گرفتن PR یا اقامت دائم کانادا چگونه است؟

اقامت دائم کانادا از اصلی ترین اهداف هر مهاجری است که به هر روشی به این کشور مهاجرت می کند. آیا شما هم به دنبال گرفتن اقامت دائم و یا داشتن شرایط زندگی مشخصی هستید؟ کارت PR برای افرادی است که می خواهند از همان ابتدای مهاجرت خود آینده ای روشن را برای خود رقم زده و انتهای راه را از همین ابتدا به خوبی مشخص سازند.

گرفتن PR یا اقامت دائم کانادا چگونه است؟

مشاور مهاجرتی

این کارت در واقع خلاصه اقامت دائم بوده و به افرادی اعطا می شود که واجد شرایط رسیدن به شهروندی این کشور هستند.

خیر اقامت دائم کانادا شما را از داشتن محدودیت زمانی جهت سکونت آسوده خاطر می سازد ، اما همچنان همانند یک شهروند از برخی مزایا مانند دریافت پاسپورت محروم هستید.

روش های رسیدن به اقامت دائم کشور کانادا متنوع بوده و شما با تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و یا هر یک از روش های مهاجرتی به این کشور قدم بگذارید ، می توانید با تمدید مدت اقامت خود به اقامت دائم برسید.

 خیر این کشور تمرکز خود را بر روی جذب افراد متخصص و ماهر قرار داده و به عنوان کشوری ثروتمند فعلا به دنبال جذب سرمایه افراد خارجی در زمینه املاک نیست.

 در صورتی که به اقامت دائم کانادا رسیده باشید ، این کارت به صورت خودکار برای شما ارسال می شود و برای مراحل بعدی باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

بله ایرانیان نیز به مانند سایر مهاجرین خارجی در صورت فراهم آوردن شرایط لازم و مورد نیاز این می توانند به اقامت دائم یا همان PR کانادا دست پیدا کنند.

در ابتدا باید بدانید که کارت PR به چه معنی بوده و چه افرادی واجد شرایط دریافت آن هستند . کشور کانادا در سال های اخیر تمامی مسیرهای مهاجرت را برای علاقه مندان با مهارت های مختلف گشوده تا بتواند کمبود نیروی مورد نیاز خود را در ایالت های مختلف برطرف سازد  اما در این میان می توان با انتخاب مسیر درست از همان ابتدا قدم در راهی گذاشت که منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود.

در این عنوان با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی همراه باشید تا دریابید که رسیدن به اقامت دائم کانادا به هیچ عنوان دشوار نبوده و می توانید با فراهم نمودن شرایطی به آن دست یابید . هم چنین عنوان مهاجرت به کانادا مطالعه کنید تا با تمام شیوه های امن و قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

PR کانادا چیست؟

خوب است در ابتدا معنی دقیق این کارت را بدانید تا در صورت علاقه به مهاجرت به کانادا بدانید که باید چه مراحلی را برای رسیدن به آن پشت سر بگذارید . PR کانادا که کوتاه شده عبارت Permanent Residents است ، از طرف دولت کانادا برای مهاجرینی غیر کانادایی صادر می شود که توانسته اند به یکی از روش های قانونی به این کشور قدم بگذارند و هم اکنون می خواهند به اقامت دائم برسند.

دقت داشته باشید که دارنده این کارت دارای اقامت دائم این کشور بوده ، اما شهروند محسوب نمی شود . مهاجرینی که توانسته اند با تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و یا سایر روش ها به کانادا قدم بگذارند ، دارای مجوز اقامت به صورت محدود و برای مدت زمان خاصی بوده که پس از اتمام آن باید به کشور خود بازگردند.

اما دولت کانادا این فرصت را برای مهاجرین فراهم نموده تا بتوانند با تغییر نوع ویزای خود و یا تمدید آن به اقامت دائم کانادا و یا PR این کشور برسند . رسیدن به این کارت برای افراد پناهنده نیز امکان پذیر بوده و تنها باید اقامت خود در این کشور را تمدید نمود.

البته پناهندگی بدترین شیوه برای مهاجرت به کانادا بوده که به هیچ عنوان توصیه نشده و کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان راه های متنوع و آسانی را پیش روی شما عزیزان قرار می هد و تنها کافی است تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

PR کانادا چیست؟

روش های دریافت PR کانادا

کارت PR کانادا را زمانی دریافت خواهید کرد که بتوانید اقامت خود را در این کشور با ارائه یک دلیل منطقی دائمی سازید ، اما روش دائمی ساختن اقامت چگونه است؟

شما با روش های متعددی می توانید درخواست کار پی آر داشته باشید که عبارتند از :

 • پی آر کانادا از طریق تحصیل ( این مقاله را بخوانید :  تحصیل در کانادا
 • پی آر کانادا از طریق تخصص کاری ( این مقاله در دسترس است:  کار در کانادا
 • پی آر کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • پی آر کانادا از طریق اکسپرس اینتری
 • پی آر کانادا از طریق ازدواج
 • پی آر از طریق تخصص استانی
 • پی آر کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران

خوب است این نکته را مدنظر داشته باشید که با انتقال سرمایه جهت خرید ملک در کشور کانادا نمی توان به اقامت دائم و یا شهروندی رسید ، زیرا این کشور به دنبال جذب سرمایه نبوده و با توجه به شرایط کنونی خود هدف اصلی را جذب افراد متخصص و ماهر قرار داده تا بتواند اقتصاد و تمامی زمینه های رشد خود را به خوبی ارتقا دهد.

بنابراین چنانچه به دنبال سرمایه گذاری در این کشور هستید ، سایر روش های ممکن در این حوزه را انتخاب کنید تا بتوانید به اقامت دائم و شهروندی کانادا نیز برسید .  مطالعه عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا  راه های خوبی را در این رابطه در اختیارتان قرار می دهد.

شرایط دریافت PR کانادا

همانگونه که گفتیم برای رسیدن به اقامت دائم یا PR کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که هر یک دارای مدت زمان و شرایط خاص خود برای رسیدن به اقامت دائم این کشور هستند . با توجه به روشی که انتخاب کرده اید ، باید مدارک مشخصی را آماده ساخته و به سفارت این کشور تحویل دهید.

دقت داشته باشید که در هر روش شما باید مدت زمان مشخصی را در کانادا اقامت داشته باشید و پس از آن با تمدید ویزای خود واجد شرایط اقامت دائم شوید . به عنوان مثال افرادی که به عنوان دانشجو به کشور کانادا قدم می گذارند ، باید پس از اتمام دوره تحصیل خود ، با یافتن یک شغل مناسب ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مبدل سازند.

البته دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل نیز این اجازه را دارند تا مدتی در کشور کانادا مانده و به جستجوی کار بپردازند ، اما چنانچه نتوانند کار مناسبی بیابند باید به کشور خود بازگردند . یافتن شغل مناسب به معنی تمدید اقامت شما در این کشور و در نهایت رسیدن به PR کانادا است.

رسیدن به اقامت دائم کشور کانادا از طریق هر یک از روش های مهاجرتی ، نیاز به صرف زمان مشخص و اقدامات لازم دارد که با توجه به مسیری که انتخاب نموده اید ، مشاورین ما بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

در مجموع برای درخواست اقامت دائم کانادا موارد زیر را درخواست دهید:

 • مقیم کانادا باشید.
 • در این کشور به صورت فیزیکی حضور داشته باشید.
 • یکی از ویزاهای اقامتی این کشور را داشته باشید.
 • هیچ گونه جرمی را در کانادا مرتکب نشده باشید.
 • حداقل 18 سال به بالا باشید.
 • تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده تان را داشته باشید.
 • تا حد امکان به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی مسلط باشید و مدرک ارائه دهید.

مدارک درخواست PR کانادا

صرف نظر از روش اقدامی شما باید مراحل مشخصی را در این مسیر پشت سر بگذارید که نیازمند مراجعه به کنسولگری و ارائه مدارک مشخص می باشد . این مدارک باید به صورت رسمی و تایید شده به سفارت تحویل داده شود که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سو، پیشینه
 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه درخواست
 • مصاحبه با مامور سفارت
 • تمکن مالی کافی
 • مدارک هویتی اعم از شناسنامه و پاسپورت
 • عکس
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی ازدواج یا طلاق
 • مدرک زبان در صورت لزوم

چنانچه موفق به دریافت اقامت دائم کشور کانادا شده باشید ، این کارت برای نخستین بار به صورت خودکار به ادرس محل سکونت تان ارسال می شود که معمولا اعتبار سه تا پنج ساله داشته و پس از آن باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

مراحل تمدید کارت PR کانادا

جهت تمدید این کارت باید اپلیکیشن مربوطه تمامی فرم های لازم را پر نموده و مدارکی همچون کپی کارت قبلی و مدارک هویتی خود را ضمیمه کنید . سپس هزینه مربوطه را پرداخت نموده و با پرینت رسید ، آن را نیز ضمیمه کنید.

مدارک لازم برای این اقدام عبارتند از :

 • کارت قدیمی و یا فعلی PR
 • کپی مدارک شناسایی مانند پاسپورت ، تراول داکیومنت
 • 2 قطعه عکس گرفته شده در 6 ماه اخیر
 • مدارک اقامتی و محل سکونت
 • کپی پرداخت هزینه درخواست

تبدیل اقامت دائم کانادا به شهروندی

در صورتی که طی 5 سال اخیر حداقل 1095 روز در این کشور زندگی کرده باشد و مالیات خود را سر موقع و به صورت کامل پرداخت نموده باشید، می توانید درخواست شهروندی این کشور را نمایید.

در مرحله بعد باید در آزمون ملی این کشور شرکت نموده و قبول شوید . آزمون شهروندی کانادا شامل اطلاعات مختلف در رابطه با این کشور است که می توانید با مطالعه کتاب های مشخص به خوبی از عهده آن برآیید.

هم چنین یکی دیگر از موارد مهم در این زمینه شرکت کردن در مراسم سوگند شهروندی کانادا است که به عنوان یک شهروند قول می دهید که همواره منافع ملی را درنظر داشته و برای حفط آن بکوشید . همزمان برای پاسپورت کانادا درخواست دهید و پس از دریافت ان به عنوان یک کانادایی به تمامی کشورهای جهان سفر کنید.

تبدیل اقامت دائم کانادا به شهروندی

تفاوت میان اقامت موقت ، دائم و شهروندی کانادا

هر یک از شرایط اقامتی کشور کانادا مزایای خاصی را در اختیارتان قرار می دهد که خوب است با اطلاع از تمامی آن ها مراحل مهاجرتی خود را پیش ببرید . زمانی که شما به واسطه هر یک از روش های مهاجرتی به کشور کانادا وارد می شوید ، به عنوان یک مهمان با مجوز اقامتی محدود و مشخص هستید.

اما با اقامت دائم می توانید همواره در این کشور سکونت داشته و مجبور به ترک کانادا پس از مدتی معین نباشید  اما با داشتن اقامت موقت درصورتی که دارای درآمد در این کشور نباشید و یا میزان درآمد شما مانند دانشجویان کم باشد، از پرداخت مالیات معاف خواهید بود، در صورتی که با داشتن اقامت دائم و یا شهروندی باید مالیات بپردازید.

مواردی همچون حق رای ، خدمات درمانی رایگان و یا شهریه مدارس نیز برای افراد دارای اقامت دائم و شهروندی وجود دارد ، در حالی که افراد با اقامت موقت امکان استفاده از هیچ یک را ندارند.

مزایای دریافت کارت PR کانادا

قطعا دریافت این کارت یک قدم شما را به شهروندی کانادا نزدیک تر می سازد که به معنای رسیدن به پاسپورت و شهروندی یکی از برترین کشورهای جهان است . با دریافت اقامت دائم شما از اغلب مزایایی که شهروندان از آن استفاده می کنند ، بهره مند خواهید شد.

در هر یک از شهرها و ایالت ها که بخواهید، می توانید به کار ، زندگی و تحصیل مشغول شوید و تحت حمایت قانونی این کشور قرار داشته باشید . با اقامت دائم کانادا می توانید به عنوان اسپانسر امکان سفر خانواده تان به این کشور را فراهم نمایید و هم چنین از خدمات بانکی همانند وام استفاده کنید.

در این عنوان تلاش نمودیم تا در رابطه با آخرین قوانین اقامت دائم کانادا اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان تقدیم کنیم. در صورتی که به دنبال جزئیات بیشتر هستید ، حتما با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

مزایای دریافت کارت PR کانادا

مقالات زیر به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post