مذهب در کشور اتریش

مذهب در اتریش می تواند یکی از سوالات شما علاقه مندان به مهاجرت و زندگی در این کشور باشد . اتریش به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در اروپا و جهان همواره بر آزادی تمامی عقاید و افکار اعتقاد داشته و شهروندان ان می توانند به دلخواه خود هرگونه دین و آئینی را دنبال کنند.

در هیچ نقطه ای از این کشور نه تنها شما تبعیض دینی و اعتقادی نخواهید دید ، بلکه در زمینه های شغلی و کاری نیز هیچ سوالی از شما نخواهد شد و می توانید به صورت آزادانه باورهای خود را داشته باشید . این کشور سال هاست که آزادی دین را به رسمیت شمرده است و هیچ دینی رسمی نیز برای اتریش اعلام نشده است.

در این عنوان مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )  به صورت مختصر و مفید نگاهی به مذهب در اتریش داشته اند و در صورتی که در این رابطه سوالی دارید حتما با مشاورین ما تماس گرفته و عنوان مهاجرت به اتریش را پس از مطالعه این مقاله تا انتها ، حتما بخوانید تا دریابید که به کدامین روش ها می توان به اقامت دست یافت.

فهرست مطالب
مذهب در کشور اتریش

برای مهاجرت به هر کشور باید اطلاعات عمومی خود را درباره موضوعات و جنبه های مختلف آن کشور به روز کنید ، در این بخش از مقاله روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با شما در خصوص مذهب در کشور اتریش صحبت می کند.

پادکست مذهب در کشور اتریش​

دین اغلب اتریشی ها

در اتریش افراد این فرصت را دارند تا پس از 18 سالگی هر دینی را که تمایل دارند ، انتخاب کنند . در حال حاضر آمار مذهب در اتریش به شرح زیر است ، دین اغلب اتریشی ها مسیحیت است.

دین درصد
مسیحیت 84%
اسلام 4%
سایر ادیان یا بی دین 12%

میسحیت به عنوان دین غالب مردم از 74 درصد کاتولیک ، 4 درصد پروتستان و 6 درصد ارتدوکس شرقی تشکیل شده است . در این کشور معتقدان به ادیانی همچون بودائیسم ، هندوئیسم و یهودیت کمتر از یک درصد را تشکیل می دهند و شاید برایتان جالب باشد بدانید که جمعیت مسلمانان در سال های اخیر در حال افزایش بوده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور مرفه و شاد اتریش با دریافت مشاوره های صحیح از کارشناسان رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مسلمانان در اتریش

چنانچه بخواهیم در رابطه با مسلمانان در اتریش صحبت کنیم ، باید گفت که در حدود 350 هزار مسلمان در شهرهای مختلف این کشور زندگی می کنند که اولین ورود آنها توسط بازرگانان ایرانی و ترک جهت تجارت با این کشور صورت گرفت.

در سال های 1080 تا 1250 میلادی در 30 شهر و روستای این کشور جامعه اسلامی شکل گرفت و مسلمانان برای شناخته شدن از پوشش های ویژه و نشانه های خاص استفاده نمودند . از دیگر شاهکارهایی که مسلمانان برای شناخته شدن هرچه بیشتر در این کشور انجام دادند ، ایجاد هنرهای مخصوص در معماری و ساختمان ها بود که حتی اکنون نیز می توان آن را در بناهای باستانی و کلیساها مشاهده نمود.

مذهب در اتریش برای مسلمانان تنها به دین خلاصه نشد و آنها به تجارت و بازگانی پرداخته و رسیدن به یک جایگاه اجتماعی توانستند مورد توجه پادشاه ژوزف دوم قرار گیرند . همین امر موجب شد تا در سال 1781 اسلام امام جماعت برای مسلمانان مشخص و رشته فلسفه شرقی – اسلامی نیز به مطالعات محبوب مردم تبدیل گردد.

مسلمانان در اتریش

به صورت رسمی می توان گفت که در سال 1912 میلادی دین اسلام در اتریش رسمیت گرفت و اتحادیه فرهنگی اسلامی تشکیل شد . در جنگ جهانی دوم مسلکامان نقش مهمی را در اتریش این کشور ایفا کردند و از سایر کشورهای مانند بوسنی و هرزگوین به ارتش اتریش پیوستند.

اتریش را از منظر های متفاوت بشناسید.

ملیت مسلمانان در اتریش

در سال 1960 اتریش در بازار کار خود با کمبود نیروی شدیدی رو به رو بود که همین امر موجب شد تا از کشورهای مختلف دنیا برای کار به آن مهاجرت کنند . قشر قابل توجهی از این مهاجرین مسلمان و از کشورهای مختلفی همچون ترکیه ، افغانستان و یوگسلاوی بودند.

ملیت مسلمانان در اتریش با رشد خود جواز تاسیس جامعه مسلمانان از وزارت فرهنگ و هنر این کشور را گرفته و هم اکنون تعداد قابل توجهی پیرو دین اسلام از ملیت های ایرانی ، عرب ، افغانستانی ، بوسنیایی و اتریش در شهرهای مختلف آن زندگی می کنند.

امکانات مذهبی در اتریش

در سراسر اتریش 200 نمازخانه و مسجد وجود دارد که بیش از 85 مسجد آن در وین و اطراف آن قرار دارند . داشتن معلم مرتبط با دین و مذهب خود از جمله اسلام و تشییع در این کشور رسمیت داشته و در مراکز تربیت معلم مسلمانان در اتریش ، افرادی در حوزه فقه و آموزه های مذهبی آموزش می بینند.

از نکات جالب مذهب در اتریش این است که شیعیان می توانند در عیدهای فطر ، قربان ، غدیر و عاشورا تعطیل و قبرستان مخصوص به خود را داشته باشند . هم اکنون نیز مرکز اسلامی امام علی در وین با انجام مراسم دینی و فرهنگی یکی از فعال ترین جامعه های مذهبی اتریش به شمار می رود.

امکانات مذهبی در اتریش​

سوالات پر تکرار مذهب در اتریش

مسیحیت را می توان بزرگترین گروه این کشور دانست.

از طریق تجار و بازرگانان مسلمان به قصد تجارت به این کشور وارد شد.

هم اکنون تعداد مسلمانان این کشور را می توان در حدود 350 هزار نفر دانست.

بله در این کشور می توان مساجد و مراکز مذهبی مورد نیاز مسلمان را مشاهده کرد که از سوی دولت رسمیت دارند.

خیر ،آزادی دین در اترریش رسمیت داشته و افراد می توانند پیرو اعتقادات شخصی خود باشند.

در این عنوان تلاش نمودیم تا مذهب در اتریش را به صورت خلاصه برای شما شرح دهیم و در صورتی که سوالی در این رابطه دراید حتما با ما در شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و یا دفتر شیراز تماس گرفته و به بهترین اطلاعات در رابطه با کشور اتریش برسید ، اگر قصد دارید در اتریش تحصیل کنید حتما مقاله تحصیل در اتریش را در همین سایت بخوانید در آن مقاله به شما گفته ایم که از کجا شروع کنید تا ویزای تحصیلی اتریش را در سریع ترین زمان ممکن بدست آورید.

با چه هدفی به اتریش مهاجرت می کنید تحصیل یا کار؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2.7/5 - (62 امتیاز)
منو
خانه