اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی یکی از روش های مهاجرت برای افراد با توانایی مالی زیاد و ثروتمند است و روشی آسان و جذاب بین دسته ثروتمندان از افراد خارج از اتحادیه اروپا!

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ادامه این مقاله شرایط و میزان سرمایه مورد نیاز آن را شرح داده اند ، ضمناً اگر به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستید اکیداً توصیه می کنیم مقاله ۲۰ اقتصاد برتر جهان را بخوانید تا بدانید در چه کشورهایی می توانید پول خود را چند برابر کنید.

ویزای خود حمایتی و اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی بخشی از جذاب ترین برنامه های مهاجرت این کشور است و  برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی می توان با داشتن منابع مالی کافی و بدون انجام هیچ نوع شغلی و حتی بدون نیاز به سرمایه گذاری اقامت فرانسه را دریافت کرد.

معمولا افراد ثروتمند این اجازه اقامت را انتخاب می کنند و لازم به توضیح است که انجام فعالیت های حرفه ای با چنین اجازه اقامت در فرانسه ممنوع است و متقاضی باید استقلال مالی خود را ثبت کند.

فهرست مطالب
اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

در همین ابتدا فیلم و پادکستی که همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تهیه و ارائه کرده اند را تقدیم به شما عزیزان می کنیم ، اگر وقت کافی برای مطالعه تمام محتوا ندارید می توانید با دیدن ویدئو و یا دانلود پادکست به خلاصه مطالب دسترسی داشته باشید.

پادکست اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

شهروندان کشورهای ثالث ( خارج از اتحادیه اروپا ) می توانند با برنامه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی ، به این کشور مهاجرت کرده و اقامت فرانسه را بدست آورند ( Art R-313-6 ، Code de l’entrée et du séjour des étrangers et du droit d’asile ).

متقاضیان واجد شرایط باید آدرس محل زندگی در فرانسه داشته باشند و همچنین باید وضعیت خودکفا بودن را ثابت کنند و نشان دهند که نیازی به حمایت دولتی ندارند و ساده ترین راه برای احراز صلاحیت ، افتتاح حساب بانکی در فرانسه برای واریز وجوه و دریافت منظم درآمد از خارج از فرانسه است ، البته عدم سوء پیشینه کیفری نیز امری مهم است و باید مدارک لازم را نیز ارائه داد.

متقاضیان موفق و اعضای خانواده آنها مجوز اقامت موقت فرانسه را برای مدت یک سال اولیه دریافت می کنند و سپس می توانند آن را تمدید کنند و ظرف مدت پنج سال می توانند درخواست تابعیت فرانسه کنند.

مزایای اجازه اقامت برای شهروندان مستقل از نظر مالی زیاد است و فقط در عرض ده روز صادر می شود که پس از دریافت سند ، شخص به مدت یک سال در کشور زندگی می کند و مجاز است کودکان زیر ۱۸ سال و والدین بالای ۶۵ سال را به همراه خود به فرانسه ببرد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با مشاوران رجبی تماس بگیرید تا بهترین روش های مهاجرت از طریق تمکن مالی با حفظ سرمایه را بشناسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

میزان درآمد برای اخذ تابعیت فرانسه با تمکن مالی

اگر تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا یک کشور EEA ( نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین ) یا سوئیس را ندارید و مایل به درخواست ویزای اقامت طولانی مدت یا اجازه اقامت فرانسه هستید ، در این صورت حداقل محدودیت های درآمدی وجود دارد که باید آنها را تأمین کنید و ثابت کنید که منابع مالی کافی یعنی معادل حداقل دستمزد قانونی در فرانسه برای یک کارگر تمام وقت را دارید.

حداقل دستمزد در فرانسه با عنوان SMIC شناخته می شود و در سال ۲۰۲۱ ، حداقل دستمزد در فرانسه برای یک فرد بالغ با سن بیش از ۲۳ سال ۱,۵۵۴٫۶ یورو در ماه ( ناخالص ) است که معادل حدود ۱۲۱۸٫۶۰ یورو در ماه پس از مالیات بر درآمد و کمک های اجتماعی است و این رقم ناخالص سالانه ۱۸٫۶۵۵ یورو است.

در واقع داشتن ۳۰۰۰ یورو در هر ماه برای شخص متقاضی و ۱۴۰۰ یورو برای همسر و ۷۵۰ یورو برای هر فرزند و داشتن سپرده مالی در بانک به مبلغ ۴۰۰۰۰ یورو برای فرد متقاضی ، ۲۰۰۰۰ یورو برای همسر و ۱۰۰۰۰ یورو برای هر فرزند ضامنی برای این طرح مهاجرتی برای متقاضیان از ایران است.

این مبلغ باید از منابعی همچون حق سنوات یا حقوق بازنشستگی ، درآمد حاصل از املاک و سود سهام ، حقوق بازنشستگی ، درآمد حاصل از سپرده بانکی و غیره یا یکی از اعضای خانواده تامین شود.

شما می توانید گواهی های بانکی یا اوراق قرضه یا درآمد حاصل از شواهدی از افراد معتبر ، از جمله خانواده خود ارائه دهید.

همچنین شرایط مسکن در ارزیابی منابع ( مالک ، مستاجر ، محل اسکان رایگان ) و احتمالا تضمین های ارائه شده توسط اشخاص مجاز ( به ویژه خانواده ) در نظر گرفته می شود.

افراد مناسب برای اقامت خود حمایتی فرانسه

افراد مناسب برای اقامت خود حمایتی فرانسه چه کسانی هستند؟ به طور کلی برای افرادی که به دنبال کار در فرانسه نیستند همچون بازنشستگان با سرمایه زیاد در ایران و افراد با توانایی مالی زیاد و یا افرادی که دارای تجارت در ایران هستند ، این نوع اقامت بسیار مناسب است زیرا نیاز به حضور در فرانسه ندارند و می توانند به فعالیت های خود در ایران ادامه دهند و در عین حال از اقامت فرانسه برخوردار شوند ، روند درخواست ویزا کاملا ساده است و برای درخواست باید اطلاعات زیر را ارائه دهید:

 • اثبات بیمه پزشکی – یا بیمه درمانی خصوصی یا ثبت نام PUMa
 • اثبات محل اقامت در فرانسه – معمولا برای مدت زمان اعتبار ویزا
 • اثبات وضعیت حقوقی در کشور خود
 • اثبات میزان درآمد – شما باید نشان دهید که درآمد کافی برای تحقق سطح حداقل دستمزد فرانسه را دارید ( اگرچه پس انداز را می توان در غیاب مستمری کافی یا درآمد دیگر در نظر گرفت ).
 • نامه قول عدم اشتغال به کار در فرانسه
افراد مناسب برای اقامت خود حمایتی فرانسه

مزایای دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

مزایای دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی بدر زیر ارائه شده است:

 • ورود بدون ویزا به تمام کشور های عضو توافق نامه شینگن
 • درخواست ویزا سریع و ساده برای ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، نیوزیلند و موارد دیگر
 • دسترسی به اقامت دائم فرانسه و تابعیت آن
 • برخورداری از بهترین سیستم بهداشت و درمان در جهان
 • دسترسی به یک سیستم آموزشی برجسته و تحصیل در رشته های گران قیمت مانند پزشکی ، حقوقی یا مهندسی به صورت تقریبا رایگان ؛ هزینه زندگی نسبتا کم ، مانند مسکن ، هزینه های روزانه و حمل و نقل ، به ویژه در مقایسه با بسیاری از مناطق پیشرفته شهری جهان
 • برخورداری از زیرساخت های مدرن زیرا فرانسه دارای سیستم حمل و نقل عمومی پیشرو در جهان از جمله قطار TGV ، شرایط عالی جاده ای ، اینترنت پرسرعت و موارد دیگر است ؛
 • موقعیت جغرافیایی مرکزی فرانسه به این معنی است که شما می توانید با قیمت های مقرون به صرفه به بقیه اروپا سفر کنید و فرانسه دارای کمترین نرخ بلیط هواپیما به آمریکای شمالی ، آفریقا و آسیا است.
 • فرزندان وابسته زیر ۱۸ سال و والدین بالای ۶۵ سال از اقامت برخوردار می شوند.
 • نیازی به رفتن به فرانسه برای درخواست وجود ندارد.
 • نیازی به تاسیس شرکت ندارد.
 • اخذ ویزا فرانسه در مدت بیش از ۳۰ روز امکان پذیر است.
 • برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

با مطالعه مقالات زیر با جنبه های دیگری از زندگی در فرانسه آشنا شوید.

مدارک ویزا برای برنامه خود حمایتی فرانسه

برای شروع پروسه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی باید ابتدا برای ویزای نوع D ( ویزا اقامت طولانی در فرانسه دریافت کرد و پس از ورود به فرانسه درخواست تبدیل آن به تمکن مالی را داد ، مدت دریافت ویزای بلند مدت فرانسه معمولا ۳ ماه طول می کشد و همانطور که قبلا هم اشاره شد نیاز ی به مدرک زبان برای این ویزا نیست.

در جدول زیر مدارک ویزا برای برنامه خود حمایتی فرانسه را می بینید : 

هزینه دریافت و تمدید کارت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

 • متقاضی باید ۲۲۵ یورو ( مالیات ۲۰۰ یورو + حق تمبر ۲۵ یورو ) را پرداخت کند.
 • اثبات پرداخت حق تمبر هنگام تحویل کارت درخواست می شود.
 • کارت متقاضی از سوی استان یا زیرمجموعه محل زندگی در فرانسه داده می شود (بستگی به محل تشکیل پرونده دارد).
 • متقاضی باید ظرف مدت ۲ ماه از تاریخ انقضا ، درخواست تمدید کارت خود را به بخش یا زیر بخش محل زندگی خود ارائه دهد و باید همان اسناد درخواست اول را ارائه دهد.
شرایط حق شهروندی و پاسپورت فرانسه از طریق تمکن مالی

شرایط حق شهروندی و پاسپورت فرانسه از طریق تمکن مالی

شرایط حق شهروندی و پاسپورت فرانسه از طریق تمکن مالی چیست؟ پس از پنج سال زندگی مداوم در فرانسه ، می توان برای کارت اقامت درخواست داد که یک اجازه اقامت دائم تمدید پذیر است و به متقاضی اجازه می دهد تا ۱۰ سال در فرانسه زندگی کنند ، اما برای دریافت آن به تمکن مالی و توانایی زبان نیاز است.

توجه داشته باشید که اگر متقاضی بیش از دو سال متوالی فرانسه را ترک کند ، حق اقامت دائم را از دست می دهد.

به طور کلی موراد زیر برای اخذ شهروندی فرانسه نیاز است :

 • متقاضی باید اثبات اقامت دائم در فرانسه را طی پنج ( ۵ ) سال قبل از تشکیل پرونده ارائه دهد.
 • اثبات تسلط به زبان فرانسه ( به استثنای افراد بالای ۶۰ سال )
 • متقاضی همچنین باید با رعایت اصول و ارزشهای اساسی جمهوری فرانسه و شناخت کافی از تاریخ ، فرهنگ و جامعه فرانسه ، ادغام خود در جامعه فرانسه را اثبات کند.

یکی از امن ترین و آسان ترین شیوه های مهاجرت ، تحصیل در کشور مقصد است ، ما در موسسه بزرگ مهاجرتی رجبی درکنار شما هستیم تا با توجه به اهداف ، تمکن و شرایطتان بهترین شیوه را برای مهاجرت انتخاب کرده و برای آن تلاش کنید ، ما تا رسیدن شما به مقصد و حتی بعد از آن یار و همراه شما هستیم.

ویدئو ارائه شده در این بخش به شرح مراحل دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اختصاص دارد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اگر رویای مهاجرت را در سر دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، شماره تان را درج کرده منتظر تماس ما باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

ساده ترین راه برای احراز صلاحیت ، افتتاح حساب بانکی در فرانسه برای واریز وجوه و دریافت منظم درآمد از خارج از فرانسه است.

داشتن 3000 یورو در هر ماه برای شخص متقاضی و 1400 یورو برای همسر و 750 یورو برای هر فرزند و داشتن سپرده مالی در بانک به مبلغ 40000 یورو برای فرد متقاضی ، 20000 یورو برای همسر و 10000 یورو برای هر فرزند ضامنی برای این طرح مهاجرتی برای متقاضیان از ایران است.

برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی می توان با داشتن منابع مالی کافی و بدون انجام هیچ نوع شغلی و حتی بدون نیاز به سرمایه گذاری اقامت فرانسه را دریافت کرد ، لازم به توضیح است که انجام فعالیت های حرفه ای با چنین اجازه اقامت در فرانسه ممنوع است و متقاضی باید استقلال مالی خود را ثبت کند.

این اقامت فقط در عرض ده روز صادر می شود ، فرد مجاز است کودکان زیر 18 سال و والدین بالای 65 سال را به همراه خود به فرانسه ببرد.

خیر ، افراد نیاز به حضور در فرانسه ندارند و می توانند به فعالیت های خود در ایران ادامه دهند و در عین حال از اقامت فرانسه برخوردار شوند حتی نیاز به ارائه مدرک زبان هم وجود ندارد!

در نهایت ، روش اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی یکی از خدمات موسسه مهاجرتی رجبی می باشد و برای مهاجرت از این طریق کافی است با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید ، از روش های دیگر اخذ اقامت فرانسه ، تحصیل در دانشگاه های بی نظیر این کشور است ، در مقاله تحصیل در فرانسه ، روش تحصیل رایگان ، دریافت بورسیه تحصیلی و هزینه های دانشجویی را شرح داده ایم.

 

شما هم می توانید انواع ویزاهای فرانسه را با همراهی مشاوران رجبی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post