اطلاعات کشور کانادا

اطلاعات کشور کانادا نشان می دهد که این کشور از نظر مذهبی متنوع است و طیف وسیعی از باور ها و آداب و رسوم را در بر می گیرد، جالب است بدانید که کانادا کلیسای رسمی ندارد و دولت رسما متعهد به کثرت گرایی مذهبی است. در ادامه با ما همراه باشید و اطلاعات کاملی ازین کشور کسب کنید.

همچنین توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله مهاجرت به کانادا را بخوانید تا با تمامی روش های قانونی مهاجرت به این کشور بخوبی آشنا شوید.

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت پس از روسیه که تقریبا دو پنجم شمالی قاره آمریکای شمالی را اشغال می کند ، با وجود وسعت بزرگ کانادا ، این کشور با جمعیت 38 میلیون نفر یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است و دارای منابع طبیعی و سرمایه فکری فراوانی است که با تعداد کمی از کشور های دیگر برابری می کند.

کانادا از سمت شرق تا اقیانوس اطلس ، از سمت غرب تا اقیانوس آرام و از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است.

اطلاعات کشور کانادا شامل موارد ضروری مورد نیاز برای علاقمندان مهاجرت به کانادا است ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره این کشور زیبا را کسب نمایید.

فهرست مطالب

کانادا رسما با دو زبان انگلیسی و فرانسوی دوزبانه است و تاریخ این کشور را به‌عنوان سرزمینی بازتاب می‌دهد که زمانی توسط دو قدرت بزرگ اروپایی مورد مناقشه قرار گرفته بود ، واحد پول کانادا دلار کانادا می باشد.

این کشور دارای مرز جنوبی و غربی با ایالات متحده است که طولانی ترین مرز زمینی دو ملیتی جهان است ، پایتخت کانادا اتاوا است و سه منطقه بزرگ شهری آن تورنتو ، مونترال و ونکوور می باشند.

اطلاعات کشور کانادا

اگر در حال جمع آوری اطلاعات کشور کانادا هستید ویدئو و پادکست ارائه شده در این بخش را از دست ندهید ، روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی خلاصه ای مفید از این نوشتار را ارائه داده است.

پادکست اطلاعات کشور کانادا

نمایش ویدیو درباره کاور اطلاعات کشور کانادا

نوع حکومت و ساختار سیاسی کانادا

نوع حکومت و ساختار سیاسی کانادا چیست؟ سیستم حکومتی آن معتقد است که قانون بالاترین مقام است ، قانون اساسی 1867 که اساس قانون اساسی مکتوب کانادا را تشکیل می‌دهد ، مقرر می‌دارد که یک پارلمان برای کانادا وجود دارد که از سه عنصر متمایز تاج ، مجلس سنا و مجلس عوام تشکیل شده است ، با این حال به عنوان یک ایالت فدرال ، مسئولیت قانونگذاری در کانادا بین یک دولت فدرال ، ده استانی و سه دولت منطقه ای مشترک است.

کانادا همچنین یک پادشاهی مشروطه است ، زیرا قدرت اجرایی آن به طور رسمی از طریق قانون اساسی به ملکه واگذار شده است ، هر اقدام دولتی به نام ولیعهد انجام می شود ، اما اختیار آن اعمال از مردم کانادا سرچشمه می گیرد ، وظیفه اجرایی به فرماندار در شورا تعلق دارد که عملا فرماندار کل است که با نخست وزیر و کابینه و به توصیه آنها عمل می کند.

احزاب سیاسی نقش مهمی در سیستم پارلمانی کانادا دارند ، احزاب سازمان ‌هایی هستند که با یک ایدئولوژی مشترک یا سایر پیوند ها به هم پیوند خورده ‌اند و به دنبال قدرت سیاسی برای اجرای سیاست ‌های خود هستند ؛ در یک نظام دموکراتیک ، رقابت بر سر قدرت در چارچوب یک انتخابات صورت می گیرد.

قانون کانادا اختیارات قانونی و اجرایی را بین دولت فدرال و استان ها تقسیم می کند ، از جمله وظایف اصلی دولت ملی دفاع ، تجارت و بازرگانی ، بانکداری ، اعتبار ، ارز و ورشکستگی ، حقوق جزا ، تابعیت ، مالیات ، خدمات پستی است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور رویایی کانادا با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان خبره رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

احزاب سیاسی کانادا

کانادا دارای سیستمی است که گاهی اوقات سیستم “دو حزب به علاوه” نامیده می شود ، این بدان معناست که کشور معمولا تحت تسلط  احزاب سیاسی کانادا و دو حزب بزرگ است – یکی از چپ ها به طور کلی طرفدار اصلاحات اجتماعی و دولت فعال و دیگری از راست به طور گسترده طرفدار سنت اجتماعی و دولت محدود – تقریبا همیشه یک مقام سوم قوی وجود دارد ، حزبی نیز چه از چپ‌ ها یا چه در سمت راست ‌تر که تهدید می‌کند یکی از «دوتای بزرگ» را از بین ببرد.

از لحاظ تاریخی ، سیستم دو حزبی مثبت کانادا تحت سلطه حزب لیبرال چپ میانه و یک حزب محافظه کار راست میانه تسلط داشته است ، همچنین یک حزب دائما در رتبه چهارم به نام بلوک کبک وجود دارد که به جدایی طلبی کبک اختصاص دارد ، اما واضح است که جذابیت نسبتا محدودی دارد ، مردم گاهی اوقات حزب سبز کانادا را پنجمین «حزب بزرگ» کانادا می‌دانند اما هرگز بیش از سه کرسی در انتخابات فدرال کسب نکرده است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم کانادا

حمل و نقل هوایی در کانادا بخش مهمی از ترکیب حمل و نقل است ، با خطوط هوایی ملی و بین المللی که مسافران و بار را در سراسر کشور و سراسر جهان پرواز می دهند ، نظارت بر ایمنی و مقررات فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم کانادا  توسط حمل و نقل هوایی کانادا (TCCA) انجام می شود.

تعداد کل مسافران هواپیمای مسافربری و هواپیماهای بدون هواپیما در سال 2020 در کانادا به حدود 46 میلیون نفر رسید که حدود 29 میلیون نفر از آنها مسافران داخلی هستند ، بازار خطوط هوایی داخلی کانادا تحت تسلط Air Canada و Westjet Airlines است که هر دو حدود 80 درصد از کل بازار داخلی را تا سال 2020 به خود اختصاص داده اند Transat ، First Air ، Empress ، Porter Air ، Ciel ، Pasco ، Bearskin و غیره دیگر خطوط هوایی مهم این کشور محسوب می شوند.

518 فرودگاه در کانادا وجود دارد ، فرودگاه ها بر اساس کل جابجایی هواپیما رتبه بندی می شوند ، فرودگاه های اصلی کانادا در شهر های قابل توجه و پرجمعیت کانادا واقع شده اند ، تورنتو یک شهر بزرگ با جمعیت بالا و مرکز تجاری و بسیاری از فرودگاه های اصلی است که برای فرود هواپیماهای بزرگ طراحی شده اند.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم کانادا

سیستم حمل و نقل در کانادا

اهمیت سیستم حمل و نقل در کانادا نمی توان دست کم گرفت ، فواصل زیاد بین معادن ، مزارع ، جنگل ها و مراکز شهری ، سیستم های حمل و نقل کارآمد را برای اقتصاد ضروری می کند تا کالا های طبیعی و تولیدی بتوانند آزادانه در بازار های داخلی و بین المللی حرکت کنند.

حمل و نقل نقش مهمی در وحدت اجتماعی و سیاسی کانادا داشته و خواهد داشت ، پنج روش اصلی حمل و نقل در کانادا وجود دارد که شامل آب ، راه آهن ، حمل و نقل موتوری ، هوایی و خط لوله است.

حمل و نقل خط لوله ای

خطوط لوله ، حامل نامرئی ، برای حمل و نقل نفت ، فرآورده های نفتی ، گاز و برخی مواد شیمیایی استفاده می شود.

خطوط لوله مقادیر زیادی نفت ، بنزین ، مواد شیمیایی و سایر محصولات را گاهی در فواصل طولانی حمل می کنند ؛ حمل و نقل خط لوله به نیروی کار کمی نیاز دارد و نسبتا بدون دردسر است زیرا حمل و نقل مطمئن و کم هزینه را فراهم می کند.

حمل و نقل آبی

حمل و نقل آبی به طور کلی برای جابجایی کالا های فله با ارزش نسبتا پایین در هر تن ، مانند زغال سنگ ، سنگ معدن ، غلات ، شن و نمک استفاده می شود ، حمل و نقل آبی را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد که شامل حمل و نقل اقیانوسی ، حمل و نقل آب داخلی و حمل و نقل ساحلی است.

حمل و نقل اقیانوسی برای کانادا مهم است زیرا حدود یک سوم تمام تولیدات کانادا از طریق کشتی به مشتریان خارج از کشور صادر می شود که توسط کشتی های بزرگ اقیانوس پیما حمل می شوند که به بنادر اصلی کانادا خدمات رسانی می کنند ، دریاچه‌ برهای کانادایی و آمریکایی و سایر کشتی ‌های فعال در دریاچه‌ های بزرگ و در کانال ‌ها و آبراه‌ های داخلی کالاها را به مناطق داخلی کانادا عرضه می‌کنند.

حمل و نقل موتوری

کامیون ها به روش های مختلفی استفاده می شوند ، کامیون های کوچک به عنوان وسایل نقلیه تحویل در شهر ها و شهرک ها استفاده می شوند ، در شمال کامیون ها ، کنده ها ، نفت ، کالاهای مصرفی و انواع زیادی از محصولات صنعتی را حمل می کنند ، احتمالا بزرگترین مزیت حمل و نقل موتوری انعطاف پذیری آن است ؛ آنها می توانند هر جا که بزرگراه ، جاده ، خیابان یا حتی یک سطح نسبتا صاف و سخت وجود دارد.

تعدادی از شرکت های بزرگ کامیون ها را اداره می کنند ، هر دو راه آهن اصلی کانادا دارای بخش حمل و نقل هستند.

حمل و نقل ریلی در کانادا

Rail transportation / Canada

حمل و نقل ریلی در کانادا

حمل و نقل ریلی عمدتا برای جابجایی کالاهای فله مانند غلات ، زغال سنگ ، سنگ معدن ، الوار و مواد شیمیایی ، برای جابجایی کانتینر ها و سایر انواع حمل و نقل کالا مورد استفاده قرار می گیرد ، خطوط اصلی حمل ‌ونقل ریلی کانادا شامل Canadian National (CN) و Canadian Pacific (CP) است ؛ حمل و نقل ریلی یک وسیله حمل و نقل کارآمد را ارائه می دهد زیرا کل کانتینر ها را می توان بین قطار ها ، کامیون ها و کشتی ها جابه جا کرد.

حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی برای جابجایی اقلام بزرگ و کوچک در مواقعی که سرعت مهم است یا زمانی که مناطق دورافتاده از طریق زمین یا آب غیر قابل دسترس است استفاده می شود ، مقررات زدایی گسترده از صنعت حمل و نقل هوایی در اواسط دهه 1980 به نفع تسلط شرکت های بزرگی مانند ایر کانادا شد.

توافقنامه آسمان باز در سال 1995 بین ایالات متحده و کانادا منجر به انفجار خدمات فرامرزی شد ؛ سیاست ملی فرودگاه ها (NAP) در جولای 1994 ایجاد شد ، تحت NAP ، دولت فدرال نقش خود را از مالک و اپراتور فرودگاه به مالک و صاحبخانه تغییر داد ، اما عملکرد خود را به عنوان تنظیم کننده حفظ کرد.

حمل و نقل بین وجهی

به جز مواردی که با کامیون جا به‌ جا می‌شوند ، تقریبا همه روش ‌های دیگر از دو یا چند حالت حمل و نقل استفاده می‌کنند ؛ باربر های بزرگ اغلب چندین جایگزین حمل و نقل در دسترس دارند ( مانند راه آهن ، آب ، کامیون ) ؛ ارسال کنندگان نفت ، مواد شیمیایی و سایر محصولات به شکل مایع یا گاز نیز از خطوط لوله استفاده می کنند،  کامیون ها را می توان با کشتی حمل کرد ، گاهی اوقات به این روش حمل و نقل “فیشیبک” یا حمل و نقل Ro/Ro می گویند ، خطوط کشتی بخار کانادا بزرگترین ناوگان کشتی های فله بر خود تخلیه را در جهان اداره می کند.

آگاهی از شیوه های حمل و نقل ، برای سرمایه گذاران و تجار بین المللی می تواند بسیار مهم باشد ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا را بخوانید و با بهترین راه های سرمایه گذاری و امن ترین آن ها آشنا شوید.

اختلاف ساعت ایران و کانادا

اختلاف ساعت ایران و کانادا برای افرادی که قصد سفر و مهاجرت به این کشور دارند موضوع ضروری می باشد ، با توجه به وسعت این کشور در بخش های مختلف اختلاف ساعت وجود دارد ، به همین دلیل اختلاف ساعت ایران با شهرهای کانادا متفاوت است :

  • اختلاف ساعت ایران با شهر تورنتو کانادا : 8.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر مونترال کانادا : 8.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر اتاوا کانادا : 8.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر کلگری کانادا : 10.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر ادمونتون کانادا : 10.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر ونکوور کانادا : 11.5 ساعت
اختلاف ساعت ایران و کانادا

متأسفانه ، هیچ زمانی بین ساعات کاری عادی شما و ساعات کاری در کانادا همپوشانی ندارد ، بهترین کاری که می‌توانیم با برنامه‌ریزی جلسه انجام دهیم که محدوده را از 7 صبح تا 7 بعد از ظهر به وقت کانادا پوشش دهیم.

برای برنامه ریزی یک کنفرانس تلفنی یا برنامه ریزی یک جلسه در بهترین زمان برای هر دو طرف ، باید بین ساعت 7:00 صبح تا 9:30 صبح وقت خود را در کانادا امتحان کنید که در نهایت بین ساعت 16:30 تا 19:00 در ایران خواهد بود و زمان فرود شما در کانادا که بر بلیط درج شده براساس ساعت رسمی کانادا در منطقه مورد نظر می باشد.

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا چگونه است؟ کانادا دومین کشور بزرگ جهان است به همین دلیل آب و هوای متفاوتی دارد ، بخش شمالی کانادا بسیار سرد است و تابستان کمتر از دو ماه طول می کشد ، اما تقریبا همه کانادایی ها در نزدیکی مرز جنوبی زندگی می کنند که هوا گرم تر است.

آب و هوای اطراف ونکوور ، در سواحل غربی کانادا ، بارانی و معتدل است ، ، به جز در کوهستان به ندرت برف می بارد ، دمای بالا در تابستان حدود 72 درجه فارنهایت و در زمستان حدود 45 درجه فارنهایت است ؛ در ونکوور تقریبا نیمی از روزها در زمستان می بارد اما بیشتر تابستان ها آفتاب بیشتری دارد.

نزدیک تورنتو ، آب و هوا قاره ای است ، زمستان ها سرد و برفی است و تابستان ها گرم و مرطوب است ؛ دمای بالا در تابستان حدود 79 درجه فارنهایت و در زمستان 32 درجه فارنهایت است ، به طور متوسط 7 روز در ماه در تمام سال باران می بارد ، آب و هوای کانادا متنوع است و در هر روز از یک قسمت از کشور به منطقه دیگر تفاوت های زیادی در آب و هوا وجود خواهد داشت.

Industrial cities / Canada

شهر های صنعتی کانادا

بر کسی پوشیده نیست که اقتصاد کانادا عمیقا در بخش خدمات و منابع طبیعی ریشه دارد ، شهرهای صنعتی کانادا شامل انتاریو و دره سنت لارنس ؛ منطقه پریری و منطقه ساحلی اقیانوس آرام است ، کمپ ها و پارک های وسایل نقلیه تفریحی در کانادا ، حمل و نقل هوایی برنامه ریزی شده در کانادا ، آژانس های مسافرتی در کانادا ، تبلیغ کنسرت و رویداد در کانادا ، مجریان تور در کانادا ، خدمات مبادله ارز خارجی در کانادا و تولید SUV و کامیون سبک در کانادا برترین صنایع این کشور است در ادامه با شهر های صنعتی کانادا آشنا می شویم.

شهر های صنعتی کانادا

تورنتو

Stats Canada گزارش داد که منطقه کلانشهری سرشماری تورنتو (CMA) 98 میلیارد دلار فروش تولید داشته است ، صنایع خودرو و هوافضا تولیدکنندگان اصلی در اینجا هستند ، تقریبا 5٪ از کل کارکنان نیروی کار در خودروسازی و بیش از 12٪ در بخش تولید به طور کلی کار می کنند.

انتاریو بزرگترین استان تولیدی در کانادا است و 47 درصد از فروش تولیدی کانادا را به خود اختصاص داده است ، این استان 59 درصد از کل خودروهای کانادا را تولید می کند و شرکت هایی مانند فورد ، هوندا ، ولوو و تویوتا در CMA تورنتو تولید می کنند.

بسیاری از دانشجویان تورنتو را برای تحصیل در کانادا انتخاب می کنند ؛ شرایط تحصیل و اقامت بعد از تحصیل را در مقاله لینک شده بخوانید.

شهر کبک

برخلاف مونترال ، اقتصاد تولیدی شهر کبک کوچکتر و گسترده تر است – این شهر خمیر و کاغذ ، مواد غذایی فرآوری شده ، اقلام فلزی و چوبی ، مواد شیمیایی و الکترونیک تولید می کند ، این شهر بیش از 16.5 میلیارد دلار فروش تولید دارد.

شناخت شهر های صنعتی کانادا برای مهاجرین کاری بسیار مهم است ، اگر می خواهید در کانادا کار کنید ، ابتدا باید بدانید که آیا این کشور به تخصص شما نیاز دارد یا خیر و یا چه درآمدی در انتظار شماست ؛ برای آگاهی از این موارد ، مقاله کار در کانادا را مطالعه کنید.

مونترال

کبک بزرگترین تولید کننده تجهیزات هوافضا در کانادا است که بیشتر فعالیت های آن در مونترال است ، اقتصاد مونترال عمدتا توسط تولید تجهیزات هوافضا هدایت می‌شود و شرکت ‌هایی مانند Bombardier ، Pratt & Whitney Canada و Canadian Aviation Electronics (CAE) در اینجا مستقر هستند ؛ 6.5 درصد از کارکنان نیروی کار در اینجا تنها در تولید هوافضا هستند و مونترال بیش از 62 میلیارد دلار فروش در بخش تولید دارد.

اگرچه مونترال همچنان مرکز تولید تجهیزات هوانوردی است ، موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد آن در امتداد رودخانه سنت لارنس همراه با این واقعیت که بزرگترین بندر داخلی جهان را در خود جای داده است ، این شهر را به جاذبه ای طبیعی برای تولیدکنندگان تبدیل کرده است ، برخی از میلیون ‌ها تن کالایی که سالانه از بندر حمل می‌شود نیز در شهر تولید می‌شود که شامل میلیون‌ ها واحد لوازم آرایشی ساخت لورآل کانادا می باشد.

ونکوور

ونکوور یک نامزد به عنوان یک کانون تولید است ، اما فرآوری مواد غذایی ، پردازش چوب و تولید لوازم الکترونیکی نقاط قوت این شهر هستند ، بخش‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ونکوور به سرعت در حال رشد هستند و در نتیجه به رشد تولید رایانه و محصولات الکترونیکی در منطقه دامن می‌زنند.

خود بریتیش کلمبیا در کانادا به دلیل صنعت جنگل خود شناخته شده است و از هر چهار شغل تولیدی ، یک شغل مربوط به تولید محصولات جنگلی است.

نزدیکی ونکوور به اقیانوس بیش از مناظر عالی و هوای پاک به ساکنان ارائه می دهد ، بریتیش کلمبیا در تعمیر کشتی و وسایل نقلیه اکتشافی در اعماق دریا نیز برتری دارد . همچنین این شهر مدارس برتر بسیاری نیز دارد که پذیرای دانش آموزان بین المللی زیادی است . با کلیک بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا سیستم آموزشی را هرچه بهتر بشناسید.

نمایش ویدیو درباره وبینار تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

شاید بخواهید بدانید که در هنگام مهاجرت به کشور کانادا تکلیف درس و مدرسه فرزندانتان چه می شود ، وبینار ارائه شده در این بخش از مقاله تحصیل در مدارس کانادا را شرح می دهد همچنین روش های مهاجرت از طریق تحصیل فرزندان را نیز بیان می کند.

مدت زمان این وبینار یک ساعت و هجده دقیقه است.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه دهنده این وبینار بوده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا من شرایط مهاجرت به کشورکانادا را دارم؟ همین سوال را از مشاوران ما بپرسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ادمونتون

با نام مستعار ” پایتخت نفت کانادا ” ، بزرگترین صنایع تولیدی ادمونتون شامل نفت ، محصولات زغال سنگ و ساخت ماشین آلات می باشد ، این تعجب آور نیست زیرا آلبرتا به دلیل معادن و صنایع نفتی خود مشهور است ، ماشین‌های تولید شده در ادمونتون عمدتا در بخش ‌های انرژی ، کشاورزی و ساخت ‌و ساز استفاده می‌شوند.

تقریبا 9.5 درصد از نیروی کار در استان در صنایع معدنی ، گاز ، نفت و ماشین‌آلات به کار گرفته می‌شود و بیش از 38 میلیارد دلار از فروش تولید ادمونتون به دست می‌آید.

اگرچه دومین استان غربی کانادا به دلیل تولید نفت و گاز طبیعی شناخته شده است ، بخش تولید آلبرتا متنوع است ، به هر حال ، اتکای تنها به بخش انرژی برای ادامه رشد اقتصادی عاقلانه نخواهد بود ، به ویژه از آنجایی که کالاهایی مانند نفت و گاز در معرض نوسانات بازار و مقررات در حال تغییر هستند.

شایان ذکر است که صنعت تولید آلبرتا نیز شامل تولید مواد غذایی و نوشیدنی ، تولید منسوجات و پوشاک ، تولید محصولات شیمیایی و لاستیکی و قطعات کامپیوتری و الکترونیکی می باشد.

10 تا از بهترین غذاهای کانادا

کانادا خانه صدها غذا و سنت مختلف است ، 10 استان و سه قلمرو شمالی هر کدام غذا های خاص و تأثیرات قومی خاص خود را دارند ؛ در ادامه با 10 غذای برتر این کشور آشنا می شویم ، غذاهای کانادایی به دلیل تنوع فرهنگی و محلی بودن، شامل بسیاری از غذاهای مختلف هستند ، غذاهای کانادایی متنوع و شامل ترکیبی از مواد غذایی از جمله گوشت، ماهی، سبزیجات و غلات هستند. 

در ادامه با 10 تا از بهترین غذاهای کانادا آشنا می شوید.

10 تا از بهترین غذاهای کانادا

تارت کره

اولین دستور پخت کره تارت در تاریخ کانادا به سال 1900 برمی گردد ، اگرچه تارت کره فقط از چند ماده ساده تشکیل شده است ، اما همیشه در خانواده های کانادایی بحث های پر جنب و جوشی در مورد اینکه آیا آجیل یا کشمش مصرف شود وجود دارد.

تارت کره ای را می توان در آشپزخانه های خانه ساحلی یافت ، با دستور العمل هایی که اغلب از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و تارت کره را به یکی از پرکارترین دسرهای کانادا تبدیل می کند.

گوشت دودی مونترال

گوشت دودی مونترال یک گوشت پخته شده است که بیش از یک هفته در مخلوط ادویه جات ترشی می شود و سپس دودی داغ می شود ، اگرچه از نظر طعم و بافت شبیه به گوشت گاو ذرت یا پاسترامی است ، فرآیند و برش گوشت برای گوشت دودی مونترال بسیار ضروری است ، معمولا روی نان چاودار با خردل و ترشی سرو می شود ، هر دوستدار ساندویچ باید برای امتحان این غذای لذیذ به اغذیه فروشی شوارتز در مرکز شهر مونترال برود.

چیپس سس کچاپ

در انگلستان به آنها ترد می گویند ، در کانادا به برش های سیب زمینی سرخ شده چیپس می گویند و اغلب با چاشنی سس کچاپ پوشانده می شود ، چیپس سس کچاپ چیزی است که فقط در یک فروشگاه مواد غذایی کانادایی می توانید پیدا کنید و به همان اندازه که به نظر می رسد خوشمزه است.

آنها تند ، کمی شیرین ، با مقداری ترش و همه آن خوبی های گوجه فرنگی که همراه با چاشنی مورد علاقه همه است.

ماهی سالمون

از آنجایی که آب از سه طرف کانادا را احاطه کرده است ، می توانید تصور کنید که غذا های دریایی و ماهی بخش بزرگی از زندگی ساحلی ما هستند.

بریتیش کلمبیا به خاطر ماهی قزل آلا خود معروف است و کانادایی ها ماهی قزل آلای اقیانوس آرام با تخته سرو را دوست دارند ، اما به همین جا ختم نمی شود ، در ماریتایمز ، ماهی سالمون جورابی محبوب است و برای ماهی قزل آلا سرد دودی ، گراولاکس و ماهی سالمون جرکی استفاده می شود که یکی دیگر از غذا های لذیذ کانادایی است.

حال که اطلاعات کشور کانادا را مرور می کنید خوب است مقالات زیر را هم بخوانید و دانسته های خود راتکمیل کنید.

بارهای نانایمو

Nanaimo ، BC مکانی بسیار زیبا است که دسری به نام آن دارد ، بار های نانایمو اصلی را می توان با مرکز کاستارد زرد کم رنگ آنها که توسط یک پایه ویفر نارگیلی و آجیلی و یک لایه گاناش شکلاتی در بالا احاطه شده است شناسایی کرد ، اما برداشت های زیادی از این دسر محبوب انجام شده است ، از جمله کره بادام زمینی ، پسته ، نعناع و غیره.

تیمبیت ها

کانادایی‌ ها سالانه بیش از 1 میلیارد دونات می‌خورند – اگر در هر شهر بزرگ کانادا رانندگی کرده باشید ، تعجبی نخواهد داشت ، زیرا تقریبا در هر بلوک شهر یک مغازه دونات ‌فروشی وجود دارد  ، محبوب ترین آنها تیم هورتونز است اگر در کانادایی باشید بدون شک با یک ماشین سواری تیم هورتون برخورد داشته اید ، طعم یک دابل دابل را چشیده اید ، این سوراخ‌های دونات کلاسیک در شکلات ، پودر قند ، دیپ عسل ، قدیمی و غیره وجود دارند و جزء اصلی فرهنگ کانادایی هستند.

پوتین

یکی دیگر از غذاهایی که هنگام رفتن به کبک نمی توانید از دست بدهید پوتین است ، بسیاری از مردم می گویند که این محبوب ترین غذای کانادایی است.

سیب زمینی سرخ شده تازه ، سس داغ ، و کشک پنیر آب شده ، یک پوتین خوب باید «پنیر جیر جیر» داشته باشد که نشان‌دهنده کشک پنیر واقعی است – که برای یک پوتین مناسب بسیار ضروری است ، آنها این غذا را در تمام سال و در سراسر کشور در کانادا می خورند – در کامیون های مواد غذایی ، رستوران های سطح بالا ، جشنواره ها ، کافه ها ، و فست فودهای زنجیره ای این غذا را می توان یافت.

تورتیه

Tourtéire هم نام این غذا است و هم نام ظرفی که در آن درست می شود ، برخی از نسخه های Tourtéire در سراسر کانادا ساخته می شود و بسته به جایی که شما در آن هستید از مواد مختلفی استفاده می شود ، این پای گوشت معمولا در طول تعطیلات سرو می شود و تقریبا همیشه دارای یک پوسته دوتایی است که از یک شیرینی شور و پوسته پوسته درست می شود.

در کبک ، جایی که بیشتر شناخته شده است ، به طور کلی از گوشت خوک ، گوشت گاو و/یا گوساله با طعم میخک و دارچین تهیه می شود ، در آکادیا آن را اغلب فقط با گوشت خوک درست می کنند ، گاهی اوقات در قسمت های کوچکتر و جداگانه پخته می شود و به آن Petits Cochons (خوک کوچک) می گویند.

ماهی دودی

کانادا به خاطر سواحل زیبای خود در شرق و غرب مشهور است ، اما همچنین خانه چندین دریاچه بزرگ است که بیشتر آنها در جنوب انتاریو قرار دارند ، سوف زرد و کلک دو تا از رایج ترین ماهی های دریاچه های بزرگ هستند ، اما انواع زیادی وجود دارد که در تمام طول سال در شمال ، از طریق ماهیگیری در یخ صید می شوند ؛ ماهی دریاچه را گاهی نمک زده ، پخته یا دودی می‌کنند و در تابستان اغلب در پاسیوها ، کمی کوبیده یا نان ‌پز می‌شوند.

بیکن پیمیل

ویلیام دیویس ، یک بسته بندی گوشت خوک کانادایی از انگلستان ، به دلیل محبوبیت بیکن پیمیل در کانادا شناخته می شود ، Peameal نام خود را به این دلیل گرفت که در ابتدا در نخود زرد آسیاب شده برای افزایش ماندگاری غلتانده می شد ، اگرچه اکنون تقریبا به طور انحصاری در آرد ذرت غلتانده می شود ؛ ساندویچ پیمیل روی یک رول شام یک میان وعده محبوب کانادایی به ویژه در تورنتو ، انتاریو است.

اطلاعات کشورهای مختلف از قاره های گوناگون را بخوانیدو به روز باشید.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور کانادا

کانادا از سمت شرق تا اقیانوس اطلس ، از سمت غرب تا اقیانوس آرام و از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است ، این کشور دارای مرز جنوبی و غربی با ایالات متحده است که طولانی ترین مرز زمینی دو ملیتی جهان است ، پایتخت کانادا اتاوا است و سه منطقه بزرگ شهری آن تورنتو ، مونترال و ونکوور می باشند.

کانادا از نظر مذهبی متنوع است و طیف وسیعی از باور ها و آداب و رسوم را در بر می گیرد ، کانادا کلیسای رسمی ندارد و دولت رسما متعهد به کثرت گرایی مذهبی است.

سیستم حکومتی کانادا معتقد است که قانون بالاترین مقام است ، قانون اساسی 1867 که اساس قانون اساسی مکتوب کانادا را تشکیل می‌دهد ، مقرر می‌دارد که یک پارلمان برای کانادا وجود دارد که از سه عنصر متمایز تاج ، مجلس سنا و مجلس عوام تشکیل شده است ، با این حال به عنوان یک ایالت فدرال ، مسئولیت قانونگذاری در کانادا بین یک دولت فدرال ، ده استانی و سه دولت منطقه ای مشترک است.

518 فرودگاه در کانادا وجود دارد ، فرودگاه ها بر اساس کل جابجایی هواپیما رتبه بندی می شوند ، فرودگاه های اصلی کانادا در شهر های قابل توجه و پرجمعیت کانادا واقع شده اند.
تورنتو یک شهر بزرگ با جمعیت بالا و مرکز تجاری و بسیاری از فرودگاه های اصلی است که برای فرود هواپیماهای بزرگ طراحی شده اند.

  • اختلاف ساعت ایران با شهر تورنتو کانادا : 8.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر مونترال کانادا : 8.5 ساعت
  • اختلاف ساعت ایران با شهر اتاوا کانادا : 8.5 ساعت

در مقاله فوق ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی ، اطلاعات کشور کانادا را به صورت کلی بیان کردند شما می توانید برای کسب اطلاع در مورد جزئیات مهاجرت به این کشور با دفاتر موسسه در شیراز و مرکز و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید مقاله مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا را بخوانید و اطلاعاتتان در این زمینه را افزایش دهید.

 

تجربه مراجعین ما در دریافت ویزای کشور کانادا را از زبان خودشان بشنوید.

نمایش ویدیو درباره v-iliaaboei
نمایش ویدیو درباره خانم تنها و پسرش
نمایش ویدیو درباره کیوان کوروش نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)