10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک

10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک شما را به سفری جذاب به دوران اروپای کلاسیک و سنتی می برد که تنوع بسیاری با دیگر کشورهای اروپا خواهد داشت و دلیل آن تنوع معماری و متفاوت بودن این کشور با سایر کشورهای اروپایی است.

چک در طول تاریخ زیر نظر حکومت های مختلف با سنت ها و ادیان گوناگون بوده که همین موضوع باعث تنوع معماری و ساختمانی این کشور شده است ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک را به شما معرفی نماییم.

باید گفت علاوه بر معماری جذاب و دیدنی این کشور ، شما با سفر به چک از مناظر زیبا و طبیعتی چشم نواز که هر بیننده را محو خود می کند رو به خواهید شد که در کنار شب های دل انگیز پراگ و جشن ها و مهمانی های متنوع لذت را برای هر گردشگری دو چندان می کند.

یکی از مزیت های بسیار بزرگ دیدن کردن از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک ، پایین بودن هزینه ها و ارزانی مخارج در این کشور است.

گردشگری را نسبت به دیگر کشورهای توریستی اروپا در دسترس تر و بسیار مقرون به صرفه تر می کند که همین موضوع باعث شده گردشگران زمان  بیش تری را در این کشور به گشت گذار پرداخته و دیرتر دست از دید و بازدید از زیبایی های آن بردارند.

اگر قصدتحصیل در کشور چک را دارید مقاله تحصیل در چک را بخوانید و با جزئیات مهاجرتی تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک

قلعه پراگ

برای اکثر توریست های خارجی ، نقطه کانونی و اصلی بازدید از جمهوری چک ، قلعه پراگ است که در تمام برنامه های تورهای گردشگری در تمامی کشورهای جهان جای اصلی را دارد ، قلعه پراگ که در محله هرادکانی شهر قرار دارد و قدمت آن به اواخر قرن دهم می رسد ، برای قرن ها مرکز تاریخ اروپای شرقی بوده است و محل زندگی امپراتورهای روم مقدس ، هابسبورگ ها ، پادشاهان بوهمی و اخیرا رئیس جمهور جمهوری چک بوده است.

این قلعه در طول تاریخ هزار ساله خود دستخوش تغییرات چشمگیر بسیاری در سبک معماری شده است که شواهد آن را می توان در ساختمان های متعددی که در طول قرن ها در داخل دیوارهای آن ساخته شده است مشاهده کرد ، این قلعه در سال 880 میلادی توسط پرینس بوریووج ساخته شده و یکی از بزرگترین قلعه های اروپا و جهان است به طوری که این قلعه را به یک شهر کامل در دل پراگ تشبیه می کنند.

از ویژگی های برجسته این قلعه می توان به کلیسای سنت جورج ، برج پودر و لین طلایی با کارگاه های قرون وسطایی اشاره کرد ، نکته قابل توجه ویژه کاخ سلطنتی قدیمی با تالار باشکوه ولادیسلاو است که آنقدر بزرگ و وسیع بوده که از آن برای میزبانی مسابقات شوالیه سواری استفاده می شده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آشنایی با دیدنی های جهان با بهره گیری از تجربیات مشاوران مهاجرتی رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کلیسای جامع سنت ویتوس

یکی دیگر از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک کلیسای جامع سنت ویتوس می باشد که بخشی از مجموعه قلعه پراگ بوده و بیشتر به عنوان خانه جواهرات تاج گذاری بوهمی و همچنین مقبره مقدس ترین قدیس مردم چک ، سنت ونسسلاس شناخته می شود ، کلیسای جامع تاریخی طولانی دارد و قدمت آن به سال 925 میلادی برمی گردد ، زمانی که شاهزاده ونسلاس کلیسای کوچکی را در این مکان ساخت ، این ساختمان همراه با شهر پراگ رشد کرد و پس از تأسیس اسقف پراگ به کلیسایی یزگ و مهم تبدیل شد.

 دوره دیگری از گسترش این کلیسا بین سال های 1344 و 1419 میلادی است که تبدیل آن به یک کلیسای جامع گوتیک آغاز شد و کلیسای سنت ونسلاس ساخته شد ، اما این بازهم پایان تغییرات و بزرگ سازی این کلیسا نبود به طوری که ساخت و ساز و تعمیرات بازهم در اواخر قرن هجدهم با افزودن عناصر نئوگوتیک از سر گرفته شد.

نقاط جذاب جهت دیدن در این مجموعه شامل دیدن درهای برنزی مزین به نقش برجسته‌های تاریخ کلیسای جامع ، پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ پرآذین در کلیساها و مقبره سلطنتی است ، گردشگران باید حتما از کلیسای سنت ونسلاس نیز دیدن نمایند که تصاویر اصلی قرن چهاردهمی از ایستگاه های صلیب هستند و همچنین صحنه هایی که زندگی سنت ونسلاس را به تصویر می کشند.

کلیسای جامع سنت ویتوس​

سیسکی کروملوف

سیسکی کروملوف یکی از مهم ترین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک ، شهری با قلعه بوهمی بزرگ در منطقه کروملوف واقع شده که قدمت آن به اواخر قرن سیزدهم میلادی باز می گردد ، موقعیت مکانی این شهر در امتداد یک تقاطع طبیعی از رودخانه ولتاوا این مکان را به محلی عالی برای ساخت و ساز و گسترش شهری تبدیل کرده است ، ظاهرا شهر از قرن 18 تغییر چندانی نکرده و ساختمان ها به خوبی نگهداری و بازسازی شده اند.

این یک شهر قلعه دوست داشتنی است که هنوز هم ظاهر و احساس یک شهر قرون وسطایی را به گردشگران منتقل می کند و  خیابان های سنگ فرش شده کج و نماهای گچ‌کاری با رنگ های روشن ، زیبایی این شهر را دوچندان و منحصربه فرد کرده است ، خیابان های آن پر از مغازه های جالب و متنوع ، غذاهای آبدار و جذابیت های بی انتهایی است.

تنها تئاتر باروک کشور در این شهر است و در سال 1682 ساخته شد و هنوز تمام قطعات و تزئینات مکانیکی اصلی خود را نیز حفظ کرده است ، همچنین این شهر در تابستان یکی از بهترین آب و هواهای اروپا دارد و یکی از زیباترین مکان ها برای تفریحات و ورزش های آبس است که گردشگران بسیاری را همه ساله به خود دعوت می کند.

این شهر یکی از شهرهای مناسب مهاجرت به چک است که شرایط مناسبی را برای مهاجران به ارمغان می آورد که با مراجعه به این مقاله می توانید اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

پل چارلز پراگ

پل چارلز پراگ

یکی دیگر از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک پل چارلز پراگ است که بازدید از شهر پراگ ، بدون صرف زمان برای عبور از مهمترین گذرگاه رودخانه شهر ، پل تماشایی چارلز غیر ممکن است ، این سازه معروف که بر روی رودخانه ولتاوا قرار گرفته در سال 1357 میلادی ساخته شده است و دارای نقاط دیدنی منحصر بفردی در طول دهانه 520 متری خود از جمله مجسمه های زیبای متعدد است.

این مجسمه ها هرکدام نشان نمایانگر موضوع و یا هدفی خواص هستند که شاید مشهورترین آن ها مربوط به هم نام پل ، امپراتور روم مقدس چارلز چهارم و همچنین مجسمه جان نپوموک در سال 1683 باشد که به احترام مقدس ترین قدیس کشور که از قضا به صورت عمدی در ولتاوا غرق شد ، احترام می گذارد.

این پل در بین گردشگران بسیار محبوب است و به دلیل مناظر زیبایش مکانی فوق العاده برای عکاسان معرفی می شود ، برخی از بهترین مناظر این پل در هنگام سحر و غروب آفتاب به ثبت می‌رسند ، که باعث می‌شود این مواقع پل با شلوغی و ازدیاد جمعیت مواجه شود.

جاذبه های گردشگری و دیدنی برخی کشورهای اروپایی را در مقالات زیر بخوانید ، سایر کشورها را از طریق بخش جستجو در سایت بیابید.

سردابه ها ، مقبره ها و گورستان های چک

در سراسر جمهوری چک ، تعدادی مکان شگفت‌انگیز وجود دارد که به حفظ بقایای کسانی که در جنگ و یا بر اثر بیماری هایی مانند طاعون کشته شده‌اند ، می پردازد ، اما چیزی که این مکان‌ها را جالب‌تر می‌کند ، روش‌های اغلب عجیب و غریبی است که در آن آثار قرن‌ها رفتار و افکار عجیب انسان ها به نمایش گذاشته می‌شود.

این موضوع در هیچ کجا به اندازه کلیسای کوچک سلدک ( Sedlec ) مشهود نیست ، جایی که کلیسای معروف ( بون ) ، کلیسای گوتیک همه قدیس ها قرار دارد ، در این جا بقایای افرادی که بین قرن های 14 و 16 مرده اند به نمایش گذاشته شده که به شیوه ای هنری و نسبتا مهیج نمایش داده می‌شوند ، از جمله استفاده از نشان ها ، لوسترها ، جام ها و ناقوس ها.

جلوه مشابهی نیز در سرداب های برنو ایجاد شده است ، جایی که بقایای حدود 50 هزار نفر که در انبوهی در طاق ها روی هم چیده شده اند و به عنوان قابی تزئیناتی در آن دوران از اجساد مورد استفاده قرار گرفته اند ، همچنین آرامگاه شوارتزنبرگ ، دخمه‌ای بزرگ که به یکی از قدرتمندترین سلسله‌های این کشور اختصاص یافته است نیز از دیگر مقبره های عجیب و غریب کشور چک می باشند که به دلیل وسعت بزرگ آن کمتر دلهره آفرینی می کند.

ساختمان های رنگارنگ درکارلووی واری

شهر کارلووی واری از قرن نوزدهم یک شهر آبگرم محسوب می‌شود و چشمه‌های آب گرم بسیاری را در خود جای داده که ظاهرا دارای خواص ترمیمی و درمانی بسیاری هستند ، مراکز تندرستی در این جا به وفور دیده می شود که از خدماتی نظیر ماساژ کلاسیک گرفته تا حجامت و حمام درمانی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

ساختمان های رنگارنگ نئوباروک و نئو رنسانس در این شهر جای محکمی درمیان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک دارند که باید یقینا مورد دیدن قرار گیرند ، این ساختمان ها به کارلووی واری ظاهر معماری منحصر به فردی می بخشند که در شهرهای دیگر در جمهوری چک نمی توان آن را یافت ، موزه موزر در این شهر که به سنت معروف شیشه سازی چک اختصاص دارد نیز یقینا ارزش بازدید دارد.

همچنین جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری که از سال 1946 میلادی هر تابستان برگزار می‌شود نیز یکی از برنامه های تفریحی مهم شهر محسوب می شود که سالانه ستارگان هالیوود و بیش از 100 هزار دوستدار سینما را به خود جذب می‌کند ، این جشنواره پنج روزه بیش از 200 فیلم را به نمایش می گذارد.

ساختمان های رنگارنگ درکارلووی واری​

خارج از شهر قلعه لوکت ناد اوهری قرار دارد که به دلیل تاریخ پرتلاطمش که شامل یک زندان دو قرنی است ، ارزش بازدید را دارد ، بازدیدکنندگان می توانند جهت دیدن مجموعه عظیمی از ظروف چینی و اسلحه های گرم و یک شهاب سنگ آهنی که در دهه 1400 بر روی دهکده سقوط کرده از قلعه بازدید کنند.

کوتنا هورا

در ادامه معرفی 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک شما را با شهر کوتنا هورا آشنا خواهیم کرد ، جالب است بدانید که بیشتر بازدید کنندگانی که به این شهر سفر می کنند برای دیدن مقبره های سلدک که در بالا معرفی کردیم به این شهر می آیند ، یک کلیسای کوچک به سبک باروک تزئین شده با استخوان‌های بیش از 40000 نفر که در طول جنگ مرگ سیاه در قرن های 14 و 15 کشته شدند.

علاوه بر این کلیسای سنت باربارا نیز یک شاهکار گوتیک است که به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده است ، کوتنا هورا که زمانی منطقه پررونق استخراج و فرآوری نقره بوده ، اکنون خانه چند مکان تاریخی است که آن گذشته سلطنتی را حفظ کرده است ، بازدیدکنندگان می توانند به معدن قرون وسطایی بروند یا از موزه معدنی دیدن نمایند که زندگی معدنچیان قرن هفدهم تا نوزدهم را بازسازی می کند.

یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر ، کاخ دربار ایتالیایی می باشد که زمانی به عنوان مرکز ضرابخانه سلطنتی عمل می‌کرده و امروزه موزه ضرب سکه است ، بازدیدکنندگان می توانند سکه های خود را برای بردن به خانه ضرب کنند و از کلیسای کوچک سلطنتی در داخل کاخ دیدن کنند.

به طور اضافه باید بگوییم که اقتصاد کشور چک در حال تجربه یک رشد بالا است و یقینا افراد سرمایه گذار در این کشور در آینده به موفقیت های بالایی دست پیدا خواهند ، شما می توانید با مراجعه به مقاله مربوطه اطلاعات لازم را به دست آورید.

بهشت بوهمی در چک

بهشت بوهمی در چک

یکی از زیباترین گوشه های جمهوری چک که کاملا شایسته قرارگیری در میان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک می باشد ، بوهمای شرقی است که بهشت دیدنی بوهمی را در خود جای داده است ، این منطقه با زیبایی های طبیعی فوق العاده به دلیل بسیاری از صخره های عظیم که مانند خوشه ها و ستون ها از زمین بیرون زده اند ، معروف است که در اثر ده ها هزار سال فرسایش توسط عناصر ایجاد شده است.

این منطقه که اکنون ژئوپارک یونسکو است ، کوهنوردان و گردشگران را از سراسر اروپا به خاطر تپه‌های ماسه‌سنگ خیره‌کننده ، پل‌های طبیعی و ستون‌ها و برآمدگی‌های بلند بازالتی جذب می‌کند که همگی از طریق شبکه‌ای از مسیرها و مسیرهای دیدنی قابل دسترسی هستند ، این منطقه همچنین دارای قلعه های قدیمی بسیاری از جمله قلعه کوست و قلعه تراسکی است.

این پارک بیشتر به دلیل داشتن بزرگترین طاق صخره ای ماسه سنگی اروپا با ارتفاع 16 متر و عرض بیش از 27 متر شناخته شده است و مورد علاقه کوهنوردان قرار دارد ، این پارک درست در مقابل پارک ملی ساکسون سوئیس در آلمان قرار دارد و مسیرهای متقاطع از یک کشور به کشور دیگر برای پیاده روی نهایی است.

از دیگر جاذبه های بزرگ پارک ملی بوهمی ، دره های رودخانه کامنیسه است ، جایی که کشتی بان شما را در میان گذرگاه های باریک ماسه سنگ و در کنار آبشارها برده و می توانید از دیدن منظر نهایت لذت را ببرید.

اولوموک

شهر اولوموک درست روی رودخانه موراوا ، پر از خیابان های سنگفرش کوچک است که برای کاوش و پیاده روی مناسب هستند ، این شهر خانه تعدادی از بناهای تاریخی است ، از جمله ستون تثلیث مقدس با ارتفاع 35 متر که بخشی از آن برای جشن پایان طاعون ساخته شده است و شش فواره به سبک باروک که زمانی منبع اصلی آب برای شهر بودند.

از دیگر ساختمان های برجسته می‌توان به قلعه اولوموک ، کلیسای جامع سنت ونسلاس و تالار شهر با ساعت نجومی آن اشاره کرد ، قلعه اولوموک در اصل به عنوان یک قلعه رومی در دوره امپراتوری ایجاد شد که محل اقامت فرماندار موراوی بوده است که قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی باز می گردد و کلیسای جامع زیبای سنت ونسلاس را در خود جای داده است.

 اولوموک همچنین خانه تعدادی موزه منحصر به فرد نیز می باشد ، مانند موزه معماری عامیانه در فضای باز ( که تاریخچه صنایع دستی و کشاورزی را از طریق ساختمان های تاریخی و ابزارهای مورد استفاده در تجارت بیان می کند ) ، موزه علمی تعاملی قلعه دانش و موزه راه آهن قلعه اولوموک.

در این شهر غذا ها و محصولات لبنی محلی زبانزد مردم کشور است و یقینا یک روز از سفر خود را باید به تهیه و خوردن انواع غذاهای محلی و لبنات مختلف از جمله پنیر و کشک گوناگون بپردازید ، با مراجعه به مقاله کار در چک از شرایط ، قوانین و مدارک لازم جهت اشتغال در این کشور باخبر شوید.

Village Holasvis / Czech 

دهکده هولاسویس در چک

دهکده هولاسویس در چک​ از 17 مزرعه که بیش از 100 ساختمان دارد ، ساخته شده است که ساختمان‌های اصلی در نزدیکی جنگل حفاظت شده بلانسکی قرار گرفته‌اند و قدمت آن ها به قرن 1200 باز می‌گردند  ، اگرچه بیشترشان در قرن‌های 18 و 19 بازسازی شده اند.

در حالی که این مکان بسیار شبیه یک موزه در فضای باز به نظر می رسد اما مزارع برای همیشه ساکن هستند ، لازم به ذکر است که در ماه آوریل ، جشنواره بزرگ ساختمان میپل در اینجا جشن گرفته می شود و نمایشگاه قدیمی بوهمیایی در ماه جولای در روستا برگزار می شود ، در این موقع می توانید در اطراف دهکده قدم بزنید تا نمایشگاهی از زندگی مزرعه‌ای اوایل قرن بیستم پیدا کنید و سپس از کارگاه سرامیک دیدن کنید تا یک سوغاتی سفارشی نیز تهیه کرده باشید.

دهکده هولاسویس در چک​

سوالات پر تکرار جاذبه های گردشگری و دیدنی چک

در ماه آوریل ، جشنواره بزرگ ساختمان میپل در دهکده ار جشن می گیرند و نمایشگاه قدیمی بوهمیایی در ماه جولای در روستا برگزار می گردد ، در این موقع می توان در اطراف دهکده قدم زد و نمایشگاهی از زندگی مزرعه‌ای اوایل قرن بیستم مشاهده کرد.

یکی از مزیت های بسیار بزرگ دیدن کردن از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک ، پایین بودن هزینه ها و ارزانی مخارج گردشگری چک است  و همین موضوع باعث شده گردشگران زمان  بیش تری را در این کشور بگذرانند.

برای اکثر توریست های خارجی ، نقطه کانونی و اصلی بازدید از جمهوری چک ، قلعه پراگ می باشد که در تمام برنامه های تورهای گردشگری در تمامی کشورهای جهان جای اصلی را دارد.

نقاط جذاب جهت دیدن در این مجموعه شامل دیدن درهای برنزی مزین به نقش برجسته‌های تاریخ کلیسای جامع ، پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ پرآذین در کلیساها و مقبره سلطنتی است ، گردشگران باید حتما از کلیسای سنت ونسلاس نیز دیدن نمایند که تصاویر اصلی قرن چهاردهمی از ایستگاه های صلیب هستند و همچنین صحنه هایی که زندگی سنت ونسلاس را به تصویر می کشند.

مجسمه های زیبای متعددی در این جا وجود دارد ، این مجسمه ها هرکدام نشان نمایانگر موضوع و یا هدفی خاص هستند مشهورترین آن ها مربوط به هم نام پل ، امپراتور روم مقدس چارلز چهارم و همچنین مجسمه جان نپوموک در سال 1683 باشد که به احترام مقدس ترین قدیس کشور که از قضا به صورت عمدی در ولتاوا غرق شد ، احترام می گذارد.

در این مقاله به تلاش کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی شما را با 10 جاذبه گردشگری و دیدنی چک به طور خلاصه آشنا کردیم ، البته جاذبه های کشور چک محدود به همین موارد نیست که شما می توانید با تماس با مشاورین ما و یا حضور در دفاتر تهران و شیراز اطلاعات کافی و لازم را در این رابطه و یا دیگر زمینه های مانند کار در جمهوری چک به دست آورید ؛ در مقاله لینک شده شما می توانید با مشاغل مورد نیاز و قوانین بازار کاری چک بطور کامل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه