فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه
مشاور مهاجرتی

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه را تحلیل می کنیم ، با ما همراه باشید.

اگر قصد مهاجرت به کشور زیبای فرانسه را دارید ، می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به فرانسه ، اطلاعات به روز و جامعی در خصوص تمامی راه های قانونی مهاجرت به این کشور کسب کنید.

شما چه به فرانسه سفر کنید ، چه یک فرانسوی را به خانه خود دعوت کنید یا با یک دوست فرانسوی قرار ملاقات بگذارید ، ترس از اینکه درباره چه چیزی صحبت کنید و چگونه رفتار کنید می تواند فلج کننده باشد ، مطالعه این مقاله به شما کمک می کند که فرهنگ و سنت های فرانسوی را بهتر درک کنید.

پس از مطالعه مقاله ، در انتها می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کرده و نظر و پاسخ کارشناسان ما در دریافت کنید.

فهرست مطالب

نکاتی برای تعاملات فرهنگی فرانسه

در این بخش از مقاله نکاتی برای تعاملات فرهنگی فرانسه را بیان می کنیم با ما همراه باشید ، در هنگام ورود به یک فرهنگ جدید ، همیشه برای آسان‌تر کردن کارها ، اصولی وجود دارد که باید درباره آن فرهنگ بدانید ، در مورد فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه ، هم داشتن ایده بهتر از آنچه در زندگی خود از فرانسوی ها انتظار دارید ، به شما کمک می کند تا در مقابل آنها واکنش بهتری داشته باشید.

اگر نمی توانید تمام جنبه های فرهنگ فرانسه را حفظ کنید ، استرس نداشته باشید! نکاتی برای تعاملات فرهنگی فرانسه وجود دارد که اگر از آنها اطلاعات داشته باشید ، همه چیز آسان خوهد بود.

فرانسوی‌ها اگر بدانند که برای غرق شدن در فرهنگ آنها بیشترین تلاش خود را می‌کنید ، می‌توانند راحت‌تر با شما رفتار کنند؛ مثلا شما باید سعی کنید با ظروف مناسب غذا بخورید ، اول ماه مه را جشن بگیرید و به زبان فرانسوی صحبت کنید ، نکات بیشتر در باب آشنایی با فرهنگ فرانسه در ادامه مقاله ذکر شده است.

تنوع فرهنگی در کشور فرانسه

کلمه “فرهنگ” در واقع فرانسوی است ، کریستینا دی روسی ، انسان‌شناس در کالج بارنت و ساوت‌گیت در لندن ، می گوید «فرهنگ» از همان اصطلاح فرانسوی گرفته شده است که به نوبه خود از واژه لاتین « colere » به معنای گرایش به زمین و رشد است.

تنوع فرهنگی در کشور فرانسه در طول تاریخ تحت تاثیر فرهنگ های سلتیک ، رومی و ژرمنی شکل گرفته است و تکامل این تأثیرات مجموعه ای از جوامع محلی و آداب و رسوم مختلف را در فرانسه ایجاد کرده است اما همانطور که همه میدانیم آنچه برای یک جامعه صادق است ممکن است برای جامعه دیگر صادق نباشد و فرانسه با وجود رشد روزافزون فرهنگ جهانی ، تلاش کرده است تا فرهنگ جوامع کوچکتر خود را حفظ کند.

در شکل گیری تنوع فرهنگی در کشور فرانسه ، زبان هم تاثیر بسزایی داشته است؛ زبان رسمی فرانسه ، زبان شیرین فرانسوی است که به طور گسترده در این کشور صحبت می شود اما با این حال ، زبان های اقلیت نیز در مناطق خاصی شکوفا می شوند به عنوان مثال ، استان های شرقی فرانسه به زبان آلمانی صحبت می کنند در حالی که شمال شرقی به زبان فلاندری و مناطقی از جنوب شرقی به زبان ایتالیایی صحبت می کنند ، جوامع دیگر در فرانسه به چندین زبان دیگر صحبت می کنند.

مفهوم خانواده در فرانسه​

خانواده به عنوان واحد پایه گذار جامعه فرانسه برای نسل ها خدمت کرده است ، به طور سنتی ، ساختار خانواده می تواند شامل خانواده های گسترده یا خانواده های هسته ای باشد ، اما باید به این واقعیت اشاره کنیم که در سال‌های اخیر، مفهوم خانواده در فرانسه عوض شده است و این ساختار عمدتاً منعکس‌کننده خانواده‌های گسترده یا هسته‌ای نیست ، بلکه تغییراتی مانند خانواده‌های تک‌والدی یا اتحادیه‌های مدنی معروف به PACS نیز ایجاد شده است.

 

سبک های غذاهای فرانسوی

به دنبال محبوبیت خانواده در فرهنگ فرانسوی ، سبک های غذاهای فرانسوی هم ارزش زیادی پیدا می کند ، زیرا در فرانسه گردهمایی ها و وعده های غذایی با خانواده در آخر هفته رایج است.

آشپزی فرانسوی در سراسر جهان شهرت دارد؛ غذا در فرانسه با دقت زیادی درست می شود و زمان صرف غذا بهترین زمان برای معاشرت است ، انواع مختلفی در سبک های آشپزی ، مواد اولیه و غذاها از منطقه ای به منطقه دیگر وجود دارد ، غذاهای سنتی فرانسوی با پنیر ، شراب ، نان و سس مشخص می شود و سبک غذاهای فرانسوی بسیار پرطرفدار است؛ به عنوان مثال ، غذاهای نرماندی به خاطر غذاهای دریایی و پنیرها و بورگوندی برای گوشت گاو معروف است.

شایان ذکر است که اخیراً، غذاهای فرانسوی به جای سس‌های سنگین سنتی و آماده‌سازی‌های پیچیده ، غذاهای سبک‌تر را انتخاب کرده است وعده های غذایی رسمی در فرانسه شامل چهار بخش است: پیش غذا ، سالاد ، غذای اصلی و یک غذای پنیری یا یک دسر دیگر  ؛ فرانسوی ها معمولا صبحانه را سبک و در حد یک شیرینی یا نان فرانسوی که با یک نوشیدنی گرم استفاده می کنند و از سوی دیگر ناهار و شام از وعده های غذایی اصلی روز به شمار می روند.

غذا توضیحات
Quiche Lorraine پای سبزیجات با پنیر و تخم مرغ
Coq au Vin گوشت مرغ پخته با شراب قرمز و سبزیجات
Steak Frites قطعه گوشت گاو با سیب‌زمینی سرخ‌شده
Escargots حلزون‌های کوچک در سس garlic butter
Ratatouille سبزیجات مختلف با سس گوجه فرنگی
Bouillabaisse سوپ ماهی دریایی تهیه شده با سبزیجات و ادویه‌های فرانسوی
Salad Niçoise سالادی از ماهی تن، سبزیجات، سیب‌زمینی، روغن زیتون و ماهی تن کنسرو
Cassoulet یک نوع پلوی فرانسوی با لوبیا، گوشت خوک و گوشت چرخ کرده
Crème Brûlée یک دسر شیرین با پودر قند روی سطح آن که با چوبی خاص سوخته می‌شود
Tarte Tatin پاییزه عسلی با سیب و کارامل

تعریف دین در فرهنگ فرانسه

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه نیز مانند هر کشور دیگری از گذشته تا کنون از دین هم تاثیر گرفته است؛ از نظر تاریخی ، مسیحیت کاتولیک نقش مهمی در شکل‌دهی فرهنگ فرانسه داشته و تا سال 1789 مذهب دولتی این کشور بود.

در سنت فرانسوی، پادشاهان حتی تا سال 1825 در کلیسای نوتردام د ریمز تاجگذاری می‌کردند اما امروزه تعریف دین در فرهنگ فرانسه با گذشته بسیار فرق کرده است ، در عین حال نباید این واقعیت را انکار کرد که هنوز هم اکثر شهروندان فرانسوی خود را مسیحی (عمدتاً کاتولیک) می دانند ، اما اکثر جمعیت باقیمانده خود را آگنوستیک یا ملحد می شناسند.

با این حال، گروه های قابل توجهی از ساکنان مسلمان ، یهودی و بودایی نیز در فرانسه مدرن وجود دارند ، اما در سال های اخیر در جامعه فرانسه بدبینی هایی نسبت به تندروی پیروان دین اسلام بوجود آمده است.

در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه ، برابری و اتحاد دارای ارزش و اهمیت بالایی است و حتی شعار معروف “آزادی، برابری و برادری” به خوبی ارزش های جامعه فرانسوی را منعکس می کند فرانسوی ها همچنین به زیبایی و هنرمندی کشور خود می بالند و همیشه برای خلق سبک و پیچیدگی اهمیت قائل هستند.

بنابراین اگر قصد تحصیل در فرانسه دارید یا می خواهید برای کار به این کشور بروید ، باید نسبت به عقاید خود اعتدال داشته باشید زیرا ممکن است با مسائل و چالش هایی در رابطه با مسلمان بودن مواجه شوید ، برای شناخت بهتر برترین دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در فرانسه ، به مقاله تحصیل در فرانسه مراجعه نمایید.

پوشش و مد در کشور فرانسه

فرانسه با آغاز سلطنت لویی چهاردهم در دهه 1600 در صنعت مد به عنوان یک عامل موثر شناخته شد و در آن زمان به خاطر کالاهای لوکس خود در سراسر اروپا شهرت پیدا کرد.

در حال حاضر ، پوشش و مد در کشور فرانسه الگوی جهان است و پاریس به عنوان مرکز مد جهان در نظر گرفته می شود و خانه چندین برند جهانی مانند لویی ویتون و شنل است.

در قرون وسطی، پوشش و مد در کشور فرانسه به عنوان یکی از نشانه‌های اقتدار و ثروت مورد توجه بود. شوالیه‌ها و نجیب‌زادگان معمولاً لباس‌های پرافتخار و زینت‌داری می‌پوشیدند که با نشانه‌های خانوادگی و نشانه‌های جنگی تزئین شده بودند. همچنین، لباس‌های مردم عادی نیز به صورت محدود پوشیده می‌شد.

در طول قرون وسطی، مد و لباس‌ها به صورت متناسب با شیوه زندگی و فرهنگ مردم فرانسه تغییر کردند. به طور کلی، لباس‌های زنان در این دوره معمولاً شامل پوشاک پوشیدنی و پوشش سر بود و لباس‌های مردان شامل پوشاک پوشیدنی و لباس‌های پرافتخار بود که برای مواجهه با شرایط جنگی ساخته شده بودند. در طول دوره رنسانس، لباس‌ها به شکلی زیبا و دقیق‌تر طراحی شدند و از بهترین مواد بافته می‌شدند.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با تمام تلاش و توان خود در کنار شماست تا به اهداف مهاجرتی خود از طریق روش های امن و قانونی برسید ، در این مسیر با ما همگام باشید تا در اسرع وقت و با کمترین ریسک ممکن زندگی تازه ای در کشور مقصد آغاز کنید.

وبینار اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای عزیزانی که قصد دارند از طریق تحصیل به اقامت فرانسه برسند ارائه شده است. 

مدت زمان این وبینار یک ساعت و چهل دقیقه است.

هنر و رسانه در فرانسه

هنر و رسانه در فرانسه عمیقا مورد قدردانی قرار می گیرند ، سرگرمی‌ها و حرفه‌ها از نظر تاریخی برای صنایع دستی که در آنها وجود دارد ، احترام عمیقی نشان می‌دهند.

فرهنگ فرانسوی معمولاً با پاریس مرتبط است که مرکز مد ، آشپزی ، هنر و معماری است ، اما زندگی خارج از پاریس بسیار متفاوت است و بسته به منطقه متفاوت است.

از نظر تاریخی ادبیات ، نقاشی و سینمای فرانسوی ، برای همه جهان شناخته شده است و آثاری مانند Les Misérables یا هنرمندانی مانند Monet از شناخته شده ترین آثار در جهان هستند و در مجموع می توان چنین بیان کرد که فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه ، از غذا و زبان گرفته تا هنر و مد ، یکی از تأثیرگذارترین فرهنگ‌های امروزی در جهان است.

سوالات پر تکرار فرهنگ و آداب مردم فرانسه

اکثر شهروندان فرانسوی خود را مسیحی (عمدتاً کاتولیک) می دانند ، اما اکثر جمعیت باقیمانده خود را آگنوستیک یا ملحد می شناسند.

غذاهای سنتی فرانسوی با پنیر ، شراب ، نان و سس مشخص می شود و سبک غذاهای فرانسوی بسیار پرطرفدار است؛ به عنوان مثال ، غذاهای نرماندی به خاطر غذاهای دریایی و پنیرها و بورگوندی برای گوشت گاو معروف است.

در حال حاضر ، پوشش و مد در کشور فرانسه الگوی جهان است و پاریس به عنوان مرکز مد جهان در نظر گرفته می شود و خانه چندین برند جهانی مانند لویی ویتون و شنل است.

از نظر تاریخی ادبیات ، نقاشی و سینمای فرانسوی ، برای همه جهان شناخته شده است و آثاری مانند Les Misérables یا هنرمندانی مانند Monet از شناخته شده ترین آثار در جهان هستند.

خانواده به عنوان واحد پایه گذار جامعه فرانسه برای نسل ها خدمت کرده است ، به طور سنتی ، ساختار خانواده می تواند شامل خانواده های گسترده یا خانواده های هسته ای باشد ، اما باید به این واقعیت اشاره کنیم که در سال‌های اخیر، مفهوم خانواده در فرانسه عوض شده است و این ساختار عمدتاً منعکس‌کننده خانواده‌های گسترده یا هسته‌ای نیست ، بلکه تغییراتی مانند خانواده‌های تک‌والدی یا اتحادیه‌های مدنی معروف به PACS نیز ایجاد شده است.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی ، امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سودمند واقع شود ، در صورت مواجهه با ابهامات اضافه درباره فرهنگ ، آداب و رسوم مردم فرانسه می توانید با همکاران ما در دفاتر مرکز و غرب تهران و شیراز موسسه تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله کار در فرانسه اطلاعات کاملی در خصوص مهاجرت کاری به این کشور و مشاغل پردرآمد و مورد نیاز این کشور بدست آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *