مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند
مشاور مهاجرتی

مهاجرت به هلند و زندگی در این کشور یک تجربه منحصر به فرد است که امکان بهره مندی از بهترین امکانات را برای شما فراهم نموده و فرصت داشتن زندگی ایده آل را به شما می بخشد. این مقاله برای افرادی که به دنبال مهاجرت به هلند هستند و می‌خواهند با شرایط و راهکارهای جدید مهاجرت در سال 2024 آشنا شوند، بسیار مفید خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار، بیشترین مهاجر در کشور هلند را مهاجرین از کشورهای مختلف آسیا تشکیل می دهند و پس از آن از اروپا مهاجران لهستانی با بیش از 16000 مهاجر بیشترین سهم را داشته و در بلغارستان و رومانی گزینه های بعدی هستند . هلند دارای زمینه های شغلی پر رونق و سیستم آموزشی عالی بی نظیر است و عموم مردم از تعادل خوبی میان کار و زندگی و امنیت اجتماعی با کیفیت برخوردار می باشند.

پیشنهاد می کنیم اگر در شرایط تحصیل هستید ، مقاله تحصیل در هلند را بخوانید تا با شرایط دانشگاه های ، بورسیه ها و هزینه های تحصیل در این کشور هم به خوبی آشنا شوید.

تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، ازدواج و ویزای همراه

مهاجرت به هلند دلایل مختلفی دارد که در این میان اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل در این کشور در صدر لیست  مهاجرت بسیاری از افراد به این کشور قرار دارد.

ثبت شرکت را می توان به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به هلند به علاقه مندان توصیه کرد.

بله از طریق تحصیل شما عزیزان می توانید به کار مشغول شده و در این کشور ماندگار شوید.

در این بخش از مقاله ، دعوت می کنیم تا فایل ویدئویی که روناک از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه کرده را ببینید ، روناک در کمتر از سه دقیقه مهمترین راه های مهاجرت به هلند را برای شما شرح می دهد ، همچنین میتوانید فایل صوتی (پادکست) هین ویدئو را گوش داده یا دانلود و ذخیر کنید تا در فرصتی مناسب از آن بهره ببرید.

پادکست مهاجرت به هلند

نمایش ویدیو درباره مهاجرت به هلند

روش های قانونی مهاجرت به هلند

روش های قانونی مهاجرت به هلند متفاوت بوده و شما می توانید با بررسی پرونده خود حتما در میان افراد واجد شرایط یکی از روش ها قرار بگیرید . دقت داشته باشید که ضمن بررسی روش های مهاجرت به هلند ، هر یک دارای جزئیات و گام های متفاوتی است که باید به دقت بررسی و سپس اقدام شود.

مراحل مهاجرت ، زندگی ، کار و یا تحصیل در مراکز آموزشی هلند هم به مدت اقامت و هم تابعیت متقاضی مشروط می شود ، بنابراین در صورت تمایل به مهاجرت به هلند لطفا جزئیات وضعیت خود را برای مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی ارسال کنید تا وکلای ما مشاوره لازم را برایتان ارائه دهند.

شاید در این میان به روش پناهندگی نیز بربخورید که هرگز یک روش قانونی تلقی نشده و چون فرد نمی تواند به کشور خود بازگردد ، با ریسک و خطرهای بسیاری همراه است و مشاورین ما به هیچ عنوان آن را توصیه نکرده و هیچ گونه خدماتی را نیز در این رابطه ارائه نمی دهند.

تا زمانی که روش های متعدد زیادی به صورت قانونی برای مهاجرت به هلند وجود دارد ، چرا باید به سراغ روشی پرخطر و نامعلوم رفت؟ در ادامه این عنوان با ما باشید تا به بهترین اطلاعات برسید.

روش های قانونی مهاجرت به هلند

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلی آموزش عالی در هلند پذیرفته می شوند ، واجد شرایط دریافت اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل هستند و می توانند در یک دوره آمادگی قبل از ورود به دانشگاه به مدت یک سال نیز شرکت کنند.

 همچنین این کشور به آنها اجازه می دهد تا بتوانند یک سال پس از تحصیل برای یافتن کاری مناسب در این کشور اقامت داشته باشند.

اما دقت داشته باشید که باید پول کافی برای تامین هزینه های خود در این یک سال را داشته باشید و فارغ التحصیلان دوره دکترا و محققان از سایر دانشگاه هایی که در سیستم های رتبه بندی همچون تایمزهایر و یا کیو اس در بین 200 دانشگاه برتر هستند می توانند از این طریق به دنبال کار در هلند باشند . 

چنانچه با مراکز تحصیلی در کشور هلند آشنا نیستید حتما بر روی عنوان بهترین دانشگاه های هلند کلیک نمایید تا بتوانید مراکز آموزشی بین المللی این کشور را به خوبی بشناسید.

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

اخذ اقامت هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند روش های مختلفی دارد که در این میان اخذ اقامت هلند از طریق کار در صدر لیست علت مهاجرت قرار دارد ، اتباع خارجی برای کار بیش از 90 روز در هلند ، باید جهت دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنند.

با دریافت ویزا شما فرصت خواهید داشت تا به عنوان یک ابتاع خارجی به این کشور وارد شده و ضمن داشتن اجازه اقامت به کار مشخصی مشغول شوید.

عنوان کار در هلند دقیق ترین جزئیات در این رابطه را در اختیارتان قرار می دهد. دقت داشته باشید که کار دانشجویی در این کشور روندی متفاوت داشته و ویزای تحصیلی را می طلبد.

چنانچه به دنبال کار در کشور در یکی از شهرهای کشور هلند هستید باید تمامی شرایط را به دقت بررسی نمایید و با توجه به شرایط خود اقدام نمایید که البته شرایط کار در هلند می تواند بسیار متفاوت باشد:

شرایط کار نوع ویزا
قرارداد با کارفرما دریافت ویزای کار
کار دانشجویی از طریق ویزای تحصیلی
اخذ اقامت هلند از طریق کار

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

هلند نیز مانند اغلب کشورهای اروپایی امکان سرمایه گذاری را در اغلب شهرهای خود برای مهاجرین ممکن ساخته و شما می توانید به روش های مختلف سرمایه خود را به این کشور منتقل کنید.

مجوز اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری برای 3 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است که پس از 5 سال سرمایه گذار می تواند برای اجازه اقامت دائم یا شهروندی هلند درخواست دهد.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری می تواند به واسطه خرید املاک ، ثبت شرکت ، راه اندازی یک کسب و کار ، خرید اوراق قرضه دولتی و طرح خود حمایتی انجام شود که هر یک شرایط خاص خود را دارد و در میان ثبت شرکت از سایر محبوب تر است .

مشاورین ما تلاش نموده اند تا ضمن بررسی تمامی قوانین اعلام شده از سوی کشور هلند شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند را برای شما در یک عنوان جداگانه شرح دهند که توصیه می کنیم حتما بر روی آن کلیک کرده و مطالعه آن را از دست ندهید.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش هایی که می توان به عنوان سرمایه گذاری در حوزه های اقتصادی هلند آن را تلقی نمود ، ثبت شرکت در این کشور است که فرآیندی کاملا ساده بوده و بدون هیچ گونه پیچیدگی در مدت زمان کوتاهی به راحتی قابل انجام می باشد.

ثبت شرکت دارای انواع مختلفی است و داشتن یک طرح تجاری منسجم شرط اصلی آن به شمار می رود . دقت داشته باشید که این شیوه مناسب کسانی است که تمایل دارند با حداقل سرمایه به این کشور وارد شده و به واسطه آن به اقامت برسند .

 داشتن وضعیت مالی با ثبات به همراه اطلاع از تمامی قوانین بسیار برای شما عزیزان راهگشا خواهد بود.

فراموش نکنید که مشاورین ما در موسسه رجبی آماده ارائه مشاوره و خدمات در کلیه امور مرتبط با اقامت هلند از طریق ثبت شرکت می باشند و با کمترین هزینه در زمانی کوتاه شما را به ثبت یک شرکت موفق در این کشور می رسانند.

اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

یکی از روش هایی که می توانید به واسطه آن مهاجرت به هلند را تجریه کنید ، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است . چنانچه شما بتوانید با فردی هلندی در یک مراسم رسمی در داخل این کشور ازدواج کنید ، دولت ازدواج شما را به رسمیت شناخته و اجازه اقامت را برای شما صادر می کند.

مدارک موردنیاز به ملیت شما بستگی داشته و شهرداری شهری که قصد اقامت در آن را دارید ، تمامی جزئیات لازم را در اختیارتان قرار می دهد . دقت داشته باشید که شما باید حداقل سه سال در این کشور همراه با همسر خود زندگی کنید تا اجازه دریافت اقامت دائم برایتان صادر شود.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ویزای همراه

از معدود روش هایی که این امکان را به شما می دهد تا به مهاجرت به هلند برسید ، اقدام به شیوه ویزای همراه است . مهاجرت به هلند از طریق ویزای همراه بدین معنی است که اگر شریک زندگی و یا همسرتان در این کشور زندگی می کند شما نیز بتوانید به واسطه او به اجازه اقامت در این کشور برسید .

 این درخواست می تواند هم از طرف شما و هم از طرف همسرتان به سفارت فرستاده شود که در برخی از موارد باید دو طرفه بوده و هردو نفر شما درخواست خود را ارائه دهید.

مهاجرت به هلند از طریق ویزای همراه

مهاجرت پزشکان به هلند

پزشکان زیادی هر ساله از جای جای دنیا تصمیم می گیرند به هلند مهاجرت کنند، هلند از سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت و تجهیزات مدرن بهره می برد؛ بیمارستان ها و کلینیک های هلند به تجهیزات مدرن پزشکی مجهز هستند.

همچنین فرهنگ کار مناسب و تعادل بین کار و زندگی در هلند به خوبی رعایت می شود از سوی دیگر، هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و از سطح رفاه و کیفیت زندگی بالایی برخوردار است.

مهاجرت به هلند به عنوان یک پزشک، فرآیندی چند مرحله‌ای و پیچیده است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و گام‌های متوالی است. در ادامه به شرح جزئیات این مراحل می‌پردازیم:

 • اولین قدم برای مهاجرت پزشکان به هلند، داشتن مدرک پزشکی معتبر از دانشگاهی مورد تأیید این کشور است. مدارک تحصیلی صادره از دانشگاه‌های معتبر در ایران می‌توانند مورد پذیرش قرار بگیرند، اما لازم است که مراحل معادل‌سازی را در هلند طی کنند.
 • پس از تأیید اولیه مدرک تحصیلی، شما باید مدارک خود را برای معادل‌سازی به کمیته ارزیابی مدارک پزشکی خارجی (CBGV) در هلند ارسال کنید. این کمیته مدارک شما را بررسی می‌کند و در صورت تأیید، گواهی معادل‌سازی صادر می‌کند.
مهاجرت پزشکان به هلند
 • برای دریافت مجوز کار و طبابت در هلند، تسلط به زبان هلندی در سطح C1 ضروری است. این سطح از تسلط به شما امکان می‌دهد تا به طور روان با بیماران و همکاران خود ارتباط برقرار کنید و در جامعه هلند زندگی کنید. برای اثبات تسلط به زبان، شما باید در آزمون زبان هلندی (NT2) نمره ی C1 یا بالاتر را کسب کنید.
 • داشتن سابقه کار مرتبط در زمینه پزشکی، شانس شما را برای پیدا کردن شغل در هلند افزایش می‌دهد. می‌توانید از طریق کارآموزی، کار در بیمارستان یا کلینیک در ایران یا سایر کشورها، سابقه کار مرتبط کسب کنید.
 • پس از گذراندن مراحل قبلی، شما باید برای دریافت مجوز کار از وزارت بهداشت هلند اقدام کنید. این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا به طور قانونی در هلند به عنوان یک پزشک مشغول به کار شوید.
 • داشتن پیشنهاد شغلی از یک بیمارستان یا کلینیک در هلند، روند دریافت مجوز کار را تسهیل می‌کند. شما می‌توانید از طریق جستجوی آنلاین، شرکت در کنفرانس‌های پزشکی یا ارتباط با پزشکان و متخصصان در هلند، شغل مناسب خود را پیدا کنید.
 • متوسط حقوق سالانه پزشکان در هلند 148 هزار یورو و حداقل حقوق سالانه آنها 80 هزار یورو است همچنین حداکثر حقوق سالانه هم می تواند تا200 هزار یورو باشد که همین موضوع باعث جذب بسیاری از پزشکان از سراسر جهان شده است.
مهاجرت دندانپزشکان به هلند

مهاجرت دندانپزشکان به هلند

دلایل متعددی برای مهاجرت دندانپزشکان به هلند وجود دارد، دلایل و شرایطی که با رشته پزشکی مشابه است که در بخش قبل شرح داده شد اما بطور کلی دندانپزشکان به دلایل زیر، هلند را به عنوان یکی از گزینه های پررنگ خود برای مهاجرت قلمداد می کنند:

 • شرایط کاری مناسب
 • درآمد بالا
 • فرهنگ کار مناسب
 • امنیت شغلی
 • تجهیزات مدرن
 • کیفیت زندگی بالا
 • سیستم مراقبت بهداشتی پیشرفته
 • فرصت های پیشرفت
 • امکان ادامه تحصیل
 • امکان شرکت در دوره های تخصص
 • امکان تحقیق و پژوهش
وکیل مهاجرت به هلند

وکیل مهاجرت به هلند

خیلی از موسسات مهاجرتی ادعا رسیدگی به پرونده های مهاجرتی زیر نظر وکیل مهاجرت به هلند دارند ، اما خوب است که بدانید افرادی در رشته حقوق تحصیل می کنند امکان کسب تخصص در گرایشی برای امور مهاجرت ندارد ، اما در کشور هایی مانند کانادا و استرالیا وکلای صلاحیت دار می توانند پس از اخذ دوره هایی لایسنس دریافت کنند و امکان اخذ چنین مدرکی در کشور های اروپایی همچون هلند وجود ندارد و هر نوع شرایط مهاجرت توسط مقامات هلند ارزیابی می شود.

ارگان دولتی اصلی مسئول صدور ویزا یا اجازه اقامت در هلند ، خدمات مهاجرت و تابعیت ( INS ) از وزارت امنیت و دادگستری است و این مرجع مسئول ارزیابی درخواست ‌های مجوز اقامت و ویزا برای مقاصد مختلف اقامت مورد نیاز است.

موسسه مهاجرتی به هلند

موسسه مهاجرتی به هلند

مهاجرت به یک کشور جدید بدون چالش نیست و برخورداری از تیم حرفه ای مناسب در کنار خود می تواند این انتقال را آسان کند و شروع جدید را لذت بخش تر کند و همیشه توصیه می شود که به دنبال خدمات حرفه ای مهاجرت در هلند باشید ، درک الزامات هنگام کار با تیمی از متخصصان آسان تر خواهد بود و زمان درخواست ویزا یا اقامت را کوتاه می کند.

افرادی را که قصد مهاجرت به هلند دارند می توانند با تیم ما در موسسه مهاجرتی رجبی که متشکل از کارشناسان مختلف در امور مهاجرت به هلند است تماس بگیرند تا جزئیات بیشتری در مورد خدمات ارائه شده ما و روند کلی مهاجرت بیابند.

برای  مهاجرت به هلند، چقدر پول لازم دارم؟

هزینه های مهاجرت به هلند به عوامل مختلفی مانند روش مهاجرت،  مبدأ مهاجرت،  وضعیت تاهل و تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد.  

در اینجا به طور تقریبی و بر اساس منابع مختلف،  برخی از این هزینه ها را برای شما لیست می کنیم:

هزینه های پیش از مهاجرت:

 • هزینه ویزا: 192 یورو برای ویزای تحصیلی و 312 یورو برای ویزای کاری
 • هزینه ترجمه مدارک: 50 تا 100 یورو برای هر مدرک
 • هزینه معادل سازی مدرک: 500 تا 2000 یورو
 • آزمون زبان: 150 تا 250 یورو
 • بلیط هواپیما: 500 تا 1000 یورو

هزینه های زندگی در هلند:

 • اجاره مسکن: 800 تا 1500 یورو در ماه
 • خوراک: 200 تا 300 یورو در ماه
 • حمل و نقل: 50 تا 100 یورو در ماه
 • بیمه درمانی: 100 تا 150 یورو در ماه
 • سایر هزینه ها: 100 تا 200 یورو در ماه

هزینه های جانبی:

 • هزینه خرید لوازم منزل: 1000 تا 2000 یورو
 • هزینه خرید سیم کارت و اینترنت: 20 تا 30 یورو در ماه
 • هزینه افتتاح حساب بانکی: 10 تا 20 یورو

 می توان گفت که حداقل هزینه مهاجرت به هلند برای یک فرد مجرد حدود 10 هزار یورو است.  این هزینه برای یک خانواده 4 نفره می تواند تا 30 هزار یورو نیز افزایش یابد.

مزایا و معایب مهاجرت به هلند

قبل از مهاجرت به هلند، تحقیقات لازم را انجام دهید و اطلاعات کافی درباره این کشور کسب کنید و با توجه به شرایط و اهداف خود، مزایا و معایب مهاجرت به هلند را به طور دقیق بررسی کنید.

در صورت نیاز، از خدمات مشاوره مهاجرت استفاده کنید و اما

مزایای مهاجرت به هلند

 • سیستم آموزشی عالی هلند به قدری با کیفیت است که دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در این سیستم هستند؛ هلند به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت بالا و دانشگاه های برتر جهان مشهور است.
 • سیستم مراقبت بهداشتی پیشرفته هلند یکی از دلایل محبوبیت این کشور است؛ هلند از سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت و قابل دسترس برای همه شهروندان برخوردار است.
 • امنیت بالا هم دلیل دیگری برای مهاجرت به هلند است؛ هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان با نرخ جرم و جنایت پایین است.
 • زیرساخت های مدرن هلند مثال زدنی است؛ هلند از زیرساخت های مدرن و پیشرفته در زمینه حمل و نقل، آب و برق، و خدمات عمومی برخوردار است.
 • هلند جامعه ای آزاد دارد و همه با احترام به تنوع فرهنگی و مذهبی در کنار هم زندگی می کنند.
 • بازار کار قوی در هلند مهاجرت کاری و سرمایه گذاری را آسان کرده؛ هلند بازار کار قوی با فرصت های شغلی مناسب برای افراد متخصص و ماهر دارد.
 • تعادل بین کار و زندگی برقرار است؛ هلند فرهنگ تعادل بین کار و زندگی را ترویج می کند و به کارمندان مرخصی های متعددی تعلق می گیرد.
 • آزادی بیان واقعی را در هلند می توان تجربه کرد؛ هلند از آزادی بیان و حق اعتراض برای همه شهروندان حمایت می کند.
 • محیط زیست پاک در کشور گل ها؛ هلند به دلیل سیاست های زیست محیطی قوی، از محیط زیست پاک و سالمی برخوردار است.

معایب مهاجرت به هلند

 • هزینه زندگی در هلند بالاست؛ هلند  کشوری با هزینه زندگی بالا،  به خصوص در زمینه مسکن و مواد غذایی است.
 • مالیات های سنگین در انتظار شماست؛ هلند  نرخ مالیات های بالایی دارد که می تواند بخش قابل توجهی از درآمد افراد را شامل شود.
 • آب و هوای بارانی و مرطوب!  هلند  آب و هوای معتدل و مرطوب دارد که ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد.
 • یادگیری زبان هلندی مس دشوار است؛ اگر قصد دارید در هلند زندگی کنید،  یادگیری زبان هلندی ضروری است.
 • رقابت برای شغل بالاست؛ با وجود بازار کار قوی،  رقابت برای شغل های مناسب در هلند می تواند بالا باشد. 
5/5 - (419 امتیاز)

12 پاسخ

  1. با سلام
   هلند از طریق خرید ملک اقامت نمی دهد و شما به واسطه تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و دیگر روش ها ، میتوانید اقامت موقت هلند را گرفته و بعد از گذشت چند سال درخواست اقامت دائم بدهید .
   با تشکر از سوال شما

  1. با سلام و درود
   به شیوه های مختلف از جمله ویزای تحصیلی ، کاری و سرمایه گذاری میتوان برای مهاجرت اقدام کرد اما باید شرایط شما برای برآورد هزینه ها بررسی شود . جهت بررسی شرایط تان میتوانید با قسمت مشاوره در ارتباط باشید .
   02191002525-07191002525

 1. سلام من میخواستم اقامت هلند رو به این شکل داشته باشم که کار خودم رو تو بیزینس تریدینگ داشته باشم اونجا شخصی این امکانش هست؟ درضمن برادر من هم مقیم هلند هست

  1. با سلام

   تنها با ترید کردن امکان دریافت اقامت وجود ندارد. باید به شیوه‌ های مختلف از جمله ویزای تحصیلی، کاری، ثبت شرکت و… ویزا و اقامت دریافت کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. با سلام و خسته نباشید ببخشید با مدرک غواصی صنعتی در کشورهایی اروپاییمهاجرتکاری امکانش هست و چطوری

  1. با سلام

   در صورت داشتن دعوت نامه کاری از کارفرما می توانید ویزای کاری دریافت نمایید ولی با توجه به قوانین کشورهای اروپایی مبنی بر اینکه می بایست ابتدا نیروی کاری را از کشور خود و یا از اتحادیه اروپا استخدام کنند ، پیدا کردن کار از ایران سخت می باشد . بنابراین می توانید ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی ( تحصیل در دانشگاه یا دوره های زبان ) به کشور مقصد بروید و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوید.

   با تشکر از سوال شما

 3. با سلام
  در صفحه ذکر کردید از طریق تولد فرزند هم میشود اقامت هلند را گرفت؟چون در جایی خواندم این امکان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *