اطلاعات کشور استرالیا ، کشوری زیبا در نیکره جنوبی و یکی از برترین مقاصد مهاجرتی جهان ، با همت مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این صفحه ارائه شده است ، اطلاعاتی که در اینجا مطالعه می کنید بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده در وب سایت های معتبر می باشد.

دانشگاه های کشور استرالیا می توانند مقصد نهایی تحصیل برای دانشجویان بین المللی باشند ، اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه های استرالیا را دارید می توانید مقاله تحصیل در استرالیا را مطالعه کرده و اطلاعات خود را کامل کنید.

استرالیا کشوری صد ساله با نام رسمی کشورهای مشترک المنافع استرالیا است که از ابتدا به دلیل طبیعت منحصر به فرد ، آب و هوا ، قانونمداری ، اقتصاد قوی و بازار کار مناسب بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

استرالیا با مساحت 7.686.850 کیلومتر مربع ، ششمین کشور پهناور جهان است ، این کشور از اطراف توسط اقیانوس های هند و آرام احاطه شده است و هیچ مرز خاکی ندارد ، پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و سیدنی و ملبورن از بزرگترین شهرهای استرالیا محسوب می شوند.

استرالیا دارای زبان ملی با عنوان زبان انگلیسی استرالیایی است که اکثریت مردم به این زبان سخن می گویند ، جمعیت استرالیا در حال حاضر ، 26 میلیون نفر است و مهاجرت ایرانیان به استرالیا در سال های اخیر رشد 35 درصدی داشته است.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور استرالیا

اگر به دنبال شناخت کشور استرالیا هستید می توانید در این بخش از مقاله ویدئو و پادکستی که همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده اند را ببینید و بشنوید در حدود دو دقیقه وقت بگذارید و اطلاعات بسیار جالبی درباره استرالیا بدست اورید ، فایل پادکست قابل دانلود برای استفاده های بعدی است! 

پادکست اطلاعات کشور استرالیا

نمایش ویدیو درباره اطلاعات استرالیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی استرالیا

بخش مهمی از اطلاعات کشور استرالیا مربوط به نوع حکومت و ساختار سیاسی استرالیا است ؛ دولت استرالیا که به نام دولت مشترک المنافع نیز شناخته می شود ، یک سلطنت پارلمانی فدرال است ، دولت استرالیا مانند سایر سیستم های حکومتی به سبک وست مینستر، از سه شاخه تشکیل شده است : قوه مجریه ( نخست وزیر ، وزرا و ادارات دولتی )، مقننه ( پارلمان استرالیا ) و قوه قضاییه.

قوه مقننه ، پارلمان فدرال ، از دو مجلس تشکیل شده است : مجلس نمایندگان ( مجلس پایین ) و سنا ( مجلس علیا ).

مجلس نمایندگان 151 عضو دارد که هر کدام نماینده یک حوزه انتخاباتی منفرد با حدود 165000 نفر هستند ، سنا 76 عضو دارد و 12 عضو از هر یک از شش ایالت و 2 عضو از قلمروهای داخلی استرالیا ، قلمرو پایتخت استرالیا و قلمرو شمالی را شامل می شود.

پادشاه استرالیا که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم است ، توسط فرماندار کل نمایندگی می شود ، دولت استرالیا در مقام اجرایی خود توسط حزب یا ائتلاف با اکثریت مجلس نمایندگان تشکیل می شود و نخست وزیر رهبر پارلمان است که از حمایت اکثریت اعضای مجلس نمایندگان برخوردار است ، نخست وزیر رسماً توسط فرماندار کل به این سمت منصوب می گردد.

نگاهی به قانون اساسی استرالیا

قانون اساسی استرالیا 3 گروه – پارلمان ، قوه مجریه و قوه قضاییه – را تعریف می کند و نحوه تقسیم قدرت را توضیح می دهد ، تفکیک قوا کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گروهی از تمام قدرت برخوردار نیست ، مجلس ( قوه مقننه ) قانون را وضع و تغییر می دهد ، مجریه قانون را اجرا می کند و قوه قضائیه اختلافات مربوط به قانون را حل و فصل می کند.

در نهایت خوب است بدانید که قانون اساسی استرالیا به عنوان یکی از عناصر مؤسس مشترک المنافع ، به شدت تحت تأثیر سیستم حکومتی بریتانیا وستمینستر و همچنین قانون اساسی ایالات متحده بوده است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم استرالیا

سفر هوایی اولین راه ارتباطی به استرالیا است زیرا این کشور از هر طرف با آب احاطه شده است ، در این بخش فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم استرالیا بیان شده است.

با توجه به اینکه چندین فرودگاه بزرگ در کشور خدمات و امکانات فوق العاده ای را به همه مسافران ارائه می دهند ، لازم نیست نگران مکان رزرو پرواز خود باشید و می توانید از خدمات شایسته فرودگاه های استرالیا بهره مند شوید ، به همین جهت در اینجا لیستی از تمام فرودگاه‌هایی که خوب است بشناسید آورده شده است.

 • فرودگاه سیدنی – کد یاتا – SYD
 • فرودگاه ملبورن – کد یاتا – MEL
 • فرودگاه بریزبن – کد یاتا – BNE
 • فرودگاه پرث – کد یاتا – PER
 • فرودگاه آدلاید – کد یاتا – ADL
 • فرودگاه کایرنز – کد یاتا – CNS
 • فرودگاه کانبرا – کد یاتا – CBR
 • فرودگاه هوبارت – کد یاتا – HBA
 • فرودگاه داروین – کد یاتا – DRW
 • فرودگاه تاونزویل – کد یاتا – TSW
 • فرودگاه گلد کوست – کد یاتا – OOL
 • فرودگاه لانستون – کد یاتا – LST
 • فرودگاه نیوکاسل – کد یاتا – NTL
 • فرودگاه ساحلی آفتاب – کد یاتا – MCY

فرودگاه های بین المللی مهم استرالیا

فرودگاه های مهم بین المللی استرالیا 13 مورد است که مشاوران رجبی در اینجا 5 مورد از مهم ترین آنها را معرفی می کنند که می توانید از طریق آن به اقسی نقاط جهان رفت و آمد داشته باشید.

 • فرودگاه سیدنی ، بزرگترین فرودگاه استرالیا و همچنین یکی از شلوغ ترین فرودگاه هایی است که در این کشور خواهید دید ، این فرودگاه سالانه پذیرای 43 میلیون مسافر است و خطوط هوایی بزرگی مانند کانتاس ، سنگاپور ایرلاینز ، ایر ایندیا و غیره این فرودگاه را به مقاصد اصلی متصل می کنند.
 • فرودگاه ملبورن که با نام فرودگاه های تولامارین نیز شناخته می شود ، دومین فرودگاه شلوغ استرالیا پس از سیدنی است ، این فرودگاه هر سال پذیرای نزدیک به 35 میلیون مسافر است و چندین شرکت هواپیمایی بزرگ مانند Cathay Pacific، Air India، Qantas و Emirates به این فرودگاه پرواز می کنند ؛ فرودگاه بین المللی ملبورن به تمام مقاصد اصلی در سراسر جهان متصل است.
 • فرودگاه آدلاید عمدتاً بخش جنوبی استرالیا را خدمات رسانی می کند و ثابت کرده است که یکی از بهترین ها در کشور است و همچنین در طول سال ها جوایز متعددی را کسب کرده است.
 • فرودگاه بریزبن در ایالت کوئینزلند واقع شده است و یکی از بزرگترین فرودگاه های این بخش از کشور است ، این فرودگاه هر ساله پذیرای بیش از 20 میلیون مسافر است و نسبتاً شلوغ است.
 • فرودگاه بین المللی پرث به عنوان بزرگترین فرودگاه در بخش غربی استرالیا نیز گزینه عالی برای عبور و مرور مسافران است.

برای کسانی که مهاجرت کاری به استرالیا را انتخاب می کنند ، مطلع شدن از اطلاعات کشور استرالیا بسیار مهم است ، اطلاعات بیشتر در زمینه بازارهای کاری و قوانین حاکم بر آن را در مقاله کار در استرالیا بخوانید.

سیستم حمل و نقل در استرالیا

سیستم حمل و نقل در استرالیا شامل قطار ، اتوبوس ، تراموا و کشتی است ، همچنین خدمات تاکسی در تمام شهرها وجود دارد ، انواع حمل و نقل موجود در شهرها متفاوت است ؛ در حالی که شهرهای بزرگ‌تر پایتخت معمولاً گزینه گسترده تری از حمل و نقل ارائه می‌دهند ، حمل ‌و نقل عموماً در مناطق منطقه‌ای محدودتر است و اغلب شامل یک سرویس اتوبوس محلی است.

جالب است بدانید که حمل و نقل جاده ای یک عنصر اساسی از شبکه حمل و نقل استرالیا و اقتصاد آن است ، به دلیل مساحت وسیع استرالیا و تراکم کم جمعیت در بخش های قابل توجهی از کشور ، وابستگی زیادی به حمل و نقل جاده ای وجود دارد.

یکی دیگر از دلایل اتکا به جاده ها این است که شبکه راه آهن استرالیا برای بسیاری از نیازهای بار و مسافر در اکثر مناطق استرالیا به اندازه کافی توسعه نیافته است و به همین دلیل است که استرالیا دومین سطح مالکیت خودرو در جهان را دارد و تقریباً هر خانواده حداقل یک ماشین دارد و بیشتر روزها از آن استفاده می کند.

سیدنی ، ملبورن ، بریزبن ، پرث و آدلاید دارای شبکه های ریلی مسافربری گسترده ای هستند که در طول زمان رشد و گسترش یافته است ، بنابراین در این کشور از نظر رفت و آمد دچار مشکل نخواهید شد.

سیستم حمل و نقل در استرالیا

اختلاف ساعت ایران و استرالیا

یکی از مهم ترین مواردی که در بررسی اطلاعات کشور استرالیا باید از آن آگاهی داشته باشید ، اختلاف ساعت میان ایران و استرالیا است ، اختلاف ساعت از آن جهت مهم است که شما هنگام زندگی در استرالیا با ساعت رسمی آن کشور پیش میروید و کشوری که در آن زندگی می کنید تاریخ و ساعت رسمی خود را اعمال می کند.

این درحالی است که دوستان و خانواده شما در ایران با ساعت و تاریخ شمسی پیش میروند و ممکن است در ابتدای کار کمی دشوار باشد تا به آن عادت کنید.

استرالیا کشور بسیار گسترده ای می باشد و همین موجب شده تا این کشور دارای سه منطقه زمانی باشد ، حائز اهمیت است تا قبل از تاریخ 30 شهریور ماه اختلاف ساعت تهران با ملبورن و کانبرا 5 ساعت و 30 دقیقه می باشد اما در این تاریخ با توجه به عقب آمدن ساعت ایران و جلو رفتن ساعت در استرالیا ، این اختلاف به 7 ساعت و 30 دقیقه می رسد.

قابل توجه است که اختلاف زمانی بین غرب و شرق استرالیا 2 ساعت می باشد اما با توجه به تغییر نکردن ساعت استرالیای غربی در تاریخ 2 اکتبر این اختلاف زمانی به 3 ساعت می رسد ؛ شما می توانید با استفاده از ساعت گرینویچ اختلاف زمانی بین هر کشور یا شهر را محاسبه کنید.

برای مهاجرین به استرالیا اختلاف ساعت بسیار مهم است ، که در این محتوا آن را مطالعه کردید ، برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص انواع روش های مهاجرت به استرالیا به مقاله مهاجرت به استرالیا مراجعه نمایید.

ساعت درج شده در بلیط هواپیما براساس ساعت چه کشوری است؟

زمانیکه شما در ایران هستید و می خواهید عازم استرالیا شوید ، این دور از ذهن است که ساعت و تاریخ رسمی استرالیا در بلیط شما درج شود ، بنابراین هنگامی که در ایران بلیط می خرید باید براساس ساعت رسمی ایران پیش بروید و به همین جهت تا زمانیکه از ایران خارج شوید ، تاریخ و ساعت درج شده براساس کشور مبدا است.

شهرهای صنعتی استرالیا

در تکمیل اطلاعات کشور استرالیا ، شناخت شهرهای مهم صنعتی هم ضرورت پیدا می کند و در این راستا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی چکیده ای از اطلاعات درباره شهرهای صنعتی استرالیا ارائه کرده اند.

شهرهای صنعتی استرالیا

درباره سیدنی ، بزرگترین شهر صنعتی استرالیا

سیدنی قدیمی ترین و یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی استرالیا است که حدود 3.7 میلیون نفر جمعیت دارد ، این مهم ترین شهر صنعتی استرالیا و پایتخت نیو ساوت ولز است.

سیدنی در واقع یکی از زیباترین بندرهای جهان است ، این شهر یکی از اولین مناطق استرالیا بود که در آن طلا کشف شد و پس از آن سیدنی خیلی سریع شروع به رشد کرد.

یک سوم کل محصولات ساخته شده در استرالیا از سیدنی می آید ، این شهر همچنین بازار پشم و مواد غذایی است زیرا مزارع زیادی در نزدیکی آن وجود دارد.

علاوه بر سیدنی  ، کانبرا هم با جمعیتی در حدود 300000 نفر پایتخت استرالیا است ، حدود نیمی از مردم شهر برای دولت کار می کنند و دیگران در صنایع کوچکتر  ، تجارت و گردشگری کار می کنند.

درباره شهرهای صنعتی بریزبن ، آدلاید و پرث در استرالیا

بریزبن – پایتخت کوئینزلند در شرق استرالیا ، از قطب های تجاری استرالیا و مراکز مهم صنعتی استرالیا ، دارای نفت است ، محل فعالیت شرکت های بزرگی مانند ال جی و سامسونگ ، محل دباغی و ریل سازی و فبزکاری و غیره.

آدلاید – پایتخت استرالیای جنوبی است و دارای صنایع دفاعی پیشرفته می باشد ، این شهر دارای مدیریت عالی در تحقیق و توسعه است.

پرث – بزرگترین شهر در غرب استرالیا است و در لیست ده شهر برتر استرالیا برای کار وزندگی قرار دارد ، این شهر بندی در واقع مکانی شاد برای مهاجران محسوب می شود و افراد در این شهر اغلب در بخش فنی ، غذا و مراقبت های بهداشتی کار می کنند.

شهرهای صنعتی استرالیا شرح
سیدنی یکی از بزرگترین شهرهای استرالیا و پایتخت استان نیوساوت ولز شناخته می‌شود. سیدنی دارای صنایعی مانند تولید الکترونیک، فولاد، خودروسازی، مواد شیمیایی و فرآوری غذا است.
ملبورن دومین بزرگترین شهر انگلیسی زبان در جهان است و دارای صنایع متعددی مانند تولید خودرو، الکترونیک، نفت و گاز، فولاد و فرآوری غذا است.
بریزبن پایتخت ایالت کوینزلند است و دارای صنایع مانند تولید الکترونیک، نفت و گاز، فولاد و فرآوری غذا است.
پرت در غرب استرالیا قرار دارد و دارای صنایع مانند تولید مواد معدنی، نفت و گاز و فرآوری غذا است.
آدلاید پایتخت ایالت جنوب استرالیا است و دارای صنایع مانند تولید خودرو، الکترونیک، فرآوری غذا و تولید مواد شیمیایی است.
نیوکاسل در استان نیوساوت ولز قرار دارد و دارای صنایع مانند تولید فولاد، الکترونیک و فرآوری غذا است.
پرث در غرب استرالیا قرار دارد و دارای صنایع مانند تولید نفت و گاز، شیمیایی، فولاد و فرآوری غذا است.

ملبورن دومین شهر بزرگ صنعتی استرالیا

ملبورن تا سال 1927 پایتخت کشور بوده و در حال حاضر پایتخت ایالت ویکتوریا محسوب می شود و به دلیل اقتصاد قوی و صنایع متنوع فرصت های شغلی بی نظیری دارد.

شهرت ملبورن نسبت به برخی شهرهای دیگر در زمینه هایی مانند ساخت و ساز ، امور مالی و بانکی ، سلامت و فناوری و اطلاعات و تکنولوژی می باشد.

انتخاب یک کشور جنبه های مختلف دارد ، مقالات زیر برای کمک به شما در شناخت استرالیا ارائه شده است.​

آب و هوای استرالیا

یکی از جاذبه های خوب کشور استرالیا آب و هوای خوب این کشور است ، برخی می گویند استرالیا در تمام طول سال گرم و خشک است که این یک توصیف اشتباه است و این گفته فقط در مورد مناطق شمالی استرالیا صدق می کند.

تنوع آب و هوایی استرالیا بسیار وسیع است ؛ آب و هوای نواحی مرکزی استرالیا خشک تا نیمه خشک و در نواحی شمالی تقریبا گرمسیری و موسمی می باشد ، این در حالیست که آب و هوای مناطق شرق و جنوب استرالیا معتدل است ، همین تنوع اقلیمی در استرالیا و شباهت آن به آب و هوای ایران ، دلیلی است که ایرانیان ، مهاجرت به استرالیا را نسبت به کشورهای دیگری مانند کانادا ترجیح بدهند.

گرم ترین منطقه در استرالیا بخشی از ایالت کویینزلند است که تا 53 درجه سانتی گراد هم رکورد زده است ، رودخانه های مهم استرالیا ، Darlin، Murray و Murrumbidgee است که هر کدام در اطراف خود دارای زیستگاه های منحصر به فردی هستند.

آب و هوای سیدنی ، مدیترانه ای است و ساکنین آن در طول سال بیشتر روزها از نعمت آفتاب بهره مند هستند ، تابستان ها برخی اوقات بسیار گرم می شود اما در زمستان هوا نسبتا ملایم است.

شهر ملبورن درپایین ترین نقطه ساحلی استرالیا قرار گرفته که به دلیل نزدیکی به قطب جنوب از آب و هوای معتدل اقیانوسی برخوردار شده است ، ملبورن در تابستان روزهای بسیار گرم و در زمستان روزهای بسیار سرد را تجربه می کند.

10 تا از بهترین غذاهای استرالیا

معرفی غذاهای محلی بخش مهمی از اطلاعات کشور استرالیا است ، به طور کلی ، طعم غذاهای استرالیایی برای ذائقه ایرانیان خیلی خوش نیست بویژه اینکه دستور پخت این غذاها به خوبی رعایت نشده باشد ، بنابراین سعی کنید اولین بار غذاهای استرالیایی را در استرالیا و در یک مکان محبوب میل نمایید.

چه تازه وارد استرالیا شده باشید ، چه در حال نشان دادن یک دوست باشید ، استرالیا گزینه های غذایی منحصر به فرد زیادی دارد که مطابق با همه سلیقه ها باشد.

در اینجا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی 10 تا از بهترین غذاهای استرالیا را توضیح داده اند تا در ارائه اطلاعات کشور استرالیا وظیفه خود را به خوبی انجام داده باشند ، همچنین شما می توانید در خصوص خط و زبان مردم استرالیا هم در مقاله لینک شده اطلاعات بسیار کامل و دقیقی کسب کنید.

10 تا از بهترین غذاهای استرالیا

مرغ پارمیگیانا استرالیا

این غذای کلاسیک مرغ استرالیایی – با ریشه در آشپزی ایتالیایی-آمریکایی – تقریباً در هر منوی رستورانی یک غذای اصلی در این کشور است.

این غذا در اصل بر پایه بادمجان بوده است و الان به یک شنیسل مرغ تبدیل شده است که روی آن سس گوجه فرنگی ، پنیر ذوب شده و اگر دوست دارید ، ژامبون پروشوتو روی آن قرار داده شده است ، با توجه به مسابقه پادشاه سوسیس شورای صنعت گوشت استرالیا ، بهترین گوشت گاو در Wollongong یافت می شود و بهترین گوشت خوک از Mawson، ACT می آید.

Lamingtons

این غذا در واقع نوعی شیرینی است ، پس از اینکه اعتماد ملی کوئینزلند این شیرینی را به عنوان نماد استرالیایی انتخاب کرد ، به طور گسترده به عنوان «کیک ملی استرالیا» شناخته شد که به نام لرد لامینگتون ، فرماندار سابق کوئینزلند ، نامگذاری شد ، لمینگتون یک اسفنج مربع شکل ساده است که در شکلات آغشته شده و با نارگیل خشک شده پوشانده شده است ، سایر تغییرات شامل دو لایه و پر کردن خامه یا مربا است – که توسط بسیاری به عنوان یک افزودنی حیاتی دیده می شود ، این شیرینی کاملاً با یک فنجان چای بوش یا شاید یکی از قهوه های معروف ملبورن هماهنگ می شود.

باراموندی

باراموندی نامی که به زبان بومیان در منطقه راکهمپتون به معنای «ماهی رودخانه ای با مقیاس بزرگ» است.

 ابتدا ماهی با پوست کبابی یا سرخ شده ، جایگزین بسیار سالم تری برای ماهی کوبیده شده است و یک غذای واقعی استرالیایی است ، فرقی نمی‌کند ماهی خود را بگیرید یا عقب بنشینید و به شخص دیگری اجازه دهید کار سخت را انجام دهد ، رفتن به کوئینزلند بهترین ماهی‌های این کشور را برای شما به ارمغان می‌آورد.

همبرگر با «لات»

اگر گوجه‌فرنگی ، کاهو ، پیاز و یک پتی گوشت آبدار برای همبرگر کافی نیست ، پس شاید بهتر است یک غذای آشپزی استرالیایی دیگر به نام همبرگر با «لات» را امتحان کنید ، در اینجا شما یک نان برگر بردارید و آن را با گوشت کبابی ، سالاد و سس پر می کنید و برای طعم استرالیایی ، یک تکه آناناس ، مقداری ترشی چغندر و یک تخم مرغ سرخ شده به آن اضافه می کنید ، این غذا پس از یک روز طولانی موج سواری یا استراحت در ساحل بسیار ایده آل است.

پاولوا

استرالیا و نیوزلند هر دو ادعای اختراع دسر معروف پاولوا را دارند که به افتخار دیدار بالرین روسی آنا پاولوا از استرالیا در دهه 1920 ایجاد شد ، این شیرینی یک خانواده محبوب است و به عنوان یک شیرینی واقعاً استرالیایی بعد از شام مصرف می شود ، ادعای استرالیایی ها در مورد این غذا در دستور پختی است که توسط یک صاحب هتل پرت در سال 1935 نوشته شده بود ، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که پیدایش این غذا قبل از تبدیل شدن به شکل فعلی آن ، در آلمان آغاز شده بود.

پای گوشت استرالیایی

ممکن است فکر کنید که پای نمی تواند طعم های خیلی متفاوتی داشته باشد ، با این حال ، یک پای سنتی استرالیایی به نام پای گوشت استرالیایی ، استانداردهایی دارد که آن را منحصر به فرد می کند ، پای سنتی استرالیایی باید به اندازه دست باشد ، با گوشت چرخ کرده و سیر پر شود و روی آن با سس گوجه فرنگی پر شود ، نسخه لذیذ با پوره سیب زمینی و نخود فرنگی نیز محبوب است ، اما هر نوع دیگری مطمئناً در دسته بندی متفاوتی قرار می گیرد.

سوسیس کبابی استرالیا

تعجب آور نیست که استرالیایی ها عاشق کباب کردن هستند ، سوسیس‌های سنتی استرالیایی معمولاً گوشت خوک یا گاو هستند ، اما اگر احساس ماجراجویی می‌کنید ، حیوانات دیگری نیز برای نمونه‌گیری وجود دارند ، یک تکه نان را دور گیره خود بپیچید و روی آن را با مقداری پیاز سرخ شده و سس مورد علاقه خود بپوشانید.

Vegemite on Toast

Vegemite on toast غذای پیچیده ای نیست ، اما همچنان برای صبحانه ، ناهار یا به عنوان یک میان وعده بسیار دوست داشتنی و عالی است ، مانند مارمیت بریتانیا ، Vegemite یک جایگزین گیاهی است که از عصاره مخمر ساخته شده است و در واقع گیاهی نیست.

Chiko roll

Chicken roll در واقع همان رول مرغ است که در تهیه آن از کلم ، کرفس و چند ادویه خاص استفاده شده است ، این مواد را با فیله مرغ مخلوط می کنند و در یک نان مخصوص می پیچانند و سپس آن را در روغن سرخ می کنند ، این یک غذای خیابانی است و معمولا در استادیوم های ورزشی بسیار از آن استقبال می شود.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور استرالیا

استرالیا با مساحت 7.686.850 کیلومتر مربع ، ششمین کشور پهناور جهان است ، این کشور از اطراف توسط اقیانوس های هند و آرام احاطه شده است و هیچ مرز خاکی ندارد ، پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و سیدنی و ملبورن از بزرگترین شهرهای استرالیا محسوب می شوند.

تنوع آب و هوایی استرالیا بسیار وسیع است؛ آب و هوای نواحی مرکزی استرالیا خشک تا نیمه خشک و در نواحی شمالی تقریبا گرمسیری و موسمی می باشد ، این در حالیست که آب و هوای مناطق شرق و جنوب استرالیا معتدل است.

خیر  طعم غذاهای استرالیایی برای ذائقه ایرانیان خیلی خوش نیست بویژه اینکه دستور پخت این غذاها به خوبی رعایت نشده باشد.

استرالیا کشور بسیار گسترده ای می باشد و همین موجب شده تا این کشور دارای سه منطقه زمانی باشد ، حائز اهمیت است تا قبل از تاریخ 30 شهریور ماه اختلاف ساعت تهران با ملبورن و کانبرا 5 ساعت و 30 دقیقه می باشد اما در این تاریخ با توجه به عقب آمدن ساعت ایران و جلو رفتن ساعت در استرالیا ، این اختلاف به 7 ساعت و 30 دقیقه می رسد.

قابل توجه است که اختلاف زمانی بین غرب و شرق استرالیا 2 ساعت می باشد اما با توجه به تغییر نکردن ساعت استرالیای غربی در تاریخ 2 اکتبر این اختلاف زمانی به 3 ساعت می رسد ؛ شما می توانید با استفاده از ساعت گرینویچ اختلاف زمانی بین هر کشور یا شهر را محاسبه کنید.

 • فرودگاه سیدنی – کد یاتا – SYD
 • فرودگاه ملبورن – کد یاتا – MEL
 • فرودگاه بریزبن – کد یاتا – BNE
 • فرودگاه پرث – کد یاتا – PER
 • فرودگاه آدلاید – کد یاتا – ADL
 • فرودگاه گلد کوست – کد یاتا – OOL
 • فرودگاه کایرنز – کد یاتا – CNS

در پایان از اینکه در این صفحه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه بودید تشکر می کنیم و امیدواریم که اطلاعات کشور استرالیا برایتان سودمند واقع شود ، اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید همکاران ما در دفاتر مرکز  و غرب تهران و شیراز می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند ، همچنین می توانید مقاله بهترین کشورها برای زندگی را بخوانید و با معیار های انتخاب یک کشور برای مهاجرت آشنا شوید.

با برخی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت آشنا شوید ، سایر کشورها را در بخش جستحو بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)