ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی

انگلستان یکی از کشور های مهاجر پذیر در سراسر جهان است که بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت به این کشور را در سر دارند . یکی از مهمترین فاکتور ها برای انتخاب مکان زندگی و اخذ ویزای کار اروپا هزینه زندگی و میزان درآمد در شهر انتخابی است . به طور کلی هزینه زندگی در انگلستان از دیگر کشور های اروپایی نسبتا بیشتر است . اما در شهری مانند لندن این هزینه بیشتر از دیگر شهر های انگلستان می باشد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به معرفی ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی پرداخته ، و برای آگاهی بیشتر علاقمندان شرایط مهاجرت کاری به انگلستان و میزان درآمد در این شهرها را بیان خواهند کرد .

معرفی ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی

انگلستان نام نیمه جنوب جزیره بریتانیای کبیر است که از سمت شمال با اسکاتلند و از سمت غرب با ولز هم مرز است . این کشور مهمترین و عمده ترین جزء تشکیل دهنده کشور بریتانیا است و این کشور در شمال غرب با دریای ایرلند ، در جنوب غرب با دریای سلتی و در شرق با دریای شمال مرز آبی مشترک دارد . لندن بزرگترین شهر و همچنین پایتخت انگلستان و پایتخت پادشاهی بریتانیا می باشد .

از دیگر شهر های مهم این کشور می توان به بیرمنگام ، منچستر ، لیورپول ، لیدز ، ناتینگهام ، کمبریج ، برایتون ، ساوت همپتون ، دوور ، شفیلد ، یورک اشاره کرد . مساحت انگلستان حدود 130395 کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر 54 میلیون نفر است . زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی و واحد پول آن پوند استرلینگ نام دارد . در انگلستان شهر های بسیاری وجود دارد که کیفیت عالی زندگی و شرایط کاری مناسب را ارائه می دهند . زندگی اجتماعی سالم و یافتن یک شغل تمام وقت با درآمد عالی در انگلستان یکی از مسائل مهم و فاکتور های تاثر گذار در انتخاب شهر محل اقامت است . به طور کلی هر یک از شهر های انگلستان به جز منطقه لندن ، مکانی مناسب برای کار و زندگی ارزان در انگلستان است .

هزینه زندگی در لندن بسیار بالا است و لندن یکی از گران ترین شهر های جهان به شمار می آید ، اما به همان اندازه از کیفیت عالی زندگی و استاندارد های زندگی برخوردار است . از میان شهر های بزرگ انگلستان ، تعدادی از شهر های کیفیت عالی زندگی و درآمد شغلی مناسب را ارائه می کنند و بازار کار در اروپا برای خارجی ها را تامین می نمایند که در این جا به معرفی ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی می پردازیم :

برایتون و بریستول انگلستان

برایتون نام بخش اصلی شهر برایتون اند هوو در ساسکس شرقی در سواحل جنوبی بریتانیای کبیر است . جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر 280 هزار نفر است . مساحت این شهر حدود 82 کیلومتر مربع است . متوسط میزان در آمد در این شهر 1909.60 پوند استرلینگ است که هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 623.99 پوند می باشد . یعنی متوسط هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 32 درصد درآمد فرد در برایتون است .

بریستول یکی از شهر های انگلستان است که در جنوب غربی این کشور و در فاصله صد و شصت و نه کیلومتری از غرب لندن قرار دارد . جمعیت ساکنین این شهر حدود چهار صد و ده هزار نفر است که با این جمعیت ششمین شهر پرجمعیت انگلستان به شمار می آید . متوسط درآمد در این شهر حدود 2090.82 پوند است که متوسط هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 21 درصد میزان درآمد فرد یعنی 458.24 پوند می باشد . این دو شهر از جمله ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی هستند .

ساوت همپتون و پورتسموث انگلستان

ساوت همپتون شهری در جنوب شرقی انگلستان با جمعیت بالغ بر دویست و سی و چهار هزار نفر است . مساحت این شهر 51.47 کیلومتر مربع می باشد . متوسط سطح درآمد در شهر ساوت همپتون 192105 پوند است که هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 21 درصد درآمد هر فرد در این شهر یعنی حدود 418.88 پوند است .

پورتسموث شهری واقع در جنوب انگلستان در استان همپشایر است . مساحت این شهر حدود 40 کیلومتر مربع و جمعیت ساکنین این شهر حدود 205.400 کیلومتر مربع است . متوسط درآمد هر فرد در این شهر حدود 1898.29 پوند است که میزان هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 21 درصد میزان درآمد فرد یعنی 409.52 پوند است .

ایالت منچستر

اکستر یکی دیگر از شهرهای ناحیه جنوب غربی انگلستان در شهر دوون است . که جمعیت ساکنین آن حدود 129800 می باشد . مساحت این شهر حدود 47 کیلومتر مربع است . متوسط هزینه در آمد در این شهر 1898.27 است که حدود 21 درصد آن صرف هزینه اجاره مسکن می شود . هزینه اجاره مسکن در این شهر حدود 393 پوند برای هر ماه است .

منچستر شهری در شمال غربی انگلستان است که با مساحت 115 کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ بریتانیا به شمار می آید . جمعیت ساکنین منچستر حدود پانصد و ده هزار نفر است . متوسط درآمد ماهانه هر فرد در این شهر حدود 1918.99 پوند است که حدود 18 درصد آن یعنی 361 پوند صرف هزینه اجاره مسکن در این شهر می شود .

بیرمنگام و لیدز انگلستان

از جمله ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی بیرمنگام و لیدز هستند . بیرمنگام شهری واقع در شهرستان متروپلین در ناحیه غربی انگلستان است و با جمعیت بالغ بر یک میلیون نفر بعد از لندن پرجمعیت ترین شهر بریتانیای کبیر به شمار می آید . این شهر یکی از شهر های انگلستان که مورد توجه بسیار زیاد مهاجرین قرار گرفته است . متوسط درآمد هر فرد در انگلستان حدود 1974.84 پوند برای هر ماه است که حدود 18 درصد آن یعنی 342 پوند صرف هزینه اجاره مسکن در این شهر می شود .

لیدز یکی از شهر های ناحیه یورکشایر و هامبر انگلستان است که حدود 770 هزار نفر در این شهر زندگی می کنند . مساحت این شهر حدود 551 کیلومتر مربع می باشد . متوسط درآمد ماهانه فرد که در این شهر کار می کند حدود 1887.57 است که حدود 17 درصد آن یعنی 349 پوند هزینه اجاره مسکن می شود .

نیوکاسل انگلستان

این دو شهر نیز جزو ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی محسوب می شوند .نیوکاسل شهری در ناحیه تاین و ور در شمال شرقی انگلستان است . این شهر به عنوان پر جمعیت ترین شهر در شمال شرق و سواحل رود تاین شهرت دارد . مساحت این شهر حدود 114 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود دویست و هفتاد و سی هزار نفر است . متوسط درآمد کار برای یک ماه حدود 1898.19 پوند است که حدود 15 درصد این درآمد صرف هزینه اجاره مسکن در این شهر می شود .

شفیلد شهری واقع در شمال انگلستان است که در شهرستان یورکشایر جنوبی قرار دارد . این شهر اخیرا به عنوان سرسبز ترین و امن ترین شهر انگلستان شناخته شده است . جمعیت ساکنین این شهر حدود 534 هزار نفر و مساحت آن حدود 367 کیلومتر مربع می باشد . میزان درآمد ماهانه هر فرد 1876.21 پوند است که حدود 14 درصد آن یعنی 283 پوند صرف هزینه اجاره مسکن می شود .

هر فرد قبل از اقدام به مهاجرت باید به مسائلی نظیر هزینه زندگی و میزان درآمد فرد در کشور و شهر انتخابی توجه کند . هدف از نگارش این مقاله معرفی ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی و بیان میزان درآمد ماهانه و اجاره مسکن در این شهر ها است . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای کار انگلستان با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه