی کمتر از مرکز شهر است.
 • از حمل و نقل عمومی استفاده کنید چون دورهام دارای یک شبکه اتوبوس خوب است که می تواند شما را به تمام قسمت های شهر ببرد.
 • خودتان آشپزی کنید زیرا غذا خوردن در بیرون می تواند بسیار گران باشد. با آشپزی برای خودتان می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.
 • از فعالیت های رایگان یا کم هزینه نهایت بهره را ببرید، دورهام طیف گسترده ای از فعالیت های رایگان و کم هزینه را به ساکنان خود ارائه می دهد، مانند پیاده روی در پارک ها، بازدید از موزه ها و شرکت در رویدادهای فرهنگی.

بورسیه های دانشگاه دوک

دانشگاه دوک همه ساله انواع مختلفی از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی و داخلی اعطا می کند که بستگی به شرایط متقاضیان دارد و برای هر فرد می تواند مبلغ متفاوتی را در بر بگیرد. همانطور که در بالا گفتیم 50% از دانشجویان این دانشگاه از بورسیه ها و کمک های مالی این دانشگاه بهره مند شده اند.

به طورکل هدف از اعطای این بورسیه ها جذب بهترین دانشجویان از سراسر جهان و کمک به آن ها برای تامین هزینه تحصیل در این دانشگاه است. برای اطلاع از انواع برنامه های بورسیه دانشگاه دوک باید با دانشگاه ارتباط برقرار نموده و به طور کامل از شرایط جدید و به روز هر برنامه مطلع شوید.

برخی از جوایز و افتخارات دانشگاه Duke

به عنوان یکی از برترین دانشگاه آمریکا و جهان، دانشگاه دوک تاکنون موفق به کسب افتخارات و جوایز متعددی توسط دانشجویان و یا اساتید خود شده است. از معتبرترین جوایز کسب شده توسط این دانشگاه باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنده 13 جایزه نوبل
 • برنده 4 مدال فیلدز
 • برنده 63 بورسیه مک آرتور
 • برنده 10 جایزه پولیتزر

همچنین دانشکده ها و برنامه های آموزشی این دانشگاه نیز موفق به کسب جایگاه های زیر شده اند:

 • دانشکده پزشکی Duke به طور مداوم در بین 10 دانشکده پزشکی برتر ایالات متحده قرار دارد.
 • دانشکده حقوق Duke به طور مداوم در بین 10 دانشکده حقوق برتر ایالات متحده قرار دارد.
 • دانشکده مهندسی Duke در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی، به ویژه در مهندسی برق و کامپیوتر، بسیار معتبر است.
 • دانشکده تجارت فوکوا Duke به طور مداوم در بین 5 دانشکده تجارت برتر جهان قرار دارد.

همچنین باید خاطر نشان کنیم که دانشگاه Duke یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو است که سالانه میلیاردها دلار بودجه تحقیقاتی دریافت می کند و برخی از اساتید دانشگاه دوک از پیشگامان حوزه تحقیقات هستند. اساتید و دانشجویان این مرکز در زمینه های مختلفی از جمله پزشکی، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی تحقیقات انجام می دهند. این دانشگاه به خاطر تحقیقات پیشگامانه خود در زمینه هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی، تغییرات آب و هوایی و هوش مصنوعی شناخته شده است.

برخی از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه دوک

قطعا دانشگاه دوک به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی برتر آمریکا، افراد برجسته و تاثیرگذار متعددی را به دنیای امروز ما عرضه داشته است. افرادی که نه تنها در آمریکا بلکه بر تمام جهان تاثیرات مهمی گذاشته و اسامی آنان در تاریخ ماندگار شده است. از برترین فارغ التحصیلان دانشگاه دوک باید به افراد زیر اشاره کرد:

نام

فعالیت

ریچارد نیکسون

سی و هفتمین رئیس جمهور ایالات متحده

رابرت زمک

وزیر دفاع ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون

عبدالرحمن بابا فکیه

نخست وزیر سابق سنگال

تیم کوک

مدیر عامل اپل

مارک زاکربرگ

بنیانگذار و مدیر عامل فیس بوک

مایکل بلومبرگ

بنیانگذار و مدیر عامل فیس بوک

فرانسیس کریک

بیوشیمیست و یکی از کاشفان ساختار DNA

بتی فریدان

نویسنده فمینیست و فعال اجتماعی

آن هَتاوی

بازیگر برنده جایزه اسکار

گرگ اولدن

بسکتبالیست و عضو تالار مشاهیر بسکتبال

ویکی گروئن

تنیسور و قهرمان گرند اسلم

 

خوابگاه های دانشگاه Duke

دانشگاه دوک به مانند اغلب دانشگاه های معتبر و بزرگ آمریکا، از خدمات اقامتی مناسب و با کیفیتی برخوردار است. این دانشگاه تعداد متعددی خوابگاه و محل اقامتی با شرایط مختلف را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که افراد با توجه به مقطع تحصیلی و بودجه خود می توانند در گزینه مورد علاقه خود اقامت گزینند.

این دانشگاه خوابگاه های متفاوتی را برای دانشجویان سال اولی و دانشجویان سال بالایی در نظر گرفته است و آنان در خوابگاه های مختص به خود اقامت خواهند گزید.

در ادامه اطلاعاتی خلاصه از این مکان ها را مشاهده می کنید:

سال اول

ظرفیت

Alspaugh

120 نفر

Bassett

120 نفر

Bell Tower

140 نفر

BlackWell

185 نفر

Brown

120 نفر

East House

190 نفر

Epworth

52 نفر

Gilbert-Addoms

185 نفر

Giles

120 نفر

Pegram

125 نفر

Randolph

185 نفر

Southgate

140 نفر

Trinity

250 نفر

همچنین طبق آخرین اطلاعات برای سال تحصیلی 2024 – 2025 نرخ اجاره بهایی که برای اقامت در خوابگاه های دانشگاه دوک باید پرداخت نمایید به صورت زیر خواهند بود:

اتاق

مبلغ برای هر ترم

اتاق تک نفره

6,773.00 دلار

اتاق دو نفره

5,127.00 دلار

اتاق سه نفره

4,572.00 دلار

اتاق خواب های خصوصی (4 دانشجو)

8,419.00 دلار

هزینه پذیرش در خوابگاه

56.35 دلار

هزینه غذا برای دانشجویان ساکن در خوابگاه

2,747.00 دلار تا 4,267.00 دلار بر اساس برنامه های غذایی متنوع

 
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *