هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند موضوع بسیار مهمی است نکته بسیار قابل تامل در رابطه با زندگی در اتریش و به عنوان نمونه شهر وین این می باشد ، که با وجود برابر بودن سطح امکانات و رفاه در این شهر در مقایسه با شهرهایی چون پاریس فرانسه ، مونیخ یا برلین آلمان ، ونکوورکانادا و لس آنجلس آمریکا ، اما هزینه های زندگی و اقامت در وین به مراتب پایین تر و ارزان تر از این شهر ها و بسیاری دیگر از شهر های مطرح و بزرگ دنیاست.

در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا هزینه های زندگی در اتریش را بررسی کنیم ، ضمناً برای بدست آوردن اطلاعاتی جامع در خصوص روش های قانونی مهاجرت به این کشور زیبا ، حتما مقاله مهاجرت به اتریش را بخوانید.

به طور قطع هزینه زندگی یکی از مهم ترین عواملی است که هر مهاجر باید به دقت ان ها را بررسی نماید و از آن جایی که الگوی زندگی افراد و خانواده ها با یکدیگر متفاوت باشد شاید نتوان به طور دقیق هزینه زندگی هر فردی را در این کشور محاسبه نمود اما قطعا به طور حدودی می توان مبالغی را در نظر گرفت و اطلاعاتی را به دست آورد.

اتریش دارای تعداد زیادی شهر است که با توجه به فعالیت شغلی ، میزان رفاه و خدمات و دیگر شرایط هزینه های زندگی در برخی شهرها بالا بوده و در برخی شهرهای دیگر هزینه کمتری برای زندگی نیاز است.

شهر های گراتس و کلاگنفورت را جز ارزان ترین شهر های اتریش برای زندگی می دانند و وین جز گران ترین شهر ها برای اقامت و زندگی می باشد ، به طور متوسط یه مهندس در این کشور در ماه می تواند 3 هزار یورو تا 10 هزار درآمد کسب کند.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه

برای ادامه تحصیل و کسب مدرک در اتریش شما هم می توانید در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید و هم می توانید در موسسات غیر انتفاعی مشغول به ادامه تحصیل شوید ، به طور قطع برای همه افراد هزینه و شهریه تحصیلی یکی از مهم ترین عوامل در مهاجرت و انتخاب دانشگاه می باشد.

شهریه های دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار ارزان تر است و به همین خاطر اکثر افراد سعی در پذیرش و ثبت نام در این موسسات را دارند.

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش می تواند مبلغی مابین 800 تا 1500 یورو هزینه شهریه را برای هر ترم در بر گیرد که در مقابل شهریه های دانشگاه های خصوصی که ممکن است حتی به 40 هزار یورو در سال هم برسد مبلغ کاملا معقول تر و قابل قبول تری می باشد.

باید توجه داشته باشید که علاوه بر شهریه دانشگاه یه دانشجو باید هزینه های بسیار دیگری نظیر هزینه اقامت ، هزینه مسکن ، هزینه حمل و نقل و غیره را هم مورد توجه قرار دهد که ما این موارد را به طور کامل و دقیق در مقاله تحصیل در اتریش برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم . اما چنان چه پس از مطالعه این مقاله هنوز هم نیاز به اطلاعات و مشاوره های دقیق و کامل تری داشته باشید ، همکاران ما در موسسه مهاجرتی رجبی آماده هستند تا شما عزیزان را در تمام مسائل و مراحل پذیرش در دانشگاه های این کشور یاری نمایند.

سوالات پر تکرار هزینه زندگی در اتریش

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا هزینه زندگی در اتریش را بررسی کرده ایم ، شما هم نظرات و یا تجارب خود را با ما در میان بگذارید ، برای این کار از بخش دیدگاه استفاده نمایید.

ارزان ترین و گران ترین شهر های اتریش برای زندگی کدامند؟

شهر های گراتس و کلاگنفورت را جز ارزان ترین شهر های اتریش برای زندگی می دانند و وین جز گران ترین شهر ها برای اقامت و زندگی می باشد

متوسط حقوق یک مهندس در اتریش چقدر است؟

به طور متوسط یه مهندس در این کشور در ماه می تواند 3 هزار یورو تا 10 هزار درآمد کسب کند.

آیا شهر های اتریش در مقایسه با شهر های مهم سایر کشور های جهان ارزان تر است؟

با وجود برابر بودن سطح امکانات و رفاه در این شهر در مقایسه با شهرهایی چون پاریس فرانسه ، مونیخ یا برلین آلمان ، ونکوورکانادا و لس آنجلس آمریکا ، اما هزینه های زندگی و اقامت در وین به مراتب پایین تر و ارزان تر از این شهر ها و بسیاری دیگر از شهر های مطرح و بزرگ دنیاست.

گروه مشاورین و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در این محتوا هزینه های زندگی در اتریش را بررسی کردند ، برای آگاهی از جزئیات هزینه ها می توانید با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و یا با مطالعه مقالات سایت آگاهی خود را افزایش دهید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله ارزان ترین شهر اتریش برای کار و زندگی است.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه