10 شرکت و بانک مهم بلغارستان

10 شرکت و بانک مهم بلغارستان
مشاور مهاجرتی

بخش بانکداری در کشور بلغارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کوچک بوده و تعدادی بانک با تمرکز تجاری گسترده وجود دارند؛ یکی از محبوب ترین مشاغل برای ساکنین و مهاجرین این کشور مشاغل بانکی بوده و می توانید از دستمزد بسیار خوبی نیز بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد کار در بانک های بلغارستان با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به بلغارستان را بخوانید و با روش های مهاجرت قانونی به این کشور آشنا شوید.

امروزه اکثر بانک های بلغارستان جهانی بوده و محصولات و خدمات خرده فروشی را به ساکنین این کشور ارائه می دهند؛ همچنین بسیاری از بانک ها انواع خدمات را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

به صورت کلی افتتاح و یا سرمایه گذاری در 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان کاری آسان بوده و می توانید در طولانی مدت سود بسیار زیادی از این طریق کسب کنید.

فهرست مطالب

شرکت هواپیمایی VIA بلغارستان

شرکت هواپیمایی VIA که در سال 1990 تاسیس شد، با بیش از 30 سال سابقه امروزه حمل و نقل هوایی ایمنی را برای مشتریان در 100 تور اپراتور و خطوط هوایی از اروپا، خاورمیانه، آسیا و سایر مناطق ایجاد کرده است.

دفتر مرکزی این مورد در 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان در صوفیه بلغارستان واقع شده و بیشتر پرواز های این شرکت از کشورهای اروپایی به سمت فرودگاه های وارنا و بورگاس است؛ این شرکت در ابتدا با نام وارنا اینترنشنال فعالیت های خود را آغاز کرده و به مرور زمان مجوز و گواهینامه بر اساس استانداردهای ملی و اروپایی برای حمل و نقل مسافرین را به دست آورده است.

شرکت ویا بلغارستان دائما فرصت های سرمایه گذاری جدیدی را برای توسعه تجارت خود در اختیار سرمایه گذاران قرار داده و تمرکز اصلی این شرکت بر ارائه خدمات مقرون به صرفه برای مشتریان بوده است؛ امروزه میزان سرمایه شرکت ویا حدود 43.9 میلیون یورو تخمیل زده شده و این کشور پروازهای خود را در بیش از 26 مقصد انجام می دهد.

بانک تجاری Bulbank در بلغارستان

بانک تجاریBulbank  در سال 1964 در صوفیه بلغارستان تاسیس شده و بزرگ ترین بانک در این کشور به حساب می آید؛ این بانک در شهر هایی مانند لندن، فرانکفورت و وین دارای شعبه هایی بوده و دفتر مرکزی آن در صوفیه واقع شده است.

کل دارایی های بانک UniCredit حدود 1282.23 میلیون یورو برآورد شده و در مواردی مانند امور مالی و تجاری دارای تخصص است؛ این بانک در سال 1998 نام بلبانک را برای خود برگزید و با ایجاد سیستم پرداخت کارت بین المللی و با شرکت چند بانک بین المللی دیگر، محبوبیت زیادی در سراسر دنیا به دست آورده و به یکی از مورد های مهم در لیست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان تبدیل شده است.  

در سال 1998 تا 2000 این بانک روند خصوصی سازی را آغاز کرد و تقریبا 93% از سرمایه این بانک توسط شرکتی ایتالیایی خریداری شد؛ از سال 2019 مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره این بانک فردی به نام تئودورا پتکووا است.

شرکت صنعتی آرسنال

شرکت صنعتی آرسنال 144 سال پیش و در سال 1787 تاسیس شده و در زمینه ساخت سلاح گرم و تجهیزات نظامی فعالیت می کند، دفتر مرکزی این شرکت در لیست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان در کازانلاک واقع شده است.

آرسنال حدود 7000 کارمند داشته و درآمد این شرکت 51,300,000 یورو تخمیل زده می شود؛ این شرکت به عنوان قدیمی ترین تامین کننده تسلیحات در بلغارستان به فعالیت خود ادامه می دهد؛ جالب است بدانید شعبه مرکزی این شرکت ابتدا در شهر روسه بلغارستان قرار داشت؛ اما سپس در سال 1891 به صوفیه و پس از شکست بلغارستان در جنگ جهانی دوم، به کازانبلاک انتقال یافت.

این شرکت در فهرست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان در ابتدا تنها به تولید اجزای تفنگ توپخانه و مهمات می پرداخت، اما پس از آن تولید مواردی مانند ماسک های گاز، ماشین آلات، تفنگ های تهاجمی و تفنگ های بدون لگد را نیز اضافه کرد؛ در حال حاضر نیز آرسنال شرکتی خصوصی بوده که به تجارت بین المللی اسلحه پرداخته و سعی در گسترش تولید ماشین ‌آلات فلزکاری با دقت بالا، دستکاری‌کننده ‌های ربات متحرک و الماس ‌های مصنوعی دارد.

به صورت کلی این شرکت به تولید محصولات زیر می پردازد.

 • محصولات سلاح گرم
 • تجهیزات دفاع هوایی
 • مواد منفجره
 • دستگاه های ED
 • ماشین آلات صنعتی
 • توپخانه و مهمات

شرکت محبوب آسارل مدت

شرکت محبوب آسارل مدت، شرکتی عظیم در حیطه کاری استخراج و فرآوری مس بوده که در 11 کیلومتری شمال غربی شهر پاناگیوریشته در استان پازارژیک، بلغارستان واقع شده است؛ این شرکت در واقع از دو شرکت اصلی تشکیل شده که شامل دو شرکت آرسال و مدت می شود.

شرکت مدت از سال 1964 و شرکت آرسال از 1889 فعالیت خود را آغاز کرده است؛ متاسفانه تعداد کارکنان این شرکت در لیست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان نسبت به سال 1990 کاهش یافته و از 5000 نفر به حدود 2500 نفر رسیده است؛ امروزه این شرکت بیش از 13 میلیون تن سنگ مس استخراج و سانتره مس تولید کرده که به پالایشگاه های مس در پیرداپ فروخته می شود؛ این شرکت در طول چند سال گذشته حدود 40،000،000 یورو در فناوری های سازگار با محیط زیست سرمایه گذاری کرده تا طبیعت این منطقه را حفظ کند.

بانک اعتباری اتحاد

بانک اعتباری اتحاد یکی از پیورترین بانک های کشور بلغارستان بوده که در سال 1992 و در شهر صوفیه تاسیس شد؛ این بانک اولین و بزرگ ترین پروژه ادغام بانکی در بلغارستان بوده که از ادغام 22 بانک تجاری دولتی در سراسر این کشور ایجاد شده است.

تقریبا کل دارایی های بانک اتحاد حدود 632.60 میلیون یورو بوده و این شرکت در زمینه مدیریت دارایی فعالیت می کند؛ اتحاد امورزه بیش از 200 شعبه و ساختار بانکی در سراسر کشور بلغارستان داشته و دارای مجوز کامل بانکی برای انجام عملیات بانکی و مالی در بلغارستان و خارج از کشور است.

اطلاعات بانک اتحاد بلغارستان رتبه
از نظر دارایی در کل بانک ها رتبه چهارم با 7.72%
از نظر بانکداری شرکتی و بانکداری خرد رتبه سوم
تعداد حساب مصرف کنننده 53000 حساب شرکتی

از سال 2014 مهم ترین سهامدار بانک اعتبار بلغارستان، بانک ملی یونان بوده که 99.9 درصد مشارکت این بانک را در اختیار دارد؛ بانک اتحاد طیف گسترده ای از خدمات مالی و محصولات را به مشتریان ارائه می دهد.

این بانک با هزینه 43.2% در واقع موثرترین بانک در بازار بلغارستان بوده و همچنین پیشرفته ترین بانک از تظر تجدید ساختاری داخلی اجرای موفق رویه و استانداردهای بانکی می باشد؛ بانک اتحاد با اتخاذ سیستن انکداری شرکتی جامع و سیستمی مدرن برای خرده فروشی توانسته نیاز های مشتریان خود را به راحتی برطرف کند؛ این بانک در حوزه بانکداری الکتریکی (بانکداری اینترنتی، تلفن بانک، بانکداری تلفن همراه) موقعیتی پیرو داشته و بر آسان نمودن خدمات بانکی تمرکز دارد.

شرکت ساختمانی بالکانستروی

شرکت ساختمانی بالکانستروی، شرکتی در زمینه ساخت و ساز بوده که در سال 1994 تسط افرادی به نام های نیکولای کالویانوف، کوستادین کالویانوف و یوردان کانازیرف تاسیس شد؛ تمرکز این شرکت در فهرست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان بر روی ساخت پروژه های داخل و خارج از شرکت بوده و با طراحی و ساخت برخی از بزرگ ترین ساختمان های بلغاری و بین المللی توانسته اند جوایز زیادی دریافت کنند.

دفتر مرکزی بالکانستروی در شهرهای صوفیه و رازلوگ بلغارستان واقع شده؛ این شرکت سرمایه گذری و مجری اصلی پروژه گلوپ گلف پیرین، اولین مجموعه گلف در بلغارستان بوده و ساخت آن در سال 2007 آغاز شد؛ این مجموعه با بیش از 900 میلیون دلار سرمایه گذاری و 540 کارگر یکی از بزرگ ترین پروژه های ساختمانی این شرکت به شمار می رود؛ از دیگر پروژه های مهم این شرکت فانوس دریایی و اقامتگاه طلا در بالچیک، مرکز خرید شهر آسمام، و هتل چهار ستاره راه آسمان را می توان نام برد.

اگر قصد دارید شغل مورد علاقه خود را در یکی از 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان به دست آورید ؛ پیشنهاد می کنیم حتما مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید؛ همچنین می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر به شعبه های این شرکت مراجعه کرده و به صورت حضوری یا تلفنی تمامی سوالات خودتان را با بهترین کارشناسان این موسسه مطرح کنید.

بانک بین المللی پست بلغارستان

بانک بین المللی پست بلغارستان که در سال 1991 تاسیس شده یکی از بانک های پیور در این بلارتسان بوده که انواع خدمات مالی صنعتی را به مشتریان خود ارائه می دهد، دفتر مرکزی این بانک در صوفیه واقع شده و پتیا دیمیتروا رئیس آن می باشد؛ از مهم ترین فعالیت های این بانک می توان به محصولات بانکداری خرده فروشی، بانکداری شرکتی، فاکتورینگ، بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت دارایی و وام اشاره کرد.

شرکت هواپیمایی BH

شرکت هواپیمایی BH در سال 2001 تاسیس و در ژانویه 2002 کار خود را به عنوان شرکت هواپیمایی آغاز کرد، شعبه مرکزی این شرکت در صوفیه بلغارستان واقع شده و پروازهای خود را در بیش از 20 مقصد فرود می آورد؛ شرکت BH پرواز هایی را به اپراتورهای تور در بریتانیا ، اسکاندیناوی، آلمان، ایتالیا، سوئیس و سایر کشورهای اروپایی و همچنین پروازهای موقت به مقاصد دیگر ارائه می دهد؛ شعبه های فرعی این شرکت در لیست 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان در شهرهای بورگاس، وارنا و پلوودیو واقع شده است.

شرکت BH هر ساله حدود 400000 مسافر را به بلغارستان و از آن جابجا کرده و در سال 2013 این شرکت وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا برای پروازهای ایالات متحده به ویژه به شهر نیویورک گواهینامه دریافت کرده است؛ همچنین در سال 2005 قراردادی دو ساله گروه ویرجین امضا کرده که موجب راه اندازی یک خط هوایی جدید در نیجریه- ویرجین نیجریه شد؛ از سال 2015 به بعد این شرکت بیش از 250 کارمند دارد که بیش از 40 نفر از آنها خلبان و 100 نفر خدمه کابین هستند.

بانک سرمایه گذاری بلغارستان

بانک سرمایه گذاری بلغارستان، اولین بانک سمرایه گذاری در این کشور بوده که خدمات مالی صنعت را به مشتریان خود ارائه می دهد؛ بانک سرمایه گذاری در سال 1993 و در صوفیه بلغارتاسن تاسیس شد و انواع محصولات بانکداری خرده فروشی، خصوصی و شرکتی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

این بانک در حال حاضر سومین بانک بزرگ 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان ، از نظر دارایی ها بوده و این بانک، بانک مادر یک گروه مالی در بالکان که دارای شعبه ای در آلبانی با 10 دفتر، یکی در قبرس و همچنین یک بانک تابعه در مقدونیه شمالی است.

بانک سرمایه گذاری در کشور بلغارستان حدود 21 شعبه و 68 دفتر داشته و مشتریان آن شامل 380000 فرد و 21000 شرکت می شوند؛ سهامداران اصلی این بانک تسکو مینیف و ایوایلو موتافچیف بوده که صاحب 42.5 درصد از سرمایه سهام بانک می باشند.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان

شرکت BH هر ساله حدود 400000 مسافر را به بلغارستان و از آن جابجا کرده و در سال 2013 این شرکت وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا برای پروازهای ایالات متحده به ویژه به شهر نیویورک گواهینامه دریافت کرده است.

بانک سرمایه گذاری در کشور بلغارستان حدود 21 شعبه و 68 دفتر داشته و مشتریان آن شامل 380000 فرد و 21000 شرکت می شوند؛ سهامداران اصلی این بانک تسکو مینیف و ایوایلو موتافچیف بوده که صاحب 42.5 درصد از سرمایه سهام بانک می باشند.

بانک تجاریBulbank  بزرگ ترین بانک در این کشور به حساب می آید؛ این بانک در شهر هایی مانند لندن، فرانکفورت و وین دارای شعبه هایی بوده و دفتر مرکزی آن در صوفیه واقع شده است.

 • محصولات سلاح گرم
 • تجهیزات دفاع هوایی
 • توپخانه
 • مهمات
 • مواد منفجره
 • دستگاه های ED
 • ماشین آلات صنعتی

آرسنال حدود 7000 کارمند داشته و درآمد این شرکت 51,300,000 یورو تخمیل زده می شود.

شرکت محبوب آسارل مدت، شرکتی عظیم در حیطه کاری استخراج و فرآوری مس است و از دو شرکت اصلی تشکیل شده که شامل آرسال و مدت می شود.

با انتخاب کشور بلغارستان بدون شک تصمیم بسیار درستی را اتخاذ کرده اید ، این کشور اروپایی فرصت های شغلی و سرمایه گذاری گذاری زیادی را در 10 شرکت و بانک مهم بلغارستان، در اختیار علاقه مندان از سراسر جهان قرار می دهد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های یافتن شغل در این کشور ، عنوان کار در بلغارستان را بخوانید یا از طریق تلفن های تماس با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز همراه باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *