اتریش

مشاهیر کشور اتریش

مشاهیر کشور اتریش

مشاهیر کشور اتریش ، مردان و زنانی بودند که از صدها سال قبل در زمینه های فرهنگی ، هنری ، ورزشی و غیره همواره خوش درخشیدند و در راستای خدمت به مردم جهان و کشورشان و همچنین کمک به نوعان خود از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند ، ما نیز در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی مشاهیر اتریش پرداخته ایم.

پیشتر در همین سایت در مقاله مهاجرت به اتریش ، این کشور را در تمام زمینه ها بررسی کرده و مقالات بسیاری را به صورت لینک شده در اختیار شما گذاشته ایم که دعوت می کنیم آن ها را مطالعه نمایید.

افرادی که نام خود را در تاریخ کشورشان به خوبی به ثبت رسانده اند و باعث درخشش اتریش در همه ادوار تاریخی خواهند شد ، تعداد این افراد کم نیست و نمی توان به همه آنان اشاره کرد ، اما در این قسمت با برخی از سرشناس ترین این افراد به طور خلاصه و زمینه فعالیت آنان آشنا خواهیم شد و آنان را بهتر خواهیم شناخت.

مشاهیر کشور اتریش

فردیناند پورشه

فردیناند پورشه طراح سرشناس دنیای اتومبیل ، موسس و صاحب شرکت خودرو سازی و برند پورشه است ، وی در سال 1875 میلادی در اتریش به دنیا آمد ، پدر او کارگری ساده در کارخانه اتومبیل سازی دایملر آلمان بود ، به همین خاطر خانواده وی در شهر اشتوتگارت المان ساکن شده بودند ، وی ابتدا در شرکت لوهنر و سپس در کمپانی دایملر ، همان شرکتی که پدرش شاغل بود به استخدام در آمد که در انتها به دلیل تفاوت نظر با صاحبان این شرکت ها از کارش استعفا داد.

بعد از آن او در سال 1930 شرکت پورشه را تاسیس کرد که در امور مشاوره به دیگر کمپانی های اتومبیل فعالیت می کرد که چندین سال بعد شروع به طراحی و تولید تومبیل کرد ، این کمپانی هم اکنون یکی از معروف ترین و بزرگت ترین شرکت های تولید خودرو در جهان است که سالانه درآمد زیادی را برای کشور آلمان به ارمغان می آورد ، یکی از سخنان معروف فردیناد پورشه که همواره از ان یاد می شود این است : من خودروی موردعلاقه ام را نتوانستم پیدا کنم ، از این رو اقدام به ساخت آن کردم.

ویکتور فرانسیس هس

ویکتور فرانسیس هس فیزیکدان مشهور اتریشی است که در سال 1883 میلادی در خاک امپراتوری اتریش-لهستان متولد شد و به خاطر کشف پرتوهای کهکشانی شهرت دارد ، علاوه بر این او یک دین پژوه کاتولیک نیز بود به طوری که در سال 1946 او در مورد رابطه بین علم و دین مقاله‌ای به نام ( ایمان من ) نوشت و در آن توضیح داد که چرا به خداوند اعتقاد دارد ، او یکی از برندگان جایزه نوبل نیز می باشد و جالب است که بدانید یکی از دهانه ‌های ماه نیز به اسم او نامگذاری شده است.

ارنست ماخ

ارنست ماخ دانشمند مشهور اتریشی است که علاوه بر حوزه‌‌ی اصلی فعالیت خود یعنی فیزیک ، فعالیت‌هایی جدی در حوزه‌های روان‌شناسی و فلسفه هم از خود ارائه داده است ، ارنست ماخ در سال 1838 میلادی در موراویا امپراتوری اتریش به‌دنیا آمد ، این منطقه امروزه به ‌عنوان بخشی از کشور جمهوری چک شناخته می‌شود ، وی با مطالعه و بررسی تاریخ علم ، مفاهیم مدرنی در فلسفه مطرح کرد ، نظریه‌هایی که او در قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم مطرح کرد ، هنوز هم به عنوان موضوعات مهم مورد مطالعه فیلسوفان شناخته می‌شود ، روان‌شناسان امروزی ماخ را بنیانگذار مکتب گشتالت می‌دانند.

ولفگانگ آمادئوس موتسارت

ولفگانگ آمادئوس موتسارت در سال 1756 در اتریش امروزی به دنیا آمد ، وی در طول عمر کوتاهش بیش از ۶۰۰ اثر خلق کرد که همه آن‌ها از شاهکارهای موسیقی کلاسیک هستند و به عقیده بسیاری از کارشناسان خلاق‌ترین آهنگساز تاریخ موسیقی بوده است ، دادن لقب نابغه موسیقی به این اسطوره موسیقی جهانی بی علت نیست ، زیرا او در هفت سالگی نخستین سمفونی و در 12 سالگی نخستین اپرای كامل خود را نوشت و نقطه مثبت این موسیقی دان خلق آثار برجسته در گونه های مختلف موسیقی همچون سمفونی ، سونات ، كوارتت و اپرا بوده است ، امروزه کمتر کسی در دنیا می توان پیدا کرد که نام متسارت را نشنیده باشد و او را نشناسد.

هدی لامار

هدی لامار ، هنرپیشه ای که حیات تلفن های هوشمند مرهون تلاش های او است ، ممکن است او را با عنوان ( زیباترین بانوی جهان ) نیز بشناسید که البته خودش همواره از این عناوین بیزار بود و دوری می جست و آنقدر که به علم علاقه داشت به هنر علاقمند نبود ، وی در سال 1914 در وین متولد شد و از همان جوانی وارد عرصه سینما و هنر شد اما هالیوود هم نتوانست از علاقه او به علم کم کن و اوهمیشه در اوقات فراعتش مشغول انجام آزمایشات و ثبت اختراع بود.

لامار را مخترع وای فای ، بلوتوث و gps می دانند و او بود که زمینهای کشف و اختراع این موراد را پایه گذاری نمود ولی شش دهه طول کشید تا لامار ، به عنوان مخترعان سیستم مخابراتی وایرلس به رسمیت شناخته شود ، او در سینمای هالیوود هم آثار معروف و زیابایی از خود به جا گذاشت آثاری چون : تورتیا فِلت ، تجربه خطرناک ، زن عجیب و بانوی رسوا.

لودویگ بولتزمان

لودویگ بولتزمان فیزیکدان و فیسلوف اتریشی است که از دانشمندان پیش‌گام علم مکانیک آماری محسوب می‌شود ، مکانیک آماری ، مشخصات اتم‌ها را با مشخصات فیزیکی ماده‌ ارتباط می‌دهد ، او اصطلاح ارگادیسیتی را اختراع کرد که از فاکتورهای مهم علم آمار در مکانیک به شمار می‌رود ، بولتزمن در دورانی از زندگی خود با علم فلسفه هم درگیر بود ، البته درگیری و تلاش‌های او بیشتر برای درک این علم بود که در برخی موارد ، نظریه‌های او را رد می‌کرد.

بولترمان را باید در زمره بزرگ ترین نوابغ دنیای علم به شمار آورد به طوری که کارهای وی تاثیر بسیار مهمی در پایه ریزی فیزیک انقلابی قرن بیستم شد ، اما متاسفانه جدال های علمی سخت وی با رقبای علمی اش سبب آزردگی خاطر وی را فراهم می کرد ، تا جایی که در نهایت با خودکشی به عمر خود پایان داد.

سوالات پر تکرار مشاهیر اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در راستای معرفی کشور اتریش در این محتوا مشاهیر کشور اتریش را به شما معرفی کردند ، بخش دیدگاه برای درج سوالات ، در اختیار شماست ، مشاوران ما پاسخگوی این بخش از سایت هستند.

آیا پورشه در اتریش تولید شد؟

فردیناند پورشه طراح سرشناس دنیای اتومبیل ، موسس و صاحب شرکت خودرو سازی و برند پورشه است ، وی در سال 1875 میلادی در اتریش به دنیا آمد ، پدر او کارگری ساده در کارخانه اتومبیل سازی دایملر آلمان بود.

چرا اتریش را با موسیقی می شناسند؟

چون موتسارت ، نابغه موسیقی جهان متولد اتریش است ، ولفگانگ آمادئوس موتسارت در سال 1756 در اتریش امروزی به دنیا آمد ، وی در طول عمر کوتاهش بیش از ۶۰۰ اثر خلق کرد که همه آن‌ها از شاهکارهای موسیقی کلاسیک هستند و به عقیده بسیاری از کارشناسان خلاق‌ترین آهنگساز تاریخ موسیقی بوده است ، دادن لقب نابغه موسیقی به این اسطوره موسیقی جهانی بی علت نیست.

گروه مشاورین و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی اتریش را از تمام جوانب به شما معرفی می کنند یکی از جنبه های این کشور، مشاهیر کشور اتریش است که دراین محتوا با آن ها آشنا شدید ، برای دریافت اطلاعات دقیق تر با ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت تحقیق خود در زمینه اتریش را تکمیل کنید ، پیشنهاد ما مطالعه کار در اتریش است.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *