زندگی در اتریش، هزینه ها + قیمت خانه

زندگی در اتریش
مشاور مهاجرتی

شهر های گراتس و کلاگنفورت را جز ارزان ترین شهر های اتریش برای زندگی می دانند و وین جز گران ترین شهر ها برای اقامت و زندگی می باشد.

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 137 یورو تا 382 یورو ماهانه متغیر است.

در اتریش متوسط درآمد خانوارها 37000 دلار در سال می باشد که بیشتر از میانگین درآمد در اتحادیه اروپا بوده و از نظر اشتغال نیز نزدیک به 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در این کشور دارای شغلی ثابت با درآمدی ماهانه هستند.

 • محله و همسایه
 • موقعیت مکانی
 • اندازه خانه و فضای قابل استفاده
 • سن و شرایط خانه
 • بازار محلی خرید خانه

 Rightmove ، Amazing Austria ، Engel and Voelkers ، Savills و Tranio برخی از آژانس های برجسته برای جستجو هستند.

سرانه درآمد در کشور اتریش بالا و قابل قبول است و تمامی مشاغل حتی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مشاغل نیز جوابگوی هزینه های زندگی در اتریش می باشد . اما در مجموع شما باید شغلی را به دست آورده یا منبع درآمدی را در اختیار داشته باشید که جوابگوی هزینه های زندگی تان در این کشور چه به صورت فردی و چه با خانواده باشد.

قیمت خانه برای زندگی در اتریش

قیمت خانه برای زندگی در اتریش موضوعی است که هنگام مهاجرت به این کشور با هر روشی باید از آن اطلاع داشته باشید ، به ویژه برای افرادی که با خانواده خود مهاجرت می کنند مکان مشخص برای زندگی بسیار مهم است.

برای تعیین محل اقامت در کشور مقصد می توان خانه ای اجاره کرده و یا در صورت داشتن توان مالی خانه ای خریداری کنید که البته مبلغ قابل توجهی را شامل می شود.

به طور کلی ، بازار املاک و قیمت املاک در اتریش در مقایسه با سایر مناطق اروپا مقرون به صرفه بوده و این امر به ویژه در وین در مقایسه با مونیخ یا زوریخ صادق است . به طور معمول ، بازار املاک و مستغلات با بازده متوسط اما ثابت و نرخ بهره کم ثبات دارند.

گفته می شود ، قیمت املاک در طی دهه گذشته افزایش مداوم داشته است ، به عنوان مثال در چند سال اخیر قیمت املاک مسکونی رشدی از 5% تا بیش از 7% را تجربه نموده است که نشان از افزایش سرمایه در بازار املاک این کشور دارد.

 
قیمت خانه برای زندگی در اتریش
پخش ویدیو

پادکست زندگی در اتریش

این ویدیو از همکار ما اطلاعات لازم در رابطه با زندگی در اتریش و هزینه های آن را برای شما بیان می کند . توصیه می کنیم تا انتها آن را تماشا نموده و یا با دانلود فایل پادکست ، در هر زمان که تمایل دارید به آن گوش دهید.

 

شرایط قیمتی برای زندگی در اتریش

اگر می خواهید به خانه جدیدی در اتریش بروید یا ملکی را به عنوان سرمایه گذاری در این کشور خریداری کنید ، خوش شانس هستید ، چرا که روند کار نسبتا کوتاه و ساده است و در مدت زمان نسبتا کوتاهی می توانید کل خرید را انجام داده و کلید های ملک جدید خود را تحویل بگیرید.

از طریق مشاورین املاک متعددی که در این کشور وجود دارد ، می توانید از گزینه های زیادی بازدید نموده و به بهترین انتخاب ممکن برسید و از آنجایی که هنگام خرید ملک محدودیت های زیادی برای خارجی ها وجود ندارد ، کل روند کار نسبتا ساده ای بوده و فقط با چند تشریفات و مراحل ، می توانید صاحب یک خانه در اتریش باشید.

قیمت املاک در اتریش بسته به مکان ، اندازه ، امکانات و موارد دیگر به طور قابل توجهی متغیر است و تنها در اتریش می توانید تفاوت قیمت های قابل توجهی را در نقاط مختلف شهر مشاهده کنید که در رابطه با اجاره و خرید وجود داشته و می توانید با بودجه ای که در اخیتار دارید ، ملک دلخواهتان را بیابید.

 

شرایط قیمتی برای زندگی در اتریش
هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف اتریش

هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف اتریش

مسئله خانه و مسکن نه تنها در کشورمان بلکه در همه جای دنیا یک دغدغه و نیازی اساسی محسوب می گردد که همواره باید در اولویت اول نقل مکان و جابه جایی به کشوری دیگر مورد توجه قرار گیرد.

باید توجه کنید که در اتریش نیز اکثر مردم در خانه های اجاره ای زندگی می کنند و برخی از خانواده ها مالک هستند ؛ پس مشخص است که بازار اجاره ملک در این کشور به خصوص در شهرهای اصلی و بزرگ کمی رقابتی می باشد.

باید بدانید که هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف اتریش با یکدیگر تفاوت خواهند داشت و وین پایتخت این کشور گرانترین شهر برای زندگی و اجاره یا خرید ملک است و هرچه که در شهر یا روستای کوچکتری اقامت گزینید ، نیاز به پرداخت اجاره کمتری دارید ، البته به همین ترتیب خدمات و رفاه در کنار فرصت های شغلی نیز کاهش خواهند یافت.

در ادامه به هزینه ماهانه اجاره در این کشور به عنوان یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در اتریش اشاره خواهیم کرد:

شهراجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در حومه شهراجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در حومه شهر
وین908 یورو675 یورو1932 یورو1357 یورو
گراتس603 یورو495 یورو1094 یورو905 یورو
لینتس663 یورو580 یورو1356 یورو978 یورو
زالتسبورگ893 یورو675 یورو1550 یورو1200 یورو
اینسبروک790 یورو743 یورو1425 یورو1150 یورو

 

قرارداد های اجاره در اتریش

قرارداد های اجاره در اتریش که Mietrechtsgesetz نامیده می شود ، به صورت کامل در دفاع از مستاجرین تدوین شده است و اغلب به مدت سه سال تدوین می شوند . آپارتمان ها معمولا مبله نبوده و چنانچه از مدت زمان اقامت خود اطمینان ندارید ، مطمئن شوید که یک بند را در نظر گرفته اید که به شما امکان می دهد قرارداد را زودتر فسخ کنید.

میزان اجاره نیز از همان ابتدا در قرارداد مشخص شده و معمولا در طی دوره اجازه افزایش مبلغ آن وجود ندارد . دقت داشته باشید که تعداد افراد ساکن نیز باید از ابتدا مشخص گردد و در طول قرارداد تغییر نکند . گاهی اوقات ، صاحبخانه از قبل مبلغ ماهانه خدمات آب و برق را در پرداخت های ماهانه شما لحاظ می نماید و گاها خود شما جدا از اجاره بها موظف به پرداخت آن هستید.

 

 

هزینه خرید مسکن در اتریش

خرید ملک می تواند یکی از روش های سرمایه گذاری در اتریش به شمار برود که با سود کوتاه و بلند مدت نیز همراه است . البته  دقت داشته باشید که خرید ملک در این کشور با دریافت اقامت همراه نبوده و جهت رسیدن به اقامت باید سایر روش های مهاجرت به اتریش را امتحان کنید که مشاورین شرکت رجبی بهترین گزینه های ممکن را با توجه به شرایط شما پیش رویتان قرار می دهند . 

قیمت ملک در اتریش را باید در دسته املاک غیر ارزان اروپا جای داد که در این میان بالاترین ارقام مربوط به پایتخت و شهرهای بزرگ و پر رونق این کشور است . علاوه بر این بادی سایر هزینه های سکونت در این کشور را مدنظر قرار دهید که با توجه به تعداد افراد خانواده می تواند متغیر باشد.

 

 
شهرهزینه هر متر مربع آپارتمان به طور متوسط در مرکز شهرهزینه هر متر مربع آپارتمان به طور متوسط در حومه شهر
وین8574 یورو5782 یورو
گراتس4250 یورو3087 یورو
لینتس4140 یورو3346 یورو
زالتسبورگ7000 یورو4862 یورو
اینسبروک6423 یورو4825 یورو

هزینه های خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش ارزان نبوده و شما باید علاوه بر مبلغ اصلی ، هزینه هایی را بابت انجام روند خرید بپردازید که می تواند از 9% تا 13% را شامل شود . روند خرید خانه نیز می تواند از دو هفته تا یک ماه زمان ببرد که در ادامه مهم ترین بخش از هزینه های خرید خانه برای شما آورده شده است:

 • هزینه های حقوقی قراردادی که توسط وکیل یا دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده است شامل 1٪ تا 3٪ قیمت خرید (+ 20٪ مالیات بر ارزش افزوده)
 • مالیات انتقال ملک معمولا با نرخ ثابت 3.5٪ از ارزش کلی 
 • هزینه دفتر اسناد رسمی 2٪ + 20٪ مالیات بر ارزش افزوده ، بسته به اندازه ملک
 • هزینه مشاور املاک که طبق قانون 3٪ تا 4٪ قیمت خرید ملک به همراه 20٪ مالیات بر ارزش افزوده ( دقت داشته باشید که هم خریدار و هم فروشنده این هزینه را پرداخت می کنند و عجیب است که نمایندگان برای املاک ارزان تری که هزینه آنها کمتر از 50،000 یورو است ، کارمزد بالاتری می گیرند)
 • حق تمبر مالیات دولت در خرید از 0.5% تا 1٪ 
 • ثبت املاک 1.1٪ 
 • هزینه های ثبت و دریافت وام در حدود 2%
هزینه های خرید ملک در اتریش

عوامل موثر بر قیمت خانه در اتریش

عوامل متفاوتی می تواند بر قیمت خانه در اتریش تاثیرگذار باشد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • محله و همسایه
 • موقعیت مکان
 • اندازه خانه و فضای قابل استفاده
 • سن و شرایط خانه

نرخ بهره

 • بازار محلی خرید خانه
 • شاخص اقتصادی
 

تفاوت قیمت خانه در اتریش بر اساس منطقه شهری

بر اساس هجدهمین مطالعه کیفیت زندگی Mercer ، وین از نظر کیفیت زندگی به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی بر اساس شرایط اجتماعی و اقتصادی ، بهداشت ، آموزش ، مسکن و محیط زیست می باشد.

این شهر یک محیط امن و پایدار برای زندگی ، سطح بالایی از خدمات عمومی و امکانات حمل و نقل و تفریحی خوبd را فراهم می کند که این ویژگی ها بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خرید خانه جذب کرده است . منطقه 1 این شهر به نام “Inner City” ، یک میراث یونسکو است که دارای معماری باروک و همچنین کاخ امپراتوری بوده و مرکز خرید خانه های لوکس در وین است.

املاك لوکس در منطقه 1 ممکن است از 6000 یورو (6390 دلار) تا 16000 یورو (17،040 دلار آمریکا) در هر متر مربع هزینه داشته باشند و حتی در موارد استثنایی به 30،000 یورو (31950 دلار آمریکا) برسد ، البته این قیمت ها منحصر به منطقه اول نیستند و می تواند در سایر مناطق نیز مشاهده شوند.

در گراتس نیز آپارتمان ها به طور متوسط 3500 تا 4300 یورو برای هر متر مربع هزینه دارند ، از طرف دیگر آپارتمان های سالزبورگ حدود 4600 یورو (4847 دلار آمریکا) تا 5500 یورو (5،795 دلار آمریکا) برای هر متر مربع هستند.

نحوه یافتن ملک در اتریش

برای بسیاری از مهاجران ، شاید دلگرم کننده باشد که بدانند روش های جستجو و یافتن خانه در اتریش با دیگر کشور های جهان بسیار متفاوت نیست . آژانس های املاک آنلاین احتمالا اولین و آسانترین روش برای یافتن مسکن خواهند بود : Rightmove ، Amazing Austria ، Engel and Voelkers ، Savills و Tranio برخی از آژانس های برجسته برای جستجو هستند.

این آژانس ها قادر خواهند بود در مناطق مختلف مسکن های متعددی را با قیمت خوبی به شما نشان دهند . بنگاه های املاک محلی بهترین انتخاب شما برای شناخت بازار هستند و بیشتر کارمندان انگلیسی زبان دارند . بعضی اوقات ، فروشندگان تصمیم می گیرند بدون هزینه نمایندگی مستقیما به خریدار بفروشند ، بنابراین ، بهتر است بخش های طبقه بندی شده روزنامه های محلی در اتریش را بررسی کنید.

علاوه بر این ، در مورد جستجوی خانه در اتریش می توانید از دیگران کمک بگیرید . اگر از قبل افرادی را در این کشور می شناسید ، به آنها بگویید که به دنبال خانه هستید ، ممکن است شخصی در اطرافیان خود گزینه ای مناسب برای اجاره یا فروش داشته باشد.

روند خرید املاک و مستغلات در اتریش

 • پیشنهاد دادن : که از طریق بنگاه املاک و مستغلات انجام می شود و شامل پیشنهاد مبلغ موردنظر است و معمولا بین 5 تا 10 درصد زیر قیمت درخواستی است.
 • پرداخت ودیعه : پس از امضای قرارداد ممکن است از خریدار خواسته شود که سپرده پرداخت کند که معمولا 10٪ قیمت خرید ملک است و تا زمان نهایی شدن فروش در محضر نگهداری می شود.
 • دفتر اسناد رسمی : بخش اصلی خرید ملک در اتریش است و به عنوان واسطه بین شما و فروشنده و همچنین داشتن هرگونه ودیعه و تسهیل معامله بین دو طرف عمل خواهد کرد.
 • مبادله قرارداد ها : برای رسمی کردن خرید ملک در اتریش نیاز به قرارداد خرید است که دفتر اسناد رسمی مسئول تنظیم آن بوده و جزئیات زمان انتقال و تعیین قیمت خرید باید در این پیشنهاد گنجانده شود.
 • تکمیل فروش :  با پرداخت هزینه به صورت کامل انتقال سند انجام و تمامی اسناد به صورت رسمی منتقل می گردد.
نوع قبوضهزینه
مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری137 یورو تا 382 یورو ماهانه
هزینه 1 دقیقه مکالمه با تلفن همراه0.03 یورو تا 0.15 یورو
هزینه اینترنت خانگی ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود27 یورو تا 50 یورو ماهانه

هزینه های قبوض در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش را باید شامل موارد مختلفی دانست که هزینه قبوض و خدمات بخش مهمی از آن را شامل می شوند . صورتحساب خدمات در اتریش از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است و شاید بتوان آن را گرانتر از سایر کشورهای اروپایی دانست که البته به نسبت درآمدها معقول و توجیه پذیر است.

اصلی ترین بخش خدمات را می توان هزینه آب ، برق ، گاز ، زباله ، شارژ آپارتمان و اینترنت دانست که در جدول میانگین آنها به صورت حدودی بیان شده است:

 

هزینه خوراک در اتریش

خوراک معمولا در اکثر کشورهای اروپا کافی و دسترس تمامی مردم قرار دارد و قیمت های اقلام اصلی با درآمدها هم خوانی داشته و تمامی افراد قادر هستند که با یک کار مناسب خوراکی خوب و با کیفیت را برای خود و خانواده شان فراهم آورند.

هزینه خوراک در اتریش یکی از اصلی ترین بخش هزینه های زندگی در اتریش می باشد که بخش عمده ای از درآمد را به خود اختصاص می دهد . 

باید گفت با اینکه وین پایتخت اتریش شهری ثروتمند است اما هنوز هزینه های زندگی در آن در برخی موارد مانند خوراک ، پوشاک و ملک از شهرهای بزرگی مانند لندن ، پاریس ، زوریخ و کوپنهاگ پایین تر و ارزان تر است . 

پس نگران نشوید با داشتن یک کار متوسط و خوب می توان در اتریش زندگی خوبی را برای خود دست و پا کرد.

می توانید در جدول مبلغ برخی از اصلی ترین خوراک موردنیاز را بدانید:

خوراکیآخرین قیمت
500 گرم نان سفید1.95 یورو
1 لیتر شیر1.17 یورو
1 کیلو برنج2 یورو
12 عدد تخم مرغ3.21 یورو
1 کیلو پنیر13.74 یورو
1 کیلو فیله مرغ10.76 یورو
4 کیلو گوشت قرمز16.94 یورو
1 کیلو سیب2.28 یورو
1 کیلو پیاز1.41 یورو
1 کیلو سیب زمینی2.84 یورو
1 کیلو پرتقال2.84 یورو
1.5 لیتر آب معدنی0.64 یورو
حمل و نقلهزینه
بلیط یکطرفه ( حمل و نقل محلی )2.10 یورو تا 3 یورو
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی )30یورو تا 59 یورو
قیمت شروع تاکسی ( تعرفه عادی )3.6 یورو تا 7 یورو
قیمت تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی )1.27 یورو تا 2.10 یورو
قیمت تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی )24 یورو تا 30 یورو
قیمت 1 لیتر سوخت1.40 یورو تا 2 یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش

در پایتخت و شهرهای مهم اتریش وسائل نقلیه گوناگونی و با کیفیت بالایی در حال فعالیت هستند ف از مترو گرفته تا دوچرخه های عمومی که استفاده از آن ها نیازمند پرداخت هزینه است.

حال با توجه به میزان نیاز به استفاده از وسائل نقلیه و نوع آن ها هزینه حمل و نقل در اتریش برای هر فرد متفاوت می شود و نمی توان رقمی دقیق را برای آن اعلام کرد ، اما ما در این قسمت نرخ استفاده از این وسایل را برای شما تهیه کرده ایم ، پس توجه به این بخش نیز به عنوان یکی از بخش های اصلی در هزینه های زندگی در اتریش مهم می باشد.

 

هزینه پوشاک در اتریش

از دیگر مواردی که باید در هزینه های زندگی در اتریش آن را مد نظر قرار دهید ، هزینه لباس و پوشاک است . اتریش مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شعباتی از فروشگاه های و برندهای مختلف لباس را در خود جای داده است که شامل پوشاک های ارزان تا گران قیمت و لاکچری می شود که هرکدام مناسب اقشار خاصی در جامعه این کشور است.

البته کارخانجات و صنایع پوشاکی گوناگونی نیز در این کشور در حال فعالیت هستند که محصولات مناسب با فرهنگ و سلیقه مردم را با قیمت هایی مناسب و مقرون به صرفه تولید و راهی بازار می نمایند . هزینه پوشاک در اتریش را نباید به صورت ماهانه برآورد کرد و در نظر گرفت ، زیرا افراد با توجه به سبک زندگی و فعالیت خود اقدام به خرید پوشاک خود می نمایند.

 
نوع پوشاکقیمت
1 شلوار جین Levis یا مشابه45 یورو تا 120 یورو
1 لباس تابستانه در مارک های اچ اند ام ، زارا و غیره15 یورو تا 50 یورو
1 جفت کفش برند نایک ( کیفیت متوسط )50 یورو تا 120 یورو
1 جفت کفش چرم مردانه مجلسی63 یورو تا 159 یورو
تفریحات و سرگرمیهزینه
هزینه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال20 یورو تا 60 یورو
هزینه اجاره یک ساعت زمین تنیس در آخر هفته15 یورو تا 30 یورو
هزینه بلیت سینما برای دیدن اکران فیلم های جهانی9 یورو تا 15 یورو

هزینه تفریحات در اتریش

امروزه و به خصوص در کشورهای مرفه و با رفاه بیشتر در دنیا تفریحات و گردش بخش مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهند و خانواده ها در آخر هفته و یا تعطیلاتی دیگر در طول سال به دنبال استراحت و بهره بردن از زمان آزاد خود به نحوی مختلف می باشند ، یقینا برخی از این تفریحات نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد و در طول انجام آن شما باید مبالغی را جهت انجام اموری مختلف پرداخت کنید.

به طور مثال اگر به ورزش علاقه دارید برای ورزش کردن در باشگاه و یا استخدام یک مربی باید مبلغی را بپردازید و یا به طوری ساده تر برای رفتن به سینما در آخر یک هفته نیاز به خرید بلیتی برای دیدن فیلم را لازم خواهید داشت ، هر فرد با توجه به میزان علاقه خود به تفریح و نوع تفریح یقینا باید هزینه متفاوتی را بپردازد ، در ادامه هزینه تفریحات در اتریش را مشاهده می نمایید.

هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در اتریش

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی و بیمه درمانی در اتریش یک سیستم فراگیر در کشور است که همه مسائل بهداشتی و نیازهای دارویی را پوشش می دهد و از همه اعضای جامعه محافظت می کند . این سیستم همچنین به نفع همسران و فرزندان افرادی است که در اتریش کار و تحت پوشش بیمه درمانی کارگران هستند و 99٪ از افرادی که در اتریش زندگی می کنند ، بخشی از سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی هستند ، اما امکان خرید بیمه درمانی خصوصی اضافی نیز وجود دارد.

به محض شروع کار در این کشور کارفرمای شما موظف است شما را در مدت هفت روز از تاریخ شروع کار در بیمه اجتماعی ثبت نام کند و پرداخت هیچ هزینه ای نیز برای آن مورد نیاز نیست ، اما اگر خود را تحت پوشش بیمه خصوصی قرار دهید ، با توجه به خدمات انتخابی باید مبالغ مختلفی را پرداخت نمایید . خوشبختانه سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی اتریش جامع است و نزدیک به تمام نیازهای مراقبت های بهداشتی شما را بدون توجه به سن و سابقه شما پوشش می دهد.

پس لازم نیست که نگران هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در اتریش باشید زیرا به راحتی می توانید خود را تحت پوشش بیمه همگانی قرار دهید و از آن نهایت بهره و استفاده را ببرید ، البته باید گفت که اقتصاد این کشور قادر به پاسخگویی و پشتیبانی از این سیستم بهداشت همگانی می باشد که قدرت بالای آن را نشان می دهد.

سطح درآمد در اتریش

همانطور که گفتیم اقتصاد کشور اتریش بسیار قوی بوده و میزان درآمد بالا و قابل قبول است به طوری که حتی یک دانشجو نیز با انجام یک کار دانشجویی در اتریش می تواند تمام هزینه های اقامتی و زندگی خود را در این کشور پوشش دهد.

در اتریش متوسط درآمد سرانه تعدیل شده خالص خانوارها 37000 دلار در سال است که بیشتر از میانگین درآمد در اتحادیه اروپا 30490 دلار در سال می باشد ، از نظر اشتغال نیز نزدیک به 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در این کشور دارای شغلی ثابت با درآمدی ماهانه هستند که بالاتر از میانگین اشتغال در اروپا یعنی 66 درصد است.

پس جای تعجبی نیست که این کشور از لحاظ رفاه و آسایش در میان کشورهای برتر جهان قرار گرفته است ، چون با هر شغل و درآمدی می توان از پس هزینه های زندگی در اتریش برآمده و یک زندگی کامل و راحت را برای خود و خانواده ساخت ، پس اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید ، یقین داشته باشید که سطح درآمد در اتریش پاسخگوی مخارج می باشد.

چنان چه در رابطه با زندگی در اتریش ابهام یا سوال خاصی در ذهن دارید می توانید با تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی و یا با حضور در دفاتر تهران و شیراز از اطلاعات و تجارب آنان بهره مند شوید.

 
سطح درآمد در اتریش
5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *