نرخ مالیات در برزیل

نرخ مالیات در برزیل

در زندگی کاری هر شخص پس از دریافت حقوق و دستمزد میزان مالیات نقش مهمی را ایفا می کند به نحوی که کاهش و یا افزایش آن تاثیر بسیار زیادی بر روی سطح رفاه جامعه دارد . معمولا کشورهای پیشرفته دنیا با اقتصاد قوی از طریق دریافت مالیات از شهروندان بخش مهمی از بودجه خود را تامین می سازند . از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله نگاهی به نرخ مالیات در برزیل داشته باشیم و تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت به برزیل را دارند با مراجعه به موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تمامی راهنمایی های لازم را دریافت کنند .

مالیات در هر کشور به چند دسته مختلف تقسیم شده و با توجه به قوانین هر کشور نحوه اجرای متفاوتی نیز دارد . از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در میزان مالیات زیربنای اقتصادی و حداقل میزان درآمدی ست که شهروندان کشور دارند .

برزیل از جمله کشورهایی ست که با تحولات اساسی که در دو دهه گذشته تجربه نموده توانسته تا حد زیادی اقتصاد خود را رونق بخشیده و به یکی از کشورهای ابر قدرت در این زمینه مبدل گردد .

بررسی نرخ مالیات در برزیل

برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی ست که پایتختی به نام برازیلیا داشته و مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می کنند . برزیل با کشورهای بسیاری دارای مرز مشترک است و با داشتن منابع طبیعی گسترده اقتصادی قدرتمند دارد . برزیل را می توان یکی از کشورهای متنوع در ملیت ساکنین دانست و اعم از آفریقایی ، آسیایی ، اروپایی و سرخپوستان آمریکایی در آن ساکن هستند .

وجود معادن ، تولیدات کشاورزی ، تولید و نیروی خدمات ، برزیل توانسته به سایر کشورهای منطقه قدرت بیشتری داشته باشد و حضور خود در بازارهای جهانی را رونق بخشد ، برای همین بسیاری از افراد به دنبال ویزای کار برزیل هستند .

مهمترین صادرات برزیل در زمینه هواپیما ، وسایط نقلیه ، فولاد ، قهوه و تجهیزات برقی می باشد . بر اساس گزارش صندوق بین المللی برزیل نهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی از نظر داد و ستد در بازار است .

برزیل دارای بخش گسترده خدمات نیز می باشد و بانکداری درصد قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داد . از جمله مهمترین عواملی که برزیل پیشرفت عمده خود را مدیون آن می داند وجود نیروی کار عظیم در تمامی بخش ها است که با تلاش شبانه روزی در حال ارتقا سطح اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کشورشان هستند .

مفهوم اصلی مالیات در برزیل 

طبق تعاریف بین المللی مالیات یک هزینه اجتماعی است که تمامی مردم یک کشور برای بهره مندی از امکانات و منابع یک کشور موظف به پرداخت آن هستند . در واقع تمامی شهروندان بخشی از درآمد و یا سود حاصل از فعالیت اقتصادی خود را به دولت می دهند تا بتوانند از ابزارها و امکاناتی که برای به دست آوردن آن درآمد استفاده کرده اند بهره مند شوند . نرخ مالیات هر کشور را دولت آن کشور مشخص میکند ، نرخ مالیات در برزیل با کشورهای دیگر متفاوت است . 

مالیات به دو دسته اصلی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می گردد که هر کدام زیرشاخه های متفاوتی دارند و در ادامه به توضیح می پردازیم . مالیات را می توان به صورت مستقیم از درآمد فرد و یا دارایی های وی اخذ نمود .

در زمینه مالیات مستقیم ، مالیات بر درآمد و مالیات بر دارائی مهم ترین بخش ها و در زمینه مالیات غیر مستقیم ، مالیات بر ارزش افزوده بسیار بر زندگی مردم تاثیر داشته و از سوی تمامی دولت ها دریافت می گردد . مالیات غیر مستقیم بر روی کالاها و فعالیت هایی وضع می شود که به صورت غیر مستقیم بر روی درآمد تاثیر گذار هستند .

مالیات بر درآمد در برزیل

مالیات بر درآمد در برزیل

کشور برزیل به دلیل آنکه یک بازار رقابتی و گسترده در آمریکای جنوبی دارد با کوچکترین تغییر در سیستم مالیاتی خود می تواند عرصه را از دست بدهد . از این رو نرخ مالیات در برزیل دائم در حال نوسان بوده و با توجه به شرایط اقتصادی تغییر می یابد .

هم اکنون نرخ مالیات بر درآمد در کشور برزیل 27.5% می باشد ، که موجب گشته تا این نرخ برزیل را در میان کشورهای با میزان مالیات بالا قرار داده و البته به همان میزان سطح درآمد نیز افزایش یابد . 

نرخ مالیات بر شرکت در برزیل

این مالیات که برای سرمایه گذاران و تاجران داخلی بسیار مهم بوده و با توجه به سطح درآمد هر شرکت مشخص می گردد ، نرخ مالیات در برزیل برای شرکت ها 34% در نظر گرفته شده است . هر شرکت با توجه به گستره کاری که در برزیل انجام داده و میزان سرمایه اولیه ای که به این کشور انتقال می دهد موظف به پرداخت مالیات بوده و در صورت تخلف از آن با لغو مجوز روبرو خواهد شد .

افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل را دارند باید ابتدا از میزان سوددهی و وضعیت بازار به خوبی مطلع گردیده و در صورت مناسب بودن اقدام به راه اندازی تجارت نمایند .

مالیات بر ارزش افزوده در برزیل 

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات است که بر کالای مصرفی لحاظ می گردد . این مالیات هم اکنون در بیش از 140 کشور جهان لحاظ گردیده و بخش مهمی از سیستم مالیاتی هر کشور هستند . تمامی کالاهایی که توسط شهروندان مصرف می شود به جز داروها و کالاهای پزشکی شامل این مالیات شده و یکی از مهمترین منابع درآمدی استانداری ها ، شهرداری ها و دولت به شمار می رود . نرخ مالیات در برزیل بر ارزش افزوده در حدود 17% می باشد که همچنان نرخ بالایی ست .

سایر مالیات ها در برزیل

از دیگر مالیات هایی که بر زندگی افراد یک جامعه تاثیر می گذارد می توان به نرخ مالیات بر ملک ، مالیات بر درآمد کشاورزی ، مالیات بر درآمد اتفاقی ، عوارض گمرکی و غیره اشاره نمود که هر کدام با توجه به حیطه شغلی افراد به وی تعلق خواهد گرفت .

سه مورد مالیاتی که در بالا گفته شد مهم ترین و تاثیرگذارترین نرخ مالیات در برزیل بر زندگی مردم هستند که کیفیت زندگی را برایشان مشخص می سازد .

سایر موارد با توجه به شغل افراد بوده و تمامی افراد یک کشور را در بر نمی گیرد . سطح درآمد فاکتور اصلی مشخص کننده میزان پرداخت مالیات است و کسانی که درآمدی کمتر از حداقل مشخص شده توسط دولت دارند از پرداخت مالیات معاف می باشند .

نوسانات اقتصادی در بازار برزیل

نوسانات اقتصادی در بازار برزیل

کشور برزیل در سال های گذشته نوسانات زیادی را شاهد بوده است که همین امر موجب گشته تا مجبور به افزایش مالیات در برخی از زمینه ها شود . اما رشد اقتصادی برزیل در مدت زمانی کمی را در کمتر کشوری می توان یافت که خود قابل تحسین است .

اکثر کسانی که از طریق سرمایه گذاری به برزیل وارد شده اند از طریق بازار این کشور به سایر بازارهای بزرگ جهانی متصل شده و توانسته اند در مدت زمانی کم به توسعه قابل توجهی برسند .

پرداخت مالیات نه تنها در داخل کشور برزیل بلکه در تمامی جهان بخش مهمی از چرخه اقتصادی است و دولت ها با دریافت آن خدمات رفاهی را در اختیار شهروندان قرار می دهند . کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی با اطلاع از تمامی قوانین و شرایط مالیاتی و روش های قانونی مهاجرت که با توجه به هدف مهاجرت به فرد تعلق می گیرد راهنما و مشاور شما در پیمودن مسیر پیچیده زندگی و کار در کشوری دیگر خواهند بود . برای هرگونه سوال در خصوص نرخ مالیات در برزیل با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه