هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش همواره از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر زندگی مهاجرین به این کشور است که باید پیش از اقدام به جابه جایی و مهاجرت به اتریش مد نظر قرار دهید.

شما باید شغلی را به دست آورید یا منبع درآمدی را در اختیار داشته باشید که جوابگوی هزینه های زندگی در اتریش چه به صورت فردی و چه با خانواده باشد ، در ادامه با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا این موضوع را دقیق تر و کامل تر مورد بررسی قرار دهیم.

اتریش یکی از کشورهای ثرتمند جهان تلقی می شود و ساکنین آن از سطح رفاه و خدمات بالا و مناسبی برخوردار می باشند و زندگی در این کشور با آرامش ، آسایش و صلحی مثال زدنی همراه است که آرزوی هر شخصی در دنیای امروز می باشد . خوشبختانه سرانه درآمد بالا و قابل قبول است و تمامی مشاغل حتی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مشاغل نیز جوابگوی هزینه های زندگی در اتریش می باشد.

همچنین می توانید با مراجعه به دیگر مقاله های مربوط در سایت ما از جدیدترین تغییرات و اطلاعات برای مهاجرت به این کشور مطلع شوید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش است ، در آن مقاله با تمامی راه های مهاجرت قانونی به اتریش به طور کامل آشنا می شوید.

فهرست مطالب
هزینه های زندگی در اتریش

در همین ابتدای مقاله ، توجه شما را به ویدئو و پادکستی که در هولدینگ حقوق مهاجرتی رجبی در زمینه هزینه های زندگی در اتریش تهیه و ارائه شده است ، جلب می کنیم ؛ در این فایل ها شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه که حدودا یک دقیقه است ، با مهم ترین موضوعات این مقاله آشنا شوید و اطلاعات بسیار خوبی بدست آورید ، قایل پادکست قابل دانلود است تا اگر الان ، وقت مناسبی برای شما نیست ، بعداً بتوانید به این فایل صوتی گوش کنید.

پادکست هزینه های زندگی در اتریش​

هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف اتریش

مسئله خانه و مسکن نه تنها در کشورمان بلکه در همه جای دنیا یک دغدغه و نیازی اساسی محسوب می گردد که همواره باید در اولویت امور در نقل مکان و جابه جایی به کشوری دیگر مورد توجه قرار گیرد . باید توجه کنید که در این کشور نیز اکثر مردم در خانه های اجاره ای زندگی می کنند و برخی از خانواده ها مالک هستند ؛ پس مشخص است که بازار اجاره ملک در این کشور به خصوص در شهرهای اصلی و بزرگ کمی رقابتی می باشد.

باید بدانید که هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف اتریش با یکدیگر تفاوت خواهند داشت و وین پایتخت این کشور گرانترین شهر برای زندگی و اجاره یا خرید ملک است و هرچه که در شهر یا روستای کوچکتری اقامت گزینید نیاز به پرداخت اجاره کمتری دارید ، البته به همین ترتیب خدمات و رفاه در کنار فرصت های شغلی نیز کاهش خواهند یافت.

در ادامه به هزینه ماهانه اجاره در این کشور به عنوان یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در اتریش اشاره خواهیم کرد:

شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در حومه شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در حومه شهر
وین 908 یورو 675 یورو 1932 یورو 1357 یورو
گراتس 603 یورو 495 یورو 1094 یورو 905 یورو
لینتس 663 یورو 580 یورو 1356 یورو 978 یورو
زالتسبورگ 893 یورو 675 یورو 1550 یورو 1200 یورو
اینسبروک 790 یورو 743 یورو 1425 یورو 1150 یورو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

هزینه زندگی اتریش چند درصد از تهران گران تر است؟ آیا اتریش کشور ارزانی است؟ مشاوران رجبی پاسخگو هستند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه خرید مسکن در اتریش

هزینه خرید مسکن در اتریش چقدر است ؟با خرید ملک و مسکن مناسب در این کشور شما می توانید علاوه بر یک سرمایه گذاری در اتریش به طور قابل توجهی از هزینه های ماهانه خود را نیز کاهش دهید و در کوتاه مدت و یا بلند مدت از سرمایه گذاری خود به سود مناسبی نیز دست پیدا کنید البته سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتریش نیازمند کسب اطلاعات کافی و استفاده از تجارب افراد فعال یا با سابقه در این زمینه دارد که می توانید با مراجعه به مقالات مربوطه و یا تماس با کارشناسان ما به آن ها دست پیدا کنید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش است.

قیمت ملک در اتریش را باید در دسته املاک غیر ارزان اروپا جای داد که در این میان بالاترین ارقام مربوط به پایتخت و شهرهای بزرگ و پر رونق این کشور است ، با اینکه خرید ملک جز مخارج ماهانه زندگی لحاظ نمی شود ، اما چون نیاز به سرمایه گذاری و هزینه کرد در این کشور را دارد ما آن را تحت هزینه های زندگی در اتریش در نظر گرفته و به شما ارائه می نماییم.

شهر هزینه هر متر مربع آپارتمان به طور متوسط در مرکز شهر هزینه هر متر مربع آپارتمان به طور متوسط در حومه شهر
وین 8574 یورو 5782 یورو
گراتس 4250 یورو 3087 یورو
لینتس 4140 یورو 3346 یورو
زالتسبورگ 7000 یورو 4862 یورو
اینسبروک 6423 یورو 4825 یورو
نوع قبوض هزینه
مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 137 یورو تا 382 یورو ماهانه
هزینه 1 دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.03 یورو تا 0.15 یورو
هزینه اینترنت خانگی ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 27 یورو تا 50 یورو ماهانه

هزینه های قبوض در اتریش

کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای غرب و مرکز اروپا معمولا وارد کننده انرژی و مواد خام کلان در دنیا می باشند و هزینه های بسیاری را سالانه بابت آن به دیگر کشورها دارای منابع پرداخت می نمایند ، اتریش نیز جز همین کشورها است و دولت نظارت دقیقی بر مصرف انرژی و ارائه خدمات به شهروندان خود داشته و برای دریافت هزینه ها بسیار جدی برخورد می نماید.

به همین خاطر هزینه های قبوض در اتریش را باید کاملا مد نظر قرار داد و آن را جز هزینه های زندگی در اتریش لحاظ کرد و سعی داشت که در پرداخت آن ها هیچ گونه تاخیر و یا سهل انگاری صورت نپذیرد ، همچنین نرخ این هزینه ها نیز در دسته کشورهای گران اروپا جای می گیرد ، اما نسبت به درآمدها قابل قبول و توجیه پذیر است.

در ادامه این قسمت اصلی ترین هزینه های قبوض یک خانوار در اتریش را برای شما از کم ترین میزان تا بیش ترین میزان تهیه کرده ایم که این بازه با توجه به شهرهای مختلف و میزان مصرف تغییر خواهد نمود.

هزینه خوراک در اتریش

خوراک معمولا در اکثر کشورهای اروپا کافی و دسترس حداکثر مردم قرار دارد و قیمت های اقلام اصلی با درآمدها هم خوانی داشته و تمامی افراد قادر هستند که با یک کار مناسب خوراکی مناسب و با کیفیت را برای خود و خانواده فراهم آورند.

هزینه خوراک در اتریش یکی از اصلی ترین بخش هزینه های زندگی در اتریش می باشد که بخش عمده ای از درآمد را به خود اختصاص می دهد.

باید گفت با اینکه وین پایتخت اتریش شهری ثروتمند است اما هنوز هزینه های زندگی در آن در برخی موارد مانند خوراک ، پوشاک و گاها ملک از شهرهای بزرگی مانند لندن ، پاریس ، زوریخ و کوپنهاگ پایین تر و ارزان تر است ، پس نگران نشوید با داشتن یک کار متوسط و خوب می توان در اتریش زندگی خوبی را برای خود دست و پا کرد.

در ادامه آخرین نرخ مهم ترین اقلام خوراکی در 3 ماهه سوم سال 2022 را در این کشور مشاهده خواهید کرد.

خوراکی آخرین قیمت
500 گرم نان سفید 1.95 یورو
1 لیتر شیر 1.17 یورو
1 کیلو برنج 2 یورو
12 عدد تخم مرغ 3.21 یورو
1 کیلو پنیر 13.74 یورو
1 کیلو فیله مرغ 10.76 یورو
4 کیلو گوشت قرمز 16.94 یورو
1 کیلو سیب 2.28 یورو
1 کیلو پیاز 1.41 یورو
1 کیلو سیب زمینی 2.84 یورو
1 کیلو پرتقال 2.84 یورو
1.5 لیتر آب معدنی 0.64 یورو
حمل و نقل هزینه
بلیط یکطرفه ( حمل و نقل محلی ) 2.10 یورو تا 3 یورو
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی ) 30یورو تا 59 یورو
قیمت شروع تاکسی ( تعرفه عادی ) 3.6 یورو تا 7 یورو
قیمت تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 1.27 یورو تا 2.10 یورو
قیمت تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی ) 24 یورو تا 30 یورو
قیمت 1 لیتر سوخت 1.40 یورو تا 2 یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش

امروزه حمل و نقل در زندگی ما انسان ها نقش بسیاری دارد و اکثر افراد برای انجام کارهای روزمره خود نیاز به جا به جایی ها و نقل مکان هایی کوتاه و بلند دارند که وجود وسائل نقلیه عمومی و خصوصی را امری واجب کرده است ، در پایتخت و شهرهای مهم اتریش وسائل نقلیه گوناگونی و با کیفیت بالایی در حال فعالیت هستند از مترو گرفته تا دوچرخه های عمومی که استفاده از آن ها نیازمند پرداخت هزینه است.

حال با توجه به میزان نیاز به استفاده از وسائل نقلیه و نوع آن ها هزینه حمل و نقل در اتریش برای هر فرد متفاوت می شود و نمی توان رقمی دقیق را برای آن اعلام کرد ، اما ما در این قسمت نرخ استفاده از این وسایل را برای شما تهیه کرده ایم ، پس توجه به این بخش نیز به عنوان یکی از بخش های اصلی در هزینه های زندگی در اتریش مهم می باشد.

هزینه پوشاک در اتریش

از دیگر مواردی که باید در هزینه های زندگی در اتریش آن را مد نظر قرار دهید ، هزینه لباس و پوشاک است ، اتریش مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا شعباتی از فروشگاه های و برندهای مختلف لباسی و پوشاک را در خود جای داده است که شامل پوشاک های ارزان قیمت تا گران قیمت و لاکچری می شود و هرکدام مناسب اقشار خاصی در جامعه این کشور است.

البته کارخانجات و صنایع پوشاکی گوناگونی نیز در این کشور در حال فعالیت هستند که محصولات مناسب با فرهنگ و سلیقه مردم کشور را با قیمت هایی مناسب و مقرون به صرفه تولید و راهی بازار می نمایند ، هزینه پوشاک در اتریش را نباید به صورت ماهانه برآورد کرد و در نظر گرفت ، زیرا افراد با توجه به سبک زندگی و فعالیت خود در زمان های مختلفی و به تعداد مختلفی در سال اقدام به خرید پوشاک خود می نمایند.

نوع پوشاک قیمت
1 شلوار جین Levis یا مشابه 45 یورو تا 120 یورو
1 لباس تابستانه در مارک های اچ اند ام ، زارا و غیره 15 یورو تا 50 یورو
1 جفت کفش برند نایک ( کیفیت متوسط ) 50 یورو تا 120 یورو
1 جفت کفش چرم مردانه مجلسی 63 یورو تا 159 یورو
تفریحات و سرگرمی هزینه
هزینه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال 20 یورو تا 60 یورو
هزینه اجاره یک ساعت زمین تنیس در آخر هفته 15 یورو تا 30 یورو
هزینه بلیت سینما برای دیدن اکران فیلم های جهانی 9 یورو تا 15 یورو

هزینه تفریحات در اتریش

امروزه و به خصوص در کشورهای مرفه و پبا رفاه بیشتر در دنیا تفریحات و گردش بخش مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهند و خانواده ها در آخر هفته و یا تعطیلاتی دیگر در طول سال به دنبال استراحت و بهره بردن از زمان آزاد خود به نحوی مختلف می باشند ، یقینا برخی از این تفریحات نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد و در طول انجام آن شما باید مبالغی را جهت انجام اموری مختلف پرداخت کنید.

به طور مثال اگر به ورزش علاقه دارید برای ورزش کردن در باشگاه و یا استخدام یک مربی باید مبلغی را بپردازید و یا به طوری ساده تر برای رفتن به سینما در آخر یک هفته نیاز به خرید بلیتی برای دیدن فیلم را لازم خواهید داشت ، هر فرد با توجه به میزان علاقه خود به تفریح و نوع تفریح یقینا باید هزینه متفاوتی را بپردازد ، در ادامه هزینه تفریحات در اتریش  را مشاهده می نمایید.

هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در اتریش

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی و بیمه درمانی در اتریش یک سیستم فراگیر در کشور است که همه مسائل بهداشتی و نیازهای دارویی را پوشش می دهد و از همه اعضای جامعه محافظت می کند ، این سیستم همچنین به نفع همسران و فرزندان افرادی است که در اتریش کار می کنند و تحت پوشش بیمه درمانی کارگران هستند و 99٪ از افرادی که در اتریش زندگی می کنند بخشی از سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی هستند ، اما امکان خرید بیمه درمانی خصوصی اضافی نیز وجود دارد.

به محض شروع کار در این کشور کارفرمای شما موظف است شما را در مدت هفت روز از تاریخ شروع کار در بیمه اجتماعی ثبت نام کند و پرداخت هیچ هزینه ای نیز برای آن مورد نیاز نیست ، اما اگر خود را تحت پوشش بیمه خصوصی قرار دهید با توجه به خدمات انتخابی باید مبالغ مختلفی را پرداخت نمایید ، خوشبختانه سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی اتریش جامع است و نزدیک به تمام نیازهای مراقبت های بهداشتی شما را بدون توجه به سن و سابقه شما پوشش می دهد.

پس لازم نیست که نگران هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در اتریش باشید زیرا به راحتی می توانید خود را تحت پوشش بیمه همگانی قرار دهید و از آن نهایت بهره و استفاده را ببرید ، البته باید گفت که اقتصاد این کشور قادر به پاسخگویی و پشتیبانی از این سیستم بهداشت همگانی می باشد که قدرت بالای آن را نشان می دهد.

هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در اتریش
سطح درآمد در اتریش​

Income level in Austria

سطح درآمد در اتریش

همانطور که گفتیم اقتصاد کشور اتریش بسیار قوی بوده و میزان درآمد بالا و قابل قبول است به طوری که حتی یک دانشجو نیز با انجام یک کار دانشجویی در اتریش می تواند تمام هزینه های اقامتی و زندگی خود را در این کشور پوشش دهد ، توصیه می کنیم که به مقاله های مربوط مراجعه نمایید و اطلاعات جالب و به روزی را در این رابطه به دست آورید ، مقاله کار دانشجویی در اتریش ، بهترین مقاله برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه است.

در اتریش متوسط درآمد سرانه تعدیل شده خالص خانوارها 37000 دلار در سال است که بیشتر از میانگین درآمد در اتحادیه اروپا 30490 دلار در سال می باشد ، از نظر اشتغال نیز نزدیک به 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در این کشور دارای شغلی ثابت با درآمدی ماهانه هستند که بالاتر از میانگین اشتغال در اروپا یعنی 66 درصد است.

با این تفاسیر جای تعجبی نیست که این کشور از لحاظ رفاه و آسایش در میان کشورهای برتر جهان قرار گرفته است ، چون با هر شغل و درآمدی می توان از پس هزینه های زندگی در اتریش برآمده و یک زندگی کامل و راحت را برای خود و خانواده ساخت ، پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید یقین داشته باشید که سطح درآمد در اتریش پاسخگوی مخارج می باشد.

با مطالعه مقالات زیر براحتی متوجه می شوید که هزینه های زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشور ها در چه جایگاهی قرار دارد.

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در اتریش

شهر های گراتس و کلاگنفورت را جز ارزان ترین شهر های اتریش برای زندگی می دانند و وین جز گران ترین شهر ها برای اقامت و زندگی می باشد

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 137 یورو تا 382 یورو ماهانه

500 گرم نان سفید 1.95 یورو
1 لیتر شیر 1.17 یورو
1 کیلو برنج 2 یورو
12 عدد تخم مرغ 3.21 یورو
1 کیلو پنیر 13.74 یورو
1 کیلو فیله مرغ 10.76
4 کیلو گوشت قرمز 16.94 یورو

قیمت تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 1.27 یورو تا 2.10 یورو
قیمت تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه معمولی ) 24 یورو تا 30 یورو

در اتریش متوسط درآمد سرانه تعدیل شده خالص خانوارها 37000 دلار در سال می باشد که بیشتر از میانگین درآمد در اتحادیه اروپا 30490 دلار در سال است ، از نظر اشتغال نیز نزدیک به 72 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در این کشور دارای شغلی ثابت با درآمدی ماهانه هستند که بالاتر از میانگین اشتغال در اروپا یعنی 66 درصد اعلام شده است.

چنان چه در رابطه با هزینه های زندگی در اتریش ابهام یا سوال خاصی در ذهن دارید می توانید با تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی و یا با حضور در دفاتر تهران و شیراز از اطلاعات و تجارب آنان بهره مند شوید ، همچنین می توانید مقاله کار در اتریش را در کنار این محتوا بخوانید تا با بازار های کاری و مشاغل مورد نیاز این کشور به طور کامل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (7 امتیاز)

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه