انگلستان

ویزای درمان در انگلستان

ویزای درمان در انگلستان

استفاده از امکانات و خدمات درمانی در بسیاری از کشورهای دنیا یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت به اروپا برای بسیاری از افراد به شمار می رود و برخی به دلایل مختلف می خواهند تا ادامه درمان خود را در کشورهای پیشرفته ادامه دهند ، از این رو اکثر کشورهای دنیا ویزایی به نام ویزای درمانی صادر می کنند . در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تلاش نموده اند تا ویزای درمان در انگلستان را بررسی نموده و راهنمای تمامی علاقه مندان به اخذ هرگونه ویزا می باشند .

کسانی که به دنبال دریافت ویزای درمانی انگلستان هستند در ابتدای امر باید بدانند که این ویزا به چه افرادی تعلق گرفته و آیا می توانند برای انجام روند درمان خود فردی را به عنوان همراه به این کشور ببرند . البته ذکر این موضوع نیز حائز اهمیت است که تمامی افراد جویای درمان قادر به دریافت ویزا نخواهند بود و این ویزا تنها به کسانی که در فهرست بیماری های مشخص شده از سوی انگلستان قرار گرفته باشند تعلق خواهد گرفت .

درباره ویزای درمان در انگلستان

اقدام به انجام سفر پزشکی توسط هر فرد می تواند انگیزه و دلایل مختلفی داشته باشد . به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل کمبود امکانات پزشکی و یا اقدامات نا به جای پزشکی مجبور می شوند تا روند درمان خود را در کشوری دیگر دنبال کنند . تمامی این افراد باید ابتدا ضمن بررسی الزامات پزشکی در کشور مقصد بکوشند ویزای خود را به مدت کافی گرفته و اجازه اقامت به صورت قانونی در انگلستان را داشته باشند .

کشور انگلستان که در قسمت جنوبی بریتانیای کبیر قرار گرفته از طریق مرزهای آبی و زمینی با کشورهای زیادی در ارتباط بوده و جزیره های زیادی را در قلمرو خود دارد . پایتخت این کشور شهر لندن بوده و طبق آخرین سرشماری جمعیتی بالغ بر 54 میلیون نفر در آن ساکن هستند .

این کشور با توجه به سابقه طولانی که در امر سلامت و پزشکی دارد به عنوان یکی از مطمئن ترین و بهترین مراکز درمانی در جهان شناخته می شود که توانسته بیماران زیادی را به بهبودی رسانده و با سلامت کامل به کشور خود بازگرداند . انگلستان شرایط مشخصی را برای ورود بیماران مشخص نموده که تنها با رعایت تمامی آنها می توان به ویزای درمان در انگلستان دست یافت . در ادامه نگاهی به مهمترین این شرایط خواهیم داشت .

آشنایی با نظام سلامت انگلستان

هر کشوری با ایجاد قوانین مشخص یک سیستم را به عنوان نظام سلامت مشخص می نماید که به صورت یکپارچه در تمامی نقاط کشور اجرا می شود . سیستم درمانی انگلستان که NHS نام دارد یکی از برترین ها در سراسر جهان بوده و افراد را از بدو تولد تا لحظه مرگ مورد پوشش خود قرار می دهد .

انگلستان از جمله کشورهایی ست که بودجه بالایی را به بخش درمان و بهداشت اختصاص داده و برخی از این خدمات نیز در بخش خصوصی از طریق قرارداد با شرکت های خاص بیمه صورت می پذیرد . اما تمامی افراد شاغل و کارمند می توانند با پرداخت هزینه ای در هر ماه از بیمه عمومی به خوبی استفاده کنند .

درمان در انگلستان نیز مانند تمامی کشورهای دنیا شامل بخش خصوصی نیز می شود و برخی از افراد می توانند با پرداخت حق بیمه بالاتر نسبت به بیمه عمومی از تمامی مراقبت هایی که شامل بخش عمومی نمی شود بهره مند گردند .

تمامی خدمات ارائه شده به افراد با توجه به بیمه پرداخت شده در ویزای درمان در انگلستان و میزان اقامت در این کشور بستگی دارد و افراد با رعایت شرایط و بدون درنظر گرفتن ملیت از خدمات درمانی بهره مند می شوند . افرادی که تحت پوشش بیمه درمانی نباشند در صورت مراجعه به مراکز درمانی متحمل هزینه های بسیار خواهند شد .

شرایط ویزای پزشکی انگلستان

شرایط ویزای پزشکی انگلستان

افرادی که برای ویزای درمان در انگلستان اقدام می کنند باید شرایط ذیل را دارا باشند :

  • بیماری مسری و واگیرداری که سلامت افراد جامعه را به خطر اندازد ( مانند سل ) نداشته باشند .
  • عدم ابتلا به بیماری هایی که روند طولانی برای درمان دارند .
  • پول کافی جهت پرداخت هزینه های درمان را بدون دریافت هیچ گونه کمکی از سوی دولت انگلستان داشته باشند .
  • شرایط مهاجرتی برای فرد متقاضی مهیا بوده و با محدودیت دریافت ویزا مواجه نباشد .
  • بیمار متعهد شود که پس از اتمام دوره درمان خود به کشورش باز می گردد .
  • بیمار قبل از ورود به انگلستان هماهنگی های لازم را با مراکز درمانی و پزشک خود انجام داده باشد .
  • تمامی بیماران باید مدارکی که نشان از نوع بیماری ، شیوه درمان ، هزینه درمان و مدت درمان می دهد را ارائه دهند .

نقاط قوت ویزای درمانی انگلستان

مدت ویزای درمان در انگلستان با توجه به مدت درمان شخص صادر می شود اما انگلستان این فرصت را به فرد بیمار می دهد تا در صورت تشخیص دکتر به نیاز به ادامه روند درمان بتواند ویزای خود را تمدید نموده و تا پایان پروسه درمان در این کشور بستری باشد . شما می توانید با روش های قانونی مهاجرت به انگلیس وارد شوید . 

تمامی افراد مقیم در انگلستان از خدمات بهداشتی و درمان رایگان بهره مند می شوند و درمان افرادی که غیر مقیم بوده و تنها برای معالجه به این کشور سفر می کنند می تواند توسط پزشکان به صورت داوطلبانه انجام پذیرد .

بیمارستان و تیم پزشکی که فرد را معالجه می کنند تا بهبود کامل فرد و اتمام پروسه درمان به وی اجازه ترخیص نداده و افرادی که از بیمارستان های انگلستان به کشور خود باز می گردند به سلامتی کامل و یا نسبی رسیده اند .

افراد واجد شرایط ویزای درمانی انگلستان

افراد به روش های مختلف می توانند تقاضای دریافت ویزای درمان در انگلستان را داشته باشند . به عنوان مثال بسیاری از افراد پزشک معالجه شان تشخیص می دهد که باید ادامه روند درمان خود را در انگلستان طی کنند و یا برخی از افراد با مراجعه به موسسه مهاجرتی در شیراز تقاضای دریافت وقت از پزشکان و بیمارستان های انگلستان را دارند . افرادی که دارای هرگونه اختلال روانی ، اعتیاد به الکل ، مواد مخدر و غیره هستند به هیچ عنوان اجازه ورود به انگلستان را نخواهند یافت .

برخی از بیماران نیز با ارسال پرونده پزشکی خود به یک پزشک از وی دعوت نامه دریافت می کنند که یکی از راه های اقدام به دریافت ویزا می باشد . این افراد می توانند با مراجعه به موسسات مهاجرتی به راحتی ویزای درمان دریافت کنند .

مهم ترین مرحله دریافت ویزا انگلستان

مهم ترین مرحله دریافت ویزا انگلستان

شاید دریافت ویزای درمان در انگلستان را بتوان تا حد زیادی وابسته به تشخیص افسر پزشکی دانست . افسر پزشکی دکتر تعیین شده ای ست که معاینات پزشکی فرد بیمار را انجام می دهد . در صورتی که در پرونده شخص هرگونه بی نظمی و یا نقص وجود داشته باشد افسر پزشکی با دریافت ویزای شخص موافقت نخواهد کرد . معمولا افسر پزشکی به همراه یک دارو فرد را معاینه و با بررسی آزمایشات و معالجه هایی که در داخل کشور انجام داده تصمیم به اعطای ویزای پزشکی به فرد می گیرند .

البته در برخی موارد که بیمار در وضعیت اورژانسی قرار دارد این امکان وجود دارد که از دریافت اجازه از دارو پزشکی امتناع شده و مستقیما ویزا صادر شود .

روند دریافت ویزای درمان در انگلستان دارای پیچیدگی و جزئیات مخصوص و متعددی است که با توجه به شرایط هر فرد تغییر یافته و روند متفاوتی را در پیش می گیرد . کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در شیراز و تهران آماده اند تا تمامی شرایط لازم در رابطه با هرگونه ویزای مهاجرتی و مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان را در اختیار علاقه مندان قرار داده و در مدت زمانی کوتاه شما را به ویزای کشور دلخواهتان برسانند .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *