10 شرکت و بانک مهم کانادا

10 شرکت و بانک مهم کانادا  در برگیرنده بخش های مهم  این کشور است که در اقتصاد کانادا نقش به سزایی ایفا می کنند ، کانادا خانه برخی از بزرگترین و حرفه ای ترین شرکت های جهان است!

یادگیری در مورد شرکت ها و بانک های مهم کانادا می تواند به شما در شناسایی ارزش های کاری آنها کمک کند ؛ شما می توانید با نحوه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا در مقالات ارائه شده توسط شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آشنا شوید.

در کانادا سیستم بانکی به دلیل کاهش حمایت ها و کمک های دولت دچار یک سناریوی بحرانی است ، اگر موضع دولت را در قبال سیستم بانکی در کانادا بررسی کنیم ، می بینیم که بدهی وام مسکن هنگفتی وجود دارد.

بانک های کانادایی بر اساس مالکیت خود به عنوان بانک های داخلی ، شعب بانک های خارجی یا  تابع های بانک های خارجی طبقه بندی می شوند ، بیست و نه بانک داخلی ، بیست و چهار شعبه بانک خارجی ، بیست و هفت شعبه  تابع خارجی با خدمات کامل و سه شعبه وام دهی بانک خارجی در کانادا وجود دارد ؛ چشم انداز سیستم بانکی کانادا مثبت نیست زیرا طبق داده های مودی ، انتظار کاهش حمایت دولت از اکثر بانک های داخلی وجود دارد.

نکته : با کلیک بر روی نام هر بانک و یا شرکت در بخش فهرست مطالب توضیحات مربوط به آن را بخوانید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم کانادا

اگر قصد کار ، سرمایه گذاری و زندگی در کانادا را دارید باید با معتبر ترین و مهمترین بانک ها و شرکت های این کشور بخوبی آشنا باشید ، دراین بخش از مقاله روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با شما در این باره صحبت می کند ، مدت زمان فایل ها کمتر از دو دقیقه است.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم کانادا​

نمایش ویدیو درباره 10 شرکت و بانک مهم کانادا

بررسی شرکت ها و بانک های مهم در کانادا

کانادا به دلیل حمایت از سرمایه گذار ، آزادی تجارت ، نرخ پایین فساد و حداقل مالیات شرکت ها ، جایگاه برتری در تجارت کسب کرده است ، بسیاری از شرکت ها در صنایع مختلف فعالیت های خود را در کانادا گسترش داده اند ؛ این کشور اقتصاد پررونقی دارد ، به لطف فرصت‌های فراوان و محدودیت‌های مالیاتی پایین، کانادا به مکانی ایده‌آل برای کسب ‌وکار ها و غول ‌های شرکتی برای تسلط بر بازار آمریکای شمالی تبدیل شده است.

کانادا با تولید ناخالص داخلی سالانه بیش از 1.64 تریلیون دلار ، پیچیده ترین اقتصاد جهان را دارد ، نهمین اقتصاد بزرگ جهان است ؛ مقاله امروز 10 شرکت و بانک مهم کانادا را معرفی می کند ؛ سیستم بانکی کانادا یک نوع سیستم محافظه کار است که عمدتا از 5 دسته تشکیل شده است که بانک های رسمی ، حرکت اعتباری تعاونی ، فروشندگان اوراق بهادار ، شرکت های اعتماد و وام و شرکت های بیمه عمر

بر اساس داده های آماری موجود ، حدود 4.6 تریلیون دلار کانادا دارایی وجود دارد که توسط بانک ها یا به طور کلی موسسات مالی کانادا و حدود هفتاد درصد از این دارایی ها توسط آن بانک ها مدیریت می شود ، حدود نود درصد از دارایی های بانکی در کانادا تحت کنترل یا متعلق به 6 بانک برتر است ،آشنایی با 10 بانک مهم کانادا برای سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به کانادا مهم است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت موقعیت های برتر شغلی در کانادا برای کار و سرمایه گذاری با بهره گیری از دانش به روز مشاوران رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرکت بین المللی مگنا شرکت مهم در صنعت خودرو

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : حمل و نقل، تجهیزات و تولید

شرکت مگنا در سال 1957 تاسیس شد و یکی از تامین کنندگان عمده صنعت خودرو است ، این شرکت یک شرکت فناوری جابجایی است که دارای نیروی کار کارآفرینی متشکل از 158000 متخصص در سراسر جهان و ساختار سازمانی مبتنی بر نوآوری است ؛ بیش از 60 سال تجربه و رویکردی مبتنی بر سیستم برای طراحی ، مهندسی و تولید دارد که عملا تمام قسمت های خودرو را در بر می گیرد.

این شرکت خود را برای حمایت از پیشرفت تحرک در این بخش که به سرعت در حال تغییر است ، قرار داده است ؛ شبکه جهانی آن در 28 کشور و شامل 347 مرکز تولید و 84 مرکز تحقیقات ، مهندسی و فروش محصول است.

این شرکت همچنین انواع مختلفی از مزایای بیمه را برای کارکنان خود فراهم می کند ، برخی از این بسته های بیمه شامل بیمه سلامت ، بیمه دندانپزشکی ، مراقبت های روانی و بیمه حوادث شغلی است.

شرکت بین المللی مگنا شرکت مهم در صنعت خودرو

بانک  TDشرکت ارائه دهنده خدمات مالی

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : امور مالی

بانک Toronto Dominion (TD) به طور رسمی در فوریه 1955 هنگامی که بانک تورنتو و دومینیون بانک ادغام شدند شروع به کار کرد ،این شرکت به دلیل ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکی و مالی در سراسر جهان مشهور است ، اما برای چندین مکان ورزشی در کانادا و ایالات متحده نیز حمایت مالی می کند.

طی سال‌ها بانک TD بیش از 1000 شعبه برای تامین 11 میلیون مشتری خود در کانادا ایجاد کرده است ، این شرکت چند ملیتی همچنین مسئول حدود 26 میلیون مشتری در سراسر جهان است که شامل 1200 شعبه در 16 ایالت در سراسر ایالات متحده است ، تقریبا در تمام بخش ‌های خود فرصت ‌های شغلی را ارائه می‌دهد و یک برنامه کاربردی استخدام پردیس را اجرا می‌کند.

این بانک همچنین میزبان یک برنامه ویژه استخدام جانبازان است ، ارزش بانک تورنتو-دومینیون در حال حاضر 178 میلیارد دلار بر اساس ارزش بازار است ؛ این شرکت مزایای کارکنان مانند مرخصی والدین و طرح های بیمه مختلف را ارائه می دهد.

انبریج شرکت گاز چند ملیتی

انبریج شرکت گاز چند ملیتی

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : انرژی ، معدن و تاسیسات

شرکت انبریج یک شرکت توزیع گاز چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در کلگری ، آلبرتا است ؛ این شرکت که در 30 آوریل 1949 تأسیس شد ، طولانی‌ترین خط لوله نفت خام و مایع در جهان است ، امتداد آن 27564 کیلومتر است و به طور فعال نفت خام را از طریق کانادا ، ایالات متحده و فراساحل به خلیج مکزیک منتقل می کند ، طی دهه گذشته ، انبریج 29.5 میلیارد بشکه نفت خام را از طریق خطوط لوله خود حمل کرده است که هنوز در حال گسترش هستند.

با وجود اینکه انبریج در تولید و توزیع سوخت ‌های فسیلی پیشرو است ، یکی از بزرگترین شرکت ‌های انرژی تجدید پذیر در کانادا با سرمایه‌گذاری عمده در پروژه ‌های انرژی بادی و خورشیدی است ، این شرکت موقعیت های شغلی موجود را در وب سایت رسمی خود فهرست می کند که عمدتا محدود به کانادا و بخش هایی از ایالات متحده است ، انبریج همچنین با گروه ایان مارتین برای استخدام پیمانکاران دانشجویی برای مدت معین همکاری می کند ؛ ارزش این شرکت در حال حاضر 114.80 میلیارد دلار است.

راه آهن ملی کانادا بزرگ ترین راه آهن کشور

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : حمل و نقل و تدارکات

راه آهن ملی کانادا یک راه آهن باری کلاس I است و بزرگترین راه آهن کشور هم از نظر درآمد و هم از نظر وسعت شبکه ریلی است که حدود 32831 کیلومتر است ، به اکثر مناطق کانادا و غرب میانه و جنوب ایالات متحده خدمات می دهد ، این شرکت که تا سال 1995 متعلق به دولت بود ، در حال حاضر دارای ارزش بازار 88.94 میلیارد دلار است.

در طول دهه گذشته ، این شرکت به طور پیوسته به یکی از بزرگترین سازمان ها در کانادا و در سراسر قاره تبدیل شده است ، این به طور مثبتی بر نحوه رفتار آن با کارکنان خود با ادامه گسترش آن تأثیر گذاشته است ، این شرکت مزایایی مانند کارآموزی با حقوق برای دانشجویان ، بیمه درمانی و دو هفته مرخصی با حقوق پس از سال اول کار را ارائه می کند.

با برخی از بانک ها و شرکت های مهم از طریق مطالعه مقالات زیر آشنا شوید و یا کشور مورد نظر خود را از قسمت جستجو بیابید.

اسکاتی بانک شرکت بانکداری شخصی و تجاری

 • حجم: بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : امور مالی

توضیحات: بانک نوا اسکوشیا در سال 1832 در هالیفاکس تاسیس شد و در سال 1900 دفتر مرکزی خود را به تورنتو منتقل کرد ، خدمات این بانک شامل بانکداری شخصی و تجاری ، بانکداری شرکتی و سرمایه گذاری و مدیریت ثروت است.

اسکاتی بانک که به دلیل تملک و ادغام با سایر موسسات مالی مشهور است ، مدیون شرکت های تابعه در سراسر آمریکای لاتین ، کارائیب ، اروپا و بخش هایی از آسیا است ، این شرکت همچنین حامی رویداد های ورزشی و فرهنگی متعددی در سراسر کانادا و حتی بین المللی است ، ارزش این بانک حدود 110.56 میلیارد دلار است.

اسکاتی بانک شرکت بانکداری شخصی و تجاری​

مدیریت دارایی بروکفیلد شرکت چند ملیتی در زمینه املاک

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : املاک و مستغلات

مدیریت دارایی بروکفیلد یکی از شرکت های سرمایه گذاری جایگزین پیشرو در جهان است ، این شرکت چند ملیتی کانادا بر روی سرمایه گذاری های کنترل مستقیم در املاک و مستغلات ، انرژی تجدیدپذیر ، زیرساخت ها ، اعتبارات و سهام خصوصی تمرکز دارد ، تا سال 2021، BAM تقریبا 688 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کرد ، همچنین مسئولیت تعدادی از شرکت های تابعه از جمله Oaktree Capital را بر عهده دارد که از طریق آن شرکت در اوراق بهادار آسیب دیده سرمایه گذاری می کند.

فرصت های شغلی در شرکت متنوع است و در زمینه های مختلف مانند منابع انسانی ، سرمایه گذاری و حسابداری متفاوت است ، بروکفیلد آموزش های حین کار را برای کارکنان ارائه می دهد که انعطاف پذیری را تسهیل می کند ؛ به عنوان مثال، یک کارمند با سابقه سرمایه گذاری می تواند یاد بگیرد که کار در منابع انسانی چگونه است.

گروه مالی BMO یکی از قدیمی ترین بانک های کانادا​

BMO / Canada

گروه مالی BMO یکی از قدیمی ترین بانک های کانادا

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : امور مالی

بانک مونترال (BMO) به طور رسمی در سال 1817 شروع به کار کرد ، زمانی که یک گروه هشت نفره از بازرگانان اساسنامه را امضا کردند و آن را به قدیمی ترین بانک کانادا تبدیل کردند ، این شرکت 900 شعبه و هفت میلیون مشتری در سراسر کشور دارد ؛ همچنین شعبه هایی در ایالات متحده ایجاد کرده است که بسیاری از مردم آن را BMO Harris Bank می نامند ، ارزش BMO حدود 95.39 میلیارد دلار است ، این شرکت همچنین تنوع را تشویق می‌کند ، پیشرفت شخصی و شغلی را ارتقا می‌دهد و شیوه‌ های تجاری پایدار را برای محیط زیست پیاده ‌سازی می‌کند.

راه آهن آرام کانادا راه آهن کلاس 1 در کانادا

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : حمل و نقل و تدارکات

راه‌آهن کلاس I کانادا که در سال 1881 تأسیس شد ، شامل 20100 کیلومتر مسیر در هفت استان کانادا است T در سال 2009 این شرکت با خرید دو شرکت هواپیمایی آمریکایی به ایالات متحده گسترش یافت ، CNP همچنین برای ارائه خدمات غیر مرتبط با راه آهن مانند خدمات فروش تلگراف ، بهره برداری از ایستگاه های رادیویی ، کشتی های بخار ، هتل ها و حتی یک شرکت هواپیمایی استفاده می شد.

شرکت تابعه Canadian Pacific امروزه برخی از این خدمات را ارائه می دهد ، در سال 2001، این شرکت کانادا به پنج شرکت مجزا و مستقل تقسیم شد و راه آهن آرام کانادا به آغاز خود به عنوان یک شرکت راه آهن بازگشت ، CP همانطور که امروزه نام دارد ، چندین کیلومتر مسیر در سراسر کانادا و ایالات متحده دارد.

این یک تجارت عمومی است و در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) و بورس نیویورک (NYSE) با نماد CP معامله می‌شود.

Canada Natural

کانادا طبیعی شرکت نفت و گاز

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : انرژی ، معدن و تاسیسات

کانادا طبیعی یک شرکت نفت و گاز طبیعی است که بیشتر فعالیت های آن در استان های غربی کانادا انجام می شود ، این شرکت همچنین در کشور های سراسر جهان مانند بریتانیا و گابن عملیات دریایی انجام می دهد ، Canadian Natural در حال حاضر حقوق بزرگترین پایگاه توسعه نیافته جهان در حوزه رسوبی غرب کانادا را دارد.

کانادا طبیعی شرکت نفت و گاز ​

شاپیفای شرکت تجارت الکترونیک

 • حجم : بیش از 10000 کارمند
 • صنعت : فناوری اطلاعات

شاپیفای یک شرکت تجارت الکترونیک است که در سال 2006 تأسیس شد و به عنوان یک پلتفرم برای خرده فروشان آنلاین برای انجام تجارت عمل می کند ، خدمات آن تمام نیاز های تجارت آنلاین ، از جمله پرداخت ، بازاریابی ، حمل و نقل و ابزار های طراحی شده برای تسهیل تعامل با مشتری را برآورده می کند ؛ تا سال 2021، این پلتفرم به 1.7 میلیون کسب و کار در 175 کشور خدمات ارائه کرد و 1.58 میلیون وب سایت را راه اندازی کرد ، از آنجایی که Shopify یک شرکت تجارت الکترونیک است ، موقعیت های موجود عمدتا در زمینه فناوری است و بیشتر کارمندان می توانند وظایف خود را از راه دور انجام دهند ، این شرکت فضایی عالی برای کار در کشور کانادا را فراهم میکند.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم کانادا

کانادا به دلیل حمایت از سرمایه گذار ، آزادی تجارت ، نرخ پایین فساد و حداقل مالیات شرکت ها ، جایگاه برتری در تجارت کسب کرده است ، کانادا با تولید ناخالص داخلی سالانه بیش از 1.64 تریلیون دلار ، پیچیده ترین اقتصاد جهان را دارد ، نهمین اقتصاد بزرگ جهان است .

سیستم بانکی کانادا یک نوع سیستم محافظه کار است که عمدتا از 5 دسته تشکیل شده است که بانک های رسمی ، حرکت اعتباری تعاونی ، فروشندگان اوراق بهادار ، شرکت های اعتماد و وام و شرکت های بیمه عمر

مگنا یکی از تامین کنندگان عمده صنعت خودرو در کانادا است که متشکل از 158000 متخصص در سراسر جهان است ؛ بیش از 60 سال تجربه کار دارد ، شبکه جهانی آن در 28 کشور و شامل 347 مرکز تولید و 84 مرکز تحقیقات ، مهندسی و فروش محصول است.

TD بیش از 1000 شعبه برای تامین 11 میلیون مشتری خود در کانادا ایجاد کرده است ، این شرکت چند ملیتی همچنین مسئول حدود 26 میلیون مشتری در سراسر جهان است که شامل 1200 شعبه در 16 ایالت در سراسر ایالات متحده است ، تقریبا در تمام بخش ‌های خود فرصت ‌های شغلی را ارائه می‌دهد و یک برنامه کاربردی استخدام پردیس را اجرا می‌کند.

انبریج یک شرکت توزیع گاز چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در کلگری ، آلبرتا است ؛ طولانی‌ترین خط لوله نفت خام و مایع در جهان را دراد و نفت خام را از طریق کانادا ، ایالات متحده و فراساحل به خلیج مکزیک منتقل می کند ، انبریج در تولید و توزیع سوخت ‌های فسیلی پیشرو است ؛ ارزش این شرکت در حال حاضر 114.80 میلیارد دلار است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، 10 شرکت و بانک مهم کانادا را معرفی و بررسی کردند ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید و اطلاعات کامل تری دریافت کنید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا با سایر روش های مهاجرت از جمله تحصیل ، کار ، ازدواج و سرمایه گذاری هم آشنا شوید.

برای مقایسه شرایط کاری و مشاغل مورد نیاز کانادا با سایر کشورها مقالات زیر ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)