ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی

کشور فرانسه که همواره در ذهن تمام مردم جهان به عنوان یک مقصد ایده آل شناخته می شود یکی از کشورهای گران دنیا برای زندگی و اقامت است . این حقیقت که کشور فرانسه کشوری گران در مقایسه با بسیاری از کشور های دنیا است بر کسی پوشیده نیست و کسی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه را دارد باید از توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های لازم برآید . اگر به دنبال یافتن ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی هستید مطالعه مقاله زیر که توسط کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تهیه شده به شما کمک خواهد کرد .

سبک زندگی زیبا و سالمی که کشور فرانسه به شهروندان خود بخشیده است هر فردی را وسوسه به اقامت در این کشور نمونه می کند . عوامل متفاوتی در زندگی در کشور فرانسه موثر است که آن را به شهری ایده ال و مورد نظر شما تبدیل می سازد . کیفیت زندگی بالا ، آب و هوای مناسب ، حقوق شهروندی عالی ، فرهنگ غنی و فاکتور های متعدد دیگری می تواند این کشور را برای شما به بهشتی زمینی تبدیل سازد .

معرفی ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی

در کشور فرانسه شهر های مختلفی برای زندگی وجود دارد که هر فرد باید متناسب با هدفی که دارد یکی از آنها را برگزیند . ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی برای هر کس می تواند با توجه به آنچه که با زندگی در این کشور در سر دارد متفاوت باشد اما در این مقاله کوشیده ایم تا چند مورد از بهترین آنها را به شما معرفی کنیم .

کشور فرانسه از 21 منطقه تشکیل شده که هر کدام از آنها نیز به دو تا 8 بخش کوچک تقسیم شده اند . افزایش و یا کاهش قیمت ها در تمامی موارد بسیار به ندرت و البته با نظارت دولت به میزان کمی در طول سال ها اتفاق می افتد و شما زندگی با ثباتی را تجربه خواهید کرد . محل زندگی در تعیین هزینه ها بسیار موثر است و طبیعتا زندگی در شهرهای بزرگ و حومه بیشترین میزان را به همراه خواهد داشت .

برای زندگی در یک شهر در فرانسه شما باید مسکن را به عنوان اصلی ترین بخش هزینه خود در نظر داشته باشید . نکته قابل توجه در رابطه با مسکن در فرانسه این است که قیمت هر مترمربع زمین برای خانه های بزرگ کمتر از خانه های کوچک است و داشتن امکاناتی مانند استخر ، باشگاه و غیره قیمت را افزایش می دهد .

طبق آخرین نظر سنجی که در این کشور انجام شد چند شهر به عنوان بهترین مکان ها برای زندگی در فرانسه معرفی شدند که برای افراد مهاجر که نیاز به کار و کسب درآمد جهت ساختن زندگی خود دارند گزینه های مناسبی به نظر می رسند . در این نظر سنجی فاکتورهای مختلفی مانند آب و هوا ، سیستم حمل و نقل ، اجاره و یا خرید مسکن ، اشتغال و غیره در نظر گرفته شده اند .

ورسای و مون پلیه ارزان ترین شهر های فرانسه برای کار و زندگی

شهر زیبای ورسای که سالیان طولانی پایتخت فرانسه بوده برای زوج های و زندگی خانوادگی می تواند مکان مناسبی به شمار برود . خانه هایی با هزینه اجاره کم ، فروشگاه های غذایی در دسترس در تمام شهر و بوتیک های ارزان قیمت از ویژگی های مثبت این شهر به شمار می روند و این شهر جزء ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی محسوب می شود . سیستم حمل و نقل ، تحصیلی و بهداشت و درمان مطابق به توانایی فرد در نظر گرفته می شود .

مون پلیه

این شهر که در جنوب فرانسه واقع شده شرکت های مهمی را در خود جای داده است و تخصص هایی مانند کشاورزی ، بهداشت و محیط زیست در آن رونق دارد . جمعیت دانشجوی زیادی برای تحصیل در فرانسه در این شهر زندگی می کنند که باعث شده هزینه ها به صورت قابل توجهی کاهش یابند . وجود زندگی مقرون به صرفه برای اکثر جمعیت این شهر که دانشجویان می باشند سطح زندگی را برای اکثر افراد از جمله مهاجرین مقرون به صرفه نموده است .

نیس بهترین شهر فرانسه

متز و نیس بهترین شهرهای فرانسه برای زندگی

این شهر مکانی بی نظیر برای زندگی در فرانسه است و تنها چند ساعت با پاریس فاصله دارد و شهر های اطراف آن نیز می توانند گزینه های مناسبی برای سفر های کوتاه و تفریحی باشند . هزینه های مربوط به غذا و مسکن در این شهر مناسب و ارزان است اما پوشاک نسبتا گران و از موارد با هزینه های بالا می باشد .

زندگی در شهر نیس فرانسه

یکی از شهر های ساحلی فرانسه نیس نام دارد که در جنوب شرقی و بر کرانه های دریای مدیترانه واقع شده است . بیش از 350 هزار نفر در این شهر سکونت دارند . نیس شهری توریستی ، تفریحی ، فرهنگی و در عین حال اقتصادی است که در زمینه های مهمی در فرانسه نقش اساسی ایفا می کند . آمریکایی های زیادی در این شهر ساکن هستند که باعث شده در برخی موارد از شهر های پرهزینه به شمار برود اما همچنان در منطقه جنوب از شهرهای ارزان به شمار می رود . تحصیل در دوره های زبان فرانسه در این شهر مورد استقبال دانشجویان می باشد .

تحصیل در شهر تولوز فرانسه

این شهر که به عنوان شهر صورتی شناخته می شود یک شهر دانشجویی و مجبوب است . از شهر تولوز می توان به عنوان یکی از مراکز صنایع پیشرفته اروپا نام برد . دانشگاه های فعال در این شهر از برترین ها در اروپا و جهان به شمار می روند و در صورتی که به عنوان یک دانشجو وارد این شهر شوید می توانید زندگی کم هزینه را نسبت به شهرهای دیگر پاریس تجربه کنید .

شرایط زندگی در فرانسه

توجه به این نکته بسیار مهم است که شهر های مختلف فرانسه برای هدف های مختلف هزینه های مختلفی را برای شما به همراه خواهد داشت ، کم هزینه ترین روش زندگی در فرانسه به شیوه دانشجویی است که به دلیل ارائه خوابگاه و امکانات دیگر هزینه شما را به حداقل خواهد رساند . اگر چه ممکن است زندگی در شهری در مقایسه با بقیه شهر ها ارزان تر باشد اما به همان میزان کسب در آمد و کاریابی نیز می تواند شما را با مشکل مواجه سازد . به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر پاریس می تواند بالا باشد اما اشتغال و داشتن حقوق مناسب امکان پذیر تر است . پس هدف و شیوه شما از مهاجرت به فرانسه بسیار مهم است .

شرایط زندگی در فرانسه

زندگی و کار در کشور فرانسه از جمله گرانترین ها در دنیا به شمار می رود که شما در صورت مهاجرت به آن می توانید ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی که در بالا معرفی شد را انتخاب کنید . اما توجه به این نکته که در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی فرانسه از جمله گرانترین ها می باشد ، در صورتی که هزینه برای شما بسیار مهم است پیشنهاد می شود تا از مشاوره کارشناسان موسسه مهاجرتی به فرانسه بهره مند شوید و بهترین انتخاب را داشته باشید .

کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی با آگاهی کامل از تمام هزینه های لازم برای زندگی در اروپا و شهرهای مختلف فرانسه به شما کمک خواهند کرد تا ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی را انتخاب کنید . جهت آشنایی با مزایا و معایب تحصیل در فرانسه می توانید مقالات موجود در سایت را مطالعه نمایید یا با مشاورین موسسه تماس بگیرید .

4.9/5 - (101 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه