ورزش در اتریش

ورزش در اتریش
مشاور مهاجرتی

ورزش در اتریش برای مردم از جوانب مختلفی مهم و دارای اهمیت است و هر شخص اتریشی به طریقی به یکی از ورزش های مرسوم مشغول و یا به عنوان یک طرفدار پیگیر و علاقمند به آن می باشد.

با اینکه این کشور در عرصه های جهانی به شهرت و بزرگی دیگر کشورهای اروپایی در عرصه ورزش نباشد؛ اما ورزش کردن در این کشور اهمیت بالایی دارد. با کارشناسان  شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا ورزش در اتریش را بهتر بشناسید.

ورزش بخش برجسته ای از زندگی اتریشی ها است و این کشور در طول سال ها تعدادی از برجسته ترین ورزشکاران زمان خود را به وجود آورده است. با توجه به موقعیت مکانی اتریش و آب و هوای غالب، می توان حدس زد که محبوب ترین گونه های ورزشی ورزش های زمستانی هستند. با این حال، در حالی که اتریشی ها ورزش های زمستانی مختلف را دوست دارند، به ورزش هایی مانند فوتبال، راگبی و غیره نیز علاقه زیادی دارند. اگر کنجکاو هستید که کدام ورزش ها در اتریش محبوب تر هستند، همراه ما باشید.

ضمن اینکه این کشور همواره از افراد ورزشکار و قهرمان استقبال می نماید و راه را برای مهاجرت آنان باز گذاشته است که در ادامه چگونگی مهاجرت ورزشی به این کشور را باهم خواهیم شناخت. ضمنا فراموش نکنید مقاله مهاجرت به اتریش را نیز مطالعه نمایید؛ تا با قوانین، شرایط، راه ها و چگونگی این امر کاملا آشنا شوید.

فهرست مطالب

ورزش های محبوب مردم اتریش

با توجه به اقلیم کشور اتریش و کوه های آلپ و آب و هوای برفی و زمستانی آن، ورزش های زمستانی در این کشور شاید از دیگر کشورهای همسایه رونق بیش تری داشته باشد و علاوه بر شهروندان سالانه ورزشکاران و علاقمندان بسیاری را از سراسر جهان برای تفریح و پرداختن به این ورزش ها به این کشور جذب می نمایند.

اما این به معنی کم رونق یا کم طرفدار بودن سایر ورزش ها نیست؛ بلکه هنوز می توان گفت برخی از ورزش های غیر زمستانی جز پر طرفدارترین و بیش ترین ورزشکار در این کشور می باشد. به خصوص که در دوره دبیرستان افراد باید یک ورزش را تا حد نیمه حرفه ای تمرین و فرا بگیرند؛ بیشتر اتریشی ها به صورت نیمه حرفه ای ورزش کردن را تا پایان عمر ادامه می دهند.

در ادامه برخی از ورزش های محبوب مردم اتریش را می شناسیم.

فوتبال محبوب ترین ورزش در اتریش

مانند اکثر کشورهای اروپا و حتی جهان، فوتبال ورزش ملی این کشور و پرطرفدارترین ورزش در اتریش است. در این ورزش سن اصلا مطرح نیست، مردم با عشق و علاقه فوتبال بازی می کنند و مهمتر از همه فوتبال تماشا می کنند. با این حال، لیگ ملی اتریش در مقایسه با سایر لیگ های اروپایی مانند لیگ برتر یا لالیگا شهرت زیادی ندارد. به همین دلیل، اکثر اتریشی ها به جای تماشای لیگ کشور خود، این لیگ ها را تماشا و پیگیری می کنند.

با همه تفاصیر فوتبال محبوب ترین ورزش در اتریش در میان زن، مرد، کوچک و بزرگ است و لیگ های محلی همچنان محبوب هستند و بازهم از سوی مردم حمایت می شود؛ ضمن اینکه بلیط مسابقات در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین یک لیگ حرفه ای جدا برای مردان و زنان وجود دارد و موفق ترین تیم های فوتبال این کشور عبارتند از: راپید وین، اتریش وین و ردبول سالزبورگ.

اسکی دومین ورزش مورد علاقه اتریشی ها​

اسکی دومین ورزش مورد علاقه اتریشی ها

اسکی دومین ورزش مورد علاقه اتریشی ها است. اگر تا به حال مناظر اتریش را دیده باشید، از این واقعیت که اسکی بسیار مورد توجه است، شگفت زده نخواهید شد. اتریش به دلیل قدرت خود در پرش اسکی در سراسر جهان شناخته شده است. پویایی جغرافیایی این کشور با مناظر زیبای کوهستانی و استراحتگاه های کوهستانی، توسعه این ورزش را در کشور تسهیل کرده و به محبوبیت روزافزون آن کمک کرده است.

کوه های آلپ بخش عمده ای از کشور را شکل می دهند، و استراحتگاه های کنار کوه به سادگی بهترین مناظر را برای این ورزش فراهم آورده اند. بسیاری از گردشگران و طرفداران از سراسر اروپا و حتی جهان برای تماشای مسابقات بین المللی اسکی در سراشیبی به اتریش می آیند. اگر می‌خواهید بزرگترین ستاره های اسکی را از سرتاسر کره زمین ببینید، حتماً باید به اتریش بروید.

هاکی روی یخ در اتریش

برای شهروندان غیر اروپای مرکزی همواره تعجب است که هاکی روی یخ از پر طرفدارترین ورزش در اتریش است. این ورزش یکی از محبوب ترین ورزش های زمستانی در این کشور است و مردان و زنان به طور مساوی انجام می دهند. اگرچه ممکن است به اندازه مسابقات فوتبال جمعیتی را جذب نکند، اما مطمئناً طرفداران زیادی دارد.

لیگ هاکی روی یخ در اتریش برترین لیگ حرفه ای هاکی روی یخ برای مردان در این کشور است. این لیگ شامل یازده تیم است که بیشتر آن ها از سراسر کشور و برخی از کشورهای همسایه مانند اسلواکی و ایتالیا هستند. تیم هاکی روی یخ اتریش از کلاگنفورت، EC KAC، به عنوان قوی ترین تیم در لیگ در نظر گرفته می شود. برای تیم های هاکی روی یخ زنان نیز، Dameneishockey-Bundesliga برترین لیگ حرفه ای است.

موتور اسپورت دنیای سرعت

یکی دیگر از گزینه های شگفت انگیز در لیست ورزش های محبوب در اتریش، موتور اسپورت دنیای سرعت است. با این حال، اتریش تاریخ طولانی و غنی در زمینه ورزش های موتوری دارد. درست است که وقتی صحبت از سرعت فوق العاده مشخصه موتور اسپورت بین المللی می شود، احتمالا در وهله اول به اتریش فکر نمی کنید، که در واقع اشتباه است؛ چون این کشور دارای سابقه معتبر و طولانی در پیست های اتومبیل رانی می باشد.

اتریش همچنین هر سال میزبان گرندپری اتریش در پیست ردبول در اسپیلبرگ، اشتایر است. این رویداد طرفداران و تماشاگران زیادی را به همراه دارد و شهر آرام اسپیلبرگ هر سال موقعی که زمان میزبانی جایزه بزرگ اتریش فرا می رسد، فوران می کند. زیرا طرفداران مسابقات هیجان انگیز، برای دیدن سریع ترین رانندگان دنیا به این کشور می آیند.

موتوراسپرت مورد علاقه ترین ورزش در اتریش بعد از فوتبال در میان جوانان و نوجوانان این کشور است و بسیاری از آن ها علاقه زیادی به شرکت به صورت حرفه ای در آن دارند؛ اما به دلیل گران بودن این ورزش و نحوه پذیرش سخت و حرف ای این امکان برای همه فراهم نمی آید.

البته ورزش های دیگری چون تنیش، بسکتبال و ورزش های زمستانه نیز علاقمندان زیادی در اتریش دارند و به صورت حرفه ای در سطح باشگاهی و ملی نیز در این کشور برگزار می شوند. برای شناخت بیش تر آن ها می توانید با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید.

ورزشکاران مشهور اتریشی

در طول تاریخ برگزاری مسابقات ورزشی در اتریش و حضور ورزشکاران حرفه ای این کشور در تورنومنت های داخلی و جهانی؛ دنیا شاهد ورزشکاران مشهور و بسیار با استعدادی از سوی دنیای ورزش در اتریش بوده است که نام خود و کشورشان را در جهان سربلند و مفتخر ساخته اند. برخی از این ورزشکاران بزرگ را با یکدیگر خواهیم شناخت.

ورزشکاران مشهور اتریشی

نیکی لائودا افسانه ای

نیکی لائودا افسانه ای، راننده فرمول یک و کارآفرین هوانوردی اتریشی، سه بار قهرمان رانندگان فرمول یک جهان است. او که به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان فرمول یک در تمام دوران شناخته می شود، یک بار در یک تصادف تقریباً مرگبار درگیر شد و با شدت جراحات و سوختگی بسیار زیاد جون سالم به در برد ، او سه شرکت هواپیمایی را به عنوان یک کارآفرین هوانوردی تاسیس و اداره کرد و همچنین به عنوان مدیر تیم تیم مسابقه فرمول یک جگوار خدمت کرد؛ او در اواخر عمذ خود نیز به عنوان مشاور اول تیم مرسدس در فرمول یک فعالیت نمود و تاثیر بسیار زیادی در کسب قهرمانی های این تیم و لوئیس همیلتون راننده بزرگ انگلیسی داشت.

داوید آلابا بازیکن خوش نقش

داوید آلابا بازیکن خوش نقش فوتبال اتریش است که در حال حاضر برای باشگاه فوتبال رئال مادرید و تیم ملی فوتبال اتریش بازی می کند. آلابا که بیشتر به خاطر تطبیق پذیری اش شناخته می شود، می تواند به صورت تخصصی به هر دو عنوان هافبک و مدافع بازی کند. دیوید آلابا که یکی از بزرگترین مدافعان نسل خود محسوب می شود، دو بار برنده شخصیت ورزشی سال اتریش نیز شده است.

یوخن رینت راننده سخت جان

یوخن رینت راننده سخت جان اتریشی با اینکه در آلمان متولد شده بود، اما در طول دوران حرفه ای درخشان خود برای کشور اتریش رقابت کرد؛ که باعث شد او 6 جایزه بزرگ را به دست آورد. وی در 28 سالگی در مسابقه تمرینی برای جایزه بزرگ ایتالیا جان خود را در یک تصادف از دست داد. او همچنین بعدا تنها راننده ای بود که پس از مرگ توانست قهرمان فرمول یک جهان شود.

یوزف بیکان برترین گل زن

یوزف بیکان یک بازیکن فوتبال اتریشی – چک بود که در پست مهاجم بازی می‌کرد. طبق گزارش بنیاد آمار رک اسپورت اسکور، بیکان در 624 بازی رسمی بیش از 950 گل به ثمر رساند که او را به دومین گلزن پرکار تاریخ تبدیل می کند. یوزف بیکان برترین گل زن کشور اتریش نیز می باشد که در سال 2000 با دریافت توپ طلا از IFFHS به این افتخار بزرگ نیز نائل شد.

البته ورزشکاران اتریشی محدود به همین نیستند؛ از دیگر ورزشکاران برتر این کشور می توان به افراد زیر اشاره کرد:

  • گرهارد برگر – راننده فرمول یک
  • رولاند راتزنبرگر – راننده فرمول یک
  • توماس موستر – تنیسور
  • مارسل هیرشر – اسکیت سوار
  • کریستین فوکس – فوتبالیست
  • هلموت مارکو – راننده فرمول یک
  • دومینیک تیم – تنیسور
  • متیو اشتاینر – وزن بردار

ورزشگاه های اتریش

از آن جایی که ورزش در اتریش طرفداران بسیاری دارد، به جز ورزش های زمستانی که در دامنه کوه ها برگزار می شوند، دیگر ورزش ها در ورزشگاه های مختلف این کشور برگزار شده و تماشاگران به دیدن از آن می پردازند. در این بین اکثر ورزشگاه های بزرگ و مطرح اتریش مخصوص فوتبال هستند، اما ورزش های بسیار دیگری نیز در این ورزشگاه ها برگزار می شوند.

به همین خاطر کیفیت و سطح آن ها بالا و قابل قبول بوده و از سطح استاندارد بالایی بهره می برند. در ادامه برخی از ورزشگاه های اتریش را مشاهده می نمایید:

نام استادیومشهرظرفیت
استادیوم ارنست هاپلوین50,865 نفر
استادیوم هایپو آرناکلاگنفورت32,000 نفر
استادیوم ردبول آرناسالزبورگ30,188 نفر
استادیوم آلیانزوین28,345 نفر
استادیوم جنرالی آرناوین17,656 نفر
استادیوم تیوولی نواینسبروک17,400 نفر

مهاجرت ورزشی به اتریش

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که علاقمند به مهاجرت ورزشی به اتریش می باشد؛ باید توجه داشته باشید افرادی که توانایی این را داشته باشند در عرصه های جهانی مهارت های ورزشی، مربی گری و یا داوری خود را به اثبات برسانند و بیان کرده که بدین وسیله می توانند درآمد خویش را در اتریش حفظ نمایند؛ از طریق اقامت ورزشی در اتریش قادر به مهاجرت به این کشور هستند.

به طور کل شخص باید نشان دهد که حرفه و تخصص ورزشی وی می تواند منبع درآمد زندگی او به شمار آید و به واسطه آن قادر به کار، کسب درآمد و پرداخت مالیات این کشور خواهد بود. لازم به ذکر است که تمامی مدارک و اسناد از جمله قرارداد های رسمی از فعالیت های ورزشی و آموزشی و همچنین قرارداد به واسطه اسپانسر ها و غیره که این امر را اثبات می نمایند؛ باید حتما ارائه شوند.

چنانچه شخص بتواند از طریق ورزش در اتریش ویزا و اقامت موقت این کشور را اخذ نماید؛ همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراه می تواند برای زندگی به اتریش برده و پس از 6 سال اقامت، کار و زندگی در این کشور اقامت دائم و تابعیت اتریش را به دست آورد.

سوالات پر تکرار ورزش در اتریش

بله، افراد ورزشکار حرفه ای که دارای افتخارات ملی و جهانی بوده یا در این سطح فعالیت می کنند تحت شرایط خاصی می توانند به اتریش مهاجرت ورزشی نمایند.

 فوتبال در اتریش محبوب ترین ورزش می باشد و در سطح باشگاهی و ملی برگزار می شود.

 داوید آلابا، نیکی لائودا، یوزف بیگان، رولاند راتزنبرگر،    کریستین فوکس، متیو اشتاینر و غیره از مشهورترین و محبوب ترین ورزشکاران اتریشی هستند.

بله، اتریش یکی از کشورهای جهان است که در آن ورزش های زمستانی از طرفداران بسیاری برخوردار می باشد.

ورزش های زمستانی و ورزش های دامنه کوه آلپ سالانه گردشگران بسیاری را به اتریش جذب می کنند.

برای کسب اطلاعات یا جزئیات بیشتر درباره ورزش در اتریش یا سایر روش های مهاجرت به این کشور با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر غرب یا مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس برقرار نمایید. ضمنا مقاله تحصیل در اتریش را نیز مطالعه فرمایید تا بدانید برترین دانشگاه های اتریش و رشته های ارائه شده در آن ها چیست.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *