اینسبروک

اینسبروک، این شهر خیره‌کننده که در میان قله های باشکوه قرار گرفته، ترکیبی بی نظیر از طبیعت، تاریخ و فرهنگ را ارائه می دهد. می توانید در خیابان های پر از معماری باروک و گوتیک آن در شهر قدیمی قدم بزنید، یا یکی از محله‌های امروزی مانند ماریاهالیف یا خیابان نیکولاس را دیدن کنید، جایی که دانشجویان دانشگاه اینسبروک دوست دارند برای نوشیدنی و وقت گذراندن با هم، ملاقات کنند.

اینسبروک

مشاور مهاجرتی

 بهترین آثار دیدنی شهر اینسبروک را می توان شهر قدیمی ایسنبروک، کوه نوردکت، کلیسای دادگاه و امپراطور و کاخ امپراتوری قدیمی اینسبروک معرفی کرد.

 اقتصاد این شهر بر پایه گردسگری، تولید، خدمات، آموزش و  تحقیقات استوار است.

 بله هزینه های زندگی در این شهر را نمی توان ارزان در نظر گرفت و بالا است، اما هنوز هم در مقایسه با برخی شهرهای اروپایی هم رتبه مناسب تر است.

هزینه زندگی در شهر اینسبروک ماهانه برای یک فرد مجرد 1550 یورو و برای یک خانواده 4 نفره 3450 یورو است.

اینسبروک معمولا یکی از قابل سکونت ترین و امن ترین شهرهای جهان رتبه بندی می شود و دارای نرخ جرم پایین، سیستم مراقبت های بهداشتی عالی، زیرساخت های خوب و قوی و محیطی امن و تمیز است.

شهر اینسبروک، پایتخت بوندسلند تیرول در غرب اتریش، در دهانه رودخانه سیل در آلپ شرقی واقع شده است. این مکان اولین بار در سال 1180 به عنوان یک شهر کوچک بازار، متعلق به شمارش باواریایی آندچ نام برده شد که به دلیل موقعیت استراتژیک خود در محل اتصال راه های تجاری بزرگ از ایتالیا به آلمان از طریق گذرگاه برنر و از سوئیس و اروپای غربی به سرعت توسعه یافت.

به جرات می توان گفت اگر مسابقات زیبایی برای شهرها وجود داشت، اینسبروک هر بار در میان برندگان جای می گرفت. در ادامه این مطلب همراه با مشاورین موسسه رجبی این شهر زیبا و مهم در کشور اتریش را بیش تر به شما معرفی خواهیم کرد. ضمنا پیشنهاد می کنیم که حتما عنوان ارزان ترین شهر اتریش برای زندگی و کار را نیز مطالعه کنید، تا شهرهای مقرون به صرفه برای مهاجرت در این کشور را بهتر بشناسید.

اینسبروک را بهتر بشناسیم

اینسبروک خود ترکیبی از کلیساهای باروک، خانه های شیروانی و خیابان های پرپیچ و خم است که برخی آن قدر باریک هستند که نمی توان با ماشین از آن ها عبور کرد. شما می توانید تمام وقت خود را صرف عکس گرفتن از خانه های قرون وسطایی کنید که با قله های پوشیده از برف احاطه شده اند، اما چیزهای بیش تری از مناظر و دیدنی ها در این شهر وجود دارد که شما را مشغول می کند.

باید گفت به دلایل متعددی از جمله تاریخ غنی، فرهنگ پویا، مناظر چشم‌نواز و کیفیت بالای زندگی، این مکان شهری با اهمیت است. اینسبروک در قرن 12 میلادی تأسیس شد و به سرعت به یک مرکز تجاری و فرهنگی مهم تبدیل شد و در طول تاریخ خود تحت حاکمیت هابسبورگ ها، اتریش و ایتالیا بوده است.

این جا شهری با روحیه ای هنری پویا است که محل برگزاری تعدادی تئاتر، موزه و گالری هنری است. همچنین این شهر به خاطر رستوران ها، کافه ها و بارهای متعددش که غذاها و نوشیدنی های اتریشی و بین المللی را ارائه می کنند، شناخته شده است.

علاوه بر موارد فوق، این شهر به عنوان یک مرکز مهم آموزشی و تحقیقاتی نیز شناخته شده است. دانشگاه اینسبروک یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های اتریش و اروپا شناخته می شود و شهر میزبان تعدادی موسسه تحقیقاتی پیشرو در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی است.

شهر دارای جمعیتی مهمان نواز و استقبال کننده است و نرخ جرم و جنایت نیز در آن بسیار پائین است که شرایط جرم خیزی و امنیت را به بهترین حالت های خود رسانده است. جالب است بدانید که این شهر متعهد به کاهش ردپای کربن خود و ترویج توسعه پایدار است.

در مجموع، اینسبروک شهری زیبا و پر جنب و جوش با چیزهای زیادی برای ارائه به ساکنان و بازدیدکنندگان خود است. تاریخ غنی، فرهنگ پویا، مناظر خیره‌کننده و کیفیت بالای زندگی این شهر را به مکانی منحصر به فرد و تبدیل کرده است.

اینسبروک را بهتر بشناسیم

کیفیت زندگی در اینسبروک

اینسبروک به طور مداوم یکی از قابل سکونت ترین و امن ترین شهرهای جهان رتبه بندی می شود و برای این امر نیز دلایل بسیار خوبی وجود دارد. این شهر دارای نرخ جرم پایین، سیستم مراقبت های بهداشتی عالی، زیرساخت های خوب و قوی و محیطی امن و تمیز است که شهر را بسیار منحصر به فرد می کند.

در ادامه برخی از پارامترهای مهمی که باعث بالا رفتن کیفیت زندگی در این شهر شده اند را معرفی می کنیم:

تعلیم و آموزش

اینسبروک دارای سیستم آموزشی عالی و با کیفیت است که از آموزش پیش دبستانی تا آموزش عالی را شامل می شود. دانشگاه اینسبروک یکی از معتبرترین دانشگاه های اتریش و اروپا در این جا واقع شده که پذیرای دانشجویان خارجی بسیاری است. علاوه بر این آموزش و تعلیم در مدارس این جا نیز بسیار پر اهمیت است.

امنیت بالا

امنیت در شهر بسیار بالا است و جرم خیزی نیز در مقدار بسیار پائینی قرار دارد. جالب است بدانید که نرخ جرم و جنایت اینسبروک از میانگین اتریش و اروپا مقدار قابل توجهی پائین تر است. این موضوع محلی بسیار دلچسب را برای گردشگران و شهروندان به وجود آورده است.

کیفیت زندگی در اینسبروک

سلامتی و درمان

سیستم مراقبت های بهداشتی شهر در وضعیتی بسیار عالی قرار دارد که توسط دولتی و بخش خصوصی مدیریت شده و در دسترس مردم قرار داده می شوند. جالب است بدانید، امید به زندگی در اینسبروک به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین اتریش و اروپا است که این نشان از کیفیت بالا و رفاه زیاد موجود در این شهر دارد. شما به راحتی می توانید به پزشک موردنظرتان دسترسی پیدا کرده و به بیمارستان ها و کلینیک های شهر مراجعه کنید.

محیط زیست سالم و تمیز

شهر دارای فضاهای سبز زیادی از جمله پارک ها، باغ ها و جنگل هایی چشم نواز است که محیط را بسیار سالم و پر انرژی کرده اند. اینسبروک شهری تمیز و با محیط زیست است که متعهد به پایداری بسیاری بوده و سیستم حمل و نقل عمومی آن در کارآمدترین حالت فعالیت دارد. این امر باعث کاهش شدید استفاده از وسائل نقلیه شخصی شده است.

فرهنگ و جامعه

وقتی صحبت از فرهنگ و فعالیت های خارج از منزل به میان می آید، شهر بسیار از آن چه تصور می شود، غنی تر است. اینسبروک شهری با روحیه هنری پر جنب و جوش است که محل برگزاری تعدادی تئاتر، موزه و گالری هنری است. همواره در شهر جشن ها و جشنواره های کوچک و بزرگ مختلفی در جریان است و این حس قوی از اجتماعی بودن را در شهر به وجود می آورد.

کار و درآمد

اقتصاد اینسبروک قوی و متنوع است و فرصت های شغلی را در بخش های مختلف از جمله گردشگری، تولید، آموزش و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. نرخ بیکاری پائین است و همواره شهر تلاش می کند تا برای ساکنین خود شغل های مناسب و مورد نیاز را در دسترس داشته باشد.

علاوه بر این موارد، شهر یکی از محبوب ترین استراحتگاه های گردشگری و سلامت و مراکز ورزش های زمستانی در اروپای مرکزی است. اینسبروک دو بار میزبان بازی های المپیک زمستانی، در سال‌های 1964 و 1976 بوده است و به عنوان یک مقصد ورزشی زمستانی مشهور در جهان شناخته می شود.

هزینه های زندگی و مخارج در اینسبروک

هزینه های زندگی و مخارج در اینسبروک

هزینه زندگی در اینسبروک بالاتر از میانگین کشور است، اما هنوز هم در مقایسه با برخی شهرهای اروپایی مطرح و هم رتبه نسبتاً مقرون به صرفه می باشد. بزرگ ترین بخش هزینه های زندگی در این شهر مربوطه به بخش مسکن و اجاره است، اما بازهم باید به هزینه های غذا، حمل و نقل و سرگرمی نیز توجه داشت. در ادامه پارامترای اصلی مخارج در شهر را بررسی خواهیم کرد.

هزینه مسکن

بیش ترین بخش مخارج ماهانه در اینسبروک را هزینه اجاره در بر خواهد گرفت که به طور متوسط 950 یورو در این شهر در نظر گرفته می شود. البته دقت داشته باشید که باتوجه به نوع و انازه آپارتمان و منطقه قرارگیری آن مبالغ مختلف هستند، به طوری که در کم ترین حالت 750 یورو و در بیش ترین مقدار 2100 یورو اعلام شده است. نرخ خرید ملک نیز به طور متوسط برای هر متر مربع 4200 یورو تخمین زده می شود.

اجاره آپارتمان 1 خواب مرکز شهر

اجاره آپارتمان 1 خواب محدوده شهر

اجاره آپارتمان 3 خواب مرکز شهر

اجاره آپارتمان 3 خواب محدوده شهر

هرمترمربع آپارتمان مرکز شهر

هرمترمربع آپارتمان محدوده شهر

1,100.00 یورو

946.11 یورو

1,866.67  یورو

1,491.67 یورو

975.47 یورو

729.55 یورو

هزینه خوراک و غذا

هزینه غذا در اینسبروک معقول است و یک وعده غذا در رستوران معمولی 14 یورو هزینه دارد و یک وعده غذای کامل در رستوران شیک تر می تواند حدود 35 یورو یا حتی بیش تر هزینه داشته باشد. البته باید دقت داشته باشید که قیمت مواد سوپر مارکتی در این شهر از سایر نقاط کشور کمی گران تر است.

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی اینسبروک بسیار کارآمد است و شامل اتوبوس، تراموا و اتوبوس برق می شود. هزینه بلیط یک طرفه حدود 2.80 یورو است و می توانید برای شهروندان کارت های مختلفی با قابلیت شارژ ماهانه و سالیانه در نظر گرفته شده است. البته مردم شهر علاقه زیادی به استفاده از دوچرخه و اسکوتر دارند و در خیابان ها مسیرهای جداگانه ای نیز برای آنان در نظر گرفته شده است.

هزینه تفریح و خدمات

هزینه تفریح و خدمات در این شهر به دلیل جذ بیش تر گردشگر معقولانه در نظر گرفته شده است. مثلا قیمت یک بلیط سینما حدودا 11.5 یورو است و برای اجاره یک ساعت زمین تنیس برای ورزی مبلغی در حدود 29 یورو باید پرداخت کنید. البته اگر علاقه به باشگاه ورزشی نیز دارید، ماهانه 39 یورو بابت عضویت باید پرداخت کنید.

متوسط هزینه های ماهانه برای افراد مجرد فرد و یک خانواده 4 نفره در اینسبروک

برای این که بهتر از میزان مخارج زندگی در ایسنبروک مطلع شوید، در جدول زیر متوسط مخارج ماهانه برای یک فرد مجرد و همچنین یک خانواده 4 نفره را در سال 2024 تهیه کرده ایم که مشاهده می کنید:

افراد مجرد

مسکن

950 یورو

غذا و خوراک

320 یورو

حمل و نقل

50 یورو

خدمات و سرگرمی

130 یورو

مجموع هزینه ها

1510 یورو

خانواده 4 نفره

مسکن

1920 یورو

غذا

650 یورو

حمل و نقل

100 یورو

خدمات و سرگرمی

320 یورو

مجموعه هزینه ها

3450 یورو

البته باید خاطر نشان کنیم که باتوجه به اصول و سبک متفاوت هر فرد یا خانواده قطعا تفاوت هایی میان میزان مخارج ماهانه اشخاص و خانواده با یکدیگر وجود دارد، اما اگر می خواهید که میزان مخارج تان در این شهر پاین تر بیاید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • به جای اجاره خانه در مرکز شهر در حومه شهر اقامت کنید.
  • سعی کنید کمتر در خارج از خانه إذا میل کنید و غذای خود را در خانه تهیه نمایید.
  • از حمل و نقل عمومی به جای وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید.
  • سعی کنید در زمان حارج های ماهانه یا سالانه و از فروشگاه های همواره تخفیف خرید کنید.
  • یعی در یافتن رویدادها و فعالیت های رایگان یا ارزان قیمت داشته باشید.

دعوت می کنیم مقاله هزینه های زندگی در اتریش را بخوانید و با تمام هزینه ها از مسکن و خوراک گرفته تا پوشاک و قبوض آشنا شوید.

اقتصاد شهر اینسبروک

جالب است بدانید که در اینسبروک 86186 کارمند و حدود 12038 کارفرما وجود دارد و همچنین 7598 نفر خوداشتغال هستند و نزدیک به 35 هزار نفر هر روز از جوامع اطراف این منطقه به اینسبروک رفت و آمد می کنند. در ادامه برخی از مهم ترین بخش های اقتصادی اینسبروک را در سال 2024 برای شما بررسی و جمع آوری کرده ایم که بدین شرح هستند:

گردشگری

شاید بتوان اصلی ترین بخش اقتصادی شهر را گردشگری نامید. این شهر همواره در حال جذب و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که پول خود را در این شهر خرج می کنند. همچنین مغازه ها، هتل ها، رستورن ها، کافه ها و مراکز تفریحی بسیاری در شهر بر پایه گردشگری استوار هستند.

تولید

تعدادی شرکت تولیدی در اینسبروک وجود دارد که طیف گسترده ای از محصولات را از جمله قطعات الکترونیکی، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی تولید می کنند. این بخش نقش مهمی در صادرات شهر دارد و جذب درآمد شهر کمک شایانی می کند.

خدمات

بخش خدمات بزرگ ترین بخش اقتصادی شهر معرفی می شود و مراکز درمانی، آموزشی، مالی و غیره در این شهر بالاترین جمعیت نیروی کار را به خود اختصاص می دهند. حضور فعال و مداوم این بخش برای توسعه و جریان حیات شهر ضروری است.

آموزش و تحقیقات

شهر موسسات آموزش عالی و مدارس معتبری را در خود جای داده و دانشجویان و دانش آموزان بین المللی بسیاری برای تحصیل در این مراکز به اینسبروک می آیند. بخش آموزش به اقتصاد شهر از طریق اشتغال زایی و کارآفرینی کمک شایانی می نمایند.

آثار و جاذبه های دیدنی اینسبروک

آثار و جاذبه های دیدنی اینسبروک

اینسبروک شهری زیبا در کوه های آلپ اتریش است که به خاطر تاریخ غنی، فرهنگ پویا و مناظر خیره کننده و فرهنگ مهمان پذیر خود مشهور است

  • شهر قدیمی اینسبروک: محله نیمه دایره ای شهر قدیمی (Altstadt) توسط حلقه ای از خیابان ها به نام Graben (خندق) محصور شده است و اکنون یک منطقه پیاده روی دوست‌داشتنی است که می توانید در 800 سال تاریخ آن قدم بزنید. شهر قدیمی اینسبروک با سردرهای باریک، درگاه های زیبا، پنجره های سنگی، خانه های قرون وسطایی مستحکم و نماهای طاق‌دار، لذت کاوش در آن را بالا می برد.
  • کوه نوردکت: این کوه برای تفریح و سرگرمی چه در تابستان و چه زمستان مناسب است. بهترین راه برای رسیدن به بالای کوه، سوار شدن بر فونیکولار هانگربورگ بان شهر است. این راه آهن مدرن فونیکولار که توسط معمار زاها حدید طراحی شده است، از قلب شهر شروع می شود و قبل از رفتن به حومه اینسبروک در هانگربورگ، سفری تنها هشت دقیقه، از رودخانه مسافرخانه عبور می کند.
  • کلیسای دادگاه و امپراطور: این کلیسای تماشایی اینسبروک در سال 1563 به سبک محلی گوتیک پسین تکمیل شده است. مهم‌ترین بخش کلیسا، مقبره و موزه تماشایی امپراتور ماکسیمیلیان اول است. که در قرن شانزدهم ساخته شده است، به طور گسترده‌ای به عنوان بهترین مجسمه‌سازی رنسانس آلمان در نظر گرفته می‌شود.
  • کاخ امپراتوری قدیمی اینسبروک: این کاخ قدیمی یک کاخ امپراتوری سابق که در قرن 15 و 16 ساخته شد و در قرن 18 به سبک باروک و روکوکو با دستور ملکه ماریا ترزا مورد بازسازی قرار گرفت. این کاخ اکنون به عنوان یک موزه راه اندازی شده است و بهتر است در یک تور با راهنما از آن دیدن کنید و آپارتمان های مجلل با سقف های رنگ‌آمیزی زیبایش را تماشا کنید.

اتریش شهرهای مهم و دیدنی بسیاری دارد که برای کسب اطلاعات و شناخت آن ها و همچنین اطلاع از بهترین روش های مهاجرت به هریک، می توانید با مشاورین شرکت رجبی در دفاتر تهران و دفتر شیراز تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. مقاله دیدنی های اتریش را هم بخوانید و با جاذبه های این کشور آشنا شوید.

قطعاً پاسخ بسیاری از پرسش های مهاجرتی شما در مقالات زیر، ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post