درآمد پزشکان در اتریش

درآمد پزشکان در اتریش

حرفه پزشکی در تمام کشور های دنیا از مشاغل های معتبر ، با ارزش اجتماعی بالا شناخته می شود . تمامی کسانی که در رشته تجربی تحصیل می کنند ، به دنبال قبولی در یکی از شاخه های علوم پزشکی هستند . از دلایل اصلی وجود متقاضی زیاد برای رشته پزشکی می توان به داشتن آینده مطمئن و درآمد بالا اشاره کرد . در این مقاله کوشیده ایم تا اطلاعات لازم در رابطه با درآمد پزشکان در اتریش و بطور کلی تحصیل پزشکی در خارج از کشور را برای شما بیان کنیم و شما می توانید برای دریافت اطلاعات در رابطه با ویزای کار اتریش با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

اتریش با پایتختی شهر وین در اروپای مرکزی واقع شده و از موقعیت جغرافیایی و مناظر زیبایی برخوردار است . آب و هوا به دلیل وجود دریاچه های متعدد منحصر به فرد است و هر منطقه آب و هوای خاص خود را دارد . این کشور که بیش از هشت میلیون نفر سکنه دارد زبان های آلمانی ، اسلوونیایی ، کرواتی و مجاری را به عنوان زبان های رسمی خود اعلام نموده اما زبان آلمانی بیشترین استفاده را در میان مردم دارد .

شرایط و درآمد پزشکان در اتریش

یک پزشک ممکن است نیاز به کار در مدت طولانی داشته باشد ، از این رو باید نه تنها از لحاظ روحی بلکه از نظر جمسانی نیز قوی باشد . درآمد پزشکان در اتریش بالاست . اتریش از جمله کشور هایی ست که پزشکان در آن درآمد خوبی دارند و از آینده تضمین شده ای برخوردار هستند . درآمد پزشکان در اتریش و سایر مناطق اروپا تقریبا یکسان است . پزشکان می توانند به تدریس در دانشگاه نیز بپردازند که درآمدی در حدود 15000 یورو در ماه خواهند داشت که بسیار مناسب است .

میزان حقوق یک پزشک عمومی می تواند تا 90،000 دلار و پزشک متخصص تا 110،000 دلار در سال برسد . اما این میزان به صورت تقریبی است و با توجه به نوع تخصص و ساعات کاری پزشک متغیر خواهد بود . ویزیت پزشکان عمومی و متخصص متناسب با زمان متفاوت است اما برای بیماران مناسب بوده و مبلغ بالایی نیست . اکثر مردم اتریش از بیمه درمانی استفاده می کنند و درآمد بالای پزشکان دلیلی بر بالا بودن حق ویزیت های این کشور نمی باشد . هزینه اصلی درمان مربوط به بیمه و دولت اتریش است .

شغل پزشکی در اتریش

کسانی که می خواهند به عنوان پزشک در کشور اتریش فعالیت کنند لازم نیست تا تحصیلات خود را در این کشور گذرانده باشند . شما با داشتن مدرک پزشکی از دانشگاه های معتبر می توانید جهت طبابت در این کشور اقدام کنید . وزارت بهداشت اتریش ضمن بررسی تمامی مدارک تطبیق های لازم را انجام داده و در صورت عدم مشکل به شما مدرک پزشکی معادل در اتریش داده خواهد شد که مجوز کارتان خواهد بود . در اکثر موارد دولت این کشور پزشکان را موظف به سپری کردن دوره های مشخص می کند که در صورت کسب نمره لازم مجوز کار به پزشکان داده خواهد شد .

شرایط کار و شرایط تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش بسیار مشابه است  و با وجود چهار زبان رسمی در اتریش پیشنهاد می شود که به تقویت زبان آلمانی خود بپردازید که بیشترین کاربرد را در میان مردم دارد . شغل پزشکی تمام طول روز با بیماران و افراد مختلف جامعه سر و کار دارد که خود به معنای داشتن توانایی و تسلط کافی به زبان اصلی کشور است .

پزشکی و تحصیل پزشکی در اتریش

در دنیای امروز تمامی کشور ها برای داشتن خدمات بهداشتی و سلامت شهروندان خود می کوشند و قصد دارند تا با ارائه خدمات فراگیر و مناسب مانع از گسترش بیماری های مختلف در میان مردم شوند . کشور های اروپایی نیز که در امر بهداشت و سلامت در دنیا سرآمد هستند . این کشور ها تمامی تجهیزات پیشرفته پزشکی و درمانی را در بیمارستان ها و مراکز درمانی خود استفاده می کنند . کشور اتریش به عنوان یکی از کشور های مطرح در حوزه سلامت و خدمات پزشکی بودجه قابل توجهی را به بخش درمان اختصاص می دهد .

از ابتدای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ، این کشور می کوشد تا با تربیت پزشکان حاذق ، کیفیت بخش پزشکی و درمان خود را بالا ببرد . تحصیل در رشته پزشکی در بهترین دانشگاه های اتریش امکان پذیر است و شما با فراهم نمودن شرایط لازم می توانید از دانشگاه ها پذیرش بگیرید . تحصیل در رشته پزشکی نیاز به تلاش و پشتکار زیاد دارد و تنها از طریق کسب مهارت کافی می توان به جایگاه اجتماعی خوبی رسید . رشته پزشکی به دلیل حساسیت نیازمند افرادی ست که قادر به تصمیم گیری های منطقی و توانایی درک بالا در هنگام مشکلات و لحظه های حساس باشند .

فارغ التحصیلان رشته پزشکی در اتریش

دانشجویان این رشته که معمولا دو سال آخر تحصیل را به کارآموزی در بیمارستان مشغول می شوند مبلغی را به عنون حقوق دریافت خواهند کرد و نهایتا با دفاع از موضوع پایان نامه خود موفق به دریافت مدرک پزشکی خواهند شد . با توجه به درآمد پزشکان در اتریش ، در طول دوران تحصیل دانشجویان می توانند برای کار در بیمارستان ها به صورت جزئی و کارآموزی تقاضا دهند تا علاوه بر کسب تجربه درآمد نیز داشته باشند .

پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک پزشکی تمامی فارغ التحصیلان می توانند برای بیمارستان ها و یا کلینیک های این کشور درخواست دهند . برخی دیگر نیز خود را آماده ورود به مرحله تخصص می کنند . یک پزشک عمومی در کشور اتریش می تواند تمام معاینات لازم را انجام داده و با متخصصان همکاری لازم جهت بهبود بیماران را داشته باشد . ساعات کاری و روز هایی که در هر هفته باید به کار مشغول باشند طبق قوانین کار این کشور مشخص شده و علاوه بر ارائه خدمات درمانی لازم ، پزشکان باید رابطه خوب و صمیمانه ای را با بیماران برقرار کنند .

پزشکان می توانند به صورت جداگانه مجوز مطب گرفته و در شهر و منطقه ای که می خواهند به طبابت مشغول شوند . البته تاسیس مطب شخصی شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد که شما باید برای هر گونه اقدام از تمامی آنها مطلع شوید .

موسسه مهاجرتی به اتریش

چنانچه مایل به تحصیل پزشکی در اتریش هستید و یا مدرک خود را در یکی از شاخه های علوم پزشکی دریافت کرده اید و به قصد کار و فعالیت خواهان اقامت در اتریش هستید به کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و از تمام مراحل لازم جهت رسیدن به هدفتان آگاه شوید . کارشناسان موسسه به شما کمک خواهند کرد تا تمامی مدارک لازم را فراهم کرده و با دریافت وقت از سفارت به راحتی ویزای خود را به دست آورید .

درآمد دندانپزشکی و یا سایر رشته های شاخه علوم پزشکی مانند پرستاری ، مامایی ، داروسازی و غیره کمتر از پزشکی نبوده و شما با کار در شغل مورد نظرتان جایگاه اجتماعی و سطح رفاه خوبی در این کشور خواهید داشت . جزئیات بیشتر در رابطه با درآمد پزشکان در اتریش و یا شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به اتریش را می توانید با مراجعه به دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی بدست آورید .

3/5 - (51 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه