هزینه های زندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند با توجه به سبک زندگی شما متفاوت است و باید قبل از مهاجرت به این کشور فاکتورهای اصلی را که تعیین کننده مخارج تان هستند به خوبی بررسی کرده و مدنظر قرار دهید.

مهاجرت به کشور هلند به معنای زندگی در یکی از زیباترین کشورهای جهان است که می تواند با هزینه های مناسب ، سطح زندگی بسیار خوبی را برایتان فراهم سازد ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا هزینه های زندگی در هلند را بررسی کنیم.

همچنین برای شناخت بهتر کشور هلند و راه های قانونی مهاجرت به آن ، مقاله مهاجرت به هلند را با دقت بخوانید.

برای اینکه نگاه گسترده تری به هزینه های زندگی در هلند داشته باشید خوب است که ضمن مطالعه ادامه این مقاله با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی نیز مشورت داشته باشید تا بتوانید بهترین شهر و منطقه را برای سکونت خود انتخاب کنید البته خوب است مدنظر داشته باشید که زندگی افراد با توجه به کار و هدفی که در این کشور ساکن هستند متفاوت خواهد بود و شما نمی توانید مخارج یک دانشجو را با فردی که به همراه همسر و یا خانواده خود مهاجرت می کند یکسان بدانید.

از زمان جنگ جهانی دوم به بعد هلند کشوری با اقتصاد رو به رشد بوده و به عنوان یک کشور صنعتی شناخته می شود ، شما در این کشور بیکار نخواهید بود و با داشتن یک درآمد متوسط می توانید به خوبی از عهده مخارج زندگی خود برآیید ، هلند از جمله کشورهای اتحادیه اروپا است که ارز رایج آن یورو بوده و تمامی هزینه ها نیز مطابق با آن درنظر گرفته می شود.

فهرست مطالب
هزینه های زندگی در هلند

در ابتدای این نوشتار دعوت می کنیم فایل ویدئویی و فایل پادکست تهیه شده توسط روناک ، از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در خصوص هزینه های زندگی در هلند را ببینید و بشنوید ، در این فایل ها که مدت زمان آن حدود دو دقیقه است اهم مطالب این مقاله را دریافت خواهید کرد ، همچنین می توانید با دانلود فایل پادکست ، هر زمان که بخواهید به این فایل گوش کنید.

پادکست هزینه های زندگی در هلند

هزینه مسکن در هلند

اولین و اصلی ترین بخش از هزینه های زندگی در هلند مربوط به هزینه سکونت شما در یکی از شهرهای این کشور می باشد ، تهیه مسکن در این کشور می تواند از طریق خرید و یا اجاره انجام شود که معمولا برای مهاجرین اجاره مسکن بسیار متداول است و خرید خانه به منزله سرمایه گذاری تلقی می شود ، میزان اجاره بها با توجه به شهر ، منطقه ، متراژ و امکاناتی که همراه با خانه به شما ارائه می شود متفاوت است.

هزینه مسکن در هلند در مناطق حومه و روستایی از شهرهای اصلی بسیار مناسب تر است و فراموش نکنید که این کشور میزبان برخی از شهرها با شهرت جهانی است که هزینه های زندگی در آنها کم نیست ، به عنوان مثال هزینه زندگی در اغلب شهرهای هلند از شهری همچون لندن کمتر است اما در مقایسه با زندگی در مادرید و یا برلین باید هزینه های بالاتری را پرداخت کنید.

به دلیل تقاضای زیاد ( و عرضه کم ) برای املاک اجاره ای با کیفیت به ویژه در آمستردام قیمت خانه ها در هلند در چند سال اخیر افزایش یافته و یافتن مسکن مقرون به صرفه در شهرهای اصلی این کشور می تواند یک چالش تلقی شود ، برای دانشجویان و مجردان با حقوق متوسط اشتراک خانه بهترین گزینه است ، اما نمی‌توانید تضمین کنید که شرایط مطابق هر آنچه انتظار دارید باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برنامه ریزی مالی اقتصادی برای زندگی در هلند با راهنمایی مشاوران خبره هلدینگ معتبر رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مبلغ اجاره بها در هلند

مبلغ اجاره بها در هلند در شهر آمستردام و لاهه بالاترین قیمت در این کشور است و به دلیل تقاضای زیاد رقابت شدیدی برای اجاره مسکن های خوب این دو شهر وجود دارد ، زندگی در مناطق حومه شهری می تواند بسیار ارزان تر و همچنان به خوبی سکونت در مناطق اصلی شهری با رفاه و امکانات مناسب همراه باشد.

به عنوان مثال یک آپارتمان یک خوابه برای اجاره در آمستردام بسته به محله ای که در آن زندگی می کنید می تواند بین 1000 تا 1900 یورو در ماه متغیر باشد ، در همین حال آپارتمان های سه خوابه در مرکز آمستردام از حدود 2100 یورو شروع می شود.

زندگی در لاهه ( دن هاگ ) به طور قابل توجهی ارزان تر از آمستردام است و قیمت های آن بین 900 تا 1750 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر است ، به خاطر داشته باشید که شما باید یک ودیعه معمولاً برابر با اجاره یک یا دو ماهه به صاحبخانه پرداخت کنید و برخی از قراردادهای اجاره شامل هزینه های جاری نیز می شود ، در سایر شهرهای محبوب هلند از جمله روتردام ، اوترخت ، آمستلوین و هارلم مهاجران می توانند انتظار داشته باشند کمی کمتر از آمستردام و در حدود 900 تا 1300 یورو پرداخت کنند.

مبلغ اجاره بها در هلند

قیمت خرید ملک در هلند

اگر قصد خرید ملک در هلند را دارید ، میزان هزینه شما تا حد زیادی به منطقه ای که در آن خرید می کنید بستگی دارد ، به عنوان مثال میانگین قیمت خرید ملک در هلند در آمستردام اکنون بیش از 510000 یورو است ، اما میانگین کلی قیمت یک ملک در هلند 395000 یورو می باشد ، همچنین باید هزینه وام مسکن هلندی ، بیمه خانه و مالیات نقل و انتقال ( 2٪ قیمت ملک ) را به هزینه های زندگی در هلند اضافه کنید.

در این مقاله با هزینه های زندگی در هلند آشنا می شوید ، در محتوای دیگری در همین سایت ، هزینه های زندگی در آلمان را هم تحلیل کرده ایم که می توانید جهت مقایسه دو کشور مهم اروپایی از آن مقاله بهره ببرید.

هزینه قبوض در هلند

 Bills in Netherlands

هزینه قبوض در هلند

هزینه قبوض در هلند شامل گاز و برق نسبتاً گران است و می تواند هزینه های زندگی در هلند را افزایش دهد ، متوسط هزینه اولیه برای آب و برق یک آپارتمان 85 متری حدود 160 یورو است ، ساکنان و صاحبان خانه نیز هزینه فاضلاب را که توسط شهرداری تعیین می شود در حدود 140 یورو پرداخت می کنند T علاوه بر این هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه جمع آوری زباله نیز وجود دارد و برای یک خانه تک نفره در آمستردام مالیات شهرداری 326 یورو در سال می باشد ، همین مبلغ برای یک خانه چند نفره می تواند تا مبلغ به 435 یورو افزایش می یابد البته در هلند برای تلویزیون هزینه ای دریافت نمی شود ، اما کانال های کمی نیز وجود دارد ، اکثر شرکت های اینترنتی هلندی بسته های پهنای باند شامل اینترنت ، تلفن و تلویزیون را از 25 تا 50 یورو در ماه ارائه می دهند.

هزینه های زندگی در هلند نسبت به سایر کشورها را چگونه ارزیابی می کنید؟ مطالعه مقالات زیر به شما کمک خواهدکرد.

هزینه خوراک در هلند

هزینه خوراک در هلند جزو اصلی ترین هزینه های زندگی در هلند است که پس از درنظر گرفتن هزینه مسکن باید برآورد خوبی از آن داشته باشید ، غذاهای اصلی در هلند خیلی گران نیستند و سوپرمارکت ‌های عمومی مانند آلبرت هیجن و دیرک عرضه خوبی از غذاهای روزمره دارند که معمولاً از فروشگاه ‌های تخصصی ارزان‌تر هستند.

اگر بودجه غذایی کمتری دارید به Aldi و Lidl یا بازارهای خیابانی بروید ، جایی که می توانید بین 10 تا 15 درصد پس انداز کنید ، به صورت کلی خانواده های مهاجر باید حدود 300 تا 500 یورو در ماه برای خرید مواد غذایی اولیه بودجه داشته باشند ، در حالی که مجردها و دانشجویان می توانند به میزان قابل توجهی با هزینه کمتری زندگی کنند.

هزینه برخی از مواد غذایی در هلند در جدول آمده است:

هزینه رستوران در هلند

هزینه رستوران در هلند اگر به رستوران های ساده پایبند باشید ، به صرفه است ، انتخاب بین‌المللی رستوران ‌ها در بیشتر شهرها رقابت زیادی را ایجاد می‌کند و ناهار خوری در آمستردام و لاهه می‌تواند گران باشد.

یک وعده عصرانه استاندارد می تواند بین 10 تا 15 یورو برای هر نفر در یک رستوران ارزان و 40 تا 90 یورو برای هر نفر در یک رستوران متوسط هزینه داشته باشد ، انعام در صورتحساب هزینه های زندگی در هلند معمولا درنظر گرفته نمی شود اما معمولاً تا 10٪ است و تا 15٪ یا بیشتر سخاوتمندانه در نظر گرفته می شود.

شیر 0.85 تا 1.20 یورو
500 گرم نان 1 تا 2 یورو
برنج سفید ( 1 کیلوگرم ) 1.20 تا 2.03 یورو
تخم مرغ ( 12 عدد ) 1.63 تا 3 یورو
پنیر محلی ( یک کیلوگرم ) 8 تا 13 یورو
فیله مرغ ( یک کیلوگرم ) 6 تا 8 یورو
سیب ( یک کیلوگرم ) 1.60 تا 2.99 یورو
موز ( یک کیلوگرم ) 1.19 تا 2 یورو
گوجه ( یک کیلوگرم ) 1.50 تا 2.50 یورو
سیب زمینی ( یک کیلوگرم ) 1.50 تا 2.50 یورو
آب معدنی 0.55 تا 1.08 یورو

هزینه های مراقبت های بهداشتی در هلند

سیستم مراقبت های بهداشتی در هلند بسیار با کیفیت است و توسط یک طرح بیمه اجباری پوشش داده می شود ، در این کشور هر دو ساکنان رسمی اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا طبق قانون ملزم به دریافت بیمه درمانی هلندی هستند که شامل بیمه پایه ( پوشش رویه های مراقبت پزشکی ) و بیمه مراقبت های طولانی مدت ( پوشش خدمات پرستاری ) می شود.

هزینه های مراقبت های بهداشتی در هلند از حدود 120 یورو در ماه شروع می شود و در بسیاری از موارد می توانید برای پوشش بیشتر با هزینه بالاتر ، مراقبت های بهداشتی بهتری نیز دریافت کنید.

بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی ) 2 تا 4.50 یورو
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی ) 55 تا 150 یورو
شروع تاکسی ( تعرفه معمولی ) 2.99 تا 7.50 یورو
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 1.95 تا 3 یورو
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی ) 22.20 تا 45.33 یورو
بنزین (1 لیتر ) 1.50 تا 2 یورو

هزینه حمل و نقل در هلند

حمل و نقل عمومی در هلند شامل شبکه های تراموا ، اتوبوس ، مترو و قطار است که می توانید بلیط های یک و یا چند روزه را برای استفاده از تمامی آنها خریداری کنید.

 نکته قابل توجه در رابطه با هزینه حمل و نقل در هلند استفاده از دوچرخه است و در شهرهای بزرگی مانند آمستردام و لاهه که نسبتاً جمع و جور هستند ، دوچرخه سواری در اطراف آن لذت بخش است ، قیمت دوچرخه نیز بسته به اینکه نو یا دست دوم بخرید متفاوت است.

قیمت تاکسی در هزینه حمل و نقل هلند نیز با توجه به مسافت تغییر می یابد ، اگر می خواهید خودروی شخصی بخرید ، می توانید انتظار داشته باشید که برای فولکس واگن گلف یا تویوتا کرولا سدان حدود 25000 یورو بپردازید.

بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های زندگی در هلند خرید کارت حمل و نقل عمومی است که به شما امکان می دهد از محصولات اضافی مانند دوچرخه های کرایه عمومی و تخفیف خارج از ساعت شلوغی استفاده کنید.

هزینه پوشاک در هلند

به عنوان یک فرد مهاجر باید بخشی از هزینه های خود را نیز به هزینه پوشاک در هلند اختصاص دهید و متناسب با بودجه تان از فروشگاه های این کشور خرید کنید.

پوشاک در هلند به شکل بسیار باکیفیت به شهروندان این کشور ارائه می شود و شما می توانید از فروشگاه های برندهای مطرح خرید کنید ، طبیعتا هزینه پوشاک خانواده هایی که با فرزندان خود به هلند مراجعه می کنند با افرادی که تحصیل در هلند را انتخاب کرده اند بسیار متفاوت است ، اگر قرار است در هلند تحصیل کنید ، برای آشنایی با سایر هزینه های مهم به مقاله تحصیل در هلند مراجعه نمایید.

1 شلوار جین ( لویس 501 یا مشابه ) 87 یورو
1 لباس تابستانی در فروشگاه های خیابانی ( zara ، h&m یا مشابه ) 39 یورو
1 جفت کفش ورزشی ( نایک ، آدیداس یا برندهای مشابه ) 90 یورو
1 جفت کفش مردانه 126 یورو

هزینه سرگرمی و تفریح در هلند

چنانچه در هلند دانشجو باشید و یا کار در هلند را از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند انتخاب کرده باشید ، در زمان فراغت خود نیاز به تفریح و سرگرمی خواهید داشت که هزینه های خاص خود را به همراه دارد ، بعد از مطالعه دو مقاله لینک شده بالا ، با شرایط کار و سرمایه گذاری در هلند ، بیشتر آشنا خواهید شد.

عضویت در باشگاه بسته به امکانات باشگاه می تواند از 19 تا 60 یورو در ماه هزینه داشته باشد ، البته می‌توانید با دویدن در فضای باز در هزینه ‌های خود صرفه‌جویی کنید ، در صورت علاقه به تماشای فیلم نیز باید در سینما از 10 تا 15 یورو بابت بلیط پرداخت کنید.

هزینه سرگرمی و تفریح در هلند بخشی از هزینه های زندگی در این کشور است که چندان قابل توجه نبوده و برای افراد متفاوت است اما باید به صورت کلی در برآورد هزینه ها درنظر گرفته شود.

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در هلند

میانگین قیمت خرید ملک در هلند در آمستردام اکنون بیش از 510000 یورو تخمین زده می شود اما میانگین کلی قیمت یک ملک در هلند 395000 یورو است.

یک آپارتمان یک خوابه برای اجاره در آمستردام بسته به محله ای که در آن زندگی می کنید می تواند بین 1000 تا 1900 یورو در ماه متغیر باشد ، در همین حال آپارتمان های سه خوابه در مرکز آمستردام از حدود 2100 یورو شروع می شود.
زندگی در لاهه ( دن هاگ ) به طور قابل توجهی ارزان تر از آمستردام است و قیمت های آن بین 900 تا 1750 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر است.

 

به صورت کلی خانواده های مهاجر باید حدود 300 تا 500 یورو در ماه برای خرید مواد غذایی کنار بگذارند ، یک وعده عصرانه استاندارد  بین 10 تا 15 یورو برای هر نفر در یک رستوران ارزان و 40 تا 90 یورو برای هر نفر در یک رستوران متوسط خواهد بود.

متوسط هزینه اولیه برای آب و برق یک آپارتمان 85 متری حدود 160 یورو می باشد ، ساکنان و صاحبان خانه نیز هزینه فاضلاب را که توسط شهرداری تعیین می شود در حدود 140 یورو می دهند.

هزینه زندگی در اغلب شهرهای هلند از شهری همچون لندن کمتر است اما در مقایسه با زندگی در مادرید و یا برلین باید هزینه های بالاتری را در نظر بگیرید.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی ضمن جمع آوری تمامی مطالب مرتبط با هزینه های زندگی در هلند ، پاسخگوی سوالات شما در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا هستند ، جهت هرگونه سوال با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی را در کنار این محتوا بخوانید و با ارزان ترین شهر های این کشور هم آشنا شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (26 امتیاز)
منو
خانه