10 شرکت و بانک مهم در روسیه

10 شرکت و بانک مهم در روسیه به عنوان برخی از اصلی ترین مراجع اقتصادی این کشور ، نقش مهمی را در ثبات و رونق اقتصادی ایفا نموده و نیروهای انسانی را به صورت گسترده به کار گرفته یا به آن ها خدکت میدهد.

بانک های این کشور از روبل ( ارز رایج روسیه ) محافظت کرده و ضمن حفظ ثبات آن ، تمامی قوانین ارزی را اجرا می کنند.

از سوی دیگر شرکت های مهمی در روسیه به فعالیت مشغولند که انبوهی از محصولات را تولید و نه تنها به شهروندان داخلی بلکه به مردم کشورهای مختلف جهان عرضه می کنند . اما در چندماه اخیر به دلیل آغاز جنگ با اوکراین ، اقتصاد این کشور دچار آسیب قابل توجهی شده و تعداد زیادی از شرکت های بزرگ دنیا اقتصاد این کشور را ترک کرده اند.

برخی از کارخانجات نیز گرچه شعبه های خود را به طور کامل تعطیل نکرده اند اما تعداد آنها را به صورت چشمگیری کاهش داده و فعالیت خود را به حداقل سطح ممکن رسانده اند . با این وجود همچنان برخی از شرکت ها و بانک های بزرگ در فهرست بزرگ ترین های جهان جای دارند و رقیب اصلی بسیاری از کمپانی ها به شمار می روند.

در این عنوان نگاهی به 10 شرکت و بانک مهم در روسیه خواهیم داشت و چنانچه به دنبال سرمایه گذاری در روسیه هستید و یا می خواهید به هر یک از حوزه های اقتصادی این کشور وارد شوید ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نمایید همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در روسیه را نیز در کنار این مقاله مرور کنید تا با شرایط کاری و مشاغل مورد نیاز آن آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در روسیه

بانک Sberbank روسیه

یک بانک مرکزی که دفتر آن در مسکو قرار گرفته و از سال 1841 خدمات مالی را به مردم و شرکت های این کشور ارائه می دهد . بانک اسبر به عنوان بزرگترین بانک روسیه ، فعالیت های بانکی شرکتی و خرده فروشی مانند وام های شرکتی ، مدیریت دارایی ، پروژه های حقوق و دستمزد ، لیزینگ ، بانکداری آنلاین ، خدمات نقدی و تسویه حساب و غیره را در سطح بین المللی فراهم می سازد.

بانک Sberbank روسیه دارای شعبه های مختلفی در مسکو ، مناطق مرکزی و شمالی بخش اروپایی روسیه ، منطقه ولگا ، اورال ، سیبری و خاور دور می باشد . از سال 2007 این بانک توسط وزیر اقتصاد سابق هرمان گرف که دوست بسیار نزدیک ولادیمیر پوتین است ، رهبری می شود . اما با آغاز جنگ این بانک نیز در فهرست تحربم ها قرار گرفته و ارزش سهام خود را به صورت قابل توجهی از دست داده است . گرچه این بانک اعلام نموده که همچنان به فعالیت های اقتصادی ادامه داده و اجازه نمی دهد تحریم ها بر آن تاثیری بگذارد . کل دارایی های این بانک بیش از 37.50 تریلیون روبل اعلام شده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

سرمایه گذاری در روسیه با شناخت برترین بانک ها و شرکت ها به کمک مشاوران خبره رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرکت گازپروم روسیه

چنانچه به فهرست شرکت های روسی نگاهی داشته باشید ، شرکت گازپروم را به عنوان غول کمپانی های روسیه خواهید یافت که فعالیت اصلی آن فروش گاز طبیعی در اروپا است . شرکت گازپروم روسیه یک شرکت انرژی چندملیتی با مالکیت اکثریت دولتی روسیه است که دفتر مرکزی آن در مرکز لاختا در سن پترزبورگ قرار دارد.

گازپروم به صورت عمومی در تمام زمینه های صنعت گاز ، از جمله اکتشاف و تولید ، پالایش ، حمل و نقل ، توزیع و بازاریابی و تولید برق فعال است و در حدود 16 درصد از ذخایر گاز جهان را در اختیار دارد . این شرکت پس از عربستان ، ایران و به عنوان سومین مالک نفت و در قالب گاز طبیعی قرار گرفته است.

شرکت گازپروم هم اکنون بیش از 25 درصد گاز اروپا را تامین نموده و به نوعی نبض انرژی این قاره را در دست گرفته است و با افزایش سرمایه به رقیبان اجازه فعالیت بیشتر را نمی دهد . متخصصان زیادی از سراسر جهان جهت کار در کشور روسیه در شرکت های مختلف مانند گازپروم به این کشور مهاجرت کرده اند.

شرکت گازپروم روسیه

بانک VTB در روسیه

بانک VTB روسیه که در سال 1990 تأسیس شد ، یکی از بانک های تجاری اولیه در روسیه اس  که در OECD و سایر کشورها فعالیت می کند . فعالیت این بانک را می توان در پنج بخش دانست : بانکداری سرمایه گذاری ، بانکداری میان شرکتی ، کسب و کار خرده فروشی ، خزانه داری و سایر مشاغل . هم اکنون شعبه اصلی آن در مسکو مستقر است و حدود 77000 کارمند دارد.

در حال حاضر این بانک با 40 شعبه خدمات کامل در روسیه ، انواع خدمات بانکی را در کشورهای آسیایی ، اروپایی و آفریقایی فعالیت دارد . درآمد خالص این بانک بیش از 80.6 میلیارد روبل در سال گذشته گزارش شده و شاید برایتان جالب باشد که تا قبل از شروع جنگ در بازار مالی اکراین انواع خدمات مالی را ارائه می داد.

هم اکنون در بیش از 20 کشور می توان شعبه های مختلف آن را یافت که بدنه اصلی آن دولت روسیه بوده و سهامداران زیادی از افراد حقیقی و حقوقی در بخش های جزئی سهام حضور دارند . یکی از سهامداران خرد اصلی این بانک مدیریت ذخایر ارزی دولت چین می باشد.

این بانک در فعالیت های ورزشی و فرهنگی زیادی نیز عضویت داشته و برنامه های آموزشی و بهداشتی را برای عموم مردم اجرا می نماید . افتتاح حساب ، تبدیل ارز ، سرمایه گذاری برای تجار ، اعطای وام و تسهیلات به دانشجویان از جمله اقدامات این بانک می باشد.

شرکت روستک روسی

شرکت روستک روسی

شرکت روستک روسیه یک ابر شرکت دولتی برای کمک به تولید ، توسعه و صادرات محصولات صنعتی با فناوری پیشرفت می باشد که دفتر اصلی آن در مسکو قرار گرفته است . 

این سازمان که در سال 2007 تأسیس شد ، شامل حدود 700 شرکت است که مجموعاً 14 شرکت هلدینگ را تشکیل می دهند : یازده شرکت در مجتمع صنایع دفاعی و سه شرکت در بخش عمران . سازمان‌ های روستک در 60 منطقه فدراسیون روسیه مستقر هستند و به بیش از 70 کشور در سراسر جهان کالا عرضه می‌کنند.

قدرت این شرکت به حدی است که با وجود تحریم های جدید آمریکا و جامعه جهانی همچنان تقاضای زیادی برای خرید سامانه موشکی آن وجود داشته و همچنان به عنوان دومین کشور صادرکننده تجهیزات نظامی در جهان شناخته می شود .

این شرکت در ابتدا فعالیت خود را با هدف احیای میراث صنعتی روسیه که از دوران اتحاد جماهیر شوروی به جا مانده بود و بخشی از آن تخریب شده بود ، آغاز به کار کرد.

گازپروم بانک ( GPB )

گازپروم بانک ( GPB ) فعالیت خود را از سال 1990 توسط گازپروم ، بزرگترین تولید کننده و صادرکننده گاز در جهان آغاز نمود و هم اکنون به بیش از 45000 مشتری شرکتی و پنج میلیون مشتری خصوصی خدمات می دهد ، این بانک خصوصی در حوزه های تجاری مانند معاملات اوراق بهادار ، عملیات ارزی ، عملیات فلزات گرانبها ، عملیات تهاتر و خدمات تسویه فعالیت می کند.

گازپروم بانک دارای بیش از 260 شعبه در سراسر روسیه است که شعبه اصلی آن در مسکو قرار گرفته و الکسی میلر ریاست هیئت مدیره این بانک را در اختیار دارد ، گازپروم بانک یکی از سه بانک بزرگ روسیه از نظر همه شاخص‌های اصلی است و از نظر حقوق صاحبان سهام در رتبه سوم فهرست بانک ‌های اروپای مرکزی و شرقی قرار گرفته است.

بخش های کلیدی اقتصاد روسیه اعم از گاز ، نفت ، هسته ای ، شیمیایی و پتروشیمی ، صنعت برق ، مهندسی و فلزکاری ، حمل و نقل ، ساخت و ساز ، ارتباطات ، کشاورزی و غیره از این بانک خدمات دریافت می کنند و هم چنان در بازارهای مالی و جهانی جایگاه قویی دارد.

گازپروم بانک در حال حاضر در سهام بانک های مستقر در روسیه ، جمهوری بلاروس ، سوئیس و لوکزامبورگ مشارکت داشته و شرکت های مالی را در قبرس و هنگ کنگ اداره می کند ، دفاتری در قزاقستان ، چین ، مغولستان ، هند و ازبکستان دارد.

با مطالعه مقالات زیر اطلاعات جامع و دقیقی درباره روسیه بدست آورید ؛ اطلاعات مقالات ، به روز است.

شرکت استخراج الماس آلروسا

آلروسا یک گروه روسی از شرکت های استخراج الماس است که در اکتشاف ، استخراج ، ساخت و فروش الماس تخصص دارند و از نظر حجم استخراج الماس در جهان پیشتاز است ، شرکت استخراج الماس آلروسا 95 درصد از تولید الماس روسیه و 27 درصد از استخراج جهانی الماس را به خود اختصاص داده و استخراج معادن بیشتر در غرب یاکوتیا ، منطقه آرخانگلسک و آفریقا انجام می شود.

این شرکت در سال 2007 با کشف یک معدن الماس انحصاری به جهانیان معرفی شد و با حجم استخراج های خود توانسته روسیه را در رتبه دوم تولید کننده الماس در جهان قرار دهد ، میزان درآمد سالانه آن بیش از 4.4 میلیارد دلار اعلام شده و اخیرا در فهرست تحریم های اعلام شده از سوی آمریکا قرار گرفت.

شرکت آلروسا در حوزه های مرتبط با جواهرات به صورت تخصصی فعالیت می کند و اخیرا اعلام نموده که با استفاده از فناوری نانو می تواند الماس های را شماره گذاری و ردیابی کند که انقلابی بزرگ در این حوزه جواهرات به شمار می رود ، مهاجرت به کشور روسیه می تواند شما را به کار در شرکت های مطرحی در سطح جهان برساند.

شرکت استخراج الماس آلروسا

آلفا بانک روسیه

آلفا بانک به عنوان بزرگ ترین بانک خصوصی روسیه اعلام نمود که تحریم های جدید اعمال شده توسط ایالات متحده تأثیر قابل توجهی بر عملکرد این بانک ها نخواهد داشت ، این بانک در سال 1990 توسط تاجر روسی میخائیل فریدمن که هنوز هم مالک آن است ، تأسیس شد ، دفتر مرکزی در مسکو قرار دارد و در هفت کشور جهان فعالیت می‌کند و تا سال 2021 به 22 میلیون مشتری فعال شرکتی و بیش از 1 میلیون مشتری خرده ‌فروشی فعال خدمات مالی ارائه می‌کند.

این بانک در سطح بین المللی به دلیل برنامه کمک هزینه تحصیلی خود شناخته شده که به جوانان با استعداد از سراسر جهان فرصت می دهد تا تجربه حرفه ای در زمینه های مختلف کسب کنند ، آلفا بانک همچنین در روسیه به دلیل ابتکارات اجتماعی و فرهنگی خود از پروژه های خیریه گرفته تا برنامه های آموزشی ، نمایشگاه ها ، کنسرت ها و جشنواره های موسیقی شهرت فراوان دارد.

کمپانی نفتی لوک اویل روسیه​

کمپانی نفتی لوک اویل روسیه

کمپانی لوک اویل بزرگترین شرکت نفتی روسیه و دومین شرکت بزرگ خصوصی در سراسر جهان است که از نظر حجم ذخایر و دارایی‌ های خارجی ، پروژه‌ های گسترده‌ای در ایران ، عراق و عربستان سعودی دارد ، دفتر مرکزی این شرکت که در مسکو واقع شده در بیش از 50 کشور در زمینه استخراج نفت و گاز فعالیت داشته و تلاش می کند که به رتبه اول در جهان صعود کند ، اکثریت سهام این شرکت در اختیار علی‌اکبروف می باشد و تا به‌ حال بیشترین میزان مالیات را به دولت روسیه پرداخت کرده‌است ، لوک اویل اولین شرکت روسی بود که به وارد بازار بورس لندن شد و در همان ابتدای تاسیس پس از روسیه ، به کشور اوکراین وارد شد ، هم اکنون به دلیل جنگ میان دو کشور ، این شرکت قصد دارد تا شعبه خود در اوکراین را که در زمینه تولید انواع محصولات شیمیایی فعالیت دارد به فروش برساند.

بانک کشاورزی روسیه

بانک کشاورزی روسیه یک بانک تماما دولتی است که از فعالیت های کشاورزی روسیه حمایت نموده و وام های قابل توجهی به متقاضیان می دهد ، این بانک در 15 مارس 2000 تحت فرمان ویژه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین با مأموریت هدایت سیاست های اعتباری و مالی دولتی به منظور تسهیل عملکرد قوی مشتریان در بخش تجارت کشاورزی تأسیس شد.

تمامی سهام این بانک توسط فدراسیون روسیه کنترل می شود و یکی از بزرگترین شبکه های شعب را در کشور ایجاد کرده و در زمینه وام دهی تجارت کشاورزی پیشرو شده است ، امروزه این بانک با بیش از 66 شعبه و حدود 1600 دفتر در بیش از 60% روسیه به شهروندان خدمات داده و توانسته به یکی از 5 موسسه مالی برتر فدراسیون روسیه تبدیل شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای دریافت اطلاعات دقیق درخصوص موقعیت های شغلی و تخصص های مورد نیاز روسیه با ما مشورت کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کمپانی ویمپل

کمپانی ویمپل اولین و بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات اینترنتی در جهان است که ارزشی بالغ بر 9 میلیارد دلار دارد ، این شرکت در سال 1992 توسط یک جوان کارآفرین آمریکایی و یک دانشمند روسی تاسیس شد و هم اکنون نیز به عنوان سومین اپراتور بی سیم جهان شناخته می شود.

این شرکت به کل مناطق شوروی سابق خدمات ارتباطی ارائه می داد که پس از تقسیم آن نیز همچنان دارای شعبه در کشورهای مختلف می باشد ، هم اکنون نیز در کشورهای یونان ، قزاقستان ، تاجیکستان ، ارمنستان ، کامبوج ، پاکستان ، آفریقای مرکزی و کانادا به فعالیت مشغول است.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در روسیه

بانک اسبر به عنوان بزرگترین بانک روسیه ، فعالیت های بانکی شرکتی و خرده فروشی مانند وام های شرکتی ، مدیریت دارایی ، پروژه های حقوق و دستمزد ، لیزینگ ، بانکداری آنلاین ، خدمات نقدی و تسویه حساب و غیره را در سطح بین المللی فراهم می سازد.

گازپروم به صورت عمومی در تمام زمینه های صنعت گاز ، از جمله اکتشاف و تولید ، پالایش ، حمل و نقل ، توزیع و بازاریابی و تولید برق فعال است و در حدود 16 درصد از ذخایر گاز جهان را در اختیار دارد ، این شرکت پس از عربستان ، ایران و به عنوان سومین مالک نفت و در قالب گاز طبیعی قرار گرفته است.

چون قدرت این شرکت به حدی است که با وجود تحریم های جدید آمریکا و جامعه جهانی همچنان تقاضای زیادی برای خرید سامانه موشکی آن وجود داشته و همچنان به عنوان دومین کشور صادرکننده تجهیزات نظامی در جهان شناخته می شود

آلروسا یک گروه روسی از شرکت های استخراج الماس است که در اکتشاف ، استخراج ، ساخت و فروش الماس تخصص دارند و از نظر حجم استخراج الماس در جهان پیشتاز است ، شرکت آلروسا 95 درصد از تولید الماس روسیه و 27 درصد از استخراج جهانی الماس را به خود اختصاص داده و استخراج معادن بیشتر در غرب یاکوتیا ، منطقه آرخانگلسک و آفریقا انجام می شود.

آلفا بانک به عنوان بزرگ ترین بانک خصوصی روسیه اعلام نمود که تحریم های جدید اعمال شده توسط ایالات متحده تأثیر قابل توجهی بر عملکرد این بانک ها نخواهد داشت ، دفتر مرکزی در مسکو قرار دارد و در هفت کشور جهان فعالیت می‌کند ، آلفا بانک همچنین در روسیه به دلیل ابتکارات اجتماعی و فرهنگی خود از پروژه های خیریه گرفته تا برنامه های آموزشی ، نمایشگاه ها ، کنسرت ها و جشنواره های موسیقی شهرت فراوان دارد.

هنگامی که به فهرست 10 شرکت و بانک مهم در روسیه نگاهی داشته باشید ، قطعا بیش از نیمی از آنها را فعال و یا مرتبط در حوزه نفت و گار خواهید یافت که جای تعجبی ندارد و نماینده اقتصاد و منابع این کشور هستند ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی ضمن اطلاع از تمامی قوانین مهاجرتی این کشور ، تمامی اطلاعات لازم را در رابطه با روش های اخذ ویزا و رسیدن به اقامت در اختیارتان قرار داده و با توجه به شرایط شما از بهترین روش ممکن اقدام می نمایند ، جهت هرگونه سوال با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به روسیه را بخوانید و با روش های قانونی ورود و اخذ اقامت در این کشور آشنا شوید.

برای مقایسه فعالیت شرکت ها و بانک های مهم روسیه و سایر کشور ها مقالات زیر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه