بازار کار رشته زبان در فرانسه

بازار کار رشته زبان در فرانسه

 تقاضای زیادی برای معلمان واجد شرایط انگلیسی وجود دارد ، اما فرانسه نیاز به معلمان واجد شرایط و با تجربه بیشتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دارد . در حالی که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ارائه پیشنهاد کار و ویزای کار اروپا می تواند دشوار باشد ، آموزگاران مبتکر می توانند فرصت های شگفت انگیزی برای کشف آنچه که فرانسه ارائه می دهند، پیدا کنند . در ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در خصوص بازار کار رشته زبان در فرانسه اطلاعات مفیدی آورده شده است .

تاریخ ، فرهنگ ، غذا ، معماری ، مد و مناظر زیبا ، فرانسه را یکی از محبوب ترین مقصد برای گردشگران و معلمان انگلیسی کرده است . شرکت های بسیاری در فرانسه به افرادی که مهارت های عالی زبان فرانسه ندارند ، فرصت های شغلی را ارائه می دهند .

برخی از شرکت های چند ملیتی به منظور رقابت در درجه اول به زبان انگلیسی کار می کنند ، در حالی که صنایع خاص به طور خاص به زبان انگلیس می پردازند . اما اشتباه نکنید ، هنوز در فرانسه بدون تسلط زبان فرانسوی پیدا کردن کار آسان نیست . در حقیقت ، یک سال یا بیشتر طول می کشد تا شغل موردنظرتان را پیدا کنید .

بررسی بازار کار رشته زبان در فرانسه

به استثناء برنامه های دستیار اداری توسط دولت فرانسه یا شورای بریتانیا ، بازار کار رشته زبان در فرانسه مخصوصا زبان انگلیسی خوب است و کسانی که به دنبال تدریس زبان انگلیسی در فرانسه هستند ، اکثریت فرصت های زیادی برای تدریس در فرانسه پیدا خواهند کرد .

اکثر مدارس زبان در فرانسه به معلم نیاز دارند . در حالی که فرصت های شغلی برای آموزش انگلیسی در فرانسه در طول سال وجود دارد ، ما هنوز هم بسیار توصیه می کنیم که در پایان تابستان ( اواخر اوت – اوایل اکتبر ) و در ماه ژانویه برای پیدا کردن کار برنامه ریزی کنید . 

محبوبیت فرانسه در بازار ESL ، و به عنوان یک مقصد توریستی به طور کلی ، رقابت برای موقعیت های آموزشی را بسیار بالا می برد . فرانسه کشوری است که بسیاری از معلمان ESL در آن آموزش می دهند .

گرچه فرانسه به عنوان محل تدریس ایده آل است ، ورود آن به اتحادیه اروپا ( EU ) موجب شده که ویزای کار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا بسیار دشوار شود و روند طولانی داشته باشد . به طور معمول ، یک کارفرمای حمایت کننده باید ثابت کند که هیچ شهروندی واجد شرایط در اتحادیه اروپا وجود ندارد که بتواند موقعیت مورد نظر را پر کند . 

حقوق معلمان در فرانسه

حقوق معلمان در فرانسه

معلمان انگلیسی که قادر به پیدا کردن موقعیت کاری در فرانسه هستند ، می توانند انتظار داشته باشند تا حدود 1000 تا 2000 یورو در هر ماه دریافت کنند و حدود 10 تا 30 ساعت در هفته در کلاس درس ( به علاوه زمان آماده سازی ) صرف کنند .

مهم است که کسانی که به دنبال موقعیت های تدریس هستند ، مدارک مناسب داشته باشند و در جستجوی شغلی خود صبور باشند . بازار کار رشته زبان در فرانسه به گونه ای است که برخی از اردوگاه های تابستانی و مدارس نیز در زمستان و بهار برای فرصت های تابستانی معلمانی را استخدام می کنند . 

فرانسه دارای یکی از متنوع ترین جغرافیا در بین کشور های اروپائی است و در طول سال به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه جهان است و هر ساله به طور متوسط 81 میلیون بازدید کننده را جذب می کند .

با توجه به این که انگلستان و ایرلند عضو اتحادیه اروپا هستند ، توانایی زبان بومی انگلیسی به تنهایی برای حمایت از این ادعا کافی نیست . متقاضیان باید ثابت کنند که دارای تخصص فراوانی هستند که آنها را در میان نامزدهای اتحادیه اروپا منحصر به فرد می کند .

فصل استخدام ESL در فرانسه

سیستم مدرسه فرانسوی از برنامه مشابهی مانند ایالات متحده و سیستم آموزشی در اروپا پیروی می کند . از این رو ، فصل استخدام برای یک موقعیت مکانی انگلیسی معمولا در ابتدای سال تحصیلی در ماه سپتامبر و در ژانویه بعد از تعطیلات کریسمس است .

برخی از معلمان ممکن است تصمیم بگیرند در طول تعطیلات کریسمس قرارداد خود را به دلیل احساس غربت یا دلایل دیگر لغو کنند ، و این باعث می شود زمان مناسب برای معلمان آینده ESL برای درخواست شغل فراهم شود .

 اکثر دانش آموزان برای فعالیت های دیگر از ماه های تابستان استفاده می کنند ، بنابراین بازار کار رشته زبان در فرانسه در تابستان نیز خوب است . با این حال ، برخی از اردوگاه های زبان تابستانی موجود است .

سیستم مدرسه دولتی فرانسه 

سیستم مدرسه دولتی فرانسوی به پنج بخش تقسیم شده است : مهد کودک ، ( 3 – 5 ساله ) ، ابتدایی ، سنین 6 تا 10 سالگی ، مدرسه راهنمایی ، سنین 11 – 14 سالگی ) ، دبیرستان ، سنین 15 – 18 ساله و آموزش عالی . دوره های زبان انگلیسی بخشی از دوره های الزامی برای کودکان در یک مدرسه دولتی فرانسوی است ، اما این کلاس ها معمولا توسط معلمان محلی فرانسوی ارائه می شود .

معلمانی در این دوره ها استخدام می شوند که دارای تجربه تدریس قبلی و با زبان فرانسوی آشنا باشند . علاوه بر این ، کسانی که دارای گذرنامه اتحادیه اروپا هستند و شرایط فوق را دارند دارای شانس بیشتری برای کسب موقعیت خواهند داشت .

مدارس خصوصی زبان در فرانسه

آموزش در یک مدرسه زبان خصوصی گزینه ای است که بسیاری از معلمان ESL در نظر می گیرند . طیف گسترده ای از دانش آموزان در مدارس خصوصی زبان ، از کودکان مدرسه ای هستند که به دنبال بهبود مهارت های مکالمه انگلیسی خود هستند ، که می خواهند به تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی بپردازند . بسیاری از شرکت های فرانسوی اغلب پول زیادی را صرف آموزش کارکنان انگلیسی می کنند .

مدارس خصوصی زبان در فرانسه

دانشگاه ها و کالج های فرانسه

از آنجا که پیدا کردن یک شغل آموزش انگلیسی در فرانسه کار ساده ای برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیست ، پیدا کردن کار آموزش در یک دانشگاه فرانسه یا کالج به راحتی قابل فهم است . حداقل یک مدرک دانشگاهی ، تجربه کار و آموزش و مهارت های ارتباطی عالی به زبان فرانسه برای افرادی که علاقمند به یافتن کار در یک موسسه پس از دوره متوسطه در فرانسه هستند ، از الزامات است .

بازار کار رشته زبان در فرانسه برای اینگونه افراد بسیار خوب است . به طور معمول ، دانشگاه ها بیشتر تمایل به استخدام یک آمریکایی با تحصیلات عالی و تجربه دارند .

تدریس خصوصی در فرانسه

گزینه دیگری برای معلمان انگلیسی که امیدوارند در فرانسه زندگی کنند ، تدریس خصوصی است . متأسفانه ، آمریكایی هایی كه به عنوان معلمان ESL مشغول به تحصیل هستند ، هنوز نیاز به دریافت ویزای فرانسه دارند تا بتوانند به طور قانونی پول درآورند .

کسانی که تدریس خصوصی را ارائه می دهند ، تمایل دارند که در بازارهای محبوب ESL مانند پاریس رقابت های زیادی داشته باشند و کار میتواند کمیاب باشد . آموزش زبان انگلیسی در شهرهای کوچک و مناطق روستایی می تواند راهی برای بدست آوردن دانش آموزان بیشتر و همچنین پول بیشتر و کاهش هزینه های زندگی باشد .

در پایان این مبحث پس از آشنایی با بازار کار رشته زبان در فرانسه ، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا خدمات مهاجرت به فرانسه ، کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به علاقه مندان می باشند .

4.9/5 - (67 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه