روش های مهاجرت

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی

در این مقاله تلاش می کنیم تا شما عزیزان را با مهاجرت به رومانی آشنا کرده و شرایط اخذ ویزا و اقامت را از روش های مختلف برای شما توضیح دهیم . برای مهاجرت به یک کشور باید موارد زیادی را درنظر بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید . موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ضمن آشنایی شما با تمام شرایط لازم می تواند بهترین مسیر برای روش های قانونی مهاجرت را برای شما فراهم آورد .

یکی از کشورهای مورد تقاضای بسیاری از افراد در سال های اخیر کشور رومانی بوده است . کشور رومانی با فرهنگ بسیار غنی یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان است . مردم خونگرم و مناظر زیبای این کشور توانسته افراد زیادی را برای زندگی ، تحصیل و کار به خود جذب نماید .

روش های مهاجرت به رومانی

در این نوشتار بر آن شدیم که مهاجرت به رومانی و راه های ورود صحیح و قانونی به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم . روش هایی که به طور مرسوم بیان می شوند عبارتند از :

  1. مهاجرت تحصیلی
  2. مهاجرت کاری
  3. مهاجرت از طریق ثبت شرکت
  4. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  5. مهاجرت از طریق ازدواج
  6. مهاجرت با تولد فرزند
  7. مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت با ویزای کار به رومانی

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت رومانی مهاجرت از طریق ویزای کار می باشد . یکی از روش های اخذ ویزای کار ، استخدام از طریق کارفرمای مقیم این کشور می باشد .

در رومانی و کل اتحادیه اروپا باید شغل مورد نظر به مدت سه ماه در روزنامه و اینترنت آگهی شود و اگر در کل این مدت متقاضی برای شغل در میان کل کشورهای اروپایی یافت نشد آنگاه می توان نیروی خارجی از سایر کشورها را جذب کار نمود .

میزان حقوق دریافتی باید به اندازه تامین مخارج فرد مورد نظر به همراه خانواده اش در این کشور باشد . فرد میتواند هرسال این ویزا را تمدید نموده و بعد پنج سال برای اقامت دائم اقدام نماید .

این شیوه کمی سخت و مشکل به نظر میرسد و بهتر است که با استفاده از روش های دیگر به این کشور وارد شده و به کار مشغول شوید . البته یکی از گزینه های مناسب برای کار در کشورهای اروپایی ، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد .

مهاجرت با ویزای کار به رومانی

مهاجرت با ویزای تحصیلی به رومانی

راه دیگر مهاجرت به رومانی تحصیل می باشد . تحصیل در رومانی به سه زبان انگلیسی ، رومانیایی و فرانسوی انجام میشود که دانشجویان میتوانند متناسب با توانایی خود یکی را انتخاب نمایند .

برای ثبت نام احتیاجی به ارائه مدرک زبان نمی باشد اما باید به زبان موردنظر تسلط کافی داشته باشند . تحصیلات میتواند در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی به صورت تمام وقت و پاره وقت انجام پذیرد .

تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 4 سال زمان میبرد . هزینه زندگی دانشجویی در رومانی در حدود 500 یورو درماه است . دانشگاه های معتبر این کشور به دانشجویان با رزومه قوی بورسیه تحصیلی نیز اختصاص می دهند .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه رومانی

طبق قوانین کلی ازدواج که در اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است می توان با ازدواج با یکی از تبعه های کشور رومانی برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمود .

از جمله قوانین ثبت ازدواج داشتن توانایی مالی برای اداره زندگی مشترک و مشخص بودن محل زندگی می باشد . مصاحبه در سفارت این کشور نیز بسیار حساس می باشد که سوالات مهمی در زمینه ازدواج و زندگی در این کشور از فرد پرسیده میشود و مدارک دال بر ارتباط زوجین قبل از ازدواج نیز باید ارائه شود .

اقامت در ابتدا به صورت موقت به فرد داده میشود و برای رسیدن به اقامت دائم باید شرایط خاصی در طول زندگی در این کشور رعایت شود .

اقامت رومانی با تولد فرزند

بر طبق قانون کشور رومانی اگر فرزند از پدر و مادر رومانیایی در داخل و یا خارج این کشور به دنیا بیاید جز تبعه این کشور به شمار می رود و اگر پدر و مادر کودک مشخص نباشند نیز اقامت به او تعلق میگیرد .

این کشور در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی میکند . افراد مقیم رومانی میتوانند از طریق فرزند خواندگی نیز برای یک فرزند زیر هجده سال تابعیت بگیرند .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در رومانی

اخذ اقامت کشور رومانی برای کسانی که یک شرکت را در این کشور خریداری کنند و یا به ثبت برسانند امکان پذیر است . با ثبت شرکت میتوانید به تمام کشورهای اروپایی سفر کرده و به تجارت بپردازید .

برای ثبت شرکت به سرمایه ای بالای 100 هزار یور نیاز دارید و تمام مراحل باید توسط وکیل رسمی در این کشور صورت بگیرد که موسسه مهرآفرین میتواند به بهترین شکل ممکن شما را در انجام این مراحل راهنمایی کند .

با تمدید شرکت به مدت 5 سال میتوانید تقاضای اقامت دائم نمایید . برای این شیوه محدودیت سنی وجود ندارد و احتیاجی به تسلط به زبان و یا داشتن مدرک نمی باشد اما بهتر است که کسانی که سابقه فعالیت در کارهای تجاری و شرکتی را داشته اند از این طریق اقدام نمایند زیرا کوچکترین اشتباه میتواند باعث به هدر رفتن سرمایه شما بشود .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در رومانی

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی یک روش غیرمعمول و خطرناک برای مهاجرت می باشد که توصیه میشود مهاجرت به این شیوه صورت نگیرد . برای مهاجرت به رومانی باید ثابت شود که فرد تحت حمایت کشور خود نمی باشد و به دلایل مشخض به این کشور پناه آورده است .

فرد متقاضی پناهندگی میتواند در صورت داشتن همسر و یا فرزند کوچک به عنوان سرپرست آنها درخواست بدهد . حقوق اولیه مانند محل اقامت و خوراک و پوشاک به فرد داده میشود و تا زمان مشخص شدن وضعیت او اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت .

بهتر است که تا زمانی که میتوانید از روش های کاملا قانونی به کشور رومانی مهاجرت کنید از اقدام به این شیوه کاملا خوداری نمایید .

درباره کشور رومانی و موقعیت آن

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا در همسایگی مجارستان ، صربستان ، اوکراین و مغولستان قرار گرفته است . پایتخت این کشور بخارست و ششمین شهر پر جمعیت اروپا می باشد .

آب و هوای رومانی بسیار معتدل با چهار فصل مجزا می باشد که تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد دارد . رومانی با داشتن 20 میلیون نفر جمعیت عضو اتحادیه اروپا و سازمان ناتو می باشد . زبان رسمی این کشور رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است .

این کشور با گذراندن یک بحران مردمی توانست اصلاحات قابل توجهی را در زمینه اقتصاد و سطح زندگی مردم ایجاد کند و در سال های اخیر به عنوان یک کشور با شاخصه های بالای انسانی شناخته شود .

رومانی یک کشور کاملا سکولار است که مردم در شیوه زندگی کاملا آزاد هستند و می توانند با هر اعتقاد و باور در این کشور به راحتی زندگی کنند .

شما می توانید با مشورت با کارشناسان ما و درنظر گرفتن شرایط خود و موارد گفته شده در بالا بهترین شیوه برای مهاجرت به رومانی را انتخاب نمایید . کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهر آفرین رجبی می توانند در اقامت به شیوه های قانونی و در کمترین زمان بهترین همراهان شما در مهاجرت به اروپا باشند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *