اتریش

دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش

دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش

برنامه آموزش بین المللی فلوشیپ ، یک برنامه آموزشی پزشکی پس از فارغ التحصیلی است که در دانشگاه های بسیاری در خارج از کشور برگزار می شود . اگر شما به زبان آلمانی یا انگلیسی به صورت عالی تسلط دارید و می خواهید به عنوان یک پزشک در اتریش کار کنید یا آموزش ببینید ، اکنون شانس خود را برای دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش امتحان کنید . برای این منظور کافی است با موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در ارتباط باشید تا تمام پیش نیاز ها برای شرکت در این دوره ها در اتریش برای شما بازگو شود .

اتریش چندین دوره فلوشیپ در بیمارستان ها و موسسات مختلف در زمینه پزشکی دارد ؛ یکی از این موسسات میزبان دانشگاه اینسبروگ می باشد . این برنامه طراحی شده است تا پزشکان بین المللی بتوانند دانش و مهارت خود را در یک تخصص خاص فراتر از یک برنامه آموزشی افزایش دهند .

یکی از کشور هایی که علاقه مندان زیادی برای شرکت در دوره های فلوشیپ دارد ، کشور اتریش است و پزشکان ما نیز بسیار مشتاق برای شرکت در دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش می باشند .

تحلیل دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش

شرکت در دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش با تسلط به زبان انگلیسی امکان پذیر است و نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی برای شرکت در این دوره ها نیست .

در این دوره ها پزشکان و متخصصین با جدیدترین متدهای درمانی و دستگاه ها به منظور افزایش مهارت در تخصص خود آشنا می شوند و پس از پایان دوره گواهی آن دوره را دریافت می کنند .

این دوره به پزشکان متخصص این امکان را می دهد تا در بهترین دانشگاه های اتریش دوره فلوشیپ بگذرانند . پزشکان این امکان را پیدا می کنند تا با جدیدترین روش های درمانی آشنا شوند و دانش خود را به سطح معتبر جهانی برسانند .

گذراندن دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش مزیت های زیر را برای پزشکان دارد :

 • تجربه تکنیک ها و درمان های جدید و به روز دنیا
 • امکان بحث با پزشکان مسئول
 • امکان مشاهده جراحی و سایر اعمال پزشکی

دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش در دانشگاه اینسبورک

در بخش جراحی تروما ، دانشگاه پزشکی اینسبروک ، حدود 10 جراح را هر سال برای دوره فلوشیپ می پذیرد ، این متخصصان از یک هفته تا حداکثر 3 ماه دوره می گذرانند . در یک پروژه تعریف شده ، ممکن است این مدت تا یک سال هم افزایش یابد . هر شخصی که در این دوره شرکت می کند تقریبا نزدیک به حالت کارمند است که شامل یک کلید کارتی ، دسترسی به IT و PACS ، یک آدرس ایمیل پرسنلی و یک پیجر است .

پزشکانی که به طور پیوسته در کشور دیگری مشغول به کار هستند باید مدارک زیر را ارائه دهند :

 • گواهی از کارفرما که همکار به صورت مداوم کار می کند
 • گواهینامه شرکت بیمه که در طول اقامت در اینسبروگ به طور کامل پوشش داده خواهد شد
 • گواهی اینکه همکار وجهی دریافت می کند یا اینکه تمام هزینه هایش را خودش پوشش می دهد
 • گواهی مدرک پزشکی

متاسفانه در سیستم آموزشی اتریش هیچ کمک مالی برای شرکت کنندگان در این دوره در نظر گرفته نشده است ؛ اما با سازماندهی اتاق ها و آپارتمان هایی که به بیمارستان نزدیک است سعی در تامین رفاه شرکت کنندگان در دوره نموده است .

ثبت نام در انجمن پزشکی تیرول اتریش

ثبت نام در انجمن پزشکی تیرول اتریش

افراد می توانند برای گذراندن دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش در انجمن پزشکی تیرول ثبت نام کنند تا موقعیت ناظر را افزایش دهند . هنگامی که شخص ثبت نام شد می تواند تحت نظارت یک مشاور ارشد با بیمار و کمک به جراحی ، کار کند . بدون مجوز انجمن پزشکی تیرول ، شخص تنها وضعیت ناظر را خواهد داشت .

 • برای ثبت نام ، مدارک تحصیلی ( از جمله ترجمه آلمانی توسط یک مترجم رسمی ) باید ارائه شود .
 • گواهی مدرک پزشکی ( شامل ترجمه )
 • گواهی عملکرد خوب از انجمن پزشکی ( نه بیشتر از 3 ماه ! )
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس
 • کپی گذرنامه – با ویزا در صورت لزوم
 • عکس پاسپورتی
 • هر یک از این مدارک باید توسط یک مترجم .رسمی به زبان آلمانی نیز ترجمه شود .

جامعه و فرهنگ اتریش

اتریش دارای پس زمینه فرهنگی غنی است و به خاطر مشارکت آن در هنر ، به ویژه موسیقی کلاسیک و نقاشی شناخته شده است . بسیاری از آهنگسازان معروف از اتریش هستند و یا در اتریش کار کرده اند .

اتریش در یک نگاه :

 1. اتریش خانه بسیاری از روشنفکران معروف است که نشانه ای از خود در این کشور گذاشته اند . پایتخت آن مردم را از سراسر جهان جذب خود ساخته که می خواهند در این مرکز فرهنگی زندگی کنند .
 2. بسیاری از مهاجران می گویند که آنها در هنگام مهاجرت به اتریش هیچ مشکلی نداشته اند ، زیرا نگرش اتریش نسبت به خارجی ها بسیار دوستانه است و با روی باز از خارجی ها استقبال می کنند .
 3. رقابت برای اجاره یک آپارتمان خوب و مرکزی در شهرهای بزرگ می تواند شدید باشد. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در اتریش بمانید ، می توانید گزین ه خرید را انتخاب کنید .
 4. در عرض سه روز پس از رفتن به اتریش ، باید در اداره شهرداری ثبت نام کنید . شما فقط باید فرم ثبت نام اقامت و پاسپورت خود را ارائه دهید .

مهاجرت پزشکان به اتریش

در خصوص مهاجرت پزشکان باید گفت که پس از اینکه پزشکان به کشور اتریش ورود پیدا کردند میتوانند در همان ۶ ماه اول فعل یا شاخه پزشکی خود را انتخاب کنند و در آن شاخه انتخابی مشغول به تحصیل در دوره PHD کلینیکال شوند ضمن اینکه استاد سوپروایزر خود را نیز در همین مدت پیدا نمایند .

بعد از پایان این دوره پزشکی سریعا می توان وارد دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش شد و تخصص خود را نیز بدست آورد و یا اینکه برای گرفتن تخصص به کشور آلمان ، آمریکا ، انگلیس یا هر کشور دیگری بدون هیچ محدودیتی رفت .

مهاجرت پزشکان به اتریش

دولت اتریش امکانات و موقعیت های فوق العاده مفیدی را در اختیار پزشکان قرار میدهد که اصلا قابل قیاس با هیچ شرایطی دیگری نخواهد بود . به این صورت که پزشکان به راحتی میتوانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با .خود ببرند و همسر و فرزندان فرد نیز از تحصیل رایگان دولت اتریش برخوردار شوند .

شایان ذکر است که پس از گذشت یک سال به راحتی میتوانند ماهیانه بین ۳ تا ۴ هزار یورو از استاد راهنمای خود حقوق دریافت نمایند و هزینه زندگی خود را از این طریق پوشش دهند . پزشکان در اتریش می توانند در ۲۵ شاخه پزشکی تخصص خود را دریافت نمایند .

خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی

اتریش یک کشور غنی از تاریخ ، فرهنگ و سنت است . مردم اتریش ، به ویژه وین ، دارای هویت فرهنگی بسیار خاص خود هستند که به طور یکسان برای گردشگران و مهاجران جذاب است . به ویژه در طی و پس از جنگ جهانی دوم ، اتریشی ها توجه زیادی به تمایز خود از آلمانی ها داشتند ، که آنها نه تنها زبانشان را به اشتراک می گذارند ، بلکه تا حدی فرهنگ آن ها را نیز داشتند .

در پایان این مقاله چنانچه قصد دارید در دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش شرکت نمایید کافی است با موسسه مهر آفرین رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید تا کلیه اطلاعات تکمیلی در خصوص چگونگی دریافت ویزای تحصیلی اتریش در اختیارتان قرار بگیرد .

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *