استرالیا

ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

خانواده های زیادی مایل هستند که فرزندانشان را در یک کشور پیشرفته تر با امکانات آموزشی بهتر به مدرسه بفرستند . در مورد تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان و همراهی والدین با آنها در هر کشور قوانین خاصی وجود دارد . به طور کلی ابتدا باید دانش آموز ویزای تحصیلی داده شود و سپس والدین برای اخذ ویزای وابسته درخواست دهند . کشور استرالیا از پرتقاضاترین کشورها در این زمینه است و همکاران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله قصد دارند شما را با نحوه اخذ ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا آشنا نمایند . پس با ما در فهم روش انتخاب میان روش های قانونی مهاجرت همراه باشید .

بررسی شرایط ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

کشور استرالیا کشوری توسعه یافته در قاره اقیانوسیه با مرکزیت شهر کانبرا ، ششمین کشور توسعه یافته جهان می باشد . این کشور از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای همسود است . زبان رسمی این کشور انگلیسی استرالیایی و دین اغلب مردمش مسیحیت می باشد . سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند که حتی از کانبرا ، پایتخت بیشتر شهرت دارند . این کشور دارای مرز آبی نیست و از همه طرف توسط اقیانوس های آرام ، منجمد شمالی و اقیانوس هند احاطه شده است . سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه های استرالیا از شهرت جهانی برخوردار هستند . به همین دلیل دانش آموزان و دانشجویان زیادی به تحصیل در استرالیا علاقه مند هستند .

ویزای تحصیلی دانش آموزان در استرالیا به ویزای 571 معروف است و صرفا به دانش آموزان زیر 18 سال تعلق می گیرد . والدین دانش آموز نیز می تواند از طریق ویزای وابسته به فرزند خود در استرالیا بپیوندند تا بتوانند در کانون خانواده با هم در استرالیا زندگی کنند . این ویزای وابسته با نام ویزای والدین برای تحصیل دانش آموزان در استرالیا ، ویزای 580 و یا ویزای گاردین شناخته می شود . در ادامه مقاله به توضیحات بیشتری درباره این ویزا پرداخته شده است .

شرایط لازم برای اخذ ویزای والدین در استرالیا

این ویزا در شرایط محدود ممکن است اعطا شود ، فقط شما باید از دولت کشور خود و یا از اداره امور خارجه و سفارت استرالیا نامه حمایت با اطلاعات کامل دریافت کنید . برای واجد شرایط بودن برای ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا و اخذ موفقیت آمیز این ویزا شما باید : حداقل 21 سال سن داشته باشید ، سرپرست قانونی یا نسبی دانش آموز باشید ، پول کافی برای حمایت از خود و دانش آموز را در محل اقامتتان در استرالیا را داشته باشید و در نهایت قادر به اجاره مسکن ، رفاه عمومی و پشتیبانی های دیگر از فرزندتان باشید . شما همچنین باید نامه بهداشت و سلامت شخصی ، پول و بیمه کافی برای خود و دانش آموز داشته باشید .

توجه داشته باشید که شما نباید هیچ پولی را به رای دولت استرالیا بپردازید و شما فقط باید هزینه ویزا را بپردازید ، اگر هم پولی پرداخت شود به شما پس داده می شود . همچنین شما باید در صورت نیاز اطلاعات بیومتریک را هم ارائه دهید . شما تا پنج سال می توانید با این ویزا در استرالیا اقامت داشته باشید اما باید تضمین دهید که فقط به طور موقت در استرالیا می مانید .

درباره ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

این ویزا برای کسی است که به استرالیا می رود تا مراقبت و حمایت از فرزند را با شرایط زیر بر عهده بگیرد :

 • صاحب ویزای دانش آموزی با سن زیر 18 سال است .
 • صاحب ویزای دانش آموز 18 ساله یا بزرگتر و به دلیل شرایط استثنایی نیاز به مراقبت و حمایت دارد .
 • شما می توانید برای این ویزا از داخل یا خارج از استرالیا درخواست دهید .
 • این ویزا عموما به شما اجازه کار نمی دهد .
 • شما می توانید مراقبت بیش از یک دانش آموز را بر عهده بگیرید .
 • به طور کلی ، می توان گفت برای هر ویزای دانش آموزی فقط یک ویزای والدین تعلق می گیرد .

شما می توانید در استرالیا به مدت زمان مشابه با صاحب ویزای دانشجویی یا تا زمانی که دانش آموز 18 ساله می شود ، بمانید .

هزینه ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

هزینه این نوع ویزا 575 دلار استرالیا است . در کنار این ، شما ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های دیگر مانند هزینه های ارزیابی های بهداشتی ، گواهینامه های پلیس یا هر گواهی یا تست دیگر باشید . شما مسئول راه اندازی تنظیمات لازمه هستید . برای برآورد هزینه درخواست خود از ارزیاب قیمت گذاری ویزا استفاده کنید و اطلاعات به روز را دریافت نمایید .

اعطای ویزای همراه برای کودکان خردسال به والدین ، طور قابل توجهی به رابطه بین دولت استرالیا و دولت کشور مبدا ربط دارد . شما فقط می توانید کودکان زیر شش سال را با خود به استرالیا بیاورید . کودک باید همان شرایط بهداشتی شما را داشته باشد و برای مدت اقامت خود در استرالیا بیمه درمانی داشته باشد . زیرا هیچ کمک دلسوزانه ای از سوی کادر خدمات پزشکی استرالیا برای کودک شما در نظر گرفته نمی شود .

نحوه درخواست سایر ویزاها پس از ورود به استرالیا

اگر قصد دارید در استرالیا بمانید باید از طرق زیر درخواست اقامت کنید ، یعنی شما باید ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا را تبدیل به یکی از ویزاهای زیر کنید :

 • کارگر داخلی (موقت) – ویزای دیپلماتیک یا کنسولی ( زیر شاخه 426) برای پذیرش در بازار کار استرالیا
 • ویزای موقت ( روابط بین الملل ) ( زیر مجموعه 403)
 • ویزای دیپلماتیک (موقت) (زیرمجموعه 995) – تنها ویزای اصلی. این به این معناست که یک عضو خانواده یک ویزای دیپلماتیک (موقت) (زیرمجموعه 995) می تواند برای استرالیا یک ویزای دانشجویی درخواست کند.
 • ویزای حمل و نقل ( زیرسیستم 771 )
 • ویزای بازدید کننده ( زیر مجموعه 600)

توجه داشته باشید که تمامی موارد موارد فوق اجازه می دهد تا صاحب ویزا به طور موقت در استرالیا باقی بماند و پس از اتمام تاریخ این ویزاها نیز شما باید به کنسولگری مراجعه و برای ویزای دائم استرالیا اقدام نمایید .

نکات مربوط به حمایت مالی شما در استرالیا

شما باید در طول مدت اقامت خود در استرالیا ، پول کافی برای حمایت از خودتان ، دانش آموز و کودکان خردسالتان را داشته باشید . شما باید این را در درخواست ویزا اعلام و اثبات کنید . شما باید شواهدی از ظرفیت مالی را با ارائه یکی از موارد زیر نشان دهید :

 • شواهدی از وجوه مادی برای پوشش هزینه های سفر و 12 ماه هزینه های زندگی خود ، دانش آموز و دیگر کودکانی که با شما می آیند .
 • مدرکی مبنی بر اینکه همسر شما ( که به استرالیا سفر نمی کند ) از شما و وابستگان شما حمایت می کند و درآمد سالیانه آن حداقل 70،000 دلار است .

توجه داشته باشید که اگر اعطای ویزا به طور قابل توجهی تحت تاثیر رابطه بین استرالیا و دولت کشور شما باشد ، نیازی به ارئه شواهد مالی دانش آموز ندارید و فقط باید شواهدی از وجوه خود و وابستگان را نشان دهید . مقاله فوق به کوشش همکاران موسسه مهر آفرین رجبی در خصوص ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا به تحریر درآمده است . برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در دفاتر همکار موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “ویزای والدین برای دانش آموزان در استرالیا

 1. فرهاد گفت:

  سلام و سپاس
  شرایط ویزای دانش آموزی چبست اگر والدین نخواهند با فرزند بروند؟ آیا از میزان شهریه دبیرستان اطلاع دارید؟ عادی یا شبانه روزی

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در این شرایط دانش اموز میتواند در مدارس شبانه روزی تحت نظر مدرسه و در شرایطی بسیار امن به تحصیل ادامه بده. استرالیا در اکثر موارد به پدر و مادر ویزای همراه نمیده و از دانش اموزان دبیرستانی در چنین شرایط بسیار حمایت می کند. شهریه ها از سالی ۱۲۰۰۰دلار استرالیا هست تا ۲۰.۰۰۰ دلار استرالیا.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *