دانشگاه Yale امریکا

دانشگاه Yale امریکا
مشاور مهاجرتی

 دانشگاه ییل در شهر نیوهیون، ایالت کنتیکت، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شهر در ساحل جنوبی ایالت کنتیکت، در حدود 150 کیلومتری شمال شرقی شهر نیویورک و 200 کیلومتری جنوب غربی بوستون قرار دارد.

 این دانشگاه از موسسه QS رتبه 23 و از موسسه TIMES رتبه 10 را در میان دانشگاه های جهان به دست آورده است.

 بله، دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان برای تحصیل در دانشگاه ییل باید مدرک زبان معتبری همچون آیلتس یا تافل را ارائه کنند.

 بله برای پذیرش در دوره کارشناسی این دانشگاه باید در آزمون SAT یا ACT شرکت نموده و نمره مناسب و قابل قبولی اخذ کنید.

دانشکده حقوق و رشته های آن در دانشگاه ییل معتبرترین در آمریکا هستند و اعتبار بسیار بالایی در جهان دارند.

 بله، این دانشگاه خدمات خوابگاهی مناسب و با کیفیتی به دانشجویان خود ارائه می نماید.

تاریخچه دانشگاه  Yale

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ با مجموعه وسیعی از برنامه ها، بخش ها، مدارس، مراکز، موزه ها و بسیاری از سازمان های وابسته است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده و جهان، در سال 1701 میلادی در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت تأسیس شد. این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه های آیوی لیگ شناخته می شود، در طول تاریخ خود شاهد رویدادها و شخصیت های برجسته ای بوده است.

در سال 1701، گروهی از 10 کشیش محلی «مدرسه کالج واقع در نیوهیون» را تأسیس کردند که بعدها به «مدرسه کالج ییل» تغییر نام یافت. این مدرسه در ابتدا با تمرکز بر آموزش الهیات و زبان های کلاسیک فعالیت می کرد. در سال 1718، الیهو ییل، تاجر ثروتمند بریتانیایی، کمک مالی قابل توجهی به این مدرسه کرد که منجر به تغییر نام آن به «کالج ییل» شد.

تعداد دانشجویان  Yale universityدر حال حاضر بیش از 12 هزار نفر از 124 کشور جهان است که 3400 نفر از آنان یعنی تقریبا 30% از کل دانشجویان از خارج از آمریکا هستند. به یاد داشته باشید که ییل بیش از 300 سال است که رشد و تکامل یافته است، نقاط عطف بسیاری را پشت سر گذاشته و سنت هایی را در این مسیر ایجاد کرده است.

تاریخچه دانشگاه Yale

موقعیت جغرافیایی دانشگاه  Yale

همانطور که اشاره کردیم دانشگاه ییل در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت واقع شده است و آدرس دقیق آن: نیوهیون، کنتیکت 06520، ایالات متحده آمریکا می باشد. مساحت دانشگاه ییل بیش از 150  هکتار زمین است که شامل فضاهای آموزشی، اداری، تحقیقاتی، مسکونی و فضای سبز می باشد. این مساحت شامل:

 • محوطه اصلی 80 هکتار
 • محوطه پزشکی 40 هکتار
 • محوطه جنگلی 30 هکتار

دانشگاه ییل برای حفظ فضای سبز خود تلاش زیادی می کند و برنامه های مختلفی برای پایداری محیط زیست در پردیس خود اجرا می کند.

پردیس های دانشگاه ییل

دانشگاه ییل دارای دو پردیس اصلی در شهر نیوهیون، کنتیکت است:

پردیسشرایط پردیس های دانشگاه های ییل آمریکا
محوطه اصلیاین پردیس 80 هکتاری، قلب دانشگاه ییل است و اکثر ساختمان های آموزشی، اداری و تحقیقاتی را در خود جای داده است. این محوطه به خاطر معماری تاریخی خود، از جمله کتابخانه های گاتیک، سالن های غذاخوری بزرگ و ساختمان های کلاسیک، مشهور است.
پردیس پزشکیاین پردیس 40 هکتاری، محل دانشکده پزشکی ییل، بیمارستان ییل-نیوهیون و سایر مراکز پزشکی است. این پردیس در حال توسعه است و شامل تعدادی ساختمان جدید و مدرن می باشد.

علاوه بر این دو پردیس اصلی، دانشگاه ییل املاک و تأسیسات دیگری را نیز در سراسر نیوهیون و فراتر از آن دارا است، از جمله:

 • مرکز هنر بریتانیا: این مرکز هنری که در محوطه اصلی واقع شده است، مجموعه ای از نقاشی ها، مجسمه ها و سایر آثار هنری را در خود جای داده است.
 • محوطه جنگلی ییل: این محوطه جنگلی 30 هکتاری، مکانی برای تفریح ​​و پیاده روی دانشجویان و اعضای هیئت علمی است.
 • رصدخانه ییل: این رصدخانه که در خارج از شهر نیوهیون واقع شده است، دارای تلسکوپ های قدرتمندی است که برای مطالعه ستارگان و کهکشان ها استفاده می شود.

دانشگاه ییل دائماً در حال توسعه و گسترش است و احتمالاً در آینده پردیس های جدیدی به آن اضافه خواهد شد.

دانشکده های دانشگاه Yale

دانشگاه Yale یکی از دانشگاه های متمرکز در آمریکا است که رشته های جذاب و بسیار جامعی را به علاقمندان ارائه می کند. این دانشگاه در حال حاضر برترین دانشگاه حقوق در آمریکا شناخته می شود که اخذ مدرک در این رشته از آن افتخار بزرگی برای هر فرد است.

این دانشگاه در حال حاضر 5,499 عضو هیئت علمی و 11,590 نفر اعضا و کارکنان را در خود جای داده است که کاملا نشان می دهد وسعت و بزرگی این مرکز تا چه حدی است. نوع دانشگاه  Yale یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که به عنوان اولین مرکزی شناخته می شود که در سال 1861 میلادی مدرک دکترای رشته های هنر و علوم را فارغ التحصیلان آن اعطا کرد.

این مرکز آموزشی در حال حاضر در بر گیرنده 6 دانشکده و 8 مدرسه است که بدین شرح هستند:

 

کالج ییلدانشکده پزشکی ییلدانشکده حقوق ییلمدرسه علمی شفیلدمدرسه هنرهای زیبا ییلمدرسه بهداشت عمومی ییلدانشکده پرستاری ییل
مدرسه الوهیت ییلدانشکده معماری ییلدانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم ییلمدرسه موسیقی ییلمدرسه هنرهای نمایشی دیوید گفن در دانشگاه ییلمدرسه جنگل‌داری و مطالعات محیط زیست ییلدانشکده مدیریت ییل

 

رشته های ارائه شده در دانشگاه  Yale

دانشگاه ییل طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. این رشته ها در حوزه های مختلف و گرایش های گوناگونی ارائه می شود و می تواند نظر هر دانشجویی علاقمند به تحصیل در آمریکا را به خود جذب نماید. رشته های قابل دسترس در این دانشگاه در سال 2024 بدین شرح هستند:

مقطعرشته تحصیلی
کارشناسیمطالعات آفریقایی آمریکایی، مطالعات آفریقایی، مطالعات آمریکایی، انسان شناسی، ریاضیات کاربردی، فیزیک کاربردی، مطالعات باستان شناسی، معماری، هنر، ستاره شناسی، اخترفیزیک، مهندسی زیست پزشکی، مهندسی شیمی، شیمی، تمدن کلاسیک، کلاسیک، علوم شناختی، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر و اقتصاد، علوم کامپیوتر و ریاضیات، علوم کامپیوتر و روانشناسی، محاسبات و زبانشناسی، محاسبات و هنر، علوم زمین و سیاره، زبان‌ها و ادبیات آسیای شرقی، مطالعات آسیای شرقی، اکولوژی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، ریاضیات، مهندسی برق، مهندسی برق و علوم کامپیوتر، علوم مهندسی (شیمی)، علوم مهندسی (برق)، علوم مهندسی (محیط زیست)، علوم مهندسی (مکانیک)، انگلیسی، مهندسی محیط زیست، مطالعات محیطی، اخلاق، سیاست و اقتصاد، قومیت، نژاد و مهاجرت، مطالعات فیلم و رسانه، تاریخ، علوم انسانی، مطالعات یهودی، مطالعات آمریکای لاتین، زبان شناسی، ریاضیات، ریاضی و فیزیک، مهندسی مکانیک، مطالعات خاورمیانه مدرن، بیوفیزیک مولکولی و بیوشیمی، موسیقی، زبان ها و تمدن های خاور نزدیک، علوم أعصاب، فلسفه، فیزیک و علوم زمین، فیزیک و فلسفه، علوم سیاسی، پرتغالی، روانشناسی، مطالعات جنوب آسیا، مطالعات زنان، جنسیت و جنسیت
کارشناسی ارشد و دکترافارماکولوژی، علوم بیولوژیکی، فلسفه، علوم انسانی، فیزیک، علوم سیاسی، روانشناسی، سلامت عمومی، مطالعات مذهبی، زبان ها و ادبیات اسلاوی، جامعه شناسی، آمار و علم داده، زیست پزشکی، مطالعات زنان و جنسیت، زمین و علوم سیاره ای، زبان‌ها و ادبیات آسیای شرقی، اکولوژی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، مهندسی برق، محیط، آسیب شناسی تجربی، مطالعات فیلم و رسانه، ژنتیک، زبان‌ها و ادبیات آلمانی، تاریخ هنر، تاریخ علم و پزشکی، ایمونوبیولوژی، برنامه بین بخشی علوم اعصاب، مطالعات ایتالیایی، مطالعات آفریقایی آمریکایی، مردم شناسی، فیزیک کاربردی، معماری، ستاره شناسی، علوم زیستی و زیست پزشکی (BBS)، مهندسی پزشکی، زیست شناسی سلولی، فیزیولوژی سلولی و مولکولی، علم شیمی، علوم کامپیوتر

رتبه علمی دانشگاه Yale در جهان

رتبه علمی دانشگاه ییل در جهان، بسته به منبع رتبه بندی و معیارهای مورد استفاده، متفاوت است. با این حال، به طور کلی، ییل به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود که اخذ مدرک از آن می تواند آینده شغلی یا تحصیلی شما را بسیار موفقیت آمیز کند. در ادامه آخرین رتبه های جهانی این دانشگاه را از منظر برترین موسسات اعتبار سنجی مشاهده می کنید:

موسسهرتبه جهانی
QS23
TIMES10
Shanghai11
US News11
Forbes8

برخی از جوایز و دست آوردهای دانشگاه  Yale

دانشگاه ییل در طول تاریخ خود افتخارات و دستاوردهای چشم گیری کسب کرده است که از چنین دانشگاه مطرح و بزرگی چیزی غیر از این هم توقع نمی رود. در این جا برخی از قابل توجه ترین جوایزی که توسط دانشگاه ییل (از جمله دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید) کسب شده را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • از سال 1901 تا 2021، تعداد 65 وابسته به دانشگاه ییل (از جمله دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید) 61 جایزه نوبل را دریافت کرده اند. این جوایز شامل:
  • 8  جایزه نوبل فیزیک
  • 10  جایزه نوبل شیمی
  • 14  جایزه نوبل پزشکی
  • 22  جایزه نوبل اقتصاد
  • 4  جایزه نوبل ادبیات
  • 3  جایزه نوبل صلح
 • دانشگاه ییل به طور مداوم در بین برترین دانشگاه های جهان از نظر رتبه بندی های مختلف مانند QS World University Rankings و Times Higher Education World University Rankings قرار دارد.
 • دانشکده حقوق ییل به طور مداوم به عنوان بهترین دانشکده حقوق در ایالات متحده رتبه بندی می شود.
 • دانشگاه ییل محل برخی از معتبرترین مجلات علمی جهان مانند “The Yale Review” و “The American Economic Review”  است.
 • دانشگاه ییل فارغ التحصیلان برجسته ای را در زمینه های مختلف از جمله سیاست، تجارت، علم و هنر به جامعه معرفی کرده است.
 • اولین مدرک دکتری در ایالات متحده در سال 1861 در دانشگاه ییل اعطا شد.
 • دانشگاه ییل محل اولین بیمارستان آموزشی در ایالات متحده، بیمارستان ییل-نیوهیون، است که در سال 1826 تأسیس شد.
 • دانشگاه ییل اولین دانشگاه در ایالات متحده بود که زنان را در برنامه های کارشناسی خود پذیرفت.
 • دانشگاه ییل محل اولین شتاب دهنده ذرات در ایالات متحده، سیکلوترون ییل، است که در سال 1932 ساخته شد.

دانشگاه ییل به دلیل تعهد خود به برتری علمی، آموزش لیبرال و تنوع شناخته شده است. این دانشگاه به دانشجویان خود فرصت های منحصر به فردی برای یادگیری، رشد و رهبری در جهان را ارائه می دهد.

برخی از فارغ التحصیلان معروف دانشگاه ییل(Yale)

دانشگاه Yale به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح جهان، محل تحصیل افراد بزرگ و سرشناسی بوده است که مدرک خود را از این مرکز دریافت کرده و در طول خود عمر خدمات بسیار ارزنده ای به بشریت نموده اند.

جدول مطرح ترین فارغ التحصیلان دانشگاه ییل :

حوزه تحصیلفارغ التحصیلان مطرح دانشگاه Yale امریکا
سیاست و حقوقبیل کلینتون: چهل و دومین رئیس جمهور ایالات متحده
 جورج اچ. دبلیو. بوش: چهل و یکمین رئیس جمهور ایالات متحده
 جورج دبلیو. بوش: چهل و سومین رئیس جمهور ایالات متحده
 هیلاری کلینتون: وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده، سناتور سابق ایالات متحده
 ساندر برگر: مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده
 جان کری: سناتور سابق ایالات متحده، نامزد دموکرات ریاست جمهوری در سال 2004
 بوریس جانسون: نخست وزیر فعلی بریتانیا
تجارت و صنعتایوان اشپیگل: مدیر عامل اسنپ چت
 جف بزوس: بنیانگذار و مدیر عامل آمازون
 دیوید کوک: بنیانگذار کوک اینداستریز
 گری کوک: بنیانگذار کوک اینداستریز
 رندی فیشر: مدیر عامل جنرال موتورز
 استیو بالمر: مدیر عامل سابق مایکروسافت
علوم و مهندسیجوزف آلن: دانشمند فضایی و اولین انسان در فضا
 جودیت فولکمن: زیست شناس و انکولوژیست
 میریام وب: اخترفیزیکدان و کیهان شناس
 سوجیتا ویرا: زیست شناس و متخصص میکروب شناسی
 رابرت ونتوری: معمار
 زاها حدید: معمار
نویسندگی و هنرتونی موریسون: نویسنده، برنده جایزه نوبل ادبیات
 آگوست ویلسون: نمایشنامه نویس، برنده دو جایزه پولیتزر
 جورج پلامر جونیور: نویسنده، برنده جایزه پولیتزر
 ریچل کازین: نویسنده، برنده جایزه ملی کتاب
 مریل استریپ: بازیگر، برنده سه جایزه اسکار
 آنجلا باست: بازیگر، برنده دو جایزه اسکار
ورزشالی مانینگ: بازیکن فوتبال آمریکایی، دو بار قهرمان سوپر بول
 وین اسکرلت: بازیکن فوتبال آمریکایی، دو بار قهرمان سوپر بول
 دیان سویر: بسکتبالیست، سه بار قهرمان المپیک
 آلیسین هیمز: بسکتبالیست، شش بار قهرمان WNBA
 یاسمین توماس: دونده، قهرمان المپیک

شهریه دانشگاه ییل

همانطورکه گفتیم دانشگاه ییل یک مرکز آموزشی خصوصی است که تحصیل در آن نیازمند پرداخت شهریه است. حال شهریه تحصیلی با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. همچنین دانشجویان باید سالانه مبالغی را بابت هزینه های خرید کتاب، بیمه و غیره نیز پرداخت کنند.

دقت داشته باشید که معمولا هر ساله شهریه های دانشگاه تغیراتی می کند که این شما را وا می دارد پیش از ثبت نام از آخرین و جدیدترین اطلاعات در رابطه با شهریه رشته تحصیلی مدنظرتان اطلاع دقیقی کسب نمایید. در ادامه آخرین شهریه دانشگاه ییل در رشته های مختلف در سال 2024 – 2025 را مشاهده می کنید:

مدرسه و دانشکدهشهریه سالانه دانشگاه yale امریکا ( شهریه، خوابگاه، خوراک و غیره)
مدرسه بهداشت عمومی79,944 دلار
مدرسه پرستاری35,980 تا 72,623 دلار
مدرسه مدیریت74,500 دلار
مدرسه حقوق103,580 دلار
مدرسه معماری84,908 دلار
مدرسه هنرهای نمایشی دیوید گفن39,134 دلار

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه ییل

هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه ییل به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی، محل اقامت و عادات خرج کردن بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که سالانه بین 60،000 تا 75،000 دلار برای هزینه های زندگی در نیوهیون، کانتیکت، محل استقرار دانشگاه ییل، هزینه کنید.

برخی از هزینه های ماهانه متوسط ​​برای دانشجویان ییل را می توانیم به شرح زیر در نظر بگیریم:

هزینه های زندگی دانشجویان ییلمبلغ ماهانه
مسکن و ملک1،500 تا 2،500 دلار برای خوابگاه یا آپارتمان خارج از محوطه دانشگاه
غذا و خوراک500 تا 600 دلار برای وعده های غذایی در غذاخوری دانشگاه یا پخت و پز خودتان
حمل و نقل100 تا 200 دلار برای اتوبوس، قطار یا دوچرخه
کتاب و لوازم التحریر100 تا 200 دلار
هزینه های متفرقه100 تا 200 دلار ( لباس، سرگرمی و غیره)

راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های زندگی در نیوهیون

هزینه های زندگی برای هر فرد در این شهر متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما با رعایت کردن برخی موارد می توان از هزینه های زندگی خود بکاهید تا فشار مالی کمتری به شما یا خانواده تان وارد آید. برای کاهش هزینه ها در نیوهیون به موارد زیر دقت کنید:

 • در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید: خوابگاه ها مقرون به صرفه ترین گزینه مسکن برای اکثر دانشجویان ییل هستند.
 • در غذاخوری های دانشگاه غذا بخورید: غذاخوری های دانشگاه طیف وسیعی از گزینه های غذایی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند.
 • از حمل و نقل عمومی استفاده کنید: نیوهیون سیستم حمل و نقل عمومی خوبی دارد که می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه پارکینگ و بنزین کمک کند.
 • کتاب های درسی خود را کرایه یا دسته دو خریداری کنید: به جای خرید کتاب های درسی نو، می توانید آن ها را از کتابخانه کرایه کنید یا از دانشجویان دیگر خریداری کنید.
 • از تخفیف های دانشجویی استفاده کنید: بسیاری از مشاغل محلی در نیوهیون تخفیف هایی را به دانشجویان ارائه می دهند.

کمک های مالی ( بورسیه ) دانشگاه  Yale

در سال تحصیلی 2023-2024، ییل 51 درصد از دانشجویان کارشناسی خود را به صورت کمک هزینه تحصیلی و کمک های بلاعوض یاری کرد و میانگین کمک هزینه تحصیلی 55،742 دلار بود.

کمک های بلاعوض مبتنی بر نیاز ییل برای دانشجویان کارشناسی، یک هدیه است و بنابراین هرگز نباید بازپرداخت شود. بورس تحصیلی ییل می تواند از چند صد دلار تا بیش از 70 هزار دلار در سال متغیر باشد. متوسط ​​بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز ییل بیش از 50 هزار دلار است. بورسیه های زیر نیز در صورت اثبات قابل دسترس هستند:

 • خانواده هایی که درآمد سالانه آن ها کمتر از 65،000 دلار باشد، هیچ شهریه ای پرداخت نمی کنند.
 • خانواده هایی که درآمد سالانه آن ها بین 65،000 تا 150،000 دلار باشد، ممکن است کمک هزینه تحصیلی قابل توجهی دریافت کنند.
 • خانواده هایی که درآمد سالانه آن ها بیش از 150،000 دلار باشد، باید سهم بیشتری از هزینه های تحصیل را بپردازند.

دانشگاه ییل همچنین تعدادی برنامه کمک هزینه و کمک های مالی را برای کمک به دانشجویان در پرداخت هزینه های زندگی ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه ها، لطفاً به وب سایت دفتر کمک های مالی دانشجویی دانشگاه ییل مراجعه کنید:  https://finaid.yale.edu/

کمک های مالی( بورسیه ) دانشگاه  Yale

مدارک لازم برای درخواست پذیرش از دانشگاه  Yale

مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دانشگاه ییل بر اساس مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا)، برنامه درخواستی و ملیت متقاضیان متفاوت خواهد بود. با این حال، به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که برای همه مقاطع تحصیلی و به طور عمومی، مدارک زیر را ارائه دهید:

 • شما باید فرم درخواست آنلاین دانشگاه ییل را تکمیل و ارسال کنید.
 • شما باید یک رزومه خلاصه ارائه کنید که در آن تجربیات، اهداف و انگیزه های خود را برای تحصیل در ییل توضیح دهید.
 • شما باید رونوشت رسمی و آخرین مدرک تحصیلی ( دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی ارشد) را به همراه ریز نمرات را ارسال کنید.
 • نمرات آزمون های استاندارد برای برنامه های کارشناسی نیاز به ارائه نمرات آزمونSAT یا ACT  است.
 • دانشجویان بین المللی نیاز به ارائه نمرات آزمون انگلیسی زبان مانند TOEFL یا IELTS  دارند.
 • برای دوره های تحصیلات تکمیلی اغلب، شما باید دو تا سه نامه توصیه از اساتید، مشاوران یا سایر افرادی که می توانند صلاحیت شما را برای تحصیل در دانشگاه ییل تأیید کنند، ارائه دهید.
 • برخی از برنامه ها ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی مانند پرتفولیو برای برنامه های هنری، نمونه نوشته برای برنامه های نویسندگی یا نامه هدف برای برنامه های تحصیلات تکمیلی داشته باشند.

مراحل اپلای در دانشگاه  Yale

مراحل پذیرش در دانشگاه ییل با توجه به مقطع تحصیلی، رشته، ملیت و شرایط شخصی افراد متفاوت است. البته روند کلی و شکل اصلی آن برای افراد یکسان است، بدین صورت که شما باید مدارک موردنیاز در هر رشته و مقطع که دانشگاه درخواست می کند را تهیه و جمع آوری نمایید و به همراه درخواست خود به دانشگاه ارسال نمایید.

برای پذیرش در دوره کارشناسی این دانشگاه باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشید و به همراه مدرک دیپلم مورد تایید به این مرکز ارسال کنید. برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به آیلتس 7.5 می باشد و معدل متقاضی باید بالاتر از 3.7 باشد، البته برای دوره دکترا باید معدل متقاضی 4 باشد.

نرخ پذیرش  Yale university

نرخ پذیرش دانشگاه Yale در سال تحصیلی 2022-2023 برابر با 4.6%  بوده است، به این معنی که از هر 100 متقاضی، فقط 4.6 نفر پذیرفته شده اند. این نرخ پذیرش بسیار پایین و رقابتی است و نشان می دهد که برای پذیرش در این دانشگاه راه آسانی در پیش نخواهید داشت.

نرخ پذیرش دانشگاه ییل :

سال تحصیلیدرصد پذیرش داتنشگاه ییل آمریکا
2022-20234.60%
2021-20224.90%
2020-20215.20%
2019-20205.50%
2018-20195.90%

همانطور که مشاهده می کنید، نرخ پذیرش دانشگاه ییل در سال های اخیر به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. این امر به دلیل افزایش تعداد متقاضیان و رقابت بیش تر برای جایگاه های محدود در این دانشگاه است.

خوابگاه های دانشگاه ییل(Yale)

امکانات و ویژگی های منحصر به فرد آموزشی دانشگاه Yale تنها ویژگی و مزیت تحصیل در این مرکز نیست. مسئولان این دانشگاه همچنین برای دانشجویان خود محل های اقامت مناسب به همراه امکانات و خدمات مناسب، با کیفیت و قابل قبولی را نیز در نظر گرفته اند که تحصیل را برای دانشجویان دلچسب می کند.

دفتر مسکن دانشگاه ییل مسئول رسیدگی و ارائه خدمات خوابگاه ها و محل اقامت درون دانشگاه به دانشجویان است. شما در محل اقامت خود در دانشگاه از امکانات کافی برای زندگی و تحصیل برخوردار هستید. همچنین سالن غذاخوری و سالن های ورزشی نیز برای دانشجویان در دسترس است.

البته باید بگوییم که متاسفانه پس از 64 سال خدمت به جامعه ییل، خوابگاه هلن هدلی هال (HHH) در 420 خیابان تمپل در تابستان 2024 از کار افتاده و بسته خواهد شد. البته این چندان تاثیری بر ظرفیت خوابگاه ها نخواهد گذاشت و مسئولان جایگزینی برای آن را قرار خواهند داد.

از شما عزیزان می خواهیم در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیش تر و یا بررسی تخصصی مدارک تحصیلی خود برای پذیرش در دانشگاه ییل، حتما با مشاورین و کارشناسان با تجربه موسسه رجبی تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

خوابگاه های دانشگاه ییل(Yale)
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *